Jan Raas rijdt Tour en wereldkampioenschap Feyenoord buigt niet voor ultimatum Phoenix niet op plaats Amersfoort Gullit begrijpt niets van vertrek Kraay Cees Vermunt kondigt vertrek aan bij RBC -|PZC/sport" WIELERSPORT SLAAT NIEUWE WEGEN IN ichels blijft ij Köln 'riesekoop erslagen Lerby naar Bayern OPVOLGER VAN GELIJKE WAARDE Okkercoach tennisploeg Wurth blijft bij Middelburg Interland herleeft Junioren WK schaatsen op radio en tv Zaalhandbal ®TERDAG 5 FEBRUARI 1983 13 ËN HAAG - De wielersport slaat hoe langer hoe meer nieuwe wegen in. Vorig jaar al zaaide purbaas Felix Levitan lichte paniek bij de profrenners met zijn mededeling, dat ook de amateurs ;ee mochten rijden. Voorts zijn er de plannen om de wielersport ook in andere delen van de preld grotere bekendheid te geven. Het komt er in feite op neer, dat er op topniveau van de ielersport in de toekomst geen verschil meer bestaat tussen profs en amateurs. Zeer waarschi jn- jk zal de beroepswielersport over een aantal jaren uit zijn benauwde Westeuropese jasje zijn jscheurd. rieuze wedstrijd bedoeld zijn. „Als ik ilix Levitan. als tourorganisator de pchtigste baas in het wielerspel, is eds met het lostornen begonnen. Hij elde de tachtigjarige tour open voor pateurs en er vliegt in de tweede week in april, nota bene in concurrentie et zijn eigen koninginneklassieker pijs-Roubaix, een pelotonnetje be- fepsrenners over de Atlantische Oce- in naar de Verenigde Staten. Daar jchten honderdduizend harde dollars plaats van honderdduizend even har- t kasseien op de renners, mendertig ploegen hebben zich. ieder i hun eigen manier, opgemaakt voor it nieuwe wielerseizoen. Het zijn der- in Italiaanse formaties, tien Belgi- he, zeven Franse, vijf Spaanse, vier jderlandse en twee Zwitserse. Zij bie- m onderdak aan 572 beroepsrenners ji negentien nationaliteiten: 165 Bel li, 136Italianzn, 91 Fransen. 65 Span arden, 55 Nederlanders, vier Zweden, er Amerikanen, drie Denen, drie No- n, twee Oostenrijkers, twee Ieren, ree Luxemburgers, een Nieuwzeelan- •r, een Pool en een Portugees. Niet inder dan 67 coureurs rijden voor het rst voor him brood, onder wie slechts ie Nederlanders: Frits van Bindsber- m, Mare Manders en Johan Lam- erts. ostploeg >st heeft zijn Raleigh-formatie nog aizienlijk versterkt met Adri van auwelingen. Theo de Rooy, Peter Innen en Bert Oosterbosch. Nooit eer- rwas zijn formatie, op papier althans, i sterk als in dit jubileumjaar, jzijn tiende seizoen als ploegleider be- hikt Post over Raas voor de klassie ks, Oosterbosch voor de tijdritten, netemann en De Rooy voor de korte iappewedstrijden, Wijnands voor de Prints, Van der Velde en Winnen voor >t hooggebergte in de Tour de France, ast kan alle kanten op en doet dat ook. „ij heeft na een gesprek met de sponsor ïnminste besloten naast het traditio- jele programma een ploeg af te vaardi- jen naar de dollardjke ronde van de ïrenigde Staten. De renners van Post Sbben, vergeleken met de Belgen, niet j veel getraind. Onder het mom: „trai- jn stompt af' storten de renners zich slijk in de wedstrijden van Zuid- jankrijk. Maandag staan ze in de Ar- jche aan de start voor de Week van Ssseges. Daarna komen achterelkaar: 'i grote prijzen van Antibes en Mona- de Ronde van de Middellandse Zee, Omloop van het Volk. Tirreno- Briatico. Milaan-San Remo en de Ca- faanse Week in de aanloop naar de joijaarsklassiekers. jor Nederland moet Jan Raas het jits afbijten. Hij is de man van het jorjaar. Vanaf 1977 is hij ook elk jaar ied geweest voor overwinningen in of meer klassiekers. Raas wil het rustig beginnen. In tegenstel- ïgtot voorgaande jaren gaat hij niet fbeten op jacht naar overwinningen de eerste Zuidfranse wedstrijden, emeer als oefencampagne dan als se- 2ULEN - Rinus Michels heeft zijn ntract met de 1. FC Koln verlengd, plotselinge belangstelling van het ndhovense PSV ten spijt. Donder- gnaeht bereikte de oud-supervisor n het Nederlands elftal en trainer n Ajax overeenstemming met het stuur van de Keulse Bundesliga- ib. larmee gaat Rinus Michels zijn vier- seizoen in Keulen in. De belangstel- van de kant van PSV, die afgelopen iandag resulteerde in een oriénte- id gesprek tussen Michels en PSV- inager Ploegsma deed het bestuur h FC Koln besluiten om snel tot za- n te komen met Michels. Hoewel Mi- els eerder deze week stelde pas in de >p van volgende week definitief een twoord te kunnen geven op het ver- ik van PSV, tekende hij donderdag- cht in Keulen een nieuwe éénjarige rbintenis. IORNABY - De kop van dc top 12 in ornaby is er af en zoals ieder jaar irdt de start van het zwaarste toer- oi in Europa gekenmerkt door ner- siteit onder de favorieten. Bettine iesekoop kon de druk in haar ope- igspartij tegen de Duitse Kirstcn uger ook niet van zich afleggen. Zij est de invalster, die het toernooi tnenkwam omdat de Zweedse Hell- u afzegde, onverwacht een game staan doch stelde toen nog bijtijds «e op zaken. «r op de avond werd zij echter in ïe games verslagen door de piepjon- Olga Nemes uit Roemenie. Gerard kker. haar persoonlijke trainer, zorg- ervoor dat de Hazerswoudse niet in val van Kruger tuimelde. Na de ver en tweede game (14-21) - de eerste Vnesekoop met dezelfde cijfers - baarde Bakker vanaf de tribune de öwijzingen, die de nummer eén van ropa weer op het rechte spoor brach- kan winnen, zal ik het niet nalaten na tuurlijk, maar er zijn ook andere ren ners in de ploeg die deze wedstrijden kunnen pakken. Ik hoef niet zo nodig. Pas na de Tirreno-Adriatico begint het serieuze werk voor mij". WeldeTour Tijdens de winter circuleerden er over de dertig jaar geworden Zeeuw verha len. dat hij dit seizoen niet zal starten in de Ronde van Frankrijk en ook afziet van het wereldkampioenschap op de weg, omdat het parcours in het Zwitser se Altenrhein te bergachtig zou zijn. Raas: „Ik ga dit seizoen voorbereiden met het oog op de voorjaarswedstrijden en.de Tour de France. Ik ga er vanuit dat ik de Tour rijd en er is nooit sprake van geweest, dat ik het niet zal doen. Post heeft dit jaar voor de Tour een rui mere keuze van ervaren coureurs. Pas na de Vierdaagse van Duinkerken wordt beslist of ik meega naar de Tour of thuisblijf. Ook het wereldkampioen schap heb ik niet uit mijn hoofd gezet. Post is er al geweest. Het was er nogal moeilijk om met de auto overheen te rijden. Ik zal nu voor het eerst in mijn loopbaan het parcours van het wereld kampioenschap gaan verkennen. In mei of juni neem ik een weekend vrij, rijd er met de auto heen en fiets ik over het parcours". Als Raas in de 'Hel van het Noorden' probeert zijn overwinning in Parijs- Roubaix van vorig jaar te prolongeren fietst Peter Winnen in de Verenigde Staten. Binnen de ploeg van Peter Post zijn de meningen over de experimen ten tot mondialisering van de wieler sport door Felix Levitan nogal ver deeld. Van Jan Raas mag Amerika een groot en belangrijk strijdtoneel wor den. „Als erzoveel dollars beschikbaar zijn, moeten we niet de dief van de ei gen portemonnee spelen door vast te houden aan de tradities. De klassieke wedstrijden blijven wel in Europa. Al leen de kalender er omheen moet wor den aangepast". Golfbeweging Raas" meesterknecht, de Belg Ludo Peeters, ziet Amerika daarentegen niet zitten. „De wielersport heeft zich al honderd jaar in Europa afgespeeld. Er is nu een beetje sprake van malaise. Dat komt omdat er niet zoveel goede cou reurs zijn. Als dat straks weer het geval is. zeurt niemand meer over Amerika of over openstellen van de Tour. Zo'n golf beweging is er altijd geweest". Theo de Rooy vindt wielersport wel een sport voor de Amerikanen. „Die kleuren, de snelheid, de zoevende wieltjes, dat spreekt de Amerikanen wel aan. Als de wielersport zo mondiaal kan worden als voetbal en tennis, zal het aanzien stij gen. Ik voorzie alleen gevechten met Europese organisatoren over de oudste rechten". Volgens Peter Winnen is de traditie van het wielrennen in Europa zo diep ge worteld. dat Amerika geen schijn van kans heeft. Ik denk niet dat de Amen- kanen een geschikt publiek vormen. Er zit te weinig actie in voor hen. Een ente- rium vinden ze misschien wel wat, maar ik zie ze niet een halve dag op een berg zitten wachten tot de coureurs langs komen". UTRECHT - De president van de rechtbank in Utrecht, Mr. V. J. A. van Dijk, heeft vrijdag in kort ge ding de eis afgewezen van de sport club Phoenix om tot de competitie betaald voetbal te worden toegela ten. Volgens Mr. van Dijk is de licentie die Phoenix van de failliete voet balclub Amersfoort heeft overge nomen. niet overdraagbaar. De KNVB heeft door het weigeren van Phoenix niet onzorgvuldig gehan deld. aldus de rechtbankpresidetn. De KNVB had tijdens de behande ling van het kort geding al gesteld, dat toelating van Phoenix tot de competitie tot een grote chaos in het betaald voetbal zou leiden. Vol gens de voetbalbond zou de toela ting tot. een uneeuwbaleffect heb ben kunnen leiden, omdat andere in moeilijkheden verkerende voet balclubs van deze constructie ge bruik zouden kunnen gaan maken. De SC Phoenix kocht medio janua ri de licentie uit de failliete boedel van SC Amersfoort. Daarmee dacht de nieuwe sportclub het recht te hebben om in hetzelfde sta dion, met dezelfde spelers en het zelfde puntental, maar zonder schulden, de competitie voort te zetten. Volgens rechtbankpresi dent Mr. Van Dyk is de licentie van een voetbalclub echter te beschou wen als „hoogst rechtspersoonlijk recht", dat onvervreemdbaar en niet overdraagbaar is. Het reglement van de KNVB geeft de bond bovendine de vrijheid om clubs niet tot de coompetitie toe te laten als deze niet aan de KNVB- eisen voldoen. In het geval van Phoenix, als voortzettng van het failliete Amersfoort, is niet aan de KNVB-eisen voldaan, meende Mr. Van Dijk. MÜNCHEN - Sören Lerby en Bayern München zijn het eens. De 25-jarige Deen, die nog enige maanden bij Ajax onder contract staat, heeft tijdens een gesprek met voorzitter Willi O. Hoffmann en manager Uli Höness verklaard bereid te zijn het komende seizoen voor Bayern te spelen. Voordat eind maart de transfer van de Deense international wordt af gerond, moeten Bayem en Ajax nog tot overeenstemming komen. De Amsterdammers vragen een transfersom van tegen de twee mil joen gulden. De landskampioen heeft nog een optie van een jaar op Lerby. ROTTERDAM - De bestuursbeslissing van Fcyenoord om na dit seizoen de samenwerking met Hans Kraay te ver breken, is hard aangekomen bij de spe lers en de sponsors van de Rotterdam se club. Dc voetballers waren volsla gen verrast toen ze vrijdagmiddag het besluit vernamen Ruud Gullit sprak het „onbegrijpelijk" uit. De vier grote geldschieters zijn er zacht gezegd „niet gelukkig mee" en zullen trachten Kraay op andere wijze voor Rotterdam te behouden. Actie ondernemen, zoals voorgesteld door leden van de supportersvereni ging, zullen ze met („om de club niet te belasten met problemen tussen spon sors en bestuur") en zich terugtrekken is vooralsnog evenmin aan de orde. Maar dat een aantal geldgevers de rela tie tot Feyenoord aan het eind van het seizoen opnieuw zeer kritisch zal bekij ken, werd wel duidelijk uit het betoog van Jan Blommestein. De woordvoerder van de vier hoofd sponsors en indirect van de groep Vrienden van Feyenoord, zegt dat hij persoonlijk zijn „mondelinge afspraken na zal komen tot aan het einde van het seizoen. Want die afspraken heb ik met Kraay gemaakt". Wat er daama zal gebeuren, vermeldt hij met met zoveel woorden, maar ligt wel duidelijk opgesloten in die uit spraak. Als de anderen daar netzo over denken (en gezien het feit dat ze her haaldelijk hun volste vertrouwen in Kraay hebben uitgesproken, is dat zeer aannemelijk), dan kan dat nog verve lende consequenties hebben voor Feye noord Die sponsors immers hebben het financieel mogelijk gemaakt dat Hout man. Valke en Gullit naar de Kuip kwa men. Wat de eerstgenoemde betreft zijn er geen problemen, want diens optre den is voor drie jaar vastgelegd, maar NIEUWEGEIN - De tennisbond heeft Tom Okker gecontracteerd als trainer- coach voor het nationale tennisteam. Okker zal in de komende maanden vier weken beschikbaar zijn om de voorbe reiding op de wedstrijden uit het toer nooi om de Davis-beker en de open Franse kampioenschappen ter hand te nemen. Er is een trainingsweek voorzien voor afgaand aan de Davis-bekerwedstrij- den tegen Portugal en Egypte. Okker besteed ook een vierde instructieweek - voor een niet bekend gemaakt honora rium - aan de Nederlandse topspelers voor de groep naar Parijs vertrekt voor de open Franse kmapioenschappen. In de weken dat Okker met de groep traint zal hij de volledige verantwoordelijk heid. ook over de keuze van de spelers, dragen. Bij de wedstrijden in het Davis- bekertoernooi zal bondscoach Fred Hemmes echter weer als begeleider langs de baan zitten. MIDDELBURG - Voetbaltrainer An dre Wurth heeft voor een jaar bijgete kend bij KNVB-zondag tweede klasser Middelburg. Voorzitter Jan Mondeel van deze vereniging: „We waren tevre den over Wurth en hij wilde ook wel graag bij ons blijven". ROOSENDAAL - De hoofdklasser RBC uit Roosendaal heeft een verzoek ingediend om betaald voetbal te gaan spelen en om die reden heeft Cees Ver munt zijn ontslag aangevraagd als trainer. De Brabantse oefenmeester maakt zijn vierde seizoen af bij de club waar hij in totaal zelfs al acht jaar heeft gewerkt. Vermunt, die voor RBC ook twee jaar trainer van Vlissingen is gweest is in onderhandeling met RKC en Baronie. „Ik heb ook een aanbod van RBC ge kregen voor volgend jaar", aldus Cees Vermunt. „Een vorstelijk contract zelfs, maar ik heb in principe voor het ama teurvoetbal gekozen. Daarom heb ik ook in het verleden al eens een aanbod van FC Groningen naast me neegelegd. Ik zou RBC nog drie jaar mogen trai nen. als ze de overstap maken naar het betaalde voetbal. Maar ik heb het be stuur deze week verteld dat ik een ande re club ga zoeken". Vier keer is Cees Vermunt met RBC ZEIST - Het Nederlands voetbalelftal zal woensdag 21 september in het Hei- zelstadion in Brussel een oefen-inter landwedstrijd spelen tegen Belgié. Secretaris betaald voetbal Jan Huij- bregts, die deze week met zijn Belgische collega Albert Roosens overeenstem ming bereikte, meent dat deze wed strijd prima past als voorbereiding op het Europese kwalificatieduel, een maand later tegen Ierland in Dublin. „Het initiatief is van de Belgische voet balbond uitgegaan. De heer Roossens kwam met het idee om de derby der lage landen, die in de jaren vijftig zo roemrucht was, nieuw leven in te bla zen. Indien beide landen nog in de race zijn voor kwalificatie voor het eindtoer- nooi voor het Europese voetbalkam pioenschap in Frankrijk, kan dit een ui terst interessante ontmoeting worden", zegt Jan Huijbregts. kampioen geworden en één keer haalde hij de landstitel. Hij verwacht dat de club uit Roosendaal toegelaten zal wor den tot het betaalde voetbal. „Ze vol doen aan vrijwel alle eisen. De aan vraag voor subsidie bij de gemeente loopt nog en met een sponsor is RBC inmiddels ook al rond". De accommo datie in Roosendaal is eveneens toerei kend. Voor wat Vermunt zelf betreft, zullen er zich in de komende weken ongetwijfeld nog wel enkele clubs aandienen. Hij sluit het zelfs ook niet uit dat er vanuit Zeeland nog interesse komt. „Ik hoor bijvoorbeeld dat Arnemuiden nog niets heeft voor volgend jaar". De verwach ting is overigens dat Cees Vermunt al op korte termijn zal beslissen". Voor geld is alles te koop. Ook princi pes. Dat moeten de vier grote spon sors van Feyenoord hebben gedacht, toen zij begin deze week het stichtings bestuur van de Rotterdamse club een ultimatum stelden. De heren wilden voor 8 februari horen of Feyenoord wel of niet bereid was het contract met Hans Kraay te verlengen. Nog beter ge zegd: de geldschieters oefenden een sterke druk uit op het bestuur om deze trainer-coach in welke functie dan ook te handhaven. De hartewens van de vier sponsors was. dat Hans Kraay bij de Rotterdamse club zou blijven als ma nager 'naar Engels model'. Het hek zou van de dam zijn als voorzit ter Gerard Kerkum en zijn medebe stuursleden van Feyenoord inderdaad gezwicht waren voorde eis van de geld schieters. Dan zou zeer duidelijk het principe zijn geschonden, dat met de sponsor, maar het bestuur het beleid van een club bepaalt. Dat principe mag niet te koop zijn. Ook niet voor veel geld. De bestuursleden zouden zichzelf degraderen tot stromannen van de geldschieters als zij zouden buigen voor dit soort eisen. De aanstelling van een trainer-coach, de 'aankoop' van be paalde spelers en zelfs de bezetting van de bestuursplaatsen zou dan op den duur bedisseld kunnen worden door kapitaalkrachtige sponsors. Het prof voetbal mag weliswaar aangemerkt worden als een bedrijfstak, maar dat betekent nog niet dat iedere vorm van inspraak, van democratie zo men wil, maar aan de laars gelapt moet worden. Bovendien maakt ook een profclub zich veel te kwetsbaar met en zover gaande bevoogding door de geldschieters. In andere takken van sport liggen de voorbeelden daarvoor wel voor de hand. Want het zou natuurlijk geen no viteitzijn wanneer de sponsors bij Feye noord wel hun zin hadden gekregen. In de vaderlandse top van het volleybal en het basketbal is al jaren te zien, dat de sponsors in feite het beleid rond aan- en verkoop van spelers bepalen. In dat verband hoeft maar even de naam van de liflenfabnkant Dé Stoop genoemd te worden. Maar als de volledige beslis singsbevoegdheid bij de sponsor ligt, wordt de club zeer kwetsbaar. Het zou niet de eerste keer zijn dat in de volley bal- en basketbalwereld een topteam als een pudding in elkaar stort omdat de sponsor er geeen reclame en brood meer in zag en het dus maar voor gezien hield. Het principe moet zeker zijn dat hel bestuur zijn onafhankelijkheid be houdt. ondanks de vaak onmisbare steun van kapitaalkrachtige sponsors. Overigens hebben de vier grote spon sors - Umco. Coastal. Network en CRS - een niet geringe bijdrage geleverd aan de terugkeer van Feyenoord in de kopgroep van de eredivisie. Dankzij hun financiële steun werd de komst van Ruud Gullit. Michel Valke en Peter Houtman mogelijk. Maar het waren met de geldschieters, die deze spelers uitkozen. Trainer Hans Kraay meende, dat hij juist met deze voetballers Feye noord weer kon uittillen boven de mid delmaat. Het was dus de keus van de trainer en de sponsors zorgden er al leen maar voor dat het financieel moge lijk werd. Zo hoort het dan ook. 771 en andere zaak is. dat de sponsors Hj met hun eis om Hans Kraay in wel ke functie dan ook te handhaven een uiterst aanvechtbaar standpunt inna men. Het is namelijk in het belang van Feyenoord, dat het bestuur - ondanks de druk van de geldschieters - nu toch Sportcommentaar besloten heefl om het contract met de kwetsbare voetbaltrainer niet te ver lengen. Bij de komst van Hans Kraay op 26 januari 1982 schreven wij op deze plaats al: .Al geruime tijd is het de vraag of Kraay wel opgewassen is te gen de immense spanningen, waaraan een toptrainer week in week uit onder hevig is In zijn loopbaan als oefen- meester heefl zijn gezondheid hem in ieder geval bij voortduring parten ge speeld En dikwijls werd de indruk ge wekt. dat de klachten een gevolg waren van de heflige spanningen. Zo ging Hans Kraay zeer voortvarend van start met FC Den Haag Zijn vakman schap en zijn inspiratie maakten van de omstreden Haagse club plotseling weer een trekpleister. Maar nauwelijks uit de startblokken moest Kraay al weer afhaken wegens vermeende hartklachten-en hyperventilatie. Door dezelfde klachten ging een verbintenis tussen deze oefenmeester en Sparta op het laatste moment niet door. Ongetwij feld was Hans Kraay mentaal al eerder geteisterd door zijn ervaringen bij AZ, waar hij met heupslijtage uit de ring stapte, en bij Ajax, waar hij plaats moest maken voor interim-trainer Ri nus Michels. Er is geen twijfel mogelijk: juist bij Feyenoord zal iedere trainer onder een enorme psychische druk staan. Met Hans Kraay heeft Feye noord een voortreffelijke vakman in huis gehaald, een vakman, die niet al leen voortgedreven wordt door zijn passie voor de voetbalsport, maar vooral ook door zijn liefde voor de Rot terdamse club. De realiteit gebiedt ech ter vast te stellen, dat Feyenoord met Hans Kraay ook een kwetsbare situatie, bij de club geschapen heefl", zo stelden we ruim een jaar geleden. /nderdaad raakte Hans Kraay pijl snel verzeild in een onmogelijke si tuatie. Hij lag goed bij de spelers en de supporters, bracht zelf de sponsors aan die de komst van Gullit. Houtman en Valke financierden, maar raakte al m de voorbereiding op het seizoen in de problemen met zijn gezondheid Reeds tijdens een toernooi in Kassei moest hij vooral voor Gullit ligt dat anders nu zijn hoge transferbedrag geheel werd voldaan door één bedrijf, dat zich „eige naar" van Gullit kan noemen. De toekomst van de kleurrijke aanval ler in de Kuip is dus allerminst verze kerd. Gullit is ook een van de spelers die zich over het bestuursbesluit het duidelijkst uitspreekt. „Ik vind het echt onbegrijpelijk. Als je nou goede mensen in je zaak hebt en het resultaat is goed, dan gooi je die mensen er toch niet uit?", kiest hij de kant van Kraay. „Ik vind het een grote teleurstelling, we hadden allemaal gehoopt dat hij nog een paar seizoenen zou blijven. Goed. hij zat niet op de bank, maar daartegen over stond dat hij mentaal en psycholo gisch erg sterk is. De jongens die in de put zaten heeft hij zo opgemonterd dat Feyenoord nu toch weer bij de top is. Daarom hadden we graag gezien dat hij bleef. Dat heeft de spelersraad het be stuur ook herhaaldelijk verteld, maar als speler heb je maar heel weinig te zeggen". Gelijke waarde Het profiel van de man die Kraay zou moeten opvolgen kan Gullit nog niet schetsen („Ik ken niet zoveel trainers"), maar Pierre Vermeulen omschrijft die persoon als „iemand die van gelijke waarde of beter zal moeten zijn". „En dat zijn er niet zo veel", beseft de nog geschorste vleugelspits, „want het ging goed. We hadden in de spelersgroep ook best zo door kunnen gaan. Als voetbal ler vind ik het dan ook jammer dat hij weg gaat. al kan ik het van het bestuur begrijpen dat het dat anders zag. Het is toch overal een gegeven dat de trainer bij de wedstrijden betrokken is?". Namen van oefenmeesters die volgend seizoen op de Feyenoord-bank zouden moeten plaatsnemen, wil hij niet ge ven. Ze circuleren uiteraard wel, met die van de bij PSV vertrekkende Thijs Libregts en die van Leo Beenhakker als meest genoemden. Wat Beenhakker betreft kan typerend zijn dat bestuurs lid Aad van der Laan momenteel weer met vakantie in Spanje is. Wat Li bregts betreft leeft binnen de spelers groep van Feyenoord de mening dat die oefenmeester wel in staat is van „een beetje iets te maken, maar van iets niet meer". HILVERSUM - De NOS zal zowel op radio als op televisie extra uitzendin gen verzorgen van de wereldkam pioenschappen schaatsen voor heren, die op 12 en 13 februari in Oslo worden gehouden. Op de televisie wordt zaterdags op Ne derland 2 van 13.00 tot 14.00 uur verslag gedaan van de vijfhonderd meter en van 14.30 tot 16.00 uur van de vijfdui zend meter Zondag 13 februari komen van 13.00 tot 16.30 uur eveneens op Ne derland 2 beelden van de 1500 en de tienduizend meter. Op Nederland 1 volgt dan van 17.25 tot 18.00 uur een samenvatting van de zondag gereden afstanden. De commentatoren ziin Heinze Bakker en Mart Smeets. Op de radio komt zaterdags een extra uitzen ding van 'Langs de Lijn' op Hilversum 1 van 13.06 tot 14.00 uur. waarna vanaf 14.03 uur op deze zender de program ma's van de Vara worden onderbroken voor flitsen; die zijn er ook op Hilver sum 3 van 16.03 uur in 'Zaterdag-sport' van de NCRV. met klachten hyperventilatiehet strijdtoneel verlaten. Na vele aarzelin gen kwam hij wel terug, maar het leek wel of hij een fobie voor de dug-out had opgelopen. Daarin keerde hij niet te rug. De coaching tijdens de ivedstrijden liet hij over aan zijn assistent Ab Fafïé. Natuurlijk zag Hans Kraay zelf ook wel in dat dit allerminst een ideale situatie was. Maar de resultaten verdoezelden lange tijd de ernst van die situatie voor 'topclub' Feyenoord. Bij voortduring heefl Kraay laten we ten bij Feyenoord te willen blijven in een managersfunctie naar Engels mo del. Maar ook in dat Engelse model brengt die functie immense spanningen met zich mee. In de schaduw van die manager werkt een veldtrainer, die nauwelijks in de publiciteit komt en die de zware psychische druk van de sa menstelling van het elftal en de coa ching meestal moet overlaten aan de manager. Ook in dat 'Engelse model' leeft een manager dus bijna constant in een stress-situatie. Volkomen terecht preferect Feyenoord nu een trainer-coach, die bij wedstrij den m de dug-out zit Met grote waar schijnlijkheid kan nu al worden gezegd, da! Feyenoord volgend seizoen weer Europees voetbal zal spelen En dan is de huidige situatie 'alleen de assistent langs dc lijm onhoudbaar. Joop van den Berg MIDDELBURG - De uitslagen van het juniorenvoetbal zijn: A junioren: hoofdklas A: Middelburg Al - Temeuzen Al 1-3: Arnemuiden Al - Robur Al 6-0; Yerseke Al - Vlissingen Al 2-1; RCS Al - HW Al CM; Kloetinge Al - Hontenlsse Al 2-2; groep A2: Colpl. Boys Al - Mevo Al 5-2; Wemeldinge Al - DPS Al 2-3; SSV Al - Duive- land Al 8-1; Krabbendljke Al - Wolfaarlsdljk Al afg.; Kxuiningen Al - Goes Al 3-0, groep A3: Vlissingen A2 - Serooskerke A11-1Be ve- 1 anders Al - Patrijzen Al 3-3; Walcheren Al - GPC Al 1-2; groep A4: Jong Ambon Al - Zld.Sport Al 2-2; Oostkapelle Al - Kwaden- damme Al afg.; Middelburg A3 - Nieuwland Al 1-2; groep A5: Oostburg Al - Tem. Boys Al 1-1; Com Boys Al - Breskens Al afg.: groep A6: Temeuzen A2 - IJzendljke Al 3-2; Koe wacht Al - Vogelwaarde Al 2-0; B-junioren: regio BI: Temeuzen BI - Hontenlsse BI 4-0; Axel BI - RCS BI 0-2; Vlissingen BI - Tem- .BoysBl 5-0; Hoek BI - HW BI 0-1. Aarden- burgBl-ClingeBl 1-2; regio B2: 's-H Arends- kerke BI - Zierikzee BI 0-5. Yerseke BI - VCK BI 0-3; Kloetinge BI - Arnemuiden BI 3-0: groep B3: Brouwershaven BI - Zonnemaire BI 2-1: Duiveland BI - WIK BI 0-3: DFS BI - Bruse Boys BI afg.. Renesse BI - Ouwerkerk BI 2-5; groep B4: Zierikzee B2 - ApolloBl 4-0; Kloetinge B2 - Wolfaartsdijk BI afg.. groep B5: Goes B2 - Kloetinge B3 2-1, Robur B2 - Heinkenszand B2 2-0; groep B6: Volharding Bl - Waarde BI 0-1Lewed. Boys B1 - Kapelle BI 2-2: groep B7: Vlissingen B2 - Middelburg B3 5-1: Zld. Sport B2 - Oostkapelle Bl 1-1; groep B8: RCS B3 - Borssele Bl 2-3; GPC B2 - Zeelandia B2 3-1: Serooskerke B2 - Middel burg B4 2-0. groep B9:Zee1andiaBl-Seroos kerke Bl 3-1; Zld. Sport Bl - Dauwendaele Bl 3-1; Walcheren Bl - Noormannen Bl 3-1; groep Bil: ZaamslagBl- AZW B24-1: groep B12: Cadzand Bl - Breskens Bl 4-0; Sluis Bl - Sluiskil Bl 5-0: Oostburg Bl - Hoofdplaat Bl 2-4. C-junioren: Groep Cl: Dreischor Cl - Zierikzee C2 3-2; Renesse Cl - WIK Cl 0-3; DFS Cl - ZSC Cl 1-3: groep C2: GoesC2 - Kloetinge C48-1. SSV C2 - DFS C2 4-2; Zierikzee C3 - wissenkerke Cl 1-3; groep C3: Yerseke Cl - Kloetinge Cl 1-4: Goes Cl - Kapelle Cl 0-0. groep C4: Wol faartsdijk Cl - Krabbendljke Cl 2-3; Kloetin ge C2 - Yerseke C2 afg groep C5: Oostkapel le Cl - Noormannen Cl 3-2: Bevelanders Cl - Serooskerke Cl 4-0; groep C6: Lewed Boys Cl - Jong Ambon Cl 1-3; Kwadcndamme Cl - Dauwendaele C2 2-4; NieuwdorpCl - Volhar ding Cl 4-0, RCS C2 - Patrijzen Cl 12-0. groep C7: Heinkenszand C3 - Waarde Cl 1-2; groep C8: Dauwendaele Cl - RCS Cl 0-5. GPC Cl - Arnemuiden Cl 2-1. Zld Sport Cl - Walche ren Cl 04 groep C9: RCSC4 -GroedeCl 2-1: RCS C5 - Hoofdplaat Cl 2-1; Walcheren C2 - Vlissingen C2 3-3. groep C10: Dauwendaele C3 - Serooskerke C2 1-0. groep CU: Temeu zen C4 - Oostburg C2 1-2, Aardenburg C2 - PhilippineC37-1groepC12:RiaCl-SDOCl 4-3. AZW C2 - Koewacht Cl 1-1ZaamslagCl - HW C2 afg., groep C13: AZW Cl - Vogel waarde Cl 2-1; Philippine Cl - Steen Cl 3-0; groep C14: Aardenburg Cl - Oostburg Cl 2-0; Sluiskil Cl - Com Boys Cl 0-3; Hoek Cl - Tem. Boys C2 afg. VLISSINGEN - Het handbalprogramma voor zondag 6 februari: 2e divisie C dames. Gilze - Verburch. EBHV - Athene. DWS - Were Di. Hermes - De Treffers, Ancora - EMM. Heren; Actief - Tachos, Volt - Animo, Wings,- Snelwiek, Fortuna - GHV. Ancora - EMM 3e divisie H dames: Avanti - Groene Ster. Volt- GSC. EBHV 2 - Walcheren. Olympus - Torna do. Vlissingen - Baskensburg 12.30. Dongen - Blauw Wit. Heren. Delta Sport - Mountain Stars. Zierik zee - Onderdak 13 45. EBHV - Boemerang. Olympus - Rapid Vlissingen Baskensburg 13.45. Dongen - EMM 2. Avanti - Groene Ster. ADVERTENTIE MAUOkCA VA 735,- PP 15-DAAGSE APPREIS LOGIES yoiRKE beeft ïi streepje eóór

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13