„Voetbalweekeinde voor r 1 clubs beslissend fveel Vier sterrentennistoernooi in hallen Zeeuwsch-Vlaanderen ^Koplopers verliezen "in Sasse -zaalvoetbal DU COMMERCE MIST DE 'KLASBAKKEN' NIET PZC/ -TUSSEN SCHELDE EN GRENS Bedrijfsvolleybal Temeuzen houdt de spanning er in —Vrijdag 4 februari 1983 fi streek ^TERNEUZEN - Vo( TERNEUZEN - Voor een aantal Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs zou het komende weekeinde wel _veens van beslissende betekenis kunnen worden. Als tenminste de weersomstandigheden geen roet in het eten gooien: NTW-Hoek is de onbetwiste topper in de derde klas van het zaterdagvoetbal; «Sluiskil-Haarsteeg een vierpuptenwedstrijd in de tweede klas van het zondagvoetbal en Clinge- Terneuzen kan in de vierde klas van het zondagvoetbal eenzelfde predikaat toegekend worden. Maar wellicht even belangrijk zijn bijvoorbeeld Terneuzense Boys-Serooskerke. Zierikzee-Ria, Divo-Breskens, Roosendaal-Steen en HW-Axel. Na het gelijke spel tegen Zaamslag (11- 1) en de 2-0 overwinning van NTW op BWR verloor Hoek zaterdagmiddag al weer het alleenrecht op de eerste plaats in de derde klas van het zaterdagvoet- ~''bal. De Zeeuws-Vlaamse titelkandi- i—daat moest daardoor NTW weer naast zich dulden, nota bene aanstaande za terdag in Nieuwe Tonge Hoek s tegen stander. Beiden totaliseerden in veer tien wedstrijden twintig punten, drie meer dan Serooskerke, dat weliswaar nog een wedstrijd meer te gaan heeft. NTW-Hoek is dus een onvervalste kra ker, met als inzet de eerste plaats. In Hoek werd het eerder dit seizoen (in de openingswedstrijd) een 4-0 overwin ning voor NTW. dat toen schitterend acteerde. Maar nadien is Hoek aan een constante serie begonnen, waarin het niet eenmaal meer verloor. Het zal on- IW1 getwijfeld een voordeel zijn, dat NTW e 111 nu geen geheimen meer heeft ntt Richt Hoek voorlopig alle aandacht op ^de koppositie, voor Zaamslag geldt 'els juist het tegenovergestelde. De ploeg van Gerrit Emans verkeert, ondanks de kpuntenwinst (vijf!) in de laatste drie ^wedstrijden nog altijd in degradatiege- 5® vaar, al is uiteraard de positie heel wat rooskleuriger dan bij het ingaan van de winterstop. Morgen speelt Zaamslag de ^moeilijke uitwedstrijd tegen Kapelle. 05 dat jongstleden zaterdag verraste met een 2-0 overwinning op Serooskerke, de derde titelkandidaat. Datzelfde Serooskerke is morgen overi gens de opponent van Terneuzense Boys, dat zich zaterdag definitief in vei ligheid lijkt te hebben gespeeld door de knappe 1-3 overwinning (goals van Kees Verplanke. Jack Dingenouts en Eric-Jan Wilting) op Krabbendijke. Na de overwinning op Wemeldinge (1-2) en het gelij ke spel tegen NTW 1 -1in een eerder stadium, kan de Terneuzense kennelijk toch gebaat is bij de aanpak van trainer Arie Dekker) welkom zijn. In het zaterdagvoetbal wordt ook Bru- se Boys-AZW gespeeld, de return van de enkele weken terug in Axel gespeel- de wedstrijd. Bruse Boys won toen met 3-2 in een duel, dat zeker na de rust het aankijken alleszins waard was en waar in Tonnie van de Berge, de linkerspits van de ploeg uit Bruinisse, een door slaggevende rol vervulde. Wellicht nog zonder de geschroste Jaap Klein staat formatie morgen op eigen veld voor AZ W voor een vrij zware opgave, al is nieuw succes zorgen. Het zou Hoek (en uiteraard ook Terneuzense Boys. dat ^Bowlingtoernooi 'FjSAS VAN GENT - „Het zaalvoetbal- te toernooi waarmee de nieuwe Vlaande- J^renhal een sportieve opening kende el: werd zo'n groot succes dat we meteen ;eo: besloten ook de bowlers een dergelijk ua;' toernooi aan te bieden" verklaart John ,rc' Bregonje het tweedaagse open bow- lingtoernooi day - oorspronkelijk - morgen en zondag (5 en 6 februari) in de 11 Vlaanderenhal georganiseerd zou wor den. i dt „Het gaat in elk geval door. de tweedag- dr seisechtereendriedaagsegewordennu dei 4e Inschrijving alle verwachtingen Ou overstreft", zegt Bregonje. Nadat hij t het toernooi op het programma plaat- id< ste kwamen er tot nu toe al 120 deelne- vj mers op af. „Daardoor hebben we moe- eni ten besluiten om er ook de vrijdag- de avond (4 februari) aan toe te voegen", rMede door die extra dag is het nog mo- leij gelijk om in te schrijven. De wedstrijd leiding is in handen van mevrouw Geer- gi< lings van de bowlingvereniging Sint-Al- set bert. Gezien de belangstelling denkt de mg organisatie er nu al over om medio juni •nt het bowlingtoernooi met een 'herha- i o ling1 af te sluiten. SAS VAN GENT - Doordat beide kop lopers (RRS en Corn Boys) hun wed strijd verloren, blijft het spannend in de eerste klas van de Sasse zaalvoet- jbalcompetitie. Corn Boys verloor met 5-1 van CPC. Bij de rust was de stand 2-1 in het voordeel van CPC. RRS speelde tegen DEHO '80/ MM een goede wedstrijd, maar door de betere conditie van DEHO had dit team in de eerste helft een licht overwicht, wat "door een doelpunt van Ad v.d. Rijssen tot uitdrukking kwam. Het bleek een zeer belangrijk doelpunt. Want on danks diverse kansen aan beide zijden werd er niet meer gescoord en moest ook RRS zijn punten afstaan. Hierdoor blijven Com Boys en RRS met nog drie wedstrijden te gaan. de ranglijst aan voeren. DEHO klom door de winst naar de derde plaats. Philippine 1 moest door een 4-2 verlies tegen Reseda een stap terug doen en zakte naar de vijfde at" plaats. ONASU kwam dichterbij degradatie door een 7-2 verlies tegen Molenkreek. Philippine 2 kwam nog vaster op de on derste plaats door een 10-0 verlies tegen Fabricom 2. De Gravin won maar nipt met 2-1 van Rac. White 2. In de tweede klas won IZV met 6-0 van 33! CSM en blijft hierdoor aan de top mee draaien. Philippine 3 liet een steekje vallen door met 1-0 te verliezen van Rac. White 3. Molenkreek 2 en DEHO '80/MM 2 scoorden erop los, waarbij DE HO net een keer meer scoorde en met 4-3 won. Rooien Oedt en Com Boys 2 hielden elkaar met 2-2 in evenwicht. Com Boys 3 had moeite met CPC 2. Het werd slechts een 2-1 overwinning. Standen: eerste klas: 1 Com Boys 119-30:2 RRS 19-30; 3 DEHO'80,MM 19-27; 4 Molenkreek 19-26; 5 - Philippine 1 19-25; 6 Reseda 19-22; 7 Gravin 10-19. 8 CPC 19-12; 9 Rac. White 2 19-11; 10 Fabricom 2 19-10; 11 ONA/8U 19-8; 12 Philip- plne 2 19-6. C Tweede klas: 1 Rijnvaart 18-33; 2 IZV 19-33; 3 r Com Boys 3 19-30; 4 Molenkreek 2 19-20; 5 4 Rooien Oedt 19-19. 6 Philippine 3 19-18; 7 CSM 19-16; 8 Com Boys 2 19-14; 9 Rac. White 3 19-12. 10 DEHO'80 MM 2 19-12; 11 CPC 2 |f '9-8. 12 Com Boys 4 18-6 Discoshow Breskens BRESKENS - In het Casino in Bres- 6 *ens verzorgt zaterdag 5 maart A VRO's 1t Toppop een discoshow. De discjockeys njn Rob Ronder en Jos van de Ven. De aanvang is 20.30 uur Wedstrijden om zilveren schaats TERNEUZEN - Tijdens wedstrijden om de zilveren schaats op de kunstijs baan in Eindhoven slaagden vier Zeeuws-Vlamingen erin om aan de mi nimum-eis van zestig ronden (400 me ter) te voldoen. In tegenstelling tot de weersomstan digheden tijdens de wedstrijden om de gouden schaats vorige week. moesten de deelnemers deze week in Eindhoven onder bar slechte schaatsomstandighe- den hun race binnen het uuur zien te volbrengen. Drie Zeeuws-Vlamingen slaagden er dan ook met in om aan de limiet te vol doen. Ko Dees met 62 ronden. Jan Ze- gers en Tom Bondewel met 63 ronden en John Gelissen met 64 ronden brach ten de zilveren-schaats-wedstrijden wel tot een goed einde. Bruse Boys zeker niet onverslaanbaar. Eerder dit seizoen is dat immers al bij herhaling gebleken. Zondagvoetbal Zoals de laatste jaren gebruikelijk, lijkt Sluiskil na de winterperiode in betere doen. Drie weken terug al won de zondag tweedeklasser vrij verras send met 2-0 van Berkdijk, waarna het ondanks het verlies ook tegen WVO op niveau speelde. De bevestiging van de stijgende vorm werd zondag verkre gen middels een 1-0 uit-overwinning legen Dosko. De puntenwinst na de competitiehervatting kwam in zover re goed uit, dat Sluiskil inmiddels de twee degradatieplaatsen achter zich gelaten heeft. De ploeg van Han van der Hooft (gehandicapt door het ont breken van Peter van der Hooft en Fons de Brouwer - beiden operatief ge holpen - en de om disciplinarie rede nen geschorste Jan de Block) speelt zondag thuis tegen het momenteel op de laatste plaats staande Haarsteeg en ontmoet twee weken later- andermaal op eigen veld - mede-degradatiekan- TERNEUZEN - De verrassende uitslagen die het Terneuzense bedrijfs volleybal elke week weer laat noteren houden het attractieve element in de competitie volledig vast. Gevoegd bij de inzet van alle ploegen scoort ook de amusementswaarde voor het publiek hoog. Tijdens de laatste speeldag vielen genoemde verrassingen in alle klassen. In de hoogste afdeling liet Roelofs zich door Promenade 2 pakken (1-2) en betekende de 3-0 zege van PSV op Dow een regelrechte sensatie. In de tweede klas vormde Belastingen-PZEM (2-1) de uitschieter, terwijl in de derde divi sie PSV 2 het succes van de politieploegen compleet maakte door de 2-1 overwinning op Kint. Elopak verwijderde zich in de vierde klas verder van de laatste plaats via de 3-0 winst op Gemeente 3. PSV groeit gaandeweg de competi- promotiekansen gaaf na de 3-0 te- tie steeds meer naar een fel vech- gen Dow 2, B&S is de eerste titel- tende eenheid. Zwak gestart ko- kandidaat: 3-0 op V&V 3. Philips men de laatste weken regelmatig vormde een gemakkelijke prooi punten binnen. Dow werd van het niet aflatende verweer de dupe; 3-0 voor de eerste politieselectie. Roe lofs zakt weg: mentaal heeft de ploeg nooit kunnen imponeren, de Promenade-reserves onderstreep ten dat nog eens: 2-1. V&V had wei nig moeite met tegenstander De Hoop. Die heeft zich. na een jaar in de hoogste klas vertoefd te hebben, waarschijnlijk al neergelegd bij de gradatie (3-0). Koploper promena de wees MTS/MEAO gemakkelijk terug (3-0). Na de 2-1 overwinning van Belas tingen op een teleurstellend PZEM wordt de spanning in de staart van de tweede klas opgevoerd. Met Be lastingen zitten V&V 2 (0-3) verlies tegen een erg gemotiveerd PSV 3. en Juliana in de bedreigde hoek. In de top verspeelde Gemeente weer een punt, de 2-1 winst op Roelofs 2 brengt leider Douane met een straatlengte voor. Na afloop van de zestiende speel dag kon de politie een feestje bou wen. Dat is al meer voorgekomen, reden is telkens de optimale winst van de drie teams die in deze com petitie zitten. PSV 2, bezig aan ccn sterke opmars, versloeg subtopper Kint (2-1). Sterbanden houdt de voor Promenade 3 (3-0). Nadat de inleidende schermutse lingen van Rabo die ploeg in de top van het klassement gebracht had den, verwachtte iedereen dat de sterke start gevolgd zou worden door een inzinking. Daar valt ech ter niets van te besperuen. Integen deel, de ploeg gaat steeds beter draaien en heeft na de 3-0 zege op concurrent MTS/MEAO 2 zelfs reë le promotiekansen. De Douane-re serves wonnen van BRAM (3-0), PZEM 2 loopt mee in de kopgroep na 3-0 winst op Promenade 4, ter wijl Elopak uit zijn slof schoot met de 3-0 overwinning op middenmo ter Gemeente 3. Standen Eersteklas: Promenade 32; Dow 28; Zel- denrustcollege 25; Dees 24; V&V 18; PSV 17; Roelofs 15; MTSMEAO 9; Promena de 2 7, De Hoop 4. Tweede klas: Douane 33; Gemeente 25; Dees 2 20; PSV 3 19; PZEM 19; Roelofs 2 17; De Meyter 16; Juliana 11; Balastui- gen 9; V&V 2 8 Derde klas: B&S 34; 8terbanden 32; Wiekslag 28. Kint 23; PSV 2 18; V&V 3 17. Zeldenrust 2 12. Promenade 3 10. Dow 2 10; Philips 1. Vierde klas: Rabo 32; Gemeente 2 29; PZEM 2 29. MTS MEAO 2 27; Douane 2 19, Gemeente 3 16. BRAM 16; Dees 3 10; Elopak 10; Promenade 4 3 diaat Vlissinge. „Als we nit die twee wedstrijden vier punten halen, denk ik dat we een heel eind op de goeie weg zijn", heeft Han van der Hooft zich al laten ontvallen. Op de goeie weg bewegen zich momen teel ook de zondag derde klassers Steen en Breskens zich voort. Bog altijd beho ren beide teams tot de kampioenskan didaten, hoewel de concurrentie ruim bemeten is (nog zeker acht ploegen ko men voor de eerste plaats in aanmer king). Zowel voor Steen als voor Bres kens vermeldt het programma voor zondag een uitwedstrijd Breskens gaat op bezoek bij het Dinteloordse Divo en Steen is te gast bij Roosendaal Dat be tekent in biede gevallen dus een sub topper. Breskens, dat de laatste weken defensief orde op zaken lijkt te hebben gesteld, maar ook in aanvallend op zicht iets aan klasse lijkt te hebben in geboet, heeft het wellicht minder 'ge makkelijk' dan Steen, omdat Divo niet bepaald bekend staat als een ploeg waartegen het goed voetballen is Het slechte veld in Dinteloord en de on gecompliceerde speelwijze van Divo vergen in elk geval een bijzondere aanpak. Steen, zondag verrassend met de 1-2 winst (een doelpunt van Jo van Remortel in de slotminuut) in Goes, kan zich daarentegen instellen op een meer 'voetballende' ploeg. Ria, de derde Zeeuws-Vlaamse zondag derdeklasser, gaat zondag op bezoek by Zierikzee. dit seizoen grilliger dan ooit tevoren. Op papier lijkt Ria - zeker na de tien opeenvolgende nederlagen - vrijwel kansloos, maar niet ten onrecht heeft trainer Jaap Lensen al meer dan eens opgemerkt, „dat de ommekeer eens moet komen". Vierde klas In de vierde klas van het zondagvoet bal is Clinge-Terneuzen ongetwijfeld de belangrijkste ontmoeting. Clinge immers gokt nog altijd op de eerste plaats en Terneuzen hoopt de aanslui ting met de drie titelkandidaten (HW, Hoofdplaat en Clinge) alsnog tot stand te brengen. Zondag is Terneuzen, daar in Clinge. de underdog, omdat Clinge dit seizoen op eigen veld nog weinig steken heeft laten vallen. Maar aan de andere kant is een verrassing niet uit gesloten. HW, dat de laatste weken niet altyd even soepel meer draait maar toch büjft winnen, speelt thuis tegen Axel. De for matie van George Pauwels is, vooral ge let op de tegenvallende prestaties van Axel dit seizoen, vanzelfsprekend zwaar favoriet. Hoofdplaat is vry zeker van winst op Zeeland Sport. Het verdere programma in de vierde klas: Hontenisse-Biervliet; IJzendyke-Aar denburg en Koewacht-Vogelwaarde. Enkele leden van de Terneuzense biljartvereniging Du Commerce. TERNEUZEN - Als de voortekenen niet bedriegen kan het biljartdistrict Zeeuwsch-Vlaanderen volgend seizoen weereen lid bijschrijven. Kort na de viering van het 55-jarig bestaan viel de vereniging KOT Terneuzen na een kortsluiting tussen het bestuur van de club en de lokaaihouder uiteen. KOT ging door in de Jarinohal, aan de Terneuzense Markt ontstond in razendsnel tempo een nieuwe vereniging: 'Du Commerce'. „Over de breuk willen we liever niet meer praten. Velen betreuren het dat' het zover gekomen is. maar je kimt daar niet stil bij blyven staan", zegt Piet Moes, de nieuwe wedstrijdleider van Du Commerce. Moes en nog een handjevol mensen die het lokaal aan de Markt verkozen boven verhuizing naar de Jarinohal. staken de hoofden by een en besloten begin van dit jaar verder te gaan. „Op 3 januari hebben we de oprich tingsvergadering gehouden, nu we amper een maand verder zyn. tellen we inmiddels twintig leden. Die aan melding heeft ons wel verbaasd. We wisten dat er van diverse kanten be langstelling bestond voor het lid maatschap, dat die in korte tijd der- gelyke vormen aan zou nemen had den we eerbjk gezegd niet ver gre pen", aldus Piet Moes. Voordelen „Achteraf bekeken heeft het zelfs be paalde voordelen dat de vereniging uiteen gevallen is. De top kan in het nieuwe onderkomen waarschijnlijk beter uit de voeten, zelf hebben we een groep overgehouden die wat dichterbij elkaar zit. We leven nu niet meer met het gegeven dat een aantal spelers de prestatie voorop stelt, anderen louter het gezellig heids aspect laten prevaleren. De nieuwe club gaat in eerste instantie uit van een gezellige biljartavond", denkt secretaris Ludi van der Hooft. De bedoeling van Du Commerce is om het zeker in het eerste jaar zo te houden. Men wil voorlopig niets meer dan een vriendenclub zyn, als het niveau wat opgetrokken is denkt men aan toetreding tot de biljart bond. De vereniging is daarover al door - actieve - voorzitter Cor Dirven benaderd. „We willen echter eerst eens aanzien hoe het allemaal loopt. Op dit moment gaat het voortreffe- üjk, de opkomst op de clubavond is erg goed, maar als het nieuwe wacht", kykt Piet Moes op die snelle groei terug. „Met die twintig leden zyn we weer op de sterkte die we by de vorige club hadden, we kunnen weer optimaal draaien met een groep, die qua niveau wat dichterby elkaar ligt", weet Moes. Dat door de breuk de klassespelers en het bestuur verdwenen zyn vindt men by Du Commerce niet erg. „On ze minder begaafde mensen hadden er vroeger nogal eens moeite mee, dat ze in de clubcompetitie aan moesten treden tegen een aantal cracks. Frits Bakker, Jacques de Maat en Ronny de Waal vormden een trio dat de mindere goden vaak uren op de stoel hield, en dat is bepaald geen aanleiding voor een prettige bil jartavond. Op die manier ontstonden in feite twee groepen in éën vereni ging: de 'klasbakken' en de minder getalenteerden", zegt Moes die zich haast eraan toe te voegen dat met de coryfeeën van vroeger zelden wrij ving bestond. „Bovendien kon je van die jongens moellyk verwachten dat ze hun wedstrijden afstemden op de - mindere - tegenstander, hun kans om zich op grote toernooien voor te bereiden lag vaak alleen tijdens de clubavond, logisch dat ze die moge lijkheid dan ook aaner wat af is valt er mogelyk wat weg". Piet Moes is nuchter en geroutineerd genoeg (hy zat meer dan dertig jaar by KOT, red.) om niet overijld tewerk te gaan. Maar zelfs als er wat afvallers zouden komen raakt men by Du Commerce niet in paniek. „De groei zit er nog steeds in, wekebjks komen er leden by. Als dat zo biyft zullen we ons bin nenkort moeten beraden over een le denstop". In de woorden van de wed strijdleider klinkt toch wat trots door Terecht, het komt immers niet zo vaak voor dat een club die een maand oud is over een dergeiyke maatregel moet denken. „We kyken het maar eens aan", zegt Piet Moes, die samen met Dirk Roffel (voorzit ter). Ludi van der Hooft (secretaris) en PietMechielsen (penningmeester) het bestuur van de vereniging vormt. De ultsnujter van Moes. „We gaan er weer wat van maken", blooft echter veel. SAS VAN GENT - Tennis op hoog niveau is met name voor Zeeusch-Vlaanderen niet weggelegd. Desondanks wordt er in de regio enorm veel gedaan om ook deze tak van sport steeds meer in de belangstelling te krijgen. In het bijzonder tijdens het winterseizoen, wanneer er indoor wordt gespeeld, heeft tennis een grote toevlucht genomen. Inmiddels zyn er overdekte banen in Temeuzen, De Braakman. Sas van Gent en Hulst. Van al deze accommo daties wordt enorm veel gebruik ge maakt Alleen Sas van Gent biyft daar nog wat bij achter. „Maar wy hebben het nadeel dat onze banen pas tydens het nu lopende seizoen zyn open ge gaan; de meeste liefhebbers hadden al een abonnement by een andere baan", aldus een woordvoerder van de Vlaan derenhal. De exploitanten van de vier Zeeuws-Vlaamse tennishallen hebben inmiddels de handen ineen geslagen en dat heeft er in geresulteerd, dat er de komende maanden een 'Vier sterren- toernooi' zal worden gespeeld, waaraan door teams uit alle vier de banen zal worden deel genomen. Belangrijkste motief om dit toemooi- circuit te organiseren is wel om tennis nog meer te promoten in de regio Zeeuwsch-Vlaanderen. Er zyn inmid dels wel al vier hallen, maar er zijn ook nog veel mensen, die niet aan tennis doen. Via dergelijke toernooien moeten we proberen nog meer liefhebbers voor tennis warm te maken. We hopen in ie der geval dat dit initiatief aan slaat by het publiek", aldus Kees Walraven, één van de initiatiefnemers van dit circuit, waarvoor in het weekend van 19 en 20 februan de eerste ronde zal worden ge speeld in de Vlaanderenhal in Sas van Gent. Daarna achtereenvolgens Jari nohal Temeuzen (26 en 27 februari), Adorhal in de Braakman 119 maart) en Den Dullaert in Hulst, waar op 10 april de prijsuitreiking van dit voor Zeeuwsch-Vlaanderen unieke evene ment zal plaats vinden. Er wordt ge speeld door de C, D- en E-categone. ter- wylook dejeugdtotveertienjaarinhet geheel zal worden betrokken. „Het kan inderdaad een erg spectacu lair gebeuren worden; met namen voor de spelers is het best interessant. Velen spelen nu steeds op dezelfde baan Door dit circuit komen ze ook eens in een andere hal. Bovendien is de belangstel ling van de tennissers ook redelijk", weet Adrie Snoeren van de Adorhal Deelname is nu reeds verzekerd van on der meer de C-spelers Coen Dobbeleir, Menno van der Hout en Tim van Dijk. terwijl ook D-speler Ton Veraart in éen van de teams uit zal komen. Elke wedstrijddag komen de teams van de vier verschillende banen in de onder- scheidenlyke categorieën tegen elkaar uit in een heren en een damesdubbel. Via een puntensysteem moet dit leiden naar de uiteindelijke winnaar, waarbij elke categorie een winnend team zal zien gehuldigd: er zal op tijd worden gespeeld. Uitbreiding Als dit initiatief aanslaat zal er voor vol gend seizoen worden getracht dit cir cuit nog verder uit te breiden. „We wil len dan gaan proberen om er een soort van Vlaanderen-circuit van te maken. We kunnen dan de banen van het Belgi sche Eekloo en De Klinge er ook by be trekken. Dat zien we feitelijk nu al min of meer zitten meent Walraven. Er zal dan waarschy nly k gedurende het gehele wintersiezoen per maand één wedstrijdronde worden gespeeld. Dat nu alleen wedstrijden kort achter el kaar zullen worden afgewerkt komt om dat de voorbereidingsperiode erg kort is geweest „We zyn op het idee geko men toen we aan het praten waren over een uitwisseling tussen de Jannohal in Temeuzen en de Adorhal in De Braak- René van der Gijp TERNEUZEN - De strafschop van Simon Tahamata in de topper tussen Standard en An- derlecht heeft na afloop van de wedstrijd een storm van protesten teweeg gebracht. De luikenaars kwamen er in de twintig ste minuut mee op 1-1 en hielden die stand tot het einde vast. Met tien man (omdat Theo Poel na twee boekingen uit het veld was gestuurd) kreeg Stan dard zelfs nog de beste kansen. Maar Anderlecht vond zelf dat het verdiend had om te winnen. „Wij hebben het be wijs dat de scheidsrechter ten onrechte een strafschop tegen ons heeft geflo ten". sprak Pol van Himst veelzeggend. Dat bewys leverde Michel de Groote. die in die fatale twintigste minuut voor een handsbal was bestraft. De linksach ter van Anderlecht toonde aan iedereen cue net zien wucte de modderspatten op zijn shirt. „Dit bewyst dat ik de bal niet met de arm heb geraakt", verzekerde De Groote na de wedstrijd. „Kyk maar. het is duideiyk op de schouder dat die bal is gekomen. De mouw van irüjn shirt is helemaal schoon". Voor de tweede keer in korte tijd vond Anderlecht dan ook dat het bestolen was door de scheidsrechter. Twee we ken geleden, toen Munaron beweerde dat er een tegengoal door een gat in het zynet was gegaan, had dat nog geen na re gevolgen Het doelpunt op Standard kan beslissend zijn voor de competitie Door de 1-1 bleef Standard slechts op één punt staan, maar het moet gezegd dat Anderlecht de volle winst niet had verdiend De ontgoochelde Raymond Goelhals bestreed dat nog altijd in de week na het topduel „Volgende zondag spelen wij op Club Brugge weer een lastige wedstrijd", zei de Luikse trainer. „We geruster gestaan als wy Anderlecht geklopt hadden. En die kansen zijn er volop geweest. Wy heb ben de match gemaakt en niet Ander lecht. En dat heeft Standard zelfs ge daan met tien man tegen elf Van der Gijp Zondag reist Standard dus naar Club Brugge, dat afgelopen zondag een stap terug moest doen in de rangschikking. Door een strafschop van Rene van der Gyp en een latere treffer van Van Cau- ter kwam Lokeren tegen Brugge i2-0i enigszins terug in de race. Club Brugge kreeg op de twintigste speeldag FC Antwerp langszij, dat een van de revela ties van dit kampioenschap is Er is al heel wat lof gezwaaid naar Dimitri Da- vidovic. de trainer die het by Antwerp langer volhoudt dan zijn voorgangers Sinds de FC Antwerp twaalf jaar gele den terug in de eerste klas kwam, heeft alleen Guy Thys het drie jaar aan een stuk volgehouden. Toptrainers als Pal Csemai (de huidige trainer van Bayem München) en Urbain Braems verdwe nen na een jaar geruisloos van het to neel. Davidovic is bezig aan zyn derde seizoen en hy doet het voortreffely k. Na de winst by Cercle Brugge (0-2). De stand na twintig wedstrijden is: Anderlecht20- 28. Standard 20-27. Antwerp 20 - 26; Club Brugge 20 - 26. Waterschei 20-24 Lokeren 20 -23. Beveren 20 - 22; AA Gent 20 - 22. RWD Molenbeek 20 - 21KV Kortrijk 20 - 20. Beerschot 20 - 19. Lierse 20 - 18; Cercle Brugge 20 18 FC Luik 20-16, Waregem20- 15; Seraing 20-13; Wlnterslag 20 -11Tonge ren 20 - 11 Het programma voor dit ueekeinde: Zaterdag: Anderlecht-Waregem; Wa terschei-Lierse Zondag: Beveren-Cer- cle Brugge. Antwerp-FC Luik; Tonge ren-Lokeren; Club Brugge-Standard; Seraing-Wmterslag; Kortryk-RWD Mo lenbeek. AA Gent-Beerschot. man. Al snel werd toen het idee geop perd om ook de Vlaanderenhal en Den Dullaert by dit experiment te betrek ken. Iedereen was meteen enthousiast, waardoor het in feite erg snel is tot stand gekomen", meent Kees Walra ven. Het "Vier sterren toernooi" werd dan ook snel op de agenda geplaatst en gezien de belangstelling van de spelers zal het de eerste weken de belangstel ling van de Zeeuws-Vlaamse tennislief- hebbers zeer zeker trekken. „De Zeeuws-Vlaamse topspelers komen niet al te dikwijls tegen elkaar uit in dergelijke wedstrijden. Voor het pu bliek is het ook eens iets anders om deze spelers tegen elkaar te zien spelen. Bo vendien moet het ook een beetje gezien worden als een afsluiting van het sei zoen, want kort na de laatste toemooi- ronde zal de nieuwe zomercompetitie weer al van start gaan", besluit een en thousiaste Kees Walraven. Kikkers leiden het recreatievolleybal OOSTBURG - Kikkers is alleen leider in de recreatieve volleybalcompetitie te Oostburg. Door een 3-0 zege op Am- ro-Oostburg staat de ploeg uit Aarden- burg drie punten voor op nummer twee KWL. KWL won met 3-0 van vc Groede. Kaaispuugers houdt aanslui ting bij de kop door een 2-1 zege op Fysiotherapie Oostburg. De Kombuis voegde twee punten aan het totaal toe. De IJVC-dames eisten het derde punt voor zich op. Ook voor de IJVC-heren was er één punt, de winst was voor NMB. Roozenoord kwam te kort in de wed- stryd tegen Amro-Sluis: 1-2 De stand Kikkers 9-24. KWL 9-21, Amro- Oostburg 10-21. Kaaispuugers 9-20, Het Vrye van Sluis en Roozenoord 9-14. IJVC-heren en Amro-Sluls 10-14, Fysiotherapie 9-13, NMB 9-10, VC Groede 9-7, de Kombuis 9-6, IJVC- dames 9-2. Programma 15 februari. 21 00 uur Fysiothe rapie-Amro-Oostburg. KWL-Roozenoord. IJVC-heren-Kaaispuugers. 22 00 uur Het Vrije van Sluis-de Kombuis, IJVC-dames- NMB. Kikkers-VC Groede. Biljarten OOSTBURG - De bejaarden van Oost burg en Sluis hielden een onderlinge biljartwedstrijd. De wedstrijd werd gespeeld in het bejaardentehuis 'De Burght' in Oostburg. Er werden negen partijen gespeeld. Sluis won 5 partijen en Oostburg 4. Ooslburg baalde de meeste punten. Zij scoorden 261 ca ramboles. tegen Sluis 197. Sluis ging met de eerste prijs, een be1-er. naai huis. Oostburg ontving eveneens eer beker. De volgende wedstrijd word' gespeeld in Sluis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27