Stimulans activiteiten voor groep niet-actieven Omwonenden klagen over hinder vishandel Tholen 'Herveiling' Panamees schip werd op het laatste moment afgelast Stavenisse heeft na jaren van voorbereiding nieuw dorpshuis DE PZG 'N DIJK VAN EEN KRANT WISSEL SCHOUWEN OP SCHOUWEN EN ST-PHILIPSLAND OFFICIËLE OPENING 18 FEBRUARI PART TIME VERKOOPSTER RECEPTIONISTE/TELEFONISTE VRIJDAG 4 FEBRUARI 1983 ZIERIKZEE De dagelijkse besturen van de gemeenten op Schou wen-Duiveland en Sint-Philips- land overwegen in intergemeentelijk verband stimuleringsmaatregelen te treffen voor sociaal- culturele activiteiten voor niet-actieven. De colleges van b en w beraden zich in dit verband over de mogelijkheid daarvoor rijksmiddelen te verkrijgen, middels aanvragen bij de ministeries van welzijn, volksgezondheid en cultuur, alsmede sociale zaken en werkgelegenheid. Verder is met name de vraag aan de orde een regionale stuurgroep werkloosheid in te stellen die coördinerend, stimulerend en voorwaarden scheppend bezig dient te zijn. In een ambtelijke adviesnota inzake de werkloosheid - opgesteld naar aanlei ding van een bespreking van de betrok ken portefeuillehouders - staat aange geven dat er voor Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland een projectleider dient te worden aangesteld en dat daar voor een aanvraag om rijksmiddelen dient te worden verzonden. Een aan te stellen projectleider, zoals ook elders in Zeeland werkzaam, kunnen diverse ta ken worden toegedacht zoals coördina tie van uitvoerende activiteiten, profes sionele verantwoordelijkheid voor het functioneren van de activiteiten, deel name aan overlegstructuren en opzet ten en begeleiden van nieuwe activitei ten. In een te vormen regionale stuurgroep dienen volgens de samenstellers van de nota op bestuurlijk niveau zitting te hebben vertegenwoordigers van de Zangdienst Goes GOES - 'Een zaaier ging uit om te zaai en' is het onderwerp van de zangdienst die zondagmiddag in de hervormde Grote Kerk in Goes wordt gehouden. Ds C. van Ooijen gaat voor. Verder ver lenen medewerking de cantorij van 'De Hoogte', onder leiding van Iz Ruissen en organist K. van Eersel. De dienst be gint om 17.00 uur. Mannenvereniging Goes viert jubileum GOES - De gereformeerde mannenver eniging 'Calvijn' in Goes viert dinsdag 8 februari het 60-jarig bestaan. Dat ge beurt tijdens een bijeenkomst in de Oosterkerk, De rabbijn H. Rodrigues Pareira houdt dan een toespraak over de betekenis van Israël als land, volk en staat voor de Joodse godsdienst. Het christelijk gemengd koor 'Hic Inde' uit 's-Gravenpolder onder leiding van J. Brouwer en organlste Paulien Stroo- snijder verlenen muzikale medewer king. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. deelnemende gemeenten, het geweste lijk arbeidsbureau, de werkgevers- en werknemers organisaties en vertegen woordigers van de regionale welzjjnsin- stellingen. Verder dienen als adviseurs zitting te krijgen de provinciale stuur groep werkloosheid, de aan te stellen projectleider en vertegenwoordigers van de ministeries van welzijn, volksge zondheid en cultuur en van sociale za ken en werkgelegenheid. Als eerste op dracht van een voorlopige stuurgroep wordt geformuleerd te komen tot een samenwerkingsovereenkomst tussen de gemeenten. Als uitgangspunten voor de stuurgroep worden genoemd mensen zonder werk te helpen om de eigen sociale en cultu rele positie te behouden en hen bewust te maken van de positie waarin zij ver keren; bestrijding van de werkloosheid door middel van advisering over het scheppen van arbeidsplaatsen en het signaleren van alternatieve vormen van arbeid; begeleiding geven aan men sen zonder werk naar een voor hen min der kwetsbare positie; confrontatie van de samenleving met de sociale en psy chische gevolgen van het werkloos zijn. Jeugdwerkloosheid Het ambtelijk advies inzake bestrij ding van de werkloosheid op Schou wen-Duiveland en Sint-Philipsland komt deze dagen aan de orde in het periodiek intergemeentelijk overleg van b, w en s. Eind vorig jaar werd vanuit dit overleg en na een bijeen komst van de gemeentebesturen met de provinciale stuurgroep werkloos heid Zeeland een verscherpte aan dacht gewenst geacht voor met name de jeugdwerkloosheid. Een andere fac tor voor het produceren van de nota werkloosheidsproblematiek was in zicht te geven inzake de mogelijkhe den tot het opzetten van werkloos heidsprojecten, in het bijzonder van arbeidsbevorderende projecten. De samenstellers van de nota signale ren als algemene mening binnen de re gio, dat getracht moet worden werk te scheppen al dan niet met beloning ten einde het hoge werkloosheidspercenta ge te drukken. En dat daarnaast voor hen die werkloos zijn en blijven naar een zinvolle vrijetijdsbesteding dient te worden gezocht. „Al was het alleen maar om de frustaties omtrent het werkloos zijn en de daaruit mogelijk voortvloeiende maatschappelijk nade lige gevolgen te bestrijden". Uit de nota wordt verder duidelijk dat overwogen kan worden de aan te stellen projectleider te huisvesten ter secreta rie bij èen van de gemeenten. De bedoe ling is dat de portefeuillehouders socia le zaken van de zeven gemeenten in de regio een en ander verder gaan uitwer ken. Bij doorgang van het project, en er van uitgaande dat alle gemeenten zul len bijdragen, komen de voor rekening van de gemeenten blijvende kosten neer op ongeveer 70 cent per inwoner. Volgens de samenstellers van de nota dienen de op te zetten projecten vanwe ge de uitgestrektheid van de regio zo veel mogelijk verspreid te worden over de regio teneinde de deelname er aan te bevorderen. Gedacht wordt aan drie verschillende locaties in het westen, oosten en het midden van de regio. Aan- gegeven wordt dat vanwpgp New Orleans-jazz in Britannia VLISSINGEN - De New Orleans Music Company treedt zaterdag 5 februari op in hotel Britannia aan de Boulevard in Vlissingen. Dit straatorkest uit Breda in te gast van de Jazz Aktiviteiten Stichting Zeeland JASZ), die regelma tig jazzconcerten organiseert. Het op treden begint 's avonds om acht uur. Jongerendienst WOLPHAARTSDIJK - Op zondag 6 fe bruari wordt in de Nederlands hervorm de kerk in Wolphaartsdijk een jonge rendienst gehouden. De dienst is voor bereid door een groep jongeren en heeft als thema: 'ik'. Voorganger is drs. Visser uit Schoondijke. De dienst begint om 10.00 uur. strektheid rekening gehouden dient te worden met; reiskosten van deelnemers en huren van diverse panden waarbij in sommige gevallen sprake kan zijn van exploitatie door een gemeente, in ande re gevallen door een stichting of een particulier. Als eventuele projecten worden met na me genoemd een informatieproject werkloosheid, vaardigheid verenigings activiteiten, open vormingscursus, be langengroep werklozen, cursussen foto grafie en solliciteren, een tuinproject, creativiteitscursus, cursus vergader- en gesprekstechniek, project schoolverla- tersgroep, activiteitenmiddagen, cur sussen autotechniek en taal- en schrijfvaardigheid, baanlozenkrant, hobbywerkplaats, een vrijwilligersva- caturebank en een cursus werklozen oriënteren zich op de samenleving. Tuinproject Over het tuinproject wordt opgemerkt dat dit er vooral op gericht kan zijn de werkloze in aanraking te laten komen met biologisch tuinieren. Ten aanzien van de schoolverlaters wordt beoogd een groep te formeren van in gelijke situatie verkerende jongeren zonder werk. Voor activiteiten ten behoeve van jeugdige werklozen zouden ook de jeugdsozen in de regio een bijdrage kunnen leveren. De totale kosten van alle activiteiten zijn begroot op 160.925 gulden. Uit een overzicht van de arbeidsmarkt aan het einde van de maand november 1982 blijkt intussen dat onder meer het rayon Zierikzee een werkloosheidstoe name vertoonde die lag boven het pro vinciaal gemiddelde. Eind november bedroeg het percentage werklozen in de gebieden Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland 11,5 (landelijk peil 14 procent van de afhankelijke beroepsbe volking). OPNIEUW BESLAG GELEGD OP ZOODOHOS MIDDELBURG - De veiling van bet Pa namese vrachtschip 'Zoodohos' (14.267 brt), die donderdagmiddag om twee uur zou beginnen, is op het laatste mo ment afgelast. De bemanning, die het schip tijdens een vorige veiling kreeg toegewezen omdat niemand boven hun inzet van 750.000 gulden wilde gaan, heeft de 'Zoodohos' inmiddels door verkocht aan een Liberiaanse maat schappij. Een andere gegadigde heeft echter op zijn beurt beslag laten leggen op het schip, omdat men naar eigen zeggen, het vrachtschip al eerder had Samenzang-avond in Colijnsplaat COLIJNSPLAAT - Dinsdag 15 februari geeft de christelijke vereniging Barta- meüs (gevestigd in Zeist) een koor- en samenzang-avond in de Nederlands hervormde kerk te Colijnsplaat, aan vang 20.00 uur. Medewerking wordt ver leend door de christelijk gemengde zangvereniging Harpe Davids uit Co lijnsplaat en het hervormde kerkkoor uit Kortgene. De zang wordt begeleid door A. Ver horst. Een medewerker van Bartimeüs zal informatie geven over de activitei ten van de vereniging ten behoeve van blinde en slechtziende kinderen. Voetbalvereniging Wolfaartsdijk houdt een bazaar WOLPHAARTSDIJK De voetbalver- eniging Wolfaartsdijk houdt vandaag (vrijdag) en zaterdag de jaarlijkse ba zaar in het dorpshuis. De opbrengst van de bazaar is bestemd voor een opknap beurt van de kantine, Er zijn tal van attracties: rad van avontuur, grabbelen (gratis), sjoelen, balgooien en een schiettent. De bazaar is vanaf 19.00 uur geopend. Morgen, zaterdag kan men er vanaf 14.00 en 19.00 uur terecht Mor genavond zal ook de trekking van de jaarlijkse grote verloting plaatsvinden. gekocht dan de Liberiaanse maat schappij. De bemanning van de 'Zoodohos', vijf entwintig man voornamelijk afkomstig uit Pakistan en de Philippijnen, het eind november van het vorig jaar be slag leggen op het schip, omdat zij nog acht maanden gage tegoed hadden van de eigenaar, Saronic Maritime S. A. uit Panama. In totaal ging het om een be drag van 680.000 gulden. Bij de openbare verkoping in januari wilde echter niemand ingaan op de in zet van 750.000 gulden, het bedrag dat de bemanning had gevorderd. Omdat de bemanning zelf dat bedrag bij de veiling had ingezet kregen zij het schip toegewezen en werden daarmee dus koper. Tot de hérveiling, die don derdag gehouden zou worden, hadden zij de tijd om aan de verplichtingen te voldoen. In de loop van donderdagmor gen kwam bij de rechtbank in Middel burg het bericht binnen dat de beman ning de koopsom inmiddels had vol daan. Daarmee kregen zij het schip for meel toegewezen. Het benodigde be drag heeft de bemanning bij elkaar ge- bracht door de 'Zoodohos' onderhands te verkopen aan een volgens de verte genwoordiger van de bemanning mr C. H. Brinkman, Liberiaanse maatschap pij- Nieuw beslag Mr M. L. Huisman legde onmiddellijk na het bekend worden van deze gang van zaken beslag op het vrachtschip namens een partij die zei al eerder een koopovereenkomst met de bemanning te zijn aangegaan. De naam van zijn cliënten wilde de heer Huisman gister avond niet kwijt. Het bod dat zij op de 'Zoodohos' hebben uitgebracht zou volgens mr Huisman 240.000 dollar zijn. Omdat nu weer een beslag op het schip rust, is het niet mogelijk het eigen domsrecht over te schrijven en kan de bemanning de koopovereenkomst niet nakomen, omdat niet geleverd kan wor den. Vandaag, vrijdag, dient voor de rechtbank in Middelburg een kort ge ding, waarvan de geldigheid van de be slaglegging de inzet vormt. Jaarvergadering huisvrouwen Goes GOES - De afdeling Goes van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen houdt dinsdag in de Oosterkerk de jaarvergadering. Op de agenda staan de jaarverslagen, alsmede de voorstel len voor de algemene vergadering in Utrecht op 10 mei en benoeming van afgevaardigden. Bovendien zullen de nieuwe bestuursle den worden voorgesteld in verband met het aftreden en niet meer herkiesbaar zijn van de presidente mevrouw G. Fie- deldey-Blokker, de secretaresse me vrouw M. Torbijn-Reynhout en de ex cursieleidster mevrouw J. Verhaagen- Kolman. Ook zullen twee nieuwe redac tieleden worden benoemd. De rest van de middag zal een feestelijk tintje krij gen verzorgd door de eigen leden. De vergadering begint om 14.00 uur. Schieting KWADENDAMME - In 'De Kroon' hield de handboogvereniging 'Victoria' in Kwadendamme een schieting op de liggende wippen Er waren 54 schutters. Uitslag eerste wip Eerste hoofdvogel: J. v d. Walle (Sint-Andnes) Wemeldinge. tweede hoofdvogel: P Lammers (Soranus 2) Heind- kenszand; eerste zijvogel: P. Pnatus (Zeelan- dla) Ovezande; tweede zijvogel: C Rente- meester (Willem Teil) Ovezande. derde zijvo gel. J. v.d Kamp (Doel naar Hoger) Wol phaartsdijk: vierde zij vogel. H. van Stee (Dia na) Yerseke: eerste kal; M. Koole (VIOS) 's- Heerenhoek. tweede kal: Jos Rentmeester (Willem Teil), derde kal bij loting' J. Bom (Victoria), vierde kal bij loting: Jos. Rent meester (Willem Teil). De vliegende vogelprij- zen waren voor Jac Doene (Victoria) en H. van Stee (Diana). Meeste kleine vogels W Boudens (Willem Teil) acht stuks. Uitslag tweede wip De biede hoofdvogels wa ren voor J. v d Walle (Sint-Andriesi. eerste zij vogel: P. Traas (Victoria); tweede zijvogel. M. v.d. Walle (Sint-Andries); derde zij vogel J v.d. Walle (Sint-Andnes): vierde zijvogel bij loting- C. Bek (ADLM) Kwadendamme, eer ste kal J. Harinck (Diana); tweede kal C. de Winter (Soranus) Heinkenszand; derde kal bij loting mevrouw Kroonen (Victoria): vier de kal bij loting: P. Kroonen (Victoria). Mees te kleine vogels Jac. Doene (Victoria) zeven stuks. Schieting 'S-HEERENHOEK - In 'De Koren beurs' in 's-Heerenhoek hield men een schieting op de liggende wip. Er waren 31 schutters. De uitslag is: eerste hoofdvogel C. Rentmees ter (Willem Teil Ovezande, tweede hoofdvo gel M. Ntjsten (Vrije Schutters) 's-Heeren hoek, eerste zfivogel A. v. d. Dries-Geus (Eensgezindheid) 's-Heerenhoek, tweede zij vogel H. Koens, derde zijvogel M. Koens bei den Spes Nostra Ovezande, vierde zijgel A v. d Bulck (Eensgezindheid), eerste kal B de Jonge (Concordia) 's-Heerenhoek, tweede kal J. de Baar (Willem Teil), derde kal J v d. Dries (Eensgezindheid), vierde kal P. Daal- man (A.D.L.M.) Kwadendamme, de vliegende vogelprijs was voor A. v. d Dries- Geus (Eensgezindheid), meeste kleine vogels L. de Jonge (Concordia) zes stuks. De volgen- de schieting is dinsdag 22 februari THOLEN - Veertien bewoners van de Kruitmolenbuurt in het stadje Tholen hebben bezwaren ingediend tegen de aanvraag om een hinderwetvergun ning bij de gemeente, door de vishan del Schot en zn aan de Eendrachtsweg te Tholen. De bezwaren richten zich vooral tegen lawaai - en stankhinder die het bedrijf volgens de omwonen den veroorzaakt. Daarnaast worden ook parkeerproblemen aangesneden. Het is nog tot 14 februari mogelijk om bezwaarschriften in te dienen tegen de hinderwetaanvraag van het bedrijf. Daarna stellen burgemeester en wet houders een concept-beschikking op, waarin komt te staan of de bezwaar schriften wel of niet gegrond zijn en of het bedrijf de hinderwetvergunning krijgt. In de bezwaarschriften wordt geageerd tegen het feit dat de bedrijfsactiviteiten al heel vroeg in de morgen beginnen, rond 05.00 uur 's zomers en dat ze tot laat in de avond doorgaan Dit gaat vol gens de indieners van de bezwaren ge paard met veel geluidsonverlast. De werkzaamheden waarvan hinder wordt ondervonden zijn onder meer het kap pen van ijsblokken, het smijten van plastic bakken, het schuiven van piep schuim dozen, het schoonspuiten van de bedrijfswagens en het over en weer roepen en gillen door het personeel. Volgens de bezwaarschriften gebeurt dit vooral op de openbare weg, die door de vishandel als bedrijfsruimte schijnt te worden gebruikt. Ook de bedrijfwagens zelf zorgen, zo wordt uit de bezwaren duidelijk, voor de nodige overlast. Die wordt veroor zaakt door het af en aanrijden van de verschillende wagens, het warm draai en van de motoren en het parkeren van de auto's. Dat parkeren gebeurt, zo staat in de bezwaren, vaak op plaatsen waar dat verboden is of waar hinder ver oorzaakt wordt. Daarnaast wordt stankhinder ondervonden van de moto ren en wel zodanig dat de uitlaatgassen tot in de woningen doordringen. Een andere vorm van stankoverlast wordt ondervonden van de frituurovens, die volgens de bezwaren een onaangename baklucht geven. Eén van de indieners van een bezwaarschrift voegde daar verder aan toe dat ook de onplezierige verhouding met de familie Schot en de werknemers van het bedrijf ten aanzien van de overlastproblematiek en het on der druk zetten van de buurtbewoners als hinderlijk wordt ervaren Identiek Alle veertien bezwaarschriften zijn identiek, met dien verstande dat steeds iedere indiener van een be- Het nieuwe dorpshuis in Stavenisse is tegen het oude gemeentehuis aan gebouwd. STAVENISSE - Het heeft een aantal jaren van voorbereiding gekost maar nu is het dan bijna zover dat het nieu we dorpshuis in Stavenisse geopend kan worden. De ruime voorbereiding had vooral als oorzaak dat het nogal wat moeite gekost heeft om een ge schikte plaats voor het nieuwe dorps huis te vinden. Al in 1976 kwam de be heerscommissie van het oude dorps huis tot de conclusie dat het gebouw dringend aan een opknapbeurt toe was. Het oude dorpshuis was een ge schenk van een Zweeds kerkgenoot schap na de watersnoodramp van 1953. Het was een houten gebouw dat na on geveer dertig jaar allerlei gebreken ging vertonen. Het bestond uit één gro te zaal en een keuken. De eerste gedachte voor een nieuw dorpshuis ging uit naar het voormalige gemeentehuis. Uit een nader onderzoek werd echter duidelijk dat dat gebouw niet groot genoeg zou zijn. Daarnaast had het ook nogal wat zoutschade op gelopen en er was geen parkeerruimte. Een volgende locatie was een terrein aan de Schoolstraat, tegenover de school. Ook het bestuur van de her- Hengelvereniging Zierikzee vergadert ZIERIKZEE - De algemene ledenver gadering van de hengelsportvereniging 'Oosterschelde' in Zierikzee wordt vrij dag 18 februari gehouden in het Huis van Nassau in Zierikzee. De aanvang is 19.30 uur. Naast de jaarverslagen wor den er bestuursverkiezingen gehouden. Tevens wordt een aantal films ver toond. Plattelandsvrouwen Schouwen bijeen ZIERIKZEE - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Schouwen, houdt donderdag 10 februa ri in het Huis van Nassau in Zierikzee de jaarvergadering. De aanvang is 13.45 uur. Op dinsdag 22 februari wordt in het Dorpshuis te Nieuwerkerk een bijeen komst gehouden in samenwerking met de afdeling Duiveland. Deze begint om 19.45 uur. vormde kerk kwam daaraan te pas. Dat bestuur zocht namelijk ook naar een nieuwe ruimte om kerkelijke activitei ten in te houden en er is toen gedacht aan het bouwen van één ruimte met ge meenschappelijk gebruik van keuken en toiletten. Daarbij zou het gebouw dan zo worden geprojecteerd dat die ge meenschappelijke ruimten in het mid den komen en aan weerskanten daar van de ruimten voor respectievelijk de kerk en het dorpshuis. Een ambtelijk woordvoerder van de ge meente Tholen legt desgevraagd uit dat het kerkbestuur na enige oyerwe- gingen toch maar besloot af te zien van het samen met de gemeente bouwen van een ontmoetingsruimte. In 1978 constateerde het gemeentebestuur dat de locatie aan de Schoolstraat proble men zou geven, onder meer in verband met bejaarden woningen die daar in de buurt liggen. Men vreesde geluidsover last voor de bewoners van die huizen. Daarom werd vervolgens uitgekeken naar het Van der Lek-De Clercq plein, maar het bouwen van een dorpshuis op die plaats zou ook lang duren. Ook is nog gestudeerd op het verplaatsen van het hertenkamp, zodat het dorpshuis op de plaats van het hertenkamp zou komen. Maar dat stuitte weer op moei lijkheden omdat dan het dorpshuis te dicht bij een van de Stavenisser be graafplaatsen zou komen. Gemeentehuis Uiteindelijk is dan toch maar gekozen voor het oude gemeentehuis, maar dan zo dat eigenlijk (nog) geen gebruik van dat gemeentehuis wordt gemaakt Het dorpshuis wordt gewoon tegen het ge meentehuis aangeplakt en middels een deur zijn de twee gebouwen met elkaar verbonden. Het ligt in de bedoeling om ook het oude gemeentehuis op te knap pen en zo het geheel een wat fraaier aanzien te geven, maar voorlopig ligt het lot van het monumentale ge meentehuis in handen van monumen tenzorg. Het nieuwe dorpshuis zal de naam 'De Stave' krijgen. Het gebouw is momen teel al in gebruik, al moet de officiële opening op vrijdag 18 februari gebeu ren. Dat doet oud-wethouder G. J. Moerland, die als wethouder nauw bij de voorbereidingen voor het dorpshuis betrokken is geweest Het gebouwt f een kleine zaal van 45 vierkante o en een grote zaal van 180 vierkant» j ter. Verder komen er een foyer, ee c letgroep en een keuken. Als regeln. ge gebruikers hebben zich al gemei v EHBO en de zangvereniging. I« vereniging of club kan in het geb terecht Ook is het gebouw ge&^ voor bruiloften en partijen. Het het r totaal 1.050.000,- gekost! Ondertussen zit overigens de here r de kerk nog steeds zonder een m voor kerkelijke activiteiten. Het_ meentebestuur heeft laten weten i1- kerk binnen een half jaar duid;] moet kunnen maken dat er behoe!1 aan een ruimte. Zo niet dan word f oude dorpshuis afgebroken en kj J hervormde kerk voorlopig wel nat: r activiteitengebouwtje fluiten. Het.' v we dorpshuis wordt officieel geoij. om 15.00 uur op vrijdag 18 februa: t dag daarna is het open huis voord j volking van Stavenisse. Plattelandsvrouwen in Goes bijeen GOES - Dc afdeling Goes van dl derlandse Bond van Plattelands wen houdt dinsdag 8 februari de; vergadering in de Prins van On i aanvang 14.00 uur. Er wordt e 1 meer gepraat over het volgende i enigingsjaar. Aan de wanden vi vergaderzaal zullen overzichten) t den opgehangen, met daarop de schillende mogelijkheden voor k J gen, cursussen, excursies cn den S ke. 1' Uiteraard zijn ook nieuwe ideeën: U kom. Door deze wijze van preset b hoopt het bestuur het nieuwe pro? o ma zoveel mogelijk af te kunnen ih men op de wensen van de leden 0' H agenda staan verder de jaarverst van secretaresse en penningmeesil se. Na het huishoudelijk deel geel I vrouw Wiskerke voorlichting ovü binden van boeken. Burgerlijke stand WESTERSCHOUWEN Geboren: Johannes J. Goudzwaa Overleden: B. de Borst, 58 jr.; J.N I de Panne. 83 jr.; H. M. Zijta, 75; Fonteine, 93 jr. BEZWAREN HINDER WETVERGUNNING zwaarschrift kon aankruisen welke hinder voor hem of haar van toepas sing was. Uit een toelichting van één van de indieners van de bezwaar schriften blijkt dat de mensen uit de Kruitmolenbuurt niet veel vertrou wen hebben in een voor hen positieve afloop van de behandeling van de hin derwet-aanvraag. De zegsman vertelde dat naar zijn me ning de hinderwet-aanvraag alleen be trekking heeft op de winkel, terwijl de hinder juist ondervonden wordt van ac tiviteiten om die winkel heen Een woordvoerder van de gemeente Tholen voegt daar echter aan toe dat de aan vraag gaat om de visverwerking en de visverkoop in het pand Eendrachtsweg 15. In 1958 heeft namelijk ene A. J. Schot een hinderwetvergunning aange vraagd voor het pand Eendrachtsweg 17 Nadat het bedrijf na verloop van tijd naar het daarnaast gelegenpand ver huisde was het niet meer in het bezit van een hinderwetvergunning. Toen er klachten over die situatie bij de ge meente binnenkwamen is het bedrijf genoodzaakt een hinderwetvergunning aan te vragen. Al eerder zijn de buurt en de familie Schot met elkaar in de clinch gegaan Toen betrof het specifiek ver keersproblemen naar aanleiding van het verkeersplan dat in Tholen inge voerd wordt. X rnagnetti j damesmode heeft plaats voor een Met bij voorkeur ervaring in de damescon- fectie verkoop. Een coupeuseopleiding en/of ervaring strekt tot aanbeveling. Werktijden in elk geval op de koopavond en de zaterdag en verder in overleg. Leeftijd 20-40 jaar Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met uitvoerige in lichtingen en referenties kunt u richten aan □Qqnett? A damesmode Klokstraat 9 - 4461 JK Goes Bekendmaking GEMEENTE REIMERSWAAL De burgemeester van de gemeente Reimerswi al maakt bekend, dat voor iedereen ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken. Oude Plein 1 te Kruiningen. ter inzage ligt het besluit van de ge meenteraad van 25 januari 1983, nummer 4, waar bij wordt verklaard dat: a. een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de bebouwde kom van Bath, b een wijziging van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor een perceel in de Botenwijk te Yerseke ten behoeve van de bouw van een bij zondere basisschool. Het betreffende gebied en het te wijzigen gedeelte staan aangegeven op de bij het besluit behorende tekeningen. Kruiningen, 4 februari 1983. Wij hebben plaats voor een d die tevens tot taak zal hebben het s verzorgen van de verkoopadministrat» p WIJ VRAGEN: - havo-opleiding - typediploma - rijbewijs - leeftijd tot 21 jaar. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties aï Automobielbedrijf v. Oeveren b.v. Postbus 136 4460 AC Goes itóttescrir - Jctëmtjc'! ...het restaurant waar 1 u echt UIT ben. 1 Beestenmarkt Goes tel.: 01100- 20818 Geopend: di. t/m vr. v.a. 11.00 u Za. en zo. v.a. 16.00 u 's-Maandags gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26