V politierechter verwijst rijders ander invloed naar gevangenis 'Jachtvergunning voor boeren niet intrekken' Wissel Zeeaws-Vlaanderen PZC/ streek DIJ I OCCASIONS I agenda Terugkomen op sluiting van kerncentrales is mogelijk Drinkwater in omgeving van Cruson niet verontreinigd Delegatie gs naar Amerika marktberichten weekenddiensten 383IRIJDAG 4 FEBRUARI 1983 'EIGEREN BLOEDPROEF APART MISDRIJF (ADVERTENTIE) IDDELBURG - De politierechter in Iddelburg heeft donderdagmiddag jiele mensen voor autorijden na te- iel drankgebruik naar de gevangenis Eten verwijzen. Dat gebeurde in za- met hoge promillages van twee en r. De meeste betrokkenen waren ngehouden tijdens drankcontroles Zeeu wsch-Vlaanderen en op Tholen. Aot twee weken gevangenisstraf en één W arnietriJdenKverd J. de K. uitClinge iroordeeld, bij wie een bloedaicohol- omillage van 2.18 was geconstateerd. ;t viel de politie op. dat de man erg mgzaam reed. Politierechter mr G. H. omes „U had behoorlijk gedronken of ever gezegd onbehoorlijk gedronken", fficier van justitie mr Nijmeijer had in 6ze zaak dezelfde straf geëist. )it is de vierde keer, maar ik moet er j zeggen dat het lang geleden is", «eg C. R. uit Hulst te horen (in zijn oonplaats gereden met 2.06 promille). mocht niet mopperen: de politie- chter liet het bij twee weken voor- aardelijke gevangenisstraf met twee iar proeftijd, een boete van twaalfhon- erd gulden en twaalf maanden rij-ont- •gging. waarvan de helft voorwaarde- )lc De officier had dezelfde straf geëist, aar met een vol jaar niet rijden, jjftien maanden niet rijden en één eek gevangenis (met daarboven nog vee weken voorwaardelijk) was de traf voor de Bredanaar J. van de R.. die p Tholen was aangehouden met 2.25 romille Mede gezien recidive had de Ecier in deze zaak vier weken gevan genis geëist, waarvan twee weken voor waardelijk, en achttien maanden rij ontzegging. „Er kunnen omstandighe den zijn, datje moet drinken, maar dan niet meer rijden", richtte de politierech ter zich tot M. van W. uit Tholen (1,95 promille) die na het vieren van een brul- r loft toch nog de auto had gepakt. De otODVCrbod politierechter hierover: „U kon toch - -- - gaan lopen, hoewel, u kon niet op uw benen staan". Van W. kon die visie niet delen maar aan de strafmaat verander de dat weirug: twee weken gevangenis en één jaar niet rijden (conform). form de eis, één week gevangenisstraf en acht maanden niet rijden (maar deze beide delen van de straf geheel voor waardelijk met twee jaar proeftijd) ge koppeld aan een onvoorwaardelijke geldboete van twaalfhonderd gulden, van de BMW-deqler Garage Veifcragge bv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 Regio's willen snel grensoverschrijdend stimulerings- programma 50ES - De Blaauwe Steen. 21.30 uur: Iptreden 'Kees en de Snelbinders'. IL'LST - Den Dullaert. 21 uur: Optre- len groep 'Doe Maar'. t-Liduinaziekenhuis, 20-21.30 uur: Itzending radio Nightingale ODDELBURG - Schouwburg, 20 uur: )okters' toneelspel door het Mechels linlatuur Teater LISSINGEN - De Piek. 21 uur: Optre- Jen The Jets'. lying Dutchman. 21 uur Optreden ieaport Quartet met Ella-rose Mit- beil. IERIKZEE - Rode Kruisziekenhuis, 15.45-16.45 uur: Uitzending Nomen Nes- FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Roxy 1.18.45 en 21.15 uur: Annie, a.l.; Roxy n, 19 en 21.30uur: De Schorpioen prikt raak. 16 jr.; 23.30 uur: Porno-spionnen, 18 jr.; Cinem'Actueel I. 19 en 21.30 uur. E.T., .1.; Cinem'Actueel II, 19 en 21.30 uur: Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l Cine- n'Actueel III. 20 uur: Les uns et les au- res, a.l.; GOES - Grand, 20 uur: Als je begrijpt vat ik bedoel, a.l.; 23 uur: Wilde exoti- Iche poesjes. 18 jr.. ïULST - De Koning van Engeland, 15 uur: Als je begrijpt wat ik bedoel. a.1.; 19.15 uur: The hot bubblegum naagd, 12 jr.; 19.15 uur: Tiger Joe, 12 jr.; 10 uur: Les uns et les autres, a.1.; 21.30 oir Drie Tirolers in St.-Tropez, 16 jr.; 1.30 uur: The entity, 12 jr.; 21.30 uur: Iet blondje van hiernaast, 18 jr.; ÜDDELBURG - City. 20 uur: Young octors in love. a.l„ 23 uur: Jeugdig peelgoed, 18 jr.; OOSTBURG - Ledel. 20 uur: Van de ;oele meren des doods. 16 jr.; 1ERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Als je egrijpt wat ik bedoel, aJ.; 20 en 22.30 mr: Cheech and Chong's dreams. 12 jr.; 2.30 uur: Alpha blue. 18 jr.; KLISSINGEN- Alhambra1.20uur An nie, a.l.; 23 uur: Candy, een tiener die rel wil. 18 jr: Alhambra II. 20 uur: E.T.. lL; 23 uur: Hopscotch, 12 jr fENTOONSTELLINGEN LXEL - Galerie Bellemans. 10-18 uur ïoutsneden van Jan Verschoore (tot 1 naart). 1RUINISSE - Visserij- en Oorlogsmu seum, geopend van 14-16 uur; JOMBURG - Biologisch Museum, 10- 17 uur: De natuur in Zeeland; IEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen; HULST - Galerie Van Geyt. 9-12 en 14- uur: schilderijen en grafisch werk van vier kunstenaars; MIDDELBURG - Zeeuws Kunste- laarscentrum. 13 30-17.30 en 19-21 uur: )e plastic tas (tot en met 17 febr.t; Vleeshal. 13-17 uur: 'Kunst uit Zeelan- '83' (tot en met 13 febr Ambachtencentrum Demerary, 9-17 lur: diverse ambachten en exposities. 5t.-Janstraat 41. 14-17 uur touwplas- Jeken van Anneke Ruimschotel flissmgsestraat 14. 14-19 uur. werken van Ellen Flink-van Hemert, TERNEUZEN - Museum, 9.30-12 en 13- uur: Werken Jan Bracke en Bert Be- ijn; USSINGEN - Reptielenzoo 'Iguana', 10-12.30 en 14-17.30 uur: expositie le- Vende reptielen, amfibieën en insekten; Zaal 'Bellamy 19' (Museum), 10-12.30 en 17 uur: werken van Gertjan Even- iuis(tot en met 11 febr Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Zicht >P Schrift'; fERSEKE Atelier Dam Twee. 10-18 uur: expositie over schaal- en schelp dieren en werken van diverse kunste naars, IJZENIJKE - Museum, 10-12 en 13.30- "uur: 'Stamboomonderzoek', ZIERIKZEE - De Vierschaar, 10-17 uur: Foto-expositie watersnoodramp tot en met 11 febr.). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes. tel. 01100- 14444 (ook voor müieuklachtem. Zeeuw sch-Vlaandcren - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulaneei. Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht, bereikbaar. Cbr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur Slichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel 070-600555. bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. DEN HAAG (ANP) - De besturen van de vijf Nederlands-Duitse grensover schrijdende samenwerkingsverban den en de vier Nederlands-Belgische grensregio's hebben donderdag in Den Haag premier Ruud Lubbers gevraagd om nationale maatregelen die samen werking over de grenzen kunnen be vorderen en economische ontwikke lingen aan beide kanten van de grens kunnen stimuleren. Westduitse en Belgische collega's van de Nederlanders zullen binnen afzien bare tijd hetzelfde doen in Bonn en Brussel. In een memorandum pleiten de bestu ren er voor. dat voor het hele grensge bied op korte termijn grensoverschrij dende programma's opgesteld worden in navolging van al bestaande in de Eems Dollard regio. In die program ma's moeten concrete maatregelen worden opgenomen, die de sociaal eco nomische structuur van de regio's kan versterken. De programma's moeten als basis gaan dienen voor het te voeren nationaal-regionale beleid en voor dat van de EG, met name via het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling (EFRO). Statenvragen over vertraging zuiveringswerken MIDDELBURG - De WD-statenleden C. W. C. van Beekom en J. P. S. A. Tho- maes hebben gedeputeerde staten van Zeeland vragen gesteld over de moge lijkheid, dat de uitvoering van milieu- saneringswerken vertraagd zou kun nen worden. Zij willen van het dage lijks provinciebestuur weten of een dergelijke temporisering van de pro vinciale plannen kan of moet worden nagestreefd. Voorts willen zij dat gs hun opvatting nader bespreken met de waterschappen en de slatencommis sies milieuhygiëne en bestuurszaken. De beide statenleden wijzen in hun toe lichting op een aantal opmerkingen, die minister Smit-Kroes van verkeer en wa terstaat op kamervragen heeft gegeven over vertraging in de uitvoering van zuiveringstechnische werken. De mi nister heeft daarbij gezegd dat ih het indicatief meerjarenprogramma 1980- 1984 ervan uit is gegaan dat de sanering van lozingen van zuurstof bindende stoffen voor de rijkswateren in 1987 klaar zou zijn en die voor niet-njkswate ren in 1985. Volgens de minister is nu al duidelijk dat deze termijnen niet wor den gehaald, vanwege de huidige finan- cieel-economische problemen. In haar antwoord heeft de minister rekening gehouden met een vertraging in de uit voering van „enige jaren" en gesteld dat een einddatum waarop de sanering voltooid is moeilijk te geven is. De belde statenleden willen nu weten hoe gs over deze zaak voor zover de sanering Zee land betreft denken STUURGROEP: DEN HAAG - Op een eventuele beslis sing van de regering de kerncentrales in Borssele en Dodewaard open te hou den kan worden teruggekomen als dc resultaten van de maatschappelijke discussie over het Energiebeleid rege ring en parlement daartoe aanleiding geven. Dit standpunt heeft de stuur groep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid bekendgemaakt. Het vindt volgens de stuurgroep steun in het regeerakkoord. Onlangs heeft de Commissie-Beek in een rapport gezegd dat sluiting van de twee kerncentrales rond vijf miljard gulden gaat kosten. Premier Lubbers zei naar aanleiding daarvan dat de con clusies van het rapport zo duidelijk zijn dat het kabinet niet lang nodig zal heb ben om er een standpunt over in te ne men. De stuurgroep constateert dat deze uit spraak bij veel deelnemers aan de Maatschappelijke discussie verwarring heeft gesticht en onzekerheid heeft ge wekt. De stuurgroep beschouwt het rapport van de Commissie-Beek als één van de bijdragen aan de maatschappe lijke discussie. Soos alleenstaanden Hulst HULST - De soos voor alleenstaanden 'Kontakt' uit Hulst houdt zaterdag 5 februari zijn maandelijkse bijeenkomst in het gemeenschapscentrum 'Den Dul laert' in Hulst. De bijeenkomst is ook toegankelijk voor leden van andere so- zen voor alleenstaanden uit Zeeuwsch- Vlaanderen. Op het programma staat een verloting en een bingo Daarnaast kan er gedanst worden op de klanken van het orkest 'The Williams'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De Tholenaar R. D. had een opmerke lijk verweer, toen hij In de Stoofstraat van zijn woonplaats een stopteken van de politie negeerde. Eerst stopte hij wel, maar haastte zich toen achteruit om weg te rijden. De achtervolging nam niet veel tijd en toen verklaarde D.: „Ik ben niet gestopt, omdat ik dacht dat daar een stopverbod gold". Het promillage was 1,53, de straf gisteren een boete van 750 en negen maanden niet rijden. Er was duizend gulden en negen maanden rijverbod geëist. Rijden met 1,21 promille kwam C. B. uit Sint-Maartensdijk te staan op een boe te van vierhonderd gulden en vier maanden niet rijden. Er was eenzelfde rij-ontzegging geëist en een boete van ƒ750. Tijdens het 'alcoholdeel' van de zitting (met op de publieke tribune voor het vak maatschappijleer de 'horeca-klas' van de streekschool Zeeland) wees de politierechter er nog eens op. dat weige ren van de bloedproef een apart misdrijf oplevert. Dat gebeurde bij de behande ling van de zaak van J. M. uit Oud-Vos- semeer, die bij een controle wel mee werkte aan de blaasproef, maar 'de prik' niet zag zitten. Tegen de politie had hij gezegd 'Ik wil niet dat er iemand aan m'n lijf komt. wie aan m'n lijf komt bijt ik de strot af, daarmee de medische stand in een risi covolle hoek plaatsend. Het werd, con- Ruilbeurs Sluis SLUIS - De Sluisse vereniging van ver zamelaars 'De Collectie' houdt zater dag 5 februari de driemaandelijkse ruil beurs in het gemeenschapscentrum 't Zoute Vestje' in Sluis. De beurs voor postzegels, munten, ansichtkaarten en andere ruilobjecten, begint 's middags om 12.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Op het programma staan onder meer om 15.30 uur de grote veiling en om 16.00 uur een verloting. Slagaderlijke bloeding na botsing fietsers TERNEUZEN - Mevrouw M. T. de R. uit Terneuzen heeft zich woensdag middag onder doktersbehandeling moeten stellen na een botsing met een fietser op het voetpad voor een flat in de Herman Heijermanstraat. Ook me vrouw De R. fietste op het voetganger spad. De vrouw liep een slagaderlijke bloe ding aan het been op. De Temeuzense politie werd over het ongeval getipt door bewoners van de flat. die m het trapportaal bloedsporen hadden ont- dekt. De Temeuzense huisarts R. Sloot weg stelpte de bloeding. ZLM-VOORZITTER RISSEEUW OOSTBURG - De schade aan land bouwgewassen die wordt toegebracht door vogels en wild wordt steeds gro ter. Bovendien verloopt het uitbetalen van de ingediende schadeclaims nog steeds erg stroef. Daarom dient artikel 53 van de jachtwet niet ingetrokken te worden. Via die regeling hebben land bouwers beperkte mogelijkheden om op eigen terrein te jagen op wild. Dat bepleitte donderdagavond voorzitter P. Risseeuw van de ZLM-afdeling in West-Zeeuwsch-Vlaanderen tijdens de algemene ledenvergadering in 'De Eenhoorn' in Oostburg. Risseeuw constateerde dat landbou wers via het artikel in de jachtwet een speciale vergunning kunnen krijgen. Maar de overheid is daar niet bepaald scheutig mee en wil de artikel-53-ver- gunningen zelfs laten verlopen. Ris seeuw is daar niet erg gelukkig mee. Hij stelde vast dat een beperkte jachtver gunning van boeren zowel de wildscha- de kan beperken als de hoogte van de ingediende schadeclaims kan drukken. De ZLM-voorzitter gaf in zijn toespraak een globaal overzicht van het afgelopen jaar. „Negentientweeêntachtig was een goed jaar met een hoge produktie", zei hij, „maar de keerzijde is wel. dat die leidt tot grote overschotten". Hij voor spelde een verlies op de aardappelen en uien-teelt wat zal leiden tot 'interen' van die boeren. „Een gevaarlijke zaak, want dat leidt tot een vermindering van het eigen vermogen". Kleine boeren Risseeuw constateerde dat de begelei dingscommissie voor kleine land bouwbedrijven het afgelopen jaar een succes is geweest. De commissie - een Kinderoptocht in Hengstdijk HENGSTDIJK - Ruim een week voor dat het officiële carnaval in alle hevig heid losbarst, krijgt Hengstdijk zater dag 5 februari daarvan al een voor proefje. Dat gebeurt tijdens de jaar lijkse kinderoptocht. De optocht begint om 14.00 uur aan de school en wordt opgeluisterd door de aanwezigheid van de Prins en zijn ge volg uit Vogelwaarde. Na afloop worden in zaal 'Las Palmas' in Hengstdijk de prijzen uitgereikt De organisatie van het geheel is in handen van de ouder commissie van de lagere school uit Hengstdijk en de stichting carnaval 'De Vogelpiek' uit Vogelwaarde. initiatief van de gezamenlijke land bouworganisaties - richt zich op voor lichting aan 'kleine' boeren. Tijdens vier bijeenkomsten heeft een aanzien lijk aantal 'kleine' boeren zich kunnen laten voorlichten. De voorlichtings commissie - nog een experiment, dat vorig jaar voor het eerst aan de slag ging - dienst volgens Risseeuw dan ook te blijven bestaan. Na de pauze sprak ir P. A. Oosterling over 'landbouwmechanisatie hoe ver der?'. „De komende 15 jaar zullen de technische ontwikkelingen even ingrij pend zijn als de afgelopen dertig jaar", zei hij tegen de ruim 100 aanwezige boe ren. „De groei van de produktiviteit is nog lang niet ten einde". Vooral de doorbraak van de microtechnologie ('chips') en biochemie zullen daar vol gens hem aan bijdragen. BRESKENS - Een onderzoek van de WMZ heeft opnieuw bevestigd dat het drinkwater in de directe omgeving van het bedrijfsterrein van Cruson bv in Breskens niet is verontreinigd door giftige afvalstoffen. Dat was al eerder vast komen te staan bij onderzoekin gen in het kader van het provinciale bodemsaneringsprogramma. Daaruit bleek wèl dat zowel de bodem als het grondwater zijn vergiftigd met onder meer zware metalen De versprei ding van het gif is zowel verticaal als horzontaal veroorzaakt door de wer king van het grondwater Maar de drinkwaterleidingen van PVC, die op de omliggende woningen zijn aangeslo ten door de Watermaatschappij Zuid- westrNederland zijn nog niet aangetast. En volgens de WMZ is daar in de naaste toekomst ook geen kans op. Het WMZ-onderzoek loopt parallel met het provinciale onderzoek naar de verontreinigingen bij Cruson. Die proefnemingen zijn inmiddels in het derde stadium aangeland de vraag staat daarbij centraal of het terrein 'ge saneerd' moet worden, met andere woorden, of er verontreinigde grond af gegraven zal dienen te worden MIDDELBURG - Een delegatie van het dagelijks bestuur van de provincie maakt in het begin van maart een reis naar de Verenigde Staten om de cere monie bij te wonen ter afsluiting van de festiviteiten rond de honderdjarige herdenking van de geboorte van presi dent Franklin D. Roosevelt. Die cere monie wordt vrijdag 4 maart in de stad Hyde Park, de geboorteplaats van de president in de staat New York gehou den. De zesdaagse reis naar Amerika wordt gemaakt door de commissaris van de koningin in Zeeland, dr C Boertien, de gedeputeerden mr J. P Boersma en J D. de Voogd en kabinetschef mr A. C. de Ru. De delegatie is uitgenodigd door de Franklin D. Roosevelt Centennial Commission en de Four Freedoms Foundation. Vorig jaar werden in Mid delburg aan vijf Nederlanders Four Freedom-onderscheidmgen uitgereikt en er werd aangekondigd, dat in de meuwe bibliotheek in Middelburg een collectie rond Roosevelt zal worden op genomen, een geschenk van de Amen- kanen TERNEUZEN - 'The Lexicon of Love* van de Britse popgroep 'ABC' was onge twijfeld de beste elpee van het jaar 1982 en daarnaast een verpletterend debuut van een groep die uit het niets naar voren kwam en zich meteen aan de top nestelde. Het resulteerde in vier hit-singles in romantische sferen, ingekleurd met dramatische elementen. De symfonische muziek van 'ABC' is zondag zes februari te horen in zaal 'Brielpoort' in Deinze, vlakbij Gent. De groep brengt een orkest mee van maar liefst zestien muzikanten, dus het rijke, volle geluid van de elpee zal 'live' ongetwijfeld geëvenaard worden 'ABC' legt tijdens de optredens veel nadruk op de aankleding van het gebeuren. Neo-romantische invloeden die soms de rand van het dweperige, het senti mentele overschrijden maar dat op de zelfde manier doen als in filmklassie kers als 'Casablanca' en 'The third man' treffen we ook. De full-colour'-produk- tie van Trevor Hom iex-Buggles. ex- Yes) is zonder meer geschikt voor deze lyrische muziek. 'ABC' bestaat uit Martin Fry (zang). David Palmer i drums, percussie). Ste phen Singleton (saxofoon.) en Mark White (gitaar). Het zorgvuldig geconstrueerde imago van de groep en de beredeneerde aanpak van de promotie en commercië le begeleiding heeft - een zeldzaamheid - geen gebrek aan muzikaliteit te ver bergen. Integendeel. Zelden is een groep geroemd en gewaardeerd bij zo wel de muziekcritici als het grote pu bliek. Bij 'ABC' is dat zonder twijfel het geval. Het concert van de groep in zaal 'Brielpoort' in Deinze wordt georgani seerd door 'Konsertforum' Het optre den begint om 20.00 uur. Behalve 'ABC' is er de komende week nog meer fraais te beluisteren op de Belgische podia. Bonte avond SINT-JANSTEEN - Vandaag, vrijdag, wordt in zaal 'De Snor' m SïntrJansteen een bonte avond gehouden, waaraan verschillende artiesten hun medewer king verlenen. Zo treden onder meer op: Ricky Tra vers. Jimmy James en het orkest van Nico Sylvester. De presentatie van de avond is in handen van Pat van Leeu wen en Cees de Wit van de Belgische vrije radiozender Tijger' uit Stekene De toegang is gratis. De avond begint om 20.00 uur Hulster Cantorij in eucharistieviering in Stoppeldijk HULST - De eucharistieviering in de parochiekerk in Stoppeldijk wordt morgen (zaterdag), opgeluisterd door de Cantory der Basiliek in Huist, de Cantorij is een gemengd koor in een zeer evenwichtige stemverhouding: 10 sopranen. 10 alten. 7 tenoren en 7 bas sen. Het repertoire omvat zowel heden daagse liturgische gezangen als profa ne en kerkelijke koormuziek uit diverse stijlperioden. Onder leiding van diri gent Anton de Kort zingt de Cantorij zaterdag delen uit de Deutsche Messe van Franz Schubert. De orgelbegelei ding wordt verzorgd door de heer J. Ver- nimmen. De dienst, waarin pastoor F. de Koning voorgaat, begint om 19.00 Toneelstuk 'nen Vrimde Kostganger' in 'De Halle' Axel AXEL - De toneelgroep 'De Schelde- galm' uit Kloosterzande voert morgen (zaterdag 5 februari) m 'De Halie' te Axel het toneelstuk 'Nen Vrimde Kost ganger' van J. Eggermont op. De aan- vane is 20.00 uur. Pleistocene Groeve in Nieuw-Namen kreeg opknapbeurt NIEUW-NAMEN - Afgelopen winter heeft Staatsbosbeheer de 'Pleistocene Groeve' in Nieuw-Namen een grondige opknapbeurt gegeven. Het profiel en de schelpen van dit oudste stukje Zeeuwsch-Vlaanderen zijn nu weer bijzonder goed te zien. Wie belangstelling heeft kan onder lei ding van conservator R. Bleyenberg de groeve bezoeken. Dat gebeurt voor de eerste keer op zondag 6 februari van 10.00 tot 11.30 uur. Zaterdag 26 februari gebeurt dat op hetzelfde tijdstip. Zon dag 13 maart is er een excursie van 14.00 tot 15 30 uur en zaterdag 26 maart van 9.00 tot 10.30 uur. Centrale Tuinbouwveiling Zeeland, veil- punt Kapelle. Marktbericht van donderdag 3 februari 1983. Golden Del icious 190 41-43.1 80-90 45-54.1 70-80 50-58,165-70 44-45,1 60-65 31 II 80-90 43-44, II 70-80 46-49, H 65-70 30-42. H 60-70 36,1 60-70 40 Winston 180-85 42-49.1 75-80 42-63.1 70-75 42-60.1 65-70 41-50.1 60-65 35-40, H 75-80 45-48 Rode Goudreinette II 90-100 40. II80-90 54-58. Q 70-80 51II75-85 45. Cox's Pippin I 80-90 102-1.15; I 90 87; I 70-80 1 11-1 33.1 65-70 1.07. II80-90 88-1.05; U 70-80 101-1 07. II 65-70 96-99; II60-65 69-75; H 55-60 32-'43 Lombart Calville I 70-80 48-51 Kar mijn II 80-90 32-49, II 70-80 50-58, II 65 44 Goudreinette II 85 43-44, U 75-85 41-46, H 65-75 36, II 70 39-41 Jonagold I 100-105 47.1 90-100 74-92,1 80-90 1.38-1.53.170-80 1.24-1.63: H 100-105 40, II 90-100 44. II 80-90 93. H 70-80 99 Melrose II 80 90 35. II 70-80 35. Zoete Ermgaard 170-80 1.34.160-70 1 15, H 55-60 65 Do.venné II 80 75-88. II 70-80 75-1.15; II 65-70 60-1.05, II 60-65 41-55, UB 70-80 61-73. Voor verkoop Conference I 65 1.28,155-65 L25, II 65-75 1.22, II55-45 1.16-1.18. II45-55 81. Confe rence II 65-75 1 06-1 22, H 55-65 1 09-1.17. II 45-55 58-78. IIB 55-65 40-61, IIB 50-55 27. II65 48. Saint Remy I 70-80 52-56,1 60-70 46-55. II 80 47. II 70-80 57. II60-70 50-51, II50-60 29-42 Winterrietpeer II 90 28. H 80-90 39, H 70-80 41-50, II 60-70 39. Bonne Louisse I 60-70 75. Giescr Wildeman I 60-70 1.68.1 55-60 1.28.1 50-55 89-91 II 45-50 29-33 Groenten prei 72. boerenkool 37. Aardappeltcrmijnmarkt Rotterdam 3-2-'83 bintje 50 mm opwapr. laten 19.00; bieden 18.70; slot 19 00. nov laten 23.90; bie den 23 60. slot 23.90; lebr. bieden 16.00; mei laten 19 50. bieden 19.20. slot 19.50; stemming apr kalm. nov. kalm; mei kalm; openst, pos. apr. 2252, nov. pL 3 wordt 91mei min 4 wordt 1073. omzet apr 1x19.00; mei 10x1920: nov. 3x23.90, 4x19.50; dag apr. 1. nov. 3. mei 14. PAARDENMARKT DEN BOSCH DEN BOSCH - Aanvoer 203 stuks Prijzen In gulden per stukluxe paarden 2025-3250; vol- Jarige 1800-2750: luxe 2.5 Jarige merries 1600- 2450. luxe 2.5Jarige hengsten 1500-2350: luxe I,5 Jarige merries 900-1800: luxe 1,5 Jarige hengsten 850-1700; veulens, luze merries 550- 1200; veulens, luxe hengsten 550-1100, hitten 600-1450; shetlandse pony's (ruins) 200-400; shetlandse pony's (merries) 250-500 Prijzen tn gulden per kg Jonge slachtpaarden 5.75- 6.80; oude slachtpaarden 5.25-6.70 De handel was in pony's lui en in slachtpaarden levendi ger. Aardappeltcrmijnmarkt Rotterdam 3-2-'83; bintje 35/50 mm opw.. apr. laten 15.50; bieden 14.20; slot 15.00; stemming apr kalm; openst. pos. apr 230. EIERVEIL1NGEN BARNEVELD BARNEVELD - Coop. Veluwse Elervelllng: aanvoer 4.135.294 stuks, stemming rusUg. Prijzen gulden per 100 stuks eieren van 50-51 gram 10;90.55-56 gram 11.50-11.80,60-61 gram II,90-12,25 en 65-66 gram 11,80-12,15. Eiervel- ling: aanvoer 1.517.400 stuks, stemming kalm. Prijzen in gulden per 100 stuks; eieren van 51-52 gram 11.45-11,30. 56-57 gram 11,60- 12.00, 61-62 gram 11.85-12.30 en 66-67 gram 11,80-12.20. Eiermarkt; aanvoer ca. 850,000 stuks, stemming kalm Eieren van 48-54 gram 10,50-12,20 per 100 stuks, 2,19-2,26 per kg. 57- 61 gram 12.60-12.80 per 100 stuks. 2,21-2,10 per kg en 64-67 gram 12,85-13,00,2.01-1.94 per kg. HULST - In café W. Blommaert in Huist werd een schieting gehouden waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel L. Beeldens. Heikant; eerste zUvogel E. de Bakker. Sint-Jansteen; tweede zij vogel R Rijken. Axel; grootste aantal kleine vogels (5): J Pica vet, Hulst WEEKENDDIENSTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN 5 6 FEBRUARI Centraal Alarmnummer 01150-12200 Artsen: Terneuzen: zat. 8.00-zon. 8.00 uur: R. Slootweg, Van Kinsbergenlaan 2, teL 13256, zon. 8.00-ma. 8.00 uur. C. H. Eph- raim, Mich. De Ruytersingel 1, teL 94000. Spreekuren alleen voor dringen de gevallen zat. en zon. 11.30 en 17.00 uur. Oostburg en Aardenburg: vrij. 19-ma. 8 uur: H. D. Bruggeman, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: H. Bom, Cadzand, teL 01179-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: Chr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152- 1345. Breskens en Groede: M. P. E. Davits, Walenstraat 16, Groede, tel. 01171-1825. Axel: vrij. 17.30-ma. 8.00 uur: E. C. J. Frank, Noordstraat 8, tel. 01155-1666. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent: en omstreken: vrij. 18- ma. 8 uur: L. Feyen, Bemhardstraat 35, Westdorpe, tel. 1777. Spreekuur zat. 11.30 uur op Stationsstraat 26. Sas van Gent. Hulst: vrij. 18-zon. 24 uur: C. L. Th. v. d. Mee. Wilhelminalaan 13, Hulst, teL 01140-14215; J. G. A. M. Niesten, Grote Bagijnestraat 18, Hulst, teL 01140- 13373. spreekuur zat. 9.30-10 en 17.30-18 uur en zon. 12.30-13 uur. Hoek, Sluiskil en Philippine: M. Jongs- ma. Julianastraat 2, Hoek, tel. 01154- 1356. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. om 11.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse: vrij. 18- ma. 8 uur: J. W. ter Burg. Groenendijk 52. teL 01148-1377. Zaamslag: W. L. Fraarye, Plein 42, teL 01153-1244. Clinge. St.-Jansteen en Koewacht: vrij. 18-ma 8 uur: R. van Berkel. Niéuw- straat 122. Koewacht, teL 01146-327. Apotheken: Terneuzen: zat. 8.30-17.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17-18 uur: A. J. Klaassen. Win kelcentrum Zuidpolder, tel. 12090. Axel: zat. 10-11 en 16-17 uur: Apotheek Axel. Oranjestraat 6. tel. 01155-2888. Hulst: zat. 11-12 en 15-17 en zon. 15.30- 16.30 uur: Apotheek Hulst. Steenstraat 35, tel. 01140-14255 (spoedrecepten tele fonisch). Oostburg zat. 11-12.30 en 15-16.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.30-18.30 uur: Apo theek Oostburg, Burchtstraat 16. tel. 01170-2170 (spoedrecepten telefonisch). Dierenartsen: Zaamslag en Hulst: E. F. de Nljs, Wil helminalaan 11Hulst. tel. 01140-13004. Terneuzen en Axel: J. J. L. M. Kop, spreekuren: zat. Terneuzen: W. de Zwij gerlaan 2b, van 13.30-14.00 uur. tel. 01150-95017. Axel Dierenkliniek, van 11.00-12.00 uur. tel. 01155-1488. Zondag: volgens afspraak, tel. 01150-95017. Uzendijke: K. G. M. v. d. Vijver, teL 01176-1388. b.g.g. 01174-424, weekend spreekuur zat 13 en zon. 12 uur in die renkliniek te Uzendijke Terneuzen: P. de Vos en J P. de Vos Snelliusstraat 14, tel. 01150-19628, klei ne huisdieren en dieren bijzondere, spreekuur zat. van 8.30-9.30 en 13.00- 14.00 uur. Verder volgens tel. afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: W. H. Kapsenberg, 1 Novemberstraat 1, Sluis, tel. 01178-1225. Weekendspreekuren zat en zon. 13.00 uur. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: zat. 10- 10.30 en 18-18.30 en zon. 12-12.30 uur: J. Willemsen, Emmausstraat 5, Uzendij ke. tel. 01176-1756. Oost-Zeeuwseh-Vlaandercn: zat 10- 10.30 en 18-18.30 en zon. 12-12.30 uur: J. H. M. Brasseur. Beethovenhof 3 A. Ter neuzen. tel. 01150-18042. Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: tele- foonnr. 01173-1367, u krijgt hierop het telefoonnummer van de dienstdoende verpleegkundige. Terneuzen: telefoonnr. 13360, u krijgt hierop het telefoonnummer van de dienstdoende verpleegkundige Hoek, Sluiskil, Philippine, Westdorpe en Sas van Gent: telefoonnr. 01159-306, u krijgt hierop het telefoonnummer van de dienstdoende verpleegkundige. Huist en Hontenisse: telefoonnr. 01140- 12191. u krijgt hierop het telefoonnum mer van de dienstdoende verpleegkun dige. Groot Axel, Zaamslag, Koewacht, Overslag en Zuiddorpe: telefoonnr. 01155-1885. u krijgt hierop het telefoon nummer van de dienstdoende verpleeg kundige. (ADVERTENTIE) juuu oaie, uie sinus zijn uagen dij de Velvet Underground een bizarre, onsa menhangende solo-carrière heeft opge bouwd en vorig jaar een schitterende elpee uitbracht, is donderdag 10 februa ri te zien in zaal 'Vooruit' in Gent. Deze unieke, maar emotioneel instabie le zanger-pianist komt in z'n eentje, dus zonder begeleiding van een hechte rockgroep die hem m de rails kan hou den. Zijn solo-optreden kan er dus een worden zoals ze maar zelden te zien zijn: intens, sober en aangrijpend, of onsa menhangend, woest en gruwelijk. In beide gevallen een onvergelijkbare ge beurtenis. John Cale begint donderdag 10 februari omstreeks 20.30 uur te spe len Om alvast in de agenda te zetten: Joe Jackson (van 'Night and Day', zijn te rechte doorbraak naar het grote pu bliek) komt zondag 13 februari naar 'Brielpoort' in Deinze. Hij begint dan om 19.30 uur. De organisatie is op nieuw in handen van 'Konsertforum'. voor Volvo-trucks naar Garage H. Kant te Heikant 3 dagen volop snow volop keus, van 3 tot 50 ton, ook opgebouwde wagens vrijdag 4 februari van 10-22 uur Zaterdag 5 februari van 10-22 uur zondag 6 februari van 10-17 uur De Zeeuws-Vlaamse Volvo dealer: Garage h. Kant Julianastraat 66 6566 ah Heikant tel. 01140-135 78

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21