(raay eind seizoen vegbij Feyenoord voor Zeeuws-Vlaamse renners loofdklas zaalvoetbal Zeeuwsch-Vlaanderen Toppers vooraf EK voetbal schuift opvoortennisfinale PONSTEEN BEËINDIGT ZIJN WIELERLOOPBAAN Vlissingen-Middelburg Hoek en NTVV om titel Bruse Boys-AZVV Amemuiden opscherp LUB WILDE HEM NIET ALS MANAGER AR won derby PZC/sport Meulenberg tekent jaar bij chipper in outa del Sol Valke 2 duels aan de kant Van de Meelberg Smerdiektrainer IJDAG 4 FEBRUARI 1983 )TTERDAM - Het stichtingsbestuur van Feyenoord heeft be lten de overeenkomst met trainer Hans Kraay niet te verlen- D. De Rotterdamse voetbalclub wil een trainer-coach hebben, naast de trainersarbeid in de week tijdens het weekeinde ook de dug-out bij de wedstrijden zit. Kraay zal het huidige voet- Jseizoen uitdienen op de manier zoals hij vrijwel het gehele [zoen heeft gewerkt. durende alle beker- en competitie- denen geen kans zag elke dag voluit als jstrijden van het lopende seizoen est Hans Kraay de coaching van het Bte elftal aan zijn assistent Ab Fafié irlaten. Dat was geen ideale situatie t was wel. dat Feyenoord toch wel li betere resultaten boekte dan voor inde jaren. Tweeëndertig punten uit ntig wedstrijden. Kraay lag goed bij ispelers, de supporters en de spon- Is. De groep geldschieters, vooma- lyk door toedoen van Kraay by fenoord binnengekomen, oefende ie week druk uit op Feyenoords lei- )som de trainer, in welke functie dan t bij de club te handhaven. Donder- pvond maakte Gerard Kerkum, de sverse voorzitter van Feyenoords ihtingsbestuur, op een ijlings beleg- persbijeenkomst bekend dat club en lner aan het eind van het seizoen uit aar gaan. jay heeft donderdag de beslissing ■r "zijn verblijf in de Kuip zelf afge- Dngen „Ik wilde weten waar ik aan was", vertelde Kraay. voor ik met Jers, binnen de buiten de club. over icontracten ging praten". Vanaf het ment dat Kraay bij Feyenoord aan slag ging, was er bij de Rotterdamse ji geharrewar over hoe de werkzaam- len verdeeld moesten worden. Begin lember schreef Kraay een brief aan bestuur. Hij vroeg daarin om een lere functie. Een dag voor daarover anuari werd beraden schreef Kraay l nieuwe brief. Hij vroeg toen de eer- brief als niet geschreven te beschou- o. Kort daarna kwam de mededeling j de trainer, dat hy om lichamelijke up) en mentale (hyperventilatie) re- DDELBURG - In de eerste wed- ijdweek van de Zeeuwse afdclings- upctitie tafeltennis heeft zowel R1 als MZ 4 in de le klas senioren al Jrukkelijk hun visitekaartje afgege- n, ln bet Zeeuws-Vlaamse duel tus- a SAR 1 en St.-Aloysius 1 werden de rby-allures al meteen de bodem in slagen door het Kloosterzandse Sm dat zelfs geen enkele game wen- i prijs te geven zodat Mare Maas, seal Neve en Wilfried Dumez hun èekgenoten van Waterschoot, Tiele- in en Boogaert naar een 10-0 verlies •clden. zelfde uitslag kwam op het score- old bij MZ 4 tegen plaatsgenoot St.- wjirens 1 dat door het trio De Graaf, ukert en Goudzwaard werd ontluis- Zand 3 deed het in eigen huis bijna Ê3 goed tegen Amemuiden 1 waarin Ier Cees Pronk tegen Slootmans Tis zag de eer te redden maar waarbij Hweg en Meulmeester korte metten ';ten met Van Belzen en Goor- itig. MINERS BLIJVEN JRIA EN ZAAMSLAG 1UZEN - De Zeeuws-Vlaamse lclubs RIA en Zaamslag hebben .;ren het contract met hun trainer 'lengd. Gerrit Emans tekende voor (tweedejaar bij Zaamslag. De Axel- pefenmeester Jaap Lensen blijft bij Hij gaat volgend seizoen zijn der- laar in. trainer te functioneren. Dit en het gege ven dat hij zijn plaats in de dug-out af stand aan Fafié deed het stichtingsbe stuur van Feyenoord besluiten af te zien van een verdere samenwerking met Hans Kraay. Kerkum deelde dit donderdag met veel omhaal van woor den, meermalen onderbroken voor lof tuitingen, in aanwezigheid van Kraay mee. Loyaliteit continueren met nog iemand anders erbij. Het ging toch goed? Wie mijn plaats volgend seizoen ook inneemt, zal na twintig wedstrijden geen twee ëndertig punten hebben. Daar ben ik van overtuigd. Al heb je Michels of Happel op de bank zitten. Hun ploeg verliest ook op zijn tijd. Afgelopen za terdag was dat tenminste met Köln en HSV het geval". Gerard Kerkum verklaarde dat het stichtingsbestuur Kraay niet als mana ger wilde aanstellen. „Voorlopig den ken we niet aan een manager. In de eer ste plaats willen we een goed functione rende trainer-coach" De sponsors, die druk uitoefenden voor het behoud van Kraay, is donderdag een brief gestuurd. Kerkum wilde geen mededelingen doen over de inhoud. Hij verklaarde met bang te zijn, dat de sponsors, zouden weglopen. „Misschien komen er nog wel sponsors bij". Feyenoord en Kraay verklaarde bei den in goede verstandhouding uit el kaar te gaan.Jk zal mijn loyaliteit to nen", zei Kraay, „Ik blijf tot het einde van het seizoen. Ik wilde ook langer blijven. Ik wilde de huidige situatie POSTRENNERS NAAR RONDE AMERIKA BOSSCHENHOOFD - Vijf wielrenners uit de ploeg van Peter Post nemen van 8 tot 10 april deel aan de eerste ronde van de Verenigde Staten. De ploeglei der wees donderdag Voorlopig vier renners voor deze ronde aan. Het zijn: Theo de Rooy, Peter Winnen, Gerrie Knetemann en Ad Wijnands. De vijfde renner wordt mogelijk de door Raleigh gesponsorde Amerikaan, van wie Pe ter Post donderdag de naam vergeten Buiten Kraay om 13 Kerkum en zijn mede-stiebtingsbe- stuurslid Piet Steenbergen hebben donderdag nog uitvoerig met Kraay over de toekomstmogelijkheden van club en trainer gesproken. Kraay wil de per se uitsluitsel. „Mij was te ore gekomen, dat Feyenoord met drie spe lers in onderhandeling was. Contract- hesprekingen behoorden tot mijn ta kenpakket Ik wist van niets. Ik las zelfs in de krant, dat Feyenoord een speler van RBC had gecontracteerd. Alles ging buiten mij om. Mijn trots heeft een knauw gekregen. Mijn ver trouwen is ongeschonden gebleven. Ik had een constructie bedacht voor het voetbaltechnisch apparaat. Ik heb te gen het bestuur gezegd: ik werk vol gend seizoen op deze manier hier of bij een andere club". Het wordt dus een andere club voor Kraay. Niet als manager, maar als trai ner. „Bij die club zal ik veldwerk ver richten met de spelers. Ik zal echter niet van maandag tot zaterdag op het oefen- veld staan. Daar zal ook iemand voor moeten zijn. Ik ga er ook van uit dat ik regelmatig bij de wedstrijden aanwezig zal zijn, niet op de bank, maar op de PARIJS - De Europese voetbalunie heeft donderdg tijdens een vergade ring in Parijs bepaald, dat de eindron de van het toernooi om het Europese kampioenschap 1984 in Frankrijk drie Voor de Rooy en Knetemann moet Post dispensatie zien te krijgen. Zij staan na melijk op de lijst van A-renners en daar door verplicht om in de klassieker Pa- rijs-Roubaix op 10 april te starten. Post: „Ik denk dat De Rooy en Knete mann, die in geen geval door de Hel van het Noorden rijden, wel toestemming tribune en op de momenten, die ik zelf AANKLACHT TEGEN '-Heer-Arendskerke - Trainer Kees Meulenberg heeft na zijn succesvolle optreden in het eerste seizoen bij 's- Heer-Arendskerke voor een jaar bijge tekend bij de Bevelandse voetbalclub. krijgen". bepaal". RUSSEN - Sinds eind september, toen zijn vereniging De Zwaluwen een ver geefse poging deed de Nederlandse clubtitel in te palmen, heeft hij nog één keer de flets uit de schuur gehaald. Re centelijk hakte hij echter de knoop door en maakte Herman Ponsteen be kend wat al zo lang in de lucht hing: hij zette een punt achter zijn wielercarrié- re en opent vandaag in Rijssen een sportzaak, teneinde op acceptabele wijze de kost te verdienen. „Ik hoop dat ik nooit meer verplicht op die fiets moet stappen. Als ik zakelijk goed marcheer, zal ik wellicht later nog eens gaan koersen. Voor de lol, als een hobby, bij de amateurs of zo", zegt hij zelf. Met Herman Ponsteen verliest de wielersport een coureur, die een redelij ke erelijst heeft opgebouwd. „Er zijn heel wat jonge renners by wit jt u.u vinger af mag hakken, als je ze garan deert dat ze net zoveel succes hebben als ik. Ik zou die vinger niet willen mis sen, maar goed dat is nu eenmaal mijn instelling". Het karakter van Herman Ponsteen heeft vaak ter discussie gestaan, maar onmiskenbaar prijkt achter zijn naam een aantal successen dat er mag zijn. Hij haalde medailles in alle soorten en maten tijdens wereldkampioenschap pen en Nederlandse kampioenschap pen. In zijn specialiteit, de individuele achtervolging op de baan, kon hij soms vernietigend uithalen. Nog altijd is hij in het bezit van het wereldrecord op de vjjf kilometer. Bij de mondiale titel strijd in Munchen raasde hij in 1978 het kwintet kilometers in vijf minuten en 46 seconden onder de wielen door. VITAS GERULAITIS NEW YORK - De Amerikaanse Lcnnis- prof Vitas Gerulaitis zal worden aan geklaagd wegens het gebruik en in be zit zijn van verboden stimulerende middelen. John Martin, de officier van justitie in Manhattan, is de aanklager. Hij legt Gerulaitis ten laste het gebruik en het verhandelen van cocaïne tijdens het Masters-toemooi vorig jaar in New York. Gerulaitis deed zijn uitspraak te genover een verslaggever van het Ame rikaanse dagblad 'Daily News', Martin wilde geen commentaar geven op de af faire. KNCGV-wedstrijd HEINKENSZAND - De uitslagen van de B- wedstrtjd turnen van het KNCGV afd. Zee land, gehouden te Heinkenszand, luiden als volgt meisjes: 1 Petra Geleyns 40.0 pnt Dios Sou burg, 2 Mariska Meulmeester 39.0 Dios Sou burg, 3 Simone v. Soelen 38 7 Dios Souburg. Adsp. dames: 1 Renate Lecluyze 40.5 pnt. EMM Temeuzen. 2 Vivian Le Due 40 3 Veldo Middelburg. 3 Sandra Liplijn 39.2 EMM Ter- neuzen. 3 Marja de Boer 39.2 Dios Souburg. Dames: 1 Anneke de Quellery 39.5 pnt. Dios Souburg, 2 Jeanette de Voogd 38.7 Veldo Mid delburg. 3 Sylvia Scholten 36.1 Voorwaarts Axel. dagen later, dan oorspronkelijk was vastgesteld, zal beginnen. De eerste wedstrijd zal op 12 juni 1984 in Parijs worden gespeeld. Die verschuiving is doorgevoerd om de concurrentie met andere sportevenementen, onder an dere het tennistoernooi om de open Franse kampioenschappen, te beper ken. In de eindronde zullen, net als in 1980 in Italië acht landen uitkomen. Frankrijk is als organisator vrijgesteld van het spelen van voorwedstrijden. De andere zeven plaatsen zich via de kwalificatie toernooien Nederland speelt in een groep met Sparye, Ierland. IJsland en Malta. De acht landen zullen in twee groepen worden ondergebracht, de nummers een en twee uit de groepen spelen eerst kruiselings, dan volgt de finale. In Italië gingen de groepswin naars (België en West-Duitsland) direct over naar de eindstrijd, in 1984 is echter de wedstrijd om de derde plaats komen te vervallen. ISS1NGEN - In plaats van een trai- ijgskamp in Zuid-Frankrijk neemt van 8 tot en met 13 ruari a.s. deel aan de wielerronde nta del Sol in Spanje. De Zeeuwse if Jos Schipper, die deze ronde twee r geleden won, heeft zich speciaal het wielcrevenement voorbereid. jElro-ploeg trainde daartoe in Zuid- ilburg. Ook sprinter Theo Smit heeft serieus voorbereid op een aantal Tot en met Gent-Wevel- is hij actief in de ploeg, daarna lkt' Smit weer de criteriums in. JElro-ploeg voor de Routa del Sol is volgt samengeteld: Jos Schipper, -éo Smit, Co Moritz, Rudi Boonman, ne van de Broek, Peter Heeren, Fred j Dongen en Ad Oprins. BRUSSEL - De Belgische wielrijders- bond (BWB) heeft besloten geen uit zonderingen te maken op de nieuwe re gel, die buitenlandse amatcurwiclrcn- ners tot juni verbiedt deel te nemen aan normale wedstrijden in België. Het betekent dat ook coureurs uit Zeeuwsch-Vlaanderen geen dispensa tie krijgen. De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen had daar als enige bij de BWB om verzocht. „We hadden", vertelde bestuurslid Ad 't Gilde, „er niet meer op gerekend, maar zolang er geen definitieve uitspraak is is er nog hoop". Jos Fabri van de BWB heeft 't Gilde meegedeeld dat men tot de afwijzing van de aanvraag is gekomen omdat bin nen de Belgische bond de angst be stond dat ook van elders dergelijke ver zoeken zouden komen. Zo zijn in de Bel gische provincie Luxemburg de koersen doorgaans slecht bezocht. En organisatoren daar zouden best geluk kig zijn wanneer renners uit de grens streek van Duitsland, Luxemburg en Frankrijk ontheffing van de regeling zouden krijgen. Om te voorkomen dat op die manier toch weer een min of meer grote toeloop komt van buitenlanders, wil men dus geen uitzonderingen ma ken. De wielervereniging Zeeuws-Vlaande ren zal nu in samenwerking met de ZRTC Theo Middelkamp tot en met april een aantal interclubwedstrijden houden om de amateurs toch in de gele genheid te stellen het wedstrijdritme te pakken te krijgen. „De bedoeling is", zei 't Gilde, „dat er elke week een wedstrijd zal worden ge houden. Dat komt dus neer op een to taal van acht. Op korte termijn moet dat rondkomen en ik hoop maandag avond al op onze ledenvergadering met een definitief programma te kunnen verschilnen". aldus 't Gilde ZEIST - Feyenoord moet zijn midden velder Michel Valke twee wedstrijden missen. Valke kreeg naar aanleiding van zijn derde gele kaart in het duel tegen PSV van de tuchtcommissie van de KNVB een schorsing opgelegd van twee wedstrijden. Onvoorwaardelijk en één wedstrijd voorwaardelijk en te vens een boete van 400 gulden. NEC moet het vier wedstrijden stellen zon der Piet Wijnberg, die tevens een boete kreeg van 200 gulden. DE WINDE VERLENGT CONTRACT BIJ BRESKENS BRESKENS - Piet de Winde, trainer van zondag derdeklasser. Breskens. heeft zijn contract met één jaar ver lengd De Winde is momenteel aan zijn eerste jaar als trainer bij Breskens be zig. SINT-MAARTENSDIJK - De voetbal club Smerdiek uit St-Maartensdijk heeft een nieuwe trainer. M. v. d. Mee berg, drie jaar trainer van Dinteloord, wordt de opvolger van oefenmeester J. Meesters die binnenkort voor een half jaar naar de Sinaï vertrekt voor VN- werkzaamheden Van de Meeberg is af komstig uit Rooseldaal. t ADVERTENTIE) RNEUZEN - In de Zeeuws-Vlaamse hoofdklas zaalvoetbal is De Ster nog één iel puntje van de titel verwijderd. De Hulsterse koploper versloeg in Terneu- het laaggeklasseerde Dow met 6-1 en behield aldus vrij gemakkelijk zijn drie Itcnvoorsprong op De Smickel, de nog regerende kampioen die met 5-2 over Tol zegevierde. verdere uitslagen: Racing White Pierrot 5-5, Tem. Boys - Fabricom 1-5 en De Iter - Vermeire/NMB 2-1. [karakteristieken: troffen Jaap de Regt(2x), Jaap van Ta ling White - Pierrot 5-5. tenhove, Frans Wolfert en Jan Roelof ijd van degradatiezorgen kozen doel. Tem Boys - Fabricom 1-5. Fabricom had niet eens zijn beste vorm nodig om het teruggezakte Tem Boys te kloppen. Tijdens de rust van het vrij eenzijdige duel was het al 0-3 en tenslot te werd het 1-5. Frans Lensen (2x). Jos van Mieghem en Leo van Steenpaal hadden Fabricom al op 4-0 gezet, voora leer Henk Ottens tegenscoorde. Johnny Schelfhout bepaalde tenslotte de eind ring White en Pierrot in hun onder- (|e confrontatie vooreen aanvallende telwijze. Dat resulteerde in een doel- ltrijke wedstrijd en een opvallend «verloop. Bij de rust was het 3-2 in voordeel van Pierrot, dat nadien 5 uitliep naar 5-3 In de slotfase de thuisclub echter alsnog terug (5-5 Voor Racing White scoorden ajamin Saey t3x), Johnny Boelens e: s van de Boom. En voor Pierrot stand op 1-5. Dow - De Ster 1-6. Hoewel de titel nog slechts een kwestie van tijd üjkt. speelde De Ster tegen Dow niet zijn beste wedstrijd van dit seizoen. Het was dat Dow te zwak is voor het niveau van de hoofdklas, an ders had de koploper het nog moeilijk gehad. 2-0 werd het m de eerste helft door doelpunten van Lucas van de Voorde en Bennie van de Brande. En na de hervatting dreven Hans Picavet (2x) en Martin de Rijcke (ook 2x) de score op naar 6-0. Uit een strafschop kon Jan Loonstijn in de laatste minuut nog te- genscoren: 6-1. De Pooter - Vermeire/NMB 2-1. De Pooter - Vermeire werd geen beste wedstrijd en in feite verdiende geen van beide teams te winnen. Dat dat toch gebeurde lag grotendeels aan De Poot- er-doelman Herman Snoeck. die weer een aantal voortreffelijke reddingen verrichtte. 1-0 werd het door Tonnie Hendrikse (voor rust) en in de tweede speelhelft scoorden nog Rmcky de Houck (1-1) en Gaston Franse (2-1. kort voor het eind). De Smickel - De Tol 5-2. Stilaan weer volledig draait de Smickel weer als in zijn beste dagen Het toch niet bepaald zwakke De Tol werd daar van het slachtoffer, na een duel waarin De Smickel voortdurend de lakens uit deelde. 3-1 was het halverwege. 5-2 op het eind. 1 0 werd het door Peter van Eekelen. 2-0 door Jan van Kakerken en 3-0 door (ween Peter van Eekelen Ko Mook- hoek scoorde daarna tegen. Via Frank Lammens en Walter Mortier liep De Smickel in de tweede helft uit naar 5-1 en Ronald Hmneman liet tenslotte 5-2 aantekenen. De stand ls nu door deze resultaten De Ster De Smickel Fabncom De Pooter De Tol Vermeire/NMB Pierrot Oude Raedhuis Tem Boys Racing White Dow 18 14 18 12 17 II 17 12 17 6 17 7 17 5 17 2 1 31 76- 32 4 2 28 84- 34 2 4 24 63- 31 0 5 24 47- 43 5 6 17 46- 35 2 8 16 52- 36 4 8 14 39- 43 3 10 11 26- 37- 0 11 10 36- 65 3 11 9 37- 50 0 15 4 25-10 Het programma: maandag 7 februari: Fabncom - Pierrot <20.00 uur Sas van Genti; VermeireNMB - Racing White <20 00 uur Oostburgi. De Tol - Dow <20.45 uur Oostburg De Pooter - Oude Raedhuis <20 00 uur Axel). De Smickel - Tem Boys <21.15 uur Hulsti. VLISSINGEN/MIDDELBURG - Even onvoorspelbaar als de gebeurtenis sen in een flipperkast! Zo ongeveer karakteriseert trainer André Wurth het ongewisse verloop van iedere krachtmeting tussen Vlissingen en Mid delburg. Voor zondag aanstaande staat deze Walcherse derby, ditmaal op Vlissings grondgebied, weer op het programma. Van zeer naby heeft André Wurth Iers van Middelburg helemaal nu drie van deze derby's meege maakt: „Het waren stuk voor stuk zeer spektakulaire wedstrijden met een spannend verloop en een on verwachte uitslag. De eerste wed strijd van het vorige seizoen eindig de in een gelijkspel. Op eigen veld verloor Middelburg de tweede wed strijd met 4-0. In die ontmoeting voetbalde Middelburg, maar Vlis singen maakte het wel af. In de eer ste wedstrijd van de huidige com petitie stond Vlissingen kort voor tijd nog met 1-0 voor, maar verloor in de laatste vijf minuten wel met 2-1", zo weet de Middelburgse trai ner allemaal nog als de dag van gis teren. Een blik op de ranglijst leert al dat Vlissingen het dit seizoen aanzien lijk minder doet dan Middelburg: het elftal van trainer Bert Pentury bevindt zich zelfs in de degradatie zone, terwijl de selectie van trainer André Wurth in de top meedraait. „Maar dat telt van deze derby alle maal niet mee", weet Wurth nu ook, „want de spelers van beide teams komen elkaar m de loop van de week al tegen en Jutten elkaar op". Met name voorzitter Piet Koster van Vlissingen koestert de laatste weken weer duidelijke plannen voor invoering van betaald voet bal op Walcheren. Zou dat niet juist de spelers van Middelburg kunnen stimuleren om te bewijzen dat Vlissingen zeker geen reden heeft om aan profvoetbal te den ken? Wurth: „Dat leeft bij de spe- niet. Er is in de afgelopen week, voor zover ik weet, tijdens of voor en na de training niet één woord over gevallen. Dus ik denk niet dat dit van invloed is op de wed strijd". Onmiskenbaar heeft Middelburg meer routine in de ploeg. Spelers als Kees van der Sluis, Wim Dekker en Hennie Wijs kunnen de ploeg door een moeilijke periode loodsen. Bert Pentury moet toegeven: „Wij hebben die routine op het moment inderdaad niet. Maar belangrijker is nog dat bijvoorbeeld in de thuis wedstrijd van zondag tegen WVO de wilskracht ontbrak om het van elkaar over te nemen. Ze porren el kaar niet meer op. Toch denk ik dat dit in de derby tegen Middelburg ook anders zal zijn". Middelburg heeft bovendien wat minder problemen met geblesseer de spelers. Weliswaar is er voor Leon Kuijs na zijn blessure nog een aangepaste training, maar hij is in ieder geval inzetbaar. Wurth: „We hebben, ook aanvallend. Inderdaad geen problemen, want John Taha- pary draait momenteel ook uitste kend". Bert Pentury mist zeker twee basisspelers: „Ronald Aar- noutse is nog uitgeschakeld en Hans van de Rafelaar is met be schikbaar door een griepaanval". Vrijwel zeker kan John Livramento wel weer opdraven. De conclusie ligt voor de hand: hoewel Vlissin gen voor eigen publiek speelt, is Middelburg toch weer licht favo riet. HOEK - Het thuisduel tegen NTW uit Nieuwe Tonge was voor Hoek de eerste wedstrijd van het seizoen. De Zeeuwsvlamingen hadden een wissel vallige oefenperiode achter de rug, maar er was desondanks volop ver- trouwen binnen de selectie van Jan Dooms. Na die eerste competitiedag was Hoek in feite al gelijk afgeschreven voor de bovenste plaatsen. De afstraffing van NTW, dat met 4-0 won, boorde alle illusies al bij voorbaat de grond in. Maar sinds dat eerste optreden heeft Hoek zich hersteld op een verrassende wijze. Het bleef in de volgende wedstrij den ongeslagen en staat intussen gelijk met NTW op de eerste plaats. Zaterdag speelt Hoek de uitwedstrijd tegen deze voornaam ste concurrent. Franz van der Pijl, de spelmaker van Hoek, verwacht: „Dat wordt een wedstrijd van alles of mets. Ik denk namelijk niet dat er een van die twee ploegen genoe gen neemt met een gelijkspel. Zo is Hoek in elk geval niet ingesteld". De aanloop naar het beslissende duel is voor Hoek niet zó opzienba rend geweest. Vorige week zater dag, in Zaamslag, moest de leiders- ploeg lange tijd jagen op een gelijk spel. Het was een van de mindere wedstrijden van Hoek. dat niette min aan een uitstekend seizoen be zig is. Het blijkt ai sinds het treffen met NTW dat Hoek sterker is dan vorig jaar. maar nog steeds met het ac cent op de aanval. Van de nieuwe spelers die Jan Doorns moest in passen, was Franz van der Pijl van zelfsprekend een aanwinst. Maar ook Guido van Boom en het nieuwe centrale duo (Van Glansbeek- Braafhart) waren een versterking voor de ploeg. „Ik was in die eerste wedstrijd ove rigens met onder de indruk van NTTV", vindt Franz van der Pijl nog altijd. „We hebben toen een beetje dom gespeeld. De verwach ting was dat we een sterk seizoen zouden gaan spelen en alles rende in die wedstrijd blindelings naar voren. Dat heeft NTW afgestraft en we hebben er hopelijk van ge leerd. We zullen het zaterdag op een andere manier moeten doen". Volgens Jan Doorns kan Hoek in elk geval over de sterkste formatie beschikken- Van Boom raakte wel licht geblesseerd tegen Zaamslag. maar hij is waarschijnlijk op tijd fit. Twijfels zijn er alleen over Piet de Koeijer. die weg moet voor een trai nerscursus. BRUINISSE/AXEL- Hoe lang zal het duren voordat Zeeuwse ploegen uit de tweede klas van de zaterdagcompetitie vooral gemotiveerd raken wan neer eens tegenstanders van buiten de provincie mogen aantreden. Mo menteel worden er al twintig 'derby's' per competitie afgewerkt en het lijkt slechts een kwestie van tijd voordat Zeeland numeriek inde meerder heid is. Tot dat ogenblik blijft het fenomeen streekwedstrijd bestaan, zoals morgen de wedstrijd Bruse Boys - AZW. „Vorig jaar", weet AZW-trainer tijd een verbetering te hebben ge- Ben Pauwels. „hebben we tegen de Zeeuwse tegenstanders bijna het maximale aantal punten behaald en misschien hebben we het daar door voor dit seizoen - met uitzon dering van de wedstrijd tegen Ar- nemuiden - wat te Ücht opgevat, want nu hebben we maar weinig klaargemaakt. Thuis tegen Bruse Boys werden we in de tweede helft weggespeeld en verloren we met 3- 2. We hebben dus nog wel wat goed te maken". Makkelijk zal dat met zyn, reali seert Pauwels zich, want de Axe laars missen aanvaller Jaap Klein, die vorige week een schorsing van vier wedstrijden tegen zich hoorde uitspreken. „En gelet op het feit dat Bruse Boys tegen Oostkapelle nog al heeft uitgehaald, zal dat lastig zijn. Ze zijn de laatste tijd steeds beter gaan spelen", aldus Pauwels. Bruse Boys put duidelijk moed uit de opleving van de laatste weken. constateerd. ..Alleen lukte het nooit de volle negentig minuten. Ook afgelopen zaterdag met tegen Oostkapelle. toen het de laatste tien minuten misging". Bruse Boys zag toen een 4-1 voorsprong temet gedaan en speelde uiteindelijk slechts gelijk met 4-4. „Toch duit ik te stellen dat er jongens in de ploeg zijn, die dertig procent meer doen dan vorig seizoen". Tegenstander AZW betekent voor Bruse Boys (waarschijnlijk zonder Leen van der Bijl. die een schorsing boven het hoofd hangt) wel degelijk een extra motivatie. „Mij persoonlijk maakt het niets uit, maar bij de ploeg merk ik dat ze er tegen Zeeuwse tegenstanders wei extra tegenaan willen gaan. Maar niet al leen zaterdag moeten ze op scherp staan, vanaf nu is dat iedere week belangrijk", besluit Englebert, wiens formatie deze competitie op eigen veld nog geen overwinning Trainer Jan Englebert zegt al enige boekte. ARNEMUIDEN - In de thuiswedstrijd tegen koploper ASWH kan zaterdag tweede klasser Amemuiden een belangrijke stap zetten op weg naar de landelijke eerste klas. De Zeeuwse ploeg moet daartoe bij de eerste drie in dc tweede klas eindigen. Zelfs Jaap van Maris, de trainer, die in het tweede deel van de competitie niet zo vaak optimistische geluiden laat horen, gelooft er in. „Zeeland heeft vele jaren geroepen om een eerste klasser. Het zou natuurlijk schitterend zijn als ik bij mijn vertrek aan het eind van het seizoen een eerste klasser zou kunnen afleveren". De Amemuidentrainer realiseert omjU m ilcudnk Idu Ambacht zich: „Winst op ASWH is natuurlijk „We hebben die wedstrijd tegen de een eerste vereiste. Ik heb deze koploper gedomineerd, maar we ploeg uit Hendrik Ido Ambacht tij dens deze competitie al twee keer gezien. Een keer tijdens de uitwed strijd van Amemuiden en een keer, toen onze ploeg een vrije dag had. Ik heb ASWH leren kennen als een degelijke ploeg, die in alle linies sterk bezet is en ook gemakkelijk kan scoren Toch meen ik. dal Ar- nemuiden tegen deze lijstaanvoer der een kans heeft om te winnen" De Zeeuwse trainer (die volgend seizoen RCS Souburg traint i ba seert dat onder meer op de uitwed- verloren door een onbenullig defen sief foutje. We hadden bij de rust al een voorsprong moeten hebben. Misschien lukt dat nu a.s. zater dag". Jaap van Maris denkt, dat zijn ploeg extra gemotiveerd is omdat ASWH nog altijd zonder verliespar- tij is. „Eén keer verlies moet toch de eerste zijn", ordeelt de trainer van Amemuiden, die in de partij teuen ASWH verdediger Klaas van Bel zen <op vakantie) mist. Voor hem zal Lein Dïeieman de ploeg komen versterken-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13