Aanleg rondwegen Kuitaart en Terhole tussen '85 en '87 I Bedrag per Hontenisse leerling in '83 m 450,. Leerlingen St. Eloy in Oostburg op het toneel Nog weinig kans plan afvaloverslag in Waterlandkerkje Diamanten paar s y s s Wissel Zeeaws- Vlaanderen PZC/streek MEDEDELING RIJKSWATERSTAAT: Leo Ovaa weer tweede in België Navordering Vesteflat in Terneuzen kan met stookkosten verrekend N es X s DONDERDAG 3 FEBRUARI 1983 KLOOSTERZANDE - Met de aanleg van de rondwegen rond Kuitaart en Terhole zal hoogstwaar schijnlijk tussen 1985 en 1987 kunnen worden begonnen. De directie Zeeland van rijkswaterstaat heeft de gemeente Hontenisse laten weten dat 'voor zover thans kan worden overzien', gelden in die periode beschikbaar zullen komen voor de projecten. Burgemeester mr M. Somers van Honte nisse deelde dit woensdagavond mee tijdens de raadsvergadering naar aanleiding van vragen uit de raad over het niet doorgaan van de aanleg van de brug-tunnel over en onder de Westerschelde en de - volgens sommige raadsfracties - daaraan gekpppelde aanleg van de rondwegen rond Kuitaart en Terhole. Er is - zo laat rijkswaterstaat weten - al een concept-projectplan opgesteld, waarin de nog te verrichten werkzaam- Discussies over het energiebeleid in Zeeuwse steden GOES - De stuurgroep maatschappe lijke discussie energiebeleid uit Den Haag heeft voor vier plaatsen in Zee land een serie discussiebijeenkomsten op stapel staan. De eerste discussie vindt plaats op 3 februari in hotel Mon- dragon in Zierikzee. Tijdens deze bij eenkomst wordt voornamelijk infor matie verstrekt over energie en ener giebeleid. Deelnemers krijgen een vragenformu lier uitgereikt, waarop zij hun mening kunnen weergeven. Ze kunnen dit pa pier mee naar huis nemen en tijdens een tweede bijeenkomst, op 10 februari in hotel Mondragon, inleveren. Alle me ningen worden verwerkt in een eindrap port, dat eind 1983 aan regering en par lement zal worden aangeboden. Soort gelijke bijeenkomsten zijn op 24 februa ri en 3 maart in de Prins van Oranje in Goes; op 8 en 17 februari in de stedelijke scholengemeenschap in Middelburg en op 17 en 24 februari in de Opstandings- kerk in Temeuzen. Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Regionaal con tactpersoon van de stuurgroep is R. O. Overbeeke aan de Steenbergsestraat in Bergen op Zoom. Charles de Caluwé in Gent gehuldigd GENT - In het sportpaleis in Gent werd de Temeuzense nieuweling wiel renner Charles de Caluwé gehuldigd, als winnaar van een regelmatigheids klassement, waarvoor alle wedstrij den, die het afgelopen winterseizoen werden gereden. Deze huldiging vond plaats tijdens de zogenaamde Nacht der minivedetten. Verder ontving de Temeuzenaar nog de trofee voor de strijdlustigste renner van het afgelopen seizoen. Er werd ook een wedstrijd gereden waarbij De Caluwé met dispensatie uitkwam in een kop- pelkoers bij de junioren; dit werd een grote teleurstelling voor de Zeeuws- Vlaming omdat hij al snel in de wed strijd zijn Belgische koppelgenoot ver loor. Hij probeerde het daarna lange tijd alleen, maar uiteindelijk werd hij door de coach van de Belgische junio- renploeg uit de baan gehaald. Hulster musicus en orgel op de radio HULST - De Hulster musicus Jo Ivens is zondag 6 februari te horen in het ra dioprogramma 'Er staat een orgel in' van de TROS. Ivens bespeelt dan het orgel van de basiliek in Hulst. De TROS heden zijn opgenomen. Bij de tracé vaststelling van de Westeerschelde oe ververbinding in '77 is tevens het tracé vastgesteld voor het nieuw aan te leg gen weggedeelte Kloosterzande-Terho- le, dat toen als autosnelweg is ontwor pen. Nu met het niet doorgaan van de oeververbinding van een enkelbaans- weg wordt uitgegaan, zal rijkswater staat de plannen opnieuw moeten be kijken en bijstellen. Nog in de eerste helft van dit jaar zal met de gemeente contact worden opgenomen voor nader overleg, zo zegde rijkswaterstaat toe. De Dienst Verkeerskunde van rijkswa terstaat zal een verkeersonderzoek rond de kern Terhole houden. Grote ontevredenheid heerste er onder de raadsleden over het niet doorgaan van de aanleg van de vaste oeverver binding. Burgemeester Somers, die eveneens zijn teleurstelling uitsprak, stelde voor de motie van Temeuzen te steunen, waarin sterk wordt aange drongen bij de tweede kamer 'om een heroverweging van de genomen beslis sing te bewerkstelligen'. De Hontenis- ser raad was het met de strekking van de motie van Terneuzen volmondig eens en schaarde zich achter het voor stel van Somers. De fractie A. Roctus vroeg zich af waar om de Zeeuwsvlamingen de dupe moe ten worden van de veel te hoge kosten, die gemaakt zijn bij de afsluiting van de Oosterschelde. Roctus had schriftelijk vragen gesteld aan het college met het verzoek deze door te sturen aan de mi nister. Zo vroeg Roctus zich onder meer af wat er gedaan zal worden aan de on gemakken. die worden veroorzaakt door de grote verkeersstromen elke keer bij aankomst van de veerboot, in Terhole en Kuitaart. Voor de beant woording van die laatste vraag kwam burgemeester Somers met de brief van rijkswaterstaat op de proppen, die eer gisteren op de gemeente is ontvangen. Burgemeester Somers noemde de me dedeling van rijkswaterstaat een 'posi tief geluid'. Ook Roctus was het hier mee wel eens, maar wilde toch dat het college de rijksoverheid weet te bewe gen om de aanleg van de rondwegen rond de twee dorpen te vervroegen. COMMISSIE STELT ADVIES UIT OOSTBURG - De plannen voor een overslagstation voor afval in Water landkerkje zijn vrijwel van de baan. De commissie voor planologie van Oostburg heeft woensdagmorgen be sloten voorlopig nog geen advies uit te brengen aan het college van b en w. De kans dat van uitstel afstel komt is iu dit geval levensgroot, want zowel de PvdA als de CDA-fracties in de raad zijn unaniem tegen de plannen voor het station in de kleine woonkern. Te zamen hebben ze een kleine meerder heid in de raad, die nog aangevuld kan worden met de vierkoppige fractie van Dorpsbelangen en Toerisme (D en T). Die partij aarzelt nu nog, en de verte genwoordiger in de planologische commissie stelde voor om een advies over deze zaak nog maar even op te schorten. Dit gebeurde. Commissievoorzitter A. de Feijter on derstreepte dat de bezwaren tegen het station voornamelijk planologisch zijn. Het bedrijfsterrein van de transporton derneming Bron dat het project wil uit voeren, is nu al aan de krappe kant voor het parkeren van de vrachtwagencom binaties. Bij de bouw van een station zouden de wagens in het dorp komen te MOERBEKE - WAAS - De Zeeuwse motorcrossers, aangesloten bij de BLB (Belgische Liefhebbersbond), hebben tijdens het tweede optreden van dit jaar weer voor enkele goede resultaten gezorgd. Op een circuit in de buurt staan. Maar ook het dagelijks aan- en afvoeren van het vuil zal erg veel over last teweeg kunnen brengen. Bron vervoert momenteel een groot deel van het huisvuil uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen naar de centrale stort in Temeuzen. Het industrieel af val echter wordt grotendeels door con current Verstraeten en Verbrugge afge voerd. De overslag in Waterlandkerkje is op papier voor bedrijfsafval bedoeld maar een dergelijke investering - van zeven ton tot een miljoen gulden - is pas rendabel te maken als ook het huisvuil wordt verwerkt. En daarvoor vindt de commissie Waterlandkerkje niet de geëigende plaats. „Een overslagstation waar dagelijks tientallen vuilniswa gens af en aanrijden hoort op een indus trieterrein thuis", zei wethouder A_ de Feijter (CDA) woensdag. Oostburg Concurrent Verstraeten en Verbrugge krijgt van het college dan ook ruim baan bij de plannen voor een overslag station op het industrieterrein van Oostburg. Wethouder A. de Feijter ver wacht spoedig een offerte. Wat hem be treft is een overslagstation in Water landkerkje van de baan. „Tijdens de hoorzitting van enkele weken geleden zijn er nauwelijks klachten naar voren gekomen. Dat is uit angst om met kri tiek in de openbaarheid te komen. Reëele bezwaren tegen een station in Waterlandkerkje zijn er wel degelijk". De WD blijft voor de plannen van Bron. Een directe uitspraak van de commissie zou woensdagmorgen een 'nee' hebben laten horen, maar op aan dringen van de D en T-vertegenwoordi ger is dat moment nog even uitgesteld. Vereniging van ex-hartpatienten in Terneuzen nu officieel TERNEUZEN - Woensdagavond hield in Terneuzen de vereniging van ex- hartpatiënten 'Stapje Terug' de offi ciële oprichtingsvergadering. Voorzit ter Polderman haakte in zijn wel komstwoord in op de naam van de nieuwe vereniging. 'Stapje Terug' moet worden opgevat als 'terug naar het uitgangspunt'. Tevens maakte de voorzitter bekend dat de vereniging voorlopig bestaat uit mensen die in Terneuzen en omstreken wonen, maar dat 'Stapje Terug' ook de vleugels naar Hulst en Oostburg wil uitslaan. Voor de leden werd de contributie vast gesteld op 10 gulden per maand, waar mee voorlopig de kosten moeten wor den gedekt. Daarbij gokt het bestuur van de ex-hartpatiëntenvereniging op medewerking van de gemeente Temeu zen, die mogelijk m de vorm van subsi die een belangrijke bijdrage kan leve ren in de kostendekking. Polderman maakte tijdens de vergadering bekend dat naar het college van b en w van Temeuzen een verzoek daartoe zal uit gaan. De voorzitter: „Na een jaar te heb ben proefgedraaid in een vrij beperkte kring voelden de deelnemers de behoef te om meer naar buiten te treden en andere ex-hartpatiênten op te vangen. Maar dat betekent wel dat we ons moe ten dekken tegen eventuele financiële gevolgen. We willen subsidie aanvragen om sport- en spelleiding te kunnen be kostigen. Die mensen hebben tot nu toe pro-deo gewerkt, maar het is natuurlijk best mogelijk dat dat zich in de toe komst anders zal gaan ontwikkelen. Daarnaast zullen we wellicht bij een sterke groei van de vereniging moeten uitzien naar een grotere zaal en het is WESTDORPE - Het echtpaar Mau rice Hollcbosch en Irma Lauret uit Westdorpe vierde woensdag het zestigjarig huwelijksfeest Na mens de gemeente Sas van Gent kwam wethouder L. E. M. Marqui- nie het diamanten bruidspaar zijn gelukwensen aanbieden. Het echtpaar Hollebosch heeft drie kinderen, vijf kleinkinderen en vijf achterkleinkinderen. In mei 1937 kwam het echtpaar in Nederland wonen, nadat het enkele jaren in Rplgiè WOOnochtio- wnc Won-pest. De heer Hollebosch (83) is 'grote' knecht geweest op een boerderij, waar hu van 's morgens vroeg tot laat in de avond moest werken Me vrouw Hollebosch (81) was werk ster. De feestelijkheden rond het dia manten huwelijksfeest droegen een sober karakter in verband met ziekte van mevrouw Hollebosch. De receptie die woensdagavond zou worden gehouden, vond geen doorgang. Ds S. Doctorian spreekt in Goes en Terneuzen TERNEUZEN/ GOES - De LibanciD predikant Samuel Doctorian brenjr het komende weekeinde een bezon» aan Zeeland. De Libanees werkt vriE dagavond mee aan een Heiligingsbjr eenkomsl van het Leger des Heils i Terneuzen. Deze dienst begint om haE acht. Samuel Doctorian is zaterdajd avond te horen in het kerkcentrum 'ft Hoogte' in Goes. Deze dienst begint of" 19.30 uur. Het Zeeuws mannenkoor, d- rigent Han Beekman en de brassban van het Leger des Heils-Goes, ondt] leiding van kapelmeester Dirk Liehr verlenen medewerking aan de dieiuj Zondag spreekt ds Doctorian tw» maal in het gebouw van het Goei Heilsleger: 's morgens om 10,00 uur enj middags om 17.00 uur. Dan verleiii, ook het muziekkorps en de zangbrigao van het Goese Leger des Heils medj werking. Samuel Doctorian is in ve opzichten een unieke figuur. Hij is ft meniér en zijn familie heeft veel gelecis I onder het schrikbewind dat de Turksi in de Eerste Wereldoorlog voerden, q' 6-jarige leeftijd verhuisde Doctorll naar Jeruzalem waar hij aanvankelijE werk vond bij een schoenmaker. Op iL jarige leeftijd wijdde hij zijn leven ai God. Na een theologische opleiding E Schotland keerde hij terug naar hjp Oosten. In '62 richtte hij de BijbellanL zending opin Beiroet. E Benoeming J SINT-JANSTEEN - De bisschop v k Breda heeft tot het kerkbestuur vanisi parochie van de Heilige St.-.Tohann|h de Doper benoemd de heer C. L. v. Hav, ke. Hiermede werd voorzien in de va«z- ture die ontstaan was door het overig den van de heer Em. Swinne. |d GEMEENTERAAD ACHTER VOORSTEL B EN W KLOOSTERZANDE - Met een krappe meerderheid is de gemeenteraad van Hontenisse woensdagavond akkoord gegaan met de vaststelling van het be drag per leerling in '83 vodr het ge woon lager onderwijs op 450 gulden. Een voorstel van de CDA'er E. Compiet en W. Gelderland (fractie L. Mangnus) een bedrag per leerling vast te stellen waar de federatie van schoolbesturen om had gevraagd (475 gulden) haalde het net niet. De fracties A. Roctus en P. Mangnus wilden daar niet van horen en gingen mee met het voorstel van het college van b en w van Hontenisse. B en w meenden dat het niet verant woord was om een bedrag per leerling vast te stellen dat 12 procent hoger lag dan in '82 is uitgekeerd. Dit in verband met de bezuinigingen van de rijksover heid, die tot gevolg hebben dat de finan ciële mogelijkheden van de gemeente drastisch worden beperkt, aldus het ren van dat bedrag de gemeente nog ruimschoots blijft binnen de 340.000 gulden, die hiervoor in de begroting '83 is geraamd. Volgens Compiet is 475 gul den toch al niet aan de royale kant, als hij het vergelijkt met andere gemeen ten. „Het kan er best nog af'. Bosplantsoen De gemeenteraad had in het geheel geen moeite met de aanleg van een bos plantsoen bij het Hof te Zandeplein, dat ruim vijftigduizend gulden gaat kosten. Vorig jaar was voor dit doel de grond aangekocht van de Dienst d Domeinen. Hoewel het college dacj aan de naam 'Bosplantsoen Hof te Za de' voor het parkje, gaf de meerderhft van de raad toch de voorkeur aan Laantje, zoals dal gebied vroeger wel genoemd. W Fractievoorzitter B. Pauwels (cda) g! Laantje is oke. Daar bewaar ik uitslc n; tend prettige herinneringen aan" H u idee voor deze naam is afkomstig v; Roctus (fractie P. Mangnus) en werdi lanceerd in de vergadering van dei nanciéle commissie, twee weken gé den. 'A id k college. Ben w stelden dan ook voor om maar de vraag of die zaal ook gratis be- 450 gulden per leerling te geven, wat schikbaar wordt gesteld, zoals tot op nog altijd 5 procent hoger is dan in '8£ heden toe gebruikelijk is geweest. Ten slotte ligt het in de bedoeling om in de toekomst zelf materiaal aan te schaffen Het college ziet deze verhoging als een compensatie voor de financiële gevol gen van het steeds dalend aantal leer- WONINGBOUWVERENIGING: en ook dat werd tot nu toe door het lingen en de prijsstijgingen in 'f Juliana-ziekenhuis belangeloos schikbaar gesteld". Overigens kan 'Stapje Terug' op een goede start terugzien. Polderman maakte tijdens de vergadering bekend dat een anonieme gever 400.- schonk en dat notaris Van de Stee uit Terneu zen de met de oprichting gepaard gaan de akte kosteloos liet passeren. Gelderland (L. Mangnus) noemde de 450 gulden zonder meer onvoldoende. Hij vreest dat de bezuinigingen op het bedrag per leerling gevolgen zullen heb ben voor de kwaliteit van het onderwijs. Compiet (cda) stelde dat 475 gulden, waar de federatie van schoolbesturen om heeft verzocht, beslist een redelijke vergoeding is. Hij zei dat met het uitke- heeft van het spel van lvens opnamen J,ocrJeke "wisl vilsslnger Leo Stroo gemaakt voor twee prograrnma s. Er Jlch evena|s vorl weet weer als staateen orgel in begint om 8.00 uur en tweede le k,a5se„n achter de stePke is te beluisteren via Hilversum 4. Het tweede programma waarin Ivens Belg Dieudonné Stouvenaeckers. Er waren verder ereplaatsen voor Ronald horen wordt zondag 6 maart uitgezon. Henk Buijs en Edward van de den. Ook dat programma begint om Klooster. acht uur 's morgens. 'Wagentjes kijken' bij Hulster bouwers HULST - Een week voordat de carna valswagens in de Hulster optocht zon dagmiddag 13 februari zich aan het grote publiek tonen, kunnen belang stellenden met Prins Reginald en de boerenkapel 'De Kallesaien' vrijdag 4 februari 'wagentjes kijken'. Om 20.00 uur is het vertrek vanaf zaal 'De Ster' in Hulst, naar de Hulster buurtvereniging 'Botje Bai Botje'. Hierna wordt teruggereden naar het 's- Gravenhofplein, van waar men in op tocht vertrekt naar de Beestenmarkt waar de scouting 't Jagertje' bouwt. Vervolgens gaat het richting de oude brandweerkazerne waar de buurten 'De Statie', 't Moetje', 'De Boskoppen' en de AHC De Vossen hun bouwplaats heb ben. Omstreeks 22.30 uur is de terug tocht naar 'De Ster', waar de erwten soep klaar staat. Op de tonen van 'De Kallesaien' volgt dan al een voorproefje van het komende carnaval. Ledencontactavond van WN in Hulst HULST - De afdeling Hulst en omstre ken van Veilig Verkeer Nederland houdt maandag 7 februari een leden contactavond in de kleine vergader zaal van het gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. De vergadering begint om 20.00 uur. Het bestuur zal dan de leden het werk plan '83 voorleggen. Dat werkplan om vat onder meer een verkeerscodecursus en een caravancursus, een stand op de Hulster Braderie en een fietsvierdaagse met fietsenkeuring. De verkeerscodecursus, die bedoeld is als bijscholing voor automobilisten op het gebied van kennis van de verkccrs- wetgeving, start maandag 28 februari. Daaraan kunnen ook nict-leden van WN meedoen. De cursus omvat in to taal vijf lesavonden en wordt met een pvament.ie afeesloten. In het bijzonder de klassering van Ro nald Doens uit Biervliet bij de debutan ten 125 mag er wezen. De jonge Zeeuws- Vlaming ging in beide manches sterk van start, maar hij moest uiteindelijk genoegen nemen met een derde en een vierde plaats in de reeksen. In het dag- klassement was dit voldoende voor de derde stelling. Sterk was ook weer het optreden van Vlissinger Henk Buijs en van Edward van de Klooster uit Kapel- lebrug. Meest in het oog springend was echter het rijden van Gino de Jonge uit Axel. Met name in de tweede serie bij de debutanten 250 reed hij bijzonder sterk Met ruim twintig seconden voorsprong wist hij deze manche op zijn naam te schrijven. Een slechte start in de eerste serie schakelde hem echter uit voor een ereplaats. De eerste reeks leverde hem een teleurstellende twaalfde plaats op. In de eindklassering eindigde hij ten slotte als zevende. Komende zondag zijn de BLB-crossers actief in Eke. De uitslagen van Moerbeke-Waas Debutanten 125 1 Rick Claus, België, 3Ro- nald Doens, Biervliet, 4 Van Kruijssen Kloos- terzande Debutanten 250: 1 Patrick Verlez Belgie. 7 Gino de Jonge Axel, 15 Herman van den Bos Koewacht. 31 Van Eetveldt Temeu zen Junioren 250 1 Geert Robbe Eindhoven, 3 Henk Buijs Vllssingen. 10 Johnny Fynaut Oostburg. 26 Cor Goossen Axel. Nationalen 125 l Dieudonné Stouvenaeckers, België, 2 Leo Stroo Vlissingen Nationalen 250 1 Gino Perreman België, 13 Niek Weemaes Absdale. Nationalen 500:1 Peter Dhanis België, 5 Paul van Remortel Smt-Jansteen. Internationa len 500:1 Jean-Pierre Janssens België, 3 Ed ward van de Klooster Kapellebrug. Songfestival van De Djerken Graauw GRAAL W - De carnavalsvereniging 'De Djerken' uit Graauw houdt zondag 6 februan haar jaarlijks carnaval-song festival in het gemeenschapscentrum ïr. Gi aauw. De deelnemers worden ver deeld in twee groepen; onder en boven de zestien jaar. Alle liedjes worden door een orkest mu zikaal ondersteund. Het songfestival begint om 14.00 uur. Prins Djerk zal na afloop de prijzen uitreiken. IN TOTAAL VIER VOORSTELLINGEN OOSTBURG - Op de rk-scholenge- meenschap Sint Eloy in Oostburg wordt dit jaar voor de vijfde keer een toneelfestival georganiseerd.De leer lingen voeren 't Pleintje' op, een stuk van Carlo Goldoni. De leerkrachten brengen het beroemde 'Tien kleine.ne- gertjes' van Agatha Christie. De leraar Nederlands E. Wijffels heeft in beide gevallen de regie in handen. Behalve de voorstellingen voor de leerlingen, ouders en personeel, die vanavond en morgenavond plaatsvinden, zal er vrijdagmiddag een opvoering gegeven worden voor de West-Zeeuws-Vlaamse bejaarden. Woensdagavond vond de eerste opvoe ring plaats voor Ongeveer 400 ouders en leerlingen. Regisseur Erik Wijffels wordt als de grote stimulator gezien. Wijffels heeft beide stukken deels her schreven. Met name het leerlingenstuk 't Pleintje' heeft een grondige gedaante verandering ondergaan. Hoewel het oorspronkelijk een traditioneel zeven tiende eeuws toneelstuk is, wordt het nu opgevoerd als spelend in de twinti ger jaren van deze eeuw. Met de door muziekleraar P Cornells geschreven muziek gaat het stuk aardig in de rich ting van een musical. De kostuums die door handvaardigheidslerares M. Buk- kens zijn vervaardigd Zorgen ervoor dat het torn eist uk voldoet aan het crite rium an Wijffels, namelijk dathetleuk is om naar te kijken. Ook de op school vervaardigde decors dragen daaraan bij. Het hele toneelgebe- n is dus een interne Eloy-aangelegenheïd. Belangrijk Volgens Wijffels hoort het toneel dui delijk bij de school en heeft het ook een educatieve functie. „Ik vind het zeer essentieel dat de spreekvaardigheid wordt getraind. Verder is het oefenen van het saamhorigheidsgevoel ook een belangrijk aspect. Je moet niet alleen aan je eigen rolletje denken. Iedereen helpt mee aan het geheel", aldus Wijf fels. De keuze voor het toneelstuk van Gol doni is bepaald door het aantal leerlin gen dat mee wilde spelen. Wijffels: „Ik streef ernaar zoveel mogelijk leerlingen bij het toneelstuk te betrekken. Op grond van het aantal liefhebbers heb ik voor het stuk van Goldoni gekozen, want daar was plaats voor vijftien leer lingen. Ik heb dat uitgebreid tot 35". Wijffels merkt verder op dat de keuze van toneelstukken zeer beperkt is. „Stukken waai' doorleefde rollen in voorkomen vallen af. Je kunt een leer ling van achttien jaar of jonger toch geen echte doorleefde rol laten spelen, Van daar dat ik al vlug bij een komedie terecht kom". De rollen worden gespeeld door leer lingen van de twee hoogste klassen. Klachten als zou het toneelwerk de eindexamenleerlingen teveel belas ten, worden nauwelijks gehoord. De tijd die voor repetities nodig is blijft beperkt tot één avond per week. De leerlingen zelf vinden het in elk geval een verantwoorde zaak. Zij beschou wen het toneelfestival als een gepaste afsluiting van hun schoolloopbaan. TERNEUZEN - De bewoners van de derde flat van het bejaardenflatcom plex 'De Veste' in Terneuzen hebben de problemen rond het betalen van een navordering op de huur woensdagmid dag met de directie van de Woning bouwvereniging 'Terneuzen' bespro ken. In december van vorig jaar kregen de huurders van de 68 flatwoningen een navordering, die varieerde van 200 tot 500 gulden, gepresenteerd. De Be wonersvereniging kwam daartegen in het geweer. J. Kolijn, het 'financiële brein' van de woningbouwvereniging, maakte de verontruste bewoners woensdag duide lijk dat ze vermoedelijk niet al te diep in de buidel moeten tasten. De navorde ring kan worden verrekend met de stookkosten; de bewoners hebben over het algemeen over '82 een paar honderd Open avond lagere school in Sluis SLUIS - De oudercommissie en leer krachten van de openbare lagere 'J. H. van Daleschool' houden donderdag (vandaag) een open avond in de lagere school aan de Kloosterstraat in Sluis. Deze avond is bedoeld om de mensen een idee te geven van de leer- en hulp middelen op de school. Tevens kan informatie gekregen wor den over schoolse zaken. De bijeen komst begint om 19.00 uur. tu gulden teveel aan stookkosten belstifli en dat komt nu goed van pas. Vermoin delijk, zo meldde Kolijn, zal slechts «Dl handjevol 'Veste'-bewoners toch n|ee moeten bijbetalen. de De bewoners - de vergadering wêge voortgezet door J. Dïerx-Harms, fcc voorzitster van de bewonersverenigijre maakten van de gelegenheid gebruis verschillende andere problemen bij tni directie van de bouwvereniging aan®? kaarten. Er werd veel gepraat over tóe alarmering in de liften, maar ook o\tór energiebesparende maatregelen. O «/er die besparingen wordt binnenkort m nieuw een boom opgezet. Cursus politieke vorming in Hulst HULST - De Emancipatiewerkgrot m Hulst hield in samenwerking met jd? VOS-werkgroep een informatiebijeéjk komst voor de cursus 'politieke \igi ming voor vrouwen' in de Levensschife aan de Sportlaan in Hulst. Si In de cursus staat de invloed vanjdi politiek op de leef-, woon- en werksit® l tie centraal. Veel aandacht wordt Zc der besteed aan praktische vaardigljw den ais kritiek leveren, kritiek ontvfj gen en voor de eigen belangen opï| rrfen. Voor de informatieve bijeenkoi bestond veel belangstelling. 'Ti rir Een scène uit 't Pleintje O ie V (9 Plaats uw familie berichten in de PZC De Heer van alle leven'vi heeft ons verblijd door ons-re een dochter toe te vertrou-jzi wen, die we de namen H: IMMY PAULINE geven. 1 februari 1983. Temeuzensestraat, 4, 4543 BN Zaamslag. Heden is van ons heengegaan onze lieve moeder, oma en zuster ELIZABETH GERARD1NA PEETERS weduwe van Jacob Cramer in de ouderdom van 81 jaar. Amsterdam; J. J. Cramer I. U. Cramer-Verhaar en kinderen Eibergen: E, M. Strumphler-Cramer C. Strumphler vu Zuidzande, 28 januari 1983. Oostburgsestraat 10A. Correspondentieadres: Allaard Piersonstraat 21( 7 III, 1053 ZX Amsterdam. Ha We

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 30