IJzendijkse jubilarissen van FNV gehuldigd VOGELVRIENDEN Voor vierde keer woonbeurs Goes 'DE SCHELDE' A. Ballegheer voor vijfde keer prins van 'Nachtuuln agenda PZC/ streek AFDELING BESTAA T 25 JAAR De jubilarissen met hun echtgenotes en districtsbestuurder G. Klein. BROUWERSHAVEN - Tonnenmaga- zijn, 20 uur: diavertoning watersnood ramp 1953 en herstel; GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- cio; MIDDELBURG - Concertzaal. 20.30 uur: concert door Frank Wolff (cello, ca- sio); Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- wa; VLISSINGEN - Bethesda-St.-Joseph- ziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- wa; FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: Annie, a.l.; Roxy Et, 20 uur: The sword and the sor cerer, 12 jr.; Cinem' Actueel 1,20 uur: Usa, de harem- bewaakster, 18 jr.; Cinem' Actueel n, 20 uur: E.T., a.l.; Cinem' Actueel III, 20.30 uur: Rich and famous; GOES - Grand, 20 uur: Laat die Tirolers maar schuiven. 16 jr.; HULST - De Koning van Engeland. 14.30 uur: Enkele reis 7e hemel 18 jr.; 20 uur: Les uns et les autres. a.l.; 20 uur: Poltergeist. 16 jr.; 20 uur: Hot bubble- gum maagd. 12 jr.; 20 uur: Young doc tors in love, a.l.; MIDDELBURG - City, 20 uur: Game of death (II),16 jr.; OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Van de koele meren des doods. 16 jr.; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: The bor der. 16 jr.; 20 uur: Class of 1984, 16 jr.; VLISSINGEN-Alhambra 1.20 uur: An nie, a.l.; Alhambra II, 20 uur: E.T.. a.l. TENTOONSTELLINGEN AXEL - Galerie Bellemans. 10-18 uur: strips van Fred Julsing en werken van het echtpaar Terpstra (t/m 31/1); BRUINISSE - Visserij- en Oorlogsmu seum geopend van 1416 uur: DOMBURG - Biologisch Museum, 10- 17 uur: De natuur in Zeeland; HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen; HULST-Galerie Van Geyt, 9-12 en 14- 18 uur: schilderijen en grafisch werk van vier kunstenaars; I VLISSINGEN - Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten; IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30- 17 uur: 'Stamboomonderzoek'. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- 14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar. Cbr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24 00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijr Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. Automobilist rijdt door na aanrijding Huist HULST - Bij een aanrijding op de krui sing Hontenissestraat-Zandstraat in Hulst is vrijdagmiddag omstreeks kwart over drie de bromfietsbestuur der W. B. uit Hulst gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen een nog on bekende autobestuurder hem op de kruising voorbijging en plotseling rechtsaf sloeg. Daarbij raakte hij de bromfietsbestuurder die vervolgens ten val kwam en daarbij een gescheurde spier in een bovenbeen opliep. De brommer is zwaar beschadigd. De auto bestuurder is na de aanrijding doorge reden. De politie heeft de zaak in onder zoek. Papieren gestolen uit auto in Hulst HULST - Bij een inbraak in een auto van H. H. uit Sluiskil zijn in de nacht van zaterdag op zondag enkele pas poorten, een rijbewijs, enkele bootkaar- ten en een kentekenbewijs van de auto gestolen. Bestuurder H. had zijn auto geparkeerd op het Comelis de Vosplein in Hulst. Toen hij daar uit een horeca bedrijf kwam, zag hij verschillende jon gelui in zijn auto zitten. Toen even later de politie arriveerde waren de jongelui al met de papieren verdwenen. Auto tegen woning GRAAUW - Bij een botsing in de Dorpsstraat in Graauw is zaterdag nacht omstreeks kwart over drie de personenauto van P. de C. uit Sint-Jan- steen vernield. Het ongeluk deed zich voor toen bestuurder De C. in een slip kwam, tegen een verkeersbord botste en vervolgens tegen een trap van een woning tot stilstand kwam. Volgens de politie heeft de bestuurder de auto onder invloed bestuurd. Behal ve de auto zijn het verkeersbord en de trap vermeld. De bestuurder liep enkele kneuzingen op. Apparatuur gestolen uit winkel Breskens BRESKENS - By een inbraah. in een radio- en tv-zaak aan de Dorpsstraat te Breskens is voor tienduizend gulden aan goederen ontvreemd. De inbraak gebeurde in de nacht van vrijdag op za terdag. De dader(s) verschafte zich toe gang tot de winkel door de glaslatten en de ruit van de zijdeur te'verwijderen. De daders verdwenen met drie videorecor ders. drie draagbare stereo-radio's en een walkman-stereo. SLUISKIL - De vereniging De Sluiskilse Vugeivrien-, den hield afgelopen zaterdag een eerste vogelbeurs van dit seizoen in café Dallinga te Sluiskil. Deze vogelbeurs, die aanvankelijk als eenmalig experiment was be doeld, is inmiddels uitgegroeid tot een vast evenement, dat bekendheid geniet in geheel Zeeland alsmede het aangrenzende België. Werd de vogelbeurs in' het verleden altijd zondags ge houden, zo is men deze keer voQr de eerste maal overge stapt op de zaterdag. Gezien het groot aantal bezoekers was de overgang naar de zaterdag een groot succes", aldus voorzitter Hans van der Linden. Tijdens deze beurs kon iedere aanwezige overtollig fokmateriaal te koop aanbieden of dieren aanschaffen. Verder was er gelegenheid met ervaren vogelkwekers van gedachten te wisselen en vragen te stellen omtrent fokproblemen, ziektes, enzovoort. Vast staat inmiddels dat ook in de maand februari een dergelijke beurs gehouden zal wor den. Een overzicht van de eerste vogelbeurs van de Sluiskilse Vogelvrienden. MAANDAG 31 JANUARI 1383 'VOOR EEN FIJNER LEVEN' Hengelclub Sluiskil GOES - „Fijner leven, ook in de jaren tachtig' is het motto van de vierde woon beurs 'Interieur Zeeland' in Goes. Burgemeester mr W. Blanken opent het gebeu ren dinsdag 15 februari om 12.30 uur. Belangstellenden kunnen dan nog tot en met 19 februari bekijken wat er zoal op de 7500 vierkante meter expositieruimte in de Goese veilinghallen is opgesteld. Inrichting van huizen staat voorop, met wat extra aandacht voor energie-besparing. Zo zijn bezoekers in staat zich uitge breid te informeren over isolatiesystemen, energiebesparende kachels en elec- trische bijverwarming. De beurs brengt dit jaar weer uiteenlo pende stijlen en soorten meubelen. Daarnaast zijn er verschillende vloer bedekkingen. Voorts kunnen bezoekers terecht voor complete keukens en slaapkamers. De turn is niet vergeten. Zowel materiaal om de tuin aan te leg- (Slot van pag. 1) ken in december heeft geèist voor het verstrekken van een overbruggings- steun van 100 miljoen gulden aan RSV. Begin deze maand - ook toen heerste onder de KMS-werknemers al onrust over de salarisbetaling - waarschuwde Pröpper dat de KMS failliet zal gaan, als RSV niet in staat is het grootste deel van het geld terug te betalen dat De Schelde in het concern heeft moeten pompen. Afslanking Volgens Pröpper zal de KMS met aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid niet aan afslanking ontkomen. „Er zal met een grote mate van waar schijnlijkheid wel wat gebeuren. Maar hoe dat in de praktijk zal gaan. is af hankelijk van de beslissingen die straks in Den Haag genomen worden". Het is, aldus Pröpper, nog volstrekt on duidelijk hoeveel arbeidsplaatsen bij de KMS zullen verdwijnen. „Het meest waarschijnlijke is. dat er een stap terug gedaan zal moeten wor den in de marinebouw. En daarbij komt dan ook nog. dat we met een sanering van de machinebouw zitten" Minister Van Aardenne van economi sche zaken zal vermoedelijk binnen veertien dagen een beslissing nemen over de toekomst van het noodlijdende RSV-concern. De projectgroep, die in opdracht van de minister een onder zoek instelt naar de toekomstmoge lijkheden van RSV, brengt zeer bin nenkort verslag uit aan de bewinds man. 'Het Financieele Dagblad' meldde za terdag dat de projectgroep tot de con clusie is gekomen dat bedrijfsecono misch het perspectief voor het grootste deel van het RSV-concern ontbreekt, Uit de studie van de projectgroep zou gebleken zijn, dat slechts 15 procent van de RSV-bedrijven rendabel is. De positie van 18 procent van de bedrijven wordt marginaal genoemd. 55 procent zou onrendabel zijn. De resterende 12 procent omvat i nog steeds volgens 'Het Financieele Dagblad'i defensieprojec ten waaraan geen nader oordeel is toe gekend De projectgroep zou tot de slot som zijn gekomen dat een ingrijpende afslanking van RSV onvermijdelijk is. Een eventuele opsplitsing van het con cern. met voortzetting van gezonde be drijfsonderdelen in aparte zelfstandige bedrijven, gaat zo'n 700 tot 800 miljoen gulden kosten. Dat is ongeveer het dub bele van wat eerder was geraamd Een woordvoerder van het ministerie van economische zaken wilde de publi catie in 'Hel Financieele Dagblad' zon dag bevestigen noch ontkennen. „Er is nog geen rapport. Men is nog druk doende. En zolang dat rapport er niet is, is het wat prematuur om daarop vooruit te lopen". gen als tuinmeubelen en zonweringen zijn aanwezig. Verder brengen de tien tallen deelnemers zaken als piano's, glaswerk, serviezen, antiek en volks kunst. Bovendien zal er een stand staan met beveiligingssystemen voor woon huizen. Ambachtslieden Als 'bijzondere gasten' zullen de am bachtslieden Stefan Düring en Harry Hutjens aanwezig zijn. Düring is meu belmaker en woont op Texel. Hij maakt alles naar eigen ontwerp: meu belen, maar ook sculpturen, brood- planken, puzzels, kandelaars en ande re kleinere voorwerpen. Hutjens is on langs in Goes als zelfstandig werkend edelsmid begonnen. Ook bij hem staat exclusiviteit voorop bij het maken van zijn sieraden. De landelijke organisatie Vakantie-Wo- rungruil bezet eveneens een plaats op de beurs. Deze instelling draagt zorg voor woningruil tijdens vakanties. In binnen- en buitenland. De stichting be schikt thans over ongeveer zesduizend adressen in vijfendertig landen. Een an dere organisatie, op 'Interieur Zeeland' vertegenwoordigd, is 'Wij Komen'. De instelling behartigt de belangen van emigrantenouders en hun familieleden. Verder verstrekt de PTT informatie over onder meer viditel, het communi catie- en informatiesysteem van de PTT. dat werkt door middel van tele foon en televisietoestel. Tenslotte is er voor de bezoekers volop de gelegenheid om iets te eten of te drin ken op de beurs. De openingstijden zijn: dagelijks van 13.00 tot 22.00 uur en zaterdag 19 fe bruari van 10.00 tot 18.00 uur. Organi sator is Beurzen Organisatiebureau Nederland bv. 'Smash' vergaderde in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - De heer E. F. C. Francken uit Sint-Jansteen is benoemd tot 'lid van verdienste' van de tennis vereniging 'Smash' in Sir.t-Jansteen. De meer dan vijftig aanwezige leden van de Sleense tennisclub hadden za terdagmiddag geen moeite met dat be stuursvoorstel tijdens een algemene le denvergadering in de kantine op het tennissportpark in Sint-Jansteen. De agenda vermeldde voorts een bestuur- verkiezing. Naast E. Francken was be stuurslid R. van Haperen periodiek af tredend. In hun plaatsen zijn Th. Mis- seghers en M. Vermorken gekozen. Voorzitter P. M. Schauwaert. eveneens periodiek aftredend, kreeg ruim vol doende stemmen voor een volgende zit tingsperiode. DRUKBEZOCHT SCHUURBAL IN AARDENBURG AARDE.Nbl RG - Aimee uallcghecr oftewel prins Ahmet is voor de •'de keer uitgeroepen tot prins der Aardt., burgse Nachtuuln. De nieuwe prins en zijn raad van elf werden voorgesteld tijdens het grote schuurbal der Nacht uuln, zaterdag in de schuur van Th. van Overloop aan de Paardemarkt te Aardenburg:. Het bal werd zeer druk bezocht. Floor Vnends van de organiserende carna valsvereniging schatte het aantal be zoekers op minstens achthonderd. Een groot aantal carnavalsverenigingen uit de omgeving gaf zaterdag acte de pre sence. Tijdens het schuurbal vond de verkiezing van het Aardenburgse car navalslied 1983 plaats. zochte jaarvergadering van de Sluis kilse zeehengelclub ZSC zijn zaterdag avond in hotel-restaurant Dallinga de clubkampioenen gehuldigd. Ere-voor- zitter Huys reikte de prijzen uit aan A. van Dam, die bij de heren de titel voor zich opeiste en aan mevrouw Van de Velde, die bij de dames clubkampioene werd. Angelo de Smit bleek bij de jeugd gedurende het afgelopen seizoen de meeste punten te hebben verza meld. De vergadering koos voorts nieuwe be stuursleden, die gedeeltelijk de plaat sen van de aftredende voorzatter Roger van Waes en de leden Freddy Smolle- naar en Gerard Federman innemen. Opvolger van de voorzitter werd me vrouw Van de Velde. Daarnaast werd T. Wauters als nieuw lid in het bestuur ge kozen. Overigens werd besloten om met slechts vijf bestuursleden het nieuwe hengelseizoen in te gaan, omdat nie mand zich verder kandidaat stelde om een weggevallen plaats in te nemen. Secretaris Dallinga maakte tijdens zijn jaarverslag bekend dat alle vergunnin gen voor de elf wedstrijden die de ver eniging op de agenda heeft staan, al binnen zijn. Hij dankte rijkswaterstaat en het waterschap *De Drie Ambach ten' voor de vlotte medewerking. Te vens hiemnerde de secretaris de leden eraan dat er door de gemeente mede werking is gevraagd wat betreft het wormen steken in de leiding. „Dat is verboden en de politie zal strenger op treden tegen wetsovertreders". lndoortoernooi 'Smash' in Hulst HULST - De tennisvereniging 'Smash' uit Sint-Jansteen hield een indoor-ten- nistoernooi in de 'Zuidhal' van het ge meenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. Omdat voor het toernooi meer dan tachtig leden hadden ingeschreven werd besloten om twee afzonderlijke toernooien te spelen. Gespeeld werden alleen 'dubbels' die na loting werden sa mengesteld. Winnaars zijn George Pau wels en mevrouw Martina Rottier-Del tour Voorzitter P. M. Schauwaert reik te na afloop de prijzen uit. Het toernooi werd omlijst met verschillende activi teiten waaronder een bingo. Negentig deelnemers aan ouderenmiddag in De Poort Zaamslag ZAAMSLAG - In 'De Poort' in Zaam slag werd de eerste middag voor de ou deren van de stichting Welzijn voor Ou deren gehouden. Deze spelmiddag werd de week tevoren afgelast in ver band met het overlijden van de voorzit ter van de afdeling Zaamslag. de heer P J J. WUlemsen. Bij het begin van de bijeenkomst werd een herdenkings woord uitgesproken en werden enkele ogenblikken stilte in acht genomen. Aan de spelmiddag werd door ongeveer negentig ouderen deelgenomen. Voor de acht verschillende spelen werd in vier groepen gespeeld. Iedere deelne mer per groep kreeg een prijsje en ook de individueel besten van ieder spel. Tot slot werden enkele spelletjes bingo gespeeld. De eerstvolgende bijeen komst is woensdag 16 februari. Dan zul len door de heer A. Scheele dia's worden vertoond van een reis naar Neeltje J ans, de Sint-Nicolaasrruddag en de kerstvie ring. Voor de achtdaagse reis in mei naar Oostenrijk gaven zich 43 bejaar den op. Links Aimée Ballegheer alias fnns Aftmef, J^uldiging Sport teams rechts het duoZeelands Hoop en sportlieden Oostburg De groep Zee lands Hoop Ronald Buzeyn en Henk van Sprundel) ging met het liedje De Carnavalskwaoker met de hoogste eer strijken. Het liedje werd mede geschre ven door Victor Pereira. OOSTBURG - In de raadszaal van het gemeentehuis in Oostburg wordt don derdag 4 februari de jaarlijkse huldi ging van sportlieden en sportteams ge houden. Burgemeester C. T. Spijker boer huldigt de sportlieden en de sport teams. De aanvang is 19.30 uur. in IJzendijke IJZENDIJKE - De ploeg van Luc van Tiggelen is winnaar geworden van het door de IJzendijkse jeugdsoos Oxford georganiseerde basketbaltoernooi. Het toernooi werd zaterdag gehouden in de gymzaal van IJzendijke. Er waren ze ventig deelnemers, verdeeld over veer tien ploegen. De hoge opkomst heeft de initiatiefne mers verrast „Het toernooi was een groot succes", aldus Diny van Vooren, bestuurslid van soos Oxford. De prij zen, een beker en medailles, waren ter beschikking gesteld door de IJzendij- kenaar Jerome Dupré. Rex Neve, be stuurslid van Oxford, reikte na afloop de prijzen uit. IJZENDIJKE - „We zullen verschrik kelijk hard moeten knokken om de so ciale zekerheid boven water te hou den". Districtsbestuurder G. Klein van de Hout- en Bouwbond van de FNV wond er zaterdagavond geen doekjes om. Klein sprak in hotel 'Hof van Koophandel' te IJzendijke, waar de af deling 'IJzendijke' van de Hout- en Bouwbond haar 45-jarig bestaan vier de. Weinig goede woorden had de districts bestuurder over voor de opstelling van de werkgevers bij de mislukte onder handelingen over de prijscompensatie. Ook het kabinetsbeleid inzake de kwes tie van het opeten van het eigen huis zinde hem niet. Het voorstel om het vrije eigen vermogen op te voeren tot 75.000 gulden is naar de mening van Klein te mager. Een groot aantal men sen zouden dan alsnog in de problemen komen. Beterzou het zijn als de grens werd opgetrokken tot 100,000 gulden, aldus de districtsbestuurder. Zaterdag avond werden enkele jubilarissen ge huldigd: Ch. de Jaeger <25 jaar lid van de bond) en P. de Jaeger (veertig jaar lid). Beiden kregen een jubileumspeldje en een cadeau van de afdeling. De da mes ontvingen een bloemetje. Verder werd H. Driessens in het zonne- Evenementencomité Biervliet bijeen BIERVLIET - Vandaag (maandag) houdt het evenementencomité in Bier vliet een vergadering in het voormalige gemeentehuis. Op de agenda staan on der meer het komende koninginnefeest en de kinderfeesten tijdens de geuzen- feesten. De aanvang van de vergade ring is 19.30 uur. tje gezet. Driessens bekleedt al 25 jaar de functie van afdelingssecretaris. Hij ontving een enveloppe met inhoud plus een cadeaubon. Zijn echtgenote kreeg een bloemstuk. De feestavond van de afdeling begon met een maaltijd. Daar na kon er worden gedanst Jukebox in Oostburg in beslag genomen OOSTBURG - Zaterdag heeft de rijks politie van Oostburg een jukebox van de 'Cha-Cha Bar' in Oostburg in beslag genomen. De eigenaar van de bar is me t in het bezit van een muziekvergunning. Vrijdag nam de politie bij de bar vier boxen, een mengtafel, een draaitafel en een paar versterkers in beslag. Motorrijder gewond in Sas van Gent SAS VAN GENT - Een motorrijder raakte zondagmiddag in Sas van Gent gewond, toen hij in de bocht Zand straat naar de Kapcllcstraat de macht over het stuur verloor en in de naast de weg gelegen sloot belandde. De motorrijder. P J. van H. uit Axel. is met een elleboogfractuur en schou derklachten in het ziekenhuis van Ter- neuzen opgenomen. De motor is ver nield Vals bankbiljet in Sluis aangeboden SLUIS - Zondagmiddag is in Sluis bij slagerij U. aan de Oude Kerkstraat een vals bankbiljet van 25 gulden aangebo den. Aan de hand van een signalement is de heer J. van L. uit Den Haag aangehou den. De man verklaarde niet te weten, dat het biljet vals was en is na verhoor heengezonden. Het papier van het valse bankbiljet was vettig, het watermerk lichter en meer oranjegekleurd dan nor maal. Ploeg Van Tiggelen winnaar basketbal

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19