Brute autodieven na achtervolging gepakt Illegale emigranten via Togo naar Ghana Plaats uw familie berichten in de PZC PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PZC GEMEENTE HULST POLITIE: SMERIG WERK NIGERIA STELT TIJDSLIMIET Opschudding rond een lichtkogel Bejaarde vrouw na overval 16 uur in kast opgesloten NAZI'S 6 M MAANDAG 31 JANUARI 1983 Geboren, 28 januari MONIEK dochters van H-Hak en M Hak-Gemaert Tijdelijk adres: Bethesda-8t.-Josephzie- kenhuis God is getrouw, zijn plannenfalen niet. Hij kiest de Zijnen uit, Hij roept die allen die 1 heden kent, de toekomst overziet, Laat van zijn woorden, geen ter aprde vallen, en t werk der eeuwen, dat zijn geest omspant, volvoere zijn hand. God nam tot Zich op Zijn tijd. maar voor ons geheel onverwacht, mijn innig geliefde man, on ze lieve vader, opa en zoon PIETER OOSTERLING echtgenoot van Adrians Maria Wesdorp op de leeftijd van 63 jaar. Breskens: A. M. Oosterling-Wesdorp Middelburg: Corry en Karei Buij ze-Oosterling Jacqueline Carolien Breskens: J. M Oosterling-de Vuijst 4511 XL Breskens, 28 januari 1983. Evertsenlaan 6. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 2 februari a.s. om 15.00 uur op de Algemene Be graafplaats te Breskens. Vooraf vindt een rouwdienst plaats in de Ned. Hervormde Kerk te Breskens. welke aanvangt om 14.15 uur, die geleid wordt door de Weleerw. heer ds. M. van Manen. Gelegenheid tot condoleren in gebouw 'De Uit komst', Langeweg 10, na de begrafenis. Liever geen bezoek aan huis. Met droefheid maar dankbaar voor het vele dat hij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis van het onverwachts heengaan van onze gelief de zwager en oom PIET OOSTERLING echtgenoot van A. M. Wesdorp Badhoevedorp: P. Wesdorp J. Wesdorp-Ocke Janny en Jan Amstelveen: W. Wesdorp-Engel Breskens: C. J. Wesdorp J. J. Wesdorp-Schrier Jan, Ria en kinderen Leendert Breskens. 28 januari 1983. Geheel onverwacht overleed de penningmeester van onze vereniging de heer P. OOSTERLING Wij gedenken dankbaar zijn grote inzet voor ons werk en wensen zijn vrouw en kinderen kracht toe om dit verlies te dragen. Het bestuur van de kruisvereniging West-Zeeuwsch-Vlaanderen A. Arqendse, voorzitter. F. H. G. Wieme, secretaris. Oostburg. 28 januari 1983. Plotseling overleed, na een liefdevolle verzor ging in Huize 'Poelwijck', onze lieve broer, zwa ger, oom en oudoom JACOBUS GILJAAM VAN LIERE op de leeftijd van 67 jaar. Badhoevedorp: C. M. van Liere 's-Heer Arends- kerke: M. W. Butijn-van Liere J. Butijn Wieringerwerf: W. N. van Liere N. S. van Lie re-Koeman Goes: N. D. 't Hooftrvan Liere Middelburg: W. T. van Liere Neven en nichten 's-Heer Arendskerke, 29 januari 1983 Huize 'Poelwijck' Correspondentieadres: Oude Rijksweg 106, 4458 AL 's-Heer Arendskerke. De begrafenis zal plaatshebben dinsdag 1 fe bruari om 15.00 uur op de Ned. Herv. Begraaf plaats te Ovezande. Vooraf zal er om 14.00 uur een rouwdienst wor den gehouden in de zaal van Huize 'Poelwijck'. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemde zaal. Enige en algemene kennisgeving Bedroefd maar dankbaar voor alles wat hij voor ons betekend heeft, geven wij kennis dat na een langdurige ziekte nog onverwachts van ons is weggenomen mijn lieve man, vader en grootva der IZAK DE NOOUER echtgenoot van Christina Touw op de leeftijd van 72 jaar. Amemuiden: C. de Noojjer-Touw F am. Antverlink F am. Touw En kleinkinderen 4341 ED Amemuiden. 28 Januari 1983. Langstraat 53. De begrafenis zal D. V. plaatsvinden op dinsdag 1 februari 1983 om 12.00 uur op de algemene be graafplaats te Amemuiden. De familie wordt uitgenodigd de begrafenis plechtigheid bij te wonen en zo mogelijk om 10.50 uur aanwezig te zijn in het Verenigingsge bouw van de Ned. Hervormde Kerk te Amemui den, waar een rouwdienst zal worden gehouden die aanvangt om 11.20 uur en geleid zal worden door de Weleerwaarde heer ds. A. Schaap. Na afloop van de teraardebestelling is er gele genheid de familie te condoleren in het Vereni gingsgebouw van de Ned. Herv. Kerk. Geen bezoek aan huis. Begrafenisverzorging v/h Adr. A. Hillebrand - Goes Fa. J. HOEKMAN Zn. Diepbedroefd, maar dankbaar wat hy voor ons betekend heeft, geven wij kennis, dat na een langdurige ziekte van ons is weggenomen onze lieve broer, zwager en oom IZAK DE NOOIJER op de leeftijd van 72 jaar. B. de Nooijer M. de Nooijer-de Nooijer M de Nooijer-de Hamer G. de Nooijer-v. d. Gruiter J. de Nooijer T. Schooneboom-de Nooijer P. Schooneboom S. de Nooijer-Kerkhove D. Vogel-de Nooijer A. Vogel Amemuiden. 28 januari 1983 „Sterven is niet een uitgaan van het licht, maar het doven van een kaars, omdat de zon opgaat." Vandaag is vredig van ons heengegaan, mijn on vergetelijke man. onze lieve vader en grootvader GERRIT CHAR DON 25 augustus 1911, 28 januari 1983. In leven tandarts te Druten. Druten: B. F. M. Chardon-Verstraaten Middelburg: D. B. Chardon Maastricht: G. M Caron-Chardon E. P. A. M Caron Eindhoven: C. M. L Phoelich-Chardon P. P. M. Phoelich En alle kleinkinderen 6651 BG Druten, 28 januari 1983. Hogestraat 17. De dienst van Woord en gebed wordt gehouden woensdag 2 februari om 13.30 uur In de Herv. Kerk te Druten waarna de begrafenis plaats vindt op de Algemene begraafplaats aan de Ko ningstraat (Richting Afferden). Direct na de begrafenis is er gelegenheid te con doleren in hotel Juliana, Kattenburg. Met droefheid geven wij u kennis, dat de HEERE voor ons nog onverwacht uit ons midden heeft weggenomen, in de hope des Eeuwigen levens, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zeer zorgza me moeder en oma MARIA WESTSTRATE echtgenote van Pieter Willem Jobse op de leeftijd van 74 jaar. Geve de HEERE ons de kracht dit smartelijk verlies te dragen en te berusten in Zijn wil Middelburg: P. W. Jobse 's-Gravenpolder: A. C. Jobse Middelburg: J. Jobse J. Jobse-Wisse Peter, Wim, Martin Middelburg. 30 januari 1983. Bejaardentehuis 'Eben-Haezer' Briandlaan 2. Correspondentieadres: A. C. Jobse, Iepenstraat 32, 4431 CR 's-Gravenpolder. Onze vrouw en moeder is opgebaard in de rouw kamer van het bejaardentehuis. Bezoekuur woensdagavond van acht uur tot half negen. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben donderdag 3 februari a.s. te Middelburg om 11.00 uur. Vertrek van voornoemd bejaardentehuis om 10.45 uur. Geen bloemen. Bedroefd, maar dankbaar dat verder lijden hem bespaard is gebleven, geven wij kennis van het overlijden van mijn dierbare man, onze lieve, zorgzame vader en opa CORNELIS MARINUS VAN LUIJK in de leeftijd van 75 jaar. Middelburg: A. W. van Luijk-Kruidenier Amsterdam: Kees en Marjolein Delft: Piet Delft: Bob en In grid Rachid, Esther Middelburg: Janneke 4335 CT Middelburg, 29 januari 1983 Kruisweg 24 Geen bloemen De rouwdienst zal worden gehouden woensdag 2 februari a.s. om 15.00 uur in de aula op de alge mene begraafplaats aan de Nieuwlandseweg te Middelburg, waarna de teraardebesteliling zal piaatsneoDen aiaaar. Vertrek van huis om 14.30 uur. Gelegenheid de familie te condoleren na de ter aardebestelling in de aula op de begraafplaats. Diepbedroefd, maar dankbaar voor hetgeen hij ons gaf, is na een geduldig gedragen lijden van ons heengegaan, mijn geliefde man en onze zorg zame vader en opa WILLEM BEESEMS echtgenoot van Cornelia Breevaart eerder weduwnaar van C. C. A. de Bruin op de leeftijd van 83 jaar. Zevenhuizen: C. Beesems-Breevaart Domburg: G. H. Vreeke-Beesems J. Vreeke Wassenaar: M. G. M. Wiskamp-Beesems E. L. Wiskamp Klein- en achterkleinkinderen 28 januari 1983. 'De Zevenster* Leliestraat 3 2761 HD Zevenhuizen (Z.H.) De crematie zal plaatshebben op woensdag 2 februari om 14.00 uur in het crematorium Eike lenburg, Eikelenburglaan te Rijswijk (Z.H.). Vertrek vanaf (De Zevenster) om 12.45 uur. Heden overleed in huize "Der Boede' te Koude- kerke onze lieve opoe PIETERNELLA BRASSER-VERHAGE op de leeftijd van 86 jaar. Drevenack (Did.): Jo en Ingo Kirsten Westkapelle: Jan en Lien Erwin, Simone Middelburg: Lenie Westkapelle: JanenMaija Linda Westkapelle: Johan Westkapelle: Levien Peter Geldrop: Jaap en Jolanda 30 januari 1983. In plaats van kaarten Na een liefdevolle verpleging in huize 'Der Boe- de' overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder PIETERNELLA VERHAGE sedert 1952 weduwe van Jan Brasser op de leeftijd van 86 jaar. Westkapelle: P. Huibregtse-Brasser M Huibregf.se W. Louws-Brasser K. Louws N. Hendrikse-Brasser J. Hendrikse T. van Vaardegem-Brasser J. L. van Vaardegem Klein- en achterkleinkinderen Koudekerke, 30 januari 1983 Verpleeghuis "Der Boede' Correspondentieadres: Noordkerkepad 17, 4361 CH Westkapelle De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoek dagelijks tussen 17.30 en 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 3 fe bruari a.s. om plm. 12.15 uur op de begraafplaats te Westkapelle. Vertrek vanaf het verenigingsgebouw van de Ned. herv. kerk om 12.00 uur. Enige en algemene kennisgeving Na een verblijf van 3 jaar in 'Der Boede', waarvan hij de laatste maanden liefdevol werd verpleegd op de afdeling Wilhelmina, is zacht en kalm van ons heengegaan, onze lieve vader en opa GEERT DE BART op de leeftijd van 87 jaar. Marie Bram Dina Frans en Betsie Matty en Leo Klein-, en achterkleinkinderen Koudekerke, 28 januari 1983. "Der Boede' Correspondentieadres: Fam. Baak-de Bart, Westerzicht 143, 4385 AD Vlissingen. Onze vader en opa is opgebaard in de rouwka mer van 'Der Boede'. Bezoekuur van 16.30-17.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden woensdag 2 februari a.s. om 12.15 uur in 'Der Boede', waarna de teraardebestelling zal plaatshebben om 13.30 uur op de algemene begraafplaats te Ritthem. Het is voor ons een droeve plicht te moeten mee delen dat op 91-jarige leertijd, voorzien van de Sacramenten der Zieken in het bejaardentehuis 'De Redoute' zacht en kalm van ons is heenge gaan onze lieve moeder, schoonmoeder, tante en nicht BERTHA M. YSEBAERT weduwe van Franciscus de Jonghe eerder weduwe van Prudent van Bastelaere Herveld: G. R. van Bastelaere J. van Bastelaere-Schröder Familie Ysebaert Familie De Jonghe Familie Van Bastelaere Sas van Gent. 30 januari 1983. Correspondentieadres: G. van Bastelaere, Sint-Willibrordusstraat 17, Herveld. De eucharistieviering, waarna begrafenis waar bij wij u uitnodigen zal plaatshebben op woensdag 2 februari a.s. om 10.00 uur in de paro chiekerk van de H. Maria Hemelvaart te Sas van Gent. Samenkomst in bovengenoemde kerk. Gelegenheid tot condoleren na afloop in de aula van de begraafplaats. Heden overleed onze geliefde schoonzuster en tante PIETERNELLA VERHAGE weduwe van J. Brasser in de ouderdom van 86 jaar. P. Verhage- Lievense Neven en nichten Westkapelle, 30 januari 1983 Hiermede willen wij ieder een hartelijk danken voor alle felicitaties en cadeaus, die wij bij ons 25-jarig hu welijk ontvangen hebben. Simon en Lies van Keulen en kinderen Biggekerke, januari 1983. Voor de grote belangstel ling, de vele felicitaties, ca deaus en bloemen ontvan gen bij mijn 100-ste verjaar dag zeg ik mede namens mijn kinderen heel harte lijk dank. Jan de Jonge Bij beschikking van de ar rondissementsrechtbank d.d. 19 januari 1983 is het faillissement van W. Wat- tel, wonende te Vrouwen polder, Breezand 60, opge heven wegens de toestand des boedels. K.P.T.G. Flos (curator) Houtkaai 7, Middelburg. Bouwplan voor de bouw van een garage aan de Zoutestraat 81-83 te Hulst voor rekening van de heer G. A. L. de Rijcke. Burgemeester en wethouders van Hulst brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn in afwijking van het ter plaatse geldende bestem mingsplan 'Landelijke Bebouwingsconcentra ties', met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening bouwvergunning te verle nen voor de bouw van een garage op het perceel Zoutestraat 81-83, kadastraal bekend Hulst, sec tie F. no. 2136. De garage is gepland op een perceelsgedeelte met de bestemming 'tuin', waarop een dergelijk ge bouw. gezien de afmetingen en de situering ervan, volgens de bepalingen van het bestemmingsplan niet mag worden opgericht. Het bouwplan ligt met ingang van 1 februari 1983 gedurende veertien dagen op de afdeling algeme ne zaken van de gemeentesecretarie voor een ie der ter inzage. Een ieder die bezwaren heeft tegen het bouwplan, kan deze gedurende voornoemde termijn schrifte lijk indienen bij burgemeester en wethouders. Hulst. 31 januari 1983. De burgemeester, P. MolthofE De secretaris, J. F. van Denderen. OPERATIE TANKSLAG Heeft u een nog gevulde stookolietank in de grond? En wordt deze niet meer gebruikt! Voorkom (door lekkage) bodemverontrei niging en alle problemen van dien, zoals bekeuringen en schadeclaims. Laat 'De Zeeuwse Tankreinigingsservi- ce' uw tank GRATIS leegzuigen. Bel voor inlichtingen 01187-2194. Herveiling ex art. 574 wetboek van burgerlijke rechtsvordering Op donderdag 3 februari 1983 zal te 14.00 uur ter openba re terechtzitting van de arrondissementsrechtbank te Middelburg, Hofplein 8 aldaar, ten laste van Theodora- kis Georgios en 24 andere bemanningsleden van de Zoodohos. voormalig executanten, worden herveild het onder Panamese vlag varende M.S. Zoodohos, ex. Rio Zaire. De Zoodohos ligt op de rede van Vlissingen, behoort In eigendom toe aan Saronic Maritime S.A. Panama en wordt gevoerd door kapitein Anastasios Kotomatis. De Zoodohos meet 14.267 brt, 9.375 nrt en 20.433 dwt Gegadigden kunnen ter zitting alleen maar bieden of afmijnen door bemiddeling van een procureur of notaris. Ten kantore van Nolst Trenlté, Hoogenraad Van Vel- zen (Mr. H. L. J. Walhain). postbus 21150,3001 AD Rotter dam, telefoon: 010-330244 zijn nadere inlichtingen en permissiebiljetten verkrijgbaar. UTRECHT (ANP) - Dankzij de medewerking van het publiek heeft de Utrechtse politie zaterdagmiddag na een achtervol- gingsrit drie Amsterdammers aangehouden, W. P. (30), J. G. (40) en J. W. (25). Zij hadden een 49-jarige inwoner van Zijderveld een Mercedes van 80.000 gulden afhandig gemaakt en de man mis handeld, gebonden en opgesloten. diverse Utrechtse wijken doorkruisten. De politiewagens 'die niet zo veel risico wilden nemen' slaagden er niet in hem klem te rijden. Op het politiebureau kwam op een ge geven moment een telefoontje binnen van een Utrechter die het gebeuren via de politieradio had gevolgd. Hij meld de dat de Mercedes was neergezet op een parkeerterrein bij een groot win kelcentrum en dat de drie mannen elk een verschillende kant op waren gelo pen. Zelf stapte de 'afluisteraar' op de fiets, zodat hij even later bij een wijk bureau van de politie kon melden dat twee van de drie mannen vrijwel voor het bureau liepen. Ze werden gearres teerd en de derde man kon dankzij een aanwijzing van een winkelende vrouw niet ver van het winkelcentrum wor den aangehouden. Naar aanleiding van een advertentie waarin de auto te koop werd aangebo den had P. de eigenaar gevraagd mee te gaan op een proefrit naar Utrecht. Daar ging hij met hem naar een kamer die hij enkele dagen eerder had gehuurd en waar hij hem samen met G- en W. met geweld de sleutels en papieren afhandig maakte. De man liep daarbij een her senschudding, een gebroken neus en een wond aan zijn mond op. Vervolgens werd hij zo gekneveld dat hij zichzelf bij de minste beweging zou wurgen, of. om met de recherche te spreken, 'op een bijzonder smerige manier'. De drie Am sterdammers sloten de kamer af - vol gens hen hadden ze hun gevangene weer vrij willen laten als ze zijn auto hadden verkocht - en vertrokken. In de stad werden ze doorde pohtie voor een LONDEN/LOME (RTR/DPA) - Ghana heeft zaterdag de grens met Togo voor controle aangehouden waarop ze er twaalf uur geopend om de Ghanezen toe te laten die Nigeria moeten verlaten. Dat °PBevanSen i. Londen, m«eedeeld. SCHOONHOVEN (ANP) - Een ge heimzinnige vuurbal die zaterdag avond door enkele bewoners in de omgeving van Schoonhoven werd waargenomen en een intensieve speuractie van de politie tot ge volg had, is een lichtkogel ge weest, die in de scheepvaart als noodsignaal wordt gebruikt. De politie heeft zondag op een speelplaats van een school in Am- merstol de koker met afvuurinrich- ting van het 'onbekend voorwerp' gevonden. Zaterdagavond vond de politie al een vrij gave vuurpijl en een parachuutje, waaraan de gro tendeels uit magnesium bestaande lichtkogel was bevestigd. De kogel kan ongeveer 150 meter de lucht in worden geschoten en zakt dan langzaam terug naar de aarde waarbij hij vrijwel geheel opbrandt. De politie vermoedt dat het om een grap of een experimentje ging van iemand uit de omgeving. Er waren zaterdagavond geen meldingen binnengekomen van schepen die in nood verkeerden. In totaal zijn 17 politiemensen en een helikopter bij de speuractie betrokken geweest. tussen de 100 en 130 kilometer per uur 'European Gateway' - Het weer dit afgelopen weekeinde heeft het ber gingsbedrijf Wijsmuller uit IJmuiden verhinderd de op zondag voorgenomen bergingsoperatie voor de Oost-Engelse kust van de veerboot 'European Gate way' volgens plan uit te voeren. De veerboot, die op ongeveer 4 kilome ter voor de kust bij Felixtowe met de stuurboordkant op een zandbank ligt, kwam in de nacht van 19 op 20 decem ber vorigjaarindenauwe vaargeul tus sen Felixtowe en Harwich in aanvaring met de veerboot 'Speedlink Vanguard'. De Nigeriaanse autoriteiten hebben al le illegale immigranten, waaronder naar schatting een miljoen Ghanezen en een miljoen andere West-Afrikanen, tot vandaag de tijd gegeven het land te verlaten. Tienduizenden Ghanezen stroomden via Benin naar Togo, waar zij wachtten op de mogelijkheid naar Ghana door te reizen. De opening van de grens volgde na besprekingen in de Togolese hoofdstad, Lome, tussen pre sident Eyadema en de Ghanese minis ter van binnenlandse zaken, Hansen. Ghana had de grens met Togo in sep tember vorig jaar gesloten om smokkel van goederen en deviezen tegen te gaan. Bij de grensplaats Aflao trokken zaterdagochtend al duizenden Ghane zen de grens over op weg naar huis. Benin heeft inmiddels de grens met Ni geria gesloten om te voorkomen dat Ghanezen via dit land terugkeren naar hun vaderland. In het havengebied van de Nigeriaanse hoofdstad Lagos is het volgens ooggetuigen een chaos. Tien duizenden Westafrikanen hebben zich daar verzameld om op een van de weini ge door Ghana ingezette boten te ko men. ROTTERDAM (ANP) - Een 81-jange vrouw in Rotterdam-zuid heeft, na in haar woning te zijn overvallen, vrijdag bijna zestien uur in een kast opge sloten gezeten. Ze kon de kast niet uit eigener beweging openen en werd pas bevrijd toen haar zoon vrijdagmiddag toevallig langs kwam. De vrouw heeft ogenschijnlijk geen verwondingen opgelopen, zo heeft de Rotterdamse politie zaterdag meegedeeld. De vooralsnog onbekende overvaller drong de woning van de bejaarde vrouw aan de Groene Zoom binnen door een ruit te breken, De vrouw werd geslagen en in een kast in haar slaapkamer opgesloten. Daarin heeft zij aanvankelijk uren gestaan. Door de kou gedwongen moest zij daarna met veel moeite een zittende houding aannemen. De vrouw moest bovendien de kastdeur licht ontwrichten teneinde over voldoende frisse lucht te blijven beschikken. Springstof in beslag ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdam se politie heeft de afgelopen week in een kantoor bij een expeditiebedrijf in de haven 46 kilo springstof in beslag genomen, zo is zondag door de politie meegedeeld. Het gaat om de zeer hoogwaardige springstof c4, die onder meer bij het Amerikaanse leger in gebruik is. De springstof was verborgen in vier plastic emmers waarin volgens het etiket structuurverf had moeten zitten. Het onderzoek bij het expeditiebedrijf is een vervolg geweest op een eerder on derzoek naar daar aanwezige spring stof, dat eind december op verzoek van de federale Amerikaanse recherche FBI is uitgevoerd. De FBI had uit een gerechtelijk onderzoek tegen een Ame rikaanse wapenhandelaar, Edmund Wilson, de informatie gekregen dat de ze handelaar ook in Rotterdam spring stofhad opgeslagen bestemd voor door verkoop. Bij het eerste onderzoek wer den in drie vaten slechts geringe sporen van explosief materiaal gevonden (Slot van pag. 1) over nieuwe dictators van links en rechts. In Frankfort verklaarde de socialisti sche kandidaat voor het bondskanse lierschap, Hans-Jochen Vogel, in de Paulskerk dat men, met de ervaringen van de republiek van Weimar voor ogen, niet opnieuw politieke tegenstan ders als vijanden moet beschouwen. De Beierse premier en voorzitter van de christelijk-sociale unie (CSU), Franz Jo sef Strauss, pleitte op een herdenkings bijeenkomst in Munchen ook voor sa menwerking zonder te letten op politie ke kleur ter versterking van de demo cratie. In Oost-Berlfjn legden president Erich Honecker en andere Oostduitse leiders kransen bij het monument voor de slachtoffers van het nationaal-socialis- me. Volgens het persbureau ADN wer den daarbij de verzetsmensen herdacht „die moedig de eer van het Duitse volk tegen de bruine pest verdedigden". In Israël vond een plechtigheid plaats in het monument Yad Vashem in Jeruza lem. Nadat een rabbijn het gebed voor de doden had gezongen, zei president Yitzhak Navon dat de joden als ant woord op de moord op zes miljoen joden in de vernietigingskampen van de na zi's Israël moeten versterken. „Nog geen veertig jaar na Auschwitz klinken weer dezelfde kreten van fas cisme en anti-semitisme, aangevuld met haat tegen buitenlanders die net als toen de schuld krijgen van de eco nomische moeilijkheden". Dat zei zon dag Eva Furth, secretaresse van het Nederlands Auschwitz comité bij de jaarlijkse Auschwitz herdenking op de Oosterbegraafplaats in Amsterdam. Vele honderden mensen legden bloe men bij het herdenkingsmonument.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 18