John Vermeule soleert in de Braakmancross Trimloop groot succes Superserie van HSV door Bremen gestuit Bruse Boys verspeelt een ruime voorsprong Defensie van AZVV overeind bij SSC EINDZEGE IN ZEEUWSE COMPETITIE -jPZC/sport" RKHAV ZESTIENDE Supertijden Marita Koch OOSTKAPELLE - Sensationeler kan de ontknoping van een wedstrijd niet zijn dan het verbluffende slot van het spectakel Oostkapelle-Bruse Boys zaterdagmiddag. Verschillende spelers van de Duivelandse ploeg zonken in de laatste seconden ontgoocheld op hun knieën en beukten met hun vuisten woedend op de grasmat. Die uitbarsting van diepe teleur stelling was begrijpelijk. Zestien minuten voor het einde stonden ze immers nog altijd met 1-4 voor, sterker nog: minder dan drie minuten voor het laatste fluitsignaal was de voorsprong nog altijd 2-4. En toch greep een aanvankelijk volkomen weggespeeld Oostkapelle in die laat ste twintig seconden nog een gelijkspel: 4-4. De Duivelandse desillusie is nog beter aan te voelen als men dan ook nog weet. dat Bruse Boys tijdens die 2-4-voorsprong riante scoringskansen kreeg cn dus alle gelegenheid had Oostkapelle een vernietigende afstraffing toe te dienen. Maar in plaats van 2-5 of zelfs 2-6 werd het in die uiterst nerveuze en speclakulai- re slotminuten zowaar nog 4-4. Oostkapelle-trainer Jan Meul- meester ontkende na afloop perti nent, dht er een vorm van onder schatting bij zijn ploeg in het spel was geweest. Maar het snelle doel punt. waarmee juist Oostkapelle in de zevende minuut al de leiding nam. deed bij de Walcherse ploeg toch kennelijk het vermoeden ont staan dat dit Duivelandse varken tje wel even gewassen zou worden. Aanvankelijk ging het immers voor de favoriete thuisclub van een leien dakje. Al na enkele minuten kreeg Bram Wattel. die als spits opereer de. een gouden kans op een presen teerblaadje aangeboden, maar van dichtbij lepelde hij de bal naast het doel. In die zevende minuut lan ceerde Stoffel Schipper met een zuivere pass zijn broer Gerard op rechts in de vrije ruimte. Langs de uitlopende doelman Steef van de Velde scoorde Gerard Schipper schitterend met een diagonaal schot: via de verste paal sloeg de bal in de netten (1-0). De Walcherse ploeg dacht direkt al op rozen te zitten en hield te weinig rekening met de opvallende veerkracht van de Duivelandse formatie. Later zou trainer Jan Englebert van Bruse Boys zeggen: „Aan ta lent in onze ploeg heb ik nooit ge twijfeld, maar de laatste weken heb ik er op gehamerd, dat er nog meer inzet moest komen". En die inzet was er inderdaad. Juist Bru se Boys trok zich op aan de vroege treffer van de tegenpartij. Terwijl bij Oostkapelle verschillende „sleutelspelers" (Stoffel Schipper. Jos Staps, centrale verdediger Frans Pattenier, de licht gebles seerde Fagg en zelfs Gerard Schip per) steeds stroever gingen spelen, draaide Bruse Boys als eenheid steeds beter. Volledig terecht ver klaarde Englebert na afloop dan ook: „Die 4-1-voorsprong was de prestatie van het collectief en niet van een enkele uitblinker". Eddy Schild legde grotendeels Gerard Schipper aan banden, Jaap van de Berge was uiterst betrouwbaar in de verdediging van Bruse Boys, Ton van de Berge passeerde moei teloos tegenstanders en leverde haarzuivere passes af en de be weeglijke spits Adrie de Jonge was een voortdurend gevaar. Maar juist de 'waterdragers' van Bruse Boys (om er maar één te noemen: Fred Hooftman) droegen het elftal ook. Het was dan ook niet verrassend, dat al in de 14e minuut aanvoerder Wim Geluk met een schitterende kopbal uit een vrije trap van Ton van de Berge de gelijkmaker scoor de: 1-1. Onmiddellijk daarna had het al 1-2 kunnen zijn. maar de plot seling vrij voor doel gekomen Adrie de Jonge knalde hoog over en even later miste dezelfde speler op een haar na de bal na een indraaiende voorzet van Ton van de Berge. Toch zou Adrie de Jonge een hoofd rol gaan spelen met drie treffers. Handig profiteerde hij van een fout in de Oostkappelse defensie, ging alleen door en scoorde in de 32e mi nuut: 1-2. Beweging Jan Meulmeester verzuchtte na af loop: „Vooral in de centrale verde diging waren mijn spelers er dik wijls met de pet niet bij". Dat bleek opnieuw in de 12e minuut na rust, toen er in die centrale defen sie weer blunders werden ge maakt en keeper Hans Wispelaere naast de bal sloeg. Dankzij de inzet van Wim Geluk kon Adrie de Jonge makkelijk scoren: 1-3. Drie minu ten later leek de wedstrijd beslist. Ton van de Berge bereikte De Jon ge, die zich met een kapbeweging rustig vrijspeelde en raak schoot: 1-4. Englebert: „De Jonge speelde deze middag zoals het moet: ook zonder bal steeds in beweging blij ven". Er scheen voor Bruse Boys nog geen vuiltje aan de lucht toen Ge rard Schipper iets meer dan een kwartier voor het einde uit een pe nalty de stand op 2-4 kon brengen (uit een voorzet van de voor Fagg in het veld gekomen Goeree zou Schild hands gemaakt hebben). Oostkapelle veerde op. ging mas saal in de aanval, maar zoals zo vaak kwamen daardoor juist de kansen aan de andere kant. Tot driemaal toe kwamen er drie Dui velandse aanvallers tegen twee Walcherse verdedigers te staan. Ton van de Berge dook alleen voor de keeper op. maar Wispelaere red de fantastisch. En ook Adrie de Jonge kreeg nog een paar kansen. Opperste nervositeit golfde plotse ling door Bruse Boys, toen Bram Wattel uit een corner van Jan de Wilde de bal ruim twee minuten voor het einde simpel in de netten schoof: 3-4. De laatste stormloop van Oostka pelle in de laatste minuut was cha otisch. Jos Staps, die zich duide lijk hersteld had, joeg de bal hoog in de verdediging van Bruse Boys. Centrale verdediger Jaap van de Berge cn doelman Steef van dc Velde misten in paniek en in het gewoel scheen de bal via een Dui velandse speler in het doel te ket sen. Maar Bram Wattel jubelde na afloop: „Ik raakte dc bal nog net. Hij sprong van mijn been in het doel". De sensatie was compleet: 4-4. SPRANG-CAPELLE - Twee dagen voor de uitwedstrijd tegen SSC kreeg AZW een voorlopige schorsing van Jaap Klein binnen. De Axelse club had weliswaar een krachtig protest laten horen in Zeist, maar moest uiteindelijk zonder de spitsspeler afreizen. „Vorige week bij WHS had Jaap Klein zijn eerste boeking gekregen", zei trainer Ben Pauwels. „We hadden dan ook totaal geen rekening gehouden met een schorsing" „Een puntje bij SSC zou in dit geval meegenomen zijn", vond Pauwels vooraf ook en daar slaagde AZW voortreffelijk in. De Axelaars speel den zelfs een onfortuinlijke eerste helft. Zo raakte Sar Hanny een keer de paal en had Theo Hanny bij een 1 van de doorbraken een strafschop verdiend. Scheidsrechter Karei Pleunis floot echter niet, toen Han ny tegen de grond werd gelopen door de doelman van SSC. Het zag er eerst naar uit dat de middenvel der toch nog kon scoren, maar hij was net iets te veel uit balans ge bracht. De kansen waren voor AZW voor de rust, hoewel SSC een licht vel- doverwicht had. Vlak voor de pau ze kregen de Brabanders trouwens ook twee opgelegde mogelijkhe den. Riekwel kon de eerste kopbal stoppen, maar hij werd even later verslagen door een schot van Joop de Roon. „We hebben het toen even be nauwd gehad", bekende Ben Pau wels. „Want SSC was duidelijk op zoek naar de 2-0 en we moesten in die fase wel terug". Na twintig minuten ln de tweede helft kwam AZW op gelijke hoog te. Het doelpunt werd ingeleid door een vrije trap van Dick Schuitvlot, die vanaf de linkerkant een weg draaiende voorzet voor het doel bracht. Rinus Scheele kopte de voorzet in en de doelman van SSC tastte volkomen mis (1-1). ..Toen hadden we druk van SSC verwacht, maar de wedstrijd is eigenlijk in het laatste kwartier stilgevallen. Ze hebben geen kans meer gehad", vond Pauwels. MAANDAG 31 JANUARI 1983 HOEK - Voor de eerste keer stond John Vermeule zaterdagmiddag aan de start in de Braakman cross. De vorige edities had de Middelburgse atleet gemist, sinds zijn overgang naar de senioren. Hij wist desondanks heel zeker dat hij de cross van Scheldesport zou winnen in een race zonder enige tegenstand. Vlak voor de start voorspelde John Vermeule al: „Ik denk dat ik vanaf de eerste meters wegga." En zo gebeurde het ook op het winderige parkoers in de Braakman. Van een wedstrijd was er eigenlijk geen sprake, omdat Vermeule een klasse beter was dan de rest van de deelnemers. Het verschil met Ko van de Griek, die tweede werd, was aan de finish een halve minuut. Maar die kloof had John Vermeule na een paar kilometer al geslagen. De overwinning ln de Braakman lever de hem ook nu weer de Zeeuwse titel op. De Galgecross is de laatste die meetelt in de crosscompetitie en daarin kan Vermeule zich beperken tot het uitlo pen van de race. Twee weken later reist de atleet van Dynamo af naar het Gel derse Eibergen. waar hij zich met de na tionale top gaat meten. „Dat Neder lands kampioenschap is belangrijk voor me. Ik wil minstens bij de eerste tien lopen." Dat zou tevens inhouden dat John Ver meule vermoedelijk ook naar het we reldkampioenschap cross wordt af gevaardigd. De eerste acht in Eibergen krijgen ln principe een startbewijs. Vo rig jaar lieten de Nederlanders verstek gaan, maar dit jaar is de wedstrijd in Engeland. „Ik hoop dat ze nu wel gaan en dat ik er hij ben." zei Vermeule in de Braakman. De beste crosser van Zeeland kan overi gens nu al terugkijken op een sterk sei zoen. Hij is de confrontratie met Piet Vonck niet uit de weg gegaan, hoewel de kleine tempoloper van RKHAV niet al te vaak meer aan de start kwam. Het zou. volgens John Vermeule, beter ge weest zijn voor de Zeeuwse crossen als dat wel het geval was geweest. „Het is wel leuk om in die Zeeuwse competitie zo ver voor de rest te eindi gen. Maar voor de toeschouwers, zoals hier in de Braakman, zijn het saaie wedstrijden. Ik heb gewonnen zoals ik het zelf wilde. Ik ben na de start ge woon harder gaan lopen en er is nie mand meegegaan. Van Jan de Bart had ik dat wel verwacht in die eerste kilo meters." Het opvallende inde race van John Vermeule was slechts dat hij de vroege voorsprong niet verder uit kon bouwen. Ver achter de Walcherse at leet vormde zich aanvankelijk een groep van zes. waaruit Ko van de Griek en Huib Dalebout tenslotte overble ven. Die twee achtervolgers liepen de laat ste vijf kilometer in hetzelfde tempo als John Vermeule. die toen echter al uit het zicht was. Het parkoers in de Braak man staat als vrij snel bekend en daar had hij rekening mee gehouden. Te meer ook omdat Kim Reijnierse niet aan de start kwam, had hij van nie mand iets te vrezen. Vermeule durfde het dan ook aan om negen kilometer solo te lopen. „We hadden wel een flink stuk de wind tegen en daar heb ik moe ten knokken." zei hij later. Het beteken de niet dat John Vermeule ook maar een moment werd bedreigd in de spits van de wedstrijd. De strijd voorin was nauwelijks interessant, omdat de win naar al zo ver van tevoren vaststond. Betere spurt De eenzame koploper is voor Huib Da lebout en Ko van de Griek ook in de slotfase geen mikpunt meer geweest. Dalebout zei na de finish: „Ik was zelf nogal zwak gestart en Vermeule was al weg toen ik vooraan kwam." De af stand leek Huib Dalebout niettemin op het lijf geschreven. De Bevelander voelt zich thuis in wedstrijden van tien kilometer en zelfs nog langer. Hij slaagde er evenwel niet in om Ko van de Griek in de laatste kilometers voor de eindstreep nog los te lopen. „Ik heb het wel geprobeerd," vertelde hij. „Van de Griek en ik zijn meestal aan elkaar gewaagd. We zijn eigenlijk bang van elkaar als het op een spurt aan komt. Daarom hebben we om beurten geprobeerd om weg te gaan." Het duel werd door Van de Griek pas in de laat ste rechte lijn naar de finish beslist Met flinke tussenpozen finishten daarna Pe ter Hameeteman, Leon van de Velden en Frank Kooman. Frans Krijnsen was. met heel ruim verschil, de eerste vete raan Bij de dames had Trijnie Smeenge zich al in de eerste ronde aan de kop ge nesteld. Ze bouwde die marge in het tweede deel van de wedstrijd verder uit en liep soepel naar de winst. Tweede dames werd Jacqueline Vermeule. voor Jopie Daane. De uitslag van de achtste Braakmancross Senioren over 9500 meter: 1 John Vermeule (Dynamo) 28 27 2 Ko van de Griek (Mari 28 50 0, 3 Huib Dalebout (AV '56) 28 52 0. 4 Peter Hameeteman (Zeel Sport) 29.28.0. 5 Leon van de Velden (AV) 29 42.0, 6 Frank Kooman (Dyn) 29.56.0.7 ALBERT Korts tan- je iDyn) 30 03 0. 8 Jan de Bart (AV) 30.05.0. 9 Johan de Vlieger (Mari 30.20 0.10 Cor Peute (Dym 30.27 0. 11 Sam Polderman (Marl 30 37 0. 12 Ron DeUebeke (Mar) 30.47.0. 13 Rien de Wilde (AV) 31 08.0.14 Adrie Joziasse Dyn) 31 11.0.15 Job Matthijsse i Dyn.i 31.22.0. 16 Koos Oggel (AV) 31 30.0. 17 Rudi Strij- donck (RAC Gent) 31 39.0, 18 Tonnie Strij- donk (RKHAV) 31 43 0, 19 Rien van Dijke (Dym 31.49.0. 20 Jan Gulljam (AVi 32 110 Veteranen 1 Frans Krijnsen (AVi 30 02. 2 Rein Swlnt (Zeel. Sport) 31.52.3 Hans Boste laar (Mari 33 34, 4 Louw Dmgemanse (ZSi 34.08, 5 Jan Wagenaar (Dym 34 28 2700 m jongens C 1 A. Wlllemse AV 56 8 59.2 H Wondergem Dyn 70 9.01.3 L. Fokke AV 56 9 06. 4 R. Legemate AV 56 9 18. 5 J. Poppe SS 9 28 2700 m meisjes B: 1 M. Grondman HAV 9 43.2 E. Roosevelt ZS10 24.3 Renate Bakker SS 10.30. 4 S de Koek HAV 10 33. 5 H. Poppe SS 10 37 4000 mjongeas BIL Schute Dvn 70 12 45, 2 A Schril ver AV 56 13.03, 3 R. Bege- man DS 13.35, 4 P v d. Broeke ZS 13.39. 5 A. Willemse Dyn. 7013.44 6750 m jongens A: 1G v d Weele AV 56 22 25 3, 2 J. Teuthof DS 22.28.3, 3 F. Bolle AV 56 22.34 7. 2700 m da mes 1T Smeenge Dyn. 70 8.56.2 J. Vermeule Dyn. 70 9.12, 3 J. Daane Mar 9.25. 4 J. Mol Dyn. 70 9.38. 5 I v. d. Linden Mar 10.30. Da mes veteranen. 1 H. Lust Mar. 10.53. 2 A de Ridder HAV 12 05.2700 m meisjes A. 1 L. Nat te Dyn 70 10 18, 2 M Hertog DS 10.39, 3 P. Paelinck HAV 10 43.4 S. van Waes HAV 11.02, 5 G Timmerman AV 5611.24.1300 m meisjes pupillen B 1 L Pot Dyn. 70 3.22.2, 2 D v Cadzand Mar 3 25. 3 A. Klompe DS 3.30.4. 4 M Goeman AV 56 3.38. 5 D Elve Dyn. 70 3 38 1300 m Jongens pupillen B l M Lockefeer HAV 3.112 P. Schipper HAV 3.13.6.3 M Lerl- ke MAR 3 15 1. 4 S de Block HAV 3.17. 5 H. Gielen HAV 3.24.1300 m meisjes pupillen A 1 J v. d Kreeke AV 56 3 03 9, 2 C v Driessche HAV 3.09 4, 3 I. Provoost SS 3 10 1. 4 M. An- theunlsse AV 56 3 13.5 C. Abuys Dyn 70 3 16 1300 m jongens pupillen A le jaars 1E Sturm Dyn. 70 2.57,2 J ten Heuvel Dyn. 70 2.59.3 H. v Keulen AV 56 2.59.8. 4 R Koper DS 3 01. 5 P Baptist Dyn. 70 3.07.1300 m jongens pupil len A 2e jaars. 1 M. Baptist Dyn. 70 2.50.3,2 A de Feyter AV 56 2.53.5. 3 S. Schletterer Dvn. 70 2.56.5. 4 J v. Waesberghe HAV 2.56 3. 5 M. Scherbeyn HAV 2.58 1300 m meisjes D: 1 W. Schaareman Mar 2.54 6.2 B Rijk Mar 2.56.2, 3 I. Pul Mar. 2.58 2. 4 M. Lamain AV 56 3.05.5 T Vluggen Dyn. 70 3.06.1300 mjongens D: 1 E de Vos SS 4 16.3.2 M. v Tongeren Dyn. 70 4.16.8. 3 G. Kroon Dyn 70 4 17 7. 4 F Mors- heim ZS 4.19. 5 S- Grondman HAV 4 20 1300 m meisjes C: 1 J de Nijs HAV 4 23 5. 2 K. Glerum Mar 4 36.8. 3 L Hoogesteger AV 56 4.41 7.4 G. v. Waes HAV 4.48.5 C Peute Dyn. 70 4.49. LYON - RKHAV uit Hulst, dc Neder landse veldloopkampioen clubteams, is zondag bij de strijd om de Europese beker in Lyon als zestiende geëindigd. De beker ging naar Sporting Lissabon, dat met Fernando Mamede en Carlos Lopes de nummers een en twee in het individuele klassement leverde. De uitslagen zijn: Individueel. 1 Mamede (Por.) 10,8 km in 31.03, 2 Lopes (Por 31.21, 3 Jones (Eng.) 31,28. 4 Boxberger (Fra.) 31,45, 5 Cova (Ita.) 31.53. Clubsi 1 Sporting Lissabon (Por.) 19 punten, 2 Pro Patria (Itk.) 58, 3 Sochaux (Fra.) 72. 16 RKHAV (Ned 303 GRAAUW/BEVEREN - Remy Mangnus was zaterdag bijna ontroerd stil, toen de deelnemers aan de 'monster sterloop' van Graauw naar Beveren over een af stand van bijna zevenentwintig kilometer, van start gingen. Er waren in totaal 192 vertrekkers en dat was voor Mangnus een aantal dat hij vooraf niet eens had durven dromen. Een nieuw bewijs dus dat de lange afstandlopen meer en meer in trek komen bij de trimmers. Alhoewel bij die 'trimmers' wel een groot vraagte ken moet worden geplaatst. De Belgische atletiekbond heeft totaal geen bezwa ren tegen dergelijke evenementen. Sterker nog, de atletiekvereniging Volhar ding uit Beveren stond borg voor de organisatie van de aankomst. Na de succesvolle evenementen in het verleden zoals de lopen vanuit Temeu- zen en Sint-Niklaas naar Graauw. was het zaterdag opnieuw een hoogtepunt in de geschiedenis van de sportvereni ging Sint-Aloy. En op zaterdag 19 maart zal er een marathon worden geor ganiseerd in Graauw. „Natuurlijk zul len er dan niet zo veel deelnemers zijn, maar het resultaat van Graauw-Beve- ren betekent wel dat er een grote toe komst is weggelegd voor lange af standslopen". meende Remy Mangnus later. Zijn plannen om te komen tot de op richting van een 'speciale groep', die louter en alleen aan lange afstandslo- SENFTENBERG - De Oostduitse atle te Marita Koch heeft tijdens indoor- wedstrijden in Senftenberg voor twee beste wereldprestaties gezorgd. De studente medicijnen uit Rostock noteerde op de 60 meter 7 08 en op de 200 meter 22.63 seconden Op de korte afstand was zij daarmee twee-honderd ste seconde sneller dan Marlies Göhr. Het officieuze wereldrecord op de 200 meter was in handen van Gesine Wal- ther met 22,64 Gohr en Walther zijn landgenotes van Koch. De verrichtin gen van Koek waren de toppers van de Oostduitse titelstrijd. Jörg-Peter Scha- perkotter uit Potsdam zegevierde op de zevenkamp met 5598 punten voor Ro land Wiese (5586 punten) en Uwe Frei- muth (5502) pen zal gaan deelnemen, lijkt dan ook niet ver meer weg. Vanuit de groep trimmers is er overigens ook geen wanklank te bespeuren over de organi satie van SintrAloy. Voor die lopers is het geen bezwaar om aan deze door de KNAU 'besmet verklaarde' lopen deel te nemen. Anders is dat dus voor de Belgische atleten. Zij starten in deze wedstrijden, zonder dat het ook maar enige consequenties inhoudt. Ze be schouwen de lopen in het winterseizoen van Aloy als een uitstekende voorberei ding op de komende marathons. Van daar ook dat van de 192 deelnemers er ongeveer de helft uit België kwamen. Vervolg Graauw-Beveren zal waarschijnlijk zeker een vervolg krijgen, hoewel Mangnus vorige week nog meldde dat het maar een eenmalige gebeurtenis zou zijn. „Het enthousiasme van de Belgen is inderdaad een reden om op die beslissing terug te komen. Omdat de medewerking van iedereen zo enorm was, mag dit evenement niet meer verdwijnen. Als het aan mij ligt, zal er nog tientallen keren van Graauw naar Beveren worden gelopen", zei Mangnus. De monsterloop was geen wedstrijd, maar een prestatieloop. Al klinkt dal vreemd, gezien de tijd, die werd ge maakt door de eerst binnenkomende deelnemer. De Belg Wagemans reali seerde een tijd van 1.19.30. .Ja, de deel nemers komen steeds beter geprepa reerd aan de start. Er wordt steeds sneller gelopen en ook de masseurs bij voorbeeld hadden zaterdag geen werk om blessures te verhelpen. Het was een feilloze trimloop", stelde Rony Mang nus achteraf. De trimmers in de Monsterloop van Sint Aloy op weg naar Beveren BREMEN - Werder Bremen heeft za terdag een einde gemaakt aan de lange reeks ongeslagen competitiewedstrij den van de W'estduitse kampioen Ham burger SV. De ploeg van Ernst Happel was 36 wedstrijden ongeslagen. De su perserie werd precies een jaar geleden, op 30 januari, ingezet. Werder Bremen zegevierde zaterdag in de noordelijke derby in een met 40.000 toeschouwers uitverkocht stadion met 3-2. Bij rust leidde Bremen al met 2-0. Door deze nederlaag slonk de voorsprong van HSV op Bayem München dat met 5-3 won bij Fort una Düsseldorf tot een en kel punt. De uitslagen m de Bundeslida zj)n: 1 FC Nümben? - Borussia Munchengladbach 1-0; Baver Leverkusen- Elntracht Frankfurt 1-1; Werder Bremen - Hamburger SV 3-2. Karlsru- her SC - VFL Bochum 0-0: 1 FC Kaiserslau- tem - 1 FC Kóln 3-2; Borussia Dortmund - Hertha BSC 2-1. Eintracht Braunschweig - Arminia Bielefeld 3-0; Sehalke 04 - VFB Stuttgart 1-3, Fortuna Düsselforf - Bayem München 3-5. De stand. Hamburger SV 19 28. Bayem Mün chen 19 27; Stuttgart 19 126, Werder Bremen 19 26: Borussia Drtmnd 19 25, FC Köln 1924: Kaïserslautem 19 23; Eintr. Braunschw. 19 18; Arminia Bielfelt 19 18; Nümberg 18: Bochum 19 16. Eintr. Frankfurt 19 15. Borus sia M -Gladbachl914. Fortuna Düsseldorf 19 14. Hertha BSC 19 13; Kartsruher sc 19 13: Bayer Leverkusen 19 13 Engeland Met moeite heeft bekerhouder Totten- ham Hotspur zich geplaatst voor de achtste finales van het toernooi om de FA cup. Op eigen terrein versloeg de Londense ploeg West Bromwich Albion met 2-1 Nadat Whitehead de bezoekers in de tiende minuut van de tweede helft aan een voorsprong had geholpen, maakte Crooks gelijk. Een kwartier voor tijd bracht Gibson de Spurs op winst. De cupwinnaar, zaterdag weer zonder Hoddle, is nu zeventien beker wedstrijden achtereen ongeslagen. De uitslagen van de wedstrijden in de vierde ronde van het toernooi om de Engelse voet balbeker zijn Arsenal - Leeds 1-1, Aston Villa - Wolverhampton 1-0. Brighton - Manchester City 4-0: Burnley - Swindon 3-1. Cambridge - Bamsley 1-0. Coventry - Norwich 2-2, Crystal Palace - Birmingham 1-0; Derby - Celsea 2-1 Ipswich - Gnmsby 2-0; Liverpool - Stoke 2-0; Luton - Manchester United 02; Middel- brough - Notts County 2-0. Torquay - Shef field Wednesday 2-3. Tottenham Hotspur - WestBromwich Albion 2-1Watford - Fulham België Het topduel in de Belgische voetbal competitie tussen Anderlecht en Stan dard Luik is onbeslist geëindigd: 1-1. Anderlecht bleef door dit resultaat lijstaanvoerder met eén punt voor sprong op de Luikse titelverdediger. Standard Luik, dat thuis speelde, leek kansloos toen zeven minuten na de rust, bij een stand van 0-0 Poel naar de kleedkamers werd gestuurd voor een dubbele boeking. Nog geen minuut la ter opende Van den Bergh de score voor Anderlecht. Standard kwam echter toch terug. Tahamata benutte een strafschop na een overtreding van De Groote. In de slotfase was Standard on danks de numerieke minderheid, de be tere ploeg. Meeuws. Wendt en Tahama ta kregen uitstekende doelkansen, maar misten jammerlijk De uitslagen in de Belgische voetbalcompeti tie zUn Beerschot-Tongeren 1-1, FC Luik-AA Gent 1-0. Winterslag - Waterschei 2-3. Lokeren - FC Brugge 2-0. Cerkel Brugge - Antwerp 0-2. RWD Molenbeek - Beveren 0-1. Lierse - Kort- ri)k 0-1. Waregem - Seraing 4-1. Standard Luik - Anderlecht 1-1. De stand na twintig wedstrijden 1 Anderlecht 28 punten2 Standard Luik 27.3 FC Brugge en Antwerp 26.5 Waterschei 24. 6 Lokeren 23,7 AA Genten Beveren 22.9 RWD Molenbeek 21; 10 Kortrijk 20, 11 Beerschot 19: 12 Lierse en Cerkel 18, 14 FC Luik 16; 15 Waregem 15,16 Seraing 13.17 Winterslag en Tongeren 11 Italië Roma is op de achttiende wedstrijddag van de Italiaanse voetbalcompetitie een punt uitgelopen op Verona. Leider Roma zegevierde op eigen terrein met 1-0 over Sampdoria Verona, dat de tweede plaats bezet, kwam tegen Ju- ventus niet verder dan een gelijk spel De uitslagen zijn Avellino - Cesena 1-0. NapoU - Catanzaro 2-1 Genua - Torino 1-1. Inter - Cagliari 2-0. Ju- venlus - Verona 0-0. Pisa - Ascoli 2-1, Roma - Sampdoria 1-0, Udinese - Fiotentina 0-0 De stand aan de kop van de ranglijst na acht tien wedstrijden: 1 Roma 27 punt; 2 Verona 24; 3 Inter 23; 4 Juventus 21. 5 Fiorentina 20. Frankrijk De uitslagen ln de Franse voetbalcompetitie zijn Lens - LlUe 2-0, Auxerre - Straatsburg 0-0. Tours - Laval 4-1Rouen - Toulouse 3-0 Mo naco - Brest 5-0, Nantes - Paris SG 2-0. So chaux- Metz 4-3, St Etienne - Lyon 1-0, Nan cy - Bastia 2-2. Mulhouse - Bordeaux 4-4 Na 23 wedstrijden is de stand aan de kop: i Nantes 36 punten, 2 Bordeaux 31:3 Lens 29.4 Monaco. Parts SG en Laval, alle 26 John Vermeule

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 16