Wilno dient protest in bij scheidsrechter Dames van Hulst slaan kloof van zeven punten SPIJKERHARD ACTIEF WERD GEVLOERD DOOR EMM Zwarte dag voor Zeeuwse ploegen Jeugdtitel voor Eric Bolleman Volharding speels langs BV Souburg Verlies voor Tjoba, Swift en Animo VLISSINGEN - Het tafeltennisteam van Wilno zorgde zaterdag in de tweede divisie bij Steeds Hoger in Den Haag voor een primeur. Bij een stand van 3-2 staakten de Vlissingers in de rust het duel. Coach Piet Boone diende bij de scheidsrechter een officieel protest in en wenste zijn team op de gevaarlijke, gladde vloer geen onnodige risico's te laten nemen. „Steeds Hoger" speelt in een danszaal van een jeugdhuis, waar bovendien de permanent aanwezige feestverlichting laag boven de tafels hangt. De vloer was zó glad, dat je je er in kon spiegelen," aldus Boone. Al vóór de wedstrijd had Boone de scheidsrechter daarop geattendeerd, van een leien dakje. Wel begon Jan Henk Bomhof tegen Pollak erg hoop vol met een duidelijke tweegameszege, maar in de openingspartij van Wim Wegman stokte het ritme tegen de ta lentvolle Frits Reitsma voortdurend. Het werd tenslotte toch een zege voor MZ: 7-T de Vries kon daarna tegen Pollak weer alles en op overtuigende wijze scoorde hij het winnende zesde wedstrijdpunt bij elkaar. De slim spelende Bomhof toonde in de slotpartij tegen Reitsma aan als de beste speler van de avond te kunnen worden bestempeld. Het spel van Reitsma bleek een kolfje naar zijn hand en de 7-3 eindzege was dan ook verdiend. De stand in de tweede divisie is: MZ 1 2-4 Wilno Ravesteijn 2-4 Steeds Hoger VLISSINGEN - De dames van Morres die zijn pupillen via een onverwacht Jan Henk Bomhof was zaterdag de beste speler bij MZ en had dan ook een belangrijk aandeel in de winst. Hulst hebben in de tweede divisie C van het landelijk volleybal na de klin kende 1-3 overwinning op Artemis/Ra pid al een voorsprong van zeven minu ten op de achtervolgers opgebouwd. De heren uit Hulst moesten bij Minen- co een punt achterlaten. EWC won met 3-0 van Karanoi en de dames van Savok blijven het goed doen, getuige de 1-3 zege op Soetelieve. Maraton ver loor met 0-3 van Archiplan. De professionele aanpak van Morres- trainer Jo Everaert begint zijn vruchten af te werpen. „Deze uitslag schrijf ik voor een belangrijk deel toe aan een perfecte voorbereiding", zei de trainer. maar het bejette de arbiter met toch het De momenteel in militaire dienst ver startsein te geven. Nadat de openings- toevende Wim Wegman kwam in de partijen van Jeras en Bilius tegen res- problemen, toen zijn altijd goed ge- pectievelijk Kuipers en Verbruggen plaatste slagen de precisie misten, verloren waren gegaan, wist debutant waardoor Reitsma voor 1-1 kon zorgen. Michiel Heeren zijn eerste competitie- Het werd daarop zelfs 1-2 voor de bezoe- zege te noteren tegen Leenders. Het dubbelspel was weer voor de thuisclub, waarna Jeras kans zag Verbruggen te kloppen. Inmiddels hadden zich, voor namelijk bij de niet aan de vloer ge wend zijnde Vlissingse spelers, zoveel kers, omdat ook Koen de Vries in de fout ging tegen de jonge Herman van de Broek, die met 18 en 16 verdediger De Vries uitschakelde. Hoe belangrijk in dergelijke ontmoetingen tegen gelijk waardige tegenstanders het dubbelspel valpartijen voorgedaan, dat Wilno be- altijd is, bleek ook nu. Nadat het duo sloot zelf maar de knoop door te hakken en te stoppen. Bij de eerste thuiswedstrijd die MZ 1 in de tweede divisie van de landelijke tafeltenniscompetitie tegen Sjaarde- ma uit Leiden kreeg voorgeschoteld, ging het in de aanvangsfase niet direct KRUININGEN - De belangrijkste par tij in de laatste ronde van het Zeeuwse schaakkampioenschap voor de jeugd werd zaterdag in Kruiningen gespeeld in de B-categorie, tassen Eric Bolle man van Landau uit Axel en Noud Mar- quinie van Het Witte Paard uit Sas van Gent. Het punt werd gedeeld en door dat Bolleman een vol punt voorstond op de ranglijst, kon hij de titel mee naar Axel nemen. Jacqueline van der Hil uit Goes haalde in de B-afdeling de titel voor de meisjes binnen. In de A-klas was de zaak al bekeken: Eelco Haak uit Middelburg was in de vjjfde ronde al zeker van zijn titel en dat was eveneens geval in de C-categorie, waar Johnny Dieleman uit Temeuzen kampioen werd. De uitslagen: A-categorie: J. de Wolf - E. Haak remise; A. de Feijter- R. van Oorschot 1-0; P. Ton - E janse 0-1M. Dubbeldam-J. de Kraker 1-0; P. Boone - A. van Kampen remi se: A. Ketelaar - M. Andriessen 1-0 (regl); R. de Hulster - E. Voogd remise; E. Wlersma - J. Westdorp 0-1.1 en Zeeuws kampioen E. Haak 6 p.; 2 E. Janse 5 p; 3 A. de Feijter 5 p. B-categorie E. Bolleman - N. Marquinie re mise, M. de Waal - F Sies 1-0; M. Martens - W. Geldof 1-0; J. van de Vaart-W. Knjnsen remi se. R vanDijke-C.Heljboerremise.m.Vos- E.Oreel l-0:M.Meuleman-J.van HU remise; M. van Kampen-A de Ridder 1-0; A. Daniels - M. Dubbeldam 0-1 (regl); R. van Acker - P. van Dijke 0-1 (regl); r. Gnlmans - H van de Sande 1-0 (regl) 1 en Zeeuws kampioen E. Bolleman 6,5 p; 2 M. de Waal 6p: 3 M. Martens 5 p. C-categorie: M. Dek - J. Dieleman 0-1Q. Ver meulen - B. van de Vaart remise; K Leer- Q. Bril 1-0. J Vipjé - w. van Hattum 1-0; H. Kete laar - S Sanderse 0-1; C. Poley - M. Kindt remise. M. Leeuwenburg-P Ranschaert0-1; M. Dieleman - B. Scaay 1-0.1 en Zeeuws kam pioen J Dieleman 6.5 p; 2 B. van de Vaart 4.5 p: 3 K. Leer 4.5 p. OOST-SOUBURG - De degradatie van BV Souburg uit de hoofdklas basket bal is na zaterdag zo goed als zeker. De return tussen de twee Zeeuwse ploe gen. Volharding en BV Souburg, ein digde in een logiscge zege voor de Goe- senaars. Het was niettemin verrassend dat Souburg vrijwel de hele wedstrijd dicht in de buurt bleef. De stand was bij de rust 37-42 en uiteindelijk liep Volharding uit naar een eindscore van 76-83. De Bevelandse formatie bleek opnieuw over een sterker collectief te beschik ken en had in Bas Both en Peter de Vis twee uitblinkers. De Vis viel na de her vatting wel iets terug, terwijl Bas Both zijn individuele score op 26 wist te bren gen. De winst van Volharding brengt de selectie van Hans Hoogeboom inmid dels op een totaal van tien punten. „Daarmee zijn we veilig", stelde de coach na afloop van het duel met BV Souburg. „Dat waren we voor de wed strijd nog niet. want het ziet er naar uit dat er twee clubs degraderen. We ston den nog steeds te dicht in de buurt van die onderste twee". Voor BV Souburg is in de ontmoeting met de Goesenaars de laatste kans ver speeld. „Toch hebben we een van onze beste wedstrijden gespeeld", vond coach Johan Rijnberg. „Vorige keer, in Goes, was het verschil duidelijk. We hebben nu tot vlak voor het einde aan kunnen klampen". Het Initiatief lag meestal wel duidelijk bij Volharding, dat vooral in de fase net na de rust de mogelijkheden kreeg om verder uit te lopen. De Goese ploeg mis te toen een aantal kansen en gaf BV Souburg daarna weer de gelegenheid om terug te komen. Dreigend was die tussenspurt van de Souburgers overi gens niet. De uitblinker in het team van Johan Rijnberg was Thijs Minderhout. Ram dj as Hindori was topscorer met 17 punten. Bomhof-Wegman eerst met 21-19 de eerste game naar zich toe had getrok ken. kwam er meer rust In het spel van de Middelburgers, die freeweelend met 21-8 de stand weer een beter aanzien gaven. Het stimuleeerde Wegman zodanig dat hij in de volgende partij moeiteloos Pol lak inpakte. Dat Jan Henk Bomhof ditmaal ln een bijzonder goede vorm stak, etaleerde hij in zijn partij tegen de felle Van de Broek, die door de Middelburger naar alle kanten van de tafel werd gestuurd en kansloos ten onder ging. Bij de inmiddels bereikte 4-2 voor sprong was het duel tussen Koen de Vries en Reitsma de sleutelpartij. Het publiek stond pal achter de Middelbur ger toen die, na een eerste 21-23 verlies, zienderogen meer zelfvertrouwen kreeg en dikwijls fraai scorend in de twee res terende games het gelijk aan zijn kant kreeg. Dat zelfvertrouwen ontbrak Wegman in zijn party tegen Van de Broek zeker in de eerste game. Hij leek zich in de twee de game te herstellen door zesmaal op 'gamepoint' te komen, maar tenslotte ging hij nog met 25-27 onderuit. Koen MIDDELBURG - De heren van EMM hebben thuis tegen Actief laten zien dat ze ook ploegen die zich te buiten gaan aan 'gooi- en smijtwerk' de baas zijn. Actief 'vocht' in de Middelburgse hal met alle middelen, geoorloofd of niet, om het vege lijf te kunnen redden Maar EMM pakte de zege (23-16). Actief kon met een nederlaag en veel kaarten terug naar Rotterdam. Voor Eddy Schuitema was er gisteren in de handbalwedstrijd weinig sportief plezier te beleven. De Actief-trainer plakte vanaf de aanvang van de wed strijd een vaste man op de gevaarlijke Middelburgse schutter, die nauwelijks ruimte kreeg om te bewegen. Alle EMM-spelers werden keihard aange pakt door Actief, waardoor er maar spo radisch mooie aanvallen waren te zien. Hans Schuitema liet één keer zien hoe snel hij zich vrij kon spelen maar na die prachtige treffers werd hij telkens 'ge pakt', voordat hij aan afwerken toe kwam. Door de spijkerharde aanpak van Ac tief duurde het lang voordat EMM in het spelritme kon komen. De afwezig heid van Eddy Schuitema als aanspeel punt in de tweede lijn werd niet snel opgelost. Tot aan de twintigste minuut bleef Ac tief dicht in de buurt en had EMM het zelfs aan doelman Jos Aertsen en de paal te danken, dat men op voorsprong bleef (8-6). Vanaf die stand kwam er meer lijn ln de aanvallen van EMM en gaf Actief ook wat meer ruimte om echt te handbal len. Ron van Belzen was in de laatste tien minuten van de eerste helft de man die Actief vloerde. Vier treffers op rij door harde droge worpen, waartegen de sterk spelende Rotterdamse doelman geen verweer had, brachten de rust stand op 12-7. Opvallend was wel dat EMM door de overtredingen van Actief zes stxafworpen mocht nemen, maar cr niet een in een doelpunt kon omzetten. De derde Actief-speler die na de rust de korte dekking op Schuitema moest overnemen, omdat zijn voorgangers beiden al twee maal twee minuten naar de zijlijn waren verwezen, gaf de lange aanvaller meer ruimte, waar door Schuitema zich even kon uitleven en door prachtige sprongschoten vier maal op rij scoorde (16-9). Bij die stand was vrijwel het laatste restje handbal van Actiefzyde ver speeld. De ploeg gooide nog meer kracht in het spel en de scheidsrech ters, die tot dan toe de wedstrijd rede lijk binnen de perken hadden kunnen houden, raakten het spoor even bijster. Even leek het er nog op dat Actief garen zou spinnen met de agressieve aanpak, maar EMM hield op beslissende mo menten het hoofd koel en liep van 20-15 weg naar 23-16. In die slotfase werden toch nog een aantal schitterende doel punten gescoord uit vloeiende combi naties. De doelpunten: Ron van Belzen 8. Eddy Schuitema 6, Edwin Davidse 4. Hans Schuitema 2, Mark Sallet 2 en Ene Dingemans. Pover Het damesteam van EMM heeft het te gen Gilze nooit echt moeilijk gehad. Daarvoor was de tegenstand te pover. Na ruim een kwartier stond EMM al met 10-0 voor, een illustratie voor de eenzijdigheid van de wedstrijd. EMM speelde niet groots, maar was handbal- technisch veel vaardiger dan de slordi ge tegenstander. De ene na de andere treffer kon dan ook bijgeteld worden. Na de rust (13-4), kon EMM de concen tratie niet meer optimaal vasthouden. Gilze gooide meer fysieke kracht in het spel en bleef ondanks de hopeloze ach terstand fanatiek doorvechten. Het ge volg was dat de wedstrijd rommelig werd en EMM maar sporadisch meer tot goed handbal kwam. Cristel van de Velde scoorde na de rust door haar gro te inzet nog een paar mooie doelpunten, maar dat waren eigenlijk de enige wa penfeiten. Het werd een 21-11 zege. De doelpunten: Matjan Vermeulen 6, Cristel van de Velde 4, Rina van Ginde- ren, Paula Kappteyn en Jaqueline Jille- ba ieder 3 en Leslie Bostelaar en Anna rtp Wolf ieder 1. Stand handbal da mes 2e divisie C" Heren De Treffers 14-24 Tachoes 14-28 EMM 14-22 EMM 14-25 Herems 14-20 Wings 14-14 Verburgh 14-20 Ammo 14-14 EBHV 14-16 Snelwiek 14-12 Athene 14-14 Ancora 14-11 DWS 14-11 GHV 14-11 Ancora 14-10 Volt 14-10 Gilze 14- 4 Fortuna 14- 9 Were Di 14- 2 Actief 14- 6 grote zege de nummer twee van de ranglijst. Rapid uit Maastricht, naar een achterstand van zeven punten zag wegzakken. „Na vanmiddag duif ik te stellen, dat mijn team naar een enorm- de volwassenheid is gegroeid. Zelfs ik stond soms verbaasd over wat ze pres teerden". Het nerveuze Rapid maakte in het be gin erg veel technische fouten en zag dan ook terecht een kalm, maar vecht lustig Morres via 12-15 de eerste set winst binnenhalen. Toen de Zeeuwen ook in de tweede set meteeen goed uit pakten (17) groeide de paniek in de Lim burgse gelederen snel, met als gevolg opnieuw een Zeeuwse zege: 5-15. „Daar na gingen wij wat te geforceerd spelen. Het geduld was minder en mede daar door kon het via 15-9 toch 1-2 worden. Ik heb mijn speelster toen op het hart ge- irukt vóór alles de techniek te verzor gen, omdat ik serieus rekening hield net nog eens twee sets". Zo ver kwam het echter niet. Morres kon in die vierde set namelijk alles en toen het Uaatste fluitsignaal had ge klonken, was Rapid volledig afgetroefd. 2-15. Ook in Sas van Gent groeit weer vertrouwen in de prestaties van Savok. Na de zwaarbevochten overwinning op Marathon blijft de Gillissen-équipe punten verzamelen. Dit weekeinde werd met 1-3 gewonnen bij Soetelieve uit Den Bosch, waardoor de Sasse meis jes derde zijn in 3F. De wedstrijd kende overigens een grillig verloop. In de eer ste set bleef Savok steeds aan de beste kant van de score, maar op cruciale mo menten werden er onnodige fouten ge maakt, zodat het toch 14-14 werd. De gasten drukten echter door en wonnen met 15-17. In de tweede set ging het he lemaal mis bij Savok. De pass kwam te dicht bij het net, waardoor er van goed aanvallen niet meer veel kwam en via 15-1 werd het weer gelijk. In de derde set tekende zich lange tijd een regelrechte catastrofe af voor de jonge Zeeuwse ploeg, maar vanaf 7-0 veranderde er iets bij Savok. De rust was ineens terug en puntje voor puntje krabbelde het team dichter bij. Via 16-18 kwam de omme keer in de wedstrijd. Soetelieve was kennelijk door dit onverwachte resul taat zo ontmoedigd dat de laatste set maar een formaliteit was: 8-15. Wisselvallig De Middelburger DaafKasse bleef lei der in de hoofdklas dammen. .IIDDELBURG - Na de negende ronde in de hoofdklas van het Zeeuwse dam kampioenschap is de spanning aan zienlijk toegenomen. Weliswaar bleef Daaf Kasse uit Middelburg koploper, maar hij zal zijn leidersplaats moeten delen met John Poulisse, als die zijn inhaalwedstrijd tegen Piet Jongenee- len wint. Peter Schunselaar en Jules Gajadhar hebben één punt achter stand op Kasse. De laatste twee ronden van dit toernooi beloven dan ook zeer spannend te gaan worden. Te meer omdat er nog partijen als Gajadhar-Poulisse en Kasse-Poulis- se op het programma staan. DaafKasse had in zijn party tegen Jan Blom een sterke aanvalsstand opgebouwd, toen hij verrast werd door een niet zo moei lijk maar wel uiterst verraderlijk zetje. De overblijvende stand zag er voor Kas se niet al te rooskleurig uit. Maar toen Blom een fout maakte, kon de Middel burger afwikkelen naar een eindspel met een schijf meer. Spoedig bleek dat er niet meer dan remise inzat voor Kas se. Jules Gajadhar had tegen Cees van Riiswiik meer verdiend dan remise. Al vanaf de opening zette hij zijn tegen stander onder druk In het middeaspel leek hij winst te gaan forceren, maar ten onrechte zag hij af van een damcombi- natie. Gajadhar behield weliswaar het beste van het spel, maar in het eindspel kon Van Rijswijk zonder veel proble men naar remise afwikkelen. De partij en Trapman-Jongeneelen en De Win- ter-Dusebout werden gekenmerkt door een bizarre opbouw en combinatierijk spel. Jongeneelen en De Winter voelden zich in dit spel blijkbaar het beste thuis, want zij kwamen als winnaars uit te bus. Het duel tussen de twee Middel burg-spelers Davidse en Tange werd door Davidse op zijn naam gebracht. Ine de eerste klas was het zaterdag een gunstige dag voor de Temeuzenaar Sjaak Douw. Zelf won hij van Lagen dijk. terwijl zijn mede-koploper Willem Heydra tegen Rinus van de Wielen met verder kwam dan een gelijkwaardige remise. In de tweede klas kwam André Boogert weer op gelijke hoogte met Jaap de Jonge die na vier ronden onge slagen koploper was. Boogert versloeg De Steur en De Jonge speelde remise tegen Houmes. De uitslagen en standen: hoofdklas A. Trap man-P Jongeneelen 0-2. C. van Ryswyk-J S. Gajadhar 1-1; J. Blom-D. Kasse 1-1; N. de Winter-R. A. Dusebout 2-0; D. Davldse-P. Tange 2-0. Stand: 1 Kasse 14 pnt.; 2 e n 3 Gajadhar en Schunselaar 13: 4 Poulisse 12 (uit 8); 5 Blom 12; 6 Van Rijswijk 117 Trap man 7; 8 tra 10 Davidse. Dusebout en De Winter 6; 11 Jongeneelen 4 (uit 8); 12 Tange 2. Eerste klas: M. Poulisse-J. de Wild 0-2; J. L. Gnm-A. J Janse 2-0: M. v. d. Wielen-W. H. S. Heydra 1-1, L Meulmeester-W. C. de Leeuw 2-0 (regl H. Lagendijk-S. Douw 0-2; D. Wis- keke-A F. van Luyk 0-2. Stand: 1 Douw 14 pnt., 2 Heydra 13.3 en 4 Meulmeester en De Wild 12; 5 er. 6 Grim en Van Luyk 9.7 Van de Wielen 8 (uit 8); 9 Lagendijk 8, 9 De Leeuw 6 (uit 3), 10 Janse 6; 11 Poulisse 5; 12 Wiskerke 4. Tweede klas D. A. Boogert-R. de Steur 2-0; J Brasser-F Berkholst 1-1; J de Jonge-J. Houmes 1-1. J. van 't Padje-J Ridderhof 1-1. Stand1 en 2 Boogert en De Jonge 9; 3 Berk- holst 8; 4 Van 't Padje 5; 5 Houmes 4.6 Bras ser 3; 7 Ridderhof 2; 8 De Steur 0. Bij de jeugd stond zaterdag de laatste wedstrijddag van het kampioenschap op hetprogramma. Bij de junioren werd na een zeer spannend toernooi Leen Beht van Tholen kampioen. De tweede plaats was voor zijn clubgenoot Peter Luten. Bij de aspiranten is de kampioen nog niet bekend. Sjakko Sandee van 's- Gravenpolder en Adnré Kousemaker van Tholen behaalden beiden acht pun ten en zullen een herkamp om de hoofd prijs gaan spelen. Het toernooi bij de pupillen werd met een score van hon derd procent gewonnen door Ronnie Gunter van Tholen. Zijn clubgenoot Jo han Elenbaas behaalde de tweede plaats. De eindstanden junioren: 1 L. Beht (Tholen) 5; 2 P Luten (Tholen) 4; 3 L. Paauwe ('s-Gra- venpolder 4:4 H. Boot ('s-Gravenpolden 4; 5 J Nieuwkoop (Tholen) 3. Aspiranten: 1 en 2 S. Sandee ('s-Gravenpol der) en A. Kousemaker (Tholen) 8; 3 J. Moer land (Tholen) 7; 4 H. Gunter (Tholen) 5; 5 M. de Visser (Aagtekerke) 2; 6 D. de Graag (Sou burg) 0. Pupillen: 1 R. Gunter (Tholen) 24; 2 J. Elen baas (Tholen) 20; 3 A. Kousemaker Cs-Gra- venpolder) 19; 4 M. Zuiddam (Tholen) 17; 5 t/m 7 M. van Egeraat en P.Loddlers (beide Souburg) en D. de Jager Cs-Gravenpolder) 14. De prestaties van Marathon blijven zeer wisselvallig. Onverwacht goed en dan weer onverwacht slecht. Iedereen had er op gerekend dat Archiplan een warm onthaal te bereiden viel, maar toen al snel bleek dat de Vlissings pass en het blok van de gastvrouwen vol strekt onvoldoende waren, tekende een zege voor Archiplan zich meer en meer en meer af. Mogelijk dat een wat uitgebreidere selectie voor wat meer succes had kunnen zorgen, maar nu In- grid van de Plasse nog steeds gebles seerd was en Angelique Adan maar twee sets beschikbaar was, bleven er tenslotte geen wisselmogelijkheden over. De heren van Morres hebben het zich onnodig moeilijk gemaakt. Voor de wedstrijd legde de scheidsrechter in fei te al de basis voor een slechte concen tratie door (ten onrechte) opmerkingen te maken over de spelersnamen op de Morres-shirts. Dat had veel discussies tijdens het spel tot gevolg en daarvan kon Minenco twee sets profiteren. Mor res verviel weer in dezelfde fouten als vorig jaar om deze tijd: achteloosheid, zelfoverschatting en dat leverde zater dag teveel ergernis op. Setstanden. 15- 7, 8-15, 6-14, 8-15. "-Een betere concentratie dan de laatste weken leverde EWC eindelijk weer eens winst. Via 15-3,15-12 en 15-13 werd het bezoekende Karanoi met 3-0 versla gen. Omdat de Vlissingers attenter speelden, werden verschillende spelon- derdelen, zoals de blokkering, beter verzorgd en dat zette zoden aan de dijk. TERNEUZEN - De Zeeuwse districts- ploegen hebben een zaalkorfbaldag achter de rug die gevoelig is aangeko men. De drie eersteklassers Tjoba, Swift en Animo verloren (Vrienden schaar - Arnimo 12-9, TOP S - Tjoba 12-8 en Albatros - Swift 9-6) en ONDO kan zich al opmaken om volgend sei zoen een trap lager te acteren. SNEL accentueerde het zwakke seizoen van zijn tegenstander met 13-3 nadrukke lijk. De derdeklassers beleefden de eerste seizoennederlaag van Stormvogels (6- 16 bij leider ELKV), terwijl All Ready thuis meer had verdiend dan 13-5 tegen WION. TOP betaalde weer eens de prijs van de wispelturigheid: 6-7 verlies bij het laaggeklasseerde Weidevogels. Al met al een erg zwarte dag voor het Zeeuwse zaalkorfbal, dat in Zuidwes ters de enige districtsploeg had die tot winst kwam: 15-7 bij Kwiek. Top S-Tjoba i jooa naa geen enkel excuus voor de uiteindelijke nederlaag. Er zat weinig agressiviteit in de ploeg, die doorgaans zoveel inzet toont. Daar mankeerde het nu zowel aanvallend als verdedigend aan en dat werd in een 3-7 achterstand by rust blootgelegd. De donderspeech van trainer Buizer werkte m de tweede helft slechts even door. Daarna nam Tjoba de zaken weer te gemakkelijk op. Hekkesluiter TOP kon het initiatief vlot weer overnemen, overklaste zijn opponent en ging moeiteloos naar de finish: 12-8. Tjoba-doelpunten van Hans de Schipper, Wim Harinck (4) en Jan Kooiman (3). Vriendenschaar-Animo Een slechte party van Anlmo-kant, waar een aantal spelers niet optimaal geconcentreerd was Daardoor ont stonden vaak slordigheden, kwam er zelden een vloeiende combinatie tot stand en wist men aanvallend slechts incidenteel openingen te forceren. Ge voegd bü het slechte plaatsen - een ver dienste overigens van de tegenstander, die de gasten fel op de huid zat - en het gegeven dat elke poging van Animo om de achterstand goed te maken beant woord werd met een tegengoal. kwam Animo nooit echt in de wedstrijd. Nu de onderste plaats weer ln zicht komt, zul len de Souburgers de vechtlust weer bo ven moeten halen. Henny de Nooyer, Harry Buis. Ko Crucq (allen 3). Mattie de Groote, Aamout Crucq en Lia Bak ker scoorden. Albatros-Swift Ook Swift heeft het ongeslagen thuisre- cord van Albatros, dat al twee jaar staat, niet onderuit kunnen halen. De bezoekers gingen weliswaar goed van start, misten in die opening net dat beetje geluk om op 2-0 te komen en moesten toen zelfs in de achtervolging na een 1-3 achterstand. Voor de pauze werden de zaken rechtgetrokken. Na 4- 4 werd de kans verzuimd (een strafworp bleef onbenut) om de wedstrijd een waai».„vJiumg te geven. Een even aangeslagen Swift werd toen op 4-7 gezet. Het trok weer by naar 6-7 en liet toen Lejo de Hond op draven De geiy kmaker zat er lange tijd in. het beslissende doelpunt viel echter aan de andere kant Na 8-6 resulteerden de ingebouwde risico's tenslotte in 9-6. Kees Opsteegh, Carla Joziasse, Jan Pe ter Pouwer en Eugene Janse (3) scoor den. Snel-Ondo In de eerste helft bood ONDO aardig party en hield de koploper in bedwang. Een hele tijd moest Snel wachten op een voorsprong: 1-1 en 2-2 bewezen in de openingsfase dat de gasten zeker niet minder waren. Een korte tussenspnnt van SNEL leverde 5-2 op. en 6-3 by rust, alleen omdat ONDO aanvallend geen vuist kon maken. Het onherkenbare ONDO bakte er na de pauze totaal niets meer van en werd door SNEL verne derd: 13-3. Alleen Ko Wisse (2) en Hans Mesu schoten - in de eerste helft - raak. All Ready-WION Na een uitstekende eerste helft en een knappe start van de tweede helft zat de verrassende winst van All Ready tegen het hoog geklasseerde WION er in. By 10-6 maakte de ploeg echter de fout te vroeg op balbezit te gaan spelen (er wa ren nog ruim twintig minuten te gaan) en toen de foutjes door de bezoekers 'van afstand' werden afgestraft en WION zodoende naast zijn tegenstan der kwam. was All Ready het hoofd kwijt. Dat duurde totdat 10-12 op het bord hing Een sterk slotoffensief be wees dat de thuisclub een van zy n beste dagen had. De druk op de bezoekers leverde 12-12 op. Zelfs na 12-13 had AU Ready de beste winstkansen, maar domme pech hield de ploeg daarvan af. De 13-15 was geflatteerd, maar ook aan een eigen mindere penode (van 10-6 naar 10-12) te wyten. All Ready-goals van Corrie Kloet. Leo Fonteine (beiden 3), Jaap van Gastel, Jaco Stoutjesdyk (beiden 2), Gerda Kloet, Corrie Stoutjesdyk en invaller Jan Voshart. Kwiek-Zuidwesters By Zuidwesters liep het weer eens als een trein en dan is de ploeg moeilijk te stoppen. Dat ondervond ook Kwiek, dat al gauw een achterstand moest in casseren en de marge steeds verder op zag lopen, omdat de aanvallers zich uit de soepele voorbereiding gedroegen als in een schiettent: 5-9 bij rust. In dezelf de hoge versnelling daverde Zuidwes ters ook in de tweede helft langs zijn tegenstander. Weinig fouten makend en voUedig geconcentreerd speelde het team een van zijn betere wedstrijden. Invallers Ko de Jonge en Anka Sturm (derde teamspeelster) liepen in de ploeg vlekkeloos mee. Rolf Kamphuis <6), Chiel van Schyndel (3), Joke Schat (2). Maarten van der Driest, Corrie Wisse (2) en Ko de Jonge droegen de hoge pro- duktie aan. ELKV-Stormvogels Leider ELKV uit Etten-Leur heeft Stormvogels van zijn ongeslagen re cord afgeholpen. Acht wedstrijden lang leefde de ploeg uit Westkapelle in een roes. Nu het aUemaal voorby is, tillen de 'Vogels' er niet eens zo zwaar aan. „We hebben er altyd rekening mee gehou den dat het een keer zou gebeuren. De druk is nu wat van de ketel", zei wed strijdsecretaris Van Rooyen. Van Rooyen zag de eerste helft twee gefijk- opgaande ploegen, waarin de gasten al le geluk misten: 3-6 by rust. De erg ge flatteerde nederlaag tekende zich pas in de tweede helft in voUe omvang af: elk schot van ELKV was een doelpunt. Stormvogels bleef ongelukkig in de af werking. Daardoor 6-16 via Daan de Pagter (2), Marjo Faase (2), Laurus Roelse en Hanny van de Sande. Weidevogels-Top ln ae uitwedstrijden gaat TOP A vaak onnodig de boot in. De Amemuidense ploeg verwierf zich een voorsprong die tot lang in de tweede helft bleef staan, verdiende die 5-2 op basis van een bete re spelopvatting, maar nam toen gas terug en liet de tegenstander komen. Bij 5-5 trachtte men het initiatief weer in handen te krijgen. Dat mislukte, om dat de opponent de zege rook en daar m de slotfase ook beslag op legde. Aart Geertse (2). Teun Alewynse (2), Jaap Tramper en Arie Schroevers scoorden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 12