VLISSINGEN VECHT TEGEN DEGRADATIE Clinge eist na rust winst op tegen Axel HVV SIERT ZWAK DUEL OP MET TWEE TREFFERS Rob Gruben schittert weer voor Breskens PZC/sport Patrijzen verliest Noormannen op schot Alliance verspeelt een punt Van Westen en Houtekamer tekenen bij MAANDAG 31 JANUARI 1983 11 BERGEN OP ZOOM - Het gaat Sluiskil opeens verrassend voor de wind in de uitwedstrijden tegen Brabantse clubs. Zondag boekte de Zeeuwse ploeg een onverwachte winst bij Dosko (0-1) door een treffer van Paul van der Hooft. De centrumspits van Sluiskil besliste de wedstrijd al vroeg in de eerste helft. Het voortdurende offensief van Dosko na de rust bleef zonder rendement. Toen Sluiskil de rust met een 1-0 voorsprong inging, waren daar al een drietal kansen voor het elftal van Han van der Hooft aan vooraf gegaan. Twee keer bood Paul van der Hooft mogelijkheden aan vlak voor de goal. Maar Peter Zwart miste een ideale kans en ook Paul van Kouteren kon niet afwerken. Halverwege de eerste helft deed Paul van der Hooft het zelf wel. Hij schoot, na een inzet van Ronald Breepoel die van richting werd veranderd, hard en onhoudbaar in (0-1). Trainer Han van der Hooft had in de week vóór de wedstrijd tegen Dosko midden velder Jan de Block voorlopig uit de selectie gezet. Van der Hooft: „Ik vond al langer dat De Block te weinig inzet toonde. We moeten werken om in de tweede klas te blijven. Hij was niet bereid om dat te doen en daarom heb ik heb uit de selectie gestuurd". De vervanger van Jan de Block was de jeugdige Carlo van Hjjfte. die echter bij Dosko geblesseerd uitviel. Hij was geraakt aan een dijbeen, maar werd na de wedstrijd plotseling onwel. Voor alle zekerheid werd Van Hijfte na afloop naar een ziekenhuis in Bergen op Zoom gebracht voor controle De winst van Sluiskil kwam na de pauze nog wel een paar keer in gevaar. Zo schoot Erik Aarden tegen de kruising, was Ronnie Schrier (na rust ingevallen) een keer dicht bij de gelijkmaker en redde tenslotte Patrick Wauters uitstekend op een schot van Mouws. Maar het bleef 0-1 en daardoor blijft Sluiskil voortreffe lijk in de race om zich te handhaven. VLISSINGEN - Middenvelder Huib Meerman is de laatste jaren een 'vaste keus' voor het Zeeuws elftal. Toch deelde hij gistermiddag in de Vlissingse malaise tijdens de thuiswedstrijd tegen WVO uit Oosterhout. Ook Meerman kon geen lijn en tempo brengen in het spel van de Walcherse tweede klasser, die volkomen verdiend met 1-2 verloor van de Brabantse rivalen. Met deze nederlaag zit Vlissingen nog volop in de gevarenzone, waaruit de degradanten voor de derde klas moeten komen. Huib Meerman speelde tegen WVO ver beneden zijn niveau, dat hij in voor gaande competities behaalde bij zijn vorige club Amemuiden. Vlissingen- trainer Bert Pentury had daar gister middag na afloop van de wedstrijd te gen de ploeg uit Oosterhout wel een ver klaring voor: „Bij Amemuiden speelde hij altijd in een ploeg, die met honderd procent inzet in het veld stond. Maar bij Vlissingen zijn er spelers, die voor ie dere wedstrijd weer moeten worden op gepord om die inzet van honderd pro cent of meer ook te bereiken. Dat is het probleem van Huib. Bij Amemuiden was hij er aan gewend, dat iedereen zich volledig gaf. Maar bij Vlissingen moet er voor iedere wedstrijd op gehamerd worden, dat die inzet optimaal moet zijn". Vlissingen is nu zonder twijfel verzeild geraakt in een situatie, waarin bikkel hard geknokt moet worden voor ieder punt. Zondag aanstaande wacht tij dens het inhaalprogramma bijvoor beeld de derby tegen Middelburg en trainer Bert Pentury behoeft dan zijn ploeg nauwelijks te motiveren, want juist tegen deze aartsrivaal weet ieder een natuurlijk dat het zo langzamer hand 'alle hens aan dek' is. Ook Huib Meerman zal zich dan omringd weten door spelers, die voor 'honderd pro cent of meer' willen knokken. Vanzelfsprekend werd de wedstrijd te gen WVO gistermiddag sterk beïnvloed door de felle wind, die in de lengterich ting over het veld joeg. Voor de rust had WVO die 'storm' mee en de Brabanders waren dan ook veel meer in de aanval in de eerste helft. Dat resulteerde binnen twintig minuten in een 0-2-voorsprong voor WVO. In de 14e minuut legde Paul de Ronde de bal simpel terug op Mario Koreman, die van dichtbij raak schoot: MIDDELBURG - Weer geen succes voor Patrijzen in de Brabantse vierde klas G. Uitslagen: Oudemolen - Noordhoek 1-0, Hoeven - Patrijzen 2-0, Cluzona - DIOZ 0-1, Sprundel - MOC afg., RSV - Nieuw Borgvliet 0-0, Schutters - Kruisland 1-1. Kruisland DIOZ MOC 18 Schutters Oudemolen Nw. Borgvliet Hoeven Noordhoek Cluzona Sprundel RSV Patrijzen 13 8 14 8 13 6 25-13 25-12 1 18 18- 8 4 18 26-18 5 15 22-16 5 15 21-22 7 12 24-27 7 11 20-27 6 10 13-20 7 10 14-24 7 10 18-23 10 5 13-29 0-1. En in de 19e minuut goochelde Paul ging van Huib Meerman, die zich op de Ronde zichzelf langs drie Vlissingse rechts uitstekend vrij speelde en de bal verdedigers en schoot hard raak: 0-2. klaar legde voor de vrijstaande René Vlissingen leek verslagen, maar kwam Moens die de bal in het doel gleed: 1-2. drie minuten later toch weer volledig „Ons probleem is dat we teveel kansen terug in de wedstrijd dankzij een bevlie- missen", zou later trainer Bert Pentury HOEVEN - PATRIJZEN - De jonge Hoeven-ploeg had het in de beginfase moeilijk tegen Patrijzen. De Braban ders verdedigden echter rustig en be kwaam en namen na 17 minuten een 1-0 voorsprong door Kuijk. Er kwamen meer kansen, maar Patrijzen-doelman Nagelkerke voorkwam een grotere ach terstand. Zes minuten na de rust was het in feite al beslist. Van Beers zorgde toen voor 2-0 en Patrijzen kon in de res terende tijg geen potten breken. Olympische selectie ZEIST - Ger Blok, de coach van het Nederlandse Olympische elftal heeft in zijn selectie voor de oefenwedstrijd van dinsdagavond in Kerkrade tegen Roda JC, vier spelers uit de amateuris tische periode over gehouden. Dat viertal bestaat uit de AFC-ers Van Dord en Spee, de jonge doelman van Ajax Menzo en verdediger Steenge van Groningen. Helemaal nieuw in de groep is Groninger Theo Keukens. De zestien spelers die Blok heeft aange wezen voor de wedstrijd van dinsdag avond zijn Molenaar en Menzo (Ajax). Van Dord en Spee (AFC), Steenge. Jans en Keukens (FC Groningen). Forman- noy, Van Tiggelen en Lengkeek (Spar ta), Adelaar en Carbo (FC Utrecht), Koevermans en Suvrijn (Fortuna Sit- tard), Strijbosch (Helmond Sport) en Troost (Feyenoord). Gelijkspel Vosmeer OUD-VOSSEMEER - Vosmeer heeft in de thuiswedstrijd tegen SCW met 1-1 gelijkgespeeld. Het nam na 21 minuten spelen de lei ding uit een strafschop die door Leo Ha- vermans werd benut. Zeven minuten voor rust kwam SCW op gelijke hoogte door een kopbal van Ad Antheunisse uit een hoekschop van Piet de Jong. In de tweede helft was Vosmeer wel het meest in de aanval, maar het slaagde er niet in om de winnende treffer te ma ken. MIDDELBURG - In de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal is Noormannen na de winst op Sluis (vorige week) ineens op dreef. Zon dag was ook Robur met 6-0 kans loos. Volharding pakte kostbare punten met een verrassende 1-0 wmst op Oostburg. Lewed. Boys Philippine Sluis Zeelandia Com Boys Noormannen Robur Oostburg Hulsterloo Volharding SDO Renesse 13 7 3 3 17 24-12 1 17 22-14 2 16 15-15 3 15 20-15 13 4 7 2 15 0-17 12 4 4 4 12 3 5 4 13 2 7 4 14 26-20 14 15-18 12 17-14 11 17-17 11 11-12 9-21 13 0 4 9 4 11-32 NOORMANNEN - ROBUR - Een geweldige dosis vechtlust van Noormannen heeft Robur kansloos gemaakt. De Westkapelaars speel den-zelfs zonder Jan Huibregtse, Levien Hendrikse, Bert Teileman (familieomstandigheden) en de ziekte Ko Roelse. Al na zes minu ten gaf aanvoerder Aamout Hui bregtse het goede voorbeeld: 1-0. Robur speelde toch wel goed. zeker voor rust. maar via Pim van Sig- hem en weer Huibregtse werd het kort voor rust 3-0. Toen Evert Wisse er een kwartier na rust tegen de ver houding 4-0 van maakte was de strijd beslist. Pim van Sighem scoorde nog 5-0 en het mooiste doelpunt kwam met een kopbal van Henk Wielemaker: 6-0. Noor- mannen-doelman Wim Huiszoon stopte daarna nog een strafschop. VOLHARDING - OOSTBURG - Een wat rommelige wedstrijd, ook als gevolg van het slechte weer. Volharding speelde een sterke eer ste helft en nadat Kees Lous van dertig meter tegen de lat had ge schoten. werd het tien minuten voor rust verdiend 1-0. Oostburg pakte na rust de zaken energiek aan. Volharding moest in de verde diging. maar de Bevelandse ploeg deed dat zo bekwaam, dat de Zeeuws-Vlamingen op de 1-0 ach terstand bleven staan. Een moment uit de wedstrijd Noormannen - Robur in de eerste klas. Alliance Middelburg WVO Berkdijk DOSKO Vlrtus Internos Vlissingen Madese Boys Sluiskil NOAD Haarsteeg 14 7 7 0 zeggen. Weliswaar kreeg Vlissingen in dit duel niet vee! scoringsmogelijkhe- den, maar inderdaad stond René Moens tien minuten voor rust model voor een speler, die een opgelegde kans miste. Uit een voorzet van Baljeu kwam hij vrij voor doel, maar knalde de bal in zijn haast meters over. Gestuwd door de stormachtige wind, was Vlissingen na rust vrijwel voortdu rend in de aanval. Maar de 'combina ties' waren een aaneenschakeling van mislukkingen, zelden werd een bal goed geplaatst, mistrap na mistrap was te zien en maar enkele keren kwam er een schot op doel uit. Pentury. .Als het binnen een redelijke tijd gelukt was om er 2-2 van te maken, was het een heel andere wedstrijd geworden". Maar die beslissende kans kwam nooit. Integen deel: de beste kans was nog voor WVO, want bij een counter kwam Ronnie van Geenen alleen voor doelman Hans de Roover, omspeelde de keeper ook, maar mikte toen in ideale situatie naast het doel! Vlissingen moet nu vechten tegen degradatie. Wedstrijd gestaakt na bomontploffing BUENOS AIRES-Twee spelers van de Argentijnse voetbalclub Velez Sars- field zijn gewond geraakt bij de ont ploffing van vier bommen in een kleed kamer. De bommen, die in de rust ex plodeerden, verwondden de spelers Alonso en Cabrera. Velez Sarsfield weigerde daarop aan de tweede helft van het duel tegen Estudiantes te be ginnen. Na een formeel verzoek daartoe van de aanvoerder van Velez, Pedro Larraquy, staakte scheidsrechter Claudio Busca de wedstrijd. On de eerste helft van het in Buenos Aires gespeelde duel was niet gescoord. Estudiantes is lijstaanvoer der in de hoogste afdeling van de Argen tijnse voetbalcompetitie. Twee aanvallers van Clinge gestreepte shirtsgaan het duel aan met Jan van de Broeke. de voorstopper van Axel. De wedstrijd eindigde in een overwinning voor Clinge. dat thuis ongeslagen bleef. CLINGE - Ook in de wedstrijd tegen Axel handhaafde Clinge gistermid dag het ongeslagen thuisrecord. Na een 0-0 ruststand liep de thuisclub uit naar een 3-0 voorsprong, die vlak voor tijd werd verkleind tot de eind stand: 3-1. Daarmee kreeg Clinge waar het ge zien het aantal doelkansen recht op had. In de eerste helft echter faalde de formatie op cruciale momenten. Een euvel trouwens, waar men al een heel seizoen mee te kampen heeft. Axel stelde daar in de eerste helft eveneens een handvol doelkansen te genover, maar ook bij die ploeg stond het vizier niet op scherp. Bovendien mocht Clinge niet klagen, toen in de 9e minuut een van de eigen verdedi gers de bal voor de voeten van een doorgebroken Axelaar weggrabbel- de in het strafschopgebied. Scheids rechter Nerings uit Made liet door spelen en uit die kans schoot Dick de Pooter vanuit een moeilijke hoek in het zijnet. Na rust leek Axel, gesteund door een hard opstekende wind in de rug, het Clinge knap lastig te kunnen maken. De tweede speeltijd was echter nog geen zes minuten oud. toen Clinge op voorsprong kwam Op aangeven van Nelis de Visser, die op links knap doorging, scoorde Fred van Cauteren onhoudbaar en van dichtbij (1-0). De bezoekers reageerden met een takti- sche wijziging. Fony Verstraeten, ge start als laatste man, schoof op naar het middenveld. Juist die positie wisseling zou de Axelaars later op breken. Vooraan kon Axel geen vuist maken en opbouwend klopte er maar weinig meer van. Bovendien ging er achter in organisatorisch herhaaldelijk veel mis. Na enkele hardnekkige weige ringen van de Clinge-voorwaartsen om het karwei te klaren, was het in de 35e minuutwelraak.Danny van Puy- velde ging op links door, stuitte op doelman Gommers en in een onover zichtelijke situatie rolde de bal tegen het nylon (2-0). Het duel kreeg een slot met twee strafschoppen. In de 40e minuut verzilverde Van Cranen- broeck een elf-metertrap voor Clinge. nadat Van Puyvelde tegen de grond was gegaan (3-0) en in de 43e minuut doelpuntte Michels voor Axel tegen, nadat Verhelst onderuit was j (3-1) MIDDELBURG - Het is nog maar de vraag of de afgelasting van Internos - Middelburg wel zo ongelukkig is uitge komen. Middelburg zag zijn papieren weer verbeteren aan de top van de tweede klas. Alliance speelde 1-1 bij NOAD en Dos ko werd op eigen veld door Sluiskil ver rassend met 1-0 verslagen. Onderaan wordt het dringen. Alleen Haarsteeg bleef door de nederlaag bij Madese Boys (2-1) op negen punten steken, maar de rest pakte punten en bedreigt nu ook Vlissingen. Uitslagen: Dosko - Sluiskil 0-1. Vlissingen - WVO 1-2. NOAD - Alliance 1-1. Virtus - Berkdijk 1-1, Madese Boys - Haarsteeg2-1. Inter nos - Middelburg afgelast. MIDDELBURG - De vierdeklassers in het zondagvoetbal hebben niet voor verrassingen kunnen zorgen. Alle wed strijden liepen min of meer voorspel baar af, maar overwinningen voor de toppers en nederlagen voor de staart- clubs. Uitslagen: HW - IJzendijke 2-0, Hoofd plaat - Hontenisse 2-1Clinge - Axel 3-1 Koewacht - Biervliet 0-1, Vogelwaarde - Aardenburg 2-1, Temeuzen - Zeeland Sport 3-1. HW'23 14 9 5 0 23 22- 7 Hoofdplaat 14 10 2 2 22 28-16 Clinge 13 7 6 0 20 28-13 Temeuzen 14 8 3 3 19 18- 8 Vogelwaarde 14 5 3 6 13 17-17 Axel 14 3 6 5 12 17-19 Biervliet 12 3 4 5 12 17-19 Biervliet 12 3 4 5 10 10-15 Koewacht 13 5 0 8 10 18-17 IJzendijke 13 2 5 6 9 9-15 Aardenburg 14 2 5 7 9 18-29 Zld. Sport 13 2 4 7 8 16-27 Hontenisse 14 3 1 10 7 10-28 21 23-11 17 26-15 16 19-14 16 13-11 15 20-16 14 15-18 13 15-16 11 15-17 11 20-24 11 11-19 10 15-25 9 13-19 HVV - IJZENDIJKE - HW had geluk, want IJzendijke was in het veld zeker niet minder. Maar het zwakke duel werd met twee Hulsterse doelpunten opgefleurd en daarmee is eigenlijk alles gezegd. IJzendijke had na drie minuten al kunnen scoren, maar Jos van de Kin deren kreeg op het nippertje nog de hulp van Van Akker, die de bal van de lyn trapte In de eerste helft werd een combinatie met Cleijmans afgerond door Peter van Eekelen (1-0) en na de rust besliste HW de wedstrijd door Huub Bun, op aangeven van Lueas van de Voorde: 2-0. HOOFDPLAAT - HONTENISSE - De thuisclub was beter en won verdiend- De eerste helft was het beste deel. Na twee minuten maakte Herbert Versluijs er al 1-0 van en vijf minuten voor de rust werd het dankzij dezelfde speler 2-0. Hontenisse was na rust gelijkwaardig. Veel kansen waren er in de tweede speelhelft niet. Pas in de laatste minuut werd het nog 2-1 door Van Meegen. SEROOSKERKE - Dick van Westen heeft dit weekeinde zijn contract bij Serooskerke met een jaar verlengd. De Vlissingse trainer is bezig aan zijn eer ste seizoen bij de zaterdagclub. Kioetinge verlengde eveneens het con tract met zijn eerste trainer. Henk Hou tekamer kwam met het bestuur een nieuwe verbintenis overeen. De zaterdag afdelings eersteklasser VCK wordt ook volgend seizoen nog ge traind door Frits Simons. De Middel burger gaat dan zijn negende seizoen in bij VCK. Na vier seizoenen als jeugd trainer te hebben gewerkt begirt hij dan aan zijn vijfde seizoen als trainer van de eerste selectie. VOGELWAARDE - AARDENBURG - Een gelijkspel had de verhouding veel beter weergegeven. Aardenburg speel de niet minder, maar werd twee minu ten voor het einde nog verrassend op een 2-1 nederlaag getracteerd. Theo de Croock had voor rust de score geopend (0-1). maar vijf minuten voor rust werd het via Ronald Bun 1-1. Weinig kansen na de rust. De wedstrijd leek op de te rechte 1-1 te blijven steken, maar de bij een hoekschop mee naar voren geko men laatste man Peter Collet kopte de bal in: 2-1. KOEWACHT - BIERVLIET - Koe wacht speelde een van zijn mindere wedstrijden en dat werd terecht door Biervliet afgestraft. De bezoekers had den weinig problemen. Een kwartier voor rust was het door Robbie van de Hemel 0-1 geworden. Koewacht had na rust weliswaar de wind in de rug. maar zelfs toen bleef Biervliet de wedstrijd beheersen. TERNEUZEN - ZEELAND SPORT - De eerste helft was weer voldoende voor de Temeuzenaren. Drie kwartier lang werd er voluit gespeeld en toen was de tegenstander verslagen. Frank Boog- aart, Tonnie de Kort en weer Boogaart brachten m de eerste periode Temeu- zen op een riante 3-0 voorsprong. Na de rust werd het rustiger aan gedaan. De Vlissingers konden desondanks geen vuist maken. Temeuzen werd nauwe lijks bedreigd en alleen een moment van verslapping werd nog afgestraft. MIDDELBURG - Met een 1-1 bi j sport club Gastel heeft Breskens zijn toppo sitie behouden in de derde klas D. Theoretisch heeft Breskens (een wed strijd minder) zelfs de eerste plaats nog steeds in handen. Steenbergen won wel van Divo (3-1) en Steen pakte zelfs de winst in Goes (2-1). Onderaan is het doek voor Ria nu vrij wel gevallen. De vierpuntenwedstrijd tegen RCS ging met 2-1 verloren en om dat er twee ploegen moeten degrade ren, zit ook Jong Ambon na de ongeluk kige 3-2 thuisnederlaag tegen Roosen daal nog dik in de zorgen. Het onbere kenbare Zierikzee pakte weer eens flink uit en BSC werd met 6-1 geslachtofferd. Steenbergen Steen SC Gastel Breskens Goes Zierikzee Roosendaal DIVO RCS BSC 14 7 4 14 7 4 3 18 20-15 3 18 23-20 1 17 23-15 2 17 26-23 5 15 26-21 5 14 29-18 5 14 19-18 5 14 23-23 5 13 10-14 6 11 21-29 Jong Ambon-Roosendaal Roosendaal was met de 2-3 overwin ning in Middelburg de gelukkigste ploeg. Jong Ambon blijft in degradatie- zorgen. Voor de rust namen de Braban ders onverwacht bij een uitval na tien minuten een 0-1 voorsprong door Van Beek. Jong Ambon was echter sterker en dikverdiend werd het na 25 minuten gelijk. Een kopbal van Jimmy Pentury werd uit het doel geslagen en Dick Ma- nuhuwa benutte de strafschop. Roo sendaal had na rust de wind in de rug. Toch bleef Jong Ambon met prima combinaties de geyaarüjkse ploeg en nam na een kwartier een 2-1 voor sprong. Wim Rissakotta rondde een ac tie van Jimmy Pentuty en Pieter Telus- sa af. De pech was echter in tien minuten compleet. Eerst kopte Michielsen hoger dan doelman Noes Patty (hij verving aam ïeiuaaa. aie vrijdagavond bij een verkeersongeval gewond raakte) en tien minuten later kogelde Van Beek een vnje trap van twintig meter in: 2-3. Jong Ambon probeerde uiteraard nog van alles, Het was nog tien minuten erg druk voor het Roosendaalse doel, maar de verdiende gelijkmaker wilde er niet in. RIA-RCS Voor Ria is het seizoen nu vrijwel ver loren. De vierpuntenwedstrijd tegen RCS ging wat onfortuinlijk verloren, want Ria had de wedstrijd in de eerste helft moeten beslissen. Na tien minu ten kwam Egbert Audenaerd op aange ven van Alex Denhulsters vrij voor Dijkhuizen en die werd in twee keer verslagen (1-0). De Zeeuws-Vlamingen leken acht minuien later op rozen te komen. Alex Dehulsters werd gevloerd: Aude naerd schoot eerst tegen Dijkhuizen en de rebound over het doel. RCS putte daar moed uit en ondanks een over- vijf minuten na rust bij een uitval 1-1 door Eddie Wallaart. Nog meer pech voor Ria in de 25e minuut: een overtre ding van Paul Bambost, hij leverde ook nog het nodige commentaar en scheids rechter De Greef stuurde hem van het veld. De Greef noteerde ook nog Emans. Na nog een afgekeurd doelpunt van de Souburgers werd het dan tien minuten voor tijd 1-2 door Jan Bil en in een spannend slot schoot Ria nog net over en naast en wilde er geen gelij kma- kend doelpunt meer langs Dijkhuizen GoesSteen De Zeeuws-Vlamingen beslisten de strijd wat onfortuinlijk in de laatste se conden Toen zorgde Van Remortel nog voor een 1-2 overwinning. Het was ove rigens een matige wedstrijd, waarin Goes de eerste helft voor zich opeiste. De thuisclub had al na zes minuten een 1-0 voorsprong genomen dankzij een vnje trap van Frans Schauw. Meer kan sen liet Goes onbenut en dat bleek na rust noodlottig, want toen drukte Steen goed door. Het overwicht resulteerde na 25 minuten in 1-1 dankzij Albert Mortier en in de laatste minuut dus nog onverwacht in 1-2. SC Gastel-Breskens Breskens-doelman Rob Gruben heeft de wedstrijd voor zijn ploeg gered in de eerste helft. Gastel was toen het meest aanvallend en met goed voetbal kwamen er volop kansen. Het werd na een kwartier door Willy Mol 1-0. maar een minuut later al kopte Jan de Lobel de bal achter de kansloze doelman Rijsdijk: 1-1. De Brabanders zagen daarna geen kans meer de uitste kende Rob Gruben te verschalken. Na de rust viel het tempo wat terug. Bres kens kreeg wel meer greep op de wed strijd. De homogene ploeg van Piet de Winde (met Jimmy Pietersz weer in een hoofdrol) speelde rustig en was duide lijk tevreden met de 1-1. Zierikzee-BSC Het zag er voor rust lang niet naar uit, dat Zierikzee weer een grote overwin ning zou behalen. BSC was toen zelfs verrassend op voorsprong gekomen in de 3e minuut door Henry Perdaems: 0- 1. Zierikzee kreeg wel een veldoverwicht en in de achtste minuut maakte de jeugdige Theo Wittenberg er via een te genstander 1-1 van. Tien minuten voor rust werd het 2-1 door Dick Hart. BSC opende na rust het offensief. Zierikzee moest tegen de wind spelen en kwam in de verdrukking. Behalve een afgekeurd doelpunt bleef het gevaar beperkt en toen na twintig minuten de weer uitste kende Kees Verkaart er bij een counter 3-1 van maakte, waren de Brabanders verslagen. Zierikzee kon weer alles, werd erg gevaarlijk en in de 26e minuut maakte Verkaart er 4-1 van. Wittenberg onderschepte nog een verkeerde terug speelbal en dat betekende 5-1. waarna in de laatste minuut Verkaart de kroon op zijn wedstrijd zette: 6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11