Klachten over overlast Nieuwendijk Ylissingen Provincie heeft 3,2 miljoen gulden voor bevorderen werkgelegenheid Bureau rechtshulp dupe van plannen minister DANKBETUIGINGEN UIT GDANSK EN GRUDZIADZ BEWONERS WILLEN MAATREGELEN ONDERSTEUNING FINANCIERINGEN IN DE OVERHEIDSSFEER (RIJDAG 28 JANUARI 1983 PZC/provincie YLISSINGEN - Enkele bewoners van de Nieuwendijk in Vlissingen zijn de overlast van cafébezoe- cers meer dan beu. Zij willen» dat de overheid en met name de gemeente eindelijk eens maatrege len neemt tegen de hinder, die zij ondervinden in de vorm van lawaai, vernielingen en andere geweldplegingen, met name na de late sluitingen van de café's in hun straat. Het echtpaar Van Strien heeft inmiddels, om verschillende redenen een hekwerk geplaatst voor het portiek, dat vaak doelwit was van aangeschoten jongelui. De meeste middenstanders laten zich echter niet mponeren en zijn zeker niet van plan te vertrekken. Zij stellen dat altijd wel sprake is geweest van enig overlast door aangeschoten jongeren. Vlissingen is volgens hen in dat opzichte niet erger dan andere vergelijkbare steden. maar het ene jaar erger dan het andere. „Er zijn duidelijk pieken. In 1981 heb ik drie schadegevallen gehad", vertelt hij. Van poging tot diefstal is volgens de heer Dert nauwelijks sprake geweest, evenmin als bij galerie Marquis, waar ook een ruit is gesneuveld. „Er stond een object achter van Jeroen Henneman, dat door de kracht van de inslag is verschoven. Volgens mij is het alleen een uiting geweest van agressie Dat gebeurt regelmatig, om de vijf of zes weken. Nu heb ik er al weer zes of zeven keer last van gehad", vertelt L. G. Marquis. „De ruiten worden ook vaak bespuwd. Je ziet dan gewoon, dat het is gedaan met zoveel mogelijk kracht en afschuw". Hij ziet daarin de sociale functie van zijn galerie op die plaats in de binnenstad. „Hoewel ik daarmee na tuurlijk niet mijn brood kan verdie nen", voegt hij daaraan toe. Hij noemt de vernielingen vanzelfspre kend in deze tijd, waarin de normen vol gens hem algemeen zijn verlaagd. „Maar twintig jaar geleden woonde ik er zelf ook en toen kon je op zaterdag nacht tot vier uur ook niet slapen van de herrie. Er waren vechtpartijen tus sen hele groepen jongeren. Ik denk dat de uitingen van geweld wel weer toene- Wij moeten van onze woning een jurcht maken om te kunnen overle ven". zegt mevrouw Van Strien, Nieu- irendljk 8. „Ik durf gewoon niet weg te pan, uit angst dat een ruit wordt ver- ïield en alles zou worden weggehaald, jaarom hebben wij luiken voor de ra men gemaakt, maar ook om het lawaai wat buiten te houden. Soms schrik je je dood in bed, van het schreeuwen en gil len in de portieken. De volgende mor gen ontdek je dat het portiek is onder gekotst en blijkt iemand tegen je deur te hebben gepist. Daarom hebben wij enkele dagen geleden een hekwerk voor het portiek gezet. En zo zit je jezelf te Bewaken", aldus mevrouw Van Strien. De winkeliers in de omgeving zeggen volgens haar geen echte overlast te on dervinden. „Maar die mensen hebben ook allemaal een bedrijf en dan doet men elkaar geen zeer", meent zij. „Tien of twintig jaar geleden zou het veel er ger zijn geweest. Toen kon je 's avonds zelfs niet over straat lopen. Maar ik durf dat in het weekeinde ook niet meer al leen", aldus mevrouw van Strien. Zij wil de gemeente aansprakelijk stellen voor alle kosten die zijn gemaakt om de over last te bestrijden. De nieuwe wet op de geluidshinder geeft volgens haar daar voor voldoende mogelijkheden. „En als de gemeente niet wil helpen dan probe ren wij het maar hogerop, bijvoorbeeld bij de provincie", zegt zij. Volgens mevrouw Van Strien zou veel strenger de hand moeten worden ge houden aan tijdige sluiting van de ca fé's, maar ook het toegangsverbod voor iongeren beneden de 16 jaar. „Als de gelegenheid niet wordt geboden kun nen kinderen van 12 en 13 jaar niet ln de kroegen komen. Maar een kroegbaas wil aan iedereen verdienen en laat hen ook binnen. De kinderen zeggen wel om tien uur thuis te komen, maar dat wordt toch twaalf uur. Ouders kunnen hun kinderen dat niet meer verbieden, in de ze tijd", zegt mevrouw Van Strien. bliek alleen is niet voldoende om ver nielingen te voorkomen. Er is hier een half jaar een wijkagent geweest en toen werd het rustig", stelt hij. Overi gens is bij van mening, dat het de laat ste tijd nogal meevalt met vernielin gen. „Het is wel eens erger geweest", zegt hij desgevraagd, daags hadat 's nachts met limonadeflesjes drie gaten zijn geslagen in zijn etalageruit. De vernielingen zijn volgens hem een ver schijnsel van de laatste tien jaren, Armand Pien houdt lezing in Middelburg MIDDELBURG - Armand Pien, de „weerman" van de BRT, houdt dins dagavond 8 februari een lezing in de schouwburg te Middelburg over het onderwerp „Weersvoorspelling nu". Hij doet dat op uitnodiging van de jachtclub Veere, de WW Schelde uit Vlissingen en de WV Ame uit Middel burg. Behalve een lezing is er een Olm- vertoning. De lezing, die begint om 20.00 uur, is alleen toegankelijk voor le den van de Walcherse watersportver enigingen. men, maar niet meer dan elders waar zoveel bars zijn", zegt hij. De heer Marquis stelt dat een wijk agent geen oplossing kan bieden, maar wel kan meehelpen. Nu probeert vol gens hem iedereen de verantwoorde lijkheid af te schuiven op een ander, terwijl er een gezamenlijke krachtsin spanning zou moeten komen van wijk agenten, kroegbazen, ouders, hulpver leners en een overheid die de noodza kelijke maatregelen neemt, waardoor voldoende werk komt voor jongeren. De Vlissingse politie noemt inschake len van wijkagenten 's nacht praktisch niet uitvoerbaar, alleen al uit oogpunt van arbeidsvoorwaardenbeleid. De po litie is volgens commissaris L. E. Schul- ler wel vaak ter plaatse en na een mel ding over het algemeen ook snel aanwe zig. „Wij hebben er verschillende keren behoorlijk in de moeilijkheden gezeten dus men kan niet zeggen dat wij te bang zijn om er te komen en op te treden", zegt hij. „Het zal misschien wel eens ge beuren dat we wat later zijn, want wachten duurt altijd lang, maar dan zijn de agenten ergens anders bezig. Al tijd op de Nieuwendijk staan zou een oplossing zijn, maar wij kunnen niet overal een diender neerzetten". De Vlissingse commissaris zegt overi gens verwonderd te zijn over klachten, dat de straat zou verloederen. „De vrees daarvoor was in het begin veel groter dan nu praktisch blijkt nodig te zijn ge weest. De oorsprong van die vernielin gen zijn wellicht terug te voeren tot de Nieuwendijk, maar de effecten vind je elders in de stad langs bepaalde routes bijvoorbeeld", aldus de heer Schuller. De drukte iu de bars tijdens het week einde valt volgens hem ook erg mee, de laatste tijd. „De kroegbazen klagen steen en been", deelde hij mee. Wijkagent Zij meent dat een wijkagent veel over- kunnen voorkomen. Ook foto- bandelaar J. M. Dert is die mening toe gedaan. „De medewerking van het pu- H. van Rie blijft bij eis inzage verslagen b en w van Aardenburg AARDENBURG - Het Aardenburgse D'66-raadslid H. van Rie verzet zich te gen de weigering van b en w om hem de verslagen ter inzage te geven van de besloten collegevergaderingen. Hij maakt bezwaar tegen die weigering en verzoekt b en w alsnog de afschriften van die besprekingen toe te zenden. Het Aardenburgse college heeft dat eer der al geweigerd. Wethouder J. A. J. de Ridder (WD) heeft zich echter van dat standpunt gedistantieerd. Hij vindt dat het college de verslagen openbaar moet maken aan raadsleden als daarom wordt gevraagd. Weigering is volgens hem in strijd met de wet op Openbaar heid van Bestuur. Van Rie wil de stukken inzien, omdat hjj zich heeft verbaasd over de publieke stellingname van het college bij ver scheidene zaken. Hij wil nu wel eens we ten hoe er binnen het college wordt ge praat. en hoe de beide wethouders en de burgemeester zich tot elkaar verhou den. Zijn officiële bezwaarschrift bij b en w van Aardenburg kan nog een vervolg krijgen als het college blijft weigeren. In dat geval kan hij via een AROB-proce- dure zijn gelijk proberen te halen bij de Raad van State. Ook in hoger beroep vier maanden geëist voor verduistering door Goesenaar DEN HAAG - De procureur-generaal bij het gerechtshof in Den Haag heeft bevestiging gevraagd van het vonnis dat de rechtbank in Middelburg de 42- jarige D. N. uit Goes had opgelegd voor valsheid in geschrifte en verduiste ring: zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. N. colporteerde niet encyclopedieën, maar de handel wilde niet zo vlotten. Om toch aan zijn dagelijks brood te komen, voorzag hij de aankoopformu lieren van valse namen en adressen en leverde die in bij de uitgever. N. nam de boeken en zijn provisie in ont vangst. De encyclopedieën verkocht hij tegen een vriendenprijsje aan ken nissen in Den Haag, een aardige bron van inkomsten. Zijn oplichtingspraktijken liepen vast toen een totaalbedrag van ongeveer 80.000 gulden was bereikt en er een klacht was ingediend bij de politie. Van het vonnis van de rechtbank kwam N. in hoger beroep en zijn verdediger, mr J A M. Dietvorst. vertelde dat zijn cliënt een moeilijke jeugd heeft gehad, maar zijn best heeft gedaan om op het goede spoor te blijven. Zijn daad kwam voort uit financiële problemen, De Nieuwendijk in Vlissingen. VLISSINGEN - Het vierde hulptransport van de Stich ting Zeeland helpt Polen is enthousiast ontvangen in de steden Gdansk en Grudziadz. Voorzitter J. Lipowskidie pas uit Polen is teruggekeerd, heeft vele bedankbrieven meegenomen die gericht zijn aan de bevolking van Zee land. „De gebrachte schenkingen vormen een grote hulp voor de stad Grudziadz. vooral voor de mensen die zich in moeilijke omstandigheden bevinden", zo schrijft pas toor Baumgart namens de parochie van het Heilige Kruis in een brief aan verschillende burgemeesters in Zeeland. De heer Lipowski benadrukt dat vooral de zie ken, de werklozen en de gezinnen van mensen die gevan gen zitten of geïnterneerd zijn door de hulptransporten geholpen worden. De parochie van het Heilige Kruis verdeelt de aangekomen goederen over de andere negen parochies van de stad Grudziadz. Ook in Gdansk nam de kerk de verdeling van de hulp voor haar rekening. Uit die stad kwamen brieven van een kliniek voor jeugdige kankerpatiënten en van pastoor Stefan Duda. hoofd van het depot Gdansk dat zorg draagt voor de distributie van de goederen over de rest van de provincie. Volgens de heer Lipowski kunnen de Polen hulp van buitenaf nog steeds met missen. Ze hebben nog steeds een tekort aan bijna alle goederen. „Voor zover de win kels niet leeg zijn, zijn de spullen zo duur dat ze niet of nauwelijks meer te betalen zijn", aldus de heer Lipowski. Zo zag hij tijdens zyn verblijf in Polen een paar leren laarzen in een etalage staan voor de prijs van 10.000 zloty, het maandinkomen van een gemiddelde Pool Daarom gaat de Stichting Zeeland helpt Polen door met het organiseren van hulptransporten. De inzameling van geld en goederen is weer in volle gang. Volgens de heer Lipowski verloopt de inzameling van kleding voor spoedig. maar is er nog wel veel geld nodig Inwoners van Zeeland kunnen terecht op de zelfde adressen als bij de vorige inzameling, namelijk: Veerse- weg 21 in Veere, Korendijk 54 in Middelburg. Spoor straat 42 in Oost-Souburg en Hobeinstraat 22 in Vlissin gen. Het is de bedoeling dat het vijfde konvooi van de Stichting Zeeland helpt Polen in april of mei vertrekt. MIDDELBURG - Het grootwinkelbedrijf Trefcenter in Middelburg blijft open. Er vallen geen gedwongen ontslagen. De voorlopige weigering van het gemeentebestuur van Middelburg om Trefcenter tegemoet te komen in de parkeerproblematiek in het centrum van Middelburg vormt echter nog een grote bedreiging voor het warenhuis. Dit zijn de belangrijkste conclusies, die kunnen worden getrokken uit het reddingsplan, dat de raad van be stuur van Koninklijke Bijenkorf Be heer (KBB) in Amsterdam donder dag heeft gepubliceerd. Het Trefcen ter in Middelburg vormt, zoals be kend, een onderdeel van dit Bijen- korfconcem. De KBB-directie heeft onlangs het onderzoeksbureau McKinsey laten uitzoeken hoe een reorganisatie bij het in nood verkerende concern het best zou kunnen worden doorge voerd. McKinsey pleitte, zoals be kend, voor het afstoten of sluiten van een groot aantal werkmaatschappij en van de KBB. Hier onder had ook het Trefcenter in Middelburg kunnen vallen. Zover is het niet gekomen. Wel worden de Trefcenters in Ede en Arnhem afgestoten. Deze filialen worden 'ge 'geffanchised'. Dat wil zeggen, dat ze wel onder de naam Trefcenter blijven bestaan, maar dat een zelfstandige ondernemer wordt gezocht om de filialen met eigen ka pitaal en op eigen risico te exploite ren. Bedrijfsleider M. van Duin van Tref center in Middelburg toonde zich .donderdagavond opgelucht óver de van de KBB-directie om zijn vestiging te laten voortbestaan. Blij was hij ook over het feit. dat het aantal arbeidsplaatsen bij Trefcen ter. waar 422 mensen (inclusief part timers) werken, noch door gedwon gen ontslagen, noch door natuurlijk verloop hoeft te worden ingekrom pen. De vijf mensen die in verband met het automatiseringsproject bij Trefcenter een tijdelijk arbeidscon tract hebben tot 1 mei, zullen echter na het aflopen van dat contract moe ten afvloeien. „Maar dat wisten ze al op het moment dat ze werden aange nomen", zei de heer Van Duin. Parkeren „De parkeersituatie is veel ernstiger dan het gevaar dat van het McKin- sey-rapport uitgaat, zei de heer Van Duin donderdagavond desgevraagd. Hij doelde hiermee op het feit dat het Geere-gebied in Middelburg, waar zoals bekend een parkeer/ schuilkelder zal worden gebouwd, op 7 februari grotendeels wordt af gesloten. Dan vervallen 220 van de huidige driehonderd parkeerplaat sen. Om lang-parkeerders, die door bet vervallen van de 'Geere-plaat- sen' de wijk zouden kunnen nemen naar de parkeerkelder van het Tref center en het Vlissings Bolwerk, te gen te gaan wil de gemeente op het Vlissings Bolwerk betaald parkeren invoeren. Trefcenter wil zijn klan ten hun parkeergeld teruggeven, maar kan dat niet uit eigen midde len betalen. De heer Van Duin sprak in dit verband over 17.000 klanten, die zijn grootwinkelbedrijf weke lijks per auto bezoeken. Hij ziet het meeste heil in de instel ling van een 'blauwe zóne' (gratis par keren bij beperkte duur), maar de ge meente wijst deze suggestie 'vier kant af. De bedrijfsleider wees nog eens op de aantrekkingskracht die het Trefcenter vanuit heel Walcheren uitoefent en die van groot belang is voor de overige in het stadscentrum van Middelburg gevestigde midden stand. Nu de Raad van State zijn verzoek om de bouwvergunning voor de par keer/schuilkelder heeft afgewezen, gaat de ondernemingsraad van Tref-] center over tot acties. Personeel van Trefcenter en leden van de onderne mingsraad hebben de verschillende] raadsfracties in Middelburg inmid dels benaderd om tot een oplossing van het parkeerprobleem te komen. Bedrijfsleider Van Duin hoopt nog om via overleg met het college van b en w in Middelburg tot een vergelijk te komen. Lukt dat niet, dan denkt hij uit de argumentatie van de Raad van State nieuwe uitgangspunten te kunnen vinden voor juridische stap pen. 'BEZUINIGEN OP PRO DEO AD VOCATEN ONJUIST' MIDDELBURG - Het Bureau voor Rechtshulp Zeeland in Middelburg is boos op minister mr F. Korthals Altes van justitie. Aanleiding hiertoe is het plan van de bewindsman om ook de laagstbetaalden een eigen bijdrage van minimaal vijftig gulden op te leggen wanneer ze een 'pro-deo'-advocaat willen inschakelen. Ook de iets beter betaalden zullen veel dieper in de buidel moeten tasten wanneer ze van de diensten van een pro-deo advocaat gebruik willen maken. Dat komt doordat de minister in totaal 14 miljoen gulden wil bezuinigen op de subsidies in de pro-deo rechtspraak. Het Buro voor Rechtshulp vreest hiervan indirect de dupe te worden. Ze hebben de bewindsman een brief geschreven waarin ze zijn plannen afwijzen. Afschriften zijn verzonden naar de vaste kamercommissie voor justitie en de in Zeeland wonende tweede-kamerleden. „Als de mensen meer moeten gaan be talen voor een advocaat, zullen ze er eerder van afzien om een advocaat aan te vragen. Dat kan betekenen dat ze hun belangenbehartiging zelf maar ter hand nemen of dat ze veel meer bij ons aankloppen. Als ze geen advocaat in schakelen, dan moeten wij veel meer voor ze voorbereiden of zelfs meegaan naar een rechtszitting. Dat kunnen we niet doen, omdat in zo'n geval het geven van adviezen aan andere mensen in ge vaar komt.", menen de zeven medewer kers van het bureau aan de Loskade in Middelburg. Het geven van rechtskundige adviezen blijft immers de hoofdtaak van het bu reau. Het afgelopen jaar klopten maar liefst ruim zesduizend mensen voor een advies aan. Het bureau houdt wekelijks spreekuur in Middelburg, Goes en Ter- neuzen. Als de spreiding over de provin cie beter was, dan zouden nog veel meer mensen ons om rechtskundig advies vragen, menen de zeven. Het geld voor een betere spreiding ontbreekt echter In de brief spreekt het bureau de vrees uit dat de kwaliteit van de adviezen in het gedrang komt. Verder zijn de mede werkers bang, dat er cliêntenstops en of sluiting van spreekuren overwogen moeten worden. Ze wijzen de voorge stelde vorm van bezuinigen dan ook vierkant af. Vandaag (vrijdag) praten vertegen woordigers van alle in het land geves tigde bureaus voor rechtshulp met de minister. Ze hebben van de bewinds man de vrijheid gekregen om zelf met alternatieven te komen, als daarmee de bezuiniging van veertien miljoen op een andere manier kan worden bereikt „Een lachertje", vinden de bureaume dewerkers, „Want de minister stelde ons op 19 januari op de hoogte en we hebben tot 31 januari de tijd om met andere mogelijkheden te komen. Dat kan dus nooit" De bureaus voor rechtshulp in Neder land, waarvan er negentien bestaan, worden voor honderd procent betaald door het ministerie van justitie. Ze ge ven belangstellenden desgevraagd ad vies over juridische kwesties inzake huur, ontslag, sociale voorzieningen, sociale verzekeringen, echtscheidin gen. alimentatie, 'miskopen' en derge lijke zaken. De adviezen zijn -en blijven- gratis; alleen het inschakelen van een pro-deo advocaat gaat met ingang van 1 juli, als de minister zijn zin krijgt; ook voor de minst-draagkrachtigen geld kosten. De heffing van een eigen bijdra ge van laagstbetaalden geldt evenwel niet bij strafzaken. Daar worden alleen de bijdragen van degenen die iets beter verdienen verhoogd. MIDDELBURG - De provincie heeft voor 1983 bijna 3,2 miljoen gulden be schikbaar in het fonds .bijzondere voorzieningen'. Uit dat fonds kunnen uitkeringen worden gedaan om de werkgelegenheid te bevorderen. Daar bij gaat het - onderstrepen gs - niet om bijdragen aan bedrijven, maar om een ondersteuning bij de financiering van investeringen, die in de overheidssfeer liggen. Het Zeeuwse college wil die mogelijkheden niet alleen openen voor provinciale projecten, maar ook ande re overheden, die bij het .voorwaarde- scheppend" beleid betrokken zijn, zo als gemeenten en havenschappen. nvb wuuig ater- en spooront- sluiting van bedrijfsterreinen: opheffen van specifieke knelpunten voor zwaar vrachtverkeer; subsidiëren van de onrendabele in vesteringen bij bedrijfsterreinen, in het bijzonder aan het geschikt maken van terreinen voor kleine en middelgrote bedrijven, die gedwongen zijn zich uit de binnensteden te verplaatsen sanering van oude bedrijfs- en haven terreinen. gericht op het hernieuwd ge bruik voor bedrijven: bijdragen in de kosten van noodzake lijke verplaatsingen van bedrijven Bovendien geven gs in de nota over het fonds bijzondere voorzieningen aan. dat ook een scala aan andere overheids projecten gesubsidieerd zou kunnen opzicht noemt men on der meer: de aanleg van belangrijke gemeente lijke rioleringswerken met een voor rang voor werken, passend in het beleid rond bedrijfsvestigingen. Daardoor kan bijvoorbeeld een betere coördinatie van het milieubeleid verwezenlijkt wor den. kunnen werken worden aangepakt waarvoor gemeenten anders wellicht onvoldoende geld zouden hebben, kan ook stads- en dorpsvernieuwing bevor derd worden. voorzieningen voor of verplaatsing van milieuhinderlijke bedrijven. Bui ten de bestaande wettelijke mogelijk heden om achten gs op dit stuk van za ken een extra bijdrage verantwoord als het gaat om bedrijven, van wie in rede lijkheid verwacht kan worden dat ze de werkgelegenheid in stand helpen hou den. stads- en dorpsvernieuwing en res tauraties. Gs wijzen erop, dat steeds meer gemeenten bij dit soort projecten in financiële moeilijkheden dreigen te komen. Als opdrachtgevers „aantoon baar" in moeilijkheden dreigen te ko men, lijkt gs een steuntje in de rug „niet onredelijk"; projecten, die zijn gericht op om-, bij en herscholing van jongeren vooral Als bijdrage aan de beperking van de jeugdwerkloosheid kan volgens gs wor den gepoogd overcapaciteit van be- drijfsscholen van grote Zeeuwse bedrij ven toch te benutten door ook andere bedrijven in de gelegenheid te stellen van de scholen gebruik te maken en jongeren - in overleg met bedrijven, vakbonden arbeidsbureaus en het Con tactcentrum Onderlijs-Arbeid in Zee land - na de opleiding te plaatsen in gedeelde banen; bijdragen om werkgelegenheid bie dende projecten op te starten voor werklozen, waarbij wordt gewezen op het werk van de provinciale stuurgroep Werkloosheid en de regionale en ge meentelijke stuurgroepen op dit ter rein. De aandacht, vinden gs. kan dan tevens gericht zijn op bouwobjecten en experimenten met leerlingenplaatsen. Van belang voor de bijdragen noemen gs gezamenlijk optreden en de finan ciële bijdragen, die de aanvragers wil len leveren. BertBoersmain Visserskwartier VLISSINGEN - Zaterdag 5 februari treedt Bert Boersma op in het Youth For Christ (YFC) jongerencentrum het 'Visserskwartier in Vlissingen. De aan vang is 20.00 uur. Axëlaar mag in hoger beroep rijbewijs houden DEN HAAG - Het gerechtshof in Den Haag heeft de 29-jarige M. van der G. uit Axel veroordeeld tot 1500 gulden boete, twee weken gevangenisstraf, waarvan één week voorwaarde lijk, en zes maanden voorwaardelijke intrek- kiug van het rijbewijs, met een proef tijd van twee jaar. De man had onder invloed van alcohol zijn auto bestuurd en was daarvoor door de politierechter in Middelburg veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf en een jaar in trekking van het rijbewijs. De procu reur-generaal had bevestiging van dat vonnis geèist. Nabij Koewacht was Van der G. uit de bocht gevlogen, waardoor hij eerst te gen een geparkeerde auto botste en ver- volgens tegen een lantaarnpaal. Er werd zware schade aangericht. Toen de politie Van der G. aanhield, bleek zijn alcoholpromillage 2.16 te bedragen. Hij zei tijdens een kaartavondje minstens twaalf glazen bier te hebben gedron ken. Eveneens voor het besturen van een au to onder invloed van alcohol werd de 34-jarige W G. uit Hoogvliet ln hoger beroep door het gerechtshof veroor deeld tot een boete van 750 gulden en een voorwaardelijke intrekking van vier maan den van de rijbevoegdheid, met een proeftijd van twee jaar De poli tierechter in Middelburg had de boete op 700.- bepaald en de man een on voorwaardelijke intrekking van het rij bewijs van vier maanden opgelegd, om dat hij in Vlissingen had gereden met een alcoholpromillage van 1.03 in het bloed. G ging in hoger beroep, omdat hij zonder rijbewijs in moeilijkheden met zijn werk zou komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7