Lager beroepsonderwijs verdient meer aandacht Hervormde gemeente Serooskerke viert vierhonderdjarig bestaan Meer Westkappelse woningzoekenden Advertentiewerving gemeentegids Arnemuiden zorgt voor opwinding PZC/ streek VLISSINGSE WETHOUDER ADAN: weekenddiensten z S U z HAAL NU UW VOORDEEL. KOOP EEN FIETS BIJ DE RIJWIELCENTRALE OPHEFFINGSUITVERKOOP KORTINGEN VAN 30 EN 40% Speelgoedhuis OKÉ, VRIJDAG 28 JANUARI 1983 VLISSINGEN - „Het lager beroeps on derwijs (LBO), is altijd nog een vorm van restonderwijs, maar moet uit die sfeer komen. In de plannen van de com missie Wagner, die zijn voorgelegd aan de Tweede Kamer wordt het lbo een belangrijke aansluiting op' het be drijfsleven genoemd. Dat is een duide lijke erkenning van het beroepsonder wijs en een motief om de nodige aan dacht te besteden aan het 25-jarig be staan van de lbo-scholengemeenschap Swanenburgh". Dit zegt de Vlissingse wethouder voor onderwijs ing G. J. A. M. Adan (CDA), naar aanleiding van de Expo '83. die vrijdag 4 februari wordt geopend door staatssecretaris mevrouw drs N. J. Gin jaar-Maas. ,.wy willen ook de mogelijkheden laten zien van de lbo-scholengemeenschap in Vlissingen. waarin alle richtingen wel zijn vertegenwoordigd", verklaart di recteur A. A. Coone „De opleiding is niet alleen theoretisch of praktisch ge richt, maar is een combinatie van beide. Er wordt hand- en denkwerk verricht. De opleiding is algemeen vormend, be roepsoriënterend en creatief. Er zijn veel keuzemogelijkheden en het be langrijke is, dat je de eigenlijke keuze pas maakt aan het eind van het tweede leeijaar", verklaart directeur Coone. Met een lbo-dlploma hebben jongeren volgens directeur Coone nog een rede lijke kans op de arbeidsmarkt en zelfs een goede kans. ten opzichte van bij voorbeeld een mavo-leerling. „Niet dat hij of zij kan kiezen uit tien bazen, maar in verhouding met die mavo-leerling is Boete en intrekken rijdewijs geëist voor veroorzaken ernstig ongeval DÉN HAAG - De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft tegen de 29-jarige Vlissinger P. T. een boete van 1500 gulden en vier maanden voor waardelijk intrekking van het rijbe wijs met een proeftijd van twee jaar geëist, voor het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. T. veroorzaakte een frontale botsing op de Blaasseerweg in Biggekerke. waarbij twee personen ernstig gewond raakten. De Vlissinger zou met te grote snelheid een bocht genomen hebben waardoor hij op de linkerweghelft te recht kwam. T. werd door de Middelburgse recht bank veroordeeld tot zes maanden in trekking van het rijbewijs en duizend gulden boete, waarvan de Vlissinger in hoger beroep kwam bij het Haags ge rechtshof. Het intrekken van zijn rijbe wijs zou T. in zijn werk bemoeilijken. De procureur-generaal verweet de ver dachte onveilig rijden maar wilde er wel rekening mee houden dat de man nooit eerder voor een dergelijk feit was be straft, en dat intrekking van diens rijbe wijs hem voor problemen zou zetten. De verdediger van T.. mr Dijkman, be streed echter dat de Vlissinger met te grote snelheid de bocht had genomen, en bekritiseerde het politierapport waarin men aan de hand van remspo ren tot de conclusie was gekomen datT. te hard had gereden. De verdediger con cludeerde derhalve tot vrijspraak en vroeg in ieder geval het rijbewijs met onvoorwaardelijk in te trekken. Bermuda Triangle in disco Zoutelande ZOUTELANDE - De popgroep 'Bermu da Triangle' treedt zondag 30 januari op in disco Royal in Zoutelande. Twee leden van de groep komen voort uit de ter ziele gegane formatie Woodwind uit de Hoekse Waard. Zanger-gitarist Bas Riedé, bassist Bert Batenburg en drummer Kees Luyen- dijk spelen prettige dansbare rockmu ziek met veel variaties. De aanvang is om 15.00 uur. Activiteiten 'De Zwaan' in Oost-Souburg OOST SOUBURG - In het buurt- en clubhuis 'De Zwaan' in Oost-Souburg wordt vrijdag voor de vierde keer de maandelijke vrouwenbijeenkomst ge houden. Het thema van deze bijeen komst is gezonde voeding en alterna tieve voeding. De diëtiste A. Kiijfhout is uitgenodigd om het thema nader toe te lichten. De bijeenkomst begint om 9.15 uur en er is kinderopvang aanwe zig. In 'De Zwaan' begint donderdag 3 fe bruari een cursus 'zelf kleding maken en werken met stof voor mensen zon der baan. De lessen worden gegeven op donderdag tien opeenvolgende donder dagen en duren van 9.15 uur tot 11,15 uur. In de cursus wordt aandacht be steed aan het zelf maken van eenvoudi ge kleding, het werken met patronen en stoffen, zelf patronen maken en de ver schillenden stofverwerkingstechnie- ken. Carnavalsbal in Vlissingen VLISSINGEN - De Culturele Cama- valsstichting GrootrVlissingen houdt aanstaande vandaag, vrijdag, een groot carnavalsbal in de zaal van sport vereniging Zee land Sport, die zal wor den omgetoverd tot 'thuishaven' voor camavalvierders uit Vlissingen en om geving maar ook uit andere delen van het land en uit België. Er worden prin sen, prinsessen, dweilbands en dans mariekes uit de wijde omtrek verwacht De avond wordt geheel met levende muziek omlijst. Om 20.11 uur barst het feest los onder het motto 'Wist je het al. het is carnaval'. Iedereen die dit voor proefje van carnaval wil meemaken is welkom op het feest. zijn positie gunstig te noemen", meent de heer Coone. Het lbo-diploma biedt volgens hem ook een goede doorstroming naar het mid delbaar beroepsonderwijs, zoals mts en meao. „De opleiding is zeer geschikt voor leerlingen met weinig zitvlees. Je bent zeer afwisselend bezig", zegt hij. Nadeel Een nadeel van de scholengemeen schap Swanenburgh is volgens hem de verspreiding over vier verschillende gebouwen. Evenals andere scholen heeft men volgens de heer Coone ook te maken met een afname van de motiva tie van de leerlingen. ..Een algemeen verschijnsel, doordat leerlingen veelal door huiselijke omstandigheden tot doemdenken worden aangezet", zegt de heer Coone. „De teruggang van het aantal leerlingen is overigens in Zee land nog erg gunstig, in verhouding tot elders in het land. Alleen in Zeeuwsch- Vlaanderen ligt men boven het lande lijk gemiddelde". De Swanenburgh expo '83, die van 4 tot Veilig Verkeer in Souburg bijeen OOST-SOUBURG - De afdeling Oost en West-Souburg van Veilig Verkeer Nederland houdt vandaag, vrijdag, haar jaarlijkse bijeenkomst, toeganke lijk voorleden en introducés, in het ver enigingsgebouw Rehoboth in Oost- Souburg. Op deze avond zullen de di ploma's worden uitgereikt aan diege nen die de verkeerscursus met goed ge volg hebben gevolgd De avond wordt verder doorgebracht met bingo-dan sant. CNV werkgroep in Middelburg bijeen MIDDELBURG - De CNV-werkgroep ontwikkelingssamenwerking kwam bjjeen in De Schakel in Middelburg. Aan de orde kwamen de relatie ontwik kelingssamenwerking - bewapening, de contacten tussen oost en west en het vredesberaad in Nederland. Jaarvergadering organistenvereniging NIEUW- EN ST. JOOSLAND - Het dis- trict Zeeland van de Nederlandse Orga nistenvereniging (NOV) houdt zaterdag 5 februari de reglementaire jaarverga dering in de hervormde kerk in Nieuw en St. Joosland. Tijdens deze vergade ring. die om 14,30 uur begint, komen onder meer de jaarverslagen aan de or de. Bij de bestuursverkiezing is pen ningmeester W. de Widt aftredend, maar stelt zich herkiesbaar. Na afloop van de vergadering is er gelegenheid om het orgel van de kerk te bespelen. Overste J. Marcks nam afscheid van marine Vlissingen VLISSINGEN - Kapitein-luitenant- ter-zee J. Marcks heeft donderdag tij dens een informele receptie in de Lon- groom van de Marinekazerne in Vlis singen afscheid genomen als chef-staf van de Commandant Maritieme Mid delen Schelde. Overste Marcks verlaat de dienst op 31 januari in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Tijdens de receptie kwam een groot aantal vertegenwoordigers uit scheep vaartkringen de heer en mevrouw Marcks ter gelegenheid van het af scheid de hand drukken. De heer Marcks behoorde tot éen van de initia tiefnemers tot het informele overleg, dat de naam 'maritieme borrel' heeft gekregen, tussen vertegenwoordigers van de verschillende takken van scheepvaart. Daarnaast werd de recep tie bezocht door collega's en ex-colle- ga's van de overste en vertegenwoordi gers van het Vlissingse gemeentebe stuur. Overste Marcks wordt opgevolgd door kapitein-luitenant-ter-zee P Plas. evenals de heer Marcks lid van de WD- ff actie van de Vlissingse gemeenteraad. en met 10 februari wordt gehouden, is bedoeld als presentatie van het lager beroepsonderwijs in Vlissingen. Maan dagmiddag, dinsdag en donderdag brengen verschillende basisscholen een bezoek aan Swanenburgh. Dinsdag 8 fe bruari wordt open-huis gehouden, van 14.00 tot 16.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Woensdag 9 februari is het sportdag voor de leerlingen en om 20.00 uur be gint de feestavond in de sporthal aan het Koopmansvoetpad in Oost-Sou burg, met de groepen Noodweer, de Bill Bradley Band en 'Van Kessel'. Donder dag 10 februari Is er een feestavond voor het personeel en alle andere medewer kers. i! j. py k j* HF jfc, jmiJ SH®' Viif JIl Koken voor jongens èn meisjes op de lbo-scholengemeenschap 'Swanenburgh' in Vlissingen. UITGA VE VAN HERDENKINGSPENNING EN BOEKJE SEROOSKERKE (W) - De hervormde gemeente in het Walcherse Seroosker ke viert de komende maanden haar vierhonderdjarig bestaan. Een jubi leum dat wordt herdacht met enkele bijzondere kerkdiensten, te beginnen zondag 30 januari, met de uitgifte van een herdenkingspenning en met een boekje over de geschiedenis van kerk en gemeente dat in maart zal verschij nen. De exacte datum van vier eeuwen her vormde gemeente in Serooskerke is niet bekend, omdat het eerste 'acten- boek' (waarin de notulen zijn opgeno men van de Kerkeraad) lang geleden is verdwenen. Omdat de eerste bekende predikant, Comelis Simonsen, in 1583 aan de hervormde gemeente werd ver bonden, gaat men er van uit dat de ge meente vanaf die datum bestaat. Over het kerkgebouw aan de Noordweg is iets meer bekend. Het werd aan het eind van de twaalfde eeuw neergezet en deed in de eerste eeuwen 'van zijn be staan' dienst als katholieke kerk. Dat valt af te leiden uit de richting waarin de zitplaatsen zijn aangebracht: de ge lovigen zitten namelijk met him gezicht naar het oosten. Het kerkgebouw is di verse malen gerestaureerd en de laatste grote 'opknapbeurt' was in de jaren 1957 en 1958. Ook de kerktoren, die later werd bijge bouwd, is heel wat keren gerestaureerd. De wenteltrap in de toren is geheel uit steen gemetseld en heeft negentig tre den, die naar de vier zolders leiden. Op de eerste werd vroeger de klok geluid, op de tweede bevond zich het uurwerk, op de derde zolder bevond de bel, over de vierde zolder is niet meer bekend dan dat hij zich in de spits van de toren bevindt. Tot 1962 werd de bel (of klok) met de hand geluid. Toen werd een electrisch uurwerk gemonteerd, dat de klank, vol gens de kenners niet ten goede is geko men. De oude klok, die werd gemaakt in 1676, hangt nog steeds in de toren. Bij na was de hervormde gemeente de klok kwijtgeweest. In de herfst van 1942 werd het gevaarte namelijk door de Duitsers uit de toren gehaald om te worden omgesmolten voor de oorlogs industrie. Wonder boven wonder werd de. in tact gebleven klok, in 1945 terug gevonden in Groningen en weer op zijn plaats in Serooskerke gehangen. De hervormde gemeente beschikt over 'Kweeklust' vergadert in Middelburg MIDDELBURG - De volkstuinvereni ging 'Kweeklust' te Middelburg houdt vanavond (vrijdag) de jaarlijkse leden vergadering in de Concert- en Gehoor zaal. Op de agenda staan de bespreking van de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Verder wordt een be stuursverkiezing gehouden waarbij on der andere een nieuwe voorzitter moet worden gekozen. De huidige voorzitter, H. van de Vaart, is niet meer herkies baar. Het bestuur stelt voor H. Wage naar in deze functie te benoemen. De vergadering begint om half acht. nog meer attributen uit een ver verle den. Zo bevinden zich in de kerk nog steeds de zogenaamde kerkeraads- bochten. die stammen uit 1759. Dit zijn zitplaatsen in bochtvorm die vroeger bestemd waren voor de leden van de kerkeraad. Ook de zogenaamde 'heren- bank'. die in 1905 werd aangebracht, be staat nog steeds. Op deze bank moch ten vroeger alleen de notabelen van het dorp plaats nemen. Nog tot 1958 wer den in de hervormde kerk de zitplaat sen verhuurd. De beste plaatsen "kost ten vijf gulden per jaar. voor de slecht ste. achterin, moest een gulden worden neergeteld. Nu zijn de plaatsen vrij. Het huidige kerkorgel werd in 1926 op geleverd door orgelbouwer Standaert uit Schiedam en het was een geschenk van mevrouw M. Tak-van Vollenhoven. Het vorige orgel, een zogenaamd kabi net-orgel werd in dat jaar voor honderd gulden van de hand gedaan en aange kocht door de gereformeerde kerk in Gapinge. Daar speelt het nog steeds, na een grondige opknapbeurt in 1959. In de hervormde kerk bevindt zich ver der een antiek doopvont van zilver. Het werd op 7 april 1817 aan de Hervormde Gemeente geschonken door de wijn handelaar Jacon Noels uit Middelburg. Hij deed dit, vanwege zijn plechtige in huldiging als ambachtsheer van Se rooskerke. De komende maanden wordt dan het vierhonderdjarig bestaan van de her vormde gemeente zelf gevierd. Zondag 30 januari wordt om elf uur de eerste herdenkingsdienst gehouden. Voor ganger is ds J. Hietkamp uit Goes. Spe ciale medewerking wordt verleend door de alt Reinata Heemskerk, organist Everhard Zwart en trompettist Teun Kalkman, alle drie afkomstig uit Rot terdam. De reeds genoemde herdenkingspen ning is een verzilverde munt met een middellijn van vijf centimeter. Op de voo^ant staat een afbeelding van het kerkgebouw en aan de keerzijde de tekst1583-1983- 400 j aar hervormde ge meente Serooskerke'. In het midden is een spreuk aangebracht, 'Gods Woord blijft in eeuwigheid'. De derde activiteit die vanwege het vierhonderdjarig jubileum wordt ont plooid is de uitgave van een boekje over de hervormde gemeente en kerk. Dit boekwerkje wordt samengesteld door twee van de vijf leden van de spe ciaal in het leven geroepen jubileum commissie, de heren J. van Winkelen en F. van den Driest. Het boekje zal in maart te koop zijn. VOORAL VOOR KLEINE HUISHOUDENS WESTKAPELLE - In de gemeente Westkapelle is de laatste maanden sprake van een toename van woning zoekenden, met name in de categorie één- en tweepersoonshuishoudens. De ze constatering deed de heer A. Touten- hoofd (PvdA) donderdag tijdens de rondvraag van de gemeenteraadsver gadering van Westkapelle. Hij vroeg zich af of het college van b en w daar bij de ontwikkeling van bouwplannen re kening mee houdt. Wethouder L. Wouters (CDA) ant woordde op de vraag van de heer Tou- tenhoofd dat het college op dit ogenblik geen plannen voor de bouw van kleine wooneenheden heeft. „De heer Touten- hoofd vraagt daarnaar in samenhang met de aankoop van een gebouw of een terrein in de gemeente. Daarvan' is in het verleden sprake geweest, maar dat ging toen niet door. Dat speelt niet meer, dus hebben we ook geen plan nen". De heer Toutenhoofd deed verder een suggestie om degenen in de gemeente die een RWW- of WW-uitkering genie ten de wekelijksse gang naar het stad huis te besparen. „Voor sommigen is dit een martelgang. Kan het bezoek aan het stadhuis niet maandelijks worden gedaan en de betreffende brieves niet gewoon wekelijks in de brievenbus wor den gegooid", zo vroeg hij zich af, „Het bespaart de mensen veel leed en valse schaamte. Bovendien scheelt het ook werk voor het gemeentepersoneel". Wethouder Wouters antwoordde hierop dat het college van b en w hierover nog -geen standpunt heeft ingenomen, maar dat er zeker mogelijkheden zijn, gezien de beweging die er op dit gebied in an dere gemeenten is. Proef De gemeenteraad ging voorts akkoord met een wijziging van de gemeen schappelijke regeling gemeentewer ken. Deze wijziging was nodig, omdat de gemeente Sint-Philipsland, na twee jaar op proef te hebben deelgenomen, nu definitief tot de regeling toetreedt. De heer J. Houmes (SGP) stelde voor om de commissie die een studie heeft gedaan naar de inhoud van de regeling, nu ook te laten bekijken welke bepa lingen er in de bouwveror dening zijn die belemmerend kunnen werken bij de uitvoering van bouwprojecten. Wethouder J. Lous (PvdA) noemde dit een goed idee en zei de suggestie ter sprake te zullen brengen in de leden raad van de gemeenschappelijke rege ling. „Dat moet dan wel snel gebeuren", aldus de heer Houmes, „De situatie in de bouw maakt het urgent". De Westkappelse raad ging tenslotte nog akkoord met de vaststelling van een nieuwe lozingsverordening en de verkoop van een strook grond aan de Oude Zandweg. Verenigingen en clubs die in aanmer king willen komen voor een bijdrage van ƒ150 in de administratiekosten, een uitkering in het kader van de wel zijnsplanning, moeten een verzoek hier toe wel indienen by het gemeentebe stuur, zo bleek uit het antwoord van burgemeester H. A. van Maldegem op vragen van de heer Toutenhoofd. „De sluitingsdatum voor de aanvragen zal soepel worden gehanteerd", zo zei hij, nadat de heer Toutenhoofd naar voren had gebracht dat bij een aantal verenigingen misverstanden hierover bestaan. „Als ze echter niets vragen, dan krijgen ze ook niets", aldus de bur gemeester. ARNEMUIDEN - Een reeks van mis verstanden heeft deze week in Arne muiden geleid tot een hoop opwinding over de verzorging van advertenties in de gemeentegids. Traditiegetrouw zou de middenstandsverenigingen drie drukkerijen benaderen en ofTertes vra gen voor het plaatsen van advertenties in de gemeentegids. Dat was ook de af spraak tussen de vereniging en het col lege van burgemeester en wethouders. Vervolgens deden er in Arnemuiden ge ruchten de ronde dat een persoon ad vertenties aan het werven was voor ge noemde gids en dat deed in opdracht van het gemeentebestuur De midden standsvereniging wond zich daar bij zonder over op. De voorzitter. J. Meerman, klom in de pen en stuurde een verontwaardigde brief aan de leden van zijn vereniging. Daarin schreef hij ondermeer dat de vereniging had vernomen dat er al ad vertenties werden 'verzameld' en dat de middenstandsvereniging daarom alle verantwooordeüjkheid van zich af zou schuiven. Met andere woorden: de mid denstandsvereniging wilde niets meer te maken hebben met de gemeentegins. Voorzitter Meerman wilde donderdag verder nog geen commentaar geven over de hele gang van zaken. „Eerst wil ik het gesprek afwachten dat wij dins dagmiddag om vier uur hebben met het college van b en w". zei hij desgevraagd. Burgemeester M. Markusse wilde ech ter wel een toeüchting op het gebeuren geven: Het is beslist niet zo dat wij als gemeentebestuur iemand buiten de middenstandsveremging om. opdracht hebben gegeven om advertenties voor de gids te werven. Daar is geen sprake van. integendeel zelfs. Wij hebben niet voor niets de afspraak met de midden standsvereniging gemaakt dat zij voor de advertenties zouden zorgen. De ge meente verzorgt de redactionele in houd en de foto's in de gids". Misverstand Burgemeester Markusse denkt wel te weten waar het misverstand vandaan komt. ..De plaatselijke drukker Meu- lenberg. zat wel op het vinkentouw en is eerst naar de voorzitter van de midden standsvereniging gestapt om van zijn belangstelling voor het drukken van de gids te getuigen. Daarna is hij vrijblij vend op het gemeentehuis komen infor meren óf hij die gids kon drukken. Toen hebben wij gezegd dat hij daarvoor bij de rruddenstandsvereniging moest zijn en hij vertelde dat die ervan af wist. Dus de middenstandsvereniging dacht op een gegeven moment dat wij de op dracht hadden verstrekt, terwijl één van de leden van die vereniging dat zelf heeft gedaan. Wie dat is geweest weet ik niet. Maar de gemoederen zijn al een eind gesust en ik denk dat we het meer moeten zien als een storm in een glas water", aldus Amemuidens eerste bur ger: Hoe het ook zij, dinsdag vindt het ge sprek tussen middenstand en college plaats. Het is de bedoeling dat de nieu we gemeentegids in de tweede helft van februari verschijnt. De burge meester: „De gids gaat er prachtig uit zien. Het is het visitekaartje voor de gemeente Arenmuiden en dat dankzij de medewerking van de middenstand en het bedrijfsleven...". ZOUTELANDE I Tal. 01186-1210-1415 P. Weekendmenu 28,29,30 jauari 1983 Zalmsalade op venkel Oxtail Clear Kalfszwezerik saus de Morilles Aardappel- croquetjes Gemengde salade Keuze dessert 35,- p.p. WEEKENDDIENSTEN WALCHEREN 29 EN 30 JANUARI 1983 Centraal alarmnummer: 01100-14444 Artsen: Vlissingen: za. 0.00-24.00 uur: F. A. van den Berg, Giessenburg 12 (Bossen- burgh), tel. 65253. Zo. 0 00-24 00 uur A van der Griek, Badhuisstraat 46, te- 1.12950. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12,30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Middelburg: vrij. 18.00-za. 24.00 uur: P. de Doelder. Bellinkplein 1. tel. 11721. Zo. 000-24.00 uur: J. K. Dominicus, Dam 30. tel. 12830. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. J. Wortelboer. Kromme Weele 7. Mid delburg, tel. 01180-33946. Voor patiën ten van J. Wortelboer is de arts het ge hele weekend bereikbaar. Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Jansen. Perquln en Kodde, zie dienst onder Souburg. Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: za. 0.00-24.00 uur: J. J. Jansen, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Zo. 0.00-24.00 uur: M. Perquin, Park de Moucheron 24. Middelburg, t l. 01180- 29980. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30-13.00 en 17.30 - 18.00 uur Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: za. 8.00-zon. 23.00 uur: J. P. Bekker, Dorpsstraat 2. Oostkapelle. tel. 01188-1276. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke, Domburg, Aagtckcrke, Biggekerke en Meliskerke: voor de praktijken van de artsen Van Eede. Vaandrager, Noor- lander en Van der Male, A. v. d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186- 1282. Voor de praktijken van de artsen Bouwense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke. Vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: B. Bouwense, Valkenisseweg 14. Bigge kerke, tel. 01185-2190. Tandarts: Spreekuur za. en zon. van 11.00-12.00 uur: M. A. Ton, Badhuisstraat 45, Vlls singen, tel. 01184-14643. Dierenartsen: Dicrenartsenmaatschap Middelburg, voor grote huisdieren, tel. 01180-33803 en mevrouw Th. Driehuis, tel. 01184- 66548 (voor kleine huisdieren). Consult alleen na telefonische afspraak; visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle'. Oude Domburgseweg 33A te Oostka pelle. tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Apotheken: De dienst van elke apotheek vangt om 17.30 uur en eindigt vrijdagmorgen daaropvolgend. Middelburg: W. K. Hummelen. Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. Wijkverpleegkundigen: Walcheren-Oost: Middelburg-Stad: A. Verhage, Veersesingel 112, Middelburg, tel. 01180-15385. b.g.g. 12228. Carnaval in Vlissingse binnenstad VLISSINGEN - De carnavalsafdeling van de speeltuinvereniging 'De Oude Stad' in Vlissingen zorgt zaterdag 12 fe bruari onder de naam 'Molenwuppers' voor een carnavalsoptocht door de bin nenstad. Al maanden is men aan het werk voor deze optocht, die om elf mi nuten over half twee zal vertrekken uit de Gravestraat. Burgemeester drs Th. J. Westerhout zal het startschot lossen. De optocht wordt gecompleteerd door verschillende muziekkorpsen en majo- rettenpelotons. zoals 'Ons Genoegen'. Showgroep Vlissingen, 'Voorwaarts' uit Koudekerke en de Jeugd Deltaband. 's Avonds wordt er in de grote zaal van de speeltuinvereniging 'De Oude Stad' een carnavalsbal gehouden voor leden en donateurs. Dit bal begint om 20.00 uur. Carnavalsprins en jeugdprins zul len met de raden van elf bij de activitei ten aanwezig zijn. Zuid. Nieuwland en Arnemuiden: P. Veldkamp. Commandoweg 24, Vlissin gen, tel. 01184-19139. b.g.g. 01180-14366. Aagtekerke, Domburg, Oostkapelle, Grijpskerke. Serooskerke, St.-Lau- rens, Veere, Gapinge en Vrouwenpol der: C. Fenijn, Noordstraat 27, Dom burg. tel. 01188-1427. Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem: B. de Moré, tel. 14019. Papegaaienburg, Westerzieht, Bossen- burgh en Paauwenburg: T Meerman, tel. 01184-66734. Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke, Zoutelande en Westkapelle: vr. 19.00- ma. 8.00 uur: R. de Visser, Zuidstraat 14, Zoutelande. tel. 01186-1325. Verloskundigen: Vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: Vlissingen: P. J. van Ginkel. Pres. Rooseveltlaan 232, teL 12775. Optreden bij Youth for Christ Middelburg MIDDELBURG- In de Middelburgse koffiebar van Youth for Christ treedt vandaag, vrijdag, de gospelgroep 'Whi te' uit Breskens op. De groep brengt voornamelijk blues, slow en soft rock muziek ten gehore. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw Heren gracht 52 en begint om 20.00 uur. Bingo- en discoavond voetbalclub Nieuwland NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het jeugdbestuur van de voetbalvereniging 'Nieuwland' houdt morgen, zaterdag, een bingoën discoavond voor het da mes A- en B-elftal. De bijeenkomst wordt gehouden in de kantine van de vereniging aan de Oude Rijksweg 24 en begint om acht uur. Reorganisatie Lamo textielgroothandel VLISSINGEN - Textielgroothandel Lamo in Vlissingen, zelfstandig onder deel van Landgraaf industrie- en han delsonderneming bv in Molenaars graaf sluit binnenkort de deuren voor het publiek. Volgens directeur N Stam is het de bedoeling dat het bedrijf in gewijzigde vorm in maart wordt voortgezet. Met de reorganisatie is vol gens de heer Stam geen verlies van ar beidsplaatsen gemoeid. Wanneer het bedrijf dicht zal gaan is nog niet bekend. Dat is. aldus de direc teur. afhankelijk van het tijdstip waar op de voorraden zullen zijn verkocht. Als reden voor de reorganisatie gaf hij op dat de bedrijfskosten dermate hoog zijn geworden dat het huidige prijspeil met gehandhaafd kan worden. Het is volgens de heer Stam de bedoeling dat in het bedrijf twee zaken worden sa mengebracht. Welke bedrijven dat zijn wilde hij echter niet kwijt. De heer Stam benadrukte dat de reorganisatie geen verlies van arbeidsplaatsen in houdt. „Het is zelfs niet uitgesloten dat we bij de heropening uitbreiding van het personeelsbestand krijgen". Over het aantal personeelsleden dat bij La mo in Vlissingen werkt wilde de heer Stam evenmin mededelingen doen. FN V-bond Souburg steunt comité behoud werk Schelde VLISSINGEN" - De Bouw- en Hout bond FNV, afdeling Oost-u en West- Souburg, heeft besloten het comité .Behoud werkgelegenheid bij de Schel de' te steunen. Ze onderschrijft de reso lutie, die is opgesteld door de werkne mers van de KMS-groep. De Bouw- en Houtbond FNV vreest, dat het verminderen van de werkgelegen heid bij de Schelde zal leiden tot een niet te herstellen verlies van arbeids plaatsen. „Wij zullen het erg jammer vinden, als de Schelde zal moeten boe ten voor deelname in het RSV-concern, terwijl zij toch altijd een rendabele tak is geweest", aldus de afdelingsvoorzit ter. tijdens de onlangs gehouden be stuursvergadering. *s M O Z H Z OS M U RIJWIELCENTRALE Koudekerkseweg 51, Vlissingen tel. 01184-12544 Nu nog aanvuldoosjes van Fischer Technik, ook elektroni sche bouwstenen, tevens locomotieven en onderdelen van Lima-treinen, Play Mobil, Gorgitoys en Matchbox-auto's. Langeviele 24, Middelburg, tel. 13088. Toest. K.v.K. no. 65/82

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 6