Fanclub Johnny Willemsen houdt opnieuw Speedshow TERNEUZENS BEDRIJFVOLLEYBAL OPNIEUW SUPERIEUR AAN HULST Tennis in Zeeuwsch- Vlaanderen: het is net een lawine... Waarschuwing van de voorzitter Gent hielp VRIJDAG 28 JANUARI 1983 PZC/streek TERNEUZEN - Ongetwijfeld is Zaamslag-Hoek dit weekeinde de belangrijkste voetbalwedstrijd op Zeeuws-Vlaamse bodem. De derby is méér dan zomaar een ontmoeting tussen de twee rivalen in een lange reeks, omdat zowel Hoek als Zaamslag alle belang heeft bij een goede afloop. De twee andere Zeeuws-Vlaamse zater dagclubs - tweede klasser AZW en der de klasser Temeuzense Boys - spelen morgen (zaterdag) beide een uitwed strijd. AZW - teruggezakt na de min dere resultaten tegen eerst Bruse Boys en later WHS - gaat op bezoek bij mid denmoter SSC'55 uit Sprang-Capelle, dat vanuit de ooghoeken de blik nog altijd op de tweede plaats gericht houdt. Het is daarom niet uitgesloten, dat de Axelse équipe voor de derde achtereenvolgende maal het deksel op de neus krijgt, al moet eens toch weer de ommekeer komen. Zaalvoetbal in het rayon Sas van Gent SAS VAN GENT - In de zaalvoetcom- petitie van het rayon Sas van Gent heeft CPC in de eerste klas met een ge lijkspel (1-1) tegen Philippine 1 weer wat meer afstand genomen van de de gradatieplaatsen. Overigens pas in de slotfase wist Philippine de 1-0 achter stand om te buigen. Corn Boys ver sloeg de Gravin met 5-1. RRS had heel wat meer moeite met Fabricon 2 dan de 6-3 overwinning doet vermoeden. DEHO'80-MM versloeg Racing White 2 met 3-2 en Molenkreek had geen par don met lantaarndrager Philippine 2 (4-1). ONA-SU bleef in de gevarenzone door met 3-1 te verliezen van Reseda. In de tweede klas blijven Rijnvaart en IZV elkaar op de hielen zitten. Rijn vaart behaalde een bescheiden 2-Oover- winning op Com Boys 2 en IZV deed het met 4-0 tegen DEHO'80-MM 2 wat rui mer. Molenkreek 2 moest de winst met 2-0 aan CSM laten er Com Boys 3 blijft vlak achter de koplopers door een 2-1 overwinningop Rac. White3. De laatste twee teams CPC 2 en Com Boys 4 deel den de buit; 2-2. 8tanden: ie klas; 1 Com Boys 18-30; 2 RRS 18-30; 3 Philippine 1 18-25; 4 DEHO'80-MM 18-25; 5 Molenkreek 18-24; 6 Reseda 18-20; 7 Gravin 18-17; 8 Rac. White 2 18-11; 9 CPC 18-10; 10 Ona-Su 17-8; 11 Fabrtcom 2 17-8; 12 Philippine 218-6. 2e klas 1 Rijnvaart 18-33; 2 IZV 18-31:3 Com Boys 318-28; 4 Molenkreek 2 18-20; 5 Philippine 3 17-17; 6 Rooien Oedt 17- 16: 7 CSM 18-16; 8 Com Boys 2 18-13:9 Rac. White 3 18-12; 10 Deho'80-MM 218-10; 11 CPC 2 18-8; 12 Cora Boys 4 18-6. Kampioenendag hengelvereniging TERNEUZEN - De zeehengelverem- ging 'De Schelde" uit Temeuzen sluit zaterdag 29 Januari het seizoen 1982 af met een kampioenendag. In twaalf wedstrijden konden de leden punten verdienen voor het kampioenschap van de vereniging, waarbij de zes beste re sultaten meetelden. in de 'Krokodilbar' in Kloosterzande maakt voorzitter Bert Timmer de eind stand bekend. Rond die prijsuitreiking heeft de vereniging een gezellige avond georganiseerd. De kampioen 1982-1983 wordt omstreeks 21.00 uur bekendge maakt. Kaarting Sluiskil SLUISKIL - De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zaterdag een pnjskaarting in café "Atlanta" aan het Nin. Lelyplein te SluiskiL Er wordt gekaart om vleesprijszen en de twee kaarters die het eerst eindigen ontvan gen een hele ham. Aanvang 14.00 uur. Zeeuws- Vlaamse schaatsers actief bij gouden schaats TERNEUZEN - Tijdens de wedstrij den om de gouden schaats, die dinsdag avond in Eindhoven werden verreden, slaagden zeven Zeeuws-Vlamingen er in om aan de gestelde limiet te vol doen. De lange-afstandschaatsers moesten binnen een uur minimaal 79 ronden van 400 meter afleggen om de gouden-schaats oorkonde te behalen. Geert Hillebrands draaide precies het minimum aantal ronden. Cees Baum- garten kwam tot 82 ronden. Levien de Blaay, Harold Lippens, Ben de Kok en Piet Hamelink maakten 85 ronden vol en Leen de Kraker spande de kroon met 86 ronden van 400 meter. De schaatsomstandigheden waren ïde- aaL Bü een temperatuur van 3 graden boven nul en windkracht 4 bleek het buitengewoon goed schaatsweer in Eindhoven. Volgende week worden in Eindhoven de wedstrijden om de zilveren schaats verreden. En Temeuzense Boys dat zaterdag NTW nog verrassend op 1-1 hield, maakt de reis naar middenmoter Krab- bendijke (13 uit 13), dat vooralsnog pro bleemloos meedraait en dit seizoen nog onmogelijk in gevaar kan komen. De drie winstpunten uit de laatste twee wedstrijden geven de Temeuzenarcn m elk geval een fiks steuntje in de rug. In het zondagvoetbal vormt Sluiskil nog steeds een levensgroot vraagte ken. Nog altijd is de ploeg van Han van der Hooft op zoek naar een beetje regel maat in de prestaties en naar - vooral - ZAAMSLAG - Voor AA Gent-voorzit ter Albert de Meester was vorige week de maat vol. Enkele dagen na het deba cle van zijn ploeg tegen Antwerp (5-1- verlies) riep hij de trainersstaf bij zich, ondanks dat hij al enkele maanden we gens ziekte uit de roulatie is. Eerste trainer Robert Goethals en assistent Erwin van den Daele moesten zich ver antwoorden voor de tegenvallende re sultaten van de Gentenaars. „Ik heb toen duidelijk gesteld dat er verbete ring in de prestaties moest komen zo niet, dan zouden er koppen vallen. We hebben ons voor aanvang van het hui dige seizoen behoorlijk versterkt, maar de resultaten worden steeds min der", aldus De Meester. Het was De Meester ernst. In datzelfde gesprek met Goethals en Van den Dae le gunde hjj hen niet veel tijd. .Als er zondag opnieuw verloren wordt is het gedaan. Ik duld dit niet langer. Er moe ten duidelijk merkbare verbeteringen komen", gaf hij ook nog mee. Lokeren werd daar het slachtoffer van. Niet al tijd met oogstrelend voetbal, maar wel met een enorme inzet werden de Waas- 1 anders met 2-1 cijfers terug verwezen, waardoor zowel Goethals als Van den Daele met een gerust hart naar huis konden gaan na afloop van dit treffen. Overigens wilde De Meester ook nog kwijt, dat hij beslist niet twijfelde aan de kwaliteiten van Goethals. „Robert is één van de beste, zo niet de allerbeste trainer van België. Hij is echter veel te braaf. Dat heb ik hem al verschillende malen verteld. Er moet nu getracht worden om opnieuw Europees voetbal zeker te stellen", oordeelde De Meester. Door het positieve resultaat tegen Lo keren blijven de Buffalo's uitstekend meedraaien in de strijd om een plaats, die recht heeft op deelname aan de strijd om de UEFA-cup. Voor Lokeren wordt het overigens steeds moeilijker om in de subtop te blijven spelen. In middels zijn de Waaslanders na de twee opeenvolgende nederlagen afgedaald naar de zevende plaats in de rangschik king. De blessurelijst wordt steeds gro ter en wekelijks heeft trainer Waseige de grootste moeite om een elftal in het veld te sturen. .Dan mist Ronny So- mere tot overmaat van ramp ook nog een strafschop. Het is dit seizoen de der de al. die er niet in gaat Het is op den duur net allemaal een beetje teveel van het goede", aldus een teleurgestelde Waseige. Intussen is Anderlecht na de 2-0-over- winning op Lierse alleen aan de leiding gekomen omdat Standard niet verder kwam dan 0-0 tegen Beerschot. Komen de zondag is de confrontatie tussen Standard en Anderlecht te Sclessin dan ook de klapper van deze competitieron de. De Brusselse ploeg zal het in deze ontmoeting nog altijd zonder Ludo Coeck moeten doen. De gelauwerde in ternational geneest nog altijd van een blessure. Pas in de loop van volgende week zal het verband worden verwij derd. waarna bekeken zal worden of hij de dan komende wedstrijd tegen Ware- gem zal spelen. De stand na negentien wedstrijden Anderlecht 19 27 39-21 Standard L. 19 26 46-22 Club Brugge 19 26 33-19 Antwerp 19 24 27-22 Waterschei 19 22 28-23 AA Gent 19 22 29-25 Lokeren 19 21 24-19 RWDM 19 21 22-18 Beveren 19 20 39-22 Lierse 19 18 21-27 Cercle Brugge 19 18 25-26 Beerschot 19 18 26-34 Kortrijk 19 18 21 25 FC Luik 19 14 16-36 Waregem 19 13 20-29 Seraing 19 13 20-39 Win terslag 19 11 20-30 Tongeren 19 10 21-40 Het programma voor komend weekeinde: za terdagBeerschot - Tongeren. FC Luik - AA Gent: Winterslag - Waterschei. Zondag: Standard Luik - Anderlecht. Waregem - Se raing: Lierse - Kortrijk: RWDM - Beveren: Cercle Brugge - AntwerpLokeren - Club Brugge méér puntenwinst. De tweede klasser treft het echter niet dat aanstaande zondag andermaal (voor de derde achtereenvolgende keer) een uitwed strijd wacht. Na Berkdijk en WVO gaat Sluiskil deze keer op bezoek bij het Bergen op Zoomse Dosko, waartegen het in het recente verleden altijd goed presteerde. Houdt Sluiskil zondag negentig minu ten lang stand dan heeft het, gezien het op papier redelijk ogende programma, wellicht alsnog een kans zich hogerop te spelen. Evenals Sluiskil spelen zondag ook Breskens en Steen, de twee Zeeuws- Vlaamse kampioenskandidaten in de derde klas van het zondagvoetbal een uitwedstrijd. Het nog altijd in de gun stigste uitgangspositie verkerende Breskens (zestien punten uit twaalf wedstrijden) speelt de topper tegen SC Gastel (tweede met eveneens zestien punten, maar dan uit dertien duels) en Steen is te gast bij Goes, dat ook nog niet uitgeschakeld is voor de topposi tie. Het is voor de top van de ranglijst in de derde klas van het zondagvoetbal hoe dan ook een belangrijk weekeinde, omdat ook Steenbergen-Divo op het programma staat. Voor Breskens en Steen is het te hopen, dat zij met een goed resultaat huiswaarts keren. Ria, de derde Zeeuws-Vlaamse derde klasser en praktisch gedoemd om al na één jaar terug te keren naar de vierde klas. krijgt zondag op eigen veld wel licht een van de laatste kansen om uit de problemen te komen. Tegenstander RCS is dit seizoen geen schim van de ploeg van de voorgaande jaren en heeft een opmerkelijk gebrek aan stoot kracht. De kille cijfers (acht doelpunten uit dertien wedstrijden) bewijzen dat laatste. Vierde klas In de vierde klas van het zondagvoetbal zijn HW'24. de lijstaanvoerder, en Clin- ge nog altijd ongeslagen. En het zit er dik in dat zij dat ook na zondag nog zijn, omdat beiden voor eigen publiek in ac tie komen: HW tegen IJzendijke en Clinge tegen Axel. De derde kam pioenskandidaat Hoofdplaat wacht óók al een thuiswedstrijd: op bezoek komt het laaggeklasseerde Hontenisse, dat afgelopen zondag tegen IJzendijke eindelijk nog eens tot de volle winst kwam. Kansrijk is zondag ook Terneuzen, dat op eigen veld tegen Zeeland Sport moet aantreden en Koewacht, dat in Aardenburg 1-50 voor het eerst dit sei zoen imponeerde en tegen Biervliet de ingeslagen weg zal willen vervolgen. Vogelwaarde - middenmoter nu - kan zyn positie nog verder versterken door thuis Aardenburg te verslaan. TERNEUZEN - Tot voor kort was de motorsport in Zeeuwsch-Vlaanderen alleen bekend dank zij de cross. Sinds Terneuzenaar Johnny Willemsen zich nadrukkelijk met de raceri j ging bezig houden, geraakte deze tak van de mo torsport echter meer en meer in de be langstelling. Om nog meer aan de weg te timmeren werd er vorig jaar door de Stichting Fanclub Johnny Willemsen een eerste Speedshow georganiseerd. „Toen jammer genoeg maar één dag, maar gezien de korte tijd van voorbe reiding zonder meer een enorm suc ces." aldus Jean van Waes. Dit jaar is er dan ook voor een nog grotere opzet ge kozen om nog meer liefhebbers de mo gelijkheid te bieden van de partij te zijn. Vanaf vrijdag 19.00 uur tot zondag 18.00 uur is deze Speedshow in de Ter- neuzense MTS geopend. 1982 is voor de Stichting Fanclub John ny Willemsen een goed jaar geworden. In het eerste jaar van het bestaan was er eerst de succesvolle Speedshow. kon er een sponsor worden aangetrokken en werd als klap op de vuurpijl Johnny Willemsen ook nog eens Nederlands kampioen bij de nationalen 500 cc. Voor Willemsen zelf is de steun van de fan club dit jaar min of meer onontbeerlijk geweest. „Het was uiteraard een erg moeilijk seizoen. Doordat de sponsor nogal wat had uitgetrokken voor de aanschaf van een motor (Willemsen reed vong jaar op de motor waarop in het verleden Boet van Duimen veel suc cessen mee behaalde, red.) moest er na tuurlijk ook worden gepresteerd. Ik stond toen nogal eens onder druk en als het eens een keer minder goed gegaan was tijdens een training of een wed strijd. is het toch belangrijk dat je wordt opgevangen. Een dergelijk vast groepje om je heen geeft enorm veel ver trouwen," aldus Willemsen. Het succes van 1982 heeft echter wel tot gevolg gehad, dat de besprekingen met IMOG over de sponsoring voor dit jaar inmiddels ook al zijn afgerond. „De di rectie was erg tevreden uiteraard en heeft daarom toegezegd dit jaar op de zelfde condities verder te zullen gaan." zegt Jean van Waes. Willemsen zal dit jaar dan ook op een nieuwe motor aan het nieuwe seizoen gaan beginnen. De IMOG Suzuki zal ongetwijfeld één van de trekpleisters zijn op de te houden Speedshow. Trainingsstage Vrij snel na afloop van de Speedshow begint het nieuwe seizoen. Eind maart zal het eerste officiële trainingsweek- einde worden gehouden en tegen die tijd hoopt Willemsen al in vorm te zijn. Hij zal de nieuwe Suzuki RG daarom enkele dagen uittesten tijdens een trai ningsstage op een circuit in de buurt van Parijs. „Ik moet natuurlijk eerst helemaal wennen aan de nieuwe ma chine. Bovendien moet hij nog hele maal worden ingereden. Daarom gaan we eerst enkele dagen naar Frankrijk. Daar kunnen we ons in alle rust gaan voorbereiden op het seizoen. Omdat dat circuit nog tamelijk onbekend is, komen er daar nog weinig trainen." Voordat het officiële racejaar begint wordt dus de tweede Speedshow gehou den. „Vorig jaar is al gebleken dat een dergelijk initiatief enorm aanslaat bij het publiek. Op die ene dag zijn er veel mensen aanwezig geweest Daarom nu drie dagen, zodat nog meer aan promo tie van de rriotorsport kunnen doen." verduidelijkt Van Waes. Trekpleisters zijn er ook volop aanwezig op deze Speedshow. Zo zal de bekende racer Jack Middelburg van de partij zijn. Bij na de gehele zaterdag kan het pubhek vragen aan hem stellen. Zondag is er een andere grootheid uit de Nederlandse motorsport presentDe motorsportman van het jaar 1982 Henk van der Wal (vorig jaar onder meer der de in de strijd om de WK lange afstands races) zal zich dan aan het Zfeeuwse pu bliek tonen. Uiteraard toont deze Speedshow alles wat de motorsport te bieden heeft. Er staan racemotoren opgesteld, de cros- serij is be§list niet vergeten en zullen ook verschillende machines 'uit de ou de doos' te zien*zijn. Daarnaast zijn er enkele stands van verschillende instan ties en natuurlijk bedrijven. Ook de mo delbouwclub en de Motorclub Zeeuwsch-Vlaanderen zijn aanwezig. Verder is er op zondag enkele malen een modeshow van motorsport- en fiets- crosskleding. Buiten de mts zal het ook duidelijk zijn dat er een Speedshow gehouden wordt binnen in het gebouw. Daar staat na melijk opgesteld de Daf truck, waarmee Jan de Rooij vong jaar de rally Parijs- Dakar won. Reeds (vrijdag) van 19.00 tot 22.00 uuris de Speedshow geopend voor het pu bliek. De officiële opening zal echter pas zaterdag om 10.00 uur plaatsvinden door burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen Voor het publiek is de Speedshow die dag geopend van 10.00 tot 22.00 uur. terwijl zondag de deuren van de Temeuzense mts open gaan van 14.00 tot 16.00 uur. TERNEUZEN - Evenals de eerste ron de, is ook de tweede intergemeentelij ke volleybalontmoeting tussen be- drijfsteams uit Terneuzen en Hulst in een ruime zege voor het Temeuzense bedrijfsvolleybal geëindigd. Won het Temeuzense Bevobo op 30 november van vorig jaar nog met 10-2 van zijn Hulsterse gasten, nu moesten de gast heren met minder genoegen nemen. Van de elf wedstrijden die deze week in sporthal 't Zwaantje gespeeld werden, leverden er acht Temeuzense winst op. Hulst won twee duels (VC Kemzeke en Neckermann) terwijl Zeldenrustcolle- ge-Neckermann onbeslist eindigde (2- 2). Laatstgenoemde ontmoeting vormde meteen ook het hoogtepunt van een or ganisatie die zich met dit bekergebeu- ren erg gelukkig toonde „Het is alle maal erg prettig en sportief, deze geza menlijke opzet zit vol sfeer. We moeten dat contact voorlopig maar aanhou den", dachten wedstrijdleiders Pieter Bosscher (Temeuzen) en Gemt Naes- sens (Hulst). In die geest heten ook alle teams zich uit. Deze eerste regionale be kercompetitie blijkt dus een gelukkig initiatief te zijn. In de serie van elf wedstrijden toonde Bevobo Temeuzen zich de meerdere van zijn bezoekers. Het deed daarbij overigens wel prettig aan dat de verlie zende ploegen tot het eind van de partij bleven gaan Daardoor ontstonden vaak boeiende spelfases. fraaie slagwis- sehngen en partijen die in sommige ge vallen pas op de finish beslist werden. In laatstgenoemde groep zaten onder anderen V&V-Old Tuffy waarbij de Ter- neuzense ploeg veel steun ondervond van de 'zevende man', in dit geval hoofdzakelijk vrouwelijk publiek dat de ploeg vanaf de tribune steunde. PSV-Alberdo boeide al evenzeer en Roelofs-VC Kemzeke zat ook in die spannende serie. Maar hoogtepunt werd als gezegd toch Zeldenrustcolle- ge-Neckermann. De gasten, in de eerste ronde goed voor twee overwinningen, leken ook in de return weer goed voor een dergelijke prestatie: na 3-0 winst op PSV ging ook de eerste set tegen de Le raren naar Neckermann (15-5). Meteen daarna bewees Zeldenrustcollege ech ter niet voor niets als een Temeuzense Bevobo-topper gezien te worden: via 15-12 en 15-6 werd een 2-1 stand gepakt. Op de valreep ging het toch-naar een gelijkspel toe. 2-5 in de vierde set en 2-2 als verdiende einduitslag. Uitslagen: Dow-CVC Alberdo 3-0: Zelden- rustcollege-Smash 2000 3-0: Talbot Dees-VC Kemzeke 3-0: Dow-Smash 2000 3-0; Promena de-Wemolin 3-1PSV-Neckermann 0-3; Roe lofs-VC Kemzeke 1 -2V&V-Old Tuffy 2-1Zel- denrustcollege-Neckermann 2-2; PSV-CVC Alberdo 2-1; Talbot Dees-Wemolin 3-1. Voor de Temeuzense Bevobo-beker werden vijf wedstrijden afgewerkt. PSV 3, PZEM top beter setsaldoi. Juliana. Gemeente en Doua ne plaatsten zich voor de volgende ronde door respectievelijk Belastingen i3-0i, Roe- lofs 2 i2-2i, V&V 2<3-0i,B&S (2-11 en Wiekslag 13-0voor verdere deelname uit. te schakelen Bij de vijf winnaars wordt een verliezer bijge loof.. de eerstvolgende wedstrijdreeks maakt de laatste vier ploegen bekend. De stuwende krachten achter de tennisvereniging Ador. Achter vlnrde bestuursleden Peteghem en Meeusen, voor Dobbeleir en Fermont. HULST/TERNEUZEN - Anderen zullen het er mogelijk moeilijk mee heb ben, in Hulst en Terneuzen claimt men toch dat tennis een van de snelst groeiende sporten is. En de razendsnelle opkomst van allerlei organisaties en verenigingen schijnen die stelling te onderschrijven. Neem nou het bedrijfstennis in Hulst. Uit de grond geschoten na realisatie van de Zuidhal, aan sporthal Den Dullaert vastgeplakt. 'Een Waagstuk' denkt Walter Heyman van stichting Den Dullaert op dit moment nog steeds, 'zonder een cent subsidie opgezet, en dan hou je je hart toch wel even vast'. Maar de beslissing van het stichtingsbestuur om tennis alle ruimte te geven in die nieuwe accommodatie is erg goed uitgepakt. De tennisfanaten uit Hulst en verre omgeving haakten er meteen op in en in minder dan geen tijd werd een bedri jfscompetitie op stapel gezet die inmiddels tientallen spelers en speelsters elke zaterdagmiddag op de banen van Den Dullaert in actie brengt. „We zijn op 1 november van start ge gaan en dit bedrijfstennis loopt bui ten verwachting", kijkt wedstrijdlei der Alfred Koen terug. Koen. die met voorzitter Theo Schellekens en Wal ter Heyman de regie voert, zag de eer ste jaargang bezet door achttien ploegen. De zestig deelnemers, ver deeld over twee poules, zijn razend enthousiast over de opzet, aan het eind van de rit kent de organisatie promotie en degradatie. „Om beide kwalificaties wordt op dit moment fel gestreden, daarnaast is de animo zo groot dat we - gedwongen - moeten overwegen volgend seizoen drie pou les in te stellen" weet Koen. „De for maties die in eerste instantie de kat even uit de boom keken zijn in het eerste seizoen uit de boot gevallen, maar staan nu te trappelen om even eens in het tennisleger opgenomen te worden. Om alle belangstellenden onder te kunnen brengen zijn we ge noodzaakt drie poules in het leven te roepen". Mogelijk krijgt Hulst dan ook damesdubbels op de baan. op dit moment worden alleen de 'enkels', herendubbel en gemengd dubbel in de competitie afgewerkt. Volgend seizoen worden er drie pou les van twaalf teams geformeerd. „Een succes" aldus Alfred Koen die de laatste wedstrijddag op 12 maart heeft staan. „De nummers 1. 2 en 3 spelen in een halve competitie voor de titel, twee degradanten weten hun plaatsen in de hoogste afdeling inge nomen door de twee bovenste teams uit de B-poule. Neckermans A, Champs Disques en KindUBies- broeck zitten in de race om het kam pioenschap Elma Goossen en Schel- delin zijn de meest serieuze kansheb bers voor promotie naar de hoogste afdeling. Anders Is de bedrijfscompetitie in Hulst er gekomen via het 'waagstuk' van de stichting Den Dullaert, de tennis club Ador die in de Braakman ach ter Hoek zijn tenten opgetrokken heeft, is op een heel andere manier tot stand gekomen. Die eerder geme moreerde belangstelling voor de tennissport had bijna automatisch tot gevolg dat diverse bestaande tennisclubs vanwege de explosieve groei een Iedenstop moesten invoe ren wilde men bij een chronisch te kort aan banen de 'oude' aanhang speelgelegenheid blijven bieden. Die liet zich uiteraard niet zomaar verdringen met als gevolg dat mas sa's beginnende tennissers niet aan de bak konden komen. Die groep vond onderdak in het ten- niscentrum dat enkele jaren geleden in De Braakman uit de grond ge stampt werd. „Een vaste club die hier wekelijks terecht kwam en die ten slotte aanleiding vormde om tot op richting van een heuse vereniging te komen" herinnert Rien Meessen zich. De plannen daartoe spraken aan. „Per slot is het toch zo dat ieder zich in een bepaalde groep thuis- voelt, dan is aansluiting in clubver band maar een kleine stap". Hoezeer TC Ador, zoals de nieuwe vereniging heet. aan een behoefte voldeed, werd duidelijk nadat Eddy Dobbeleir. Loes Fermont, Netty Bravenboer. Willy van Laethem. Rien Meessen en Eric van Peteghem de plannen we reldkundig maakten: sinds 1 novem ber telt de nieuwe tennisclub inmid dels 60 leden. „Daar hadden we allerminst op gere kend. In het verleden was al eens een poging in een dergelijke richting ge daan. na een snelle aanloop zakte de club toen ook even vlot in elkaar" zegt Meessen. Het bestuurslid van TC Ador ziet een herhaling daarvan nu niet zo gauw gebeuren: „Onze le den komen overal vandaan. We vor men een internationaal gezelschap met ongeveer dezelfde belangen. Daarnaast kenden de meesten el kaar al omdat De Braakman eerder al hun vluchthaven was. De band die daardoor ontstaan is, lijkt een uitste kende garantie om de club bijeen te kunnen houden. We hebben elkaar in De Braakman gevonden toen we nog geen club vormden, de saamhorig heid bindt ons nog meer nu we onder dezelfde naam opereren". Lawine TC Ador heeft inmiddels al bewezen dat in een paar maanden tijd een hoop kan. Met een schitterende ac commodatie in de hand kwam het allemaal wat gemakkelijker tot stand, kon de club uit de voeten en menifesteerde die zich een eerste keer tijdens een druk bezocht Nieuwjaarstoernooi. „Daar meld den zich meteen weer acht nieuwe leden. „Het is als een lawine, we zul len daar de consequenties uit moe ten trekken", zegt het bestuur. In dat kader past de onderlinge com petitie die binnenkort van start gaat en heeft de club 'snode' plannen om i zich via een aantal toernooien verder 1 te presenteren. „En daarbij hoeven j we geen angst te hebben voor nieuwe aanmeldingen" zegt secretaresse Loes Fermont, „we denken pas een - eerste - ledenstop als we 160 leden hebben. Er kan voorlopig dus nog wat bij. En mochten we dat aantal bereiken dan kijken we maar eens of we een gewijzigd contract met de Braakman-manager af kunnen slui- ten". Het in allerijl opgerichte bestuur dat in maandelijkse vergaderingen bij- eenkomt heeft de vereniging inmid dels aangemeld bij de KNLTB, neemt in het komende seizoen ook deel aan de bondscompetitie met C-, D- (de grootste groep) en E-spelers en speelsters en heeft inmiddels ook voor de jeugd een aparte afdeling op gericht. „Voorlopig stemmen we on ze toernooien af op de toemooikalen- der van de bond, we willen niemand in de wielen rijden". TC Ador is ervan overtuigd dat de club een lang leven beschoren is, „onze motivatie is daar de beste garantie voor" denkt men. Hoe dan ook. de jongste tennisclub in Zeeuwsch-Vlaanderen getuigt van een enorme vitaliteit. Gelet op de nog steeds groeiende interesse kun nen velen daarmee hun voordeel doen. Theo Schelle/ces en Alfred Koen (rechts) van de bedrijfscompetitie m Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 34