Geldgebrek noopt Hulst tot drastisch ingrijpen Terneuzen dringt sterk aan op heroverweging besluit VOW Financiële toekomst van Sluis is rooskleuriger dan verwacht Nieuwe school kleuter- en lager onderwijs Zierikzee PZC/streek TOTALE BELEID GAA T OP DE HELLING weekenddiensten MEEVALLER UITKERINGEN GEMEENTEFONDS RAAD STUURT BOZE BRIEF NAAR DEN HAA G VRIJDAG 28 JANUARI 1983 HULST - Het totale beleid van de gemeente Hulst gaat het komende jaar op de helling. De begroting is aan herziening toe. Het college van b. en w. van Hulst heeft de ambtenaren inmiddels opdracht gegeven studies hiernaar te verrichten. Ook het grondbedrijf, dat momenteel financieel voor Hulst de grootste kopzorg is, zal grondig worden doorgelicht. „We zullen proberen - in overleg met de raad - te komen tot een zo goed mogelijke sanering van het grondbedrijf', zei Sterfbed loco-burgemeester G. A. van de Voorde donderdagavond tijdens de raadsvergadering bij de - - - - - - behandeling van de notitie van het college, waarin een weinig rooskleurige financiële situatie van de gemeente Hulst wordt geschetst. geeft, en de aanleg van een parkeerter rein voor vrachtauto's op het industrie terrein Hogeweg. „Dat kost 25 jaar lang 40.000 gulden en kost dan totaal een miljoen." Volgens Van de Voorde is het verlagen van subsidies alleen allang niet meer voldoende om uit de financiële proble men te geraken. De WD, de PvdA en ook het CDA uitten forse kritiek op met name het beleid inzake het grondbe drijf. Het WD-raadslid De Booy meende dat Hulst maar moet afzien van de aankoop van Baudeloo ten behoeve van de huis vesting van haar administratieve dienst. Daarvoor is inmiddels 2,3 mil joen gulden gereserveerd. Ook moeten volgens hem alle voorbereidingen voor werken, waaraan, kapitaalslasten zijn verbonden, onmiddellijk stopgezet worden. Om de „financiële kar weer m het spoor te krijgen" is het volgens De Booy verder nodig dat alle reserves in één pot gestopt worden, zodat het to taalbedrag van 6.250.000 gulden dan ge bruikt kan worden om de eerste strop pen op te vangen. Het beleid ten aan zien van het grondbedrijf kon de goed keuring van het WD-raadslid hele maal niet wegdragen. „Er is een jaar lijkse bijschrijving van rente op het grondbedrijf van twee miljoen gulden, terwijl de verkoopwaarde van de grond niet stijgt. Als men vijftig procent op de ZEEUWSCH-VLA ANDEREN 29 EN 30 JANUARI 1983 Centraal Alarmnummer: 01150-12200. Artsen: Terneuzen: zat. 8.00-zon. 8,00 uur: H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 2c, tel. 12303. Zon. 8.00-ma. 8.00 uur: J. G. Ste vens, Oostelijk Bolwerk 2c, tel. 12020. Spreekuren alleen voor dringende ge vallen zat en zon. 11.30 en 17.00 uur. Oostburg en Aardenburg: vrij. 19.00- ma. 8uur: G. U. M. de Bruijckere. Brou werijstraat 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: J. W. Beck, Zuidzande, tel. 01170-2424. Biervliet, Hoofdplaat en I Jzendijke: H. van der Pas, IJzendijke. tel. 01176-1366. Breskens en Groede: R. J. Larterveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens. tel. 01172-1956. Axel: vrij. 17.30 en za. 8.00 uur: E. Klop, Bastionstraat 36, tel. 01155-1777. Za. 8.00-ma. 8.00 uur J. Hoefman, Oranje straat 4, tel. 01155-1555. Spreekuren zat van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent en omstreken: vrij. 18.00- ma 8 uur: F. Pluylaert, Oostkade 19. Sas van Gent, tel. 1366. Spreekuur zat. 10.30 uur op Bolwerk, Oranje 2. Hulst: vrfi. 18.00-zon. 24.00 uur: W. Gie- len. Grote Markt 11. Hulst. tel. 01140- 12969. J. G. A. M. Niesten, Grote Bagij- nestraat 18. Hulst. tel. 01140-13373. Spreekuur zat 9.30-10 en 17.30-18.00 uur en zon. 12.30-13.00 uur. Hoek, Sluiskil en Philippine: J. Neete- son, J. Hobeinstraat 8. Philippine, tel. 01159-769. Spreekuur voor spoedgeval len zat 11.30 uu. zon. om 12.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse: vrij. 18.00-ma 8 uur R. G. Buwalda, Cloos- terstraat 72. tel. 01148-1277. Zaamslag: W. L. Fraanje. Plein 42. tel. 01153-1244. Clinge, St.-Jansteen en Koewacht: vrij. 18.00-ma. 8 uur: L. Adriaansens, Hoofd straat 34, St.-Jansteen, tel. 01140-12929. Apotheken: Terneuzen: zat. 8.30-17.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.00-18.00 uur: A. F. J. Ha- mann. Oostelijk Bolwerk 12 A, tel. 12060. Axel: zat. 10-11 en 16.00-17.00 uur: Apo theek Axel, Oranjestraat 6. tel. 01155- 2888. Hulst: zat. 11-12 en 15.00-17.00 en zon. 15.30-16.30 uur: Apotheek Hulst. Steen straat 35, tel. 01140-14255 (spoedrecep- ten telefonisch v Oostburg: zat. 11-12.30 en 15.00-16.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.30-18.30 uur: Apo theek Oostburg. Burchtstraat 16, tel. 01170-2170 (spoedrecepten telefonisch). Dierenartsen: Zaamslag en Hulst: R T. Versol, Ple vierstraat 18, Hengstdijk, tel. 01148- 2365. En J. F. de Haas. Axelsestraat 108, Zaamslag teL 01153-1366. Terneuzen en Axel: M. P. Schaub. spreekuren: zat. Terneuzen W. de Zwij gerlaan 2b, van 13.30-14.00 uur, tel. 01150-95017. Axel Dierenkliniek, van 11.00-12.00 uur, tel. 01155-1488. Zondag: volgens af spraak tel. 01150-95017. IJzendijke: H. H. F M. van de Vijver, tel. 01176-1388, Weekendspreekuur zat. 13.00 en zon. 12 uur in de dierenkliniek te IJzendijke. Terneuzen: J. P. en P. de Vos (kleine en bijzondere huisdieren). Snelhusstraat 14. tel. 01150-19628. Spreekuur zat. van 8.30-9.30 en 13.00-14.00 uur, verder vol gens telefonische afspraak. Sluis en Oostburg en Aardenburg: A. J. J. van Bruinessen. Romanlaan 28. Aar denburg, tel. 01177-2398. Weekend spreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Temeuzenaar in Axel aangehouden wegens inbraak AXEL - De rljkspolltiegroep Axel heeft de dader aangehouden van de afgelo pen zaterdag gepleegde inbraak in de kantine van de motorclub Axel. K. uit Terneuzen werd kort na de inbraak aangehouden en bekende de inbraak. Ook bekende K nog een aantal kleine diefstallen in Axel en omgeving. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Tandartsen: West-Zccuwsch-Vlaanderen: zat. 10- 10.30 en 18.00-18.30 en zon. 12-12.30 uur: R. Apers, Sassenstraat 16, Aardenburg. tel. 01177-1380. Sluis en Oostburg: T. J. Schauteet, Vis serstraat 11, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur zat. van 10.00-1 l.OOuur. Luc Buysse, Volderstraat 21, Oostburg, tel. 01170-5092. Privé tel. 01176-1292, spreekuur zat. van 18.00-19.00 uur en zon. van 10.00-11.00 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: zat 10- 10.30 en 18.00-18.30 en zon. 12-12.30 uur: G. A. M. Vermeulen. Herengracht 13, Terneuzen, tel. 01150-12004. Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: tele- foonnr. 01173-1367. U krijgt hierop het telefoonnummer van de dienstdoende verpleegkundgige. Terneuzen: telefoonnr. 13360. U krijgt hierop het telefoonnummer van de dienstdoende verpleegkundige. Hoek, Sluiskil, Philippine, Westdorpe en Sas van Gent: telefoonnr. 01159-306. U krijgt hierop het telefoonnummer van de dienstdoende verpleegkundige. Hulst en Hontenisse: telefoonnummer 01140-12191. U krijgt hierop het tele foonnummer van de dienstdoende ver pleegkundige. Groot Axel, Zaamslag, Koewacht, Overslag en Zuiddorp: telefoonnr. 01155-1885. U krijgt hierop het telefoon nummer van de dienstdoende verpleeg kundige. boekwaarde van de grond in het plan Nieuw-Namen afschrijft, wat de ge meente zes ton uit de reservepot van het grondbedrijf kost, moeten wy dan aannemen dat in de toekomst van de totale boekwaarde van de gronden in de gemeente 19 miljoen gulden, liefst 9.5 miljoen moet worden afgeschre ven", zo vroeg De Booy zich vertwijfeld af. Hij zei verder dat de WD-fractie alleen aan belastingverhogingen zal meewer ken als alle andere mogelijkheden zijn uitgeput. Hij wees verder op de zijns inziens onverantwoorde uitgaaf van zes miljoen voor het overdekt zwembad, dat jaarlijks een exploitatietekort van vier ton plus interestverlies te zien Mildere eis in hoger beroep tegen Belg voor bezit geweer DEN HAAG - In onbekendheid met de Nederlandse strafmaat zag de procu reur-generaal bij het Haags gerechts hof eigenlijk geen aanleiding om 'kor ting' van toepassing te verklaren op de 26-jarige Belg A. de P., die op Neder lands grondgebied was aangehouden met een jachtgeweer zonder vergun ning en scherpe patronen. Bovendien had hij hiermee een beschermde vogel, een ekster, neergeschoten. Toch was de procureur-generaal soepeler dan de Middelburgse politierechter en eiste vier weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en onttrekking aan het verkeer van geweer en patro nen. De politierechter had de Belg de volle vier weken willen laten uitzitten. De Belg verbleef veel op een campmg in Retranchement Daar kwam de politie op een dag een kijkje in zijn auto nemen en zag het jachtgeweer liggen. De Belg. die op dat moment niet aanwezig was, begaf zich later naar de politie in Oost burg, die het wapen in beslag had geno men. De politie keek toen gelijk nog maar eens goed in de auto en vond de patronen, wat wederom een proces-ver baal opleverde. Bovendien bleek toen dat met het geweer een ekster was neer geschoten. In hoger beroep betoogde De G.. dat hij niet had geweten, dat het bezit van een jachtgeweer in Nederland strafbaar is. De verdediger zette verder uiteen, dat zijn cliënt erg was geschrokken van de hem opgelegde straf en vroeg om te vol staan met een boete en een voorwaar delijke gevangenisstraf. Het hof zal 7 februari arrest wijzen. De PvdA'er B. Martens waarschuwde het college ervoor dat op deze wijze Hulst met twee, hooguit drie jaar een zogenaamde artikel 12-gemeente zal zijn (een gemeente, die feitelijk bank roet is en dan 'onder curatele' van de rijksoverheid komt te staan). Martens noemde het „een boedelscheiding op het sterfbed." Volgens het PvdA-raadslid is de bezin ning veel te laat gekomen. „Bij het grondbedrijf is het aardig uit de hand gelopen." meende Martens. Er is vol gens hem niet tijdig ingespeeld op ten densen, die slechtere tijden aankon digden. „We zijn in een crisis weggegle den, terwijl die te voorzien was. Dat is fout geweest." De CDA'er H. Vercau teren deed het col lege de suggestie aan de hand een flink deel van de gronden in het bestem mingsplan Tragel af te stoten, evenals gronden in het waterwingebied bij Clin ge. Ook de WD-er A Houben liet zich in laatdunkende bewoordingen uit over het gevoerde beleid. „We hebben voort durend gewezen op de onmogelijkheid van grote uitgaven de afgelopen jaren, maar er is nooit naar ons geluisterd. Het is treurig dat we geen gehoor hebben gevonden". Hij zei verder: „Degenen onder u. die menen dat wij er genoegen in scheppen u te vermoeien met zwart galligheid, verzekeren wij dat de enige reden is dat u straks zal worden verwe ten niet voldoende inzicht te hebben ge toond en uw invloed gebruikt om deze toestand eerder te keren". Loco-burgemeester Van de Voorde waarschuwde de raad voor 'doemden ken' en riep op niet al te somber te zijn. Hij zei dat er verantwoord is gewerkt, maar dat de financiële perikelen van dit moment uitsluitend te wijten zijn aan de algehele economische malaise. Van de Voorde riep op 'de lichtpuntjes te willen blijven zien'. Het nieuwe schoolplein van de Jan Wouter van den Doelschool. ZIERIKZEE - Vandaag is het feest op de Zierikzeese Jan Wouter van den Doelschool. De nieuwe christelijke school voor kleuter- en lager onderwijs aan de Kabbe- laarsbank in de nieuwe wijk Poortambacht wordt om 14.45 uur officieel geopeniL Maar wie de eer te beurt valt om dat te doen moet nog een verrassing blijven, aldus schoolhoofd A. van Oosterom. De nieuwe school van de vereniging tot bevordering van het christelijk schoolonderwijs in Zierikzee is een ze- venklassige met 187 leerlingen, en vormt één geheel met de drieklassige kleuterschool 'De Speeldoos' met 68 leer lingen, zodat in feite een tienklassige geïntegreerde ba sisschool tot stand gekomen is. We zijn er een beetje trots op de eerste school in Zierikzee te zijn waar de kleuterschool en lagere school onder één dak zitten, al dus de heer Van Oosterom, die aangeeft dat de integratie 'al zoekend en proberend' gevonden zal moeten worden. Het hoofd vindt de nieuwe school met name zeer 'uitge kiend op de praktische kant', met voor elke klas een eigen magazijn en een eigen toiletgroep, en een doelma tige centrale ruimte met werkbanken en zitbanken in nissen. Verder noemt hij met enige trots een geweldige zithoek op het schoolplein, en - in de school - vouwwan den op plaatsen waar deze noodzakelijk zijn. Naast elk lokaal ligt namelijk een zogenaamde verwerkingsruimte die door middel van de schuifwanden by het lokaal ge trokken kan worden, terwijl de verwerkingsruimte weer uitkomt op de centrale gemeenschappelijke ruimte. En wordt deze gebruikt door een andere klas dan kan de verwerkingsruimte weer afgesloten worden. Voor de kindereu is het vandaag (vrijdag) een bijzonde re schooldag. Vanmorgen worden ze beziggehouden met spel, poppenkast en film. Om 14.00 uur wordt de jeugd verwacht op het plein van de voormalige Jan Wouter van den Doelschool in de Raamstraat en dan gaat het in optocht, voorafgegaan door het Zierikzeese draai-or gel, naar de nieuwe school in Poortambacht. In de optocht dragen de kinderen ballonnen, vlaggen en spandoeken. Tussen 19.30 en 21.30 uur staat de nieuwe school ter bezichtiging open voor de ouders. SLUIS - De financiële toekomst van de gemeente Sluis ziet er veel rooskleuri ger uit dan werd verwacht. In de ko mende tien jaar zal op de uilkeringen uit het gemeentefonds in totaal 135.000,- worden gekort. Het college van b en w had aanvankelijk gedacht dat de korting zo'n vijf ton zou bedra gen. Burgemeester Asselbergs zei daarover in de gemeenteraad van donderdag avond: „We hadden gerekend op een SLUIS - Het Sluisse hanenconflict is opgelost. A. van de Plasse heeft beslo ten vier van zijn zes hanen weg te halen om het gekraai te doen verminderen. Burgemeester Asselbergs heeft dit in een persoonlijk gesprek met Van de Plasse vernomen. Zoals bekend was er in Sluis sprake van een langdurig conflict over de door de hanen veroorzaakte geluidsoverlast. De hele affaire blijkt de gemeente overi gens wel veel geld te hebben gekost. In een poging een bemiddelende rol te spelen besloot het college geluidsmetingen uit te laten voeren door het inge nieursbureau Haskoning uit Goes. De kosten van het onderzoek blijken nu 4100.- te bedragen. Burgemeester Asselbergs is daar nogal van geschrokken en heeft besloten in het vervolg niet zo snel meer tot geluidsmetingen over te gaan. Vanuit de raad werd donderdagavond geopperd of het niet beter was geweest het pluimee op te kopen. Het rapport van het ingenieursbureau wijst overigens uit dat er wel degelijk van geluidsoverlast sprake was. De hanen produceerden volgens de meting 165 'kraaien' in twintig minuten. „Dat is toch een zeer hoog aantal", conclu deerde de burgemeester. In de volgende raadsvergadering zal het college een voorstel doen om de algemene politieverordening aan te passen. Volgens Asselbergs is gebleken dat de verordening momenteel te weinig handvaten biedt om handelend op te treden. Een volgende keer moet een dergelijk conflict zonder tussenkomst van de rechterlijke macht opgelost worden. Geluidsoverlast door hanen en ander pluimvee zal echter een moeilijke materie blijven. De burgemeester wees erop dat in de wet nergens normen worden genoemd voor geluidshinder door bijvoorbeeld hanen. Juridisch gezien is het daarom moeilijk om vast te stellen wanneer er van overlast sprake is. Sluis kan misschien de 165 'kraaien' als norm hanteren. Als er een groter aantal binnen twintig minuten wordt gemeten dan kan er in elk geval van hanengerucht worden gesproken. jaarlijkse teruggang van veertig- vijf tigduizend gulden. Het blijkt nu twee honderd tot driehonderd procent min der te worden. We kunnen dus enigszins opgelucht ademhalen, want we zijn veel te somber geweest". Met name de nieuwe uitkeringsregeling voor historische vestingwateren kan Sluis een aardig bedrag opleveren. De gemeente heeft in totaal drie kilometer vesting-water. De gemeenteraad van Sluis besloot donderdagavond de gemeentelijke le ges voor 1983 met 4 procent te verho gen. Alleen de leges voor het verstrek- FNV-vrouwen bezochten 'De Dagboog' TERNEUZEN - De afdeling Terneuzen van de Vrouwenbond FNV bracht een bezoek aan het dagverblijf voor geeste lijk gehandicapten 'De Dagboog'. Na een uiteenzetting van mevrouw De Meyer, hoofdleidster van deze instel ling, werden de vrouwen rondgeleid. Ze keken ook nam- een film over het werk van 'De Dagboog' en speelden bingo. TERNEUZEN - Burgemeester C. Ocke- loen van Terneuzen verwacht dat de tegenstanders van de VOW straks 'uit een hele kwade droom wakker zullen worden'. Dat voorspélde hij donder dagavond toen de overgrote meerder heid van de gemeenteraad van Terneu zen zich schaarde achter een motie, die vandaag (vrijdag) per telex naar 'Den Haag' wordt gestuurd. De raad vindt dat de tweede kamer er alles aan moet doen om 'een heroverweging van de ge nomen beslissing te bewerkstelligen'. De Terneuzense raad meent dat aan de inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen de rechten moeten worden toegekend waarop ook andere Nederlanders aan spraak kunnen maken (goede verbin dingen). Vorige week stuurden ook b en w de regering Lubbers al een verontwaardig de telex. De raad sloot zich daar nu he lemaal bij aan. Ockeloen maakte van Burgemeester C. Ockeloen de gelegenheid gebruik nog weer eens de nodige kritische kanttekeningen te plaatsen by de mensen, die zich de afge lopen jaren hebben verzet tegen de VOW. Hij had het niet alleen over het ontwaken uit een kwade droom, maar stelde bovendien vast dat die actievoer ders met hun strijd voor een stuk ver warring bij de overige Zeeuws-Vlamin gen hebben gezorgd. De motie tegen de regeringsbeslissing werd onderschreven door CDA. PvdA, VVD, SGP en GPV/RPF. 'Links Per spectief (Persijn) en D'66 (J. de Zeeuw) ondertekenden niet. En dat betreurde Ockeloen. Hij had liever een unaniem onderschreven motie gezien. Maar Per sijn en De Zeeuw wezen op hun stelling- name in het verleden en voelden niets voor mede-ondertekening. Persijn her innerde er aan dat zijn party de VOW steeds had laten afhangen van de ver- keersprognoses en het -aanbod. „Ik on derschrijft de motie, waar gepleit wordt voor een goede verbinding over de Wes- terschelde. Dat is inderdaad een be langrijke zaak". Maar Persijn plaatste - en dat met voor het eerst - vraagtekens by een VOW-project. De Zeeuw wees er nog eens op dat zijn weerstanden, in het verleden bij her haling verwoord, niet gebaseerd wa ren op een soort 'vreemdelingenangst' of een hang naar overdreven bescher ming van de regio. „Ik heb domweg al tijd m'n twijfels gehad. De bomen groeien - zo is hier al zo vaak gezegd - nu eenmaal niet meer tot in de hemel. En je zou kunnen zeggen dat het VOW- plan uit de tijd dat ze nog wèl tot in die hemel groeiden stamt". De Zeeuw sprak in dat verband van een 'luxe'. Ockeloen reageerde: Ja, als we moeten wachten op betere tijden, betekent dat zoveel als wachten tot het kalf verdron ken is. Want mede omdat die VOW voorlopig niet tot stand komt, zal de situatie er hier niet op verbeteren. Kijk, waar het hier écht om gaat is de vraag of die 100.000 mensen in Zeeuwsch-Vlaan deren nog bij Nederland horen. Ons welzijn hangt nauw samen met de voor zieningen op het gebied van vervoer en transport- D&t moeten we niet uit het oog verliezen". Ockeloen stelde vast dat door het regeringsbesluit 'de gewo ne mensen in Zeeuwsch-Vlaanderen in velerlei opzicht de dupe worden'. In de motie stelde de overgrote meer derheid van de raad vast dat de handel wijze van de regering kan worden be schouwd als een vorm van onbehoorlijk bestuur. „Deze beslissing heeft ernstige nega tieve gevolgen voor de regionale werk gelegenheid en voorts moet gevreesd worden dat deze beslissing zal leiden tot aantasting van de kwaliteit van de verbindingen van Zeeuwsch-Vlaande ren met overig Zeeland, wat inhoudt dat Zeeuwsch-Vlaanderen in een geï soleerde positie komt te verkeren met alle negatieve gevolgen daaraan ver bonden", aldus de motie. ken van een 65-pius-paspoort wordt met bijna 30 procent verhoogd. Geble ken was dat de tarieven voor de bejaar den-pas in Sluis landelijk gezien te laag waren. Het collegevoorstel om het ta rief in één keer van 6,50 naar 8,35 op te trekken werd aangenomen. Dit on danks het- verzet van de PvdA-fractie die vond dat de bejaarden toch al met vele tariefsverhogingen te kampen heb ben. Bovendien waren de socialisten van mening dat de vijfhonderd gulden die de totale leges-verhoging in 1983 op levert. nog te weinig is om de nieuw jaarsreceptie van te betalen. De overige fracties vonden dat de 65-plussers door de pas aanmerkelijk bevoordeeld wor den. Burgemeester Asselbergs betreur de het zelfs even dat hy de pensioenge rechtigde leeftijd nog niet had bereikt Bij de verkiezing van de leden voor de welzijnscommissie deed zich een kort incident voor. Wethouder J. du Fossé verliet na de eerste stemmingsronde de zaal. In een latere verklaring zei hij dat dit was omdat hij het bijzonder te leurstellend vond dat de raad de als eerste geplaatste mevrouw J. P. E. Ko mijn niet verkozen had. Zij was vol gens DuFossé al twee jaar lid van de commissie en had zich er echt voor in gezet. „Nu wordt ze afgedankt als een oude schoen. Dat vind ik zeer betreu renswaardig", aldus Du Fossé. De kans bestaat verder dat elk raadslid 15.- uit eigen zak zal betalen om de onkosten van het optreden van het jeugdkoor 'De Sluisse Rakkers' te dek ken. Het betreft een optreden op 26 fe bruari aanstaande tijdens de contact dag van de stichting Ons Zeeland, een organisatie van blinden en slechtzien den. Een voorstel van het CDA om de kosten van het jeugdkoor uit de ge meentekas te betalen werd afgestemd. Het initiatief van Du Fossé zou buiten de vergadering worden afgehandeld. De gemeente verstrekt een eenmalige bijdrage van 500.- voor de contactdag. Terneuzense wijk Zeldenrust heeft een Oranje-comité TERNEUZEN - Het comité 'Zelden rust', een kleine groep vrijwilligers in de wijk 'Zeldenrust' in Terneuzen, be reidt een gevarieerd feestprogramma voor koninginnedag voor. De coraitéle- den stelden onlangs vast dat in de wijk behoefte bestaat aan tal van activitei ten. Ze kregen woensdagavond, tij dens een eerste bijeenkomst, de steun van enkele tientallen wijkbewoners. Tijdens de vergadering werd een drietal werkgroepen geformeerd. Die werk groepen gaan de festiviteiten nu voor bereiden. Maai- bovendien wordt ge dacht aan een voortzetting van het ini tiatief na koninginnedag. De kans is erg groot dat er uiteindelijk een wijkcomité uit de bus zal rollen, dat in de toekomst tal van activiteiten gaat ontplooien Een woordvoerster van het comité, te rugblikkend op de bijeenkomst van woensdagavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 32