Goese PvdA woedend op bestuur serviceflats Raad Goes tegen aanleg oostelijke stadsweg WISSEL BEVELENDEN PZC/ 'OP EEN SMERIGE MANIER AAN DE KANT GESCHO VEN' Minder subsidie Goese vrijwilligerscentrale TE DUUR EN VAN MINDER GROOTBELANG |{ötióócric „ïMOmtjc" VRIJDAG 28 JANUARI 1983 streek GOES - De voorzitter van de PvdA-fractie in de Goese gemeenteraad, P. Duinkerke, is donderdagavond fel van leer getrokken tegen het bestuur van de stichting Serviceflats De Horst en De Schakel in Goes. De PvdA, zo vertelt hij, voelt zich door dat bestuur 'op een smerige manier' aan de kant geschoven en wenst niet verder mee te werken. Vooral voorzitter J. C. van Bergeijk moest het ontgelden. De uitval van Duinkerke kwam toen de raad nieuwe bestuursleden voor de stichting moest benoemen. Een van de aftredende bestuursleden was J. A. Salomé (oud-gemeenteraads lid voor de PvdA). HU had tussentijds ontslag genomen. Duinkerke legde uit waarom: Salomé had van voorzitter Van Bergeijk te horen gekregen dat een socialist niet thuis hoort in het bestuur van De HorsVDe Schakel. En wel om dat de overgrote meerderheid van de bewoners niet op de PvdA zou zijn geo riënteerd. Voor Salomé was dat, zoals Duinkerke het noemde, 'een trap in de ziel' en hij besloot zich dan ook terug te trekken. ..Vanuit het bestuur van de stichting hebben wij nimmer vernomen dat zij er anders over dachten, zodat wij ervan uit moeten gaan dat de zienswijze van de voorzitter wordt onderschre ven", aldus de PvdA-fractievoorzitter donderdag in de gemeenteraad. Dat werd in zijn party weliswaar als be droevend ervaren, maar het was in eer ste aanleg toch geen reden om de ver antwoordelijkheid uit de weg te gaan en daarom werd een opvolger voor Salomé gezocht. De PvdA schoof H. W. Hooger- ïs het dat het bestuur dat verhaal bUjk- baar als zoete koek heeft geslikt en onze kandiaat terzyde schoof'. Dat was voor de PvdA aanleiding te besluiten geen land naar voren. Een van de bestuursle- kandidaten meer aan te melden voor den. zo vertelde Duinkerke, achtte deze het stichtingsbestuur, kandidaat niet geschikt omdat hy als Toch stonden op de voordracht, die de hoofd van een openbare school zou wei- raad donderdag voor zich had, twee geren op zyn school godsdienstonder- kandidaten uit de PvdA Duinkerke wys te laten geven. Dat is onjuist. Aan verklaarde hoe dat kon: „De voorzitter Hoogerlands school wordt wel gods- meende iets goed te moeten maken en dienstonderwijs gegeven. „Maar", al- ging als ronselaar op pad'VVolgens het MEDISCHE DIENSTEN DE BEVELANDEN Alarmnummer 01100-14444 Goes: v.a. vr. 19 uur tot zondag 23 uur: R. Posthumus, M. Smallegangesbuurt 38a, tel. 30318; spreekuur voor spoedge vallen 10-10.30 uur en 17-17.30 uur. Heinkenszand. 's-H. Arendskerke, Nieuwdorp, Wolphaartsdijk: de prak tijk van J J Harten. G. A. C. Aamoutse en A. P. v. d. Vlugt wordt waargenomen door D. P. van Driel, Vermetstr. 23, 's-H. Arendskerke. tel. 01106-1202: bood schappen zo mogeiyk tussen 9-10 uur. Heinkenszand e.o.: v.a. vr. 18 uur tot ma 8.30 uur: J. A. Fortrie. Clara's Pad 31, Heinkenszand. tel. 01106-3074; Hansweert, Kruiningen, Yerseke: v.a vr. 19 tot zo. 22 uur: A. Plaisier. Kruinin gen, tel. 01130-1566; spreekuur voor spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur; boodschappen zo mogelyk voor 10 uur. Krabbendijke, Waarde, Rilland-Bath: v.a vr. 19 uur tot zo. 22 uur: J. D. Baren- dregt, Krabbendyke, tel. 01134-1544; spreekuur voor spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur; boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Hee- renhoek: de praktyk van de artsen J. Geldof. J. M. A. Kole. A. Korstanje, S. E. J. Wöstmann en H. H. M. Zwartelé wordt waargenomen door E. Th. Klap wijk, Monsterweg 8, Borssele, teL 01105- 1203. Kloetinge. Kapclle, Wemeldinge: v.a zat. 8 uur A J. Eckhardt, Wemeldinge, tel. 01192-1438. Noord-Beveland: de praktijk van B. J. H. Hasken wordt waargenomen door J. A van Arkel, Wissenkerke. tel. 01107- 1318; spreekuur voor spoedgevallen 11- 11.30 uur. De praktyk van J. A Kersse- boom wordt waargenomen door W. J. Klein Wassink, Coiynsplaat, tel. 01199- 304; spreekuur voor spoedgevallen 11- 11.30 uur. Chirurgendienst Dr. H. Bruins-Slot, tel. 01100-28386. Tandartsdiensten Spreekuren zat.- en zondagmorgen 10- 11 uur A. D. de Wit, Turfkade 15, Goes, tel. 01100-16504. Apotheek De Zeeuwsche Apotheek. Gr. Markt 10. tel. 15255; geopend voor spoedgev. zat. 8.30-17.30 uur; zondag 10-11.30 uur en 16-18 uur. Ziekenauto's Centr. Post Ambulance vervoer, tel 01100-14444. Dierenartsen Goes, Ovezande, Kruiningen: G. Bone- schanscher, Kruiningen, tel. 01130- 1233; visites zo mogehjk aanvragen voor 9 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beveland: de praktyk van dr. M. P. C. Karelse wordt waargenomen door H. van Dyk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106- 1290 b.g.g. 01100-20656; visites zo moge Ujk aanvragen voor 9 uur. Yerseke en omg. (kleine huisdieren i: mevr. L. Huiskes-ComeUsse, Molen laan 24, Yerseke. tel. 01131-2756. Walcheren: dierenartsenpraktijk Oost- kapeUe, tel. 01188-1443; spreekuur 13-19 uur Oude Domburgseweg 33a. Consult na tel afspraak, visites aanvragen 8-9 uur. Wijkverpleging Goes, Wilhelminadorp, Kloetinge, Kattendijke: zr. M. Zandee, tel. 01100- 27037. Borssele, Nieuwdorp, Lewedorp, 's- Heerenhoek, Heinkenszand, Nisse, El- lewoutsdijk. Driewegen, Baarland, Oudelande, Kwadendamme, Hoede- kenskerke, Ovezande, 's-H. Arendsker ke, 's-H. Hendrikskinderen, 's-Graven- polder, 's-H. Abtskerke: zr. F. van Don gen, 's-Heerenhoek. tel. 01105-1769 Zuid-Beveland-Oost: zr. J. M. de Viet- Koole, Slagveldstr. 7, Kruiningen, tel. 01130-2966 Noord-Beveland en Wolphaartsdijk: zr. M. Slabbekoorn. Fr. van Borsselestr 12, 's-H. Hendrikskinderen, tel. 01100- 16249. dus het raadslid, „nog onbegrijpelyker Kortgene heeft comité Anjerfonds KORTGENE - Onlangs is in het dorps huis te Kortgene het comité Anjerfonds Kortgene opgericht. Hierby waren aan wezig een aantal vertegenwoordigers van plaatselyke verenigingen van het jeugdwerk en de amateuristische kunstbeoefening. Burgemeester J. L. D. van der Linde en J. D. Kuiper, consulen te van het Anjerfonds, introduceerde één en ander. Medio april begint het co mité met zijn werkzaamheden. Zitting in het comité Aryerfonds Kortgene heb ben voorlopig J. A. Pouwer. B. de Looff, H. Versluis-Vrijland en een vertegen woordiger van de jeugdsoos Kortgene. Auto beschadigd bij botsing in Kortgene KORTGENE - By een botsing tussen twee personenauto's in Kortgene is woensdag de auto van G. van V. uit Vlaardingen zwaar beschadigd. Dat ge beurde doordat P. G. uit Kortgene met haar auto achteruit van de Kaai-oprit de Kaaidyk op wilde draaien en V. uit Vlaardingen niet zag. Persoonlyke on gelukken deden zich niet voor PvdA-raadslid heeft Van Bergeyk ver scheidene keren nul op rekest gekregen en belandde tenslotte by mevrouw J. Kempe-Weststrate. Zy werd, zo zei Duinkerke, niet op de hoogte gesteld van de gang van zaken. Nu ze wel weet hoe de vork aan de steel zit, heeft ze het bestuur verbolgen geschreven dat ze voor de eer bedankt. Nog grover is het gegaan, aldus de PvdA-er, bij het vinden van een tweede naam voor de voordracht ter vervul ling van de vacature Salomé oud-ge meenteraadslid voor de PvdA. Deze had Van Bergeijk laten weten dat hij Excelsior Goes treedt op bij carnaval in Zwitserland GOES - Het showkorps Excelsior uit Goes reist vrijdag 11 februari naar het Zwitserse Kreuzllngen om daar gedu rende het weekeinde de viering van car naval op te luisteren. Kreuzlingen ligt aan het Bodenmeer, pal tegenover Ko blenz. Voor zaterdag 12 februari staan optredens in de winkelstraat en in de feestzaal op het programma. Zondags werken de 38 Excelsior-muzikanten mee aan een receptie en de carnavals optocht. 's Maandags gaan ze weer naar huis. absoluut niet bereid was een benoe ming te accepteren en toch staat hij op de voordracht. „Er is dus niemand voor de vacature", zei Duinkerke bit ter. „De weg is vrij om hier ook maar weer een VVD- of een CDA-vertegen- woordiger te nemen. Het zal ons een zorg zijn. Wel zorgelijk is de hele ont wikkeling die tot deze bijzonder smeri ge zaak heeft geleid. Zou het in de toe komst zo worden dat de toekomstige bewoners eerst worden gescreend op hun politieke opvattingen alvorens te worden toegelaten?" Hij kondigde aan dat de gehel PvdA-fractie alsmede de PPR en D'66 blanco zouden stemmen. Dat gebeurde ook. Acht stembriefjes waren blanco. Van de andere fracties kwam geen reactie op Duinkerkes aan klacht. Burgemeester mr. W. Blanken zei alleen het raadzaam te achten dat de gemeenteraadsleden die in het stich tingsbestuur zitting hebben samen met hem en de eerst-verantwoordelyke wet houder over de kwestie praten. Volgens hem moest ondanks alles toch over de voordracht van de stichting worden ge stemd. Op mevrouw Kempe werden elf stemmen uitgebracht en op Kaboord vier. Voor twee andere vacatures in het stichtingsbestuur werden M. A. Bierens uit Kloetinge en W. Griep uit 's-Heer- Hendrikskinderen benoemd. Zy kregen beiden vijftien stemmen. De rest was blanco. SLECHTS GELD VOOR PART-TIMER GOES - De subsidie van de Vrijwilli gerscentrale in Goes zal met ingang van 1 mei drastisch worden terugge schroefd. De instelling krijgt dan niet langer geld voor anderhalve beroeps kracht, maar slechts voor een part-ti mer. Op die manier moet het vrijwilli gerswerk kunnen worden voortgezet in afwachting van een definitieve nieuwe opzet. Die zal gevonden moe ten worden binnen het kader van de herstructurering van het sociaal-cul tureel werk in Goes, waarover al bijna een jaar wordt gepraat. Met een over grote meerderheid nam de Goese ge meenteraad donderdagavond een mo tie aan, waarin dit werd vastgelegd. Het dagelijks bestuur van de gemeente had om op het welzijn te bezuinigen voorgesteld de subsidie voor komend voorjaar helemaal stop te zetten. Daar over staakten vorige maand de stem men. Over het voorstel moest nu op nieuw worden gestemd. De meerder- evenwel iets verder gaan en tot uiteriyk 1 januari volgend jaar een beroeps kracht voor twintig uur per week subsi diëren. Het idee van De Graag vond by val by zijn partygenoten in de raad, van wie fractievoorzitter L. J. Mol-de J ager met een met een motie van geiy ke strekking kwam. Het CDA en de meerderheid van de PvdA betuigden ook hun steun. SGP-woordvoerder C. F. Möhlmann pleitte er aanvankefijk voor alsnog te besluiten de Vrijwilligerscentrale de volle subsidie te geven. Maar later sloot de staatkundig-gereformeerde fractie zich by de enigszins aangepaste motie aan. Tegen stemden de D'66 D. W. van der Merwe („Het klinkt leuk om een Vrijwil ligerscentrale te laten runnen door vry- willigers, maar dat kan niet") A. A van Oosten (ppr) en M. Ehrens (pvda). Zij vonden dat met beslissingen over de Commissie gaat waken over kwaliteit van buitengewoon onderwijs GOES - Een vergadering van ouders van leerlingen van de Anne Frank- school voor buitengewoon onderwijs in Goes, heeft een permanente commissie ingesteld om te waken over de kwaliteit van dat onderwys in Zeeland. De verontruste ouders kwamen don derdagavond by een om te bespreken wat de gevolgen kunnen zijn van even tuele bezuinigingen in de onderwijsbe groting. Zy waren van mening dat die bezuinigingen de kwaliteit van met na me het buitengewoon onderwys ernstig kunnen aantasten. De vrees richt zich vooral op het vervallen van de vervoers mogelijkheden voor gehandicapte kin deren terwyl tegelijk de kraan wordt dichtgedraaid voor nieuwe voorzienin gen. Zo verwacht men dat Zeeland, wanneer de bezuinigingsplannen door gaan. verstoken zal raken van voortge zet buitengewoon onderwijs. Een andere zorg van de verontruste ou ders is het groter worden van de klassen door het terugbrengen van het aantal onderwyskrachten. De individuele be nadering, waarmee het buitengewoon onderwijs volgens de ouders staat of valt, zou daarmee voor een belangrijk deel verloren kunnen gaan. De kersver se permanente commissie moet gaan proberen de verschillende overheden tot een ander inzicht te brengen wat betreft bezuinigingen in het buitenge woon onderwijs Verfbrander uit woning in Goes gestolen GOES - Onbekenden hebben in de nacht van woensdag op donderdag een verfbrander gestolen uit een renovatie woning aan de Jacob Catsstraat in Goes. De waarde van het apparaat be draagt ongeveer 200 gulden. heid van het college van burgemeester subsidie van de Vrijwilligerscentrale en wethouders bleek nog steeds van moet worden gewacht tot bekend is hoe mening te zyn dat het werk van de Vrij- het sociaal-cultureel werk, waarvan het willigerscentrale door vrijwilligers vrijwilligerswerk dan een onderdeel moet kunnen worden voortgezet. Wel- moet vormen, er in de nieuwe opzet uit zynswethouder J. de Graag iwd) wilde zal gaan zien. GOES - De gemeenteraad van Goes heeft een forse streep gehaald door de aanleg van de oostelijke binnenstadsontsluitingsweg. In de donderdag gehouden raads vergadering was de overgrote meerderheid tegen een voorstel om alvast een deel van deze weg, voor een bedrag van bijna 500.000 gulden, aan te leggen. Er zijn belangrijker zaken om geld aan uit te geven, vonden de woordvoerders van de raadsfracties. Alleen de SGP was voorstander. Een verdrietige wethouder L. H. de Leeuw (PvdA, ruimtelijke ontwikkeling) stelde vast dat het afwijzen van de wegaanleg, óók uitbreiding van de parkeergelegenheid (veertig plaatsen) in het centrum tegenhield. Dat vond hij niet verstandig. D. W. van de Merwe (D'66) zag op tegen Singel, terug, met de mededeling dat de hoge uitgave. Hy stelde dat ook de wegensector moet bezuinigen. L. J. Mol-de Jager (WD) zei dat de aanleg geen enkele urgentie heeft Ze wees er op dat in hét gebied (omgeving Oost- wal. Oude Singel. Kievitlaant binnen kort allerlei bouwactiviteiten plaats grijpen en om uitgerekend dan een nieuwe weg aan te leggen, achtte Mol onverstandig. W G van de Ree (CDA) merkte op dat de aanleg van de ontslui- tingsweg niet over rozen gaat. Hy wilde uitstel van een beslissing met tenmin ste twee jaar. G. R. Heerebout (PvdA) en A. A. van Oosten (PPR) verklaarden zich ook tegen. Wethouder De Leeuw was teleurge steld. Hij liet weten dat de bezwaren van de raadsleden wel erg laat op de proppen kwamen. „Er is nu met het ma ken van plannen een krachtsinspan ning voor niets verricht". Hij was tegen tydeiyke voorzieningen, omdat er dan geld vermorst wordt. Burgemeester W Blaken tenslotte, redde het college van burgemeester en wethouders voor een volslagen fiasco Hij nam het voorstel tot aanleg van de ontsluitmgsweg. ge deelte vanaf Anjelierstraat tot Oude het college nader zal bekyken of ande re. goedkopere, oplossingen mogelyk zyn, die dan ook recht doen aan het ver lichten van het parkeerprobleem. De raad stemde wel in met de aanleg van een parkeerterrein by het nieuwe station. Kosten; ruim 650.000 gulden Het ministerie van verkeer en water staat geeft 80 procent subsidie. M. F. van Tooren-Loerakker iCDA) benutte het voorstel om een pleidooi te houden voor betere toegankelijkheid van het station voor gehandicapten. Raadslid Van Oosten sloot zich erby aan. Fietsklemmen Van Oosten hield voorts een diepgra vende verhandeling over fietsklem men. Het raadslid wilde uitbreiding van de stallingsmogelijkheden voor fietsen. Zo ook de PvdA-er Heerebout. Hij attendeerde op de aanwezigheid van fietsklemmen met dakjes erboven in Middelburg. Reactie van wethouder De Leeuw: „In Middelburg hebben ze niet zo'n riante stallingsruimte als in Goes, zodat men daar noodgedwongen z'n heil heeft moeten zoeken in afdak jes". Hij zegde wel toe verruimmg van de stallingsmogelijkheden te laten onder zoeken. De Leeuw beklemtoonde dat het nieuwe stationsgebouw op alle fron ten is aangepast voor gehandicapten. „De NS heeft toegezegd dat de toegan kelijkheid van het perron naar vermo gen zal worden verbeterd" Van de raad mag er op de kruising Van Hertumweg/Fokkerstraab Fruitlaan een verkeerslichten-installatie komen. Dat is nodig, omdat binnenkort de ver lengde Deltaweg in gebruik wordt ge nomen. Raadslid Van de Merwe be pleitte in dit verband een grondig on derzoek naar de verkeerssituatie in de hele wijk Zuid. Daar was wethouder De Leeuw voor te vinden Noodgedwongen (raadslid Van Oosten sprak over 'tan denknarsend') ging de raad akkoord met aankoop van 1.5 hectare grond in Wolphaartsdijk voor 150.000 gulden. De grond is in gebruik als sportveld en met-aankopen zou betekenen dat dan in het dorp de sportaccommodatie ern stig ontregeld zou raken. Dat ging de raadsfracties te ver en vandaar de in stemming. Wethouder G. .1. Eshuis (CDA) vertelde dal het college het risico van een nieu we onderhandelingsronde niet aan durfde. Hij verzekerde dat aankoop van grond en aanleg van sportvelden op een nieuwe plaats veel meer zou kosten. „Bereikt is wat bereikt kon worden", meende Eshuis. GOES - Over enkele weken kan carnaval vierend Zeeland weer 'oale teugels loslaete'. Dorpen krijgen een andere naam, de boerenkiel kan uit de motten- ballen en de kasteleins doen gouden zaken. Al maanden van te vuren laaL Hilversum 3 meezingers de huiskamer in schallen. Carnaval staat voor de deur. Deze oorspronkelijk rooms-katholieke vastenavondviering is in Zee land betrekkelijk nieuw. Berichten over de eerste carnavalsfeesten in deze provincie gaan niet verder terug dan tot het begin van deze eeuw. In Zeeuwsch-Vlaanderen, waar altijd meer katholieken gewoond hebben dan in de rest van Zeeland, zyn de oudste carnavalsverenigingen te vin den. Noordelijk van de Westerschel- de is de 's-Heerenhoekse 'De Koen- kelpot' de oudste. De belangstelling van de Zeeuwen voor dit festijn neemt toe. De eerste optocht van 'De Koenkelpot' - in 1961 - bestond uit één boerenkar met daarop de prins en zyn raad van zes, gadegeslagen door een handvol toeschouwers. Nu komen jaarlyks tussen de tien- en vyftienduizend mensen naar het eve nement kijken. Veel dorpen hebben intussen een carnavalsvereniging opgericht en in menig Zeeuws café wordt de vastenavond op voorge schreven wy ze - dus met veel bier, lol en gezang - gevierd. Ook dit jaar heb ben de verschillende verenigingen veel evenementen georganiseerd, waar de liefhebbers hun hart aan kunnen ophalen 's-Heerenhoek Het motto in het Paerehat ('s-Hee renhoek) is dit jaar: "Dubbel is eens zo dikke'. Dit slaat op de 22ste keer dat 'De Koenkelpot' carnaval houdt in het Bevelandse dorp. Het feest be gint zaterdag 5 februari met een car navalsmiddag voor bejaarden en ge handicapten in 'De Jeugdhoeve'. Een filmvertoning om 11.00 uur van de optocht van 1982 in de kleuterschool is het eerste evenement van vrijdag 11 februari. Dezelfde film wordt twee uur later in de lagere school ver toond, waarna de jeugdprins en zyn nar bekend gemaakt worden. Voor de kinderen tot twaalf jaar is er om 19.00 uur een limonadebal, terwijl om halfnegen diezelfde avond de carna valsbals in de Paerehatse horecabe drijven beginnen. Belangstellenden kunnen gaan kyken naar de onthul ling van 'Jikke' midden in de brand- vy ver. De eerste attractie van de vol gende dag is prijsschieten op de lig gende wip in café 'De Korenbeurs' De prins lost het beginschot. Het schieten begint om 14.00 uur. Een kwartier later gaat Prins Arman den Eersten met zyn gevolg naar 'De Jeugdhoeve', waar burgemeester drs G. C. G. van den Heuvel van Borsele hem de sleutel van het Paerehat overhandigt. De kinderoptocht ver trekt om 15.00 uur, hierop aanslui tend is er een kinderbal en een song festival in 'De Jeugdhoeve'. Om halfóes is het tyd voor de prijsuit reiking aan de schutters in 'De Ko renbeurs'. 's Avonds om halfacht be gint de feestavond in 'De Jeugdhoe ve', een half uur later gaat de prins met zyn raad van elf in een kroegen tocht door het Paerehat. Zondag de 13de is de dag van de grote optocht. Dit evenement begint om halfdrie 's middags met na afloop de prijsuitrei king op het podium aan de Heeren straat. De avond wordt gevuld met een kroegentocht. De laatste dag van het carnaval (maandag 14 februari) wordt om ongeveer 22.00 uur het pro gramma van het 'Paerehatse carna val '83' door de verbranding van een koenkelpot symbolisch afgesloten. Goes Carnavalsvereniging 'Arti' uit Goes (Hanzehat) begint haar activiteiten door aanwezig te zijn op vrijdag 4 februari bij een drive-in-show in het Kloctingsc 'Amicitia'. De volgende dag wordt het carnavalsfeest van de gehandicapten in de kantine van 'De Betho' met een bezoek vereerd. Ook gaat prins Freek I met zijn raad kij ken of het kindercarnaval in Hans- weert goed verloopt, 's Avonds staan verschillende andere visites op het programma. Op vrijdag 11 fe bruari om 20.00 uur is de prins bij het kindercarnaval in 'De Pit" in Hanzehat-Zuid. Onder het motto: *E d'r ore nè' trekt de prins de dag daarna de stad in. De optocht begint om 13.45 uur. Eén uur later verwelkomt het Goese gemeen tebestuur de camavalsvorst en zyn parlement in het stadhuis, tevens volgt dan de drooglegging van de pomp op de Beestenmarkt, waarna het gezelschap ontspanning zoekt in een kroegentocht. Diezelfde zater dag beginnen de Hanzehatse kinde ren met hun optocht, het eindpunt daarvan is 'De Prins van Oranje'. De vasten avondviering van de kinderen begint zondag 13 februari om 10.00 uur in hetzelfde gebouw. De oudere feestgangers gaan zondagavond een kroegentocht houden; vertrek om 20.30 uur vanuit café Baarends. Het 'Arri-carnavalsbal' is maandag 14 fe bruari vanaf zeven uur 's avonds in 'De Prins van Oranje'. De dag daarop wordt 'Carnaval 1983' op de Beesten markt afgesloten (tussen 23.45 en 24.00 uur). Lewedorp 'De Kraaiepikkers' uit Kraaienist (Lewedorp) vieren het zesde carna valsjaar onder het motto: 'Oóle teu gels los'. Vrijdag 4 februari houdt de vereniging een bcjaardencarnaval in het tehuis 'De Kraayert', hierbij zijn alle bejaarden van Lewedorp welkom. Vrijdagmiddag 11 februari brengt prins Ad 1 een bezoek aan de kleuterscholen (14.30 uur). Het kin dercarnaval begint om kwart over drie. De feestavond is om 20.30 uur in 'De Goede Verwachting'. De volgen de dag om kwart over twee overhan digt wethouder P. L. Peeters de sleu tel van Lewedorp aan prins Ad I, waarna om 14.00 uur de optocht van start gaat. Het traditionele carna valsbal begint om 20.30 uur. Kwadendamme 'Al is er perevuur in De Poel, in De Pikpot wordt het een dolle boel Dat is de slagzin voor 1983 van de carnavalsvereniging in Kwaden damme. 'De Pikpot' is in haar zesja rig bestaan aan de derde prins toe: Prins Adriaan I. Het eerste program- ma-onderdeel is een bejaardencar naval op 5 februari. De zusjes Wou- terse zullen hierbij een optreden verzorgen, begeleid door het huisor kest 'De Pikpotkapel'. Vrijdag 11 fe bruari kunnen belangstellenden meedoen aan gekostumeerd biljar ten in café 'De Krooh'. De optocht, met daarna een kinderbal, is de dag daarop. Zaterdagavond is er een dansavond met medewerking van het 'Delta Trio' en het Pikpotterse huisorkest. Rilland Onder het motto: 'We motten een stapje terug/dus inleveren' houdt carnavalsvereniging 'De Grote Slok' uit Slokkersgat - Rilland - zaterdag 5 februari een optocht. Na de rondgang kan de jeugd gaan dansen in het dorpshuis, 's avonds, vanaf20.00 uur, is er een feestavond voor de volwas senen. De 'Allegro's' zorgen voor de muzikale omlijsting. Kortgene In het Noordbevelandse worden de kielen ook aangetrokken. Carnavals vereniging 'De Kwallen' uit Kortge ne heeft als motto: 'Wy zien er un gat in De vastenavondvierders be staan zes jaar. ze noemen zich de snelst groeiende carnavalsclub van Zeeland (130 leden). Vrijdag 11 fe bruari om 20.00 uur begint het festijn met een ledenbal. Zaterdagmiddag gaat de optocht van start, prins Jan I met zijn voltallige raad doet zyn in treden in dorpshuis 'De Pompweie' om ongeveer halfdrie. Het carnavals bal, voor leden en alle anderen die er ook een gat in zien, begint om 20 00 uur. Wissenkerke 'De Kroonrukkers' uit Wissenkerke (Zwy negat) houdt haar jaariy kse car navalsbal in hotel 'De Kroon'. Aan vang van het gebeuren: 20.00 uur. Za terdag 12 februari wordt begonnen met het kindercarnaval van 14 00 tot 17.30 uur. Op het programma staat onder meer, de verkiezing van een nieuwe jeugdprins(es). Prins Carna val dit jaar is Abraham I. Klaverjastoernooi WEMELDINGE - De klaverjasvereni- ging 'Klavertje 4' in Wemeldinge hield in hotel 'Vredebest' het tweede toernooi van dit seizoen. De prijzen werden als volgt verdeeld 1. C. Dagevos van 'Kla vertje 4', 2. A. Kampman van 'De Pen delaars' en 3. A. Kooman van 'West Ledenvergadering Goese middenstand GOES - De Goese Middens. Cen trale (GMC) houdt woensdag 2 februari in lunchcafé Het Stadhuis de algemene ledenvergadering. Aan de orde komen de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester, een bestuursverkie zing en de voorlopige plannen voor dit jaar. Aan het begin van de vergadering zal burgemeester mr W Blanken onder de titel 'Goes uw winkelstad' zijn toe komstvisie ontvouwen. De aanvang van de vergadering is 20.00 uur. J. A. G. van Zanten nieuwe predikant hervormde kerk Nisse en 's Heer Abtskerke NISSE - Dominee J. A. G. van Zanten uit Groenlo doet zondag 6 februari zijn intrede in de Nederlands hervormde ge meente van Nisse en 's-Heer Abtskerke Tijdens de dienst van 10 00 uur in dc kerk van Nisse wordt hij bevestigd dooi ds G Dultemeyer. "s Middags is er een intrede-dienst om 14.30 uur in de kerk te 's-Heer Abtskerke. Goese competitie zaalvoetbal GOES - Feesthuis Goes speelde een goede wedstrijd in de zaalvoetbalbe ker-finale in Goes. Het won overtuigend van een zeer zwak spelend P V AKF met 6-1. De uitslagen zijn Keuringsdlenst-SSVIV 1-8, FC Bevelanden-Colijnspl Boys 2-3, VVGPII- Lewed Boys 1-1, SV Kats-Schelde Int 2-2, SSV-vv Goes 7-2, Comb NS-PTTII 4-2, Gem Goes-Bakkerij André II5-3. Bakkerij André- Kloetlnge n 6-0, SSV II-PTT 6-4. Stand le klas: PV AKF 13-22, Bussel Boys 14-18, Feest huis Goes 13-14, SSV 12-12, WGP 13-12. SV Kats 11-10, 's-HArendskerke 12-10. Schelde Int 13-10, W Goes 12-9, Kloetinge 13-7. 2e klas: Bakkerij André 13-22. ParboBoys 11-20, PTT 12-19. SSV II13-14, Golynspl Boys 12-9, Inter Sealdis 12-9. Kloetinge II 12-9, Lewed Boys 11-8, FC Bevelanden 13-7. WGP n 13-3: 3e klas* Gem Goes 13-20. v Riesen 14-20. WC 2 13-19. SSV ni 14-16. Bussel Boys II 13-14. Comb NS 13-12. PTT 11 13-12. Wolfaartsdijk 12-8. Keuringsdienst 14-7. Bakkerij André n 12-4. Huize Den Berg Goes viert carnavalsfeest GOES - Huize Den Berg. de soos voor geesteiyk gehandicapten en de vereni ging van ouders van geesteiyk gehandi capte kinderen, hebben een carnavals feest op touw gezet voor geestelyk ge handicapten uit de Bevelanden. Dat feest wordt zaterdagmiddag 5 februari gevierd in de kantine van De Betho in Goes. Prins Freek de Eerste zal met zyn gevolg aanwezig zyn. Ook van de partij zijn de dansmarietjes uit Lewedorp. Het carnavalsfeest duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Collecte 'Kinderzorg' OUWERKERK - In Ouwerkerk is in het laatste kwartaal van vorig jaar 170.60 bijeen gebracht voor de vereniging 'Kinderzorg' in Middelburg. H KV O BR? BE Beestenmarkt Goes tel.: 01100- 20818 ...het restaurant waar u echt UIT ben. Geopend: di. t/m vr. v.a. 11.00 u. Za. en zo. v.a. 16.00 u. 's-Maandags gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26