Toppers vooraf CHAATSCOACH BOER ENT GEEN TWIJFELS Jonge nummértweevande wereld tennis in Goese hal Zeeuwse judoka net onder top KNSB weigert advertentie John Vermeule in Braakman stap dichter bij titel MARK KOEVERMANS IN PLOEG TEGEN ENGELAND Marion van Dorsen en Petra Weijermans Drie Zeeuwse finalisten in jeugdachtkampen Streekderby Zaamslag-Hoek: Spanning van top tot teen PZC/sport 15 RIJDAG 28 JANUARI 1983 IJKDUIN - De Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond heeft de privés- jnsor van Hilberl van der Duim niet toegestaan een advertentie te plaatsen in tl programmablad van het toernooi om het Europees schaatskampioenschap vor allrounders. dat dit weekeinde in Den Haag wordt gehouden. jj monde van Paul Bórgemann, chef van het KN SB-bondsbureau, liet de KNSB weten, dat indien wereldkampioen Van der Duim zelf niet wist dat zijn naam gebruikt zou worden in de reclame-advertentie, de KNSB geen toestemming zou verlenen aan Labello om reclame te maken. Desgevraagd liet de wereldkampioen doorschemeren van niets te weten, waarop de KNSB het organisatiecomité in Den Haag sommeerde de gewraakte advertentie te schrappen IRONINGEN - Aan het cijfermateriaal over de eerste maanden van deze schaatswinter heeft lenk Boer geen boodschap. De formidabele doch ongeldige recordlawine van de Sovjet-rijders in ilma Ata en de toch ook imponerende Noorse prestaties in Davos zeggen hem net zo weinig als de mgzamere tijden van zijn eigen mannen in vergelijking met dezelfde periode in het vorig seizoen. IVe hebben tot dusver beter gepresteerd dan een jaar geleden", is zelfs zijn oordeel na alles, de reers- en ijsgesteldheid, tegen elkaar te hebben afgewogen, n over Davos merkt hij op: „Ik laat me Falk-Larssen en reed later fluitend de vijf kilometer". et ten behoeve van de pers en door mdere coaches opjuinen in bepaalde edstrijden. Je kunt wel ontzettend iep in de beugel gaan. wat Falk-Lars- ;n deed. maar dat is zinloos. Dat zul je ?h week later moeten doen", ie Nederlanders hebben dus in Davos en spelletje gespeeld en hun tegen- anders zand in de ogen gestrooid. „Je «?nkt toch niet dat Van der Duim daar oluit heeft gereden", zegt Boer enigs- jis fel. om er grijnzend aan toe te voe- De Noren zijn in Den Haag voor lij favonet. Dat is toch mooi?". Ie Noren grepen in de Zwitserse Alpen lelk geval de gelegenheid aan om door liddel van nieuwe persoonlijke toptij- en hun zelfvertrouwen op te vijzelen oor het EK. Zo maakte de jongste loorse ster Geir Karlstad (19) indruk loor de vijf kilometer binnen de zeven alnuten te voltooien. Een soortgelijke restatie verrichtte Van der Duim het orig jaar in de aanloopperiode. 'ervelender „De motivatie bij de Noren", vervolgt Henk Boer, „was anders als bij ons. Daarbij speelde ook het verlies van Stavangcr mee. Juist tegen Nederlan ders zaten ze te vlammen. Dat heb je met nieuwe jonge schaatsers in de ploeg. Die vinden iedere wedstrijd be langrijk. Met Hein Vergeer was dat ook zo. Lichamelijk is dat nog best lang vol te houden, maar er komt een behoorlij ke psychische belasting aan te pas en als je het op den duur mentaal niet meer kunt opbrengen ben je veel ver der van huis. Van der Duim en Schalij rijden al zo lang dat ze heel goed weten wanneer het beter is om niet het onder ste uit de kan te halen". De schaatstop richt zich op twee grote internationale evenementen (EK en WK), die dit jaar binnen een tijdsbestek van veertien dagen vallen en waarvoor vanaf mei is getraind. Een vergelijking met atleten, die 's zomers in een hele reeks wedstrijden het publiek amuse ren met topprestaties, gaat volgens Henk Boer niet op. „Vier afstanden in een wedstrijd is veel belastender. Ook als je niet rijdt is het geestelijk zwaar. Je kunt het een beetje met biljarten verge lijken als je aan de kant zit en niets kunt doen. Wanneer je als hardloper of wiel rennen in de wedstrijd zit en iemand valt aan dan kun je die aanval pareren. Bovendien, fietsen en lopen kun je het hele jaar. Als er ijs is hebben schaatsers toch eerst een week of zes nodig om de techniek redelijk in te slijpen en dan staan de grote toernooien al voor de deur omdat in de schaatssport is geko zen voor een systeem met jaarlijks een EK en WK". Toen", werpt Boer tegen, „zat Van der luim in een veel vervelender situatie lan nu. Steeds maar die valpartijen, lij reed dan wel 6.59 in Inzeil, maar je on echt niet zeggen dat hij zoveel zelf- rertrouwen had. Nu heeft hij andere iroblcmen gehad. Desondanks werd lij op één been kampioen van Neder- and. Daar kwam een bepaalde terug slag op. Net als bij iemand die het erg iruk heeft gehad en enkele vrije dagen leemt om uit te rusten. Maar juist dan foei je de vermoeidheid. Al die proble- nen zijn later wel naar de achtergrond lerdreven en je mag alleen maar ho- pen dat die reclame-toestanden niet ipnieuw de kop opsteken nu we in Ne- ierland terug zijn". - russen alle commerciële- en sportieve p ictiviteiten door kampte Van der Duim »k nog eens met materiaalproblemen. =■- !yn nieuwe schaatsen voldeden niet iielemaal. Boer: „Er zijn hogere potten ;emonteerd. Daarom reed hij in Inzeil niet zo'n daverende vijf kilometer. Het was een kwestie van weer zoeken naar de juiste slag. Hij heeft nu voor de vier- ne keer andere ijzers, want in Davos bad hij een slag in zijn schaats. Maar ondanks die problemen hoeft Duimelot ach geen zorgen te maken. Ik ben niet blind, ik heb mijn ogen goed de kost jegeven". Bij de jongens-aspiranten wist Wilno-er Michiel Heeren zich op fraaie wijze met een vierde plaats na vier winstpartijen ook bij de laatste acht te scharen. De eerste drie plaatsen in zijn groep waren voor Frank Boute (Irene), Mark van Rijn (Scylla) en Eric Wijmans (Tempo Team). De Terneuzenaar Eric Roeland (Effect) moest na één winstpartij afha ken. Door een wat minder onderling resul taat zag ook Marc van der Laan (Wilno) zich met een vijfde plaats geëlimineerd want iets succesvoller waren in zijn groep Jos Verhulst (JCV), Theo Boon (Irene), Peter Paul de Vrindt (Scylla) en Peter Fransen (Destateci. Ditzelfde overkwam bij de jongens pu pillen Peter Roeland (Effect) en Mare Hackenberg (MZ) die met respectieve lijk drie en vier maal winst toch genoe gen moesten nemen met een vijfde plaats wal eveneens uitschakeling be tekende. GOES - De nummer twee van de we reld van vorig jaar bij de tennisjeugd tot en met 14 jaar. Mark Koevermans. toont vandaag (vrijdag), zaterdag en zondag in de tennishal van TS1 uit Goes zijn niet geringe tenniskwalitei- ten. Met de nationale jeugdploegen in de categorieën tot en met 14 jaar en tot en met 16 jaar komt het talent uit Berg- schcnhoek uit in een wedstrijd tegen de Engelse jeugdteams in dezelfde leef tijdsklassen. Mark Koevermans, in zijn leeftijdsklas se nationaal kampioen op binnen- en buitenbanen, is vorig jaar op grond van zijn kwaliteiten uitgezonden naar Amerkia om daar deel te nemen aan drie toptoernooien te weten Sunshine-. Orange- en Rolextoemoon waaraan jeugdkampioenen uit de hele wereld deelnamen. Met name in het Rolextoer- nooi leverde de Nederlandse jeugdkam pioen een topprestatie. Hij bereikte de finale, maar verloor die van de Zweed Carlsson (6-4 en 6-3). Daarmee werd hij dus in die leeftijdsgroep de de nummer twee van de wereld. Bovendien zege vierde Koevermans samen met Carls son in het jongensdubbelspel in het Amerkiaanse Rolextoemooi Elke groep in dit treffen tussen Neder land en Engeland, dat als een oefenwed strijd geldt, bestaat uit drie jongens en drie meisjes. Zij spelen gedurende de drie dagen van het toernooi een halve competitie, zodat ze elkaar allemaal ontmoeten. In de Nederlandse ploegen tot en met 14 jaar komen de volgende meisjes uit: Gaby Coorengel, Celleke Tolhoek en Manette Verbruggen, ter wijl bij de jongens geselec. geselecteerd zijn: Roger Wanmenhoven, Hendrik Jan Davids en Leen Pasman. In de groep tot en met 16 jaar komen voor Nederland in actie de meisjes Simone Schilder, Digna Ketelaar en Hellas ten Riet. die vorig maand december schit terde door tijdens het indoorkampioen schap bij de senioren de finale te berei ken waarin ze uitkwam tegen natio naal kampioene Marcella Mesker. Ixn In de nationale jongensploeg on deze leeftijdsklasse zijn naast Mark Koever mans Mark van Eekeren en Angelo Meijers geselecteerd. Het jeugdtennisevenement in Goes is een voortzetting van een reeks wed strijden tegen Engeland, die vier jaar geleden begon en die om en om in beide landen gehouden wordt. De Engelsen prefereren een treffen in Zeeland, om dat de Britse tennisjeugd in Vlissingen aankomt en vertrekt en uiteraard geen behoefte heeft aan verrre reizen. Tij dens de eerste confrontatie op Neder landse bodem, in 1979 in Vlissingen. was Engeland duidelijk het sterkste land. tijdens de tweede ontmoeting in ona land, in 1981 in Kapelle, behaalde Nederland een kleine overwinning met twee partijen voorsprong. Wintercup Deze landenontmoetmg in Goes geldt als voorbereiding op de wintercup, offi ciële internationale jeugdwedstrijden onder de vlag van de Europese terrnis- organisatie. Eind februari worden in heel Europa kwalificatiewedstrijden in de leeftijdsklassen tot en met 14 en tot en met 16 jaar gehouden, waarna half maart de finales worden gespeeld. Een uitzondering op deze regel wordt gemaakt voor de internationale jeugd tot en met 14 jaar (jongens en meisjes), die dit keer in Velthoven tijdens het Tu- liptoemooi zowel de kwalificatie als de eindstrijd speelt In de Goesc tennishal beginnen van daag (vrijdag) de de wedstrijden om 17.00 uur (de trainingen om 10.00 uur), zaterdag en zondag begint de strijd om 09.30 uur (de training al om 08.00 uur). De jeugdtennissers zijn bij gastgezin nen in de omgeving ondergebracht, men eet gezamenlijk in de tennishal. Vüui FeLra Weijermans (eveneens 14; was het zondag haar eerste kampioen schap van Nederland. Ze begon uiterst gespannen en verloor gelijk al haar eer ste party. Vanuit de verliezersronde werd ze uiteindelijk toch nog derde in de klasse tot 56 kilo. „Er had zelfs nog meer ingezeten", vond Dick Schipper, haar trainer bij de Vlissingse sport school. Zwarte band Zaterdag wordt de huldiging voor Ma rion van Dorsen min of meer over ge daan. Het Sasse meisje mag in Hein- kenszand de zwarte band in ontvangst gaan nemen. Ze is de jongste judoka in Zeeland die het zo ver brengt, maar het is ongetwijfeld een verdiende beloning voor de vele trainingsarbeid en de in middels behaarde successen. Vorig jaar behoorde Marion van Dorsen im Seizoenranglijst van EK-deelnemers DEN HAAG - Dimitri Botsjkarev, Vik tor Sjasjerin en Jouri Baranov voeren aan de vooravond van het Europees schaatskampioenschap op De Uithof in Den Haag de internationale heren- seizoenranglijst aan. Het drietal dankt dit vooral aan de prestaties die rond de kerstdagen op de wonderhaan van Me- deo werden neergezet. Ze geven dan ook enigszins een vertekend beeld van de werkelijke krachtsverhoudingen. Het lijkt er dan ook op dat de Noren met Bjoern Nyland, Rolf Falk-Larssen en Geir Karlstad de grootste troeven in handen hebben en dat wat de Neder landers betreft, zeker na het verstop pertje spelen in Davos, nog de nodige vraagtekens rijzen. Hieronder de sei zoenranglijst van de belangrijkste deelnemers voor het EK van komend weekeinde met de aantekening dat de Fin Jouko Ala-Louko de gevaarlijkste man lijkt op de 500 meter. (Achtereen volgens 500, 5000,1500 en 10.000 meter en fictief puntentotaal) Dimitri Botsjkarev (Rus) 39 2.6 52 51.1 55 63. 14.39.56,162.972, Viktor SjasjenniRusi 37.91. 7.00.65, 1.54.37, 15.22.76. 164 236; Joen Bara nov (Rus) 38.39, 6.53.09, 1.56.43. 15.26.05, 164.811; Bjoern Nyland (No) 38.2, 7.11.07. 1.57.54, 14.53.20, 165 147; Rolf Falk-Larssen (No) 38.2, 7.06.38, 1.56.70. 15.21.93, 165.834; Geir Karlstad (Nol 40.4, 6.58.40, 1.59.30, 14.52.14. 166.613; Tomas Gustafson (Zw) 39.54, 7.07.39. 1.57.77, 15.06.16, 166.843. Hil- bert van der Duim 38.58. 7.13.73. 1.58.22, 15.23.52, 167 535, Frits Schalij 3893. 7.09.10, 1.57.99, 15 37.96. 168.068; Yep Kramer 39.1. 7 07 99. 1.58.47. 15.39.98,168 388: André Hoff mann (DDR) 39.0. 7.16.91. 1.58.79. 15 36.71, 169122; Robert Vunderink 40 25. 7 09 35. 1.59.94. 15 19 18. 169 124; Oyvind Tveter iNoi 39.4, 7.16.3. 1.59.73. 15 26.52, 169.266. Hans Magnusson (Zwi 39 57. 7 16.34. 1.57.60. 15 45 20. 169 664; Tibor Kopacz (Roe) 40.13. 7.16.02 2.00.36, 15.30.69, 170 386. Claes Bengtsson (Zwi 40.0. 7.20.7. 2 00 45. 15.30.94, 170.767; Hans van Helden (Fr) 40.26. 7.13.06. 2,03.2, 15.25.84, 170.924, Andreas Dietel (DDR) 38.9, 7.14.57,1.59.36; Jouko Ala-Louko (Fin) 38.1, 7.52.54, 2.02.7. Overige deelnemers: Jan Junell (Zw), René Schoefisch (DDR), Pertti Niitty- lae en Juha Savolainen (Fin). Marc Ver nier (Fr), Wemer Jaeger en Heinz Stem berger (Oost-DWolfgang Scharf (West-D.). Brian Carbis (Eng), Mario de March fit) en Piotr Krysiak (Pol). Peter Muller - De verwondingen die de Zwitser Peter Muller woensdag op liep bij zijn val tijdens de afdalingstrai ning in Serajevo, blijken minder ernstig dan aanvankelijk werd gevreesd. Röntgenfoto's wezen uit dat er, in te genstelling tot de veronderstelling van de artsen, geen sprake is van een hals wervelbreuk. Muller zal echter de ko mende vier weken zeker niet kunnen skiën vanwege een zware hersenschud ding en talrijke (rib)kneuzmgen. mers ook ai tot de landelijke top in haar groep. „Het was daarom veel moeilijker om Nederlands kampioene te worden. Vo rig jaar kenden ze me nog maar nauwe lijks buiten Zeeland. Zondag in Zeven bergen werd ik opeens heel anders be naderd door mijn tegenstanders. Ik was natuurlijk gelijk al dé kanshebster". Ze haalde weer de finale en moest daar in aantreden tegen Tanasih Essendy uit Leeuwarden. De hoofdscheidsrech- ter besliste na afloop van het gelijkop- gaande duel dat het Friese meisjes net iets meer punten had gescoord „Daar moet je je dan bij neerleggen", ver zuchtte Staf de Moor, die duidelijk een andere kijk op het gevecht had gehad. De .sportschoolhouder uit Axel heeft met Marion van Dorsen weer een van zijn vele talenten afgeleverd. Tijdens Petra Weyermans TERNEUZEN - Hoewel Piet Vonck, door zijn weigering met RKHAV naar het Europees club kampioenschap in Lyon te gaan, er normaal gesproken de mogelijk heid toe zou hebben start hij mor gen (zaterdag) toch niet in de Braakmancross. Wie dat het ver velendst vindt is John Vermeule van Dynamo'70 uit Middelburg. Hij zal in het Zeeuws-Vlaamse re creatiegebied ongetwijfeld zijn vierde wedstrijd in de competitie atletiek om de Zeeuwse crosstitel op zijn naam schrijven, maar in die wed strijdenreeks is het nauwelijks tot een confrontatie gekomen tussen de twee beste veldlopers uit de provincie. „Piet wordt de beste genoemd van Zeeland, maar ik ook. Wie het nu werkelijk is, hebben we in deze competitie niet uit kunnen ma ken". zegt Vermeule, „en daar had ik toch op gehoopt".In de PZC- cross en de Nike-cross was Vonck hem dit veldloopseizoen voor. maar die ontmoetingen stonden buiten de crosscnmpetitie De Hei- TERNEUZEN - Een duel met spanning van top tot teen. Zaam- slag-Hoek (derde klas zaterdag voetbal KNVB) is dit weekeinde dé topwedstrijd in Zeeuwsch-Vlaan deren. Hoek namelijk voert de ranglijst aan en Zaamslag is, on danks de winst in de afgelopen twee ontmoetingen, nog altijd de gradatiekandidaat. Hoek lijkt bij die ontmoeting wat kansrijker De formatie van Jan Doorns dankt de koppositie van dit moment niet in de laatste plaats aan de goede uitslagen in de uit wedstrijden dit seizoen, waarin het zaterdagvoetbal toonde vooral goed op de counter te kunnen spelen. „Als de lijn van deze competitie zich doorzet zijn we waarschijnlijk iets in het voor deel", veronderstelt ook Hoek-aan- voerder Jan Hamelink, „we hebben uit steeds beter gespeeld dan thuis, hoewel het bijvoorbeeld zaterdag tegen Kapelle al een stuk beter draaide". Maar wat is voordeel, vraagt-Jan Hamelink zich ook af: „Wij moeten winnen om bovenaan te blijven meedraaien, maar ook Zaamslag heeft zijn puntjes nog maar al te hard nodig. En Zaamslag is per de- het kampioenschap bleek dat ze voor treffelijk op elkaar zijn ingespeeld. „Et zijn trainers die ontzettend tekeer gaar tijdens een wedstrijd", vertelt Marior van Dorsen. „Ik zou daar totaal op af knappen als dat zou gebeuren. Wij heb ben bepaalde afspraken voor een wed strijd. Als ik bijvoorbeeld zelf in de fout ga, dan krijg ik een korte aanwijzing. En zo gaat het ook als de trainer zwakke punten ziet bij mijn tegenstanders". Ervaring De ervaring van Staf de Moor weegt dus ook door in de vele toernooien waarin Marion van Dorsen op de mat komt. De bijna tien kilo lichter wegen de Petra Weijermans moest afgelopen zondag haar eerste stappen nog zetten in het landelijke toernooi. „We wisten heel weinig van het niveau", zei Dick Schipper, na afloop. „Ik wist ook niet wat de kansen waren voor Petra om bij de eersten te komen. Vooral niet toen ze haar eerste gevecht had verloren". De zwakke start heeft Petra Weijer mans achteraf misschien wel de titel ge kost Ze verloor, eveneens op beslissing van de scheidsrechter. Daarna kwam het Vlissingse meisje pas goed op toe ren. De eerste wedstrijd in de verliezers- ronde had ze binnen tien seconden m winst omgezet. Vervolgens besliste ze ook nog een tweede met een houdgreep. Ze had toen echter al geen kans meer om de finale te halen. „Maar ik was blij met die derde plaats Ik had het niet meer verwacht na die eerste nederlaag. Daarna ben ik eigenlijk niet meer in moeilijkheden geweest Met het niveau viel het dus best mee". Revanche Zowel voor Marion van Dorsen als Pe tra Weijermans komt er zondag al een gelegenheid om revanche te nemen. Vooral de strijd in de klasse „alle cate gorieën" belooft interessant te worden. Het is mogelijk dat de twee Zeeuwse meisjes daarin tegen elkaar uitkomen, hoewel met name Marion van Dorsen de betere kansen heeft Het toernooi in De Kruitmolen krijgt echter een zware bezetting bij de da mes. De Brabantse Yola Bink is bij voorbeeld ook een van de deelneem sters. En zij werd vorig jaar nog derde bij het wereldkampioenschap in Pa rijs. kant-cross, die daar wel deel van uitmaakt, werd een prooi voor Ver meule. maar in andere Zeeuwse wedstrijden bleef Vonck weg. Vrij eenvoudig zal de Middelburger zijn titel dus prolongeren. Een kam pioenschap dat hij door het ontbre ken van dat duel met Vonck niet als onvolwaardig beschouwt. „Want ik weet gewoon dat ik 'm moet kun nen pakken". Na de Braakman loopt Vermeule nog de Galgecross, maar een zege morgen betekent dat de titel hem eigenlijk niet meer kan ontgaan. De tegenstand in de Braakman cross moet komen van lopers, die Vermeule tot nu toe niet bij hebben kunnen benen. Van zijn eigen club zijn dat Kim Reynierse en Frank Kooman, die vooral op andere wij ze de aandacht voor zich trachten op te eisen, en voorts van Marathon Ko van de Griek en van AV'56 Huib Dalebout. In totaal nemen er 50 se nioren deel, die om drie uur starten voor een loop over 9500 meter. Bij de dames hebben zestien loopsters ingeschreven en zij leggen vanaf 14.45 uur 2700 meter af. Met 380 in schrijvingen heeft Scheldesport het aantal dat vorig jaar aan het vertrek kwam (240) ruim overschre den. finitie voor ons een lastige tegen stander". Anders dan verleden week zater dag kan Hoek tegen Zaamslag over een voltallige selectie beschikken, dus ook weer over Piet de Koeijer en Jean-Pierre Hubregtsen, die te gen Kapelle ontbraken Het enige vraagteken(tje) is wellicht Peter Hamelink, maar het is vrijwel zeker dat de middenvelder van de partij zal zyn. Practisch compleet is ook Zaam slag, dat deze competitie vrijwel nooit in de sterkste opstelling heeft kunnen spelen. Johan Eckhardt en Kees Kempe verblijven nog in de ziekenboeg. „En dat scheelt een slok op een bor rel", heeft trainer Gerrit Emans al gemerkt, want na de overwinning op BWR (1-0) zegevierde Zaamslag zaterdag ook over Tholense Boys (3-1). Maar de opvallende prestaties in de laatste weken ten spijt, stuurt Emans zijn ploeg zaterdag toch met een op een gelijkspel gerichte tactiek het veld in. „Laat Hoek za terdag het spel maar maken. Zij staan tenslotte bovenaan, wij niet. Wij verkeren nu eenmaal in de si tuatie dat elk puntje er één is. Je kunt dan niet van ons verwachten dat we völop op de aanval gaan spe len om het Hoek gemakkelijk te maken. Vooraf zeg ik: met een punt ben ik tevreden... En wie kan ons dat kwalijk nemen". Schaaktoernooi Wijk aan Zee WIJK AAN ZEE - Soms is in het scha ken 'black ook beautiful'. Overwinnin gen met zwart van John Nuhn en Zol- tan Ribli verhinderden donderdag in elk geval een vroegtijdige ontknoping in het 45e Hoogovens schaaktoernooi. Er werd mee voorkomen dat Anders- son al twee ronden voor het einde al niet meer in te halen zou zijn. Grootmeestergroep (11e ronde»; Kullgowskl (Poll-Nunn (Eng) 0-1Browne (VSt)-Ree (Ned) 1-0; Schee ren (Ned (-Speel man (Eng) 1-0; Andersson tZwet-Hulak <Jsl) 1-0; Van der Wiel (Ned)-Ribli (Hon) 0-1Olafe- son (Usl)-Hort (Tsj) 0-1. Seirawan (VSt)- Kortsjnoi (Zwi) l-O. Stand na elf ronden: 1 Andersson, 8 punten: 2 Nunn en Rlbll. 7. 4 Hort en Browne. 6.5: 6 Seirawan, 6: 7 Hulak. 5.5, 8 Olafsson en Kortsjnol. 5: 10 Ree en Scheeren. 4,5:12 Kuligowski en Van der Wiel, 4. 14 Speelman, 3,5. Meestergreep (7e ronde): Nyboer (Ned)-Böhm (Ned) 0-1; Ligterink (Ned)-Van der Sterren (Ned) 1-0; Trois (Bra)- Franco (Par) remise; Votruba (Tsj>-Ku(Jf (Ned) 0-1; Van Wljgerden (Ned)-Sowray (Eng) juniorenvoetbal VLISSINGEN - De uitslagen van het junio- renvoetbal zijn. A-junioren: Hoofdklas A: Robur Al-Yerseke Al 0-0. Zierikzee Al-RCS Al 2-2, HW Al- Kloetingen Al 1-2. Hontenisse Al-Middel- burgAl 1-2. Groep A2 Hansw. BoysAl-SSV Al 0-0, Kapelle A 1-Krabbendjjke Al 1-0. We- meldlnge Al-Colpl. Boys Al 2-5, DFS Al- Wolfaartsdijk Al 4-1, Kruiningen Al-Duive- dand Al 3-3, Goes Al-Mevo Al 11-0. Groep WY3; Serooskerke Al-Zeelandla Al 7-0, Patrij zen Al-Noormannen Al 2-0. Meeuwen Al- Vlissingen A2 4-3. Walcheren Al-Bevelan ders Al 1-2. GPC Al-Domburg Al 0-2 Groep A4 OostkapeUe Al-RCS A3 13-0. Middel burg A3-Walcheren A2 4-1. RCS A2-Nieuw- land Al 0-0. Jong Ambon Al-Kloetinge A2 4-0. Zld Sport Al-Middelburg A410-0 Groep A5 Oostburg Al-Hoofdplaat Al 2-3. Bres- kens Al-Aardenburg Al 3-1. Clinge Al-Axel Al 0-1, Steen Al-Tem Boys Al 0-0 Groep A6 Koewacht Al-Temeuzen A2 6-0. Sluiskil Al-Vogelwaarde Al 3 0, Hoek Al-Blervllet Al U-O. Philippine Al-IJzend(jke Al 2-1.B- cn C-junioren: Zld Sport B2-RCS B2 0-1. Groep B8: VCK B2-Borssele BI 1-0. Groep Bil. Tem. BousB2-ZaamslagBl 3-2. Groep B12: Sluis Bl-Hoofdplaat Bl 1-2. Cadznnd Bl-IJzendiJke Bl af. Beker, vijfde ronde: Ar- nemuiden Bl-Zeelandia Bl 2-1, Yerseke Bl- Aardenburg Bl 1-7. HW Bl-Tem. Boys Bl 1-0. Groep Cl: WIK Cl-Zienkzee C2 3-1. Colpl. Boys Cl-Dneschor Cl 10-1. Groep C5 Noormannen Cl-Bevelanders Cl Bev n o g. Groep C7: Robur C3-\Vaarde Cl 3-5. Groep C9 Vlissingen C2-RCSC5 6-0. Vlissingen C3- OPC C2 2-6. Groep C14 Sluis Cl-Oostburg C11-1 Groep C15 Axei C2-Temeuzen C3 2-3. Temeuzen C5-Steen C2 10-1. Beken vijfde ronide KoewachtCl-HW Cl 1-lHWm 3et verschil tussen de Noorse (Arne Lier) en Nederlandse aanpak (Henk 3oer) is vooral het moment waarop de conditionele voorbereiding werd afge sloten. Boer: „Ik heb daar met Lier veel over gesproken. Vanaf begin januari is bij al aan het terugnemen. Wij hebben Davos nog hard doorgetraind toen in het eerste weekeinde de wedstrijden uitvielen. Dat is in overleg met de jon gens gegaan en na een week hard werken kun je niet meteen knallen. Van der Duim had er moeiteloos tweede kunnen worden, maar hij wilde op de 1500 meter geen duel aangaan met CULEMBORG - Van de nog acht over gebleven Zeeuwse deelnemers die zon dag in Culemborg in de halve finales voor de nationale jeugdachtkampen uitkwamen voor het bezetten van de finaleplaatsen, hebben zich drie kandi daten weten te handhaven. Zoals ver wacht kwamen de beide meisjes-wel pen Renate Louws (Zand) en Inge Tree- busch (MZ) daarbij het sterkst uit de bus. Renate Louws wist in haar zes kamp zelfs ongeslagen te blijven en zij gaf daarmee een duidelijk visitekaar tje af voor een zege in de eindstrijd, die op 27 februari aanstaande in Culem borg wordt gehouden. Ook Inge Tree- busch is rijp voor een ereplaats en lorgde met een derde plaats, zich bij de zes beste wel pen van Nederland te spe len. Marion van Dorsen in een duel tijdens de trainingen van Staf de Moor. VLISSINGEN - Zesendertig klassen gaan er zondag van start in het open Zeeuws kampioenschap judo. dat door de sportschool Felix Janssen is georganiseerd. Het toernooi (in De Kruitmolen in Middelburg) begint om 14.00 uur. Vier uur later worden de winnaars in alle klassen gehuldigd. Van de deelnemende verenigingen heeft de thuisclub Felix Janssen de beste kansen bij de heren. Aan de Zeeuwse top zijn vooral Jan Mol en Jack Marijs bekende namen. Maar ook de jonge Peter Heijboer uit Breskens is in zijn klasse ongetwijfeld een kanshebber. De andere deelnemende clubs zijn onder meer KIAI uit Oost-Souburg, Goes. Reimerswaal en de sportschool Jan de Rooij uit Brabant. De verwach ting is ook dat Staf de Moor met een sterke afvaardiging zal komen. Bij de meisjes lijkt het ln de klasse „alle categorieën echter een Brabants duel te worden De favorieten zijn in elk geval Nicole van Spandonck i Neder- lands kampioene) en Yola Brink, die in Parijs bij de WK brons haalde in de klasse tot 48 kilo VLISSINGEN - De jeugdige Zeeuwse judoka's Marion van Dorsen en Petra Weijermans staan dit weekeinde op nieuw voor een belangrijk toernooi. De sportschool Felix Janssen houdt in De Kruitmolen in Middelburg het open kampioenschap van Zeeland met meer dan dertig categorieën. Voor de aanko mende talenten van Staf de Moor en Dick Schipper betekent dat een nieu we confrontatie met de toppers in hun klasse. Zo ontmoet Petra Weijermans wellicht weer het meisje dat afgelopen zondag de nationale titel opeiste. Zeil werd Petra Weijermans derde en Ma rion van Dorsen uit Sas van Gent strandde pas in de finale. De leerlinge van Staf de Moor was voor de titelstrijd in Zevenbergen een van de grote favorieten. De Axelse trainer had haar uitstekend voorbereid en zei voor het kampioenschap; „Ze staat fysiek heel sterk en is mentaal opgewassen te gen dit soort toernooien". Het 14-jarige meisje uit Sas van Genl had in de aanlóop naar het nationale toernooi zelfs tot vier keer in de week keihard getraind. „En ik heb ook veel ervaring opgedaan het laatste jaar", be nadrukt ze „We zijn vaak naar goed be zette toernooien geweest. Daar kom je soms tegen meisjes te staan die iets ou der en zwaarder zijn. Dat is later een voordeel, want op een kampioenschap wordt er wel precies op gewicht en leef tijd ingedeeld".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15