AUlllOP. emeenteraad Middelburg wil geen statiegeld op bezwaarschriften s= Bouw kantoor sociaal centrum Goes begonnen Nieuw gezinsvervangend tehuis in West-Souburg WISSEL SCHOUWEN OORSTEL VAN KLEIN RECHTS AFGEWEZEN agenda Gastanker aan de grond bij Yerseke Winst en verlies Flying Dutchman IËKPRUSSIAG flINSDAG 25 JANUARI 1983 JDDELBURG - „Door wettelijke be dingen is het heffen van 'statiegeld' bezwaarschriften niet mogelijk. Bo- >ndien is het niet goed om drempels leggen voor de burger". Wethouder Bergshoeff van financiën zei dit zandagmiddag tijdens de Middel- irgse raadsvergadering tot de frac- "n jêleider van SGP/RPF/GPV, de heer L. Kodde. Dit raadslid had namelijk jde behandeling van het voorstel om „"him een ton uit te trekken voor de be- indeling van de bezwaarschriften te- m de aanslag van onroerend-goedbe- iting, geopperd om iedere bezwaar- jeerst 25 gulden te laten betalen. „Al ten als het bezwaarschrift gegrond is, ijgt de bezwaarde zijn geld terug, o'n regel voorkomt dat velen itvaardig naar de pen grijpen", ende de leider van klein-rechts in jdelburg. en de CDA'er A. P. van Mourik uit- bij de behandeling van dit agenda- it hun verwondering over het grote Middelburgers dat het niet eens k te zijn met de hoogte van de aan- Zoals gemeld zijn maar liefst 930 iners van de Zeeuwse hoofdstad lartegen in het geweer gekomen. Van ourik vreesde dat bij de burgers de druk is ontstaan, dat de overheid lar wat aan 't rotzooien is'. Hij riep lezelfde overheid op om de burger se- te nemen en hem goede informatie' geven. zijn reactie bestreed wethouder ergshoeff de indruk dat er natte-vin- werk zou zijn gepleegd. „Omdat de ste schatting indertijd nogal laag i. vinden velen de taxatie nu aan de e kant. De bebouwde eigendommen inderdaad hoger getaxeerd, maar rtegenover staat dat het tarief is rlaagd. Hogere taxaties leveren de ieente dus geen hogere inkomsten aldus de heer Bergshoeff. die zei te en dat de burger nu weet dat een 'loed van bezwaarschriften veel I kost. raad verleende uiteindelijk het ge- aagde krediet van 110.000 gulden de behandeling van de 930 be- - Ziekenhuis De Bevelanden, 15-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- LST - St.-Liduinaziekenhuis, 10- uur: uitzending radio Nightingale; IDDELBURG - De Mug, 21 uur. op- n Seaport Quartet m.m.v. Ella- Mitchell; iuis, 20-21.30 uur. uitzending Ra- lOSTBURG - St.-Antoniusziekenhuis n verpleeghuis 'De Stelle', 10-11.30 Lr: uitzending radio Delta; lERNEUZEN - Julianaziekenhuis, ■,15-22.15 uur: uitzending radio Julia- USSINGEN - Bethesda-St.-Joseph- cenhuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- VOORSTELUNGEN IGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur le, aJ.; n. 20 uur: The sword and the sor- rer, 12 jr.; nem' Actueel 1.20 uur: Ilsa, de harem- waakster, 18 jr.; nem' Actueel II, 20 uur: E.T., a.l.; nem' Actueel m, 20 uur: Reds, 12 jr.; - Grand, 20 uur: Poltergeist, 16 LJLST - De Koning van Engeland. 20 lir: Poltergeist, 16 jr20 uur: Adem- K)s, 16 jr.; 20 uur: The blade runner, 12 uur: De toverfluit, 18 jr.: IDDELBURG - City, 20 uur: Veel liefs t Moskou. 12 jr.; 0STBURG - Ledel, 20 uur: Hot lunch. Mr.; ERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Class ol 84,16 jr.; 20 uur: Poltergeist. 16 jr.; JSSINGEN—Alhambra 1.20 uur: An- t. aJ.; hambra H, 20 uur. E.T., aJ.; ENTOONSTELLINGEN XEL - Galerie Bellemans, 10-18 uur: van Fred Julsing en werken van !t echtpaar Terpstra: RUINISSE - Visserij- en Oorlogsmu- geopend van 14-16 uur; OMBURG - Biologisch Museum, 10- uur: De natuur in Zeeland; 0ES - Museum, 10-12 en 13 30-17 uur: Ie ontdekte schijndeugd' of de wereld in Comelis Troost (t/m 3/2); Ibllotheek. 'Vrouw en Rijk' <t/m 28/1); IDDELBURG - Ambachtencentrum emerary, 9-17 uur: diverse ambachten exposities; eeshal, 13-17 uur: 'Kunst uit Zeeland 1' (t/m 13/2); alerie 'De Witte Swaen', 11-17.30 uur: erken van Serika Goth. Maurice Goth W. Vaarzon Morel (t/m 31/1); dtlekhandel Witte. 9-18 uur: etsen van ünther May (t/m 2/2); USSINGEN - Reptielenzoo 'Iguana', 1-12,30 en 14-17.30 uur: levende reptie- n, amfibieën en insekten; lal Bellamy 19 (Stedelijk Museum), U2.30 en 13.30-17 uur: werken van ertjan Evenhuis (t/m 11/2); ERSEKE - Atelier Dam Twee. 10-18 ir: werken diverse kunstenaars, expo- tie over schaal- en schelpdieren; ZENDIJKE-Museum, 10-12 en 13.30- 'uur: 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA n Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- (ook voor milieukiachten) wsch-Vlaanderen - Alarmnummer 12200 (brandweer en ambulance), onische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- dag en nacht bereikbaar, hulpdienst Zeeland voor mensen in tel. 01180-36251, van 10,00-24.00 uur - kends van 20.00-24.00 uur chting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 184-14645, dag en nacht, bereikbaar, erlandse Hartstichting, tel, 070-600555. bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. zwaarschrlften. Het nieuwe D'66-raads- lid W Ovaa, die gisteren werd beëdigd als opvolger van de vertrokken B. Vleu gel. stemde tegen, omdat het het niet juist vond dat het benodigde bedrag uit de pot 'energiebesparende maatrege len' werd genomen. Unaniem stemde de gemeenteraad voor het invoeren van betaald parke ren op het Domburgse Schuitvlot en omgeving. De straten waar parkeer- meters worden geplaatst zijn: Dom- burgs Schuitvlot, Zandstraat, Been- YERSEKE Op de Slipperplaat nabij Yerseke is maandagavond omstreeks halftwaalf de Zwitserse gastanker 'Steenbok' aan de grond gelopen. Tot omstreeks halftwee hebben drie sleep boten, de 'Breezand' en de "Walrus' van de firma Van den Akker en de 'Finland' van Muller het met duizend ton gasolie geladen schip proberen vlot te trek ken. Daarbij liep de 'Walrus' aan de grond. Vanochtend vroeg was nog niet bekend of de pogingen waren geslaagd. Volgens een woordvoerder van het bergingsbe drijf Polderman in Hansweert bestond het gevaar dat de tanker zou breken. Kort nadat de tanker, eigendom van een Zwitserse maatschappij, aan de grond was gelopen voer een Duitse tan ker, de 'Athene', langszij om de lading over te nemen. Nadat de eerste pogingen om de 'Steen bok' vlot te trekken waren mislukt, is men nog enkele uren bezig geweest met het overhevelen van de lading in de 'Athene'. Orgelfonds GOES - De busjes van het orgelfonds van de gereformeerde gemeente te Goes zijn geledigd. In totaal bedraagt het resultaat 3594,-. Plattelandsvrouwen en ZLM Poortvliet bijeen POORTVLIET De ZLM en de plalte- landsvrouwen in Poortvliet houden vrijdag een gezinsavond in 'Tolrust' in Poortvliet. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur. Leden van beide organi saties brengen dan een blijspel, geti teld 'Geluk brengt scherven'. Dit blij spel wordt woensdag voor de Poort- vlietse bejaarden gespeeld in 't Ouwe Raed'uus'. Deze uitvoering begint eveneens om 19.30 uur. Gemeentepolitie Goes doet gevonden fietsen van de hand GOES - Het aantal gevonden fietsen aan het bureau van politie te Goes is weer zo groot geworden dat het in ver band met plaatsgebrek noodzakelijk is tot verkoop over te gaan. Ieder die in 1982 een fiets is kwijtge raakt. wordt in de gelegenheid gesteld om vrijdag 28 januari tussen 19.00 en 20.00 uur en zaterdag, 29 januari tussen 10.00 en 11.00 uur, de opgeslagen fietsen te komen bekijken. De overgebleven fietsen zullen daarna in één partij bij inschrijving worden verkocht. Geïnteresseerde handelaren krijgen de gelegenheid de voor verkoop beschik bare fietsen te bezichtigen en in te schrijven zaterdan 29 januari tussen 15.00 en 16.00 uur. Rollenwedstrijd in Poortvliet POORTVLIET - Het wielercomité in Poortvliet houdt vrijdag 4 februari een open rollenwedstrijd in café 'De Han del' aan de Hogeweg in Poortvliet. De dames-trimmers zullen dan tweemaal 250 meter moeten afleggen en de heren- trimmers tweemaal 500 meter. De jury wordt gevormd door Mas Andriesse en Wim Bazen. Er zijn klassementsprijzen en wisselbekers beschikbaar. De rollen wedstrijd begint om 19.30 uur. FNV-Westdorpe hield de jaarvergadering WESTDORPE - De afdeling Westdorpe van de FNV hield haar jaarvergade ring. Voorzitter G. de Buck ging in op de moeilijke economische situatie, die ook in de regio is te merken. Secretaris A. de Vos noemde 1982 een intensief jaar, de start van het info-team noem de hij geslaagd. Hij deelde mee, dat er een peiling onder de vrouwelijke leden wordt uitgevoerd naar de wenselijkheid van een vrou wen-afdeling. De leden van de Bouw- en Houtbond zouden ook graag een aparte werkgroep oprichten voor een meer in houdelijke behandeling van hun pro blemen. Wat de kwestie van de grensar beiders betreft, is besloten, dit pro bleem hoger binnen de FNV aan te kaarten. De afdeling houdt een enquête onder de inwoners van Westdorpe over hun woonlasten en -problemen. Met de uitkomst wil men het college van b en w benaderen. Na afloop van de vergade ring konden de aanwezigen zich amuse ren op de tonen van 'The Apollo's'. Zangavond dorpshuis Sint-Philipsland SINT-PHILIPSLAND - In dorpshuis 'De Wimpel' wordt zaterdag 29 januari vanaf 19.30 uur een zangavond gehou den. Voor de eerste maal Is er een geza menlijk optreden zes verenigingen met in totaal een kleine 200 koorleden. De koren zijn: kinderkoor 'Van knop tot bloem', Fliplands Mannenkoor, zang vereniging 'Crescendo', 'Soli Deo Glo ria'. 'Maranatha' en VZOS. houwerssingel en een deel van Achter de Houttuinen. Omdat het Geere-ge- bied omstreeks 7 februari in verband met de bouw van een parkeer-/schuil- kelder grotendeels wordt afgesloten, moeten de automobilisten elders hun parkeerheil zoeken. De langparkeer- ders onder hen zullen, zo vreest de raad, dan de wijk nemen naar de vier genoemde straten. Die mogelijke ont wikkeling vindt de raad niet gewenst, omdat de kortparkeerders (winkelend publiek) daar dan niet meer terecht zouden kunnen. Het invoeren van be taald parkeren moet de komst van langparkeerders dan ook voorkomen. Wethouder H. Gillissen herhaalde met nadruk dat het hier om een tijdelijk besluit gaat. Als de parkeerkelder in gebruik is genomen, kan de maatregel worden teruggedraaid. PM-leider A. Kamermans trok een amendement, waarin werd gepleit voor een maxima le parkeerduur van één in plaats van twee uur, in, toen bleek dat hij van zijn mederaadsleden geen steun kon ver wachten. Op vragen van alle fracties zei de heer Gillissen verder dat de onderhandelin gen met het Trefcenter over betaald parkeren op het Vlissings Bolwerk en omgeving, nog niet zijn afgerond. „Zo dra we met voorstellen kunnen komen, hoort u van ons". Een suggestie van W. Ovaa tot het instellen van een 'blauwe zone' (gratis parkeren bij een beperkte duur) wees de wethouder van de hand. Controle daarop vond hij te moeilijk, te duur en - waar het de huidige parkeer kelder van Trefcenter betreft - te onge zond. „Ik weet zeker dat ik niets zeker weet". TERNEUZEN - De Terneuzense squashvereniging Flying Dutchman is tijdens het voorbije weekeinde zowel bij de heren als de dames erg actief geweest. De heren moesten in de eerste wedstrijd tegen Pelikaan uit Goirle ge noegen nemen met een 0-4 nederlaag en revancheerden zich in eigen huis een dag later door het sterke Breda een punt af te snoepen (1-3). Luc de Booy won, Zeeuws kampioen Eric Voer kwam tegen de B-spelers van de bezoe kers net iets tekort. De heren-reserveploeg verloor van Aqua Delta (0-4), Flying Dutchman 3 kon in Bergen op Zoom slechts op 1-3 geraken via de winstpartij van Peter de Booy. maar won daarna overuigend van Etten-Leur (4-0). Met twee invalsters gestart deden de dames van de Terneuzense club het uit stekend: DSRC 2-Flying Dutchman le verde 2-2 op, SCHC moest daarna in de Terneuzense ploeg de meerdere erken nen: 4-0. Flying Dutchman 2 bleef zon der eerreddend pnt tegen DSRC 3 (0-4) cn Vlissingen heeft zich teruggetrokken uit de competitie waardoor de damesre serves die tegenstander niet meer te genkwamen. Ledenvergadering en popconcert van Popgroepen Hulst HULST - De Vereniging Popgroepen Hulst en Omgeving (PHO) houdt zater dag 29 januari haar jaarlijkse leden vergadering in Den Dullaert in Hulst. Daarnaast houdt de PHO 's avonds in het Houtenkwartier in Hulst een pop concert. Tijdens de ledenvergadering, die om 14.00 uur begint, zal een overzicht wor den gegeven van de activiteiten van het afgelopen jaar. Tevens zal er worden in gegaan op de werkwijze en de financiële situatie van de PHO en de plannen voor het komende jaar. Bovendien moet er tijdens deze vergadering een nieuw be stuur worden gekozen. De vergadering is openbaar. Het popconcert in het Houtenkwartier 's avonds bestaat uit optredens van de Hulsterse band Jeep ster en de Koewachtse groep Gropius- stadt. Deze laatste new-waveband be staat nog niet zo lang en zal die avond haar debuut maken. Het popconcert begint om 20.30 uur. zei dezelfde wethouder tot grote hilari teit van de raad op vragen of het bij de nu voorgestelde verbeteringen aan het Plein 1940 in Middelburg zal blijven. Daar wordt de uitermate lange voet gangersoversteekplaats in tweeën ge deeld en krijgt het verkeer uit de Gort- straat voorrang boven dat uit de Zus terstraat. Deze aanpassingen kosten twaalfduizend gulden. Daar de gemeenteraadsvergaderingen in Middelburg doorgaans vele uren du ren. had burgemeester drs P. A. Wol- ters de lachers op zijn hand toen hij de vergadering besloot met een rijmpje: „t Is ongelooflijk maar waar; kwart over vier, de raad is klaar". £Xmsm%41 G&WS0// ADVERTENTIE EIND DIT JAAR GEREED GOES - Voorzitter J. L. D. van der Lin de van het bestuurdersoverleg proef project specifiek welzijn de Bevelan den heeft maandagmiddag de eerste paal de grond in geboord voor het nieu we kantoor van het Sociaal Centrum (SC) aan de Frans den Hollanderlaan in Goes. Deze symbolische handeling (eigenlijk beginnen de uitvoerders vandaag met het werk) luidde een bouwtijd van ongeveer tien maanden in. Aan het eind van dit jaar zullen on geveer dertig werknemers van het So ciaal Centrum naar het nieuwe ge bouw verhuizen. Het feit dat de maatschappelijke dienstverlening onder druk staat, heeft de uiteindelijke beslissing tot nieuw bouw niet kunnen tegenhouden. Een van de redenen daarvan is de lange tijd Toneelgroep 'Goese Polder' voert een blijspel op GOES - De toneelgroep 'Goese Polder' voert vrijdag 28 januan voor het eerst het blijspel 'De Consul van Coconco' op. De voorstelling be gint om 20.00 uur. Het betreffende stuk is geschreven door Franz Arnold. De re gie is in handen van Wim Krüll. Borsele onthaalt jubilerende echtparen 's-HEERENHOEK - Zoals gebruikelijk zet de gemeente Borsele ook dit jaar alle echtparen die in 1983 50,55,60 of 65 jaar getrouwd zijn in het zonnetje. Dat gebeurt vrijdag 28 januan met een feestelijke bijeenkomst in de Jeugdhoe- ve in 's-Heerenhoek. Na de ontvangst met een kopje koffie houdt de Borselse burgemeester drs. G C G. van, den Heuvel een toespraakje. Daarna treedt het seniorenorkest op. gevolgd door een voordracht van de in het Zeeuws dia lect vertellende Simon Berrevoets. Na een borreltje of een frisdrankje treedt het seniorenorkest nog een keer op en zal Simon Berrevoets nog iets voordra gen. De viering van al deze kroonhuwe lijken begint die dag om 14.30 uur. Gedeputeerde spreekt op CNV-bijeenkomst GOES - De Zeeuwse gedeputeerde J. B. Ventevogel zal een toespraak houden over de rol van de recreatie m Zeeland op de vijfentwintigste vergadering van de CNV-districtsraad. Deze wordt ge houden op maandag 7 februari in de Prins van Oranje in Goes. Eerder was abusievelijk vermeld, dat de bijeen komst zou worden gehouden op maan dag 27 januari. De heer Ventevogel zal in zijn toespraak ingaan op onder meer de werkgelegenheidsaspecten van de recreatie. dat er naar een andere huisvesting wordt gezocht Al in de jaren zeventig bleek de beschikbare ruimte te krap Volgens voorzitter N G. Kamps-Visser van de stichting voor maatschappelijke dienstverlening op Zuid- en Noord-Be veland (SC) veroorzaakte dit onder meer onderlinge spanning. Eerst is on derzocht in hoeverre het gebouw van het centrum aan de Zusterstraat in Goes veranderd of verbeterd kon wor den. Betrokkenen vanuit het rijk zagen evenwel meer in een meuw gebouw. Op 22 juni 1981 is de grond aangekocht en in december 1982 is de bouw aanbe steed. Van der Linde stelde dat een nieuw ge bouw nadrukkelijk nodig is. Bovendien - zo betoogde hij - verschaft het een groep mensen uit de bouw weer tien maanden werk. De voorzitter zou het 'buitengewoon fatalistisch' vinden als dergelijke opdrachten tegenwoordig uit angst voor bezuinigingen niet meei worden verstrekt. „We moeten oppas sen om teveel het mes in het Sociaal Centrum te zetten", meende Van der Linde. „Het centrum is een van de gro tere werkgevers in de regio". Er werken bij de stichting 250 tot 300 werknemers Ook directeur P. P. J. den Boer van het centrum noemde de beslissing van het bestuur om de opdracht tot de bouw te geven 'moeilijk', vooral met het oog op de onzekere toekomst, die het SC tege moet gaat. Onjuist Voorzitter Van der Linde meende dat de overheid de taak heeft om te voor komen dat de zwakkeren door de ster keren onder de voet worden gelopen. Teveel besnoeiingen in de maatschap pelijke dienstverlening vond hij daar om onjuist. Naar de mening van de voorzitter nemen sommige gemeenten onterecht de beslissing om bezuinigin gen van het rijk over te nemen. De ge- VoorzitterJ L. D van der Linde van het bestuurdersoverleg proefproject speci fiek welzijn de Bevelanden boorde de eerste paal voor het nieuwe kantoor van het Sociaal Centrum de grond in. VAN STICHTING PHILADELPHIA TEHUIZEN VLISSINGEN - De protestants-christelijke stichting Philadelphia Tehuizen denkt begin februari de eerste paal te kunnen slaan voor een gezinsvervangend tehuis in West-Souburg voor verstandelijk gehandicapten. Het tehuis moet on derdak bieden aan achttien gehandicapten en zal, als alles volgens schema verloopt, in januari van het volgend jaar in gebruik worden genomen. Het nieuwe tehuis van de stichting wordt gebouwd op het terrein op de hoek van de Noordbeekseweg en de Westerbaan in West-Souburg. Het ge bouw, ontworpen door architectenbu reau Rothuizen en 't Hooft bv uit Mid delburg. wordt uit gevoerd in drie aan eengesloten bouwblokken met een ge zamenlijke oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter, waarvan het mid delste uitsteekt in de nchtmg van de Westerbaan Door de gekozen kap- vorm. zes afzonderlijke daken, krijgt het tehuis het aanzien van een rijtje wo ningen. Op de begane grond van het gebouw komen twee woonkamers van elk 50 vierkante meter, waar de leef groepen samen kunnen komen. Elke bewoner krijgt de beschikking over een zit/slaapkamer van ongeveer tien vier kante meter. Vijf daarvan komen op de begane grond, de overige op de eerste verdieping. Daarnaast komen in het te huis een gemeenschappelijke keuken, een hobbykamer en een kantoorruimte voor de leiding van het tehuis. Omdat ook 's nachts leidinggevend personeel in het tehuis aanwezig is, komt er voor hen nog een slaapkamer in het gebouw. De bouwkosten bedragen ruim 1 mil joen gulden. Het totale project kost, met inbegrip van verwervingskosten van de grond en de inrichtingskosten, bijna anderhalf miljoen gulden. De bouw wordt uitgevoerd door de Wal- cherse Bouw Unie uit Grypskerke. Volgens voorzitter J. Looise en pen ningmeester J. J. Flipse van de stich ting, voorziet het nieuwe tehuis niet helemaal in de bestaande behoefte. „Op de centrale wachtlijst staan wel meer namen, maar als het tehuis een maal klaar is, zo is de ervaring, vallen er wel een paar aF'. Toch is er sprake van een groeiende behoefte aan gezins vervangende tehuizen, zo meent de voorzitter: „Er is sprake van een ver andering in de leefsituatie, mensen gaan er eerder toe over hun verstande lijk gehandicapt kind in een tehuis te plaatsen. Ook de buitenwacht heeft dat meer geaccepteerd". Het merendeel van de toekomstige be woners van het tehuis in West-Souburg brengt de dag door in een dagverblijf. „Die mensen werken niet in de sociale werkplaatsen, omdat hun capaciteit daarvoor onvoldoende is. Wy proberen in de tehuizen mensen van eenzelfde ni veau by elkaar te brengen. In Huize Sm- gelzicht in Middelburg zitten gehandi capten die wel in de werkplaatsen Wal cheren werken. Een tehuis voor een la ger niveau was er nog niet op Walche ren" Van groot belang achten de bestuursle den de situering van het tehuis. „Het is belangrijk dat het midden in een woon- wyk staat. Daardoor worden de ver- standelyk gehandicapten meer en be ter geïntegreerd in de maatschappij" meente heeft de vrijheid - wanneer het rijk mocht beslissen wat minder geld beschikbaar te stellen- om zelf te bepa len hoe een en ander wordt omgere kend. Voorts stelde hij dat samenwer king tussen gemeenten onderling noodzakelijk is om tot oplossingen voor de problemen in de maatschappe lijke dienstverlening te komen. Het nieuwe pand zal uit twee bouwla gen bestaan en een totale oppervlakte beslaan van ongeveer 500 vierkante me ter. De benedenverdieping is toeganke lijk voor rolstoelgebruikers. Aannemer is Delta BV uit Middelburg. De archi tectuur is verzorgd door architectenbu reau M. van Doom uit Goes. Jaarvergadering van 't Scharretje OUD-VOSSEMEER - De Oud-Voss- meerse hengelsportvereniging 't Schar retje hield in haar clublokaal aan de Ring in Oud-Vossemeer een drukbe zochte jaarvergadering. Voorzitter Kees Plompen sprak van een goed sei zoen. Secretaris Kees Steenpaal meld de, dat het ledental in het eerste be staansjaar was gegroeid van 62 naar 90. Het komend seizoen wil men opnieuw twaalf wedstrijden houden. Als nieuwe penningmeester in de vacature van Hans ten Hoven werd mevrouw Truus Rijnberg-Plandsoen gekozen. Gereformeerde vrouwen bijeen in Scherpenisse SCHERPENISSE - De gereformeerde vrouwenvereniging 'Waakt en bidt' uit Scherpenisse hield haar algemene le denvergadering Presidente J. C. Guil- jam-Quaak verwelkomde at ongeveer negentig dames, waarna de jaarversla gen besproken werden. Na het huishoudeüjk gedeelte hield T Schultink een praatje over zijn evange lisatiewerk onder bootvluchtelingen. De presidente van de afdeling overhan digde de spreker vervolgens een bedrag van 978 gulden voor het evangelisatie werk. De bijeenkomst werd besloten met samenzang en een dankgebed. Biljarten in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - In de competitie van de Oudvossemeerse biljartvereni ging Nooit Gedacht speelde Wim Hey- boer in 26 beurten de kortste party met daarin de hoogste serie van 23 caram boles en het beste gemiddelde van 3.62. De uitslagen waren Wim Heyboer-Jack Mosch 2-0. Theo van der Logt-Johan van Meer 2-0, Martin van Hees-Piet Steyn 2-0. Theo van der Logt-Dirk van Driel 2-0 Tevens werd de halve finale om de clubbeker ge speeld. Hienn won Wim Heyboer van Wim Hoekstra en Johan van Meer van Jan Verhees P zn zodat Wim Heyboer en Johan van Meer gaan uitmaken wie de beker dit jaar zal win- In de competitie van de Oudvossemeer se biljarvereniging De Poedelaars speelde René van Poortvliet de kortste partij in 29 beurten met daarin het bes te gemiddelde van 1.656. Jan Smit had met 10 caramboles de hoogste serie De uitslagen waren Bram van Poortvliet- Leen Khppel 0-2. Jan Smit-Ko Plandsoen 2-0. Johan Konings-Paul van Gastel 2-0. Rene van Poortvliet-Adnaan van de Houten 2-0. De Oudvossemeerse biljartvereniging De Treffers speelde de halve finale om de clubbeker. Hierin won Ko Geuze van Bart den Hollander en versloeg Piet Hommel J zn Kees Burgers zodat beide winnaars elkaar in de finale ontmoeten die op 19 februari wordt gespeeld in het clublokaal van Sjaak Schetters. Voor de competitie werden vyf wedstrijden gespeeld waarin Kees Burgers met 18 caramboles de hoogste sene maakte en Piet Hommel J.zn de kortste party speelde in 20 beurten met het beste ge middelde van 3.82. De uitslagen waren: Kees Burgers-Jan Bur gers 0-2, Sjaak Etienne-Kees Burgers 0-2, Bart den Hollander-Piet de Leeuw 0-2. Leo van Wezel-Gabriel Havermans 0-2, Piet Hom mel J.zn -Ko Geuze 0-2. Dropping jeugdcentrum in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - Het jeugdcen trum Jong Vosmaer hield een dropping waaraan 20 jeugdige inwoners hebben meegedaaan. Ze werden gedropt aan de 2e dijk tussen Sint-Maartensdyk en Stavenisse en de eerste groep meldde zich na drie-en-een half uur lopen aan de finish m het ver enigingsgebouw. De tweede groep volg de even later maar de derde en vierde groep moesten in het donkere Tholen worden opgespoord Groenteveiling Barendrecht, 24 januari 1983 Aardappelen bintje 13-19, eigenheimer 20-40. Irene 26. andijvie A 2.53-2,83. B 1,51-1.88. bies look 1.12-1,20. boerenkool 63-1.10. knolselde rij 10' 31-50.12. 11-36.15 9-31,20: 4-11. koolra pen 23-28. groene kool 25-59, witte kool 11-26, rode kool 8,5-63, kroten 16-21. peterselie 42- 1,28, prei klein verpakking 1.34. 1 55-71. 3: 28-54, rabarber 2,90-3,60, selderij 8-53. uien- bonken 30-60. grof 12-27. middel 9-19, dneling 5-7, geschoond 78-89, winterpeen, grof 9-21. middel 9-18, fijn 8. witlof klein verpakking 2.50-2.90. kortl 1,60-2.20. lang 11,70-1.90. kort 2 1.10-1,80, lang 2 40-1.40. 3 40-1,30. Marktbericht van de centrale tuinbouwvei ling Zeeland dd 24-01-1983 'Veilpunt Goes* Boerenkool kl 1 0.36-0.44. peen kl 2 OT 0.18; spruiten ongeschoond kl 1 D 0.77 B 028 A 0.28-025. kl 2 A 021. prei kg kl 1 B 022 A 0.28-0.30. rode kool kg kl 1 B 0.05 A 0.09-027; kl 2 A 0,09; savooie kool groen kg kl 2 0.43: knolselderij met blad st. kl 1 0-21; kl 2 0.17; knolselderij zonder blad kg kl l 020. Veiling Bergen op Zoom Maandag 24 Januari. Golden Delicious 38-72; Goudrelnetten 39-48; Jonagold 88-1.09; Cox d'Orange 45-1,09; Karmijn 73-83; Elstar 43- 1,01; Conference 27-1.28; Doyennédu Cornice 75-1,31aardappelen 15, rode kool 19-50. witte kool 8-47; boerekool 71-75; savooy 33-55; was- peen 73; breekpeen 7-15, knolselder per stuk 16-45; knolselder per kilo 18-30; koolraap 11; kroten 13-23; spruiten geschoond 80-2,10; spruiten ongeschoond 35-124. prei 28-54; sla 34-62, uien 14-34. geschoonde uien 59-68; ra- menas 19-96; schorseneren 70; bos selderij 47- 50; witlof 40-2.00. Aa rd a p pe llertn ijnmarkt Datum 241. bintje 50 mm opw. april laten 18.20. bieden 18.10. slot 18 10. november la ten 23.70. bieden 23 50. slot 23 70; mei laten 18.20. bieden 18 10. slot 18.10. Stemming april november en mei kalm. Openstaande posi ties april min 16 is geworden 2400. november 67. mei plus 10 is geworden 920; omzet april 10xl8.20;6xl8.10; mei 15x18.20; 5x18.10; Dag: mei 20; april 16. Bintje 35-50 mmopw. april laten 1550, bieden 1500 slot 1550, stemming april en november kalm; openstaande posities 230. Bijeenkomst over voetverzorging KLOETING E - Dé afdeling Zeeland van de Landelijke Organisatie Voetver zorging hield een vergadering in Amici- tia in Kloetinge De fysiotherapeut J. L. J. Priester uit Goes hield een lezing over houding, beweging, en ontspannings methoden. Verder sprak men over de busreis in maart naar een orthopedi sche schoenmakerij in Tilburg en een pedicure-groothandel. Ook werd de film 'Wie de schoen past' vertoond. In deze voorlichtingsfilm werd informatie verstrekt over verantwoord kinder schoeisel. Op de jaarvergadering, op 17 februari, spreekt G. A. J. de Baere, or thopedisch chirurg in Breda over 'pyn in beide onderbenen' Ledenvergadering muziekvereniging SINT-PHILIPSLAND - De muziekver eniging 'Concordia' kwam in de 'Drui ventros' bijeen voor de algemene verga dering die werd bezocht door 24 leden. Voorzitter W Quak was tevreden over het jubileumjaar 1982 waarin het 80-ja- rig bestaan werd herdacht Hoogtepunt van de avond was het afscheid van trommelslager C. Verkerke die 21 jaar actief was voor 'Concordia'. Op het pro gramma staat voor vrijdag 4 februari een ontspanningsavond, vanaf 19.3* uur in dorpshuis 'De Wimpel'. Ontspanningsavond muziekvereniging SINT-MAARTENSDIJK - De muziek vereniging 'Euterpe' houdt vrijdag 28 januari de traditionele ontspannings avond. Om 19.30 uur spreekt voorzitter Damme een welkomstwoord, is er een uitvoering door de drumband, majoretten en miniretten. Na de pauze brengt AIOS uit Sint- Maartensdyk met de klucht in drie be drijven 'Romance rond artikel 17'. Het geheel vindt plaats in recreatiecentrum 'Haestinge'. Uitwisselingsconcert in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - De Oud-Vosse- meerse muziekvereniging zal vrijdag avond 28 januan als gastheer fungeren voor de Koninklijke Harmonie Concor dia die in het dorpshuis 'De Vossenkuil' een uitwisselingsconcert zal geven. De aanvang is om halfacht. Jaarvergadering ZLM-Stavenisse STAVENISSE - Tijdens de ZLM-aïde- lingsjaarvergadering in Stavenisse werd J. van Putte als nieuw bestuurslid gekozen. Hij neemt de plaats in van N. Knuist die gedurende 8 jaar actief was als bestuurslid. Voorzitter L. C J. Po- tappel verwelkomde 22 personen in ca fé 'Smits'. Secretaris P. Stouten deelde mee dat er 81 leden staan ingeschreven. Ledenvergadering badmintonvereniging in Poortvliet POORTVLIET - De badmintonvereni ging 'Shuttlemcppers '80' hield haar algemene ledenvergadering in Tol rust' in Poortvliet. Tijdens deze bijeen komst werd een bestuursverkiezing gehouden. J. Kurvers en C. G. v. d. Ke vie stelden hun functies ter beschik king. Zij werden vervangen door me juffrouw A. Dekker (voorzitster) en C. Verkerke. Verder kwam het jaarverslag van de se cretaris aan de orde. De vereniging be sloot voorts inzake verenigingsshirts, zelf kleding te kiezen en daarop een vig net aan te brengen. Het eilandely k toer nooi wordt 7 mei gehouden en het gezel- ligheidstoemooi op 11 juni. beiden in 'Meulvliet' in Tholen. Filmvertoning in Koffiebar Breskens BRESKENS - Zaterdag 29 januari wordt in de Koffiebar in Breskens een film vertoond die de titel 'De levensge schiedenis van Ruth' draagt. De film duurt 110 minuten De aanvang ls om half acht en de toegang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21