Bij ruim 10 miljoen ziekenfondsverzekerden ligt er vandaag of morgen de Blauwe Kaart in de bus. "Rauwe Melkse kaas SWTWBS KM léiegen volvette zeelimds grootste kaasverkopers! Draadloze telefoons 595,- Bewaar'mgoedUhebt 'm straks nodig als u medicijnen gaat halen. Wat betekent dat in de praktijk? Hoe gaat dat in z'n werk? Komt er nooit een eind aan? Waar haalt u die vrijstelling? Wanneer hoeft u ook geen eigen bijdrage te betalen? Wat gebeurt er als u de Blauwe Kaart vergeet mee te nemen? Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen. uü defriese polders. "Bar kilo, nu: winkelinrichting voor iedere branche en elk budget. M. PASSIEUX BECOTEX 'exc'b,w' Telecommunicatie Naaimachines De PZC 'n dijk van een krant 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 24 JANUARI 1983 De Regering heeft beslist dat vanaf 1 februari 1983 iedere verzekerde bij een zieken fonds een eigen bijdrage aan geneesmiddelen moet betalen. Het bedrag is vastgesteld op f2,50 per medicijn. Iedere keer als u met een recept van uw huisarts of specialist naar de apotheek gaat zal hij u f 2,50 in rekening brengen voor elk medicijn dat u krijgt Staan er meer geneesmiddelen op het recept, dan betaalt u ook meer keren f 2,50. Deze regeling geldt natuurlijk ook voor apotheekhoudende huisartsen. Tussen nu en begin februari vindt u bij de post de Blauwe Kaan van uw ziekenfonds met daarop uw naam en ziekenfondsnummer. Voor gehuwden en gezinnen met kinderen zijn alleen de naam en het nummer van de hoofdverzekerde vermeld. Op deze kaart staan 50 vakjes genummerd van 1 tot en met 50. Het is de bedoeling dat u iedere keer als u medicijnen haalt en de eigen bijdrage betaalt, deze kaart laat afstempelen. Voor één medicijn krijgt u één stempel, voor twee medicijnen twee stempels, voor drie medicijnen drie... enzovoort. Tg-j—s; %gsasr' U krijgt dus net zoveel HH|!ïÜi§!? stempels als uverschillen- 1|111§£Ï de medicijnen haalt en Ja Zoals u ziet is er sprake van 50 vakjes. Zijn alle vakjes afge stempeld en heeft u dus maximaal 50 x f2,50=fl25,-betaald, dan krijgt u voor de rest van 1983 vrijstel ling van verdere betaling. Dit geldt ook voor eventuele medeverzekerden. Een bewijs van vrijwaring zoals het officieel heet, krijgt u door inlevering van de geheel afgestempelde Blauwe Kaart bij uw ziekenfonds. Dit kan zowel recht streeks als via de post gebeuren. Het bewijs van vrijwaring moet u samen met uw gewone ziekenfondskaart tonen iedere keer als u medicijnen haalt. In de eerste plaats als u geneesmiddelen haalt die niet in het ziekenfondspakket zitten. Die betaalt u so-wie-so zelf. En ten tweede als u bent opgenomen in een ziekenhuis of een verpleeginrichting en medicijnen nodig hebt. Dit valt onder vergoedingen bij opname. Bovendien gaat het om geneesmiddelen. Voor verbandmiddelen die u voorgeschreven krijgt hoeft u ook geen eigen bijdrage te betalen. Niet veel. U krijgt na overhandiging van het recept en het laten zien van uw ziekenfondskaart de medicijnen mee naar huis. Alleen de f 2,50 die u dan ook moet be talen, wordt niet afgestempeld op uw Blauwe Kaart. En telt dan ook niet mee. Hetzelfde geldt natuurlijk ook als u uw bewijs van vrijwaring vergeet.U betaalt dan normaal. Met ingang van 1 februari 1983 heeft u dus naast uw 'gewone' ziekenfondskaart de Blauwe Kaart. U doet er goed aan ze altijd bij elkaar te bewaren. In februari start o.m. te MIDDELBURG en ROOSENDAAL de avondopleiding DIPLOMA CAFÉBEDRIJF Wij leiden ook op voor het diploma HANDELSKENNIS Beide examens in mei ondertoezicht van het Ministerie van Economische Zaken. STICHTING HORECA OPLEIDINGEN NEDERLAND Postbus 93469 Juliana van Stolberglaan 47, 2509 AL Den Haag. Tel. 070-868483. Ook 's avonds. (dus niet gepasteuriseerd Normaal 13,»° Geldig van 24 Vm 29 januari. kapelle bedrijfsinrichting Vraag vrijblijvend informatie Postbus 69, 4420 AC Kapelle, telefoon 01102-3378. Bij vonnis van de arrondis sementsrechtbank te Mid delburg d.d. 5 januari 1983 is machinehandel De In span B.V., gevestigd te Goes, 's-Heer Arendskerke, Nijverheidsstraat 35, in staat van faillissement ver klaard met benoeming van mr. J. H. Mulder tot rech- ter-commissans en van on dergetekende tot curator. Mr. S. D. Spruijt, curator. Postbus 130. 4460 AC Goes Uw huis op dit formaat in de krant kost meestal minder dan een maand hypotheekrente en verkoopt snelier. want. W.M.F. kookdemonstratie Wij nodigen u uit om zelf te komen proeven hoe 'n W.M.F.-pan kookt op dinsdag 25 jan. en donderdag 27 jan. van half twee tot vijf uuren tijdens de koopavond. SPECIAALZAAK Ideaal voor werk plaats, camping, tuinderij, enz. Prijzen vanaf Yerseke. Tel. 01131-2406 Wegens het niet doorgaan van een bestelling moet met spoed worden verkocht een partij volau- tomatische zig-zag naaimachines, geheel com- pleet met opbergkoffer, fabrieksnieuw, met 5 jaar 1 garantie op alle onderdelen. nil 1QQ exclusief s 498,- llU 103, p. stuk Adviesverkoopprijs 4 Model 1983 Eigen servicedienst door geheel Zeeland. Geschikt voor rechtstikken. zigzaggen, knopen aanzetten, knoopsgaten maken, ritssluiting inzet ten. blindzomen en afwerken. BEL OP: Naaimachinebedrijf Baronie Groot/kleinhandel - import - export Baliëndijk 40 - Breda Telefoon (076) 813088 Na 12-8-82 tel. (076) 713088 Geen voorrijkosten Wettig gedep. handelsmerk. Na 5 uur 's avonds (01619) 1865 Na 12-8-'82 tel. (076) 7 Waterschap Noord- en Zuid-Beveland Openbare Districtsvergadering Op de hieronder vermelde datum en plaats. De districten omvatten het gebied in de omgeving van de daarbij aangegeven plaatsen c.q. het daarbij omschreven gebied Districten 1. 3 en 4 Cs-Heerenhoek, Borssele, Nieuwdorp. Le- wedorp, Heinkenszand. Nisse, 's-Heer Abtskerke, 's-Gravenpolder, Kwaden- damme, Hoedekenskerke. Baarland. Ou- delande, Driewegen, Ellewoutsdijk en Ovezande) Districten 7 en 8 (Yerseke, Kruiningen, Hansweert. Krab- bendijke, Waarde, Rilland en Bath) Districten 2, 5 en 6 (Wolphaartsdijk. Wilhelminadorp, 's- Heer Arendskerke, Goes, Kloetinge, Kat- tendijke, 's-Heer Hendrikskinderen. We- meldinge, Kapelle. Biezelinge en Schore) maandag, 7 februari 1983, om 9.30 uur in het verenigingsge bouw De Jeugdhoeve, Dkn. Holtkampstr. 7 te 's-Heeren- hoek maandag, 7 februari 1983, om 14.00 uur in het Cultureel Cen trum, Noordweg 13 te Krabben- dijke. dinsdag, 8 februari 1983, om 9.30 uur in het waterschapshuis, Nassaulaan 8 te Goes. Districten 9 en 10 (gebied Noord-Bevelandi dinsdag. 8 februari 1983. om 14.00 uur in Dorpshuis De Pompweie, Bemhardstr. 20 te Kortgene. Stembevoegden zijn degenen, die in het geschot worden aangeslagen voor ongebouwde resp. gebouwde eigendommen met een oppervlakte van tenmin ste 2 ha resp. een belastbare opbrengst gebouwd van 150.- en zijdie direct of indirect afvalwater op oppervlaktewater of op werken van het waterschap afvoeren en hiervoor een aanslag in de verontreinigingsheffing ontvangen. In de plaats van stembevoegden kunnen hun echtgenoten optreden. De districtsvergaderingen worden gehouden om de stembevoegden te infor meren over diverse waterschapszaken, waarbij o.a. de in 1982 uitgevoerde en de voor 1983 geplande werkzaamheden zullen worden besproken. Voorts zal op de komende sanering van het wegenbeheer en de problematiek: t.a.v. de financiering van de dijkversterkingen worden ingegaan. In de vergadering zal de nieuwe dia-serie van de Zeeuwse waterschapsbond over de waterkwaliteit worden vertoond. Niet-stembevoegden, die belangstelling hebben voor de vergaderingen, zijn 'eveneens welkom. Goes, 19 januari 1983. G. J. de Jager. Dijkgraaf J. C. M. Glerum, Griffier. de krant helpt u op weg Prijzen InkL BTW, af importeur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 8