B en w van Axel denken aan 'eigen' maatschappelijk werk Weinig bezoek open dag van zend-ontvangstclub Zilveren erepenning voor Eikels worden bomen Terneuzen wil toch provinciale bijdrage theateractiviteiten Wissel Zeeuws-Vlaaaderea PLAN VOOR COMMISSIE SOCIALE ZAKEN MAANDAG 24 JANUARI 1983 AXEL - B en w van Axel spelen met de gedachte om het contact met de Stichting Maatschappelij ke Dienstverlening in Midden Zeeuwsch-Vlaanderen te verbreken en eigen maatschappelijk werk te starten als onderdeel van de dienst sociale zaken. Het college wil het plan bespreken met een nieuwe adviescommissie, die moet rapporteren aan b en w. Met het voorstel komt het dagelijks bestuur van Axel tegemoet aan de wens van de raad om nauwer te worden betrokken bij het werk van de sociale dienst. ring van dinsdagavond. B en w roepen dienst sociale zaken schrijft het colle- de raadsleden op om met suggesties te ge dat het beleid erop gericht is uitvoe- komen. ring te geven aan de sociale wetten. Als het aan b en w ligt, adviseert de nieuwe commissie niet over individuele gevallen, maar praten de leden over de ontwerp-begroting van de dienst socia le zaken, de problemen van alngdurig werklozen, het opzetten van eigen maatschappelijk werk, het inschakelen van personeel van de sociale werkvoor ziening bij gemeentelijke taken, de vraag of de toewijzing van woningen van de gemeente moet worden onderge bracht bij de Regionale Zeeuws-Vlaam se Woningbouwvereniging, prioriteiten in de maatschappelijke dienstverle ning en het beleid bij schuldsanering en woninguitzetting. Het plan voor de nieuwe commissie wordt besproken in de raadsvergade- Clingse hengelaars wacht dit jaar kleinere vangst CLINGE - Voorzitter Jozef Manman van de Clingse Hengelaarsvereniging heeft zaterdag tijdens de ledenverga dering een beroep gedaan op de aanwe zigen om zich voorlopig wat in te per ken, omdat de vangst dit jaar wel eens lelijk zou kunnen tegenvallen. Er is na melijk in het najaar minder vis uitge zet dan gebruikelijk en door het zachte herfstweer is men langer blijven door- vissen, zodat een deel van de uitgezette vis al weer is gevangen. Het uitzetten van minder vis is gebeurd op financiële gronden. De vereniging is zoals bekend al enige jaren in conflict met de beroepsvisser Moorthamer, die in de ogen van de vereniging een te ge ringe vergoeding betaalt voor zijn aan wezigheid op de viswateren. De heer Moorthamer op zijn beurt eist nu een schadevergoeding. De verwachting is dat er op 26 januari een gerechtelijke uitspraak in dit conflict wordt gedaan. In de vergadering werd verder meege deeld, dat men de watergang tegenover de zuiveringsinstallatie ook als viswa ter in gebruik wil nemen. Het water schap Hulster Ambacht heeft blijk ge geven hieraan te willen meewerken. Het zuurstofgebrek in het viswater aan de Verkorting is volgens het bestuur te wijten aan een drempel waar maar 50 cm water staat. Uit de vergadering kwam de suggestie om het riet langs de oevers te verwijderen, omdat dit veel zuurstof aan het water zou onttrekken. Het bestuur zal dit onderzoeken. KOEWACHT - De schutterssociëteit Willem Teil hield een schieting in café R. van de Steen in Koewacht, waaraan 50 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel T. Maas. Moerbeke; eer ste zijvogel P. Martens. Koewacht: tweede zijvogel E. Vervaet, Moerbeke; grootste aan tal kleine vogels (4) R. Roels, Klein-Sinaai Sociale dienst In antwoord op een aantal raadsvra gen over het reilen en zeilen van de Gezelschapsspelen in sportcentrum Graauw GRAAUW - De sportvereniging 'Sint- Aloy' uit Graauw hield diverse gezel schapsspelen in haar sportcentrum in Graauw. In het kader van het clubkam pioenschap werd een wedstrijd sjoelen gehouden waaraan 28 personen deelna- men.De uitslag: 1W. Poppe, 2 K. Dutnez, 3 T. Hermans, 4 R. Dumez. 5 J. Dumez. Ook San een wedstrijd pieren namen 28 personen deel. De uitslag, heren: 1 J. Buys, 2 E. Rietjes, 3 C. Dumez, 4 E. Asselman, 5 A. Dumez. Dames: 1 A. Dumea-van de Bunder. 2 J van Geertruy- Leeraert. 3 J. Dumez-van Poorten. 4 J. van Heese-Bauwens. Er kwamen ook 28 personen in acüe voor de wedstrijd gaalbollen. De uitslag: hoge vogel: C. Dumez. linker zijvogel mevrouw Dumez- van Poorten, rechter zijvogel E Asselman. Grootste aantal vogels, zes stuks. E. Rietjes uit Heikant. MIDDELBURG - Het college van b en w van Terneuzen wil alsnog een bij drage van de provincie in de kosten van de organisatie van theateractivi teiten in het Temeuzense Zuidland- theater. In een eerder stadium heeft het college van gedeputeerde staten van Zeeland afwijzend gereageerd op een dergelijk subsidieverzoek. Vol gens b en w van Terneuzen zijn GS ech ter niet bevoegd om over bet subsidie verzoek te beschikken, maar is dat de taak van provinciale staten. Het ver zoek van Terneuzen komt aan de orde in de vergadering van de provinciale staten op vrijdag 28 januaari. Deze ver gadering wordt gehoüden in de Staten zaal in Middelburg en begint om 10.00 uur. Zoals gemeld hebben GS besloten met ingang van 1 januari 1983 een jaarlijkse bijdrage van drie ton te geven in de ap paraatskosten van de stichting Thea terbureau Zeeland, een samenwer kingsverband ter vervanging van de ter ziele gegane stichting Culturrspreiding Zeeland (SCZ). In het nieuwe samen werkingsverband nemen de gemeenten Heden overleed ten gevolge van een ongeval op 2 december jL. gesterkt door de H. Sacramenten der Zieken, mijn innig geliefde man. vader, schoonvader, broer, schoonbroer, oom en neef JOSEPH LUDOVICUS VAN DE VOORDE echtgenoot van Luiga A. M. Girolami in de leeftijd van 52 jaar. Clinge: L. A. M. van de Voorde-Girolami Clinge: Gina en Eugene Hulst: Sandra en Berry Clinge: Tosca en Mare De families: Van de Voorde en Girolami 4567 AB Clinge. 22 januari 1983 Gravenstraat 53 De uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uit genodigd. zal plaatsvinden op donderdag 27 ja nuari a.s. in de parochiekerk van de H. Henricus te Clinge om 10.30 uur, waarna de teraardebe stelling op het R.-K. Kerkhof aldaar. Gebedsdienst woensdag 26 januari a.s. om 19.00 uur in bovengenoemde kerk. Samenkomst aan de kerk om 10.15 uur. Geen bezoek aan huis Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in café 'De Troubadour". Gravenstraat 172, Clinge. Zij die bij vergetelheid geen rouwkaart ontvin gen, gelieven deze advertentie als zodanig te be schouwen. Na een liefdevolle verzorging in verpleegtehuis 'De Stelle' is nog onverwacht van ons heenge gaan onze geliefde moeder en oma SUZANNA JACOBA MICHIELSEN sinds 1972 weduwe van Marinus Jacobus de Marèe in de ouderdom van 79 jaar. L. J. E. Boidin-de Marèe W. J. Boidln Arno en Suzan Rïnie Rudi Marco Oostburg. 23 Januari 1983 Verpleegtehuis 'De Stelle' Correspondentieadres Christofferstraat 9, Zuidzande. De rouwdienst zal worden gehouden donderdag 27 januari a.s. om 14.15 uur in de consistorieka mer van de Ned. Herv. Kerk te Zuidzande waar na de teraardebestelling zal plaatshebben om 15.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Oost burg. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in de consistoriekamer .t Heden is zacht en kalm. nog onverwacht, van ons heengegaan, voorzien van het Sacrament der Zieken, onze lieve zorgzame vader, groot- en overgrootvader JOHANNES JORIS KOLIJN weduwnaar van Louisa N. Geilliet in de ouderdom van 85 jaar. Terneuzen: A. A. Kolijn A. Kofijn-Lucasse Newport (low. Eng.): A. J. Jones-Kolijn L. Jones Klein- en achterkleinkinderen 22 Januari 1983 Azaleastraat 76,4537 RC Terneuzen De uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op woensdag 26 januari a.s. om 10.00 uur in de Triniteitskerk te Terneuzen. waarna de begrafenis op de Zuiderbegraafplaats aldaar. Samenkomst aan de kerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Heden behaagde het de Heere, na een kortston dige ziekte, zacht en kalm uit ons midden weg te nemen, onze schoonzuster, tante en oudtante ANNA MARIA VAN DRIEL weduwe van Willeni Verheij op de leeftijd van 82 jaar. Fam. De Groen Fam. Verheij Neven en nichten Terneuzen, 22 januari 1983 Emmalaan 1, Rusthuis 'Scheldeoord' Correspondentieadres: de heer A. J. van Aken, Axelsestraat 29, 4537 AB Terneuzen De begrafenis zal D V. plaatsvinden op woens dag 25 januari a.s., om 14.45 uur op de Zuiderbe graafplaats te Terneuzen. Vooraf vindt een rouwdienst plaats in 'Schel deoord', welke aanvangt om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in 'Scheldeoord', na de begrafenis. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van Verpleeghuis 'Ter Schorre'. Bezoek aldaar dinsdag 25 januari van 19.00 tot 19.30 uur. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Plattelandsvrouwen Oostburg bijeen OOSTBURG - De Nederlandse bond van plattelandsvrouwen afdeling Oostburg houdt dinsdagmiddag een jaarvergadering. De vergadering be gint om twee uur in 'Chez René' in Oostburg. Tijdens bet huishoudelijk gedeelte van de vergadering treedt me vrouw D. Verstraete-Grimm af als be stuurslid. Zij is niet herkiesbaar. Wel herkiesbaar is mevrouw M. Dees-Lan- geraad. Na de pauze vertelt mevrouw Dirkse, contactpersoon van de stichting SOS Kinderdorp over een reis naar een van de kinderdorpen. Vervolgens is er een bingo, waarvan de opbrengst bestemd is voor de SOS Kinderdorpen. De vol gende activiteit van de Bond van Plat telandsvrouwen is een cursus Franse keuken, die start op 14 februari in Schoondijke. Onder leiding van kok F. Schollen kan men dan de fijne kneepjes van het Franse keuken leren. Uitgangspunt bij het toepassen van sancties is 'het getoond besef van ver antwoordelijkheid ten opzichte van de verwerving van eigen inkomen'. Maat regelen van die aard worden pas ge troffen na advies van commissies op dit terrein. Is er langdurig immateriële hulp nodig - bijvoorbeeld bij het bud getteren - dan verwijst de Axelse dienst door naar het algemeen maat schappelijk werk. In de komende raadsvergadering moet het gemeentebestuur voorts beslissen over een krediet van 240.000 voor de bouw van een permanent lokaal aan de H. Canisiusschool in Zuiddorpe. De nieuwbouw moet twee noodlokalen vervangen. Vlissmgen. Goes en Middelburg deel. Terneuzen zag af van deelname in ver band met de te hoge bijdrag die de ge meente zou moeten leveren en de geo grafische ligging ten opzichte van de overige deelnemende gemeenten. Gemeenten Terneuzen stelt zich op het standpunt dat de bijdrage van de provincie in prin cipe ten goede moet komen aan alle ge meenten die zich actief bezighouden met de podiumkunsten. Volgens b en w van Terneuzen hanteren GS de voor waarde dat deelneming aan het interge meentelijk bureau voor iedere gemeen te mogelijk moet zfjn wil het theaterbu reau in aanmerking komen voor subsi die als weigeringsgrond voor subsidie verzoeken voor soortgelijke activitei ten in niet aan de regeling deelnemende gemeenten. Het college van b en w van Terneuzen concludeert dan ook in zijn brief aan provinciale staten dat, indien de overwegingen van GS worden over genomen. een beleid wordt gevoerd voor slechts vier gemeenten, terwijl de 26 andere in feite buitenspel staan. Vv Breskens hield ledenvergadering BRESKENS - De voetbalvereniging Breskens hield de algemene ledenver gadering, die door ongeveer veertig le den werd bijgewoond. Voorzitter Wil lie Vermcire liet in zijn openings woord de prestaties van de vier senio renelftallen de revue passeren. Hij liet weten dat de begeleiding van de elftal len zodanig is verbeterd, dat de elftal commissie voorlopig op non-actief is gezet. Alle aftredende leden van bestuur en kascommissie werden herkozen. De penningmeester kon een gunstig jaarverslag uitbrengen, maar plaatste de kanttekening, dat de huur van de velden de komende vijf jaar waarschijn lijk zal verdrievoudigen. Verder werd meegedeeld, dat het pas opgerichte da meselftal waarschijnlijk aan de volgen de competitie kan gaan meedoen. De w Breskens houdt 20 augustus een toer nooi, waaraan Axel, Sluiskil. Terneu zen en Zaamslag zullen deelnemen. Er is contact gezocht met de eredivisie club Sparta voor het spelen van een wedstrijd op de zaterdag van de Visse rijfeesten. In de rondvraag werd ge klaagd over de slechte toestand van de velden. Dit is een gevolg van het feit dat de gemeente ver achter is met het on derhoud. Bromfietsster gewond bij ongeval Breskens BRESKENS - De bromfietsster E. S. uit Oostburg is zondagmiddag om streeks 15.00 uur bij een aanrijding met een personenauto op de kruising Dorpsstraat-Grote Kade-Boulevard in Breskens gewond geraakt aan haar voet. Zij werd overgebracht naar het Sint Antoniusziekenhuis in Oostburg en kon na behandeling huiswaarts ke ren. Mejuffrouw S. kwam vanaf de Grote Kade en verleende op de kruising geen voorrang aan de bestuurder van een personenauto, de Belg R. S. uit Ertvel- de, die over de Dorpsstraat reed. De bromfiets werd geheel vernield, de auto liep lichte schade op. Ook over CB 'bakkies' werd voorlichting gegeven. IN 'DE BEURS' IJZENDIJKE Zilveren stemvork voor dirigent Sasse harmonie SAS VAN GENT - Dirigent Johan de Wit van de Sasse harmonie 'De Ver- eenigde Vrienden' heeft zaterdag uit handen van voorzitter Jo de Rijk de zilveren stemvork in ontvangst mogen nemen. Dit in verband met zijn twaal feneenhalfjarig jubileum bij de Sasse harmonie. Ook de Koninklijke Neder- landse Muziekfederatie kwam niet met lege handen. Van hen ontving De Wit een oorkonde met bijbehorende speldje. Deze huldiging vond plaats tijdens het Sint, Ceciliafeest, waarbij tevens de al gemene ledenvergadering werd gehou den. Daar onthulde Jo de Rijk nog dat er half juni een groots concert wordt verzorgd in de Vlaanderenhal met me dewerking van 'De Gidsen', de militaire harmonie van België en de Heineken Harmonie uit Amsterdam. Bij de bestuursverkiezing werd zowel J Slock als Th. de Boeije herkozen als be stuurslid. terwijl C. Polfliet namens de leden zitting nam in het bestuur in de plaats van de aftredende R. Neijt. Zo wel voor als na de vergadering was er een rondgang door de kern Sas van Gent. Na afloop hield de harmonie een dmer voor de ruim tachtig leden, waar na het feest in alle hevigheid losbarstte. De muzikanten van de Sasse harmonie konden 's avonds hun instrument thuis laten, want het orkest 'Candleligth' ver zorgde de muziek. In een stampvolle zaal Engelenroos duurde het feest tot in de kleine uurtjes. KLOOSTERZANDE - In café R. van Kruyssen in Kloosterzande werd een schieting gehouden waaraan 26 schut ters deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel: F. Janssen. Kloos terzande. tweede hoge en derde zij vogel E de Kort. Ossenisse; eerste zij vogel J. Verscho ten, Kloosterzande; tweede zijvogel R. Her mans, Ossenisse. vierde zijvogel J de Kort, Ossenisse: grootste aantal kleine vogels (5) mevrouw Hermans. Ossenisse IJZENDIJKE - De 'open deur'-dagen van de Internationale Zend- en Ont vangstvereniging 'IJzendijke' zijn niet geworden wat de organisatoren ervan hadden verwacht. Slechts enkele tien tallen mensen kwamen het afgelopen weekeinde een kijkje nemen in café 'De Beurs' in IJzendijke, waar de IZOV een stand had ingericht. Men kon er kennis maken met 27-MC-apparatuur, scan ners en kortegolf-radio DX. Ook enkele 'vrije' radiostations waren aanwezig NCVB Hoek hield bijeenkomst HOEK - De afdeling Hoek van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) hield een bijeenkomst over vrouwenemancipatie in het hervormd kerkcentrum. Sprekster mevrouw W. van Sluis-de Rijke ging in op vragen over de bewustwording van de vrouw en haar rechten in politiek, kerkelijk en gezinsverband. met een info-stand, waaronder radio Luxemburg, radio Noordzee, radio West en radio Superstar. Een verklaring voor het tegenvallende bezoekersaantal heeft het IZOV-be- stuur niet. Een bestuurslid: „We begrij pen het eerlijk gezegd niet goed. Voor het evenement is toch flink reclame ge maakt". Of er in de toekomst nog meer van dit soort 'open deur'-dagen georganiseerd zullen worden, kon het IZOV-bestuurs- Geparkeerde auto Groede beschadigd GROEDE - Een nog onbekende auto mobilist heeft zondagmorgen om streeks zes uur de personenauto van de familie S. uit Groede aangereden en is* daarna doorgereden. De auto, die ge parkeerd stond aan de Brouwerijstraat in Groede werd zwaar beschadigd. lid niet zeggen. Wel staat er voor dit jaar nog een bezoek aan de studio van radio Luxemburg op het programma, evenals een vriendschapsbezoek van een com municatievereniging uit het Zuidduitse Cochem. Comité 'Zeldenrust' Terneuzen vergadert over wjjkactiviteiten TERNEUZEN - Woensdagavond ver gadert in peuterspeelzaal 'Bruintje Beer' het comité Zeldenrust over het opzetten van een aantal wijkactivitei- ten in dit deel van Terneuzen. Eerste (en voorlopig belangrijkste) doel ko ninginnedag. De hijeenkomsh hpgint om 20.00 uur. KORPS WESTDORPE HONDERD JAAR WESTDORPE - <ljc muziekvereniging "Eikels worden Bomen' uit Westdorpe heeft zaterdag uit handen van wethou der L. E. M. Marquinie de zilveren ere penning van de gemeente Sas van Gent ontvangen. Die penning werd aan voorzitter A. Jongbloed uitgereikt in verband met het 100-jarig bestaan van de Westdorpse vereniging, die dat jubi leum afgelopen weekeinde op uitge breide wijze heeft gevierd. Zaterdagochtend werd het muziekge- Wethouder Marquinie overhandigt voorzitter A Jongbloed de zilveren erepenning van de gemeente Sas van Gent. zeischap ontvangen in het gemeente huis van Sas van Gent, waar de 100- jarige door de wethouder werd toege sproken. „Het is van belang dat er een muziekvereniging is in elke leefge meenschap", zo zei Marquinie. „Ze heeft een sociale functie op allerlei festi viteiten Bovendien muziek kan alleen maar vreugde schenken". Op de feestvergadering. die 's middags werd gehouden in 't Oude Raedhuys' in Westdorpe. werd de muziekvereniging toegesproken door voorzitter E. van Dommelen van de Federatie van Ne derlandse Katholieke Muziekgezel schappen Die had voor het bestuur de gouden erepenning meegenomen Op de receptie waren er naast de veie inwo ners van Westdorpe ook bestuursleden van fanfares en harmonieën uit de om liggende plaatsen, die de jubilarissen geluk kwamen wensen. Zelfs het be stuur van 'De Vereenigde Vrienden' uit Sas van Gent had haar eigen jaarverga dering even in de steek gelaten om buurman 'Eikels worden Bomen' te feli citeren. Tijdens de receptie kreeg het lid E de Kausemaeker het zilveren bondsinsigne in verband met zijn 25- jarig lidmaatschap van de vereniging. Ter afsluiting van het feestweekeinde werd er zondagmorgen een misviering begeleid in de rooms-katholieke kerk te Westdorpe met medewerking van het parochieel gemengd kerkkoor. In mei volgt er in verband met het jubileum van 'Eikels worden Bomen' nog een groot muziekfestival. SP0RTPR1JZEN Het grootste assortiment in Zeeuwsch-Vlaanderen Grote aantallen nog interessantere Inbraak tennisclub HULST - In het gebouw van de tennis club 'Hulster Ambacht' aan de Tabak straat in Hulst is ingebroken. Wanneer de inbraak is gepleegd is moeilijk te zeggen omdat het lange tijd was gele den dat iemand van de club in het ge bouw was. Er werd niets vermist. Men is binnengekomen via het dakraam van het herenkleedlokaal. Daarna werd de deur naar de kantine geforceerd. Verder heeft men ook geprobeerd de deur van de bergkast te forceren, maar dat is niet gelukt of de ïnbreker(s) zijn bij hun 'werk gestoord SINT-JANSTEEN - Michel Pol spoel uit Sint-Jansteen won zater dagavond met haar liedje 'Steen viert carnaval' het jaarlijkse car naval-songfestival voor de jeugd. Het song-festival, georganiseerd door de carnavalsstichting 'Steens Carnaval' werd gehouden in een goed bezette zaal van het gemeen schapscentrum 'De Warande' in Sint-Jansteen, maar de deelname was gering. De plaatselijke boe- renkapel 'De Steense Ratten' ver zorgde de muzikale begeleiding. Het jeugdig zangtalent kreeg voor haar winnend liedje 31,50 punten, net voldoende om het duo Wim Bleyenberg en Annie Wijsevelde met het 'Kippenlied' naar de twee de plaats te kunnen verwijzen. Dat duo kreeg van de jury 30,75 punten. Voor de jury. bestaande uit George Boussen, Rudy Weesepoel. Paul Weemaes en voorzitter Jo van Goe- them. leverde de verkiezing van het winnende liedje toch nog wel enke le problemen op, omdat vooral bij de eerste drie het verschil in kwali teit bijzonder klein was. Een extra beraad was dan ook nodig om tot de aanwijzing van het winnende lied te komen. Het aantal deelnemers bedroeg slechts vijf: twee duo's en drie 'indi- viduelen'. „Toen we een aantal ja ren geleden met dat songfestival van start gingen dachten we echt. nadat we eerst eens bij de jeugd ge peild hadden, dat daar duidelijk animo voor bestond. De eerste ja ren was het aantal deelnemers nog niet zo groot, maar wij dachten- zoiets moet groeien. Nu vele jaren later is het aantal deelnemers nog steeds zeer klein. Dat is gewoon jammer, vooral gezien het aantal uren van voorbereiding Een plus punt daar tegenover is wel dat de publieke belangstelling ervoor groeit", aldus prins Rin I van de Woeste Hoogte. Verder was hij van mening dat het jammer zou zijn in de toekomst het songfestival van het programma te moeten schrap pen. Na afloop reikte prins Ron I aan de winnares een beker uit, de- andere deelnemers kregen een me daille. De uitslag, l Michel Polspoel met 'Steen viert carnaval' 31,5 punten. 2 Wim Bleyenberg en Annie Wijsevelde met het 'Kippenlied' 30 75. 3 Danny Roeland met 'Karei', 30.25: 4 Loes Verhaegen en Loes Wysevelde met 24.50,5 Shiona van Vberberghe met 23 punten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 22