Subsidie 37 mille voor alfabetiseringsproject Leon de Winter gunde blik in de Tcunstenaarskeuken' Receptie luidde feestjaar van jubilerend Ons Genoegenin WISSEL SCHOUWEN VOORSTEL BEN W VLISSINGEN 'Goese Polder' vierde het tienjarig bestaan MAANDAG 24 JANUARI 1983 PZC/ streek VLISSINGEN - B en w van Vlissingen willen het Regionaal Educatief Centrum Walcheren een subsidie verlenen van maximaal 37.000 gulden ten behoeve van het alfabetiseringsproject. In dat bedrag is een rijksbijdrage verwerkt van 35.000 gulden, zodat de gemeentelijke subsidie 2000 gulden bedraagt. Het subsidieverzoek komt aan de orde tijdens de raadsvergadering van vrijdag 28 januari in het stadhuis in Vlissingen. Aanvang van de vergadering is 14.00 uur. De stichting Regionaal Educatief Cen trum Walcheren heeft tevens een ver zoek ingediend voor subsidie in de kos ten van het project educatieve activi teiten voor culturele minderheden. B en w stellen voor een subsidie te verle nen die gelijk is aan de te verwachten rijksbijdrage van/ 1000,per deelnemer. Het aantal deelnemers is voor Vlissin gen geraamd op 24 per jaar. Het project was tot nu toe ondergebracht bij de stichting Welzijn Buitenlandse Werk nemers Zeeland, maar deze stichting Gemeenteavond in Sint-Annaland SINT-ANN ALAND - Tijdens de ge meenteavond in het hervormd vereni gingsgebouw in Sint-Annaland heeft ds J, den Hoed uit Sliedrecht gesproken over het onderwerp: 'Gebed en gebeds moeilijkheden'. Voor deze gemeente avond, die geopend werd door ds M. D. Geuze en gesloten werd door ds J. den Hoed, bestond een redelijke belangstel ling. CNV-districtsraad bijeen in Goes GOÈS - De districtsraad van het CNV houdt zijn 25-ste vergadering op maan dag 27 januari in De Prins van Oranje in Goes. In deze vergadering, die om 19.30 begint, komen aan de orde een verslag van de bijeenkomst van de re gionale werkgroep ontwikkelingssa menwerking Zeeland, een bespreking van de mogelijkheden om het contact bestuur-kaderleden te verstevigen en een thema-bijeenkomst in Goes over •man-vrouw-arbeid-inkomen'. Deze bijeenkomst is er een in een serie van tien landelijkedie bedoeld zijn om de praten over de gelijke behandeling van vrouwen en mannen in de sociale zekerheid. CNV-deskundigen zullen tij dens deze bijeenkomsten discussieren over de problemen rondom deze gelijke behandeling. In Goes zal CNV-be- stuurslid Frans Prins als spreker optre den. De bijeenkomst wordt gehouden op maandag 28 februari, in de Prins van Oranje en begint om 19.30 uur. beeft laten weten geen bemoeienis meer te willen hebben met de activitei ten. De Vlissingse gemeenteraad vergadert verder over een voorstel van b en w tot het vaststellen van een voorbereidings- besluit voor het gebied 8choonenburg. In januari 1982 werd een dergelijk voor- bereidingsbesluit al vastgesteld om de bouw mogelijk te maken van een pro testants-christelijke school aan de Roerstraat/Lingestraat In de loop van dat jaar zijn de bouwplannen echter ge wijzigd. zodat het schoolbestuur be sloot de oude bouwaanvraag in te trek ken en een nieuwe in te dienen. Het Jaarvergadering tennisvereniging THOLEN - De tennisvereniging Eege- dima (Tholen) hield haar algemene le denvergadering in haar clubgebouw aan de Zoekweg. Voorzitter C. van de Berge heette een flink aantal leden welkom, waarna de gewone huishou delijke zaken werden afgewerkt. De aanwezige leden gaven het bestuur hun fiat verder te gaan met bespreking over de aanleg van verlichting. Verder kwam de eventuele aanleg van een mi- nioren-baan ter sprake. In het bestuur werd mevrouw M. Overbeeke herkozen, terwijl P. Theunisse opvolger wordt van B. Caldenhoft De zomertraining zal ge geven worden door de heren Felius en Waasdorp. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden. 15.30-16.30 uur: Uitzending Nomen Nes- cio. KAPELLE - De Vroone, 20 uur "Daar sta ik weer', door zangeres-cabaretière Cobi Schreijer. KLOOSTERZANDE - Zaal Van Leu ven. 20 uur: 'Ne vrimde kostganger', door toneelgroep 'De Scheldegalm'. MIDDELBURG - Coper Galjoen, 20 uur 'Jamsession'. Foyer Concertzaal. 20.30 uur: Optreden Argentijns ensemble Juan Jose Mosali- ru and Canyengue. Gasthuis, 20-21.30 uur: Uitzending Ra- wa. VLISSINGEN - Bethesda-St.-Joseph- ziekenhuis, 20-21.30 uur: Uitzending Rawa. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: Annie, a.l.; Roxy II, 20 uur: The sword and the sor cerer. 12 jr.; Cinem'Actueel I, 20.30 uur: Shoot the moon, 12 jr.; Cinem'Actueel II, 20 uur: E.T., a.l.; Cinem'Actueel II, 20 uur: Reds, 12 jr.; GOES - Grand, 20 uur: Poltergeist, 16 jr.; HULST - De Koning van Engeland. 14.30 uur: De toverfluit. 18 jr.; 20 uur: Poltergeist, 16 jr.; 20 uur Ademloos, 16 jr.; 20 uur: The blade runner, 12 jr.; 20 uur: Young doctors in love, a.l.; MIDDELBURG - City, 20 uur: Veel liefs uit Moskou. 12 jr.: OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Hot lunch. 18 jr.; TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Class of 1984. 16 jr.: 20 uur: Poltergeist, 16 jr.; VLISSINGEN - Alhambra 1.20 uur: An nie, a.l.; Alhambra II. 20 uur: E.T., a.l. TENTOONSTELLINGEN AXEL - Galerie Bellemans. 10-18 uur: Werken striptekenaar Fred Julsing en echtpaar Terpstra. BRUINISSE - Visserij- en Oorlogsmu seum, geopend van 14-16 uur; DOMBURG - Biologisch Museum, 10- 17 uur: De natuur in Zeeland; GOES - Bibliotheek: 'Vrouw en Rijk', van werkgroep Emancipatie; HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen; HULST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 14- 18 uur: Schilderijen en grafisch werk van vier kunstenaars (tot 21 febr.): MIDDELBURG - Antiekhandel Witte, 9-18 uur: etsen van Günter May (tot en met 2 febr. VLISSINGEN - Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: levende reptielen, amfi bieën en insekten; IJZENDIJKE -Museum. 10-12 en 13.30- 17 uur: 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland-Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor mllleuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251, van 10.00-24 00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijr van m'n lijT Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. Te bereiken op kantoórdagen van 12-17 uur. Legpenning van gemeente voor voorzitster KVO Heinkenszand HEINKENSZAND - De voorzitter van de Katholieke Vrouwenorga nisatie (KVO) afdeling Heinkens zand, mevrouw G. van den Dries- Van Riet, heeft zaterdag uit han den van de Borselse burgemeester drs G. C. G. van den Heuvel de bronzen legpenning van de ge meente gekregen. Ze kreeg die penning, omdat ze al 25 jaar lang aan de katholieke vrouwenorgani satie in Heinkenszand verbonden is en dat is wel bijzonder, zo werd zaterdag duidelijk, omdat die or ganisatie ook 25 jaar bestaat. De heer Van den Heuvel wees er op dat de KVO op haar manier ook een bijdrage heeft geleverd aan de emancipatiegedachte. Hij vertelde dat de KVO stamt uit een tijd dat niet alleen de boeren probeerden hun stem door te laten klinken, maar daarbij ook hun vrouwen meetrokken. Verder sprak de pastoor van Hein kenszand, A. W. J. van Alphen. die wees op de positieve inbreng die de katholieke vrouwenorganisatiein de samenleving heeft gehad. Ook voerde de consulente van de KVO in Tilburg, mevrouw R. van Meer. het woord, namens het landelijk se cretariaat. De voorzitter van de NCB afdeling Heinkenszand. M. Rijk, wees er voorts op dat de KVO is voortgeko men uit de NCB, aanvankelijk als boerinnenbond. Een andere spreekster was mevrouw N. de Win ter, die de jubilerende KVO-afde- ling toesprak namens de zusteraf- delingen 's-Heerenhoek, Lewedorp en Ovezande. Zij wees op de goede samenwerking tussen de verschil lende afdelingen. Als laatste sprak een vertegen woordiger van Terre des Hommes. De KVO schenkt namelijk alle op brengsten van de festiviteiten die ter gelegenheid van de viering van het 25-jarig bestaan zaterdag zijn gehouden, aan Terre des Hommes. Zo was er ondermeer in 'De Stenge' een Vlaamse kermis die zich de ge hele zaterdag in een grote publieke belangstelling kon verheugen. De feestelijkheden werden besloten met een ont spanningsavond voor de leden van de KVO en hun part ners. schoolbestuur wil nu een school met vijf, in plaats van zes. klassen bouwen. Omdat het voorbereidingsbesluit van '82 na een jaar is vervallen, dient nu een nieuw te worden vastgesteld. B en w vragen de raad daarnaast een krediet van ruim 81.000 gulden voor het doen uitvoeren van een akoestisch onderzoek voor de industrieterreinen Buitenhaven en De Schelde. Een der gelijk onderzoek is nodig om een zone- Jaarvergadering van Draagt Elkanders Lasten SINT-ANNALAND - De vrouwenver eniging van de gereformeerde gemeen te 'Draagt Elkanders Lasten' hield haar jaarvergadering in het nieuwe vereni gingsgebouw aan de Weststraat in Sint- Annaland. Na opening door ouderling Johs. Elenbaas vertelde de heer Kwan- tes iets over zijn werk als evangelist bij de inwendige zending, waarvoor een collecte gehouden werd. die het bedrag opleverde van /503.55. Eén en ander werd afgewisseld door zang van een koortje. De presidente, mevrouw Den Engelsman-Jansè sprak een kort dank woord. 'Euphonia' hield solistenconcours WILHELMINADORP - Vivian Dage vos uit Goes heeft zaterdag tijdens het jaarlijkse solistenconcours van de Goese muziekvereniging 'Euphonia' het hoogste aantal punten in de catego rie jeugd tot 18 jaar in de wacht ge sleept. De trompetspeelster scoorde met de compositie 'Concertstück' van Henri Geehl een totaal van 49.5 pun ten. In de categorie senioren wist Joke Ruissen-Schrijver met haar vertol king van de compositie voor de kleine trom 'Rolling Accents' een puntento taal te halen van 57,5. Hiermee was zij winnares in haar klasse. Jury-meester A. van Wallenburg kende in de categorie ensembles het hoogste aantal punten toe aan Jan Kaaisteker en Peter de Rooij. Deze muzikanten, die allebei de euphonium bespeelden, ver tolkten het muziekstuk 'Concertino' van Riccius. Als solist deed Jan Kaai steker het ook goed: hij kreeg in het "Wilhelminahuis' in Wilhelminadorp de publieksprijs uitgereikt. De solisten moesten voldoen aan een aantal criteria, er werden punten toege kend voor zuiverheid, klankgebalte en klankverhouding, techniek en articula tie, algemene muzikale uitvoering, sa menspel enof ritmiek en opvatting en tempo. Het hoogste aantal punten dat de deelnemers konden vergaren was 60. F. Rombaut, secretaris van 'Euphonia', vertelde dat hij de solistendag bijzon der geslaagd vond. Hij zei dat de jeugdi ge solisten zich goed op het concours voorbereid hadden. ..De totale muzika le vorming van de jongeren is van een heel behoorlijk niveau. Dit komt vooral omdat zij geregeld de muziekschool be zoeken". aldus Rombaut. Mevrouw L. Stokman-De Graaf bege leidde de muzikanten op de piano. grens vast te stellen waarbuiten de door de Industrie veroorzaakte ge luidsbelasting de 50 dB niet over schrijdt. De rijksoverheid heeft inmid dels al een, kostendekkende, rijksbij drage toegezegd. De gemeenteraad behandelt verder de doelstelllngennota Stedelijk Museum en een subsidieverzoek van de stichting Begeleidingscentrum Gereformeerd Schoolonderwijs. Het collegevoorstel met betrekking tot dat laatste moet het doen zonder een advies van de commis sie onderwijs omdat deze commissie dusdanig verdeeld was dat geen stand punt kon worden geformuleerd. Het bestuur van 'Ons Genoegen' schudde heel toot handen op de jubileum-receptie. FANFARE IN KAPELLE 75 JAAR KAPELLE - Het bestuur van de fanfa re 'Ons Genoegen' uit Kapelle heeft 1983 uitgeroepen tot feestjaar. Het is namelijk 75 jaar geleden dat deze mu ziekvereniging werd opgericht en dat feit wil de jubileum-commissie van het korps niet ongemerkt voorbij laten gaan. De jaaragenda van 'Ons Genoe gen' staat dan ook vol met allerlei eve nementen. die zaterdagmiddag tijdens een receptie in 'De Vroone' in Kapelle bekend werden gemaakt. Vele belang stellenden maakten van deze gelegen heid gebruik om het zeven koppige be stuur van de fanfare te feliciteren met dit jubileum. Ook hielden enkele aan wezigen een toespraak. De jubileum-commissie, onder voorzit terschap van I. J. M. Laroes. is ruim twee jaar doende geweest met de voor bereidingen voor het jubileumjaar. Er is getracht een programma samen te stel len, waar de bevolking van Kapelle zo veel mogelijk bij betrokken wordt. Om de kosten van het feestjaar zo goed mo gelijk te kunnen dekken houdt 'Ons Ge noegen' vanaf woensdag 23 februari een grote lotenverkoopactie. Speciaal hier voor is een muziekwagen gebouwd, die een aantal leden van de vereniging, al spelend, door elke straat in Kapelle voert. De jaarlijkse bazaar van de fanfare (26 maart in 'De Vroone) staat ook in het teken van het jubileum. Anders dan voorgaande jaren heeft de jubileum commissie voor deze gebeurtenis enke le speciale attracties weten te 'stuk ken'. zoals de van de televisie bekende marmottenbaan en het 'Frank Kramer rad'. Het duo Frank en Mirella zorgt voor de muzikale opluistering van het evenement. De bazaar begint om één uur in de middag en duurt tot midder nacht. Kapelle beet op 28 mei 'Muzlekapelle'. In samenwerking met de 'Stichting Kapelle Promotions' heeft het muziek korps voor deze dag een groot muziek festival op het programma staan, met in de avonduren een galaconcert van de 'Koninklijke Harmonie Sophia's Vereniging' uit Loon op Zand. Ver scheidene zuster-verenigingen geven deze dag concerten in een muziektent. die op het Kerkplein opgericht wordt. Medewerking aan het festival verle nen onder andere: 'Oefening en Uit spanning' uit Kattendijke, 'Euphonia' uit Goes, 'OKK' uit Wemeldingc, 'Jon ge Kracht' uit Biezelinge, 'Schelde galm' uit Hansweert, 'Mozart' uit Yer- seke en Woorwaarts' uit Vlaardingen. Ook geven enkele korpsen een concert in het bejaardencentrum 'De Cederhof in Kapelle. Op de sportvelden aan de Vroonlandse- weg in Kapelle kunnen belangstellen den op 18 juni gaan kijken naar een marsconcours. Bij dit. onder de auspi ciën van de 'Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen' vallende concours, zullen vele korpsen hun beste beentje voor zetten. Samenvallend met de traditionele 'Ka- pelse Dag' houdt de jubileum-commis sie op 27 augustus een taptoe. De deel nemende korpsen zijn: 'Juliana' uit Middelburg, 'Vlijt en Volharding' uit OosLSouburg, 'Excelsior* uit Goes. 'De Scaldis Girls' uit Wemeldinge en 'Ons Genoegen'. Op 24 september is er een feestavond, waarop verscheidene bekende Neder landse artiesten verwacht worden. "The FESTIVITEITEN IN DE SPINNE GOES - De wijkvereniging De Goese Polder vierde zaterdag het tweede lus trum. Dat gebeurde in het wijkcen trum 'De Spinne waar de gehele dag onder erg grote belangstelling festivi teiten werden gehouden. Die begonnen zaterdagmorgen met een openingstoe spraak van voorzitter P. Castricum, die zijn blijdschap over het jubileum van de wijkvereniging uitspraak. Ver der wees hij er op dat er wat hem be treft nog best 15 jaar bij zouden mogen komen, maar dat hij die niet meer als voorzitter zou volmaken. Castricum stond ook even stil by de rol die de gemeente Goes speelt in het be staan van de wijkvereniging. Hij stelde vast dat het vanuit financieel opzicht wel eens moeilijk is om als wijkvereni ging het hoofd boven water te houden. Hy hoopte dan ook op de nodige cle mentie van het gemeentebestuur. Na bem sprak J. de Haam. namens de vele groepen die onder de vlag van de Goese-Polder activiteiten organiseren. Om dat begrip een wat concreter bete kenis te geven bood hij de voorzitter een eigen vlag van de wijkvereniging aan. Het is een groen dundoek met daarop de woorden Goese Polder en een afbeelding van de televisietoren die in dat stadsdeel staat. De Haan wees er op, dat er in de Goese Polder heel wat gebeurt voor iedere leeftijds- en bewo- nersgroep. Ook hij stelde vast dat de wijkvereniging de gemeente Goes hard nodig heeft wat de financiële bijdrage betreft. Activiteiten Zaterdag lieten de meeste groepen uit de Goese Polder iets van bun activitei ten zien. Zo waren er in de grote zaal van 'De Spinne' allerlei kraampjes, van onder meer de kledingbeurs, de peuterspeelzaal, de mandoline- en blokfluitciub en de tafeltennisclub. Verder waren er elders in het gebouw demonstraties van de foto-club, de jeugdsoos, de wijkvereniging zelf en de biljartclub. De vele belangstellenden die in de loop van de dag een bezoek aan 'De Spinne' brachten konden ook informatie bij de stands inwinnen. De festiviteiten wer den besloten met een voorproefje van het nieuwe toneelstuk van de toneel club van de Goese Polder. Volksdansgroep ouderen in Lewedorp LEWEDORP - Omdat uit reacties van ouderen was gebleken dat er belang stelling bestaat voor een volksdans groep voor ouderen in Lewedorp heeft de kruisvereniging Noord-Beveland en Zuid-Beveland West het plan opge vat een nieuwe groep op te richten zo dat ook in Lewedorp ouderen weer de gelegenheid wordt geboden om aan volksdansen te doen. Er zal een voor lichtingsbijeenkomst worden gehou den op donderdag 27 januari van 15.30- 16.30 uur in het verenigingsgebouw te Lewedorp. De consulent van het Zeeuwse Kruis zal iets vertellen over het volksdansen, waarna een groep ouderen uit Wilhel minadorp zal laten zien hoe het volks dansen voor ouderen in z'n werk gaat. De leiding van de volksdansmiddagen is in handen van mevrouw C. Krijgs man. gediplomeerd leidster 'Volksdan sen voor Ouderen'. De eerste les zal plaatsvinden op 3 februari 1983 van 15.30-16.30 uur in het verenigingsge bouw te Lewedorp. MIDDELBURG - Tijdens een voor dracht over zijn eigen werk, die een kleine twee uur duurde, toonde de Am sterdamse schrijver-filmer Leon de Winter de ruim twintig toehoorders in het jongerencentrum Midgard in Mid delburg zaterdagavond een blik in de keuken van het kunstenaarschap. Cen traal stonden de problemen die kun nen ontstaan in de praktijk van het schrijven en bij het draaien van een film. In tegenstelling tot Brakman, die eind vorig jaar te gast was bij het Zeeuws Kunstenaarscentrum en toen voorlas uit eigen werk, gaf De Winter te kennen liever voor de vuist weg over zijn werk te praten en hoewel het niet eenvoudig bleek een goed begin voor de voor dracht te viftden - ,,wat moetje zeggen over je eigen boeken? Die zullen toch op eigen benen moeten staan!" - kwam hij via een vraag naar de verteller in zijn romans tenslotte uit bij de praktijk van het schrijven. ..Halverwege het schrij ven van 'Dürer' kwam ik tot de conclu sie dat ik was vastgelopen. Ik ontdekte uitsluitend nog als toeschouwer een band met de hoofdpersoon te hebben, verder deed hij me weinig meer Mijn persoonlijke ervaring bleek toen niet toereikend om het verhaal af te maken zoals ik gepland had. Als oplossing heb ik toen een neutrale verteller in het ver haal gebracht, die over Dürer verder vertelde. Naarmate je dan meer schrijft, blijk je zo'n kunstgreep steeds gemak kelijker toe te passen, tot je ontdekt dat het inderdaad een kunstje is geworden. Er ontstaat dan een soort gladheid die je op den duur door de mand doet val len. zoals is gebleken bij de ontvangst van mijn laatste boek. 'Vertraagde ro man'. Daarom werk ik er nu bewust aan de rol van die verteller zo onopvallend mogelijk te houden". Niet alleen ontwikkelde de techniek van het schrijven zich tot een foefje, ook de veranderde maatschappelyke om standigheden beïnvloedden De Winters schrijverschap. ..Ik nader nu zoetjesaan de dertig en dan ontdek je ineens, dat je die gesettelde burger geworden bent waartegen je je vroeger afzette. Dat is best een griezelige ervaring, want die ontwikkeling heeft ook je ontwikkeling als kunstenaar beïnvloed. Ik heb 'Dü rer' vanuit heel andere motieven ge schreven dan 'La Place de la Bastille'. In het eerste geval wilde ik me via het schrijven nog wapenen tegen allerlei manipulerende factoren om me heen. maar dat is verdwenen. Het is een soort Provo-effekt: iedere generatie wordt weer een oudere. Ik probeer alleen nog wel zoveel mogelijk afstand te houden van die maatschappy. De Winter is ooit wel in dezelfde hoek geplaatst waar zich schrijvers bevinden als Kooiman, Matsier en Meijsing, de Revisor-groep. Hoewel die groep vol gens De Winter een fictie is, signaleert hij tussen deze schrijvers toch een be paalde verwantschap. „We zijn stuk voor stuk bezig met de vraag: waar zijn we eigenlijk mee bezig? Wat zijn de con sequenties van wat we doen? En dat levert soms boeken op waarin het schrijven op zich een belangrijke rol speelt. Het kan me niet zoveel schelen, dat bepaalde critici zulke boeken te moeilijk vinden, te gekunsteld. Inte gendeel, ik breng in de eerste tien. twin tig bladzijden van mijn romans altijd een zo hoog mogelijke drempel aan. Toch is die fase in onze ontwikkeling als schrijver inmiddels voorbij De litera tuur die wy schrijven zal directer wor den. spannender 'Montyn' van Kooi man is daarvan een goed voorbeeld. Onze verhalen zullen herkenbaarder worden, terwijl we anderzijds onze tech nische verworvenheden willen behou der.' Léon de Winter de discussie en ook hierbij toonde hij zich opmerkelijk openhartig over het gekunstelde dat in ieder kunstenaar schap onvermijdelijk een rol speelt. „Filmen is inleveren. Je begint met een scenario van vier uur. Aangezien de film hooguit twee uur mag duren, moet je dus de schaar ingrijpend hanteren. Daabij doe je dan soms concessies aan de bugettoewijzers. De scènes die je zelf mooi vond verdwijnen, terwijl het spektakel overblijft. Alleen weet de bioscoopbezoeker daar niets van. dus hij mist ook niets. Verder heeft het pu bliek er vaak geen idee van, dat be paalde spontaan ogende fragmenten in werkelijkheid keurig in scène gezet zijn. Het slot van 'Dürer', waarin hij in een trein door Duitsland reist, is opge nomen in een stilstaande wagon op het rangeerterrein van Goes. Met een losse camera, zodat het net lijkt of het wie belende beeld veroorzaakt wordt door dc rijdende trein". De filmschool waartoe Leon de Winter behoort, de 'Eerste Amsterdamse Ftlm- associatie'. is momenteel bezig met de voorbereidingen voor vier filmproduk- ties. „Een ervan is de verfilming van mijn roman 'La Place de la Bastille', waarvan Rudolf van de Berg de regie heeft. Ik ben erg benieuwd wat daarvan komt. Ik hoop, dat er m Nederland een nieuwe golf ontstaat, te vergelijken met de nouvelle vague in het Frankrijk van de Jaren vijftig, die ons eindelijk verlost van het ghetto van het filmhuis. Orlof Seunke en Ben Verbong hebben de aan zet gegeven, wij zyn hopelijk degenen die het vaandel verder dragen". Evergreens' zorgen deze avond voor de muzikale begeleiding. Als afsluiting van het jubileumjaar is er op 25 november een reünie voor alle leden en oud-leden van 'Ons Genoe gen*. Dan kunnen geïnteresseerden kij ken naar de film die, gespreid over het gehele jaar, van alle festiviteiten is op genomen. NCVB Tholen bijeen THOLEN - Onder leiding van de presi dente mevrouw S. W. Tichem-Zacha- riasse hield de NCVB-afdeling Tholen een vergadering. Deze avond was ds A. van Pel uit Appelscha te gast. Hij hield zijn lezing over dementerende bejaar den en hun begeleiding. Ds Van Pel is geestelijk verzorger in 'Beatrixoord' in Appelscha. Zijn dia's toonden hoe ple zierig deze oude mensen het onder el kaar kunnen hebben. Ds Van Pel sloot de avond af met dankgebed. De volgen de vergadering is de jaarvergadering op 16 februari. De aanvang is 19.45 uur. eveneens in de Wingerd. Gemeenteraad van Borsele bijeen over woningbouw HEINKENSZAND - De gemeenteraad van Borsele praat dinsdag 1 februari over de volgorde waarin de woning bouw in de gemeente Borsele dit jaar moet worden gerealiseerd. Richtlijn daarbij is een schrijven van de hoofd ingenieur-directeur voor de volkshuis vesting in Zeeland, ir R. J. van der Meulen. die de gemeente Borsele heeft meegedeeld dat er slechts een beperkt aantal huizen gebouwd mag worden. Het college van burgemeester en wet houders van Borsele wil allereerst nog veertien woningen bouwen, verspreid over verschillende kernen, van een complex van woningen met lagere hu ren. Op de tweede plaats staan zeven kleinere wooneenheden op het pro gramma die nog behoren bij een com- 'plex van negentien woningen In 's-Gra- venpolder. Deze veertien en zeven wo ningen behoren eigenlijk bij het totaal aan huizen waarvoor het ministerie ln 1982 al toestemming heeft gegeven, maar die nog niet gebouwd zijn. Op de derde plaats denken b en w van Borsele aan de bouw van 29 woningen die als volgt worden verdeeld: 's-Hee renhoek tien, Lewedorp tien en 's-Gra- venpolder negen. Feitelijk mag Borsele nog maar 21 woningwetwoningen bou wen maar geprobeerd zal worden dat aantal met toestemming van de Zeeuw se directie volkshuisvesting wat op te voeren. Wat de premiekoopwoningen betreft moet Borsele overleg voeren met de naburige streekgemeenten en wel zodanig dat de gezamenlijke ge meenten een totaal aantal premiekoop woningen van 110 mogen bouwen. Het gaat dan om de gemeenten op Walche ren, Zuid-Beveland en Noord-Beve land. De Borselse gemeenteraad bespreekt dit onderwerp in een vergadering op dinsdag 1 februari, die wordt gehouden in het verenigingsgebouw in Driewe gen, en begint om 19.00 uur. Open dagen Groene School in Kapelle KAPELLE - De Groene School in Ka pelle houdt op woensdag 9 en donder dag 10 februari twee open dagen. Dit is gedaan wegens de grote toeloop op de open dag die vorig jaar werd gehou den. Tijdens de open dagen kan men zich laten inlichten over de vierjarige dag-opleiding Lager Agrarisch Onder wijs en wordt er desgewenst uitgebrei de informatie verschaft over de nieu we studierichting Individueel Land bouw Onderwijs die dit jaar in augus tus begint met een eerste en tweede leerjaar. Deze opleiding, een aangepaste dag school. is bedoeld voor mensen die méér persoonlijke begeleiding nodig hebben. Zij is ook toegankelijk voor studenten met minder dan zes klassen lagere school De school is woensdag open voor men sen uit Zuid- en Noord-Beveland, Tho len en Schouwen-Dulveland. Donder dag is bestemd voor belangstellenden uit Walcheren en Zeeuwsch-Vlaande ren. OP beide dagen is de school open van 14.30 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19