Meisjes van EMM naar nationale eindstrijd Valckenier beste Zeeuw op toernooi van Avanti Vandenbergh scoort twee keer tegen vroegere club VELDO WINNAAR BIJ DE HEREN VIER MAN AAN KOP IN HOOFDKLASSE SCHAKEN TURNKAMPIOENSCHAP KNCGV PZC/sport Sasse judoka haalt zilver Borg niet naar Ahoy Zusjes Van der Spek precies gelijk MAANDAG 24 JANUARI 1983 HEINKENSZAND - De turntitels in het district Zeeland van het KNCGV worden tijdens de finales nog altijd verdeeld tussen de leden van EMM uit Terneuzen en Veldo uit Middelburg. Het jaarlijkse kampioenschap leverde zaterdag in de sporthal in Heinkenszand dan ook nauwelijks verrassingen op. De twee toonaangevende clubs in Zeeland stonden zoals gewoonlijk na afloop op het hoogste platform. De Terneuzense vereniging schoof alle kampioenen naar voren in de leef tijdsklassen bij de dames en de meisjes. De drie eerste plaatsen bij de heren waren voor Veldo weggelegd. Coen Valckenier reikte op het toernooi van Avanti tot de halve finales in het heren enkel. Van die winnaars in de Zeeuwse eind ronden mogen officieel de eerste vijf ge plaatsten naar de halve finale natio naal. Het komt er in de praktijk even wel op neer dat alleen EMM en OKK uit Goes een afvaaardiging sturen. De trai ner van Veldo, Kees Hekhuis, realiseert zich immers dat zijn selectie kansloos is op nationaal niveau. „We zijn twee jaar geleden wel gegaan", zei hij in Hein kenszand. toen hij de eindscore had ge taxeerd. „Het beste dat we kunnen ha len is ongeveer een dertigste plaats". De turners van Veldo hebben in die voorgaande jaren ervaring opgedaan. „Een kampioenschap is leerzaam", vindt Kees Hekhuis. „We hebben veel nieuwe stof gezien en dat verwerken we nu in de training". Maar de Middelburg se club acht zich nog niet rijp om een nieuwe poging te wagen. De 21-jarige Peter Duvekot denkt bijvoorbeeld dat hfj op ieder toestel nog wel twee volle punten tekort zou komen. De kansen voor de meisjes van EMM zijn iets hoger ingeschat, hoewel de glo rietijd van de Terneuzense selectie ook voorbij is. Dat waren de jaren waarin Cyrilla Ducarmon en Esther de Meijer tot de landelijke top behoorden. Het grootste talent was vorig jaar Jacqueli ne den Hamer, totdat ze door een bles sure werd uitgeschakeld. De suprema tie van EMM werd in Heinkenszand echter niet aangetast. Bij de dames was Bettine den Hamer een klasse apart, terwijl ze voor haar doen zelfs een matig kampioenschap had geturnd. Gespannen Volgens Nora van Bambost. dc train- ster van EMM, kan Bettine den Hamer in elk geval nog veel beter. „Ik vond Bettine veel te nerveus", zei ze later. „Dat ben ik van haar niet gewend, maar bij een Zeeuws kampioenschap wordt er natuurlijk veel van haar ver wacht. Ik denk dat ze nationaal beter kan presteren. Daar staat ze onbevan gen tegenover". SAS VAN GENT - De Sasse judoka Ma rion van Dorsen heeft zondag tijdens de wedstrijden voor het juniorenkam- pioenschap van Nederland voor meis jes tot 65 kilogram in Zevenbergen be slag gelegd op een tweede plaats. Zij verloor in de finale van het Leeuwar dense meisje Tanasih Enssendy op be slissing van de hoofdscheidsrechter, nadat de beide hulpscheidsrechters ie der één van de meisjes de voorkeur had den gegeven. Marion van Dorsen be reikte de finale door vlot en zeer over tuigend eerst de Zuidhollandse Janny Groenendijk via een houtgreep uit te schakelen en daama de Noordholland se Ine Hellinga met een 'wurggreep' te verslaan. De derde wedstrijd lootte ze vrij, omdat een van de meisjes met was komen opdagen. Voor haar prestaties ontvangt zij aan staande zaterdag in Heinkenszand de zwarte band. Zij is de jongste judoka in Zeeland die deze band krijgt. De Vlissingse Petra Weyermans eindig de eveneens in de top van de rangschik king. Zij werd derde bij de meisjes tot 56 kilo. Petra Weyermans is van de sport school Felix Janssens uit Vlissingen. De spanning bij Bettine den Hamer kwam vooral tot uitdrukking in de vol komen mislukte oefening op de balk. Tot vijf keer toe raakte de Terneuzense turnster tijdens dat optreden uit balans en moest ze naar de grond. Maar zelfs die missers kon ze zich veroorloven in dit gezelschap. „Ik had totaal geen te genstand", besefte ze zelf ook. „Het was de eerste keer voor mij bij de dames. Ik had er wel meer van verwacht, vooral van de totale score". Het eindtotaal van Bettine den Hamer kwam uit op 38 6 en dat was nog ruim zeven punten beter dan Conny van Peursum uit Goes. De overige dames waren te zwak om zich ook maar enigs zins te meten. De belangrijkste concur rente van Bettine den Hamer moest overigens verstek laten gaan. De Goese Hanneke van Sabben, die vorig jaar de titel won, was nog niet hersteld van een kleine ingreep in het ziekenhuis. Ze zal wel proberen om nog een startbewijs voor het landelijke vervolg te krijgen. De drie beste heren van Veldo houden elkaar meestal in evenwicht in de on derlinge wedstrijden. De titelstrijd in Heinkenszand werd beslist door klei nigheden en viel dit keer in het voor deel van Jaco Geschiere uit. „Het ver schil werd bepaald door de lange mat", zei Kees Hekbuis, de trainer. „Daar won Jaco iets meer dan een punt op Peter Duvekot. En dat was ook het ver schil in de uiteindelijke score". Het succes van Veldo in het kampioen schap bij de heren was al bij voorbaat verzekerd. De vier deelnemers kwamen stuk voor stuk van de Middelburgse vereniging, die zich vooraf eigenlijk niet hoeft in te spannen. „We trainen maar twee uur per week", maakte Peter Du vekot duidelijk. „Dat is veel te weinig om nationaal mee te kunnen, maar die illusie hebben we niet meer". De titel bij de jongens tot 13 jaar (A- graad) was eveneens voor Veldo, dat met Leon le Due een score van 38.7 haal de. Hij eindigde voor Leendert Joosse, maar Michiel Wensel van Genie kwam in de B-graad tot een totaal van 39.1. Bij de jongeste meisjes stond Monica van Dixhoom van EMM op een eenza me hoogte. Het talentje uit Terneuzen kwam als enige boven de 40 punten. Ze kwam dan ook ruimschoots voor Caro line Hogendoom over de finish. Verbeterd Het ziet er naar uit dat EMM met Deb bie Stal toch nog een kandidate voor de ereprijzen kan afleveren. De 15-jari ge adspirante van EMM kwam vorig jaar met een tiende plaats uit de finale. „Ze is bijna op alle onderdelen verbe terd", stelde Nora van Bambost vast. „We mogen dus van Debbie wel iets verwachten". De kampioene in Hein kenszand was eigenlijk al vooraf be kend. Het totaal van Debbie Stal was 41.5 en daarmee bleef ze Connie Faas en Ellen van de Sande ver voor. De winst bij de adspirant-heren ging naar een drietal van OKK uit Goes. De verschillen in die categorie waren ui terst klein, maar Erik Linthout bleek over de beste eindsprint te beschikken. De uitslagen van het kampioenschap: dames 1 Bettine den Hamer (EMM) 38.6; 2 Conny Peursum (OKK) 31.5. Heren. 1 Jaco Geschiere (Veldoi 40.2:2 Peter Duvekot (Veldo) 39.1: 3 Gilbert Geschiere (Veldo) 38.7. Adspirant-dames l Debbie Stal (EMM) 41,5; 2 Ellen van de Sande en Connie Faas (beiden EMMi 37 7: 3 Monique Wolters (OKK) 35.8. Adspirantrheren: 1 Erik Linthout (OKK) 36.6; 2 Frank Buyse (OKK) 36.2; 3 Leon Man- nissen (OKK) 36.0. Meisjes (10-13 jaar): 1 Monica van Dixhoom (EMM) 40 2; 2 Caroline Hogendoom (EMMi 37.5, 3 Miranda van Sabben (OKK) 36.2 Jongens (10-13 jaar): 1 Leon le Due (Veldo) 38.7; 2 Leendert Joosse (Veldo) 37.2. Jongens B-graad: 1 Michiel Wensel (Genie) 39.1; 2 Remco Koole (Veldo) 37.9. ZIERIKZEE - De vijfde ronde van het Zeeuws schaakkampioenschap bij de senioren was zaterdag een boeiende aangelegenheid. De overwinning van Maarten Westerweele uit Middelburg op Kees Nieuwelink van Het Witte Paard uit Sas van Gent zorgde er voor dat de spanning volledig terug is. Ook de winst van Johan van Nispen uit Vlissingen op Henk de Ridder van Het Witte Paard was niet verwacht, terwijl Adrie den Hamer, eveneens van Het Witte Paard, zijn partij bijzonder snel in zijn voordeel besliste. Deze oudge diende stelde daarmee eveneens na drukkelijk zijn kandidatuur. Onderin kon Ad van der Weel uit Mid delburg de jonge Paul van Rooijen uit Vlissingen niet aan. Hij sluit de rang lijst met nog maar één punt op zijn to taal In de promotieklas was het de ronde van de remises. Zes van de acht partijen eindigden onbeslist, waaronder de top- MIDDELBURG - Coen Valckenier heeft van de Zeeuwse spelers tijdens het badmintontoernooi van Avanti de beste prestaties geleverd. In de A2 be- NEW YORK - De Zweed Bjom Borg heeft zijn terugkeer in het internationa le wedstrijdtennis uitgesteld. Volgens welingelichte kringen in New York. waar momenteel het Masters toernooi wordt afgewerkt, heeft Borg zich terug getrokken van de toernooien in Brus sel, waar zijn comeback in het Grand Prix-circuit in maart was gepland, Rot terdam en Milaan. Een en ander houdt in dat één van de twee grote trekpleis ters van het internationale toernooi in het sportpaleis Ahoy te Rotterdam niet aanwezig zal zijn. per Frans Snijders uit Sas van Gent te gen Martin de Bock uit Koudekerke. De meest sensationele reraise was die van Nick Dubbeldam uit Sas van Gent te gen clubgenoot Robert van Water schoot. In een zuiver gewonnen stelling voor Dubbeldam wist Van Waterschoot door eeuwig schaak remise te forceren. In de eerste klas heeft Peter Ton uit Middelburg alleen de kop genomen door een reglementair winstpunt tegen Hans Cuiper int Vlissingen, die wegens ziekte verstek moest laten gaan. De be langrijke partij tussen Henk Willem van Klaveren uit Middelburg en Eric Boleman van Landau uit Axel werd re mise. Ook in de tweede klas regende het remi ses. Zeven van de dertien partijen ble ven onbeslist, zodat hier in de rang schikking weinig verandering kwam. De uitslagen en standen: Hoofdklas: M. Westerweele-K. Nieuwelink 1- 0; J. van Nispen-H. de Ridder 1-0: A. den Ha- reikte hij in het heren enkel de halve finale. Daar werd hij op het nippertje verslagen door Ruud Snijders (13-15, 15-9,15-13). Snijders moest in de finale zijn meerdere erkennen in Igo Jongen. De Helmonder Igo Jongen kon overi gens terugzien op een uittekend toer nooi Hij stond in drie finales en even zovele keren wist hij die winnend af te sluiten. Naast het heren enkel won hij in het heren dubbel, samen met Wouter van Voorthuijzen met 15-3 en 15-2 van de gebroeders Maassen. Dat laatste kop pel had eerder in de strijd Koen Valcke nier en Danny Mol verslagen. In het gemengd dubbel had Igo Jongen aan Lon Lafalette een goede partner. Dat bleek ook in de finale tegen Inge Blommaert en Ruud Severien. Lafalet- te/Jongen won vrij gemakkelijk met 15- 11 en 15-6. Brigitte van de Water en Danny Mol hadden eerder in de strijd al de kracht van Lafalette en Jongen moeten onder vinden. In het dames enkel, een finale die niet mer-R. den Hollander 1-0: P. van Rooüen-A. van der Weel 1-0; M. Wise-R. de Smit remise. Stand: 1 M. Westerweele. K. Nieuwelink. J. van Nispen en A. den Hamer 3.5 p.; 5 P. van Rooijen 2.5: 6 M. Wise, R. de Smit en H. de Ridder 2; 9 R. den Hollander 1,5,10 A van der Weel 1. Promotieklas: F Snijders-M. de Bock remi se; N. Dubbeldam-R van Waterschoot remi se, M. de Smit-J. de Lange 1-0. A de Feijter- H. van de Graaf remise: A. Kögeler-H Lan- kreijer remkse, H. Kleuskens-S. Sanders re mise. T van Gemert-P. van der Borgt 0-1C. Provoost-M. van Eekhout remise Stand: 1M. de Bock en N. Dubbeldam 4 p 3 F Snijders en M. de Smit 3,5; 5 A. de Feijter en R van Waterschoot 3; 7 H. Lankreijer. J. de Lange en H. van de Graaf 2,5.10 H. Kleuskens. S. San ders, A. Kögeler, M. van Eekhout en P van der Borgt 2; 15 C. Provoost 1.5,16 T. van Ge- mert 0. Eerste klas: H. W. van Klaveren-E. Bolleman remise; H. Cuiper-P. Ton 0-1 (regl): J. Des tombes-A. Jonkheer 1-0; A. van Kesteren-M. de Putter remise, R. Janssens-B. Koeman 0-1 (regl.); W. Jacobusse-W. Verdonk remise; J. de Jager-A. Verwijs 1-0; A. Vermue-G. van 13 SOUBURG - Zelden was er in Zeeland tijdens turnwedstrijden zoveel span ning te beleven als zaterdag in de Van Duijvenvoorde-sportzaal in Souburg, waar de Vlissingse vereniging VTV open kampioenschappen voor jengd- turnsters en meisjesturnsters hield. Zebra-kampioene Erna van der Spek van Delta Sport uit Zierikzee kreeg een enorme concurrentie te verduren van haar zusje Astrid. Deze strijd in de hoogste klas bij de jeugdturnsters (klasse IV) liep tenslotte uit op een on beslist: beiden werden eerste met 34.55 punt. Op de evenwichtsbalk was Erna welis waar duidelijk beter dan Astrid (8.75 te gen 7.90), maar bij de paardsprong scoorde Astrid veel beter (8.45 tegen 7.95). Vooral aan de brug liet Astrid een schitterende oefening zien: 9.55. Erna reikte tot een waardering van 8.90. Bü de vrije oefening liep Erna de achter stand precies in: 8.95 tegen 8.65. Het derde zusje Van der Spek (Monique) moest in deze spannende strijd achter blijven en kwam tot een totaal van 33.65. De vierde plaats was voor Moni que de Vries van Volharding uit Goes met 32.25. De belangrijkste uitslagen in de andere klassen waren: meisjes turnsters klasse n en HI: 1 Nyn- ke Botterweg. Delta Sport, 33.50; 2 Sandra de Keijzer, Delta Sport, 32.35; 3 Edith Gerards. Delta Sport, 30.65. Meis jes turnsters wedstrijdsport: 1 Miranda van de Velde, Kwiek, Bruinisse. 26.65; 2 Vivian Grim. Volharding, Goes 24.75; 3 Marielle Hordijk, Delta Sport, 24.70. zoveel om het lijf had, won Erika van Dijk makkelijk met twee keer 11-3 van Inge Blommaert. Van Dijk had eerder Brigitte van de Water verslagen en Inge Blommaert tekende voor de uitschake ling van de Vlissingse Tapja Tienpond. Bij het dames dubbel werd in poule-sys teem gespeeld. A. en E. van Dijk werden eerste voor het Zeeuwse duo Bngitte van de Water en Tanja Tienpond. B-groep In de B-groep kwamen er niet veel Zeeuwen in de finales. De finale-uitsla gen zijn als volgt: Heren enkel: C. Pijpers tegen M. Freij- zer 15-5, 15-5. Dames enkel: D. van de Wielen tegen Claudia van Raalten 11-5, 11-3. Heren dubbel: A. Blommaert met W. van Pelt tegen G. Pichel met B. Aponno 2-15, 15-11, 14-18. Dames dub bel: A. Bottema met D. van de Wielen tegen I. Jongen met L. Lafaletta 15-8, 8-15,15-10. Gemengd dubbel: M. Droste met K. Mulder tegen M. Rebel met G. Pichel 15-10,15-11. Oorschot 1-0. Stand: 1 P Ton 4,5 p.: 2 H. W van Klaveren 4; 3 J Destombes, E Bolleman 3,5; 5 B. Koeman, H. Cuiper, A van Kesteren, M. de Putter 3:9 J. de Jager, A Jonkheer, W. Verdonk 2.5. 12 R. Janssens. A Vennue. W. Jacobusse 2; 15 D. Blom, A Verwusl.5,17 G. van Oorschot 1. Tweede klas: J Koster van Groos-J de Kra ker remise, H Memderts-M. de Waal remise; P. Noorlander-V. Droogers remise. A van Kampen-M. Andriessen remise; J. Bosch-D. Joziasse remise. W. van Denderen-J. Zwarts 0-1. P. Boone-P. Hoogesteger 0-1, P San- ders-P. Dhondt 1-0: E. Pallada-N. Bolleman 1-0: E. Poort-Joh. Boone 0-1; A de Waege- naere-A de Ridder remise; W Bommel) é-W. Kesteloo remise, Ch Boogaard-J Prins 1-0. Stand. 1J. Koster van Groos. J. de Kraker 4,5 p.; 3 A. van Kampen, J, Zwarts. P. Noorian- der. V. Droogers, H. Memderts. M. de Waal 3,5; 9 M. Andriessen, P. Sanders. E. Pallada, J. Bosch, D. Joziasse, P. Hoogesteger 3; 15 Joh- Boone 2,5; 16 W. van Stel, P. Dhondt, A de Waegenaere, W. van Denderen, P. Boone 2; 21 N. Bolleman, A. de Ridder, E. Poort. W Bom- meljé, W, Kesteloo 1,5; 26 Ch, Boogaard l; 27 J. Prins 0. De Terneuzense Bettine den Hamer op de evenwichtsbalk. Het toas haar zwakste oefe?iing, maar niettemin werd ze met ruim verschil kampioene. De winnaars in Heinkenszand: Jaco GeschiereLeon le Due en Erik Linthout. BRUSSEL- Anderlecht heeft na de ne gentiende speeldag de leiding in de hoogste afdeling van het Belgische voetbal. De Brusselse ploeg behaalde op eigen veld zaterdag een zege (2-0) op Lierse. Standaard Luik, vorige week nog koploper, verspeelde een punt te gen Beerschot: 0-0. Club Brugge kwam in wedstrijdpunten naast dc Luikse club door winst op Winterslag: 3-1. Anderlecht speelde op het Astridpark beneden zijn kunnen. Lierse profiteerde er niet van en liet zich het spel opdrin gen. Anderlecht - spits Erwin Vanden bergh scoorde twee keer tegen zijn uude club: kort voor en kort na rust. Meer stootkracht, bezat Anderlecht niet, Standaard was tevreden met het gelij ke spel tegen Beerschot, dat tegen de koploper de meeste kansen schiep, maar niet benutte. De ploeg met Taha- mata en Haan weet sinds zondag Club Brugge naast zich. De Brugse ploeg scoorde drie keer tegen Winterslag. Dardenne opende de score met een fraaie kopbal en international Jan Ceu- lemans verdubbelde de score kort daar op: 2-0. Oud-Twentespeler Sören Lindsted zorgde voor de tegentreffer van Winter slag. Vijf minuten voor tijd stelde Ceu- lemans de overwinning zo goed als vei lig. De uitslagen van de voor de Belgische eerste divisie gespeelde wedstrijden zijn Beerschot - Standard 0-0; Anderlecht - Lierse 2-0: Se- ralng - RWDM1-1Waterschei - Cercle Brug ge 1-3; Beveren - Antwerp 1-2; Tongeren Wa- regem 3-2; Club Brugge - Winterslag 3-1. Kortnjk - Club Luik 1-1. AA Gent - Lokeien 2-1: de stand na 19 wedstrijden is 1 Ander lecht 27 punten; 2 Standaard 26:3 Club Brug ge 26.4 FC Antwerp 24 5 Waterschei 22.6 AA Gent 22.7 Lokeren 21.8 RWDM 21.9 Beveren 20. 10 Lierse 18: 11 Beerschot 18. 12 Cerkel Brugge 18.13 Kortrijk 18; 14 Club Luik 14.15 Waregem 13; 16 Seraing 13:17 Winterslag 11 en 18 Tongeren met 10 punten, Engeland De 25e speeldag in de Engelse eerste divisie zal niet als de produktiefste van deze competitie de geschiedenis ingaan. Met uitzondering van het duel tussen Brighton en Luton Town (2-4) hadden de supporters weinig reden tot juichen: dertien doelpunten in tien wedstrijden. Liverpool behield de lei ding door een magere overwinning (1- 0) op liekkesluiter Birmingham. Manchester United nestelde zich vaster op de tweede plaats door concurrent Nottingham Forest voor de tweede keer binnen vier dagen te verslaan (2-0). Dat Liverpool op eigen veld van Bir mingham zou winnen, lag in de lijn der verwachtingen. Tenslotte voert Liver pool al geruime tijd de ranglijst aan en fungeert Birmingham al even lang als sluitpost. In het duel kwam evenwel aan het licht, dat Liverpool zonder top scorer Ian Rush, die geblesseerd toe keek, moeilijk tot scoren komt. Alleen Phil Neal trof in de zevende minuut de roos, Verder slaagde de thuisclub er met in het immense veldoverwicht in doelpunten tot uitdrukking te brengen. Na de overwinning (4-0) op Nottingham Forest van woensdag in de kwartfinales van de League-beker haalde Manches ter United zaterdag op Old Trafford op nieuw het volle pond binnen. In het competitieduel werd het 2-0. een uitslag die gezien de veldverhoudmg ge rechtvaardigd was. Pas na de rust gaf United de zege gestalte. Steve Coppell opende de score in de 63e minuut van de stip en Arnold Mühren verdubbelde de voorsprong zeven minuten later met een fraai afstandsschot. De uitslagen van de op zaterdag voor de En gelse eerste divisie gespeelde wedstrijden zijn' Aston Villa - Manchester City 1-1; Brigh ton - Luton Town 2-4, Coventry City - Swan sea City 0-0; Liverpool - Birmingham City 1-0; Manchester United - Nottingham Forest 2-0; Norwich City Everton 0-1, Notts County - Arsenal 1-0; Stoke City - Ipswich Town 1-0; Tottenham Hotspur Sunderland 1-1; Wat ford - Southampton 2-0; Westham United - West Bromwich Albion 0-1. de stand in de Engelse eerste divisie is: 1 Liverpool 25-56; 2 Manchester United 25-46; 3 Watford 25-43, 4 Nottingham Forest 25-43: 5 Coventry 25-39; 6 West Ham United 25-37. 7 Everton 25-36: 8 West Bromwich 25-36; 9 Aston Villa 25-36.10 Manchester City 25-36. 11 Tottenham Hot spur 25-35; 12 Ipswich 25-34. 13 Stoke City 25-34. 14 Arsenal 25-33. 15 Notts County 25- 31:16 Luton 25-30. 17 Southampton 25-30.18 Swansea 25-27. 19 Sunderland 25-27: 20 Nor- wtch 25-26.21 Brighton 25-24:22 Birmingham 25-23. Bundesliga Op de eerste competitiedag voor de Bundesliga in het uicuwe jaar vielen in negen duels slechts twintig doel punten en zorgde VVerder Bremen voor een verrassing door Bayem München in eigen huis een punt af te snoepen (1-1). Hamburger SV maakte als lijst aanvoerder tegen middenmoter FC Nürnberg geen fout en won met 3-0. De ploeg heeft nu drie punten voorsprong op Bayem. Schalke 04 speelde enkele dagen na het ontslag van trainer Sigi Held weliswaar verdienstelijk 0-0 bij Borussia Moenchcngladbach, het bracht dc ploeg niet van de gehate laat ste plaats af omdat Bayer verrassend bij Arminia met 2-0 won. Ook het aantal toeschouwers viel bij de hernieuwde kennismaking na de win- Buitenlands voetbal terstop tegen. Slechts 14U.000 mensen wilden hun honger naar voetbal stillen, een gemiddelde van ruim 15.000 toe schouwers per duel. Hamburger SV bleef voor de 36e achter eenvolgende maal in de competitie van de Bundesliga zonder verlies. De eind stand van 3-0 stond al bij de rust op het scorebord pa treffers van Hrubesch. Kaltztuit een strafschop wegens hands) en Hieronymus. Hoeness gaf m het Olympisch stadion, met 18.000 bezoekers bij lange na met gevuld, Bayem t zonder de geblesseerde Breitner) in de 24e minuut met een kop bal de leiding Tot afgrijzen van de thuisploeg liet Voeller. op de topsco- rerslijst nu met elf treffers naast Burgs- müller van Borussia Dortmund geko men. zes minuten voor het einde de ge lijkmaker aantekenen. In een heftig sïotoffensief probeerde Werder Bremen alsnog tevergeefs de winst naar zich toe te trekken. In de eerste helft stond Rummenigge op het middenveld ge posteerd, na de pauze was hij waarde vol als spits. FC Koeln kwam tegen 'lievelingsgast' Eintracht Braunschweig, dat in de voorgaande achttien wedstrijden in het Müngersdorferstadion slechts een keer gelijk speelde en de rest verloor, nim mer in gevaar. Na één uur stond het al 3-0 voor de thuisclub door treffers van Zimmermann, Allofs en Willmer. In de 70e minuut redde Geiger de eer voor Eintracht. De uitslagen van de zaterdag voor de Bun desliga gespeelde voetbalwedstrijden zun: Eintracht Frankfurt - Karlsruher SC 2-0; Bayem München - Werder Bremen 1-1. Bor Moenchengladbach - Schalke 04 0-0, VFB Stuttgart - Borussia Dortmund 2-1Arminia Bielefeld - Baver 04 Leverkusen 0-2; FC Koeln - Eintracht Braunschweig 3-1VFL Bochum - Fortuna Dusseldorf 3-1Hamburger SV - FC Numberg 3-0. Hertha BSC - FC Kaïserslau- tem 0-0: stand na 18 wedstrijden: 1 Hambur ger SV met 28 punten; 2 Bayem München 25; 3 VFB Stuttgart 24. 4 FC Koeln 24; 5 Werder Bremen 24: 6 Borussia Dortmund 23: 7 FC Kaïserslautem 21. 8 Arminia Bielefeld 18. 9 Eintracht Braunschweig 16.10 FC Numberg 16. 11 VFL Bochum 15:12 Eintracht Frank furt 14; 13 Bor. Moenchengladbach 14,14 For tuna Dusseldorf 14; 15 Hertha BSC 13; 16 Karslruher SC 12,17 Bayer 04 Leverkusen 12 en 18 Schalke 04 met 11 punten. Schotland Celtic heeft de onverwachte nederlaag in de eerste divisie van de Schotse competitie vorige week tegen Mother well (1-2) goed verwerkt. De koploper won zaterdag met 4-1 van Hibernian door treffers van Frank McGarvey (2), Charlie Nicolas en George McCIusky. De uitslagen zijn: Aberdeen - Glasgow Ran gers 2-0. Celtic - Hibernian 4-1, Dundee Uni ted-St.-Mirren 3-2; Kilmarnock - Dundee 2-0; Morton - Motherwell 0-1; de stand is: 1 Celtic 21-36; 2 Aberdeen 22-34:3 Dundee Un. 21-31; 4 Rangers 21-21, 5 Dundee 21-19; 6 Motherwell 22-17; 7 Hibernian 22-16; 8 St -Mirten 22-15; 9 Morton 22-15; 10 Kilmarnock 22-12. Italië AC Napoli, de club van Ruud Krol, heeft zondag in de Italiaanse competi tie de tweede overwinning van het sei zoen behaald. Het werd 2-1 tegen Pisa, Napoli staat voorlaatste met twaalf punten. De topper in het Italiaanse voetbal tusen Verona (tweedei en As Roma teerste) eindigde gelijk: 1-1 De uitslagen van de zeventiende speeldag zijn Ascoli - Avelllno 2-1 Cagliari - Udinese 0-0; Cesena - Juventus 2-2, Fiorentina - Ge nua 2-1. Napoli - Pisa 2-1; Sampdona - Inter Milan 0-0; Tonno - Catanzaro 1-0; Verona - As Roma l-l. de stand is na de zevenuen wed strijden. 1 As Roma met 25 punten; 2 Verona 23,3 Inter214 Juventus 20, 5 FlorenUna 19.6 Torino 18; 7 Udinesa 18. 8 Sampdoria 17; 9 Cesena 16; 10 Cagliari 16; 11 Ascoli 15:12 Ge- nua 15: 13 Pisa 14: 14 Avelllno 14; 15 Napoli 12.16 Catanzaro 9 punten. Frankrijk Het gaat slecht met SL-Etienne. De Franse ploeg, die de laatste maanden in opspraak was. verloor in het weekend de uitwedstrijd tegen Paris St. Ger main met 1-4. De uitslagen uitde Franse voetbalcompetitie zijn: Lüle - Auxerre 1 -2Bordeaux - Nancy 3-2; Bastia - Lens 4-0; Paris St-Germain - St.- Etienne4-1. Brest Nantes l-l; Laval-Mona co 1-0; Toulouse - Tours 1-1; Lyon - Mulhouse 7-3; Strasbourg - Sochaux 1-1; Metz - Rouen 3-2; de stand aan kop na 22 wedstrijden: 1 Nantes 34 punten; 2 Bordeaux 30; 3 Lens 27; 4 Paris St.-Germaln en Laval 26 en 6 Monaco en Brest met 24 punten. Spanje De topploegen in de Spaanse voetbal competitie leden alle puntverlies. Real Madrid speelde gelijk tegen stadgenoot Atletico, Athletic Bilbao verloor bij Se- villa en Barcelona speelde gelijk bij Real Zaragoza, de ploeg van Leo Been hakker. De uitslagen zun. Real Sociedad - Racing Santander 2-0. GUon - Salamanca 1-0, Mala ga - Real Beüs 1-0; Espagnol - Celta Vigo 1-0; Atletico Madrid - Real Madrid 0-0; Reel Zara goza - Barcelona 2-2: Seville - Athletic Bilbao 2-1; Real Valladolid - Las Palmas 1-0. Valen cia - Osasuna 1-: stand aan de kop na 21 wed strijden. 1 Real Madrid met 32 punten. 2 Ath letic Bilbao 30; 3 Barcelona 29; 4 Real Zarago za en Atletico Madrid 26 en 6 Seville met 25 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13