Kapelle wil fruitteelt-project voor werklozen op touw zetten Nieuw tenniscomplex in Poortambacht Zierikzee Raad Bruinisse boos op stedebouwkundige Duiveland diende aanvraag in voor nieuwe school Sirjansland Thoolse ouderen willen verpleeghuis in stadje Tholen Kleuter- en lagere school Bruinisse geen WISSEL BEVELANDEN PZC/streek VRIJDAG 21 JANUARI 1983 NOTITIE OVER WERKGELEGENHEID KAPELLE - Het gemeentebestuur van Kapelle onderzoekt momenteel de mo gelijkheden om in het kader van de ac tiviteiten voor werklozen op de Beve- landen een fruitteelt-project op touw te zetten. Het idee ervoor is gerezen bij overleg over de vraag op welke manier in Kapelle een of ander project voor werklozen begonnen zou kunnen wor den, dat duidelijk gericht zou zijn op de plaatselijke situatie en zou bestaan uit activiteiten die niet vreemd zijn Herdenkingsdienst watersnoodramp NIEUWERKERK - Op dinsdag 1 fe bruari wordt in de hervormde kerk te Nieuwerkerk, in aanwezigheid van de commissaris van de koningin in Zee land, dr C. Boertien, een herdenkings dienst gehouden naar aanleiding van de watersnoodramp in februari 1953. De dienst wordt geleid door dominee E. P. Kuin, hervormd predikant te Ouwer- kerk. De aanvang is 20.00 uur PJZ-afdeling Nisse voert komedie op NISSE - De afdeling Nisse van de PJZ voert vandaag, vrijdag, de komedie 'Het minnespel der maagden' op in het dorpshuis in Nisse. De uitvoering be gint om half acht. De drie hoofdrollen, de drie ongetrouwde zusters, worden vertolkt door Betsie Markusse, Matty van der Does en Sjaan Gijs. De regie is in handen van Jan de Jonge. In de pau ze is er een verloting en na afloop van de uitvoering wordt het jaarlijkse PJZ-bal gehouden. Fancy-fair voor Terrede Hommes HEINKEN8ZAND - De katholieKe vrouwenorganisatie afdeling Heinkens- zancf houdt bij gelegenheid van haar 25- jarig bestaan een Vlaamse kermis (fan cy-fair) ten bate van Terre des Hommes op zaterdag 22 januari in de sporthal 'De Stenge'. De fancy fair duurt van 13.30 tot 17.00 uur. De opbrengst is be stemd voor poliopatièntjes in Afrika. Op donderdag 20 januari wordt een ver koop gehouden van oliebollen op het Van de Rietplein, waarvan de op brengst voor het zelfde doel bestemd is. Solistendag Euphonia in Wilhelminadorp WILHELMINADORP - De fanfare drumband 'Euphonia' uit Goes houdt zaterdag 22 januari weer de jaarlijkse solisten wedstrijd in het Wilhelmina- huis in Wilhelminadorp. De deelname aan dit gebeuren is groter dan in het voorgaande jaar. Ook jeugdleden zul len spelen tijdens de solistendag. Het programma begint om 10.30 uur en duurt tot omstreeks 16.00 uur. De pauze is van 13.00 uur tot 13.30 uur. In totaal hebben zich voor de wedstrijd 28 duo's, trio's, solisten en kwartetten aange meld. Ook donateurs van de vereniging zijn welkom. Aansluitend op de wed strijd is er een feestavond in het Wilhel- minahuis. Tijdens deze bijeenkomst worden de prijswinnaars bekendge maakt en zullen de prijzen worden over handigd. Het gezélschap After Eight verzorgt de muziek tijdens de feest avond. Tevens is er een verloting. Het gebeuren duurt voort tot 1 uur. Zaalvoetbaltoernooi jeugd Noord-Beveland WISSENKERKE - De jeugdcommissie van de voetbalvereniging 'Cortgene' heeft in het dorpshuis te Wissenkerke een Noord-Bevelands zaalvoetbaltoer nooi gehouden voor F-pupillen. Er is gespeeld met een team van 5 spe lers, elk 2x4 minuten, Deelnemers wa ren de voetbalclubs uit Kortgene, Wis senkerke, Colijnsplaat en Kamperland. De uitslag: Cortgene: 12 punten, Kam perland 8, Wissenkerke 2, Colijnsplaat 2. Afscheid medewerkers van kleuterschool COLIJNSPLAAT - Drie medewerkers van de christelijke kleuterschool in Co lijnsplaat hebben onlangs officieel af scheid genomen van de school. Dat wa ren J. H. de Fouw en J. Contant, beiden administrateur, en P. Verdoom, voor zitter van het bestuur De scheidenden kregen verscheidene cadeaus aangebo den. Zo gaven de leidsters van de kleu terschool geschenkenbonnen. Vice- voorzitter N. Breure van het bestuur sloot de bijeenkomst af. Vluchtelingen-avond van Amnesty in Goes GOES - Op vrijdag 28 januari wordt door Amnesty International afdeling Zeeland een avond gehouden in het christelijk lyceum te Goes onder het motto 'Een vluchteling heeft geen keus'. Op deze avond wordt op ver schillende wijzen aandacht besteed aan de problematiek van politieke vluchtelingen in Nederland. De avond zal worden geopend door de juridisch medewerker van het Hoge Commissa riaat voor Vluchtelingen van de Ver enigde Naties, Ludolf Wilhclmy van Hasselt. Daarnaast zullen een Namlblsche en een Ethiopische vluchteling over hun ervaringen met asielaanvraag in Neder land vertellen. Tevens voert de theater groep 'Hopeloos' uit Rotterdam een stuk op en wordt de avond muzikaal omlijst door de gevluchte Chileense zanger Luis Nancilla. Amnesty International wil met deze avond een zo breed mogelijk publiek informeren over de situatie van vluch telingen, waarvan er ook vele in Zee land vertoeven. De avond begint om 20.00 uur. aan de gemeente. De gedachten gingen in de eerste plaats uit naar de teelt van hazelaar, kweepeer, mirabel (een prui- mesoort) en witte bessen. Over de haalbaarheid daarvan is con tact opgenomen met deskundigen, on der wie de directeur van het proefsta tion voor de fruitteelt in Wilhelmina dorp en de directeur van de Groene School in Kapelle. Daarbij is vast ko men te staan dat de teelt van de ge noemde produkten een nogal grote op pervlakte grond nodig heeft, niet erg ar beidsintensief is en een lange aanloop periode vergt (4 tot 6 jaar). Het blijkt bovendien vrijwel onmogelijk te zijn de deelnemers aan zo'n project gedurende één dag per week de Groene School te laten bezoeken. Daarbij komt dan nog dat werkgelegenheidsprojecten binnen Opening uitgebreid kantoor 'Beter Wonen' Zierikzee ZIERIKZEE - Het uitgebreide kantoor van de woningbouwvereniging 'Beter Wonen' aan het Calandplein in Zierik zee wordt maandag 31 januari (17.30 uur) geopend door de heer M. C. Verheij- en. voorzitter van de raad van commis sarissen. hei kader van de gangbare regelingen geboden zijn aan de duur van een jaar. De gemeente Kapelle heeft inmiddels de plannen voor het fruitteelt-project voorgelegd aan de consulent sociale za ken en ook met agrarische deskundigen staan nog gesprekken op stapel. Duide lijk is al wel geworden dat zo'n project een regionale basis moet krijgen. Dat kan, want eind vorig jaar heeft de ge meenteraad van Kapelle besloten mee te gaan doen aan het Bevelandse pro ject 'Mensen zonder baan'. Het plan voor het fruitteelt-project wordt uit de doeken gedaan in een noti tie over de werkgelegenheid in de ge meente Kapelle Deze notitie komt dinsdagavond aan de orde in de ge meenteraad. Het aantal werkzoeken den in Kapelle, Wemeldinge en Schore blijkt in een jaar tijd flink te zijn geste gen. Bij het arbeidsbureau stonden in november 1981 148 werklozen inge schreven. November vorig jaar waren dat er 212. Het aantal personen dat een uitkering volgens de wet werkloos heidsvoorziening ontvangt is in dezelf de periode toegenomen van 54 tot 62. En voor de rijksgroepsregeling werklo ze werknemers zijn de cijfers 2 in 1981 en 27 in 1982 Bij dat laatste getal zijn 11 schoolverlaters. Drang Het is het dagelijks bestuur van de ge meente Kapelle opgevallen dat de drang bij sommige werklozen om bezig te zijn. steeds sterkere vormen aan gaat nemen. Waar dat mogelijk is. willen b en w daar alle mogelijke medewerking aan verlenen. Ze zyn van plan een actie ve rol te gaan spelen in het regionale project 'Mensen zonder baan'. Die rol zal gericht zijn op een praktische bena dering, waarbij zal worden gewaakt te gen overdreven opzetten, zoals cursus sen die ook in een ander verband kun nen worden gevolgd De raadsvergadering waarin de notitie wordt besproken, begint om 19.30 uur. WEGENS OVERSCHRIJDING KOSTEN BESTEMMINGSPLAN BRUINISSE - De stedebouwkundige van Bruinisse is donderdagavond mik punt geweest van felle kritiek in de ge meenteraadsvergadering. De oorzaak van de algemene ontstemming was ge legen in een forse overschrijding van de aanvankelijke kostenraming voor het opstellen van het ontwerp bestem mingsplan Buitengebied. De raad stelde daarvoor reeds een kre diet van 27.818,- ter beschikking, maar werd vervolgens geconfronteerd met een 'navordering' van ruim 18.800,-. Deze overschrijding kwam overigens ook b en w bijzonder ongele gen. Want ook het college accepteert de nieuwe nota onder protest, zo zei burge meester T. C. Hekman ter inleiding van het gewraakte agendapunt. Wethouder M. J. van de Velde (openba re werken) wenste na de ongezouten kritiek aan het adres van de stedebouw kundige duidelijkheid van de raad of het college de rekening wel of niet moet betalen. Mokkend werd uiteindelijk goedkeuring verleend de nota te vol doen. zij het onderwaarde dat b en w de stedebouwkundige kennis geven van de ontstemming van de raad en alles in het werk stellen om de rekening nog wat bij te schaven in het voordeel van de gemeente. Als we lager kunnen uitkomen, zullen we dat zeker niet nalaten, aldus de voorzitter. En verder gaf hij nog aan, dat b en w, alvorens nieuwe verplichtin gen aan te gaan, prijsopgaaf bij ander stedebouwkundige adviseurs zullen vragen. Zonder grote problemen verleende de gemeenteraad een tweede aanvullen de krediet van 15.000,- ten behoeve van het ontwerp bestemmingsplan voor de kom van het dorp. Voor dit plan was echter bij de eerste kostenra ming geen rekening gehouden met de kosten voor verwerking van de resul taten van het voor-overleg. En verder moesten kosten worden gemaakt voor toepassing van zogenaamde artikel 19- procedures om te voorkomen dat de burgers jaren op een bouwvergunning zouden moeten wachten, aldus de toe lichting van b en w. Geen geld voor zwemlessen in instructiebad Wemeldinge WEMELDINGE - Wethouder C. M. Da gevos wond er donderdagavond geen doekjes om: er is geen schijn van kans dat in het Wemeldingse instructiebad weer zwemlessen kunnen worden ge geven. Daarover hoeft niemand in het dorp zich illusies te maken. Het geld ontbreekt ervoor. Daarbij komt dan nog dat het instructiebad niet geschikt is om erin af te zwemmen voor diplo ma's. Dagevos zei dit in antwoord op vragen tijdens de hoorzitting die het gemeentebestuur van Kapelle in We meldinge hield. Het instructiebad. dat twee jaar gele den na een actie vanuit de Wemel dingse bevolking gespaard bleef van sluiting, heeft in de tweede helft van 1982 minder bezoekers getrokken dan het jaar daarvoor. Dat bleek uit cijfers die burgemeester G. Huitsing verstrek te. In de tweede helft van 1979 waren er 1352 zwemmers, in 1980 1649. in 1981 (dat was het eerste zwemseizoen na de actie) 2799 en in 1982 1990. „De belang stelling neemt kennelijk af zei de bur gemeester. zonder daaraan overigens de conclusie te verbinden dat het voort bestaan van het badje gevaar loopt. Maar één van de dertig belangstellen den leidde uit zijn woorden af dat de gemeente zou spelen met de gedachte het instructiebad nu toch maar te slui ten. Dat bestreden Huitsing en Dage vos zeer beslist: zo lang er gemiddeld maar negentig bezoekers per week ko men, kan het zwembad open blijven. De burgemeester en de wethouder ver telden dat de gemeente op zoek is naar een betere plaats om vrachtauto's in Wemeldinge te parkeren, nu de christe lijke woningstichting Noord- en Zuid- Beveland aan het Dorpsplein dertien kleine woningwetwoningen wil bou wen. De gemeente volede wel iets voor een nieuwe parkeergelegenheid aan de Bonzijweg, temeer omdat de gemeente daar grond in eigendom heeft, maar daar zijn nogal wat bezwaren tegen ge komen van omwonenden. NIEUWERKERK - De gemeente Dui- veland heeft onlangs een aanvraag in gediend bij het ministerie van onder wijs voor de nieuwbouw van een basis school in Sirjansland. Dat vertelde burgemeester J. van Bommel van Dui- veland donderdagavond tijdens een gemeenteraadsvergadering in Nieu werkerk. Binnenkort zal een inspec teur van het ministerie nagaan of er een nieuw schoolgebouw in het dorp mag komen. Mocht Sirjansland hier voor niet in aanmerking komen, dan zal worden geprobeerd het gebouw van de huidige openbare lagere school in Sirjansland aan de opvang van en kele kleuterklassen aan te passen. Ook het doorgaan van de opknapbeurt van dit 100 jaar oude pand is afhankelijk van toestemming van het ministerie. Een en ander kwam ter sprake na een vraag van het raadslid L. Meerman <sgp> tijdens de behandeling van het hernieuwde bestemmingsplan Sirjans land, dat overigens geen bezwaren van de Duivelandse fracties opriep. Het advies van burgemeester en wet houders om geen verkeersmaatregelen bij de kruising Ooststraat/Esdoom- straat/Badhuisstraat in Nieuwerkerk te nemen, kon niet zonder meer de goed keuring van de raad wegdragen. Met name de raadsleden S. Hillebrand (pvda) en A. van Klinken (sgp) hadden graag ingrijpen van de gemeente ge zien. Hillebrand dacht aan zig-zag stre pen, terwijl Van Klinken wel iets in ad viesborden met een snelheid van 30 ki lometers per uur zag. Tenslotte ging de raad akkoord met een voorlopige proef tijd van enkele maanden om later te bekijken of dergelijke acties noodzake lijk zijn. Volgens Van Bommel bestond Emancipatiewerkgroep houdt vergadering ZIERIKZEE - De regionale emancipa tiewerkgroep Schouwen-Duiveland/ Sint-Philipsland houdt maandag 24 ja nuari in de Beatrixschool te Zierikzee een regionale vrouwenvergadering. De sollicitatie-commissie zal verslag uitbrengen inzake de aan te stellen emancipatiewerkster. In dit verband komt ook de voordracht aan de orde voor een te vormen steungroep, waar mee in de vergadering kennis kan wor den gemaakt Inmiddels heeft de regio nale emancipatiewerkgroep b en w van Zierikzee verzocht te willen bemidde len bij het vinden van een geschikt kan toor ten behoeve van de te benoemen emanciepatiewerkster De vrouwenver gadering begint om 20.00 uur. er namelijk een grote kans dat het ge vaar vermindert, wanneer binnenkort 'De Wereld' in Nieuwerkerk wordt afge sloten. NCVB bijeen in Heinkenszand HEINKENSZAND - De NCVB-afdeling Heinkenszand, hield haar maandelijk se vergadering onder leiding van de pre sidente Lenie Bosman. Na schriftlezing en gebed kreeg mevrouw v. Westeinde het woord, die vertelde over de fuchsia- kweek. zoals die op kwekerij 'Westhof gebeurt. Na de pauze werden er over het onderwerp dia's vertoond. Besloten werd om in het voorjaar een bezoek te brengen aan de kwekerij. De volgende vergadering is 9 februari. Dan zal de jaarvergadering worden gehouden. Het nieuwe tenniscomplex in de Zierikzeese wijk, Poortambacht. INGEBRUIKNEMING IN APRIL OPKNAPBEURT OUDE SCHOOL NODIG De WD-er W. P. Stouten vroeg tijdens de bijeenkomst opheldering over het vervoer van schoolkinderen tussen Sir jansland en Oosterland. De gemeente betaalt over 1983 voor het vervoer van acht kinderen, een taxi. De beheerder van het taxibedrijf is evenwel vorig jaar met een busje gaan rijden met twaalf kinderen en heeft de gemeente daarvan de rekening gepresenteerd. De kosten voor de gemeente liepen hierdoor op met 5000 gulden Het college heeft de betreffende vervoerder laten weten niet deze extra bijdrage te willen leveren. Ondanks een verzoek om een schikking van het raadslid Stouten en een afwij kend standpunt van wethouder J. Op 't Hof (cda). bleef de meerderheid van het college bij haar mening. „De beheerder wijkt van het contract af en met wij", betoogde burgemeester Van Bommel ZIERIKZEE - In Zierikzee Poortam bacht is een nieuw tenniscomplex aan gelegd dat vier banen en een oefenkooi omvat, maar ruimte genoeg biedt voor nog eens vijf banen in de toekomst. De bedoeling is de eerste vier banen bij de start van het seizoen, begin april, in gebruik te nemen met een onderling openingstoemooi van Zierikzeese ten nisclubs. Een bij het complex op de hoek van de Grevelingenstraat en Hanringvliet- Voorlopig geen uitsluitsel over stoomtramproject Schouwse Westhoek HA£ MSTEDE - Het zal tenminste nog één tot twee jaar duren voordat defini tief uitsluitsel kan worden gegeven omtrent het al dan niet opzetten van een toeristisch stoomtram-project in de Schouwse Westhoek. Subsidiever zoeken om het project van de grond te krijgen zijn alweer een tijdje de deur uit, aldus desgevraagd een woordvoer der van het gemeentebestuur van Wes- terschouwen, dat ten aanzien van het beschikbaar komen van een rijksbij drage het voortouw heeft genomen. Dat gebeurde met instemming van de raad overigens en zeer tot genoegen van met name het bestuur van de stichting Rijdend Tram Museum (RTM) in Helle- voetsluis. Want dat staat al enige jaren te trappelen om al het rijdend materieel en bijbehorende werkplaats naar Haamstede te verplaatsen, maakte voorzitter G. G. Berloth desgevraagd duidelijk. „Maar het is bepaald niet on ze bedoeling op Schouwen een doodge boren kindje te deponeren", zo onder streepte hij nog in dit verband Berloth zei overigens, vol goede moed te zijn over realisering van de plannen op Schouwen, die onder meer voorzien in een railtracé tussen Haamstede en Renesse. Het rijdend tram-museum be schikt over drie stoom-locomotieven, een veertigtal gerestaureerde rijtuigen en enige diesel-electrische traoties. Het museum is al zeventien jaar gevestigd in Hellevoetsluis. waar het jaarlijks zo'n 20.000 bezoekers trekt. Vergadering verschoven van welzijnscommissie KORTGENE - De vergadering van de Kortgeense welzijnscommissie die zou worden gehouden op maandag 24 ja nuari aanstaande, is verschoven naar donderdag 3 februari, aanvang 20.00 uur. straat behorend riant kleedgebouw an nex kantine is momenteel in aanbouw. Verder komen er nog voorzieningen voor kinderen, zoals een speelwei en een zandbak om ook moeders in de ge legenheid te stellen zonder omzien naar hun kroost, rustig een balletje te kun nen laten slaan. De tennisclub telt on geveer 350 leden, maar om de financiële lasten op te kunnen brengen, wordt uit gekeken naar een flinke aanwas met zo'n tachtig meuwelingen. De aanleg van het complex is begroot op zo'n ƒ430.000.-; de ledencontributie is in middels opgetrokken tot 175,- per per soon per jaar. De raad Zierikzee maakte de aanleg van de tennis-accommodatie in de nieuwbouwwijk afgelopen zomer moge lijk door het beschikbaar stellen van een eenmalige bijdrage van ƒ75.000,-, een garantie-verstrekking voor een door de tennisclub te sluiten lening van 300.000.-. alsmede het uitgeven van de grond in erfpacht. De tennisvereniging heeft tegenover de gemeente de ver plichting aangegaan de twee oude ba nen aan de Blokweg voorlopig in huur aan te houden. Overigens hopen de tennissers weer van die verplichting ontslagen te y den waarop volgens hen enig vooruit zicht is in verband met de op stapel staande renovatie van het sportpark Bannink, waartoe ook de oude tennis banen kunnen worden gerekend, aldus een bestuurslid van de tennisclub Zie rikzee. UITKOMST ENQUETE RAAD VERWERPT VOORSTEL B. EN W. BRUINISSE - De gemeenteraad van Bruinisse heeft donderdagavond een meerderheidsvoorstel van b en w om de minister te verzoeken de openbare lagere school en openbare kleuter school aan te merken als verkerend in 'bijzondere omstandigheden' verwor pen met zes stemmen tegen, vier voor en één onthouding. Daarmee gaf de raad voorkeur aan een tegenvoorstel van onderwijs-wethouder H. Schot,om verzoek aan de minister achterwege te laten en het kernpunt ervan, de bepa ling van het bedrag per leerling, op de gebruikelijke wijze aan de raad voor behouden te laten. Schot, en met hem de fracties van CDA en SGP, waren ervan overtuigd dat de mening van de meerderheid van b en w, dat de openbare scholen in bijzondere omstandigheden zouden verkeren, werkelijk alle grond miste. „De minis ter zou een dergelijke aanvraag per ke rende post retour zenden", stelde SGP- fractielid Slingerland. En Schot ver weet met name zijn beide opponenten in het college, dat zij in feite met hun voorstel beoogden financieel voordeel voor de gemeente te bewerkstelligen. Maar de begrotingspositie van gemeen te mag op het terrein van het onderwijs geen maatstaf zijn, betoogde de wet houder. Af scheid-douceurtje De fractieleden Lijst Van de Velde en Algemeen Belang bestreden de lezing van Schot in scherpe bewoordingen en schaarden zich achter het meerder heidsvoorstel van b en w, met uitzon dering van dr M. Vonk (ab) die zich uit de vergadering verwijderde toen het op stemmen aankwam. Zijn fractiege noot Van Liere beschuldigde de onder wijs-wethouder ervan concurrentie vervalsing te plegen ten opzichte van het christelijk onderwijs. En verder verweet hij Schot, onder luid boe-ge- roep overigens vanaf de publieke tri bune, erop uit te zijn de christelijke school bij gelegenheid van zijn ko mend vertrek als voorzitter van het schoolbestuur een 'afscheidsdouceur- tje' toe te willen spelen, namelijk in de vorm van een hoger bedrag per leer ling dan waarvan sprake zou zijn wan neer de minister ten aanzien van de openbare school de door de meerder heid van het college gewenste bepa ling zou toepassen. Burgemeester T. C. Hekman noemde als argument voor de door de onder- wjjs-wethouder bestreden aanvraag met name de vrij forse daling van het aantal leerlingen dat momenteel op de openbare school 115 bedraagt tegen 149 op de bijzondere. Als de openbare school daarmee dan al zou worden aan gemerkt als te verkeren 'in bijzondere omstandigheden' zou de gemeente kunnen volstaan met een bedrag per leerling van ƒ440,32, terwijl dat con form het voorstel Schot uitkomt op 485,12, dus ten nadele van de gemeen tekas. Bovendien vreesde de voorzitter mogelijke vermindering van de finan ciële middelen ten behoeve van het bij zonder onderwijs aangezien de rijksver goedingen in de regel gelijk zijn aan die van het openbaar onderwijs, Maar het staat het schoolbestuur vrij om in dat geval in beroep te gaan. aldus burge meester Hekman. Hij berekende het financiële nadeel van het voorstel Schot ten laste van de gemeente op zo'n ƒ7.000,-. De raad moet dan maar de dekkingsmiddelen daarvoor zien aan te geven, verzuchtte de voorzitter. SGP-fractieleider L. J. van den Bos stelde daartegenover: „B en w doen het altijd zelf en dat doen ze nu dan ook maar". SINT-MAARTENSDIJK - Uit een en quête onder ouderen op het eiland Tho len is gebleken dat de meest gewenste vestigingsplaats voor een eventueel verpleeghuis hel stadje Tholen is. Het argument dat daarbij de grootste rol speelt is het feit dat het stadje vanuit alle Thoolse kernen rechtstreeks met een bus te bereiken is. De aanbeveling staat in een nota van de stichting wel zijn voor ouderen Tholen. De nota is opgesteld aan de hand van resultaten van een enquête die onder Thoolse 65-plussers is gehouden. Die zijn steekproefsgewijs uit de bevol kingsadministratie van de gemeente Tholen gelicht. Het argument om een dergelijk onder zoek te houden was de discussie, die Schieting WOLPHAARTSDIJK - Bij de heer P. J. Ossewarde hield de handboogvereni ging 'Doel naar Hoger' een schieting op de liggende wippen, er waren 51 schut ters. Uitslag eerste wip; eerste hoofd vogel A Voet (Soranus), Heinkenszand. tweede hoofdvo gel, P Oostdtjk (Willem Teil), Ovezande: eer ste zijvogel. H. v. d. Dries (Concordia), 's-Hee- renhoek; eerste boven kal J v. d. Kamp (Doel naar Hoger). Wolphaartsdijk: tweede boen kalG Voet (Soranus). eerste onderkalH.v d Dries (Concordia); tweede onderkal N. Schouwenaar (Juliana), Oudelande, eerste klep. F Koens (Spes Nostra). Ovezande; tweede klep. P. Boonman (Willem Teil), der de klep H Koens (Spec Nostra), meeste klei ne vogels. A. Dekker (Doel naar Hogen, zeven stuks Uitslag tweede wip eerste hoofdvogel A. de Jonge - Rijk (Willem Teil), tweede hoofdvogel R v d. Kamp iDoel naar Hoger), eerste zyvogel A. v. d. Bulck (Eensgezind heid), 's-Heerenhoek; tweede zijvogel, C. FU- kweert (Doel naar Hoger), derde zijvogel P Daalman (ADLM), Kwadendamme, vierde zijvogel P. Oostdijk (Willem Teil); eerste kal A. Clarys (ADLM); tweede kal P Boonman (Willem Teil): derde kal F Koens (Spes No stra), vierde kal A. Dekker (Doel naar Hoger); meeste kleine vogels J. Kosten (Doel naar Hoger), zes vogels. De vliegende vogelprijzen waren voor; P Daalman, (ADLM). en J Ver- meule (Willem Teil). Drive-in show in 's-Gravenpolder 'S-GRAVENPOLDER - Voor jongeren in 's-Gravenpolder is er vrijdagavond 28 januari een drive-in show in het dorpshuis in 's-Gravenpolder. Het ge beuren wordt verzorgd door 'Black Eagle'. Organisator is het jeugdwerk 's- Gravenpolder. De show begint om 19.30 uur. overigens inmiddels is afgerondd, over de vestigingsplaats van een verpleeg huis. Daarbij ging het er niet alleen om in welke kern op het eiland een dergelij ke voorziennig moet worden gebouwd, maar ook omde vraag of het verpleeg huis op Tholen moet komen of in West- Noord-Brabant. Ondertussen heeft het ministerie het ei land 'Tholen als plaats aangewezen en nu moet alleen nog worden nagegaan waar op het eialnd het verpleeghuis moet komen. Ook daarover is al wat meer duidelijkheid ontstaan doordat de exploitant van het verpleeghuis, de stichting VerPleeg- en Rusthuizen Zee land, de voorkeur voor het stade Tholen heeft uitgesproken. In de nota die naar aanleiding van de enquête is opgesteld, staat dat de dis cussie over het verpleeghuis, over de hoofden van de bevolking op Tholen zijn gevoerd. „De Thoolse bevolking heeft evenwel ook een eigen mening, Uitsproken over de gebondenheid tus sen Tholen en Noord-Brabant zijn veel gehoorde opmerkingen op Tholen. Argumenten die voor de komst van het verpleeghuis op Tholen pleiten zijn: de mensen kunnen in de eigen omgeving blijven, de kinderen wonen over het al gemeen op Tholen, andere naaste fami lie woont op Tholen, gemakkelijker voor familiebezoek, het zich beter thuis voelen bij eigen mensen, de eigen ge woonten en gebruiken op het eiland, be tere mogelijkheden om contacten te houden met buren, kenissen en vrien den, en vervoersproblemen KVO Heinkenszand viert jubileum HEINKENSZAND - De afdeling Hein kenszand van de katholieke vrouwen organisatie bestaat 25 jaar Dat wordt zaterdag gevierd. Om 11 uur is er een eucharistieviering in de rooms-katho- lieke kerk te Heinkenszand. Vervolgens gaan de belangstellenden naar de Sten- ge voor een bijeenkomst. Dat is om 11.45 uur. Daarna volgen om 12.30 uue enkele toespraken. Aansluitend kan het bestuur met het jubileum gefelici teerd worden. Om 13.15 uur is de ope ning van en het bezoek aan de Vlaamse kermis in de Stenge. De opbrengst is bedoeld voor Terre des Hommes. Het publiek kan vanaf 13.30 uur terecht op de Vlaamse kermis. De kermis sluit om 17 uur. Voor leden en hun echtgenoten is 's avonds een samenzijn. Aanvang 20.00 uur. SLEUTELS MAKEN klaar terwijl u wacht FAASE sleutelservice

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26