Toppers vooraf Kanshebber MZ start met duel tegen Wilno MZ winnaar Zeeuwse beker NA HEERENVEEN NOG EEN LAATSTE EK VOOR DAMES Valckenier en Mol in toernooi van Avanti PZC/sport VOORJAARS COMPETITIE TAFELTENNIS Ontslagaanvraag voor Van Daele FC Amersfoort uit competitie Minneboo is record kwijt Wielrenners op de rollen Breskens wint Zeeuwse turnfinale voor vijf landelijke plaatsen Braziliaan Garrincha aan alcohol bezweken PIRARD BIJ VAN IMPE Sebastian Coe traint weer VRIJDAG 21 JANUARI 1983 MIDDELBURG - De voorjaarscompetitie van de landelijke tafeltennisteams begint zaterdag voor de hoogstspelende herenteams (2e divisie) al meteen met de derby tussen het gedegradeerde ffilno en kampioen MZ. Voor beide teams is deze eerste ontmoeting uitermate belangrijk. Trainer piet Boone van het Vlissingse team: „Voor mij is MZ duidelijk de favoriet in deze klas, want met Wegman en de klasse van Bomhof en De Vries sla ik dat drietal het hoogst aan van alle tegenstan ders". Boone begint met Wilno vanuit de uit gangstelling om zich te handhaven en iuj weet dan ook dat hem een zware se tt wedstrijden wacht. „Een pluspunt roorons is dat de dispensatie-aanvraag voor Michiel Heeren eindelijk is gere geld. zodat we met Dick Jeras. Frank 3ilius en Michiel Heeren wat homoge ner zijn geworden". Jeugdspeler Hee- •en maakt dus zaterdag zijn debuut in je landelijke klasse en kan zonder meer sis een versterking worden beschouwd, na berijpt te zijn in de jeugdrangen. MZ-trainer Peter Boon, die ook trainer s van derde divisionist Zand, heeft in middels de knoop doorgehakt bij de üeuze tussen zijn vereniging Zand en MZ. Hij gaat vanaf zaterdag definitief het MZ-team coachen op weg naar de eerste divisie. „Want dat niveau moet met Wegman, De Vries en Bomhof haal- baarzyn. Bij een afweging van de sterk tes van de tegenstanders lijkt de ko mende competitie geknipt voor MZ. We trijgen een aantal gelijkwaardige ■earns, die elk over minstens één sterke speler geschikken. Wilno is voor ons al een erg lastige tegenstander, maar nog moeilijker schat ik Phoenix, Ravesteijn enSjaardema in". Bij Sjaardema wordt vooral Frits Reits- made te kloppen man, terwijl bij Phoe nix Jos van den Borg altijd een zware Huifis. De zesde tegenstander is Steeds Hoger I, een team dat evenals MZ als tampioen uit de 3e divisie promoveer de en beslist niet mag worden onder schat. Wilno-MZ begint zaterdag in VHssingen om 17.00 uur. Vraagtekens .Een vraagteken voor ons is of Wim Wegman alle competitiewedstrijden ui kunnen meespelen, want hij is sinds kort in militaire dienst. Een ba sis voor succes zal dan ook vooral ge legd moeten worden in de eerste helft van de competitie. Pakt dat goed uit, dan is het mogelijk, gezien de gelijk waardige tegenstanders, dat die el kaar punten gaan afsnoepen, waar door we ons dan in de resterende wed strijden zelf geen buil kunnen vallen". Naast de kansen van het herenteam heeft Middelburgs grootste vereniging ook bij de damescompetitie nog een be langrijk potje op het vuur, met het drie- lal Ingrid van Osselaer. Sandra Taha- pary en Ankie Kersten, die na het fraaie kampioenschap in december eindelijk Trmner Piet Boone van Wilno: „Voor mj is MZ duidelijk favoriet". ROTTERDAM - Joop van Daele, die ooit Feyenoord tegen Estudiantes aan de wereldbeker hielp, neemt het niet, dat Excelsior hem in zijn salaris wil korten. De hulptrainer op Kralingen, die in april het A-diploma oefenmees- ter hoopt te halen, moet volgend sei- Kten de helft van zijn salaris iNleve- rcn. hun krachten mogen gaan meten in de op één hoogste klas. In deze eerste divi sie zijn zowel de eerste als de tweede plaats van belang om de top te berei ken. maar daar denkt MZ voorlopig nog maar niet aan. Het damesteam, bege leid door Chris Ydens, heeft als eerste taak zich te kunnen handhaven op dit niveau en dat doel is met het vrij even wichtige Middelburgse team zonder meer mogelijk. Bij de tegenstanders zit in elk team een sterke speelster, waarbij ook de krachtsverhoudingen weinig uiteen zullen lopen. „We taxeren veel 5-5 of 6-4 uitslagen in deze groep, wat kan bete kenen dat je aan het eind van de rit in aanmerking komt voor degradatie, maar bij een wat gunstiger resultaat zelfs één van de eerste plaatsen kunt bezetten", verwacht trainer Boon. Tegenstanders van MZ zijn Hoonhorst, dat zaterdag in de 'Slaghvaert' op be zoek komt met Anita Veldmaat, Marjo Pazie en Anke Niens en dat in december uit de eredivisie duikelde. Als zwaarste tegenstander kan Amsterdam worden beschouwd met de voortreffelijke ver dedigster Judy Williams en met Nienke Postema. Treffers I heeft in Els Takken de beste speelster. Swift komt met José Timmermans en OTTC uit het Bra bantse Oss komt uit met de erg sterke Dorien Willemse. Derde divisie Zand I, dat opnieuw uitkomt in de 3e divisie met ditmaal Jan van de Voorde als coach, beseft met Jan Peter Goos- sen, Giel Wondergem en Wilfred Joos- sens in een bijzonder lastige klas te zijn ingedeeld. In hun groep zijn Phoe nix 2 en Docos I duidelijk favoriet en de Middelburgers beginnen met een eerste thuiswedstrijd in 'De Vergulde ZEIST - De failliet verklaarde eerste divisieclub FC Amersfoort is donder dagavond door het sectiebestuur be taald voetbal definitief uit de competi tie genomen. Alle resultaten van de door Amersfoort tot nu toe gespeelde wedstrijden zijn ongeldig verklaard. Het sectiebestuur nam tevens officieel de beslissing, dat aanstaande zondag de extra competitie, ingesteld voor de twee eerste-divisieclubs die anders vrij zouden zijn, zal beginnen. De eerste wedstrijd die op het programma staat is FC Den Haag - FC Den Bosch. Teneinde de mogelijkheden te schep pen om het betaald voetbal voor Amersfoort te behouden werd de stich ting FC Phoenix in het leven geroepen. FC Phonenix vroeg de sectie betaald voetbal tot de competitie te worden toegelaten en de plaats van FC Amers foort in te nemen. Het sectiebestuur heeft donerdagavond afwijzend op dit verzoek gereageerd. Het was van me ning, datzolang er geen bevredigende regeling met de crediteuren van Amers foort is getroffen, er van deelneming van de nieuwe stichting aan de compe titie betaald voetbal geen sprake kan zijn. „Daarbij wordt een normaal com petitieverloop ernstig in gevaar ge bracht iNdien de nieuwe stichting, lo pende dit seizoen, in de eerste divisie zou worden opgenomen en de competi- te-resultaten van een andere club zou overnemen", meende het sectiebestuur betaald voetbal. Moskou - Gaby Minneboo is zijn we reldrecord kwijt In Moskou fietste don derdag de 29-jange Sovejet Aleksander Dolbitskjkine op de Olympische wieler baan van Moskou vijftig kilometer ach ter de motor in 38 minuten en 12,496 seconden. Hij was daarmee twee secon den sneller dan de huidige Stayers-we reldkampioen bij de amateurs vier jaar geleeden in Antwerpen. (derde) vormen zij de grootste kansheb- sters voor het Europees kampioen schap komend weekeinde in Heeren veen. Na dit viertal komen nog Gabi Schon- brunn, Natalja Glebova en Svetlana Katsjoek alvorens de Noorse Bjorg-Eva Jensen zich als eerste niet-oosteurope- Ranglijst Valentina Lalenkova (Rus) 41.07 Karin Enke (DDR) 41.50 Andrea Schone (DDR) 42 10 Natalja Petrusjova (Rust 4100 Gabi Schonbrunn (DDR) 43.50 Natalja Glebova (Rusi 4110 Svetlana Katsjoek (Rus) 42.35 Bjorg-Eva Jensen iNo> 43.20 Sabine Brehm iDDRi 43 40 SigndSmudaiw Dldi 43 49 Alie Boorsma (Ned) 42 00 Ina Steenbruggen i Ned 42.70 Ria Visser (Ned) 44 27 Ineke Kooiman Ned i 45 41 Baars' tegen een bekende tegenstander FVT, waarin vooral Roy Boedhram de te kloppen man wordt. NOAD 2. met de gebroeders Van der Wijk, en TYBB completeren het zestal. In de 4e divisie start MZ 2 in de ongewij zigde opstelling met Hofman Jr., Peter Slagter en Peter van Iren en hen wacht een zware opgave tegen Backhands 1, Scylla 3, Sjaardema 2, Hotak 1 en Phoe nix 3, waarbij overleven op dit niveau voorop zal staan. Goede kansen worden in de 5e divisie toegedacht aan Zand 2, waarin Peter Kersten uit het eerste team een verster king kan worden genoemd, naast Eric Hageman, Eric Meijers en Mare Kempe. Zand 2 kan zich zonder twijfel gaan me ten in de strijd om de bovenste plaatsen tegenover Scylla 4, Molenaar 1. Treffers 2 en vooral ook MZ 3, dat zich als kam pioen van de afdeling met Dick van Iren, Ruud Geldof en Karei Smet zal moeten gaan waarmaken. Bij de jeugd zijn Effect 1 en Wilno 1 in de A-klas de hoogst genoteerde Zeeuwse teams, waarbij de verrichtingen van het Ter- neuzense team in het oog worden ge houden. omdat het trio Roeland en Ad Verbrugge al driemaal op rij een compe titiemet een kampioenschap en promo tie wist af te ronden. Wilno zal, door het overgaan van Michiel Heeren naar de senioren, wat minder sterk voor de dag komen. Bij de meisjes is naast Effect ook Zand 1 erbij gekomen, wat het de buut betekent voor Michèle Martijn en Renate Louws naast Julia Salamony. Eveneens debuteert St.-Laurens 1 bij de jongens in de C-klas met Kees Ene Roelse, Marco van Flierenburg en Eric de Fouw. NIEUWVLIET - De Zeeuwse wielren ners gaan deze week duelleren op de rollen. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen heeft voor vrij dag wedstrijden op het programma staan, waaraan wordt deelgenomen door de licentiehouders van de vereni gingen Zeeuwsch-Vlaanderen en Theo Middelkamp. Er wordt gereden in twee verschillende categorieën. De amateurs en liefheb bers rijden gezamenlijk. De nieuwelin gen en de junioren zijn ook in één klasse ingedeeld. Een aantal renners heeft al toegezegd bij de organisatie. Zo zullen onder andere Ab Verplanke, Hans Moens, Karei van Goethem en Cor Ver- vaet de Zeeuws-Vlaamse kleuren verde digen bij de amateurs. Hans Harinck, Henk de Jong en Rinus Verboom tre den voor Middelkamp aan. Bij de junio ren komen onder andere in actie. Wil- fried de Krijger en Jos van Baal De wedstrijden worden gehouden in ca fé Parkzicht in Nieuwvliet; de aanvang is 20 00 uur. BRESKENS - Na een paar zwakke oe fenduels op rij heeft Breskens gister avond op eigen veld weer iets van het oude niveau getoond. De derdeklasser won van Biervliet met 3-1. na een 3-0 stand bij de rust. In die eerste helft scoorden Jan de Lo- bel, Bram van de Broecke en Milco van der Hooft. Van de B Broecke werd voor rust nog vervangen, omdat hij nog steeds m?t volledig hersteld was van een blessure. Biervliet was na rust gelijkwaardig en door een doelpunt van Adrie Meijer werd het tenslotte 3-1. MIDDELBURG - Voor de provinciale bekerkampioenschappen tafeltennis in de hoogste klas hadden deze week in totaal elf teams van elk vier spelers ingeschreven. De deelnemende teams waren ingedeeld in vier poules die tot de halve finales steeds een volledige wedstrijd tegen elkaar speelden. Duidelijk poulewinnaar in groep I werd MZ 1, dat ruimschoots won van het Ter- neuzense Effect I MZ n haalde het in se aandient. Van het Nederlandse kwar tet is Alie Boorsma op basis van de bes te seizoenprestaties de sterkste. De seizoenranglijst van de beste tien deelneemsters en de Nederlandse rijd sters bij het EK luidt i achtereenvolgens 5000. 3000.1500 en 5000 meteren fictief puntentotaal) 4.27.64 207.64 4 32.80 2 09.90 4 36.47 2 06 50 4.32.77 2.08.78 4 33 17 2.10.60 4 37 97 2 10 35 4.34.28 2.11 97 4.40.43 2 12 03 4 34 89 2 13 90 4 45.58 2 10 96 4.45.30 211.81 4.39 40 2 15.60 4 39.60 212 13 4 49.50 2 18 94 De blessure van Jacqueline den Hamer dateert van vlak na het kampioenschap. Ze kreeg tijdens de training last van een elleboog die voortdurend uit de kom schoot. „Het is ernstiger dan we hadden verwacht", maakt Nora van Bam- bost duidelijk. „Het ziet er naar uit dat Jacqueline niet meer kan tur nen". Voor de Zeeuwse turn top bij het KNCGV bestaat de kans om plaat sing af te dwingen voor de nationa le eindronden- Het wegvallen van In het spelschema is er nu rekening mee gehouden dat de Rotterdam mers en de Helmonders pas zater dagmiddag aan moeten treden. Uit die clubs komen overigens onge twijfeld de kanshebbers voor de toernooizege in de A2 groep. Bij de heren zijn Ruud Snijders en Frans Swinkels (vorig jaar winnaar m Middelburg) geplaatst. Coen Valc kenier en Danny Mol verdedigen de Zeeuwse eer. Bij de dames is Brigit te van de Water geplaatst. Ook Ma- groep n ten koste van Zand II en Ame- muiden I, terwijl in groep III Wilno I aan het langste eind trok tegen SAR I en MZ EIV. De vierde halve finalist werd, zoals verwacht, Zand I, dat MZ III en Wilno II achter zich wist te laten in groep IV. In de halve eindstrijd bleek MZ I ook weer de sterkste ten opzichte van MZ II, dat met 6-0 werd opgerold. Spannender was het in de andere halve finale tussen Zand I en Wilno I. De confrontatie in de eindstrijd tussen MZ I en Zand I bood een aantal aan- TIMMAN IN STERK BEZET TOERNOOI LINARES - Jan Timman is een van de twaalf deelnemers aan het vierde in ternationale schaaktoernooi in Lina res, dat van II tot en met 26 februari wordt gehouden. Het evenement heeft een topbezetting en is ingedeeld in ca tegorie 15. Niet minder dan zeven spelers uit de top tien van de jongste ELO-lijst zijn verzameld. De gemiddelde ELO-waar- de is 2611. Nooit eerder in de historie vond er dergelijk sterk schaaktoernooi in Spanje plaats. Vier Sowjetmssen zul len in Linares verschijnen wereldkam pioen Anatoli Karpov (2710). de oud wereldkampioenen Mikail Tal (2620) en Boris Spasski (2605) en verder oud-we- reldkampioen bij de junioren Artoer Joesoepov (2565), die om onbekende re denen de aanvankelijke opgegeven Lev Poloegajevski vervangt Ook de rest van het deelnemersveld mag er zijn. Drie spelers, die momenteel actief zijn voor het Hoogovenstoemooi n Wijk aan Zee, reizen doornaar Linares: de Ameri kaanse kampioen Yasser Seirawan (2600). de Zweed Ulf Andersson (2635) en de Tsjechoslowaak Vlasumil Hort (25851. Voorts komen Lubomir Ljuboje- vic Jsl. 2645), Tony Miles (G Br 2585). Bent Larsen Den. 2555) en Robert Hüb- ner (W.D1. 2625). De Temeuzense Jacqueline den Hamer moet voor de Zeeuwse titel strijd verstek laten gaan. Ze liep vorig jaar een ernstige blessure op. en de senioren komen de eerste vijf in aanmerking voor de halve finale landelijk. De kampioenen bij de se nioren waren vorig jaar Hanneke van Sabben (OKK Goes) en Peter Duvekot (Veldo Middelburg). Bij de dames maakte Bettine den HA MER uit Temeuzen haar rentree. Ze was vorig jaar zwaar geblesseerd en moest daardoor op het kam pioenschap verstek laten gaan De wedstrijden in de sporthal in Heinkenszand beginnen zaterdag om 8.30 uur. s Middags om 12.30 uur vindt de prijsuitreiking plaats. Badminton en Mol'Valckenier aan. In de da1 mesdubbel wordt in een poule ge speeld. In de B groep zijn de bekendste Zeeuwen aanwezig, maar ook van buiten Zeeland is er veel belang stelling voor het gebeuren. Op tien banen in 'De Kruitmolen' worden zaterdag en zondag in to taal 378 partijen gespeeld. trekkelijke paijijen. waarbij Wim Weg man won van Kersten en Joossen, ter wijl Jan Henk Bomhof eenmaal won en ook met Wegman het dubbelspel voor zijn rekening nam. Bovendien zorgde Koen de Vries dankzij winst op Wonder gem en Hageman voor een ruim over wicht, terwijl Marco Hofman als vierde speler verloor van Hageman. Met een 7-3 zege nam MZ I voor de tweede maal in successie de Zeeuwse beker in ont vangst. waaraan tevens verbonden de deelname voor de afdeling van de natio nale bekerfinale die over enkele maan den zal worden gespeeld. Bij de dames waren slechts vier teams ingeschreven, mede omdat het Zeeuw se damespotentieel niet erg groot Is. Ook hier mondde de finale uit in een tweestrijd tussen MZ I en Zand I, waar bij het duo Ingrid van Osselaer en An kie Kersten met 3-0 het duo Sandra Ta- hapary en Marijke van de Voorde van zich afhield. De twee overige teams, we ten Effect I en Goese Polder I, hadden een nuttige oefendag. ICKX WINNAAR VAN PARIJS-DAKAR DAKAR - Ue Belg Jacky Ickx en de Fransman Claude Brasseur zijn win naars geworden van de rally Parijs - Dakar voor auto's. De Belgisch Franse equipe reed in een Mercedes 280 GE en had in een vroeg stadium van de 10.000 kilometer lange rally de leiding geno- Bij de motoren ging de overwinning naar de Fransman Hubert Auriol. De BMW-coureur had ook al gezegevierd in 1981. Van de 132 gestarte motorcou reurs bereikten er slechts.27 de finish Twintig dagen geleden begon de rally in Algerije Via Nigeria. Opper-Volta. Ivoorkust en Mauretanie eindigde men in Senegal. Motorryder Anne Kies haalde als enige Nederlander in zijn klasse de eind streep in Dakar. Hij werd achtste in het eindklassement van de motorrijders. De indeling in de landelijke competitie senioren is: Dames: le divisie: Middelburg-Zuid 1; Hoonhorst; Amsterdam; Treffers; Swift; OTTC. Heren: 2e divisie: MZ 1; Wilno 1; Sjaardema 1; Ravesteijn 1; Phoenix 1; Steeds Hoger 1. 3e divisie: Zand 1; FVT 1; Docos 1; Phoenix 2; NOAD 2; TYBB 1 4e divisie: MZ 2; Backhands 1; Scylla 3; Sjaardema 2; Hotak 1; Phoenix 3. 5e divisie: Zand 2; MZ 3; Scylla 4; R. Molenaar 1. Korenbeurs 2; Treffers 2. Indeling landelijke competitie jeugd: Meisjes: B-klas: Effect 1; Zand 1; Shot '65; Docos 2; NUeta; Ventura Sp. Jongens: A-klas: Effect 1; Wilno 1; Kluis; Backhands 1. PSV/Catr.; Irene B-klas: MZ 1; SAR 1; Destatec; Red Stars; Sibbe; PSV/Catr. C-klas: MZ 2 St. Laurens; Dordrecht; Nileta; NOAD 3; Luto. D-klas: Wilno 2; Nileta 2 BTTV; Serve '71; FVT 2; Ventura Sp. De vorm. van Wim Wegman is vooral in de afgelopen maanden gebleken. Hij wordt ongetwijfeld de belangrijkste troef voor MZ. RIO DE JANEIRO - Garrincha is dood. De spectaculairste rechtsbuiten uit de voetbalgeschiedenis bezweek donderdag aan de alcohol. De Braziliaan se oud-international werd 49 jaar oud. Manuel Francisco dos Santos, zoals zijn echte naam luidde, stierf in een ziekenhuis in Rio de Janeiro, zo arm als de ratten. De 'Paradijsvogel' uit Pau Grande in het Braziliaanse oerwoud werd in laveloze toestand en met zwaar hersenletsel als gevolg van een val naar ht ziekenhuis gebracht. De dribbelaar, die een van de vedetten was uit het Braziliaanse voetbalelftal, dat in 1958 in Zweden en 1962 in Chili wereldkam pioen werd, was al vele Jaren aan alcohol verslaafd. Ontwenningskuren, betaald door aanhangers van vroeger, hielpen slechts tijdelijk. Garrincha werd dertien keer vader in drie huwelijken, die door zijn drankmisbruik alle mislukten. Gamncha kwam als kreupele ter wereld. Hij had één O-been en één X-been. Artsen meenden dat hij nooit zou kunnen lopen. Dat leerde hij toch en hij bleek zelfs voortreffelijk te kunnen voetballen met het afwijkende onderstel Zijn dribbels waren onnavolgbaar. Tussen 1955 en 1966 speelde Garrincha vierenvijftig interlands. Door twee wereldtitels en successen bij zijn clubs Botafogo. Corinthians en Flamengo werd hij een zeer welgesteld man. Gar- nncha's kromme benen konden die weelde niet dragen. Hij overleed een zaam en arm. t De legendarische Garrincha. toen hij voor een vol stadion afscheid nam van zijn aktieve carrière. Van Daele wenst hiermee niet akkoord ie gaan. Het bestuur van Excelsior, dat vegens bezuinigingsmaatregelen eer der de kantinebeheerder op straat zet- te. is nu van plan een ontslagvergun- ning voor de hulptrainer aan te vragen. ROTTERDAM - Frits Pirard wordt na Jos Lammertink en René Koppert de derde Nederlandse profwielrenner in een Italiaanse ploeg. De Bredanaar. overcompleet in de ploeg Post, treedt toe tot de ploeg Metauromobili. De kop man van die formatie is de Belg Lucien van Impe. De nieuwe ploeg van Pirard start zowel In de Ronde van Italiè als in de Ronde van Frankrijk. LONDEN - Sebastian Coe keert terug op de atletiekbaan. De Olympische kampioen op de 1500 meter zal eind ja nuari deelnemen aan de wedstrijden om de Britse mdoor-atletiekkampioen- «happen Coe is maandenlang ge kweld door een kherinfectie. De Engel se atleet is houder van de wereldrecords op de 800 meter, de 1000 meter en de mijl. HEERENVEEN - Het komend week einde in Heerenveen af te werken Eu ropese kampioenschap schaatsen voor dames is de voorlaatste in een reeks van vier. Na het toernooi van volgend jaar, dat in Alma Ata wordt gehouden, sterft het evenement een zachte dood. Drie jaar geleden nam Thialf het ini tiatief het Europees toernooi nieuw le ven in te blazen. Een publiekstrekker is het nooit geworden en er is na Alma Ata geen haan meer bereid de organi satie op zich te nemen. Kernploegtrainer Louwmans betreurt deze afslanking van het internationale wedstrijdprogramma. „Met twee pie ken. het WK sprint en het WK all round. is de agenda wel erg mager Mo gelijk valt het gat te vullen met deelne ming aan de vier banen toemee. Dan moet wel het Nederlands kampioen schap naar voren worden verschoven." De organisatoren van Thialf komen uit de kosten als zaterdag en zondag 5.000 kijkers de wedstrijden bezoeken. „Vo rig jaar waren die er." zegt een woord voerder van de Heerenveense kunstijs baan „En evenals in 1982 zijn er in de voorverkoop 2.000 kaarten verkocht. Wij blijven afhankelijk van het weer Heeren veen had in 1970 de pnmeur van het EK voor dames. Tussen 1975 en 1980 kwam het evenement wegens ge brek aan belangstelling niet op de inter nationale schaatskalenders voor. Van de zeven toernooien werden er drie ge wonnen door de Nederlandse Atje Keu len-Deelstra. De laatste twee keer ging de titel naar Natalja Petroesjova uit de Sowjet-Ume. Niet wereldkampioene Karin Enke (tweede) of tweevoudig titelhoudster Natalja Petrusjova tvierde), maar Va lentina Lalenkova staat verrassend aan de top van de internationale seizoen ranglijst. Samen met Andrea Schone HEINKENSZAND - De turnsters van EMM uit Temeuzen hebbenin het Zeeuwse district van de KNCGV (het christelijke turnverbond) jarenlang op een eenzame hoogte gestaan. Een paar jaar terug stond Cyrilla Ducar- mon zelfs bij de landelijke top en leverde EMM regelmatig fainalistes. Vorig jaar, tijdens de eindronden in Kampen, schitterde EMM vooral met Jacqueline den Hamer. Maar de 15-jarige Terneuzense turnster is daarna zodanig geblesseerd geraakt, dat ze vermoedelijk niet meer aan wedstrij den mee zal doen. Dat betekent ongetwijfeld dat de Zeeuwse titelstrijd, die zatedav in Heinkenszand wordt gehouden, boeiender zal zijn dan in de voor gaande jaren. Trains ter Nora van Bambost van EMM verwacht bij voorbeeld nu ook by de adspirant dames een gelijkwaardige strijd. „Bij de finales in Kampen was Jac queline den Hamer nog op de derde plaatst geieindigd", vertelt ze. „Ze zou dus in Zeeland bijna niet te ver slaan zijn". Jacqueline den Hamer is onmis kenbaar een verlies, omdat zy er als enige vorig jaarinslaagde om by de eerste drie te eindigen. Debbie Staal van EMM naderde haar nog het dichtst met een tiende plaats bij de adspiranten. De gewestelijke finale in Heinkens zand wordt in verschillende catego rieën geturnd. By de adspiranten 8.02.12 176325 7.49.49 177.215 7 50.66 177.410 8.07.51 178 139 7.57.38 180 299 8.14 48 180 326 80799 180852 7.50.40 180 988 8.02.69 182 117 7.56.00 182340 8 1650 183.136 8 09 90 183 456 8 18 87 184 800 820.24 189.997 OOSTBURG - Het zaterdag en zondag te verspelen badmintontoeraooi van Avanti in Middelburg heeft een voortreffelijke bezetting. Veertig deel nemers moesten zelfs worden afgeschreven, omdat het toenooi boordevol was geboekt. Zaterdag wordt er in de sporthal 'De Kruitmolen" gespeeld van 9.00 uur 's morgens tot 10.39 's avonds en zondag zijn er wedstrijden gepland van 9.00 uur tot 18.00 nor. Een bijkomend probleem in de rathonspeeister Tanja Tienpond schema-opzet vormde voor de or- komt in deze A2 groep uit Els van ganisatoren het gegeven dat de Dyk en Inge Blommaert zullen er clubs Carlton en Metro zaterdag waarschynlijk voor zorgen dat de nog een inhaalpartij tegen elkaar zege niet in Zeeland terecht komt. moeten spelen. Beide clubs schre- In het herendubbel treden de com- ven met diverse spelers in, en dat binaries Swinkels/Snijders. Igo bovendien m de (hoogste) A2 groep. Jongen/Wouter van Voorthuiizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15