Zesdaagse eindigt met een boeiende finale We Zeeuws kampioenschap met de tien beste biljarters Zweed Anderson met zege naar de leiding Jan Cortenbach: heupwiegend baanbreken in sneiwandelland Indoor Zeeland: massale bezetting ERCU EN PIJNEN NAAR EINDZEGE Sercu werd uitgezwaaid Barcelona wint voor Supercup NEERLANDS BESTE SNELWANDELAAR ZATERDAG IN GOES urnwedstrijden EIJNIERSE WINT Vestduitse lotto «1 INDERPAG 20 JANUARI 1983 (Door Peter de Jonge OTTERDAM - Een geluk bij een ongeluk. Dat was gisteren de overwinning van René Pijnen en trick Sercu in de Zesdaagse van Rotterdam. Twee uur voor het einde van de wielerstrijd jnelijk werd het winnende koppel pas geformeerd. Dat was een gevolg van een ernstige valpar- jneen demykoers eerder op de avond, waarbij de koppelgenoten van Pijnen en Sercu, Gregor aun en Horst Schutz, zó ernstig gewond raakten dat ze de strijd voortijdig moesten beëindigen, de afsluitende koppeltijdrit toonde het gelegenheidsduo zich superieur en dat ene uur heer- happij was voldoende voor de eindzege. .Zesdaagse kreeg dus op de slot end een onvoorziene wending Tij een wedstrijd achter derny's Schutz bij een uitwijkmanoeu- >in botsing met een motor en smakte »n de baan. Braun. die achter hem d. kon een valpartij niet voorkomen tuimelde over zijn landgenoot heen. iutz liep diepe snijwonden op in zijn acht en kwam er verder af met kneu- gen Hij werd. evenals Braun (schou- tblessure) voor onderzoek naar het kenhuis vervoerd. In allerijl formeer- Post een nieuw koppel. Met een ron- achterstand op Clark-Allan en Raas ank begonnen zij aan de laatste ebt. De twee specialisten pakten snn twee ronden voorsprong op het i? veld. waardoor zij net als vorig jaar men ünale maakte (ondanks de trieste BUndigheden) veel goed. Ook voor dstrijdleider Peter Post. wiens Rot- tiamse Zesdaagse eigenlijk een drie- igse werd. De eerste avonden name- ontbrak het zó schandelijk aan in- ,dat Post heeft overwogen een aan- renners domweg naar huis te sturen, absolute dieptepunt werd zondag mikt, toen een met veel enthousias- ontvangen optreden van de pop- ikp Doe maar werd gevolgd door «loosheid bij de renners. ..Zij heb- ieen geweldige domper op die avond en het was zelfs zó erg dat ik heb bcht als het zo doorgaat kan ik maar beter alleen artiesten laten ko men en geen renners meer", aldus Post, die gisteren zijn contract met het Sport paleis Ahoy' voor drie jaar verlengde. Grote handicap voor Post was wel. dat er aan alle profkoppels iets mankeerde. De Italiaan Maurizio Bidinost had een lange vakantie gekozen als voorberei ding op Rotterdam, waardoor zijn kop- pelgenoot Patrick Sercu ook niet uit de verf kwam. Gregor Braun. rijdend met René Pijnen, had van meet af aan pro blemen met zijn zitvlak en de talentvol le Deen Gerd Frank, gekoppeld aan Jan Raas. liet niet zien dat hij dit wintersei zoen tot nu toe individueel de beste ren ner was geweest. De Australiërs Danny Clark en Don Allan lieten zich door dat mindere niveau meesleuren. „Ik neem het", stelde Post. „bepaalde renners kwalijk, dat ze op die momen ten niet het heft in handen hebben ge nomen en de zaken hebben kunnen re gelen. Het blijkt dan weer dat er behal ve Sercu en Pijnen nog geen leiders in de Zesdaagse zijn. En ik sta, zodra ze eenmaal aan het rijden zijn. ook maar machteloos langs de kant" Een mach teloosheid die Post hinderde. Hij heeft graag zelf de touwtjes in handen en daarom ook piekerde hij zich suf over een oplossing ..Ik heb zondagnacht tot vier uur. half vijf wakker gelegen Lig gen draaien in m'n bed Op dat moment heb ik erover gedacht om het deelne mersveld zó te veranderen dat we met drie koppels minder door zouden Donderspeech Een gedachte die hij overigens opzij zet te Om conflicten met de sponsors (elk koppel is door een bedrijf geadopteerd) te voorkomen? „Neen", wierp de Am- stelvener tegen, „dat heeft geen enkele rol gespeeld. Daar zitten we niet mee. omdat de contracten in zulke dingen ROTTERDAM - Op indrukwek kende wijze heeft het Nederlandse wielerpubliek gisteren afscheid gnomen van zesdaagsekeizer Pa trick Sercu. De 38-jarige Belg reed n Ahoy voor de laatste keer in ons ind. Hij zet een punt achter zijn c en wordt coach van de Belgische baanploeg. Strcu, gehuld in een zilverkleurig ak, werd in een antieke auto door iet sportpaleis gereden en toege- iproken door de in rokkostuum ge klede Theo Koomen. Met een slaande ovatie bedankten de 8000 toeschouwers Sercu voor zijn ver diensten voor de wielersport Twintig jaar geleden, in 1963. be taalde Sercu zijn eerste grote suc ces Hij werd wereldkampioen op de weg bij de amateurs. Hoewel hij ij wegrenner nog menig succes boekte, onder meer de groene trui iade Ronde van Frankrijk, was hij toch vooral specialist op de baan. Zo was hij driemaal wereldkam pioen sprint, won hij goud op de olympische kilometer en behaalde talrijke Europese en Belgische titels Hij heeft in totaal 59 kam- aoenschappen op zijn naam staan, let succesvolst was hij in de zes daagsen Hij reed er 220 en won er maar liefst 87. hetgeen er 21 meer ajn dan Peter Post, die op de rang lijst aller tijden een tweede plaats inneemt Het totale aantal over winningen van Sercu staat op bijna 1200 WIJK AAN ZEE - De vijfde ronde van het Hoogovens schaaktoernooi is voor de drie Nederlandse deelnemers in de grootmeestergroep desastreus verlo pen. Ree. Scheeren en Van der Wiel le den stuk voor stuk nederlagen tegen respectievelijk Hort, Oiafsson en An- dersson. Daardoor is het overgebleven nationale trio - Sosonko en Timman vielen door ziekte af - in de onderste helft van de ranglijst aangeland. Andersson nam de leiding met vier pun ten. De Pool Kuligowski, die over de laagste Elo-rating beschikt van alle deelnemers, zorgde voor een enorme verrassing door Kortsjnoi zijn derde ne derlaag van het toernooi te bezorgen Ulf Andersson heeft vaak maar heel weinig voordeel nodig om een overwin ning te behalen. De kleine Zweed, die volgende week in Wijk aan Zee zijn 32e veij aardag viert, zag tegen Van der Wiel al snel zijn kans schoon naar een favo riete eindspel af te wikkelen. Hij heeft al eerder laten zien een onnavolgbare goo chelaar te kunnen zijn in een toreneind- MADRID - FC Barcelona heeft in de eerste wedstrijd voor de Super-Cup te gen Europa-Cupwinnaar Aston Villa slechts een bescheiden voorsprong we ten op te bouwen voor de return. On danks dat de Catalanen bijna geduren de de hele wedstrijd een duidelijk vel- doverwicht hadden, kwam Barcelona niet verder dan 1-0. De enige treffer werd gescoord in de negende minuut van de tweede helft door een van de uitblinkers, Marcos. spel met een paard voor hem en een loper voor de tegenstander. Toen An dersson bovendien een pion kon veror beren. was het vonnis over Van der Wiel geveld. De uitslagen uit de 5e ronden van het toer nooi zl)n: Hulak (Joe I - Nunn (G.Br 0.5-0 5, Speelman (G.Br.) - Ribli (Hon.) 0.5-0.5, Ree (Ned.) - Hort (Tsj.) 0-1; Kuligowski (Pol.) - Kortsjnoi (Sov.) 1-0. Browne (V.St.) - Seira- wan (V.St.) 0.5-0.5; Scheeren (Ned.) - Oiafsson (IJs.) -1; Andersson (Zwe - Van der Wiel (Ned.) 1-0. stand: 1 Andersson 4 punten; 2 Oiafsson. Ribli en Hulak 3.5, 5 Seirawan 3. 6 Browne. Hort en Nunn 2.5. 9 Kortsjnoi, Scheeren en Ree 2; 12 Van der Wiel en Kuli gowski 1.5.14 Speelman 1 punt voorzien Dat is ingecalculeerd". Post koos voorde „methode-donderspeech" Klaarblijkelijk werkte dat, want maan dag trad er verbetering op in de situa tie „De koppelkoersen. de jachten, wa ren weer echt goed", betoogde Post en thousiast. „en de waardering van het publiek nam ook weer toe" Dat de mindere duo's in die langdurige koppelkoersen aflossingswedstrijden vanaf dat moment desondanks toch niet op gigantische achterstand werden gereden, kan volgens hem niet worden uitgelegd als een gebrek aan strijdlust. „Integendeel, zelfs Maar het systeem is veranderd. De grote koppels kijken naar elkaar en staan niet zo maar een ronde af Het gevolg is. dat ze soms acht. negen minuten achter elkaar aan rijden. En als zo'n ontsnapping is temet gedaan, kan een minder koppel - dat in een achtervolging geen werk heeft ge daan - ervan profiteren door zelf een ronde terug te pakken. Op die manier blijft voor hen de schade beperkt", leg de Post uit. Zo eindigde het zes dagen durende wie- lerevenement van Peter Post toch nog tot diens tevredenheid. Over de publie ke belangstelling had hij zelfs helemaal niets te klagen. Ondanks de economi sche teruggang passeerden dit jaar weer ongeveer evenveel toeschouwers de kassa als in 1981 50.000. Vorig jaar waren dat er 2000 minder De eindstand in de zesdaagse 1 Sercu Pijnen (Bel. Ned 312, op een ronde. 2 Raas Frank (Ned WD1 461, 3 Clark/Allan lAsu.) 339 op 2 ronden 4 Knetemann/Fritz (Ned/WDl.) 276. op 6 ronden; 5 Debosscher/Schumacher (Bel J WD1.) 346, op 9 ronden: 6 Venix/Krlsten (NecU WD1.) 298, 7 Van Vliet/Wiggins (Ned./Aus.) 257. op 10 ronden: 8 Oosterbosch/Rinklin (Ned.'WDl.) 351. op 15 ronden; 9 Oersted/Bau- sager (Den.) 167, op 24 ronden. 10 Zoetemelk/ PeffgénfNed. WD1 222. op 30 ronden llKos/ Priem (Ned 181. Het Nederlandse Koppel Kon Groen - Barend Huveneers heeft de amateur- zesdaagse gewonnen. Groen - Huve neers maakte op de laatste dag de ron de achterstand op de Belgische broers Costermans goed. De puntenvoor- sprong van de Nederlanders, die eerder tn de Maastrichtse zesdaagse zegevier den, was voldoende voor de eindover winning in Rotterdam. Eindstand 1 Groen-Huveneers (Ned.i 165 punten, 2 Costermans - Costermans (Bel.) 116; 3 Nevels - Van Meel (Ned - Bel.) 48. op l ronde 4 De Bie - Vanderaerden (Bel.) 192. 5 Marcussen - Eriksen (Den.i 109; 6 Sawyer - Van Tol (Aus - Ned 86. 7 Moorman - Elshof (Ned.83.8 Neugel - Haltiner (Zwi. 23 punten. Jan Cortenbach. (Door Koen Mijnheer) WAGENINGEN - De veertiende etage van de Wageningse studentenflat biedt een wat rommelige aanblik. Een compositie van knipsels en stickers op elke deur maakt een verflaag overbodig en noopt de bezoeker bovendien tot een uitgebrei de speurtocht. Op zoek naar snelwandelaar Jan Cortenbach, die zich achter een deur verschuilt waarop de tekst 'ingenieur Jan' het enige aanknopingspunt vormt voor niet ingewijde gasten. De behuizing van een topsporter. Jan Corten bach is Neèrlands beste snelwandelaar. Zaterdag komt de Brabander in actie tijdens Indoor Zeeland in Goes. De 23-jarige student loopt in Goes een drie kilometer. Voor de lange afstandspecialist niet meer dan een 'sprintje'. .„Maar", zo verzekert hij, „op zo'n drie kilometer ga je net zo kapot als tijdens een wed strijd over vijftig kilometer". Het snelwandelen staat in Nederland nog maar in de kinderschoenen. Er wordt de laatste jaren weliswaar pro gressie geboekt, maar anderzijds vor men de heupwiegende individualisten niet meer dan een stompje aan de atle- tiekboom. „Een stiefkind", zegt Jan Cortenbach. „Ja. zo kan je het wel stel len Zowel kwalitatief als kwantitatief is het snelwandelen gegroeid, maar het hangt er nog een beetje bij. Dat is ook wel begrijpelijk, want er is tot nu toe nog weinig gepresteerd en dan staat een sport nooit zo in de belangstelling' Toch werden er het afgelopenjaar enke le indrukwekkende resultaten geboekt Met name door Cortenbach zelf, die het afgelopen seizoen benutte om de natio nale records op de 20, de 30 en de 50 kilometer te verbeteren. Vooral de 50 kilometer is voor snelwandelaars een afstand om de brandstoftank op leeg te lopen. „Er heeft wel eens iemand tegen me gezegd; „Bij hardlopen kan je lang zamer gaan als je moe wordt, maar bij snelwandelen kun je gewoon door gaan". Dat is dus niet waar. Daar kan ik GOES - Met meer dan vijfhonderd deelnemers blinkt de zesde Indoor Zeeland, zaterdag in Goes, in ieder geval uit in kwantiteit. Kwalitatief is de bezetting heel wat magerder. „De aardige nummers moet je zoeken", zegt Niek Flipse. een van de organisatoren. De opzet van Indoor Zeeland is echter altijd al gericht geweest op een massale deelname. Boven dien zorgt de organisatie elk jaar wel voor iets bijzonders. Vorig jaar konden gehandicapte sportlieden terecht in de Goese veilinghal (Flipse: „Dat is dit jaar weer zo") en voor de Indoor Zeeland '83 heeft de organisatie opnieuw voor iets aardigs gezorgd. Voor het eerst komen in Zeeland de snelwanderlaars in actie voor een wedstrijd over drie kilo meter. De aanvang van dat onderdeel is 15.55 uur. „We hebben zelfs moeten selecteren omdat er nog al wat aanmeldingen waren van snelwandelaars", verklaart Niek Flipse. Zoals gebruikelijk komt de atletiekjeugd zaterdag morgen in actie vanaf half tien tot ongeveer half twee. Vanaf twee uur zijn de senioren, de A- en B-junioren aan de beurt. Echte toppers zijn er niet. Indoor Zeeland wordt tegelijker tijd gehouden met wedstrijden in de I Jsselhai in Zwolle, waar het komend weekeinde zo'n zestienhonderd mensen in actie komen. Naast het kogelstoten voor heren met Bert de Jonge en Sid-, ney van Hoek is ook de 1500 meter heren vermoedelijk een van de leukste nummers m Goes. Deelnemers zijn onder andere de kersverse senior Henk Peter de Jonge, Johan Breel. Jan de Bart, Gerard Bras en Rian v.d. Broeke Voorts wordt er een revanche gehouden van de C-spelen van vorig jaar in Amsterdam. Jan van Doom uit Eerssel sprong toen 1.95 hoog. terwijl Richard v.dL Gaast uit Vlissingen op 1 90 bleef steken. Beiden zijn inmiddels B-junior en binden zater dag de strijd opnieuw aan. Op het onderdeel hoogspringen komt ook de gehandicapte Jan Botteman in actie. Deze een- benige atleet sprong al 1.65 meter hoog De organisatoren van Indoor Zeeland hebben overigens al hun hoop gezet op de nieuw te bouwen veilinghal in Goes, waarvan de afmetingen in principe voldoende zijn om er een indooratletiekbaan in te plaatsen „Dat blijft toch een harte- wens", zegt de toch wat pessimistische Niek Flipse. „Zo'n baan kost toch ettelijke tienduizenden guldens". Schaamte Om een basis te leggen voor het ko mend seizoen traint Jan Cortenbach momenteel zo'n 130 140 kilometer in de week. Op de sintelbaan, die aan de voet van de studentenflat is gesitueerd, of op de Veluwe. Starende en lachende blikken kunnen Cortenbach al niet meer uit zijn evenwicht brengen „Toen ik vroeger in de omgeving van Stiphout (zijn oorspronkelijke woonplaats, red.i ging trainen, dan iiep ik tot de rand van het dorp hard als ik wegging Daarna ging ik pas snelwandelen. En op de te rugweg precies zo. Zodra ik aan de rand van het dorp kwam ging ik hardlopen" Die schaamte is de Brabander inmid dels kwijt. „Op de Veluwe loop ik meestal hetzelfde rondje. Daar kom je ook vaak dezelfde mensen tegen. Die kunnen wel een of twee keer lachen, maar toch geen zeven dagen in de week". Via de wandelsport kwam Cortenbach op een gegeven moment in aanraking met het snelwandelen. „Ik heb een keer honderd Engelse mijl (ruim 160 kilo meter) non-stop gelopen. Afstanden konden me toen niet meer boeien en ik raakte gefascineerd door snelheid en het wedstrijdelement. Zo rol je van het ene in het andere". De OLAT-atleet is inmiddels een soort wandelende recla mezuil, die stad en land afreist om het snelwandelen nadrukkelijk wat meer in het middelpunt van de belangstel ling te brengen. „Daarom loop ik ook in Goes. Ik heb in alle provincies gelopen, maar nog nooit in Zeeland" Springplank In Helmond realiseerde Cortenbach op 24 oktober van het afgelopen jaar 4.24.16 op de vijftig kilometer. Het ko mend seizoen wil hij nog een kwartier van die tijd afhalen om in aanmerking te komen voor uitzending naar de we reldtitelstrijd in Helsinki „Dat moet een springplank zijn voor de Olympi sche Spelen", vertelt hij. „Ik ben er bij na van overtuigd dat ik die 4.10 kan lopen". Vijftig kilometer snelwandelen. Twee keer zo lang onderweg als een goe de marathonloper. Hoeveel energie een dergelijke afstand vergt blijkt wanneer Cortenbach zegt. „Je bent na afloop al gauw een kilo of vier lichter. Dat vreet aan je. 's Avonds ben je te moe om te slapen en vlak na zo'n wedstrijd kan je niet eten van vermoeidheid". „Zo'n vijftig kilometer, daar zie ik al tijd vreselijk tegen op. Je loopt ver schrikkelijk geconcentreerd. Tijdens de laatste vijf kilometer tel je iedere honderd meter af. De laatste tien kilo meter worstel je met jezelf, dat geldt voor iedereen. Daarom is het middel ste gedeelte toch het belangrijkste- Meestal loop je de eerste tien kilome ter in een groepje. Daarna gaat het er om wie het snelst de volgende dertig kilometer kan afleggen. Je moet het zelf goed aanvoelen en je moet niet bang zijn om een kwartier achterstand op te lopen. Dat moet je durven. Het is een kwestie van ervaring, want vroe ger wilde ik ook altijd met de eersten mee. Nu kan ik tijdens een wedstrijd een heleboel mensen passeren. Zij de tik en ik de kick". Ervaring heeR Cortenbach er ook toe gebracht selectief te zijn met wedstrij den over monsterafstanden als vijftig kilometer „Als je zes of zeven keer per jaar een vijftig kilometer loopt, dan merk je dat op een gegeven moment wel. En je moet toch ook doorgaan met trainen. Na zo'n vijftig kilometer ga je de volgende dag toch weer wat lopen, want direct na afloop van zo'n wedstrijd loop je niet meer dan een of twee kilo meter uit". Per jaar loopt Cortenbach zo'n vier- k vijfduizend kilometer. Daar naast loopt hij voor de afwisseling ook nog wel eens hard 115.38 op de vijf kilo- meteri en verder fietst hij bij tijd en wij le van Wagemngen naar Stiphout (85 km). „Een snelwandelaar mag eigenlijk niet te veel fietsen. Dat is niet goed voor de spieren, maar ik doe het te graag om het te laten". Concentratie De Brabander, die in Wageningen 'vee teelt' studeert, heeft vermoedelijk nog heel wat jaren te gaan als snelwande laar. „Bij de EK in Athene was de ge middelde leeftijd op de vijftig kilome ter 30 jaar en in Moskou won een man van 42 jaar nog een medaille. Het is net als bij de marathon. Daar zie je ook geen mensen van beneden de 25 op de bestenlijst staan". In Goes moet Cor tenbach bet voornamelijk op snelheid klaren. Drie kilometer voluit gaan. Een aanslag op de conditie en de con centratie. Snelwandelaars moeten voortdurend contact houden met de ondergrond. „Slordigheid is een zwak punt", zegt de snel wandelende stu dent dan ook. .Je moet de hele tijd op blijven letten". GISSINGEN - Vanuit de hele provin- (komen zaterdag jeugdturnsters en Msjes naar de Van Duy ven voorde •rthal in Oost-Souburg voor het ibkampioenschap van VTV. De Vlis- tgse vereniging heeft bij de voorin- krijving een groot aantal talentvolle Hferen ingedeeld. De wedstrijden finnen zaterdag om 10.00 uur. anshebbers voor de eindzege zijn on- twjjfeld de meisjes van Delta Sport tZierikzee. Zo hebben bij de meisjes ider andere Sandra de Keyzer en Nyn- i Botterweg ingeschreven. Bij de ugdtumsters zijn Erna en Astnd van ïSpek kandidaat voor de titels, (volgende verenigingen komen in het impioenschap van VTV aan bod: Del- Sport uit Zierikzee. Volharding uit «s. Kwiek uit Bruimsse. Astrow uit üiburg. Veerkracht uit Prinsenbeek 'Thor uit Sas van Gent. 45SINGEN - De Zeeuwse atleet Ri Reijnierse heeft in de buurt van "fen op Zoom een cross voor mili- Irtn op zijn naam gebracht. I finishte na 7000 meter met een voor tong van zeven seconden op Ko van Griek en van 55 seconden op Rinus loense. Door die zege was Reijnierse ker van de eerste plaats in het eind- Bsement over een aantal veldlopen. de Duitse lotto van woensdag zijn de %nde winnende getallen getrokken. 15 22 32 34 36 37. Reservegetal; 18. iMBURG - In de Westduitse lotto Piel 77' werden woensdag de volgende "mende getallen getrokken; 08 2 86 9 TERNEUZEN - Na twee mislukte pogingen in het verleden, ziet het er naar uit dat het eerste Zeeuwse biljartkampioenschap op 2, 3 en 4 april van dit jaar wel alle kans van slagen heeft. De organisatie van dit titeltoernooi is deze week globaal bekeken. Een paar topspelers en de initiatiefnemer. Jan Roovcrs uit Terneuzen, kwamen tot de conclusie dat deze eerste Zeeuwse confrontatie haal baar moet zijn. De tien beste biljarters van Zeeland zullen een toernooi afwerken in de spelsoort kader 38/2. Voorheen heeft men zich in de opzet van zo'n toernooi verslikt. Het werd të groot aangepakt en er was weinig of geen ruggespraak met de drie betrok ken biljartdistricten (Schouwen-Dui- veland. Walcheren. De Bevelanden en Zeeuwsch-Vlaanderen. „Met het toer nooi dat nu op stapel is gezet gaan we vooral op de sportieve toer en hebben we de interesse die bij de deelnemers leeft voorop gezet Voor een dergelijke aanpak zijn de diverse districtsbestu- ren gepolst. Daar is dit initiatief bijzon der positief ontvangen", aldus Roovers, die de organisatie op zich neemt. „Van zelfsprekend, juichen we zo'n toernooi toe", laten de voorzitters Cor Dirven Zeeuwsch-Vlaanderen i. Willy Moes (Walcheren/De Bevelanden) en wedstrijdleider Paul Bodbijl (Schou- wen-Duiveland) weten. „Het geeft een overzicht van de Zeeuwse biljartsport op topniveau en heeft daarnaast een propagandistische waarde Het kan mogelijk de opening betekenen voor dergelijke evenementen in andere spel- soorten" Als prettige bijkomstigheid zien de drie distnetsbestuurders het contact tussen de spelers uit de diverse districten. Die wens leefde vooral in 'Walcheren'De Be velanden' en 'Schouwen-Duiveland' al een hele tijd. Nu er een goede kans be staat dat het toernooi er ook komt. zijn vooral de kandidaten uit die districten dan ook erg enthousiast. Enthousiast „Ik heb het bij de spelers die hiervoor in aanmerking komen voorzichtig aan gekaart. Zonder uitzondering reageer de men uiterst positief. Men vindt het een eer om voor een Zeeuwse titel strijd uitgenodigd te worden", rea geerde Paul Bodbijl. Willy Moes stelt zich vooralsnog wat gereserveerder op: „Een gelukkige gedachte, waar we helemaal achter kunnen staan. Alvo rens deze 'Zeeuwse' echter aan de le den te verkopen, wil ik toch wat meer informatie. We zijn in het verleden nogal gretig op initiatieven in die rich ting ingesprongen. Toen de organisa tie in elkaar zakte.' betekende dat een teleurstelling voor onze mensen. En daar willen we in de toekomst gevrij waard van blijven", zegt Willy Moes enigszins begrijpelijk. Cor Dirven bouwt een dergelijke reser ve eveneens in: „We hebben van de plannen gehoord. We weten nu ook wie er achter zitten en tevens dat de organi satoren vooral uitgaan van het sportie ve aspect. Dat schenkt vertrouwen, We zullen dit historische gebeuren (een eer ste Zeeuwse titelstrijd), vanuit het dis- trictsbestuur zoveel mogelijk steun ge ven". aldus Dirven In het biljarlcenirum van Dallinga in Sluiskil zullen op die selectie - aange nomen dat de spelers de uitnodiging accepteren - Theo Platjouw, Louis Dallinga, Frits Bakker, Johnny Rot tier, Peter Snelders en Theo Tas Zeeuwsch-Vlaanderen vertegenwoor digen, terwijl de overige districten vier spelers aan de start brengen. Finalisten Die vier resterende finaleplaatsen (het toernooi wordt betwist in twee poules van vijf) worden geleverd door Schou wen-Duiveland en Walcheren De Beve landen. „Daarbij verwacht ik dat we mogelijk een voorselectie toe moeten passen," aldus Paul Bodbijl Hij ver wacht dat Ger Monster, Adn Geelhoed en Rinus Lems kandidaat zijn: „Men is vreselijk enthousiast, maar het trio Ri- ni Oostdijk. Hans Bruynzeel en Jan Ha melink zal de kans op dit titeltoernooi natuurlek ook graag aannemen We moeten nog bekijken hoe die laatste vier er komen. Een voorwedstrijd tus sen dat zestal, waarm de definitieve plaatsing wordt afgedwongen, lijkt het meest logische." aldus Bodbtjl. De organisatie zal in samenwerking met de drie Zeeuwse districten de uit eindelijke indeling maken. Zeker is in elk geval al dat het Zeeuws-Vlaamse district drie geplaatste spelers levert. Dat zijn op basis van de resultaten van dit seizoen Theo Platjouw (Axel). Louis Dallinga (Sluiskilen Frits Bakker (Ter- neuzen). Die spelers hebben in de natio nale voorwedstrijden en in het onlangs gehouden bekerkader in Sluis moyen nes gespeeld van boven de twintig. Van de overige Zeeuws-Vlamingen zijn ook Johnny Rottier, Peter Snelders en Theo Tas geselecteerd aan de hand van de nationale ranglijsten. Rottier en Tas spelen derde klas kader en Snelders is dit jaar naar de tweede klas gepromo veerd De sterkste van dit drietal was m Sluis overigens Johnny Rottier met duidelijk verschil Het ligt min of meer voor de hand dat hij als vierde speler de voorkeur krijgt bij plaatsing. Het restant van het deelnemersveld wordt door loting ln twee poules inge deeld. De tien Zeeuwse biljarters spelen zonder handicap (naar 200 caramboles) en op de laatste dag gaan er vanuit ie dere poule twee naar de finaleronde. De wedstrijden zullen onder leiding staan van de districtsbesturen, die vermoede lijk ook de gediplomeerde arbiters zul len aanwijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13