'Dubbele beglazing levert wel besparing van gas op! 10 Vakantiegangers maken weinig gebruik van diensten huisarts HYPOTHEEK RENTE JAAR VAST Zuid-Holland wil zekerheid over splitsing PZC/provincie CEZ VOORZITTER WEERLEGT FABELTJE Zeeuwse bibliotheken leenden meer uit Door verkorting periode toch stageplaatsen in zeevaart Politieman beboet voor schoppen van arrestant WOENSDAG 19 JANUARI 1983 lADVERTENTIE ARNEMUIDEN - „Verhalen waarin gesuggereerd wordt, dat isolerende beglazing geen besparing van gas oplevert, horen thuis in de prullebak. Dat men door het sluiten van de gordijnen net zoveel gas bespaart als met dubbele ruiten, is nonsens. Dan zou je zeer zware gordijnen moeten gebruiken en die 24 uur per dag moeten dichthouden. Je zou dan net zo goed je ruiten kunnen dichtmetselen". Verontwaardigd reageerde de voorzitter van de Coördinatiegroep Energiebesparing Zeeland (CEZ), de heer J. Tevel op publicaties waarin het isoleren van woningen werd ontraden. Hij hield zijn toespraak dinsdagmiddag in verenigingsgebouw De Arne in Arnemuiden, waar de PZEM en de CEZ een driedaagse energiebeurs openden. De heer Tevel stelde daarbij dat de re- zoveel winst per kubieke meter gas cente renteverlagingen bij gelijkblij- maakte als nu. De heer Rozemond leg- vende overheidssubsidies een voordeel de de verantwoordelijkheid voor de ho- opleveren van dertig procent, wanneer ge energieprijzen volledig bij het ryk. geld wordt geleend om isolerende ..Jaarlijks stromen er steeds hogere maatregelen uit te voeren. Hij noemde winsten op gas naar de schatkist, maar alle voordelen van het isoleren van wo- 'Den Haag' vindt het nog altijd niet ge- nog eens op en zei afsluitend: 7,De woonlasten kunnen omlaag, de werkgelegenheid wordt bevorderd en de behaaglijkheid in de woning wordt vergroot. Word dus wakker en isoleer". De burgemeester van Arnemuiden. de heer M. M. Markusse, wees in zijn toe spraak op de energiebesparende maat regelen. die de gemeente inmiddels heeft uitgevoerd. Door het aanbrengen van een afdekdeken in het Amemuidse zwembad wordt jaarlijks 21.000 kubie ke meter gas bespaard, zo zei hij. Verder heeft de woningbouwvereniging Arne muiden al haar 330 woningen inmiddels geïsoleerd. PZEM-voorlichter C. J. Rozemond zei in zijn rede dat de PZEM niet de schuld mag krijgen van de hoge energieprijzen. Hij kon zich voorstellen dat het publiek wat verbaasd heeft gereageerd op de miljoenenwinst van dit nutsbedrijf. Hij stelde evenwel met nadruk, dat de PZEM in de jaren zestig, toen een 'kuub' gas nog zevèn cent kostte, net noeg", luidde de mening van de heer Rozemond. Open fietsen Na de toespraken verrichtte burge meester Markusse de officiële ope ningshandeling. Hij werd daarbij voor de keus gesteld tussen een druk op een knop, waarmee een treintje in bewe ging zou worden gesteld, en het 'open- fietsen' van de manifestatie. Hij koos voor het laatste en wekte daarbij al fietsend een aanzienlijke hoeveelheid energie op. De energiebeurs is van daag, woensdag, en donderdag nog ge opend van drie tot half zes en van ze ven tot negen uur. Op de beurs worden belangstellenden uitgebreid geïnfor meerd over alle facetten van bcspa- ringsmogelijkheden op energie. De beursmedewerkers geven mondelinge en schriftelijke informatie en leveren tips aan degenen die zelf hun woning willen isoleren. Verder worden allerlei energiebesparende vindingen in prak tijk gebracht. Een nieuw Bouwfonds-aanbod om uw woonlasten voor lange re tijd op een laag rente-niveau vastte leggen.Voor nieuwbouw en bestaande woningen. Informatie bij uw makelaar, assurantie-tussenpersoon, het Bouwfonds-infocentrum te Middelburg: Korte Delft 2,01180-27158 of door onderstaande coupon. DALEND GEBRUIK BIBLIOBUSSEN RUIMTE VOOR ALLE TWEEDEJAARS STUDENTEN I Coupon in gesloten envelop I zonder postzegel naar I Bouwfonds, I Antwoordnummer 4 4330 WB Middelburg VLISSINGEN - DEN HAAG - Alle 427 tweedejaars studenten van de vierjari ge opleidingen tot stuurman of scheepswerktuigkundige aan de negen instituten voor hoger zeevaartonder- wijs kunnen volgend studiejaar stage lopen. De grote handelsvaart heeft voor deze praktijkstage slechts 217 'ge wone' plaatsen beschikbaar. Door de stage te verkorten en intensiever te maken zouden die plaatsen echter ten goede kunnen komen aan alle studen ten. Het ministerie van onderwijs en weten schappen is de verkorting van de stage- duur en overige wijzigingen overeenge komen met het ministerie van verkeer en waterstaat, de Koninklijke Neder landse Redersvereniging, de federatie van werknemersorganisaties in de zee vaart en de HBO-raad. In nader overleg wordt gezocht naar een blijvende oplos sing voor de stageproblematiek. Het is nog niet bekend in hoeverre de stage wordt verkort. De studenten van de ho gere zeevaartschool liepen tot nu een stage van 365 vaardagen aan boord van Nederlandse schepen. Verwacht wordt, dat deze periode wordt teruggebracht tot 200 dagen of zelfs de helft van de huidige periode. MIDDELBURG - De Goese politieman H. van G. (29) is door de politierechter in Middelburg veroordeeld tot een boe te van 500 gulden, omdat hij in septem ber vorig jaar bij een poging om een vluchtende arrestant te overmeeste ren de man tegen het hoofd schopte. Hij deed dit toen een collega tijdens Dalende bcHocftC meen met de betrokkene Het aantal tweedejaars studenten is momenteel groter dan het aantal sta- een handgemeen met de betrokkene het onderspit dreigde te delven. Politierechter mr J. H. Verstegen volg de in zijn vonnis de visie van de officier, die meende dat Van G. nog andere mid delen ten dienste hadden gestaan om net verzet van de arrestant te breken. De strafmaat viel echter aanzienlijk milder uit dan de geëiste 750 gulden boete. De zaak tegen Van G. werd al op 4 januari behandeld, maar bij uitzonde ring deed de politierechter toen niet on middellijk uitspraak. Hoger beroep niet ontvankelijk verklaard door Haags gerechtshof DEN HAAG - Het Haagse gerechtshof heeft de 51-jarige B. V. uit Bavel niet ontvankelijk verklaard in diens hoger beroep tegen het vonnis van de recht bank te Middelburg, die hem veroor deelde tot zes maanden gevangenis straf waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar we gens medeplichtigheid aan het plegen van inbraken en diefstallen. Dat gebeurde in twee woningen aan de Blauwedijk te Middelburg waar een aantal sieraden werden gestolen. Ook in andere plaatsen zou verdachte dief stallen hebben gepleegd, zo constateer de de procureur-generaal bij het hof en eiste de bevestiging van het genoemde vonnis. Verdachte bekende hetgeen - hem werd verweten, hij zou de feiten uit geldgebrek hebben gepleegd. Hij zou ook degene zijn gewesest die aan ande ren de tip had gegeven voor inbraak in een woning aan de Reigerstraat te Mid delburg waar eveneens sieraden wer den gestolen. Door de reclassering werd een alternatieve straf bepleit. Om juri dische redenen verklaarde het hof ver dachte niet ontvankelijk in diens hoger beroep, zodat de straf blijft gehand haafd. Motel Renesse aangesloten bij Best Western Hotels Holland RENESSE - Motel 'De Zeeuwse Stro men' in Renesse heeft zich samen met 25 andere hotels en motels in Neder land, per 1 januari 1983 aangesloten bij Best Western Hotels Holland. Best Western Hotels Holland is een sa menwerkingsverband tussen hotels en motels op het gebied van management, marketing en reserveringen. De organi satie zal gaan samenwerken met Best Western International, de grootste ho- telgroep ter wereld, met 2900 hotels in 25 landen. Alle Nederlandse Best Western hotels zullen worden aangesloten op het STAR-computersysteem van de hotel- groep Via dit sysyeem kunnen binnen 30 seconden reserveringen bij alle aan gesloten bedrijven over de hele wereld worden gemaakt. geplaatsen op schepen dat wordt aan geboden, in verband met de behoefte aan koopvaardij-officieren, die de ko mende jaren zou kunnen afnemen. Daar wordt momenteel wel rekening mee gehouden, ondanks toch weer op timistische berichten van de laatste tijd over aankoop van nieuwe schepen. Wanneer de stageperiode is verkort wordt in het onderwijs aan de scholen wel meer aandacht gegeven aan simu latietechnieken en de veiligheid op zee, aldus het ministerie van onder wijs. Van de 427 tweedejaars studenten die stage-nieuwe-styi zullen lopen, volgen er 222 de opleiding tot navigator (stuur man) en de overigen die tot scheeps- Visbedrijf voert produktie weer langzaam op breskens - Het visverwerkende bedrijf 'Zeeland Fish Industry' in Breskens heeft deze week de produktie weer enigszins opgevoerd. Er zijn zeven werknemers opnieuw in dienst geno men na dat eind vorig jaar twintig Turkse vrouwen werkloos werden toen hun tijdelijke arbeidscontract bij het Breskense bedrijf niet werd ver lengd. De tijdelijke impasse heeft te maken met de teruglopende aanvoer van vis, die geschikt en betaalbaar is voor de verwerkende industrie. Door het slech te weer van de afgelopen weken zijn de prijzen flink gestegen zodat de produk tie bij 'Zeeland Fish Industry' noodge dwongen moest worden teruggedraaid. De zeven werknemers zijn allen Turkse vrouwen uit Sas van Gent. Het Bres kense bedrijf heeft nu weer 27 perso neelsleden aan het werk. Directeur T. Boersma benadrukte dat het nu een moeilijke tijd is voor het be drijf, omdat de aanvoer van vis de afge lopen weken slecht is geweest. Daar naast kampt het bedrijf met veel con currentie, waardoor de opstartperiode bepaalde onzekerheden meebrengt. „We zifri nu nog in opbouw. Ik denk dat we pas na een jaar stabiel kunnen draai en". Momenteel verwerkt het bedrijf hood- zakelijk schol en tong Aanvoer van ka beljauw is er vrijwel niet. waardoor deze vis veel te duur is voor industriële ver werking. werktuigkundige. De opleidingen zijn gevestigd in Amsterdam (2), Delfzijl, Den Helder, Rotterdam (2), Utrecht, Vlissingen en West-Terschelling. In Vlissingen gaat het in totaal om 130 leerlingen van het Maritiem Instituut De Ruyter, van wie 74 een opleiding tot stuurman volgen en 56 voor scheeps werktuigkundige. Van hen hebben er 79 al een stageplaats. Ongeveer dertig leerlingen zouden geen stageplaats hebben kunnen krijgen, wanneer deze regeling niet zou zijn getroffen, zo liet de directie van de school desgevraagd we ten. j Ik wil meer informatie over j de Bouwfonds-hypotheek j met 10 jaar vaste rente. Naam: I Adres: I naars. Telefoon I r. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten I I VLISSINGEN - De bibliotheken in Zeeland hebben in 1982 meer boeken en tijdschriften uitgeleend dan in 1981. De bibliobussen daarentegen, die een beperkte dienstverlening kunnen uit voeren, hadden afgelopen jaar te ma ken met een daling in het gebruik, al dus een persbericht van de provinciale bibliotheek van Zeeland. Bevestiging van vonnis geëist wegens rijden onder invloed DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft beves tiging van het vonnis geëist tegen de 38-jarige J. B. uit Zierikzee wegens rij den onder invloed. De man reed in Borssele van de dijk aan de Israëlweg en verklaarde daarna van de schrik een fles jenever en vijf glazen bier te hebben gedronken. De politierechter hield het echter op rijden onder in vloed voordat het ongeluk gebeurde en veroordeelde de man tot twee weken ge vangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs. Tegen dit vonnis tekende B. beroep aan. Ook bij het Haagse gerechtshof hield de Zierikzeeènaar zich aan de uit leg van het drinken van jenever en bier nadat hij van de dijk was gereden '.Waardoor raakte U dan van die dijk?", wilde de president van het hof weten, waarop geen duidelijk antwoord kwam. Wel was een alcoholpromillage van 2,89 in het bloed van verdachte geconsta teerd en dat is abnormaal hoog. De procureur-generaal, mr H. A. van Ee. vond het verhaal van verdachte weinig geloofwaardig en hield het erop dat de fles jenever was genuttigd voor het on geluk gebeurde. Verdachte is reeds eer der wegens een soortgelijk feit veroor deeld. Er ligt nog een nieuw proces-ver baal te wachten. Arrest op 28 januari. VLISSINGEN - De dames T. Schreij en N. Goetheer uit Vlissingen, beiden be gin dertig, zijn dagelijks op het Vlis- singse strand te vinden voor een ver koelende duik. Al twee jaar zwemmen zij elke dag, zomer en winter, een tien tal minuten in zee om, zoals zij zeggen, de conditie wat bij te houden. Een an dere groep, bestaande uit twee dames en drie heren, onder wie het raadslid V. J. A. Wilkens, duikt steevast elke mor gen om kwart voor zeven in het koude Westerscheldcwater. Deze winter zijn de zwemmers gespaard gebleven voor zware ontberingen, doordat met name de eerste weken van januari bijzonder warm zijn geweest voor de tijd van het jaar, zoals blijkt uit gegevens van het KNMI in Vlissingen. De heren Tavemer, Kortekaas en Wil kens en de dames Bakker en De Kam duiken elke morgen om kwart voor ze ven in het zilte nat, zomer en winter. „Het is net een omgekeerde sauna", al dus de heer Wilkens, „als je eruit komt gloei je helemaal. Je voelt je dan de rest van de dag bijzonder fit. Je bent tot meer in staat". Die mening zijn ook de dames Schreij en Goetheer toegedaan. Sinds twee jaar proberen zij elke dag even te zwemmen. „Maar bij vorst wordt het moeilijker" aldus mevrouw Schreij, „als het echt gaat vriezen stoppen we er een tijdje Uit de woorden van een medewerker van het KNMI blijkt dat de dames zich daar voorlopig geen zorgen over hoe ven te maken. De winter is tot nu toe nauwelijks merkbaar geweest en het is volgens hem het meest waarschijnlij ke dat dit beeld de komende weken DEN HAAG-Gedeputeerde staten van Zuid-Holland willen snel we ten welk standpunt minister Riet kerk van binnenlandse zaken hul digt ten aanzien van de splitsing van de provincie Zuid-Holland. Er is binnen het college enige zorg ontstaan over de argumenten waarvan het kabinet zich heeft be diend om de splitsing van Overijs sel niet door te laten gaan. Deson danks gaan gs ervan uit dat de splitsing per 1 januari 1987 ge woon doorgaat. Volgens gedeputeerde Boone (pvda) hebben alleen financiële en geen bestuurlijke overwegingen een rol gespeeld bij de beslissing om Overijssel niet te splitsen. Aan gezien de splitsing van Zuid-Hol land (in Rijnmond en Midden-Hol land) nog een slordige twintig mol- joen meer vergt dan die van Over ijssel (namelijk vijftig miljoen gul den) is het nu de vraag hoe het kabi net tegenover de splitsing van zijn provincie staat. Een woordvoerder van het ministe rie verklaarde dinsdag dat daar wordt gewerkt aan de memorie van toelichting op het wetsontwerp tot splitsing van Zuid-Holland. Het ligt volgens hem wel degelijk in de bedoeling nog dit jaar de opdeling van Zuid-Holland in twee provin cies 'nieuwe stijl' in de kamer te be handelen. Binnen afzienbare tijd zal weer bestuurlijk overleg plaats vinden over de financiële kanten van de splitsing, aldus de woord voerder, die overigens benadrukte dat minister Rietkerk zich wat be treft deze hele kwestie nog moet in werken. blijft bestaan. Met name de eerste we ken van januari waren erg warm, met een gemiddelde temperatuur van 6,9 graden Celsius en slechts éèn dag waarop de minimumtemperatuur be neden het vriespunt kwam. Door de vrij sombere decembermaand vertoont de winter dit jaar een 'niet zo abnormaal beeld', aldus de KNMI-me- dewerker. De gemiddelde temperatuur over januari is op dit ogenblik echter gelijk aan die van de winter van 1974/ '75, de zachtste winter sinds men in 1706 met de waarnemingen begon. De relatief hoge temperaturen in de eer ste weken van 1983 hebben ook gevol gen voor de natuur Op verschillende plaatsen in Zeeland staan bloemen in bloei, die onder normale omstandighe den nog geruime tijd op zich zouden la ten wachten. Volgens deskundigen zul len met name de bolgewassen, zoals hyacinten, narcissen, sneuwklokjes en crocussen, die nu al gedeeltelijk boven de grond staan, de bloeiperiode door de hoge temperatuur vervroegen. Fruitteelt Terug van een fris bad: links Nellie Goetheer, rechts Tim Schreij. De fruittelers bezien het weerbeeld met enige argwaan, al is het nu nog niet zo dat er sprake is van een zorg wekkende toestand. „Als het weer nog een maand zo blijft, ontstaat het ge vaar dat een plotselinge vorstperiode schade aanricht aan de dan al ver ont wikkelde knoppen", aldus de heer C. Korteve, landelijk voorlichter van de stichting proefstation voor de fruit teelt. „Een ander risico is, en dat geldt met name voor de peren, dat de fruit bomen te vroeg in bloei raken zodat nachtvorst flinke schade aan de bloe men kan aanrichten. Maar op dit mo ment is er zeker nog geen reden tot pa niek. De knopontwikkeling bevindt zich nu nog in et stadium van de win- terrust". Ook in de akkerbouw ziet men de gevol gen van de hoge temperatuur van de laatste weken, maar het enige pro bleem dat men voorziet is een te snel uitschieten van het onkruid, waardoor de bestrijding ervan wordt bemoeilijkt „En de wintertarwe loopt meer uit dan normaal, maar dat is geen probleem" aldus een medewerker van het consu lentschap voor de akkerbouw. BURGH-HAAMSTEDE - Vakantie gangers in de gemeente Westerschou- wen gaan betrekkelijk weinig naar de dokter, en als ze dat al doen, meestal voor acute klachten. Van misbruik of ongewenst gebruik van de diensten van de huisartsen in de toeristenplaat sen is geen sprake. ging. Want ook hij stelde vast dat vakantiegangers zich niet riskant ge dragen en zeker met vaak ziek zijn of snel naar de dokter gaan. De Wester- schouwense huisartsen, mevrouw G. van Beek-Verbeek, J. Flach en J. Philip Stenger onderschrijven dit. Zelfs bij een erg ruime defintie van het begrip 'on- Drie huisartsen in Westerschouwen ko- juist gebruik' registreerden zij afgelo- men tot deze conclusie op grond van een afgelopen zomer gehouden onder zoek. dat aantoonde dat vakantiegan gers een lage medische consumptie hebben. Een en ander komt duidelijk overeen met de bevindingen van een andere Zeeuwse huisarts. J. P Bekker, die in 1979 de medische consumptie van vakantiegangers in Oostkapelle na pen zomer met meer misbruik of onjuist gebruik dan twee procent van alle arts- patient-contacten. Bekker vergeleek de zogenaamde pre sentatie cijfers dat wil zeggen, het aan tal ziekte-episodes waarvoor de huis arts geraadpleegd wordt per 1.000 aan wezige personen per kwartaal, van vakantiegasten in Oostkapelle met die van de Continue Morbiditeits Registra tie (registratie aantal sterfgevallen) van het Nijmeegs Huisartsen Instituut (CMR). Het presentatiecijfer van de toe risten was 155 tegenover 437 van de CMR. In het ziekte aanbod van de vakantiegangers waren acute ziekte episodes oververtegenwoordigd. Ongewenst De drie Schouwse huisartsen brengen van hun bevindingen verslag uit in het blad Medisch Contact. Van 19 juli tot en met 15 augustus 1982, dus 28 aaneen gesloten hoogseizoendagen, regi streerden zij 2.389 arts-patient contac ten. In slechts zeven gevallen (0,3 pro cent) moest het bezoek aan de arts wor den aangemerkt als ongewenst ge bruik. De artsen tekenen hierbij aan. dat zelfs wanneer alle 23 gevallen van periodieke controles (1.0 procent) en éenvierde deel van de 76 niet-acute klachten '3,2 procent) als ongewenst gebruik zou worden beoordeeld, het totaal onder deze noemer niet meer dan twee pro cent zou bedragen. In april 1982 vroeg de toenmalige minis ter van volksgezondheid mevrouw Gardeniers, zich in een schrijven aan de Ziekenfondsraad af. of terugdringen van medische hulp buiten de eigen woonplaats bewerkstelligd zou moeten worden, met iuuih. b««u met beoogd gebruik van die hulp. Maar de drie Schouwse artsen hadden toen al de overtuiging dat de vakantiegangers bepaald geen misbruik van hun dien sten maakten. En zij legden zich er op toe dit middels een onderzoek en met cijfers te staven. Van alle 2.389 arts-patient contacten, waarbij in Westerschouwen vakantie gangers betrokken waren, betroffen 2.220 contacten acute klachten (92,9 procent). 76 niet-acutc klachten 13.2 procent). 63 een voortgezette behande ling (2,6 procent), 23 periodieke contro les (1.0 procent) en zoals reeds aangege ven slechts zeven ongewenst gebruik (0,3 procent). De Zeeuwse bibliotheken leenden ln 1982 3,5 procent meer uit dan in 1981 (4.671.908 in 1982 tegen 4 513.605 in 1981). Van dit aantal vond 2,4 procent van de uitleningen plaats in één van de drie bibliotheken m Zeeland, namelijk de provinciale bibliotheek, de muziek bibliotheek in Middelburg en de techni sche bibliotheek in Vlissingen. Het toenemend gebruik kan verklaard worden door de volgende redenen: de Zeeuwse bibliotheken werken al jaren aan het in stand houden van het niveau van de dienstverlening, zy kun nen het hoofd bieden aan het toene mend gebruik door uitbreiding van de samenwerking tussen de verschillende bibliotheken en door automatisering van de uitleenadministratie en de cata loguswerkzaamheden. de huisvesting van verschillende bi bliotheken is de laatste jaren aange past aan moderne maatstaven. de Zeeuwse bevolking bUjkt ln het bestedingspatroon van de vrije tijd, die belangrijk beïnvloed wordt door de enorme werkloosheid, een steeds grote re plaats voor het lezen in te ruimen. werden de bibliotheken tot enkele ja ren terug meer voor recreatieve doel einden gebruikt, nu krijgen bibliothe ken steeds meer informatieve en educa tieve taken. de bibliotheken werken steeds meer samen met instellingen uit het onder- wijs, het sociaal-educatief werk en de volwassenen educatie, waardoor de ge bruikers van laatstgenoemde groepen meer op de gebruiksmogelijkheden van de bibliotheken worden gewezen. Het jaarverslag van de samenwerkende bibliotheken, dat half juni versehynt, zal informatie geven over het functione ren van de bibliotheken. Geslaagd verloop Zeeuwse filmdag in Kruiningen MIDDELBURG - De organisatoren van de 17de Zeeuwse filmdag, die afgelo pen zaterdag in Kruiningen is gehou den, zijn tevreden over het verloop van deze dag. De ruim honderd belangstel lenden konden in het Kruiningse dorpshuis ruim veertig films en twaalf videobanden bekijken, die allen be trekking hadden op het sociaal-cultu reel werk, het jeugd- en jongerenwerk, het vrouwenwerk en het vormings werk. De thema's van de films waren onder meer: baanloosheid. milieuvervuiling, verslaving, onderdrukking ln Zuid-Afri- ka en El Salvador, opkomst van neo naziorganisaties in de Bondsrepubliek en Oostenrijk, vrouwenemancipatie en jeugd- en jongerenproblemaüek. De filmdag was georganiseerd door het Zeeuws Steunpunt voor Volwassenene ducatie. het Zeeuws Service- en Infor matiebureau en vier provinciale instel lingen voor het maatschappeUjk acti- veringswerk, emancipatiepatiewerkers in Zeeland, het Bureau Vorming in Goes en het vormingswerk voor werkende jongeren in Midden-Zeeland. GERECHTSHOF Lagere boetes geëist voor handel in drugs en overtreding van de vuurwapenwet DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft tegen de 20-jarige Terneuzenaar R. P. R. lage re boetes geëist wegens handel in ver dovende middelen en verboden vuur wapenbezit. Verdachte werd op 20 ok tober aangehouden met zijn auto, waarin driehonderd gram hasjisj bleek te zitten. Drie dagen later trof de politie bij een controle een vuurwapen in R-'s auto aan. Voor eerstgenoemd feit veroordeelde de politierechter in Middelburg ver dachte tot vyfhonderd gulden boete en voorwaardelijk twee weken gevange nisstraf, voor het tweede feit tot even eens vyfhonderd gulden boete en voor waardelijk drie weken gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar en ont trekking aan het verkeer van het wa pen. Tegen beide vonnissen tekende R. P R. beroep aan by het Haagse gerechtshof. Hy verklaarde niet te handelen in ver dovende middelen, maar de hasjis voor eigen gebruik in bezit te hebben. Hy vond de opgelegde straf derhalve te zwaar. Getuigen verklaarden echter dat R wel in verdovende middelen han delde. Zy hadden hem van foto's her kend en in Belgie hadden zy het adres van verdachte gekregen. De procureur- generaal achtte de bewyzen tegen de Terneuzenaar voldoende maar wilde de geldboetes wel enigszins verminderen gezien het inkomen van R. P. R. Voor het eerste feit stelde hy voor een boete van tweehonderd gulden op te leggen, en voor het tweede feit een boe te van 250 gulden. Arrest op 27 januari. Culturele raad Vlissingen bijeen VLISSINGEN - De sectie amateuristi sche kunstbeoefening van de Culturele Raad Vlissingen houdt morgen, don derdag, een vergadering in Bachten Komme. Naast het huishoudeUjke ge deelte komt een mogeiyke subsidie voor een eventuele uitvoering van de Goese operette vereniging in Vlissin gen aan de orde. Bovendien wordt be sproken in hoeverre de uitvoering van de Goese Operette Vereniging de voor- leur verdient boven een professionele uitvoering door bijvoorbeeld het Offen- bachtheater uit Koln.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 9