Kolencentrale Borssele door 'sftirry-systeem' goedkoper' 'Nieuwe banen overheid alleen op basis werkweek van 36 uur' Oost-Souburgers boos over afsluiten straat Meeste vacatures hervormde predikanten op Walcheren UN,EG KOLENHA VEN DAN NIET NODIG WISSEL SCHOUWEN Wissel Zeeaws-Vlaanderen WISSEL BEVELANDER Jeen Borsels erzet tegen iolencentrale Goede respons Sasse ouderen op enquête BESTUURDERS ABVA/KABO IN TERNEUZEN PEIN^NSZAND - Toepassing van een speciaal ontwikkelde methode voor het natte lossen, transfrteren en opslaan van kolen, maakt de nieuw te bouwen kolengestookte electriciteitscen- tra]ean de NV PZEM bij Borssele aanzienlijk goedkoper. Bovendien is gebruikmaking van dit jQgeiamde 'slurry-systeem' véél milieuvriendelijker dan de ouderwetse, droge technieken. Wan- neeïle 'natte manier' wordt toegepast, vervalt de noodzaak om voor het lossen van PZEM-kolen jeniieuwe insteekhaven te graven (kosten 35 miljoen gulden, waarvan ongeveer 25 miljoen jUjen door het Havenschap Vlissingen niet 'terugverdiend' kan worden, omdat er slechts 15 inschepen per jaar lossen). yen ander bleek dinsdag tijdens een pimenlijke bijeenkomst van de com mies voor ruimtelijke ordening en jr economische zaken van de ge rente Borsele. gehouden in Hemkens- nd. Burgemeester drs G. C. G. van n Heuvel beklemtoonde dat het 'slur- systeem' door de Provinciale Zeeuw- Energie Maatschappij serieus beke- a moet worden, ook al gaat het om a techniek die niet eerder beproefd erd. Hij wees erop dat het bedrijf Sys- as Engeneering Consultants (SEC) - Itvlnder van het systeem - bereid is ooreigen rekening een proefinstallatie bouwen. Als belangrijke voordelen a het 'slurry-systeem' noemde Van a Heuvel het ontbreken van veront- aiging en het niet hoeven graven van 0 nieuwe haven. [visie van de Borselse burgemeester teg steun vanuit alle raadsfracties. .de Lange (cda). J. de Koster (ppr), M. [Witte (sgp) en M. de Bart (pvda) on- Btreepten dat het 'slurry-systeem' «r het leefmilieu in de gemeente Bor- levele voordelen biedt boven de door [PZEM bedachte wijze van droog los- n, vervoeren en opslaan van de grote «veelheden kolen die voor het draai- 1 van de kolengestookte centrale no- gdjn. Drs Van den Heuvel deelde mee UOENSDAQ19 JANUARI 1983 dat de PZEM met de ontwerpers van het systeem nog zal praten, maar in een gunstige afloop daarvan had hij weinig fiducie. Ir J. A M. Schoonderwoerd, hoofd nieuwe werken PZEM. bevestig de dat. Hij liet weten dat het openbare nutsbedrijf erg huiverig is voor het toe passen van technieken waarmee nog geen praktische ervaring is opgedaan: „Wij kunnen ons geen experimenten permitteren. Van het bestuderen van het nieuwe systeem moet men dan ook geen hoge dunk hebben". Raadslid De Koster vond de plotselinge angst van de PZEM voor nieuwe, nog niet uitge probeerde technieken bevreemdend. Hij herinnerde eraan dat het nutsbe drijf zich ten aanzien van de kernener giecentrale Borssele, er voortdurend op beroept dat dddr allerlei nieuwe, flitsen de technieken met veel succes in het productieproces opgenomen zijn. 0NKENSZAND - De gemeenteraad in Borsele zal zich niet verzetten te- de komst van een kolengestookte ectriciteiticentrale vlakbij het dorp orssele. Di- bleek dinsdag tijdens een trgaderin; van twee raadscommis- b, Aan le milieu-eisen moet hoge lorrang vorden gegeven, evenals aan «passiig van nieuwe technieken, ïwijl o<k de financiële positie van de V Pitvinciale Zeeuwse Energie lutsciappij (en de gevormde reserve enlele honderden miljoenen gul- ai) krtisch moet worden doorgelicht ildufde algemene mening van de le- tn vffl de twee commissies, ogcieester G. C. G. van den Heuvel (t veten dat het gemeentebestuur sa- B>net de PZEM in het dorp Borssele ooiichting gaat geven over de nieuw- oiffplannen. Hij zegde toe dat zono- l/apart met de landbouworganisaties [worden overlegd, met name tenaan- !n van de uitstoot van vliegas. Van ii Heuvel wees erop dat enkele ener- (bedrijven voor het vliegas zoeken andere toepassingsmogelijkhe- e. Hij deed de suggestie dat Zeeland dit kader kandidaat moet zijn voor si fabriek waarin vliegas verwerkt otdt, mede gelet op de gunstige lig- og aan bereikbare vaarwaters. VOHeinkenszand riert 25-jarig bestaan HNKENSZAND - De afdeling Hein- nszand van de katholieke vrouwen janisatie (KVO) viert 22 januari zijn [Jarig bestaan. Bestuur en leden hou- d tijdens deze viering een fancy-fair D 13.30 uur tot 17 uur in De Stenge te tokenszand. De opbrengst is bedoeld xr Terres des Hommes', een instel- die zich inzet voor poliopatiënten i Afrika. Op de fancy-fair zijn onder rt te zien: een gebakkraam, bloem les, een grabbelton, kinderspelen, tsdwerken en puzzels. Bovendien zal reen rad van avontuur staan, waarbij open te winnen zijn. lieuwe geref ierk Goes in gebruik !0ES - De gereformeerde kerk vrjjge- hakt in Goes neemt vrijdag 4 februari a nieuw kerkgebouw in gebruik. Dit bouw staat aai de Noordhoeklaan te oes. De genodgden voor de opening *den vrijdagavond 4 februari tussen 115 en 20.00 mr verwacht, waarna het Scièle deel vande bijeenkomst volgt. ledikant Veldkamp i Bussutn overleden VU88INGEN - Op 82-jarige leeftijd is Weren domiree D. W. Veldkamp in Bwsum overlelen. Ds Veldkamp was ®eritus-predilant van de vrije evan- Wsche gemeeite in Hilversum en ging Mk vaak voorin diensten in Zeeuwse laneenten. Zaalvoe:bal toernooi insportial Goes GOES - De toetbalverenigingen PAR- oO en WGJ In Goes houden zondag iMgezamenijk zaalvoetbal toernooi in «porthal De Btvelanden in Goes, födeelnëmeme ploegen aan dit evene ment zijn- AKF, feesthuis Goes, W Goes, FC Beveiaiden, bakkerij André, ?ARBO en twet teams van WGP Ge finale is omsreeks 20.45 uur. Daar- -isde prijsuitriking en een verloting -dekantine vaide sporthal. Om 20 00 spelen de dmes-teams van PAR- 50 en WGP en demonstratiewed- sijd. De ploegn zijn voor deze gele- imheid versterk met enkele Zeeuwse '"pspeelsters. Diaanvang van het toer- :«i is 17.00 uur VAN GENTSE UNIVERSITEIT SAS VAN GENT/ASSENEDE - Veertig procent van de Sasse in woners van 60 jaar en ouder heeft meegewerkt aan het behoefte-on derzoek onder ouderen dat eind vorig jaar in Sas van Gent, Philip pine en Westdorpe is gehouden. De resultaten van het onderzoek, op gezet in het kader van het open be- jaardenwerk Sas van Gent-Asse nede door een werkgroep sociale agogiek van de Gentse rijksuni versiteit, moeten het bejaardenbe leid in Sas van Gent in belangrijke mate vorm gaan geven. Vermoedelijk al in de eerste week van februari zullen de resultaten van de enquête bekend worden; het behoefte-onderzoek, toegespitst op woonsituatie, gezondheidszorg, vr(je tijdsbesteding en dienstverle nende bejaardeninstanties, heeft op dit moment nog slechts een 'ru we bewerking' ondergaan. Project leidster Annick Terryn van de stichting Gecoördineerd Bejaar- denwerk is inmiddels zeer tevreden over de respons van de zestig-plus sers op het onderzoek. „Opvallend is echter wel dat de medewerking in de kernen Philippine en Westdorpe aanmerkelijk groter was dan in Sas van Gent zelf. De bejaarden in de kleinere kernen zijn duidelijk ge motiveerder". Opmerkelijk is, zo blijkt uit de voorlopige gegevens, eveneens dat ouderen in de leeftijdsgroep van 60 tot 65 nauwelijks aan het onder zoek hebben meegewerkt. Annick Terryn: „Die groep voelde zich duidelijk niet aangesproken, zij voelen zich dus niet bejaard". Klachten De enquête (de Gentse studenten kozen het bejaardenwerk in Sas van Gent, omdat het onderzoek moet leiden tot een daadwerkelijk beleid in de praktijk, en het dus meer inhoudt dan een enquête die is gedoemd om in de universiteits archieven te verdwijnen) levert voorts klachten op over het open baar vervoer en over de mogelijk heden tot vrlje-tijdsbesteding. Zeer tevreden zijn de Sasse bejaar den echter over de wijkverpleging en de gezinshulp. Overigens leeft bij de ouderen nog steeds het misverstand dat het Ge coördineerd Open Bejaardenwerk ook zelf activiteiten voor bejaarden opzet. Annick Terryn: ..En dat is toch duidelijk de bedoeling met, de ouderen moeten zelf activiteiten organiseren. Het bejaardenwerk heeft daarbij een ondersteunende, begeleidende en adviserende func tie". Het is de bedoeling dat de uitkom sten van het behoefte-onderzoek met de bejaarden worden doorge sproken in een hoorzitting. Annick Terryn: „Het is de vraag of je aan de gesignaleerde knelpunten onmid dellijk wat kimt doen. In eerste in stantie willen wij terug naar de ou deren. Projectleidster Annick Terryn van de stichting gecoördineerd bejaarden werk: tevreden over respons. In de langdurige vergadering van de gezamenlijke commissies kwan de zorg voor het milieu (rookgassen, stof, vliegas, gips) bij voortduring om de hoek kijken. De verschillende woord voerders erkenden dat de komst een kolengestookte centrale - ter ver vanging van twee oliestook centrales - bij Borssele onvermijdelijk is. „De pap is gestort. Provinciale staten zullen wel bepalen dat de kolencentrale er moet komen", stelde A. M. Jansen (cda). Met veel nadruk werd vastge legd dat de milieu-eisen hoog dienen te zijn. Het besluit om te kiezen voor een rook gas-ontzwaveling van slechts 50 pro cent. in plaats van aanvankelijk 100 procent, ondervond veel kritiek. De Bart en De Koster betoogden dat om financiële redenen de milieu-eisen wa ren teruggeschroefd. Ook andere woordvoerders waren daarover be zorgd. Dat gold ook de aanleg van een nieuwe insteekhaven (opzij van de Van Cittershaven). Burgemeester Van den Heuvel maakte duidelijk dat de kosten van aanleg nooit via de kolenlos-activi- teiten terugkomen. Hij vond dat het Havenschap Vlissingen zich in deze geen verliespost mag veroorloven: „Een eventuele nieuwe haven moet kostendekkend zijn, onder meer via subsidies van rijk en provincie en des noods van de PZEM zelf'. Diverse raadsleden merkten op dat verliezen niet via het Havenschap Vlissingen op de gemeente Borsele mogen worden af gewenteld. Vliegas Algemeen was er zorg over de veront reiniging door vliegas. Mededelingen van ir Schoonderwoerd over een regel matige verwijdering van dit produkt (voor wegenaanleg en cementindus- trie), konden de raadsleden nauwelijks overtuigen. Ook over het ontstaan van gipsbergen (de kolengestookte centra le produceert 23.000 ton gips per jaar) waren er twijfels. Raadslid Jansen vond dat er té optimistisch gerede neerd wordt over het kwijtraken van as en gips. Ir Schoonderwoerd vertelde dat de voorwaarden voor tijdelijke op slag van vliegas worden onderzocht. Een rookgas-ontzwaveling tot 100 pro cent (extra kosten 13 miljoen gulden per jaar) zag hij niet zitten, omdat dan de Samenwerkende Electriciteits Pro ducenten (SEP) - de instantie die de centrale betaalt - het aflaat weten. Dat gold volgens hem ook voor het geval dat de kolen niet per zeeschip kunnen worden aangevoerd. Schoonderwoerd liet blijken dat de nieuwe kolencentra le er - vooral in financieel opzicht - op het nippertje door is gehaald. Twee lampen van de brandweer waarschuwen lale passanten voor de geplaatste bielzen. BRANDWEER NIET BLIJ MET MAATREGEL VLISSINGEN - Bewoners van de Wad denzeestraat en Adriatischezeestraat in Oost-Souburg zijn hevig veront waardigd over de afsluiting van een deel van hun straat, door middel van bielzen, die verticaal in de grond zijn geplaatst. Ook de Vlissingse brand weer noemt deze wijze van afsluiten voor het autoverkeer onaanvaard baar, omdat de ladderwagen en de am bulance de huizen niet meer kunnen bereiken. De dienst gemeentewerken heeft de maatregel overigens genomen na een besluit van het college van b en w van Vlissingen, op verzoek van om wonenden. Die hadden daarom ge vraagd, in verband met de veiligheid van spelende kinderen in deze doodlo pende straatjes. De maatregel is volgens A. Peters uit de Waddenzeestraat genomen zonder de bewoners tevoren in te lichten. De Vlis singse brandweer is volgens ondercom mandant D. G. Murre ook niet tevoren op de hoogte gebracht, maar is de weg- afsluiting dinsdag gaan bekijken, na te lefoontjes daarover van verschillende bewoners. In de loop van de avond heeft de brandweer lampen geplaatst bij de bielzen, om bewoners te waarschuwen. die de afsluiting niet zouden opmerken. „Ik heb geïnformeerd bij de verkeerspo litie en die was ook nog niet op de hoog te, maar zou nog nader informeren", vertelde de heer Murre. De Vlissingse gemeentepolitie heeft volgens ing. W. A. van Bochove wel een advies uitgebracht over het voorstel van het college van b en w, dat is be sproken in een vergadering van de ver- keerscommissie. „De politie was niet erg voor. Er vallen namelijk ook enkele parkeerplaatsen weg. Maar de meerder heid van de commissie heeft gezegd 'doen'. Ik vind het correct dat het is ge beurd, want de straat is eigenlijk tien jaar verkeerd gebruikt. Het is een goed besluit geweest van het college", aldus de heer Van Bochove. Hij stelt dat de betegeling met betonte- gels duidelijk aangeeft, dat de straat is bedoeld als speelplaats voor de kinde ren. „Eigenlijk is er alleen een breed trottoir. Vlak voor de straat zijn nog parkeerplaatsen, waar de bewoners hun auto kunnen neerzetten", aldus de heer Van Bochove. De brandweer zal volgens de heer Mur re vandaag toch contact opnemen met de dienst gemeentewerken voor een an dere maatregel. „Op meer plaatsen in Vlissingen staan paaltjes, maar die kunnen wij kantelen, met behulp van een sleutel. Nu moeten wij vijftig meter lopen met de brancard, terwijl wij vroe ger tot voor het huis konden rijden. Een afsluiting op deze manier is voor ons niet aanvaardbaar", aldus de heer Mur re. Wethouder W. Wisse (PvdA) van openbare werken was dinsdagavond niet bereikbaar. VLISSINGEN - De hervormde gemeen ten kampen met een tekort aan predi kanten in Vlissingen en Oost-Souburg, ds P. C. Pettinga in Vlissingen is beroe pen in Zoetermeer, zodat medio mei een tweede vacature voor een predi kant in Vlissingen ontstaat en alleen ds. C. M. Krijger nog als hervormd pre dikant werkzaam is in de Scheldestad. In Oost-Souburg is zelfs geen enkele predikant van de hervormde gemeen te. sinds ds J. van der Heide zich heeft losgemaakt. Daar was al een vacature, door het overlijden van ds. Kladde. Ook elders in Zeeland, en met name op Walcheren bestaan verschillende va catures. zoals in Veere en Kleversker- ke. Grijpskerke, maar ook in Middel burg. De situatie, met name in de pro vincie, mag volgens ds. T. Rinkema, scriba van deNederlands-hervormde kerk in Zeeland, echter niet hopeloos worden genoemd. De hervormde gemeente in Vlissingen heeft volgens voorzitter P. W van Se- ters van de kerkvoogdij in ieder geval de hoop. in augustus of september één van de vacatures in Vlissingen te kun nen opvullen. Hij spreekt verder de ver wachting uit. dat voor het pastoraal werk iemand tijdelijk kan worden be noemd. De kerkeraad in Vlissingen heeft zich volgens scriba P. Loof nog niet bezig gehouden met de toekomsti ge situatie, daar de benoeming van ds Pettinga in Zoetermeer pas onlangs be kend is geworden. Binnenkort verga dert de kerkeraad. „Dan zien we wel hoe we de problemen zullen oplossen", al dus de heer Loof. Hij stelt zich overi gens op het standpunt, dat het pree- krooster moet doorgaan. Voor het pas toraal werk zouden ook leden van de kerkeraad kunnen worden ingezet. In Oost-Souburg is al bijna een jaar geen hervormd predikant meer, sinds ds. Van der Heide in maart 1982 verdere ambtsbegeleiding in O-Souburg is ont zegd. „Gelukkig is er een goede verhou ding met de Gereformeerde Kerk", zegt ds Rinkema. Bovendien worden er, zegt hij, wel hulpdiensten verricht. Onlangs is er nog een predikant beroepen in Oost-Souburg, maar die heeft bedankt, zodat toch weer naar een andere kandi daat moet worden uitgekeken. Ook voor ds Kladde is nog geen opvolger gevonden. Verklaring In Vlissingen ontstond een vacature door het vertrek van ds L. de Liefde, in juli 1981. Voor diens komst naar Vlis singen is die plaats volgens de heer Van Seters ook geruime tijd een vacant geweest. „Daar is vaak een simpele verklaring voor. De pastorie bevalt niet, of de vrouw wil niet of zoiets der gelijks. Dat wordt dan vaak niet ge zegd, maar er wordt een formele reden voor afwijzing gegeven", vertelt de heer Van Seters. Ook volgens ds Rinkema is het vaak moeilijk predikanten te krijgen voor Zeeland. „Niet altijd hoor. maar veel mensen vinden Zeeland kennelijk te ver weg", zegt hij. Hij noemt het niet eenvoudig om de bestaande en toekom stige vacatures op te vullen. „Het aan tal predikanten dat beschikbaar is en een beroep in overweging wil nemen is inderdaad niet groot. Er is echter altijd een golfbeweging in vraag en aanbod, van zowel gemeenten als predikanten. De verwachting is, dat deze verhouding zich echter binnen afzienbare tijd zal wijzigen", aldus ds Rinkema. Hij zegt daarbij echter eerder te denken aan een periode van ongeveer een jaar, dan van enkele maanden. Het geringe aanbod van predikanten is volgens hem overi gens geen provinciaal verschijnsel, maar een landelijke tendens. „Ik heb niet de indruk, dat er in Zeeland erg veel vacatures zijn, naar verhouding met de rest van het land", zegt hij. TERNEUZEN - De ambtenarenvak bond ABVA/KABO bekijkt of het mo gelijk is om nieuwe banen bij de over heid uitsluitend te vervullen op basis van een 36-urige werkweek. Komt het daarvan, dan heeft het merendeel van de ambtenaren binnen 7 jaar arbeids tijdverkorting. Dat zei dagelijks be stuurslid C. A. Vrins dinsdagavond in Terneuzen op de jaarvergadering van de ABVAKABO Midden Zeeuwsch- Vlaanderen. .Naar die werkweek van 36 uur moeten we tóch toe", meende hij. „Het is het enige middel om de groei van de werkloosheid tegen te gaan. Lukt dat, dan kunnen op termijn de sociale premies omlaag en zo krijg je inverdieneffecten". Vrins kondigde aan. dat zijn bond en de FNV het ontmantelen van de collectie ve sector door het kabinet Lubbers niet zullen tegengaan door personeel van overheidsdiensten te laten inleveren. „Als vakbeweging kunnen we niet al het leed in deze samenleving op onze schouders nemen", zei hij. Volgens de ABVA-bestuurder is de ambtenarenorgamsatie via het overleg met de regering in één keer 'bekeerd' van trendvolger tot trendsetter en daarmee de eerste FNV-bond die prijs compensatie heeft geruild voor werk tijd. Overigens waarschuwde Vrins dat om de 5000 arbeidsplaatsen, die deel uit maken van het akkoord met minister Rietkerk van binnenlandse zaken, m een aantal sectoren nog moet worden gevochten. Overheidsdiensten als de PTT staan niet in de rijksbegroting en sommige politici vinden tariefsverla ging belangrijker dan de arbeidsvoor waarden van het personeel. Hij ver wachtte niet dat er onder de leden van ABVA/KABO veel enthousiasme be staat om de prijscompensatie van juli opnieuw „te laten zitten ook al sugge reert minister Rietkerk dat de bonden de eerstkomende vier jaar met meer op de stoep moeten staan ,.We doen dat wél en zijn bereid om actie te voeren". Vrins erkende dat de werkgelegenheid bij de overheid zwaar onder druk is komen te staan, nu de regering een aan tal taken lijkt tc willen overdragen aan het particuliere bedrijfsleven. Deskundigen van ABVA/KABO becij feren dat alleen al bij de gemeenten tussen 1983 en 1986 10 tot 25.000 ar beidsplaatsen verdwijnen. Bezuini gingen in de gezondheidszorg en de maatschappelijke dienstverlening houden vrijwel automatisch het afsto ten van werkgelegenheid in. Aan de andere kant kent de overheid 28.000 vacatures, die niet worden vervuld. Vrins tilde dan ook niet zwaar aan het kabinetsbesluit om 7000 arbeidsplaat sen af te stoten. Dat het rijk op dit moment terugdeinst voor grootscheepse ontslagen houdt naar zijn overtuiging verband met de goede afvloeiingsregeling, die zo'n maatregel uitzonderlijk duur maakt. Afdelingsvoorzitter L. Meijer stond in zijn openingswoord stil bij de dienst- commissies-nieuwe-stijl bij een aantal overheidsdiensten. Hij betreurde dat ongeorganiseerden nu ook de kans heb ben om mee te spreken en waarschuw de de bonden zich niet te laten 'onder sneeuwen' De ABVAKABO machtig de het bestuur om maximaal 500.- be schikbaar te stellen aan de werkgroep gezondheidszorg Zeeuwsch-Vlaande- ren, die werkt aan een plan voor de zie kenhuiszorg in het gebied. Peuterspeelzaal in Poortvliet weer stapje dichterbij POORTVLIET De mogelijkheden voor een peuterspeelzaal in Poortvliet zijn weer een stapje dichterbij geko men. Tijdens een vergadering van de beheerscommissie van 't Ouwe Rae- d'uus'. onder voorzitterschap van J. Elenbaas, werd duidelijk dat er geen bezwaren zijn om het bovenzaaltje ter beschikking te stellen voor deze activi teiten. In het advies aan het gemeente bestuur van Tholen zal echter wel dui delijke naar voren komen, dat er goede afspraken gemaakt moeten worden met de gebruikers van het zaaltje, zo als over een exacte tijdsverdeling. B en w van Tholen hadden de commis sie gevraagd advies ui te brengen over deze zaak. Het college zal het commis sie-advies doornemen en een eindbe slissing opmaken. Wijkt deze niet af van de gedachtengang van de commissie, dan is de kans groot dat de peuterspeel zaal in februari van start gaat. In het najaar van 1982 startte initiatiefheem- ster Anja Hage met de werkzaamheden om een dergelijke voorziening te reali- serejL. Vrijwilligerscentrale Goes begint verhuisproject GOES - De vrijwilligerscentrale Goes heeft onlangs een nieuw project in het leven geroepen, het zogenaamde ver huisproject. Een en ander is ontstaan uit een initiatief van mensen, die hun vrije rijd zinvol willen besteden Aange zien er bij de centrale een aantal vragen voor verhuizingen waren binnen geko men. konden vraag en aanbod op deze wijze op elkaar worden afgestemd. Het is de bedoeling dat de medewerkers van het verhuisporject kleine verhuizingen gaan doen. Zo zullen ze mensen kunnen helpen met het verhulzen van tafels, en stoelen, wanneer de eigenaars daar zelf niet toe Instaat zijn. Het project ligt in het verlengde van de klussendienst. Overigens zoekt de vrijwilligerscentra le in deJacobsstraat te Goes nog steeds belangstellenden, die mee willen werken aan het verhuisproject. Diepvriesprodukten in Goes gestolen GOES - A. H. L. uit de Goese Atleeste- de heeft dinsdag bij de gemeentepolitie van zijn woonplaats aangifte gedaan van de diefstal van goederen uit zijn schuurtje. In totaal vermist hij voor 250,- aan goederen. Het gaat om diep gevroren vlees, kippen, groente en visfi lets, alsmede gereedschap. Prijsuitreiking Zanglust Rilland RILLAND - De vogelvereniging Zang- lust uit Rilland reikt zaterdagavond 22 januari de prijzen uit aan de winnaars van de onderlinge tentoonstelling. Dit gebeurt in het dorpshuls Luctor et Emergo in Rilland. Na de prijsuitrei king zijn er dia's te zien. Vervolgens kunnen de aanwezigen meedoen aan een bingo. De prijswinnaars zijn: kam pioen kleurkanaries EK L. Jansen, kampioen postuurskanaries F. Bas- tiaansen, kampioen tropen Th. Bom jr., kampioen agapemiden en grote parkie ten D. J. Jeremiasse. kampioen stam men EK L. Jansen. Bij de Nederlandse speciaalclub van parkieten in Breda be haalden de zusjes Schout uit Rilland" het kampioenschap in de Jeugdklasse met een rosei-cofli van 88 punten. Daar naast behaalden zij de bronzen medail le met vijf vogels van totaal 439 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27