Burgemeester: misschien nog dit jaar begin van recreatieplan n STRIEN'S BAKKERIJ 10 tot 50% korting Overlaadstation voor afval Waterlandkerkje aanvaardbaar 'BAKKER JAN' WEEKAANBIEDING fttclefjer* $ont boutique Wissel Zeeuws-Vlaanderen 3 X n 3 N 3 ALLE BOISITSOORTEN WOENSDAG 19 JANUARI 1983 PZC/streek DRUKBEZOCHTE HOORZITTING IN AARDENbURG AARDENBURG - De gemeente Aardenburg kan misschien al dit jaar een begin maken met de aanleg van het recreatieproject 'Ydewalle'. De realisering van het totale plan gaat naar schatting vijf tot zeven jaar duren, met een uitloop tot tien jaar. Dit zei burgemeester W. L. A. Lockefeer van Aardenburg dinsdagavond tijdens de hoorzitting voor de bevolking over het grote recreatieproject dat binnen de gemeentegrenzen dient te verrijzen. Tegen de honderd inwoners waren ln het dorpshuis bijeen gekomen om te luisteren naar de eerste openbare pre sentatie van het recreatieplan. "Ydewalle' staat planologisch gespro ken vrijwel op papier, al zijn de details nog niet concreet ingevuld. Er zijn wel verwachtingen maar die kunnen nog worden aangepast aan de eisen van het moment Het plan omvat twee aanlegfases. In de eerste fase wordt de zuivere kampeer- accommodatie gebouwd: de terreinen worden ingericht, een kampcentrum verrijst, en andere 'onbebouwde voor zieningen' zoals trim- en tennisbanen en dergelijke kunnen worden aange legd. In de tweede fase zijn de grote bouw werken vervat: de multifunctionele kantine, het overdekte zwembad, de speelhal en de bouw van de zeventig zomerwoningen, die voor de verhuur zijn bestemd. Uit de woorden van Lockefeer was op te maken dat de gemeente nog geen dui- Vriendschappelijk voetbal Breskens BRESKENS - Het eerste elftal van de voetval vereniging Breskens speelt don derdagavond thuis een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de vierdeklasser Biervliet. De wedstrijd wordt geleid door scheidsrechter K. Bomer uit Vlis- singen en begint om 19.30 uur. Open vergadering van het OJC in Hulst HULST - Het Open Jongeren Centrum in Hulst heeft weer enkele activiteiten op zijn programma staan in 'Het Hou tenkwartier'. Op een open vergadering vrijdag 21 januari bespreekt het OJC de inrichting van de nieuwe ruimte. Ook ideeën voor activiteiten zijn welkom. Zaterdag 22 januari houdt het OJC een platenruilbeurs van 14.00 tot 24.00 uur. Devergadering begint om 20.30 uur. Bergsportvereniging houdt een clubavond in Sluiskil TERNEUZEN - De afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen van de Nederlandse berg sportvereniging houdt morgen, donder dag, een clubavond in café Atlante in Sluiskil. De aanvang is 20.00 uur. De heer E. Speelman uit Axel vertoont tijdens de bijeenkomst een diaserie over de beklimming en de pogingen daartoe van de 4314 meter hoge berg Grand Combln ln de Walllser Alpen in Zwitserland. delijke voorstelling heeft van de ont wikkeling van "Ydewalle'. Allerlei on derdelen kunnen te zijner tijd nog wor den veranderd. Bovendien is er nog geen enkel zicht op de financiële kanten van de zaak. Hoeveel 'Ydewalle' zal gaan kosten, is nog niet bekend. Een exploitatieopzet bestaat evenmin, maar Lockefeer maakte wél duidelijk dat de gemeente bij de realisering van het project een vinger in de pap zal heb ben. Dat dient te gebeuren in samen spraak met de exploitatiemaatschap pij Renesse B.V. Burgemeester Lockefeer zei te hopen dat er dit jaar nog begonnen kan wor den met 'Ydewalle'. „Als we groen licht krijgen gaan we dit jaar al van start met de groenaanplant en de aanleg van de riolering", zo zei hij. Behalve de burgemeester waren ook de wethouders J. de Ridder en R. van de Wijnckel aanwezig om met het publiek te praten over onderdelen van het plan. Ze hadden bijstand van ambtenaren. De aanwezigen konden eerst luisteren naar een algemene uitleg van de burge meester. waarna in twee groepjes het plan uit de doeken werd gedaan met behulp van plattegronden, en concrete vragen beantwoord werden 'Ydewalle' beslaat 17 hectare en is inge deeld in drie vakken. Voor toeristisch kamperen is 4,3 ha (245 eenheden) gere serveerd, voor seizoenrecreatie 4 ha (170 eenheden) en voor zomerhuizen 4,2 ha (hoogstens 70 woningen). Knelpunten In de gemeentelijke nota over de zaak worden enkele specifieke knelpunten genoemd bij de realisering: de ver- kccrsontsluiting, de koppeling van re creatiegebied en toeristische voorzie ningen in een bestemmingsplan én de exploitatie-overeenkomst met de maatschappij, de wijze van fasering van de onderdelen en de juridische vormgeving. Over de financiële aspecten en de (on- Izekerheden voor de gemeente werd gis teren niet gepraat, omdat alleen de pla nologische zaken aan de orde waren. Aanwezigen plaatsen vraagtekens bij de verkeerstechnische ontsluiting van het gebied, de mogelijke geluidsover last voor de nabijgelegen wijk 'plan west' en de algehele haalbaarheid van een dergelijk recreatieproject. De meeste Aardenburgers waren wel te vinden voor de plannen, al werden hier en daar concrete problemen gevreesd. Het Aardenburgse college kon daar vaak niet op ingaan omdat de gedetail leerde 'invulling' van het plan nog moet plaatsvinden. De gemaakte opmerkin gen zullen door het college worden 'meegenomen' bij de verdere uitwer king. L Geïnteresseerde inwoners van Aardenburg bekeken de plattegrond van het recreatieproject 'Ydewalle'. BURGEMEESTER VAN OOSTBURG: WATERLANDKERKJE - Het college van b en w van de gemeente Oostburg gaat in principe akkoord met de bouw van een overlaadstation voor bedrijfs afval door de firma Bron in Waterland kerkje. Burgemeester C. T. Spijker boer deelde dinsdagavond tijdens een oriënterende hoorzitting in Water landkerkje mee dat het college na aan vankelijke twijfels toch positief staat tegenover het plan van Bron. Of dit doorgang zal vinden is mede afhanke lijk van de reactie op de aanvraag van de firma Verstraeten en Verbrugge uit Terneuzen, die vorige week bij de ge meente binnen kwam. De Terneuzense firma zou een overlaatstation voor be drijfsafval op het Oostburgse indus trieterrein willen bouwen. De hoorzitting in het dorpshuis van Wa terlandkerkje was door de gemeente georganiseerd om de gevoelens van de bewoners te peilen ten aanzien van de bouw van een overlaadstation op het bedrijfsterrein van Bron. Afgaande op de reacties bestaan er in Waterland- kerkje weinig of geen bezwaren tegen de bouw. Een enquête onder de omwo nenden van zijn bedrijf, die Bron vorig jaar heeft gehouden, wijst in dezelfde richting. Slechts op twee van de veertig ingevulde enquête-formulieren werd bezwaar gemaakt tegen de vestiging van een overlaatstation. Op de hoorzitting zelf waren helemaal geen afwijzende geluiden te horen Het kleine aantal belangstellenden had fei telijk alleen vragen over de houding van de gemeente in deze kwestie. Bur gemeester Spijkerboer stelde vooraf dat ook het college van b en w in princi pe positief staat tegenover het plan van Bron. Na in eerste instantie getwijfeld te hebben, kon het college zich na een excursie naar overlaadstations in Val- kenswaard en Lichtenvoorde (Gelder land) wél achter het initiatief van Bron stellen. In de raadscommissie voor pla nologie en openbare werken werd daar entegen wel bezwaar geopperd. Onge veer de helft van de commissieleden had een zwaar hoofd in een overlaadsta tion in Waterlandkerkje. Volgens de burgemeester opperde de inspectie mi lieuhygiëne mogelijke problemen van lawaai- en stofoverlast. De gemeentelij ke excursie bevestigde deze problemen niet, zodat Spijkerboer zei: „Het plan is volgens het college aanvaardbaar. We kunnen daar onze medewerking aan verlenen". Hoorzittingen Als ook de gemeenteraad eenzelfde me ning toegedaan blijkt, dan komen er nog twee hoorzittingen. Eén voor de bouwvergunning en één voor de hin derwetvergunning. Omdat het be drijfsterrein van Bron in het bestem mingsplan te boek staat voor nijver heid en handel, zal het plan gewijzigd moeten worden. Zover is het echter nog niet Spijkerboer bad nog geen idee wanneer de gemeenteraad een be slissing zou nemen. Hij sprak overi gens wel de verwachting uit dat het overlaadstation in de toekomst ook voor huisvuil zal worden gebruikt. De heer Bron deelde die verwachting niet. Zolang de Koegorspolder open blijft, geeft hij met zijn grote huisvuilwagens er de voorkeur aan, rechtstreeks naar Sas van Gent te rijden. Pas als er een stortplaats verder in het oostelijk deel geopend zou worden en er beduidend meer kilometers gereden moeten wor den, zal Bron ook het overladen van huisvuil overwegen. In feite geeft hij er het meest de voorkeur aan, het huisvuil uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen naar een verbrandingsoven in Brugge te transporteren. Muziekvereniging Veronica Zuidzande geeft uitvoering ZUIDZANDE - Zaterdag 22 Januari geeft de koninklijke muziekvereniging Veronica de jaarlijkse uitvoering in de zaal van hotel 'De Rode Leeuw' in Zuid zande. Het concert begint om 20.00 uur. Het programma voor de pauze is gelijk aan het programma dat afgelopen zon dag in de burgerzaal van het gemeente huis te Oostburg werd uitgevoerd. Na de pauze treedt een tweetal kleine groepjes op. Ook de drumband Harmo nie uit Oostburg zal dan enkele num mers spelen. Na afloop van het concert is er gelegenheid tot dansen met mede werking van Disco Pedro. Dia-avond voor bejaarden Sluiskil SLUISKIL - De afdeling Sluiskil van de stichting welzijn voor ouderen houdt vandaag (woensdag) een dia-avond over de natuur in Zeeuwsch-Vlaande ren. De dia's worden gepresenteerd door de heer Bleyenbergh uit Nieuw- Namen. De bijeenkomst begint om 19.45 uur in dienstencentrum 'De Ster- re' aan de Pierssenspolderstraat in Sluiskil. Zaterdag 29 januari voert de Sluiskilse toneelvereniging 'Sempre Avanti' in het 'Gildehuis' het stuk 'Ver zekering dekt de schade' op. Deze voor stelling begint om 14.00 uur. A A 3 8J A Slagroomtaart5,95 iclairs4stuks 2,95 Boerenbruin brood 800 gram 1,89 rakteer uzelf eens op onze warme SAUCIJZENBROODJES of APPELFLAPPEN! oordstraat 79, Terneuzen, tel. 19817. Wij geven u kennis van de geboorte van ons zoontje ei broertje ROBERT JAN mfin broertje en zusje zijn: Edwin en Annika mijn mama en papa z: Bepple en Jan Hollebek 12 januari 1983, Bachstraat 20, 4571 XT Axel. Heden is heel onverwacht van ons heengegaan onze lieve man, vader en opa BASTIAAN JANNIS VERHERBRUGGE echtgenoot van Sulma Maria Robesin op de leeftijd van 70 jaar. Schoondijke: S. M. Verherbrugge-Robesin Sluis: Emelie en Johan Oostburg: Anny en Wim Klein- en achterkleinkinderen Schoondijke, 18 januari 1983. Van der Slikkestraat 24. Correspondentieadres: W. Hamelink, Schorpioen 11,4501 HA Oostburg. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrij dag, 21 januari a.s.om 15 00 uur op de Algemene Begraafplaats te Schoondijke. Vooraf vindt een samenkomst plaats in het Her vormd Jeugdgebouw, die aanvangt om 14.15 uur. Gelegenheid tot condoleren in het Jeugdge bouw na de teraardebestelling. In het St.-Elisabethziekenhuis te Sluiskil is, na gesterkt te zijn door het H. Sacrament der Zie ken, na een kortstondig ziekbed op de leeftijd van 84 jaar overleden, onze lieve moeder, be- huwdmoeder, grootmoeder, overgrootmoeder, zuster, tante en nicht ALIDA MARIA LOUIS JOSEPH DE SMEDT weduwe van Jacobus Franciscus Segbers Axel: B. P. Czerwinski-Seghers J. Czerwinski, Danusla en Koos Ekeren (B.): M. Dieleman-Seghers J. Dieleman Axel: P. B. Seghers G. Seghers-de Smet Marlies en Jaap en kinderen Marjan, Francois en Sandra Axel: P. J. Bukacki-Seghers L. Bukacki Richard en Christian en kind Carlo en Corry en kind De Familie Seghers De Familie De Smedt 4571 JX Axel, 17 januari 1983. Vogelensanckstraat 26. De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden op vrijdag 21 januari a.s. om 10.30 uur in de Paro chiekerk van de H. Gregorius de Grote, Wal- straat te Axel, waama de begrafenis op de R.-K. Begraafplaats te Westsingel te Axel. De overledene ligt opgebaard in de aula van de begraafplaats te Westsingel. Bezoekdag donder dag van 19.00 tot 20.00 uur. Wilt u indien u geen kennisgeving hebt ontvan gen, deze aankondiging als zodanig beschou- OP ONZE MODIEUZE BONTKOLLEKTIE geopend van 10 tot 18 uur. Vrijdags koopavond tot 21 uur. Edelpelsdieren-fokkerijen Nieuwe Karnemelkstraat 22 - Koewacht. Tel. 01146-671 (in de polder) Plaats uw familie berichten in de PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26