In Wissenkerke project 'Mensen zonder baan' Wissenkerke krijgt nieuwe brandweerauto Cultuurcommissie praat over bibliotheekplan Reimerswaal Inspraak verkeersplan voor Heinkenszand s WISSEL BEVELANDENWISSEL SCHOUWEN PZC/i A N X X 1 83 3 WOENSDAG 19 JANUARI 1983 RAAD AARZELEND AKKOORD WISSENKERKE - Schoorvoetend heeft de gemeenteraad van Wissenkerke dins dagavond besloten mee te doen aan het project mensen zonder baan. Eerder hadden de gemeenten Borselc, Goes, Reimerswaal, Kapelle en Kortgene al deze stap genomen. De WD'er C. J. Dieleman was tegen de deelname aan liet project. De overige fracties stemden met het voorstel in. Burgemeester P. Wisse van Wissenkerke erkende dat ook burgemeester en wethouders hun aarzelende hou ding moesten overwinnen. Toch vond Wisse het van groot belang dat de raad die beslissing zou nemen. Belangstelling voor het project vanuit Geersdijk zou de doorslag bij het college hebben gegeven. De burgemeester stelde dat er in Wis senkerke zeker projecten voor haanlo zen kunnen worden uitgevoerd. Waar en hoe precies wilde hij - in dit vroege Jaarvergadering vereniging openhaar onderwijs Zierikzee ZIERIKZEE - De afdeling Zierikzee van de Vereniging voor Openbaar On derwijs (VOO) houdt woensdag 26 ja nuari in de Beatrixschool de jaarver gadering. Aan de orde komen de jaarverslagen, benoeming van een kas- commissie en een bestuursverkiezing. Aftredend en niet herkiesbaar zijn: me vrouw A. Beekman-Otte, mevrouw S. Eggink-Du Burck en de heren J. Groen en D. van de Wekken. Wel is herkies baar de eveneens aftredende mevrouw A. M. van Loon-Bak. Na de pauze wordt aandacht gevraagd voor kinderen met ernstige leerproblemen. Daarbij zal on der meer een toelichting worden gege ven op hetproject buitengewoon onder wijs - basisonderwijs. Verder wordt het onderwerp belicht aan de hand van de film 'Je ziet toch niets aan dat kind'. Het aantal leden van VOO Zierikzee be draagt 150, het aantal huisgenoot-leden stadium - nog niet zeggen. „We hebben wel wat op het oog," aldus Wisse. Wet houder A. A. de Nooljer <cda) zei dat het om een moeilijke zaak gaat. maar dat de mogeliikheden beslist aanwezig zijn. „Het is een goede zaak dat de gemeente het voortouw neemt." verklaarde De Nooijer De Wissenkerkse raad stemde dmsdag eveneens in met de aanleg van een fiets- crossbaan in Kamperland. De SGP-er P. van der Maas was als enige tegen het voorstel. Over de juiste plaats, waar een PvdA afdeling Noord-Beveland houdt bijeenkomst COLUNSPLAAT - De afdeling Noord- Beveland van de Partij van de Arbeid houdt morgen, donderdag, een informe le bijeenkomst in het dorpshuls 'De Brug' te Colijnsplaat. Er zullen korte toespraakjes worden ge houden. afgewisseld door spelletjes bin go om het karakter informeel te hou den. Aanvang 20.00 uur. en ander moet komen, konden de raadsleden zich nog niet vinden. Wel stelde de raad een krediet beschikbaar van 5000 gulden voor de aanleg. De frac ties waren het erover eens dat de te vin den plaats geen last mag veroorzaken voor omwonenden. B. en w. denken aan vestiging van de crossbaan naast het nieuwe postkantoor bij de Westhaven- dijk in Kamperland. Het initiatief voor de Getscrossbaan is door twee jeugdige inwoners van Kam perland genomen. „Het is prettig dat de jeugd naar eigen mogelijkheden zoekt om iets te doen," meende burgemeester Wisse. „We gaan ervan uitdatdejeugdi- ge crossertjes zelf een handje helpen bij de aanleg." Hij doelde hiermee op bij voorbeeld werkzaamheden als het ver sjouwen van banden voor de afbake ning van de fietsroute Wisse hoopte dat de crossbaan in ieder geval zo dicht mo gelijk bij het Kamperlandse centrum kan worden gebouwd Ook had de gemeenteraad van Wissen kerke weinig moeite met het beschik baar stellen van geld voor een ver plaatsbare muziektent voor de muziek verenigingen Apollo en Ons Genoegen. Het gaat om de aanschaf van een twee dehands tent, waarvan de totale kosten worden geraamd op 17.582 gulden. Bovendien gingen alle fracties akkoord met een adhesiebetuiging aan de ge meente Veere. De gemeenteraad van Veere heeft zich onlangs uitgesproken voor de aanleg van een fietsverbinding over de in aanbouw zijnde stormvloed kering in de Oosterschelde, Een derge lijk fietspad is niet in de plannen voor de aanleg van de weg opgenomen. De jaarvergadering begint om 20.00 GEMEENTERAAD VOTEERT KWART MILJOEN NISSE-Het dorp Nisse krijgt naar alle waarschijnlijkheid een betere busverbinding met Goes. Dat werd dinsdagavond duidelijk tij dens een werkbezoek van het col lege van burgemeester en wethou ders van Borsele aan Nisse. Op vragen vanuit de bevolking ant woordde burgemeester drs. G. C. G. van den Heuvel dat het de be doeling is dat Nisse wordt opgeno men in een dwarsverbinding tus sen een aantal Borselse dorpen. Deze dwarsverbinding Is een nieu we busroute, waarvoor het minis terie nog toestemming moet verle nen. Deze route wordt tweemaal per dag gereden tussen Goes en Le- wedorp en terug en eens per dag tussen Goes en Heinkenszand en terug. De wethouder drs. P. J. Vollaard (PvdA) van ondermeer, sportzaken maakte dinsdagavond duidelijk dat er nog geen definitieve oplos sing voor het trapveldje m Nisse is gevonden. Hij verwachtte dat de gemeente een nog braak liggend bouwterrein opknapt. En geschikt maakt als trapveldje. Als het bouw plan over zo'n 8 tot 9 jaar vol zal zijn, zal het voetbalveldje waar schijnlijk pas verhuizen naar een meer definitieve plaats, namelijk achter de boerderij van Gall. W. Vogelaar, ambtenaar van de ge meente. deelde verder mee dat de huizen die momenteel in het plan Diaconielaan worden gebouwd rond maart gereed zullen zijn. Voor alle huizen, tien In totaal, heeft de woningstichting Borsele al gega digden gevonden. Op een vraag over de rioleringen in Nisse en wanneer die opgeknapt zullen worden, bleef het college on duidelijk- Wethouder P. L. Peeters (CDA) liet weten dat die materie in hoge mate afhangt van de beschik bare financiën en van subsidies die hogere overheden beschikbaar stellen. Ook werd dinsdagavond geïnfor meerd naar eventuele vervuiling veroorzaakt door de nieuwe kolen centrale die bij het dorpje Borssele zal worden gebouwd- Van den Heu vel antwoordde daarop dat die cen trale minder vervuiling geeft, dan de huidige ollecentrale. Roetdeel tjes die bijvoorbeeld fruit in boom gaarden beschadigen zullen vol gens de Borselse burgemeester tot de verleden tijd gaan behoren. WISSENKERKE-Aan de publieke tri bune in de raadzaal in Wissenkerke ontsteeg dinsdagavond een zucht van verlichting. Dat gebeurde nadat de ge meenteraad zojuist akkoord was ge gaan met de aanschaf van een nieuwe bluseenheid voor het korps van de vrij willige brandweer in Kamperland. De leden van dat korps waren vrijwel al lemaal naar de raadzaal gekomen om de beslissing af te wachten. Geen van de Wissenkerkse fracties had overwe gende bezwaren tegen het voorstel. Wel waren alle raadsleden ervan over tuigd dat de nieuwe brandweerwagen voor Kamperland erg prijzig is uitge vallen. De gemeenteraad stelde dinsdag een bedrag van 250.000 gulden beschikbaar voor het laten vervaardigen van het voertuig. De nieuwe brandweerauto zal tevens kunnen dienen als hulpverle ningswagen. En dit is nodig, meende burgemeester P. Wisse van Wissenker ke. „De laatste jaren is in Wissenkerke gebleken dat het niet alleen ging om het blussen van brand, maar dat het nood zakelijk was dat er ook hulpverlenings materiaal aanwezig was." betoogde hij. Bovendien - zo ging de burgemeester verder - is aan de brandweer een cen trale taak toebedeeld. De WD-er C. J. Dieleman had samen met P. A. Hamelink (pvda) de grootste problemen met de kosten, die aan de bluseenheid zijn verbonden. Beiden vroegen zich af of er in de toekomst be keken zal worden of bezuiningen tot de mogelijkheden behoren bij dergelijke aangelegenheden. Voorts wilde A. San- dee (cda) weten in hoeverre de wagen in de zomertijd de verschillende kampeer terreinen kan bereiken. Gemeentese cretaris H. van Strien vermeldde dat hij zich daarover geïnformeerd had en dat de wagen vrijwel overal zonder te veel moeite kan komen. Voor het brandweerkorps uit Kamper land was het dmsdag een dubbele gun stige dag. De Wissenkerkse raad kon zich namelijk verder zonder meer vin den in enkele andere voorzieningen voor de brandweergarage van het korps. Thoolse tennisclub houden toernooi THOLEN - De drie Thoolse tennisclubs 'Jacoba van Beieren', 'Sint-Annaland' en 'Eegedima' spelen zaterdag 22 ja nuari een mixed toernooi in sporthal 'Karmel' in Bergen op Zoom. De aan vang is 15.00 uur. Het gaat om een verwarming, noodza kelijk om de nieuwe 'hoge-druktank' warm te houden. Bovendien wil het per soneel van het korps zelf een instructie lokaal inrichten. De voorgevel zal hier voor worden gewijzigd. De raad stelde voor de verbouw een bedrag beschik baar van 35.000 gulden en daarnaast nog 6.500 gulden voor de post onder houd. KOSTEN GERAAMD OP RUIM 130.000 GULDEN KRUININGEN - De cultuurcommissie Reimerswaal praat donderdag 27 ja nuari over het alternatieve biblio theekplan voor de gemeente Reimers waal. Dat gebeurt tijdens een vergade ring in het gemeentehuis in Kruinin- gen* Aangezien net gemeentelijke plan voor de jaren 1983,1984 en 1985 niet is opgenomen in het landelijke biblio theekplan, heelt de gemeente besloten een alternatief plan op te stellen. Dit nlenwe schrijven is opgesteld in sa menwerking met de betreffende rijks- inspectrice, de provinciale biblio theekcentrale, de verschillende biblio theken en de cultuurcommissie Rei merswaal. Burgemeester en wethou ders van Reimerswaal kunnen zowel inhoudelijk als financieel met het plan akkoord gaan. De cultuurcommissie wordt evenwel geacht een oordeel over bet alternatieve plan te vellen. Volgens net plan moet. in het huidige schoolgebouw Rehoboth In Yerseke een hoofdvestiging neergezet worden, In de loop van 1985. In een later stadium moeten de vestigingen in Hansweert en Rilland voorzien worden van een wis selcollectie. Dit evenwel alleen wan neer de gemeente Reimerswaal tegen die tijd daar nog geld voor beschikbaar heeft, Naast de wisselcollectie zouden de bibliotheken in de twee dorpen een eigen boekenbestand moeten hebben. De bibliobus In Yerseke zal worden te ruggetrokken. De momenteel daarin werkzame beroepskracht kan ingezet worden in de hoofdvestiging. Boven dien is de hulp van vrijwilligers nodig. Voorts is het de bedoeling dat in de daarop volgende jaren meer boeken worden aangekocht en de wisselcollec tie krimpt. De kosten ramen de samen- streek TOT 4 FEBRUARI TER INZAGE Het echtpaar Steketee-Paauwe utt Yerseke HEINKENSZAND - Burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele stellen tot 4 februari het onlangs ont worpen verkeersveiligheidsplan Hein kenszand ter discussie. Belangstellen den kunnen in deze periode op- of aan merkingen over het plan maken. Het college is eveneens benieuwd naar eventuele aanvullingen. Het veilig heidsplan ligt ter inzage in het ge meentehuis in Heinkenszand (afdeling algemene zaken). Na deze. inspraakpe riode, zal in een tweede fase de pro bleemaanduiding en de probleemop lossingen aan het schrijven worden toegevoegd. Bovendien wordt het plan van aanbevelingen voorzien. Vervol gens is er weer een inspraakperiode voor de betrokkenen. Het college besloot tot de samenstel ling van het plan over te gaan door de al jaren bestaande problemen rond be paalde verkeerssituaties in Heinkens- zand. De makers hebben in het plan al lereerst een samenhang proberen te vinden in de verscheidene situaties. Een speciale werkgroep is in het leven geroepen om het veiligheidsplan tot een goed geheel te maken. Daarin heb ben van de zijde van de gemeente zit ting het bureau algemene zaken, ruim telijke ontwikkeling en de civieltechni- sche dienst van de dienst gemeentewer- ken. Voorts hebben in de werkgroep zit ting: provinciale waterstaat, het dis trict Middelburg van de rijkspolitie, de groep Borsele van de rijkspolitie, en de woningstichting Borsele. De werkgroep is zich ervan bewust dat voor alle kemen in Borsele een derge lijk plan noodzakelijk is. Het bleek evenwel onmogelijk om gelijktijdig alle dorpen aan te pakken. Bovendien be perkt de opdracht zich tot Heinkens zand: de bebouwde komgrens en de kruisingen van de Heinkenszandseweg met de Westdijk en Dorpsstraat, even als de kruisingen van de Drieweg met het Kruissewegje en Clara's pad. Noordbevelands mannenkoor in Bethelkerk Goes GOES - Het Noordbevelands mannen koor brengt zondag 23 januari een be zoek aan Goes. Het koor zal in de Be thelkerk van de vrije evangelische ge meente in Goes acht liederen zingen. Leider van het koor is F. Smit. De bijeenkomst, die om 18.30 uur be gint, is georganiseerd door de werk groep zending en evangelisatie. Het thema is 'liefde doet wonderen'. Dominee J. van Veen houdt een korte declamatie. Het Noordbevelands man nenkoor telt twintig leden uit verschil lende delen van Noord-Beveland. Oud-leerlingen agrarische school Goes vergaderen HEINKENSZAND - De vereniging van oud-leerlingen van de rijks middelbare agrarische school te Goes hield een jaarvergadering in 'De Stenge' te Hein kenszand. Na een openingswoord van voorzitter L. van Putten was er een le zing door ir I. A. Risseeuw van de land- inlichtingsdienst over het onderwerp 'landinrichting en internationale sa menwerking'. Hij ging daarbij in op en kele oorzaken van het verschil in le vensstandaard in Nederland en de ont wikkelingslanden. In dat kader noemde hij de voedselpro- blematiek een moeilijk oplosbaar pro bleem. Na het betoog van Risseeuw volgde een huishoudelijke vergadering. Hierna was het de beurt aan de direc teur van de RMAS te Goes, ir W. Mar- kusse. Deze vertelde het een en ander over de dagelijkse gang van zaken in de school op dit moment. Uit zijn verhaal bleek dat vijftig procent van de leerlingen landbouwer wordt. Na de vergadering was er nog een gezellig samenzijn. YERSEKE - Het echtpaar Steketee- Paauwe uit Yerseke heeft dinsdag zijn diamanten huwelijksfeest gevierd. Dat gebeurde in de woning van het bruidspaar aan de Sandcestraat in Yerseke. Burgemeester H. Boer van Reimerswaal en zijn vrouw brachten Weizij nscommissie Kortgene bijeen KORTGENE - De welzynscommissie van Kortgene houdt een vergadering op maandag 24 januari in het ge meentehuis te Kortgene Besproken zal worden de wijziging van de planpro cedureverordening en het tijdschema vaststelling jaarprogramma 1984. Na een aantal jaren met de zogenaamde planprocedureregeling te hebben ge werkt, is duidelijk geworden dat de ver ordening op onderdelen bijstelling be hoeft. In de praktijk is gebleken dat ver schillende artikelen niet alleen erg om slachtig of soms zelfs overbodig zijn, maar bovendien tot verschillende inter pretaties aanleiding geven. Verder zal onderzocht worden op welke wijze een extra subsidie moet worden verstrekt aan de ANBO afdeling Kortgene. Deze afdeling heeft voor haar bijeenkomsten en soosmiddagen een te kleine behui zing. De afdeling wil deze bijeenkom sten gaan houden in het dorpshuis 'De Pompweie'. Dit werkt kostenverho gend. Ook is het noodzakelijk dat een ander biljart wordt aangeschaft. Van daar dat een extra subsidie is aange vraagd. Tenslotte wordt een enquête gehouden onder de bezoekers van in spraakavonden met betrekking tot het jaarprogramma 1982, besproken. De vergadering begint om 2U.00 uur. de zestig jaar getrouwde echtelieden een bezoek. Zij overhandigden hen een oorkonde en een bloemenmand. Bo vendien ontving het echtpaar geluk- wenstelegrammen van koningin Bea trix en de commissaris van de konin gin in Zeeland, dr. C. Boertien. Christiaan Steketee en Pietemella Jo hanna Paauwe gaven elkaar het ja woord op 18 januari 1923 in Yerseke. Hun verdere leven bleven ze in het dorp wonen. Christiaan Steketee zag het le venslicht in Yerseke op 20 december 1898. Jarenlang was hij koster van de kerk van de gereformeerde gemeente in Feestavond Scaldis Girls Wemeldinge WEMELDINGE - Het marjoretten- en minirettenpeloton 'Sealdi3 Girls' uit Wemeldinge houdt vrijdag een feest avond in het dorpshuis te Wemeldinge. De Fiéstaband zorgt voor de dansmu ziek en de maijoretten en miniretten verzorgen enkele optredens. Voorts Is er een verloting. De feestavond begint om 20.00 uur. OKK Wemeldinge houdt solistenconcours WEMELDINGE - De muziekvereni ging OKK in Wemeldinge houdt don derdag 27 januari in het dorpshuis te Wemeldinge een onderling solistencon cours'; B. van Overbeeke uit Wilhelmi- nadorp is jurylid. In de pauze is een bin go. Het solistenconcours begint om 19.00 uur. het dorp. Daarnaast verdiende Steke tee zijn brood als begrafenisverzorger Mevrouw Steketee-Paauwe werd even eens geboren in Yerseke. op 22 septem ber 1900. De echtelieden kunnen terug kijken op een vruchtbaar huwelijk. Er werden negen kinderen geboren; vier jongens en vjjf meisjes. SGP Midden-Schouwen houdt bijeenkomst KERKWERVE - De afdeling Midden- Schouwen van de Staatkundig Gerefor meerde Partij (SGP) houdt morgen, donderdag, een bijeenkomst in zaal van de christelijke gereformeerde kerk in Kerkwerve. Ds M. J. van Gelder, predi kant van de gereformeerde gemeente in Nieuwerkerk, houdt een tijdrede. De aanvang is 19.30 uur. Visclub 's-Heerenhoek hield clubwedstrijd 'S-HEERENHOEK - De visclub HSV 'De Leeglopers' in 's-Heerenhoek hield de eerste clubwedstrijd van hetseizoen. Er waren 28 deelnemers en de vangst was matig. Er werden 63 boven- en 6 ondermaatse vissen gevangen met een totaal gewicht van 10.505 gram. De uitslag is: 1 M. v. Westeinde Lewedorp 1680 pnt; 2 J. WUlemse Nieuwdorp 1210: 3 Theo de Baar Lewedorp 1020; 4 A. Traas 's- Heerenhoek 905; 5 L. v. d. Berge Kamperland 890; 6 A. Schikker Borssele 660; 7 A. v. Oosten Nieuwdorp 650; 8 J. Koole Ovezande 620; 9 P. Nouse Heinkenszand 580,10 J. v. Wolde Hein kenszand 510. De jeugdprijzen gingen naar Theo de Baar, M. Lukasse en W. Claesens. Veel belangstelling voor begrafenis A. J. J. Willemsen ZAAMSLAG - Dinsdagmiddag vond onder zeer grote belangstelling de be grafenis plaats van de heer I. J. J. Wil lemsen, die zaterdag op 72-jarige leef tijd is overleden. De heer Willemsen volgde in 1978 de heer De Visser op als voorzitter van de afdeling Zaamslag van de Stichting welzijn voor onderen Terneuzen. Voorheen was hij ook bij dat bejaarden werk betrokken. Hij was tevens lid van het dagelijks bestuur van de stichting. Onder zijn leiding i; het werk. dat in 1979 gehuisvest werd in 'De Poort', tot grote bloei gekomen. In 'De Rank' werd de rouwdienst geleid door ds A. Schellevis, Nederlands her vormd predikant, die sprak naar aanlei ding van Matth. 7:21. De heer L. Uilen broek, voorzitter van de stichting be lichtte de grote verdiensten die de heer Willemsen voor het bejaardenwerk heeft gehad en sprak daarover zijn bij zondere dank uit. Op de begraafplaats werd door ds Schellevis een gedeelte van Psalm 39 gelezen. Velen van de besturen van de andere kemen. vrijwilligsters van de kern Zaamslag en ook veel ouderen maakten gebruik van de gelegenheid na afloop van de begrafenis de familie te condole ren. Ledenvergadering van vv Breskens BRESKENS - De voetbalvereniging Breskens houdt vrijdag 21 januari de algemene ledenvergadering In het club gebouw. De agenda vermeldt onder, meer een bestuursverkiezing. De aftre dende bestuursleden Van de Lijke, Ver- meire en Van de Vijver stellen zich her kiesbaar. De vergadering begint, om 19.30 uur. stellers van het plan thans op 130.940 gulden in 1985 en 140.261, 50 in 1986. De commissie ouigt zich voorts over de structuur en de samenstelling van de in te stellen welzijusraad. Daarnaast staat op de agenda een aanbod van ten toonstellingen door de Caroluskring, een vereniging van niet-gesteunde beeldhouwers. Dat zijn: een buitenten toonstelling van 25 beeldhouwer- werkn (2.500 gulden), een binnentcn- toonstelling van 25 kleinbeelden (3.000 gulden) en een binnententoonstelling van 25 kleinbeelden (3.000 gulden) en een binnententoonstelling van 25 klei nere beeldhouwwerken (2.000 gulden). B. en w. stellen zich op het standpunt dat er niet op het aanbod moet worden ingegaan. Het college vindt de kosten te hoog en wijst op de komst van de tentoonstelling Varia Topografica naar Reimerswaal. De vergadering be gint om 19.30 uur. 0 83 S A A

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 22