Bedrijfsleven erg gebaat bij weg over Oesterdam' Provincie geeft de vaste oeververbinding niet op ONTSLAG ZIET/# Bollebozen in scrabble HOORT. Bhagwanrood slecht voor de klandizie? PZC/ provincie PLEIDOOI KAMER VAN KOOPHANDEL: Rappelover dubbeldekker aan minister „Bij afrondend gesprek is het niet nodig alternatieven te hebben" ,w; y/OENSDAG 19 JANUARI 1983 11 out-» - v an een goede wegverbinding tussen Tholen en Zuid-Beveland over de Oesterdam mogen aanzienlijke economische voordelen worden verwacht voor het Zeeuwse bedrijfsleven. De aanleg van deze weg is dan ook ten zeerste gewenst. Tot deze conclusie is de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Midden- en Noord-Zeeland gekomen in een notitie over het economisch belang van de weg over de Oesterdam. De notitie is aangeboden aan het dagelijks bestuur van de provincie net het verzoek al het mogelijke te doen om de weg aangelegd te krijgen. De Kamer van Koophandel is tot twee opvallende bevindingen gekomen: .jan loon- en brandstolbesparingen le vert een doorgaande wegverbinding over de Oesterdam het Zeeuwse be- dhjfeleven 5.5 miljoen gulden per jaar afstandsverschil is in dit geval te ver waarlozen. 5,5 miljoen -de baten voor het bedrijfsleven zijn aanmerkelijk hoger dan de kosten van y en onderhoud van deze route. De baten/kostenverhouding van de Oesterdamweg bedraagt 1,4 in het eer ste jaar na aanleg van de weg. Deze ver houding komt er in de daarop volgende nog gunstiger uit te zien. Inde notitie is de Kamer van Koophan del alleen uitgegaan van het vrachtver keer en het zakelijk personenverkeer. Het profijt voor de overige weggebrui kers iwoon/werkverkeer. toeristisch verkeer en particuliere autoritten) is niet in de beschouwing betrokken De berekeningen van de Kamer van Koophandel zijn gebaseerd op de ver wachting dat in 1985 ongeveer 2750 mo torvoertuigen per etmaal gebruik zul len maken van de weg over de Oester dam. Van dat verkeer zal 70 procent van een naar Midden-Zeeland rijden en 30 procent van en naar Antwerpen en om geving. Voor het verkeer dat vanuit Tholen en Sint-Philipsland naar Mid den-Zeeland gaat (en omgekeerd) zal de tijdwinst bij de route over de Oester dam vergeleken by de huidige tocht door Bergen op Zoom ongeveer 20 mi nuten bedragen. Het verschil in afstand is ongeveer 15 km. De winst in reistijd voor de gebruikers van de weg over de dam die van en naar Antwerpen rijden is geringer: ongeveer 10 minuten. Het MIDDELBURG - Het dagelijks bestuur m de provincie heeft dinsdag besloten ,een rappel" te doen uitgaan naar de mister van verkeer en waterstaat me vrouw Smit-Kroes, om haar te bewegen lot snelle goedkeuring van het ontwerp roor de derde dubbeldekker. Hen-gedeputeerde J. D. de Voogd deelde dat dinsdag desgevraagd mee tyiens een persconferentie van het col- 'wge van g.s. over de stand van zaken md de VOW. De Voogd: „Er zijn ons Cten signalen bekend, die op enigerlei icjze verstaan kunnen worden als be leidsveranderingen bij het ministerie md de derde dubbeldekker," zei hij desgevraagd. Als de vaste oeververbin ding niet zou doorgaan, zou de provin ce te maken krijgen met twee veerdien sten, waar voor gezorgd moet blijven worden. „Dan is er een nieuw veren- patje nodig. Dat is er nog niet", zei hij. Gentse kanaalloodsen bespreken actieplan (Van onze correspondent) GENT- De Gentse kanaalloodsen drei gen met harde acties. Zij eisen van het Belgische ministerie van verkeerswe gen eenzelfde prestatievergoeding als voor hun collega's die op de Wester- schelde tussen Antwerpen cn Vlissin- gen varen. De vereniging van staatsri- rierloodsen belegt maandag in Ant werpen een vergadering waarop men zich over een actieplan zal beraden. Onder de Gentse kanaalloodsen en de Scbeldemondingloodsen deze laats ten beloodsen schepen tussen Oostende en de rede van Vlissingen) heerst sinds ge- mime tijd ontevredenheid. De loodsen in Gent en Oostende eisen een identie ke vergoeding als die voor hun collega's rivierloodsen op de Westerschelde. In oktober werden reeds bliksemacties uitgevoerd. De Belgische minister van verkeerswegen De Croo noemde de loodsenactie toen voorba rig. Hij deed de toezegging een oplossing te zullen zoeken. Dat is tot nu toe niet gebeurd. Eerste paal kantoor sociaal centrum Goes in de grond GOES - Voorzitter J. L. D. van der Lin de van het bestuurdersoverleg proef project specifiek welzijn de Bevelan- den slaat maandag 24 januari de eerste paal in de grond van een kantoor van het Sociaal Centrum in Goes. Dat ge beurt aan de Frans den Hollanderlaan. De bijeenkomst begint om 14.50 uur. Nahet'lsan' van de eerste paal, kunnen de aanwezigen iets nuttigen. Van der Linde en voorzitter N. G. Kamps-Visser van de stichting voor maatschappelijke dienstverlening op Zuid- en Noord-Be- veland zullen het woord voeren. DR. C. BOERTIEN: MIDDELBURG - Commissaris der koningin dr C. Boertien is het 'ab soluut niet eens' met het verwijt van minister-president Lubbers, dat Zeeland bij het gesprek over de vaste oeververbinding met een kabinetsdelegatie vorige week 'met te weinig alternatieven' is ge komen. Dat heeft dr Boertien de minister-president maandag per telex laten weten. Waarop de heer Lubbers terug heeft geielext met de mededeling, dat hij die opmer king tijdens de persconferentie vrijdag na de ministerraad inder daad heeft gemaakt, maar dat hij sprak over 'alternatieve bereke ningswijzen' van Zeeland uit. Het college van g.s. is er echter vanuit gegaan dat er met de ministers af rondende besprekingen zouden worden gevoerd en er dus geen re den was om met alternatieven te komen. Ty'dens een persconferentie na af loop van de wekelijkse gs-vergade- ring wees dr. Boertien ter staving van zijn opmerking dinsdagavond qp het verslag van het gesprek tus sen de Zeeuwse en de regeringsde legatie. De betreffende passage in dat verslag luidt; „De heer Boertien vraagt nog eens uitdrukkelijk of hier sprake is van een kabinetsbeslissing. Minister Smit-Kroes herhaalt dat zü en de heer Ruding niet enkel en alleen voor zichzelf spreken. Op verzoek van de heer Boertien wordt vervolgens de bespreking ge schorst. Tijdens de schorsing vindt er een -ntem gs-beraad plaats als mede een nader beraad van de Commissaris der Koningin met de ministers Smit-Kroes en Ruding. Dr C. Boertien: niet eens met ver wijt Lubbers. Na heropening van de vergadering deelt de heer Boertien mede ge vraagd te hebben naar alternatie ven en een eventueel tegenbod. Die blijken er niet te zijn Hij concludeert daar. uit dat het project WOV van de baan is. De ministers Smit-Kroes en Ruding wensen te volstaan met een beperkt perscommuniqué. Minister Smit-Kroes merkt nog op. dat deze beslissing uiteraard geldt voor deze kabinetsperiode en zich niet over die periode heen uit strekt". Uit het verslag blijkt, dat tijdens het gesprek van Zeeuwse kant voortdurend is gewezen op de con tinuïteit 'van het bestuur en de in houdelijke overeenstemming, die eropl9oktoberwasmetde delega tie uit het vorige kabinet. De minis ters stelden herhaaldelijk, dat ook toen al de mogelijkheid van her overweging door het nieuwe kabi net is genoemd. Minister Smit- Kroes wees daarbij op de daling in de verkeerscijfers van 25 procent en stelde dat het „huidige kabinet dui delijkheid wil geven". Daarbij werd duidelijk dat de rijksbijdrage niet gebaseerd zal zijn op de toekomst prognose met 7 dubbeldekkers (zonder VOW) maar dat men op ba sis van de huidige prognoses kan volstaan met 4 dubbeldekkers en eventueel een reserve-boot. In- plaats van 30 miljoen rijksbijdrage betekent dat slechts 17 miljoen. Minister Ruding spreekt van ..een onverantwoorde beslissing". Het verslag: „De heer Boertien stelt de vraag wat de ministers nu precies willen duidelijk maken. Minister Smit-Kroes antwoordt: het is onverantwoord. De heer Boertien wijst erop, dat men reeds 10 jaar zo niet langer be zig is met dit project en dat na vele problemen de commissie-De Man met een goed rapport is gekomen op grond waarvan beslissingen zijn genomen over de bijdrage van de provincie Zeeland. Er zou voldaan moeten worden aan drie voorwaar den, daar is overeenstemming over. Het enige verschil tussen ok tober en nu is een bijstelling van de verkeersprognose met 5 procent. Minister Ruding wijst erop, dat de heer Commissaris der Koningin daarbij de rijksbijdrage vergeet. Minister Smit-Kroes stelt nog eens dat voor wat betreft het verkeers beeld het rijk tot andere inzichten is gekomen. Dat moet naar haar mening gevolgen hebben voor de rijksbijdrage. Daarom zijn er op nieuw rekensommen gemaakt. Haar conclusie is thans, onverant woord." Van de motorvoertuigen die van en naar het eiland Tholen rijden, bestaat 10 procent uit vrachtverkeer en 35 pro cent uit zakelijk personenverkeer. Het economisch voordeel van de kortere wegverbinding wordt voor het vracht verkeer op 5515 gulden per etmaal be cijferd en voor het zakelijk personen verkeer op 15.638 gulden. Dat is op jaarbasis bij elkaar afgerond 5,5 mil joen gulden. De weg over de Oesterdam kost 31 mil joen gulden, waarvan 26 miljoen voor rekening komt van de provincie Zee land. Volgens de Kamer van Koophan del betekent dat een jaarlijkse last van 3,9 miljoen gulden. De verhouding tus sen baten en kosten is derhalve 1,4, een getal dat tien jaar na de opening van de weg kan zijn toegenomen tot 2,2. Gs: verbetering route op Goeree heeft voorrang .MIDDELBURG - Een ingrijpende ver betering van de (rijks)weg Zierikzee- Hellegatsplein is dringend nodig. Daarbij moet het accent liggen op de vergroting van de capaciteit van deze route op Goeree-Overflakkee en op de verbetering van de verkeersveilig heid. Gs van Zeeland vinden deze weg- verbetering zo urgent, dat zij bereid zijn de ombouw tot een enkelbaans au toweg van de route Zierikzee-Seroos- kerke uit te stellen; een project dat in de plannen van het rijk wel de hoogste rangorde is toegekend. Het Zeeuwse college laat dit standpunt weten aan de statencommissie voor verkeer en waterstaat, in een reactie op de bneven, die de Schouwse gemeenten vorig najaar aan de minister van ver keer en waterstaat hebben geschreven. Daarbij wijzen gs erop, dat voor de weg Hellegatsplein-Zierikzee in het rijkswe genplan '82 geen ingrijpende verbete ringen zijn aangekondigd; alleen een omlegging bij Oude Tonge, terwijl ook de aansluiting bij Nieuwerkerk verbe terd wordt. Het accent van gs op de ver beteringen in Goeree wordt ook gevoed door het gegeven, dat de staten er in april 1980 mee hebben ingestemd het stuk weg Zierikzee-Sero oskerke niet op kosten van de provincie aan te pakken; de kosten waren te hoog en de effecten te gering. Over de beperkingen by de voorgenomen weg over de stormvloed kering hebben gs enkele maanden gele den hun beklag gedaan bij de minister. Het college stelt, dat er weinig verschil van inzicht is tussen de standpunten van de Schouwse gemeenten en wat de provincie wil. BROUWERSHAVEN HERDENKT DE WATERSNOODRAMP DREISCHOR - Het gemeentebestuur van Brouwershaven herdenkt op 1 fe bruari de slachtoffers van de waters noodramp. Het is dan dertig jaar gele den dat de ramp delen van de gemeente teisterde. Om 11.30 uur is er een krans- legging bij het herdenkingsmonument vóór de algemene begraafplaats aan de Bogerdweg in Dreischor. De bijeen komst draagt een sober karakter. Man gewond bij val van heftruck in Goes GOES - Een werknemer van een ver- lichtingsbedrijf aan de Verrijn Stuarl- weg te Goes, H. B. 119) uit Goes, is dins dagmiddag rond 14.00 uur gewond ge raakt toen hij van 3 meter hoogte van een heftruck viel. B. dacht dat hij op een betonnen plaat stapte, maar het bleek een bestofte tempexplaat te zijn die zijn gewicht bij lange na niet kon dragen. Hij liep bij de val rugletsel op Na een onderzoek van een arts bleek dat hij zijn stuitbeen ge broken had B. is met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis Berg- zicht in Goes (Slot van pagina 1) ring van het rijk om mee te werken, waarvan een delegatie van gs vonge week op de hoogte werd gesteld door de ministers van verkeer en waterstaat en van financien. De heer Boertien sprak over een eenzijdige mededeling en hij stelde, dat van „overleg nauwelijks kon worden gesproken". Overigens meende hij, dat de regering het project niet aan durft op grond van de financiële proble men, die er landelijk zijn. In de brief aan de twee ministers schrij den gedeputeerde staten, dat zij „met grote teleurstelling en ook verontwaar diging" hebben kennis genomen van het standpunt, dat de bewindslieden hebben ingenomen. Gs herinneren er aan. dat jarenlang onderhandelingen rijn gevoerd, waarbij de provincie Zee land diverse keren aan nieuwe wensen van het ryk is tegemoetgekomen. Het dagelijks bestuur van de provin cie: „U acht het project VOW financieel zeer zwak cn onverantwoord. Tijdens het gesprek op 12 januari is door de Zeeuwse delegatie opgemerkt, en wij beklemtonen dat, dat dit niet verwon dert. U wenst immers niet langer over eengekomen rijksbijdragen te betalen, maar brengt daarop aanzienlijke kor tingen aan. Gegeven het belang van de rijksbijdrage voor dit project ontstaat er dan logischerwijs een zeer slecht ex- ploitatiebeeld. U maakt in feite de ex ploitatie onmogelijk en betoogt ver volgens dat de exploitatie onverant woord is en het project derhalve niet moet doorgaan". Gedeputeerde staten wijzen de minis ters er „met de meeste klem" op. dat al in januari 1981 sprake was van wilsover eenstemming tussen de rijksoverheid en de provinciale overheid. „Daarmee was er sprake van een overeenkomst", stellen gs. Zij herinneren eraan, dat de overeenkomst is bevestigd in oktober van het vorig jaar. toen de voorgangers van de nu zittende bewindslieden ak koord gingen en toen werd afgespro ken, dat binnen korte tyd de handteke ningen gezet zouden worden. Gs stellen nu. dat. ook al zijn de handtekeningen nog niet geplaatst er wel wilsovereen stemming en een overeenkomst waren. „Wy zijn en blijven van oordeel dat ook een overheid en meer nog juist een over heid zich moet houden aan gemaakte afspraken. Wij verzoeken u dringend uw standpunt te heroverwegen. Wij de len u mee, dat wij met de procedure voor de vergunningen en de onderzoe kingen voor zover nodig voor de start van het project zullen doorgaan Incorrect Tijdens de persconferentie sprak gede puteerde drs. R. C. Barbé over een „in correcte zaak". Hij duidde nog eens aan. dat de rijksoverheid van lagere bijdragen in de exploitatie van de oe ververbinding is uitgegaan door eerst uit te gaan van vier plus een reserve- boot op de twee veerverbindingen in- plaats van zeven boten als uitgangs punt te nemeu. Overigens stelde de commissaris van de koningin, dat het provinciebestuur „op korte termijn haring of kuit wü heb ben". Hij wees erop, dat er een deadline is: als de overeenkomst op 30 juni van dit Jaar niet getekend is, is het rijk er op dat moment niet meer aan gebonden. De commissie voor verkeer en water staat uit de tweede kamer heeft dins dag besloten eerst een schriftelijke reactie van het provinciaal bestuur af te wachten, de provincie vervolgens uit te nodigen voor een hoorzitting en pas daarna mondeling overleg over de VOW-affaire te voeren met de minis ters Smit en Ruding. Er gaat geen week voorbij of daar in die Souburgse huiskamer wordt het scrabble-bord wel een paar keer tevoorschijn gehaald. Me vrouw Conny Verspoor en Henk Veerman, een kennis van de familie, zijn er zelfs zo bezeten van, dat ze er al landelijke wedstrijden en tour- nooien voor opzoeken om hun vaar digheid in het combineren van let- terblokjes te meten met anderen. Op een tournooi in Alpben aan de Rijn deed Henk onlangs nog een zestigtal peinzend over het scrabblebord ge bogen deelnemers aan een wedstrijd versteld staan door in drie spelletjes tot een totaalscore te komen van 1250 punten. Wie doet het 'm na! Souburger Veerman slaagde er zelfs in om met het vormen van een woord maar liefst 110 punten te vergaren. „Stom toevallig", stelt hij achteraf bescheiden vast. Partner Conny viel in de prijzen door het langste woord te leggen tijdens die wedstrijd. Het is allemaal als een grapje begon nen. In huize Verspoor werd al enige tijd met een vaste regelmaat hart stochtelijk gescrabbeld. Meneer Ver spoor zelf deed aanvankelijk ook wel eens een partijtje mee. Maar hij haak te snel af, toen hij ontdekte dat vriend en vrouw hem in puntenscore ver voorbij streefden. Op een dag gaf hij het schoorvoetend toe: het niveau dat jullie hebben bereikt is niet meer haalbaar. Daarop trok hij zich be schaamd terug op de bank bij de tv. Maar Corry en Henk zagen het hele maal zitten. Zozeer zelfs dat ze na het lezen van een aankondiging in het dagblad Trouw in een onbeheerste bui besloten om in te schrijven voor een landelijke wedstrijd in Soest. Daar gooiden ze overigens alleen maar hoge ogen, omdat ze van zover kwamen. Tijdens die wedstrijd ver namen ze weer wel dat er een andere wedstrijd op poten stond, nu te hou den in Alphen aan de Rijn. Ze gingen erheen en... het resultaat hebt u kun nen lezen in de aanhef van dit ver haal. In huize Verspoor wordt nu al aeer druk geoefend voor de volgende lan delijke wedstrijd. Er wordt overigens wel ontspannen gespeeld. Als de een zwaar zit te denken om de ander met weer een mooierlanger en veel pun ten opbrengend woord te overtroe ven kijkt de ander de krant in of tuurt met een scheef oog naar wat de tv in de hoek aan beelden staat uit te stra len. Door regelmatig te spelen zijn Conny en Henk aardig bedreven geraakt in het spel. Met letters als X en Y heb ben ze geen problemen meer. Alleen de Q blijft lastig te plaatsen „En de H is ook nogal vervelend" stelt Conny vast. „Daar kun je bijna alleen maar een woord beginnen". „Behalve het woord 'fah' dan", roept Henk triomfantelijk uit. Dat woord vond hij terug in de dikke Van Dale. Staat voor velletje van Syberisch eekhoorn tj e. 't is maar dat u het weet. „Onze scrabble-bybel", zegt Henk. „En omdat er geen umlaut in het spel zit, leg ik alleen de A". Al speurend in het woordenboek zijn ze zo wel meer buitennissige woorden tegen geko men. Zoals het woord 'toque', wat be tekent: een rond fluwelen of zijden damesmutsje. Kun je mooi de Q in kwijt. Het leggen van hele gewone woorden heeft echter de voorrang. „Laatst had ik knotje", vertelt Henk Veerman. „Dat is gewoon leuk om zo'n woord te leggen" Het is wel eens ooit gebeurd, dat ze op een arbeidsbureau van een werkge ver een ontslagaanvraag binnen kregen voor een hoog zwangere ver koopster. Het is geen gezicht, zo iemand in die toestand in de zaak, luidde het argument. Daar hoor je niet meer van, nu de positie van de zwangere vrouw zo beschermd is. Jaren geleden vormde ook het dragen van lang haar door mannelijke werknemers wel eens inzet voor een ontslagaanvraag dpor een broodheer. Maar die tijd is eveneens al lang voorbij. Op het gewestelijk arbeidsbureau in Middelburg hadden ze deze week weer eens even reden om met de ogen te knipperen toen men werd geconfronteerd met het ontslag op staande voet van de dertigjarige Jos Spee. Aanleiding tot het ontslag: de kleur van broek en trui staat de werkgever niet aan. Al vier jaar was Jos winkelbediende in de zelfbedieningszaak van winke lier Mast aan de Middelburgse Zuid singel. Een toegewijde kracht, voor komend voor de klanten, een keurige werknemer voor zijn baas. Tot het moment dat Jos zich aangetrokken begon te voelen door de Bhagwan- stroming. Alles goed en wel, reageer de zijn baas toen die er van hoorde. Watje in je vrije tijd doet moetje zelf weten. Maar je moet niet proberen om dat naar bulten te laten blijken tijdens het werk. Nu schrijft de leer van Bhagwan voor, dat je als volge ling aan enkele verplichtingen moet voldoen: je moetje kleding kiezen in de kleur roze of rood, je halsketting dragen met het portret van de mees ter, je moetje nieuwe naam voeren en je moet per dag tenminste een uur aan jezelf besteden. Met die kleding liep het dus fout. Nu lopen discipelen van Bhagwan al lang niet meer in die oranje Koninginnedag gewaden. Een rode trui en broek mag ook. Maar dat pikt de Middelburgse werkgever weer met Uit vrees voor een negatie ve uitwerking van die uitmonstering op de klanten kring wees Mast Jos de ze week de deur. Op staande voet ontslag. Het is nu aan de kantonrech ter om te bepalen of het dragen van die bordeaux-rode kleding als drin gende reden tot ontslag kan worden aangemerkt. ij moeten ons neutraal op stellen in de winkel", zegt bedieningswinkel in Nederland. Waarom zou ik dan de test-case moe ten zijn. Dat durf ik gewoon niet aan. Ik wil het risico niet nemen dat het negatief uitpakt by mijn klanten. Ik heb het al moeilijk genoeg om uit de rode cijfers te blijven". Jos Spee heeft nog wel geprobeerd met zijn baas tot een compromis te komen. Hij zou dan wel een blau we werkjas over zijn rode trui en pantalon heen aantrekken. Maar daar wilde winkelier Mast niet van weten. „Dat is het probleem alleen maar een paar maanden opschor ten", meent hij. „Als het straks in de zomer smoorheet is in de winkel trekt-ie die werkjas natuurlijk uit. werkgever Mast in een toelichting op zijn beslissing de winkelbedien de te ontslaan. Als we links zijn la ten we dat ook niet merken. Goed, vlak voor de verkiezingen wil ik nog best een PvdA-sticker op de kassa plakken, maar ik laat achter in de zaak geen PvdA-stand inrichten, waar ze rode rozen uitdelen. Daar zouden mijn WD-klanten over kun nen vallen. Ik weet al hoe dat gaat: ze zien Jos in die kleding in de win kel. En dan wordt er al gauw gezegd: Goh, ben jij ook van Bhagwan. Dan krijg je allerlei discussies. En dat moet ik niet. Op zich heb ik niks te gen die kleur. Ik draag zelf bor deaux-rode-schoenen, kijk maar. Maar die kleur van die rode kleding staat voor dat geloof. De mensen gaan dat al gauw vereenzelvigen met de zaak Als je cassière slecht is, is in de ogen van de mensen ook meteen de zaak slecht. Zo gaat dat ook werken met die kleur kleding Jos is Bhagwan, dus Mast is Bhagwan en dat wil ik niet hebben. Het hoort niet en het kan niet. Het zou trouwens een unicum zijn. Voor zover ik weet werkt er memand van Bhagwan in een zelf- Jos Spee. alvast in rode kleding, wachtend op de uitreiking van zijn Bhagwanketting, maar ook zo al niet gewenst als winkelbediende. Nee, bet gaat mij om het principe". „En dan is er nog iets", zegt winkelier Mast. „Straks krijgt Jos een nieuwe naam. Dan heet hij bijvoorbeeld Ani- baja of Joshibaja. En dan komen die bekenden van hem hier in winkel en spreken hem zo aan. Dat is toch raar als andere klanten dat horen? Want die kennen hem alleen als Jos". Landelijk directeur Niketana van de Bhagwan beweging in Nederland rea geert meewarig als-ie van het ontslag hoort. ..Ach God", zegt hij meele vend. „Waarom nou. Maar ja, deze maatschappij heeft als motto: wat de boer niet kent, vreet-ie niet. Wij voe len dat op gezette tijden heel duide lijk". En dan vertelt hij van 'een beroemd geval', een door een Amsterdamse opleiding aangespannen ontslag pro cedure tegen een in het rood gehulde lerares. Zij won. De rechter vond de opstelling van het schoolbestuur dis criminerend. De Nederlandse Bhagwan-baas heeft ook positieve voorbeelden aan te dragen. Een specialist in een Amster- dams ziekenhuis loopt niet in een witte, maar in een oranje jas. Een ca meraman van de-NOS draagt ook de zonder problemen de kleuren van Bhagwan uit, een lid van de Neder landse orde van advocaten gaat eveneens ongehinderd in het rood ge kleed. Niketana vindt de tijd nog niet gekomen om de discipelen in het land als organisatie te hulp te komen als zij problemen ondervinden bij het dragen van htm kleding. „Onze ener gie richt zich nu eerst op de beper kende bepalingen voor het verkrij gen van een visum voor Amerika Dat verhindert ons om vrijuit bij hem te kunnen zijn als wij dat willen en zo lang wij dat willen". En wat zegt Jos Spee van dit alles. Dit: „De ben er nu nog meer zeker van dat dit mijn kleren zijn, dat ik die moet dragen. Het is onzin van Mast om te denken dat Ik een prediker achter de kassa zal worden. Jammer, dat ik nu ben ontslagen. Ik deed dat werk graag". Werkgever Mast tenslotte: „Ik wil ei genlijk maar één ding: dat Jos hier blijft werken. Maar zonder die kleren. En het pijnlijke is dat het nog mijn zwager is ook!" Jacques Cats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11