'Invoering van nieuwe wet basisonderwijs in gevaar' EXPERIMENT Wellicht geen rijkssubsidie voor deel rondweg Middelburg Panamees vrachtschip aan bemanningsleden toegewezen Werkloze vrij willigers knappen 'Miniatuur'op Sluis Vissershaven Vlissingen bestand tegen superstorm HOOFDBESTUURSLID VOO IN AXEL: DINSDAG 18 JANUARI 1983 PZC/provincie AXEL - Hoofdbestuurslid F. J. Huiskam van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) vreest dat de nieuwe \yet °P het basisonderwijs per augustus '85 niet zal worden uitgevoerd als gevolg van de drastische bezuinigingen op het onderwijs. „Er zal steeds meer geld wegvloeien naar andere noodzakelijke onderwijsvoorzieningen, waardoor de dreiging aanwezig is dat er geen ruimte meer zal zijn om het basisonderwijs van de grond te krijgen", zei hij maandagavond in het cultureel centrum 'De Halle' in Axel voor de plaatselijke VOO-afdeling. Huiskam noemde uitvoering van de wet op het basisonderwijs in een spreekbeurt over de bezuinigingsvoor stellen van onderwijsminister Deetman een zaak. waarop de minister ondanks geruststellende woorden op dit mo ment echt geen eerlijk antwoord meer kan geven". De VOO-hoofdbestuurder laakte in zijn inleiding de voorgestelde kortingen op bet onderwijs. „De kwaliteit wordt ern stig bedreigd. Wij voelen er niets voor terug te gaan naar het bedompte lokaal met het krijtje en de griffel van de ne gentiende eeuw. Onze kinderen krijgen door de voorgestelde maatregelen slechtere onderwijskansen". Huiskam zei overigens dat de VOO best over bezuinigen wil praten, maar dan moet de minister wel eerst overleg ple gen met de ouderorganisaties en niet alleen met de politiek en de onderwijs vakorganisaties. Hij kon gisteravond evenwel meedelen dat de minister in middels een gesprek op 1 februari met de ouderorganisaties heeft toegezegd. Huiskam dreigend: „Blijft de minister in dat gesprek echter in zijn standpun ten volharden, dan moeten we samen met andere onderwijsorganisaties gaan nadenken over eventuele acties". De VOO-bestuurder bekritiseerde gis teren met name het plan om de leer- lingschaal te verhogen van 30 naar 32 leerlingen per klas. „De leerling wordt daardoor tekort gedaan. Verhoging naar 32 nu kan best betekenen een stij ging over twee jaar naar 34 leerlingen. Dat. terwijl de wet op het basisonder wijs uitgaat van een verdere indivi dualisering van het onderwijs. Het voorstel is totaal onverantwoord". Daarbij kunnen volgens Huiskam ook de kortingen op het onderwijs voor kin deren van culturele minderheden echt niet door de beugel. „In een stad als Rotterdam is op dit moment één op de twee leerlingen van buitenlandse af komst. Wordt er gekort op het aantal voor hen beschikbare leerkrachten, dan zullen daar de Nederlandse kinde ren de dupe van worden". Discussieavond over kleine kernen HEINKENSZAND - Het provinciaal overleg kleine kernen houdt donder- dig een discussieavond over het on derwerp kleine kernen. Deze bijeen komst wordt gehouden in het ontmoe tingscentrum 'De Stenge' in Heinkens- jand. Een medewerker van het provin ciaal opbou worgaan begint met een in leiding, waarin stil wordt gestaan bij de historie van het kleine-kernenge- beurcn in Zeeland. Daarna komt een vertegenwoordiger van de brede overleggroep kleine dor pen in Drente aan het woord. Hierna worden de belangstellenden in de gele genheid gesteld vragen af te vuren. Ook bestaat de mogelijkheid een discussie te voeren over het onderwerp kleine kernen en alles wat daar mee te maken heeft. De bijeenkomst is bestemd voor Iedereen die verbonden is aan een dorpsbelangengroepering in Zeeland. De discussieavond in Heinkenszand be gint om 20.00 uur. Schrijfavond Amnesty International Goes GOES - Amnesty International afde ling Goes, stelt belangstellenden dins dag 25 januari in de gelegenheid om te schrijven voor en naar politieke ge vangenen in het buitenland. Dal ge beurt in het infocentrum aan de Joa- chimkade in Goes. Schrijven voor gevangenen is zinvol, daar zijn de mensen van Amnesty van overtuigd. Als voorbeeld noemen ze de vrijlating van Kabakisa Matuka uit Zaire die Amnesty naar voren had ge bracht in november 1982. Volgens offi ciële rapporten uit Zaïre is Makuta in middels vrijgelaten. En zo kan de Goese afdeling nog enkele voorbeelden noe men. Tijdens de bijeenkomst, die om 20 uur begint, zijn voorbeeldbrieven aan wezig. Naast de schnjfavond, houdt de Goese afdeling vrijdag 28 januari een ■vluchtelingenmanifestatie'. De bijeen komst begint om 20 uur in het christe lijk lyceum te Goes. Bijeenkomsten FNV-Zeeland over kernenergie VLISSINGEN - Het district Zeeland van de FNV houdt in februari vier dis cussiebijeenkomsten in het kader van dr brede maatschappelijke discussie over kernenergie. De eerste bijeen komst wordt maandag 7 februari ge houden in zaal 't Anker' in Vlissingen. Dcre bijeenkomst begint om 19.30 uur. De volgende bijeenkomst is in Temeu- zen, vanaf 19.30 uur in 'Hotel Rotter dam'. Donderdag 17 februari staat een discussiebijeenkomst in de 'Prins van Oranje' in Goes op het programma, eveneens van 19.30 uur. De rij wordt ge sloten met een bijeenkomst in 'Den Dullaert' in Hulst, ook vanaf 19.30 uur. Aan het emd van de bijeenkomsten ont vangen de bezoekers een enquêtefor mulier waarop een ieder zijn opvattin gen over kernenergie kenbaar kan ma ken. Deze enquete-formulieren worden door de landelijke stuurgroep 'De Brauw', ingezameld om op die manier een beeld te krijgen van de opvattingen die ten aanzien van dit onderwerp le ven ONDERZOEK RIJKSWATERSTAAT: VLISSINGEN - Onderzoek van rijks waterstaat heeft uitgewezen, dat er geen gevaar bestaat voor het bezwij ken van de sluis van de Vissershaven in Vlissingen. De sluis is wel lager dan de Deltawet voorschrijft, waardoor bij superstormen de golven over de sluis kunnen slaan. Het water in de Vissers haven kan daardoor na twee uur onge veer een meter stijgen, maar vormt daarmee nog geen bedreiging voor de binnenstad van Vlissingen. Dit vertel de de directeur gemeentewerken ing W. A. van Bochove maandagavond in de Vlissingse commissie van advies en bijstand voor de openbare werken, na de mededeling van wethouder W. Wis se (PvdA) dat een kleine vertraging is ontstaan in de planontwikkeling voor herstel van de Vissers- en Koopmans haven in Vlissingen. De Vlissingse wethouder erkende, dat eind december het definitieve ontwerp voor het herstel van de Vissershaven voltooid had moeten zijn en dat in ja nuari de inspraak daarover had moeten beginnen. Dat is echter niet mogelijk gebleken, omdat het onderzoek van de studiedienst van rijkswaterstaat naar de nieuwe sluis voor de Vissershaven nog niet klaar is. Rijkswaterstaat heeft volgens de Vlissingse wethouder echter verzekerd, dat de vertraging kan wor den ingehaald in de periode dat het plan bestekklaar moet worden ge maakt en andere voorbereidingen ge troffen. De vertraging wordt volgens hem ook veroorzaakt door de tempori- sering (vertraging) van de Deltawerken door het rijk. Net zo ver Het raadslid C. J. van der Weele (rpcu) drong aan op een nieuw tijdsschema, evenals het VVD-raadslid J. Verkerk. Deze zei herhaaldelijk te hebben gewe zen op het 'sluimerend gevaar' van de Vissershaven bij superstormen. „Nu, dertig jaar na de ramp van 1953 zijn wij nog net zo ver als toen. Het jaartal 1990 wordt al genoemd en je moet niet gek kijken wanneer het nog later wordt", meende hij. De Vlissingse wethouder stelde echter, dat het gevaar voor Vlissingen nu heel anders wordt getaxeerd dan in het verleden het geval is geweest. „Vijf of zes jaar geleden, bij een zomerstorm, is bijna herhaald wat is gebeurd in 1953. Ik blijf het een kritiek punt vinden", zei Verkerk. Directeur Van Bochove be sloot met de opmerking dat er zich plaatsen in de zeewering bevinden die veel zwakker zijn, dan de Vissershaven. Daarom heeft het rijk de Vissershaven ook minder urgent geoordeeld. OR-lid De Schelde dreigt directie met kort geding VLISSINGEN - Ondernemingsraads lid D. Meijer (Vrije Lijst) van de Ko ninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen wil een kort geding tegen de directie van de scheepswerf aanspan nen, wanneer deze niet alsnog een ad viesaanvraag indient bij de onderne mingsraad over de aangekondigde werktijdverkorting. Hij vraagt daar om in een brief aan de directie, die van daag (dinsdag) zal worden verstuurd. De ondernemingsraad van De Schelde is op de hoogte gesteld van deze 'solo- actie", maar staat er niet achter. De raad is wel ingelicht over de werktijd verkorting die de directie heeft aange vraagd in verband met stagnerende op drachten. en heeft zich daarbij neerge legd. „Er is een besluit van de or ge weest en dat vindt hij kennelijk on juist", aldus voorzitter D. de Leeuw van de ondernemingsraad maandagavond. Hij zei geen verdere commentaar op de ze stappen te willen geven. De directie heeft volgens de heer Meijer gezegd een adviesaanvraag juridisch niet noodzakelijk te vinden. Directeur C. Hartog van de KMS was maandag avond niet bereikbaar, evenmin als di recteur ir. J van Loosen. Statenfractie VVD naar Zeeuwsch-VIaanderen TERNEUZEN - De Statenfractie van de WD brengt vrijdag 21 januari een werkbezoek aan Zeeuwsch-VIaande ren. De statenleden worden om half elf bij de fabriek van Dow Chemical in Terneuzen verwacht. Daar spreken zij over Dow Chemical in het algemeen, en over het bedrijf in rela tie tot de energie- en milieuproblema tiek. Na de lunch in restaurant 'Braak man' in Hoek vertrekken zij naar het waterschap 'Het Vrije van Sluis' in Oostburg Het bezoek aan het water-' schap duurt van half drie tot vier uur. MIDDELBURG - De president van ar- rondisscments-rechtbank tc Middel burg, mr G. R. André de la Portc, heeft maandagmiddag het onder Panamese vlag varende vrachtschip Zoodohos (14.267 brt.) toegewezen aan de 25 be manningsleden. Zij hadden verzocht om de openbare verkoop van het mo torschip, omdat zij in totaal nog onge veer 680.000 gulden tegoed zouden heb ben aan achterstallig loon. Er was ech ter geen enkele kandidaat, die wilde ingaan op de inzet van 750.000 gulden, waartegen het schip minimaal zou moeten worden verkocht. Het schip van Saronic Maritime S. A. te Panama is begin november aan de ketting ge legd en ligt sindsdien op dc rede van Vlissingen. De bemanningsleden moeten nu beslis sen wat zij verder met het schip zullen doen. De Middelburgse advocaat mr C. H. Brinkman, die namens de beman ningsleden optrad, verwacht dat die be slissing op korte termijn wordt geno men. Theoretisch bestaat volgens hem de mogelijkheid om een bankgarantie te vragen voor de koopprijs, vermeer derd met de kosten, die ongeveer 70.000 gulden bedragen. Dan kan een rangre geling worden getroffen met de schuld eisers, waardoor de gelden naar de be manning gaan. omdat die de hoogste claim hebben. Dan kan volgens mr Brinkman echter nog een geschil ont staan met andere schuldeisers, zoals de hypotheekhouder, over de hoogte van het bedrag dat de bemanning denkt te kunnen vorderen. Het gaat hierbij om ongeveer acht maanden gage. De be manningsleden zijn voornamelijk af komstig uit de Philippijnen en Pakis tan, maar enkelen ook uit Zuid-Ameri- ka. De scheepsofficieren komen uit Griekenland, evenals de kapitein. De gezagvoerder heeft echter "niet deelge nomen aan het verzoek tot openbare verkoop. Herveiling Mr. Brinkman acht het overigens on waarschijnlijk, dat de bemanning ver der zal gaan handelen met het schip. Het is volgens hem meer voor de hand liggend dat een herveiling zal plaats vinden met een lagere inzet, bijvoor beeld tegen de schrootwaarde. Hervei ling kost echter altijd extra geld, om dat het schip gereed moet worden ge houden op de rede. Wellicht is volgens mr Brinkman ook een tussenoplossing mogelijk en kan het schip onderhands voor een redelij ke prijs worden verkocht aan een schroothandelaar, waarna de beman ning probeert de overblijvende schuld ook nog betaald te krijgen. De kans daarop is echter zeer gering. Voor zover bekend is Saronic Maritime namelijk een zogenaamd 'een-schip vennoot schap', speciaal in het leven geroepen voor de Zoodohos, met nauwelijks meer dan een postbusnummer in Panama. Tijdens de openbare verkoop van maandagmiddag in Middelburg waren wel verschillende kandidaten aanwe zig. die echter geen bod uitbrachten Gegadigden uit Pakistan hadden net schip willen kopen voor de sloop, maar kregen geen gelegenheid een lager bod te doen. De president van de rechtbank wilde namelijk met lager gaan dan 750.000 gulden, ofwel de inzet van de executanten. VOLGENS WOORDVOERDER MINISTERIE MIDDELBURG - Het ziet er naar uit flat het ministerie van verkeer en wa terstaat géén subsidie verleent voor de aanleg van een deel van de Middel burgse rondweg. Een woordvoerder ran het ministerie deelde dit maandag flesgevraagd mee. Hij wees er evenwel ®P dat de uiteindelijke beslissing moet worden genomen door de minister zelf. Wanneer deze bewindsman de knoop floorhakl is nog niet met zekerheid te Kggen. Dat kan een kwestie van dagen tijn, maar kan ook nog enkele maan den op zich laten wachten. Wethouder A. Bergshoeff van financiën zei maan- flag nog niet op de hoogte te zijn van fltte mogelijke ommezwaai van 'Den Haag'. een bedrag van ongeveer 480.000 gulden, is bedoeld voor de aan leg van een weg tussen de woonwijken Griffioen en Klarenbeek. Deze weg zou in totaal 4.2 miljoen gulden gaan kos ten. De gemeenteraad van Middelburg ging met de aanleg van de weg op 24 november 1980 akkoord Bijna een jaar later aanvaardde de raad een nieuw dekkingsplan voor dit deel van de rond weg. Aanleiding hiervoor was het feit dat de provincie weigerde om de aanleg van een kruispunt voor haar rekening te nemen Hierdoor ontstond een gat van 480.000 gulden. Dit bedrag werd vervolgens in Den Haag voorgedragen voor subsidie. Nu hebben een woord voerder van het ministerie echter gelui den bereikt, dat de minister van ver Kut'i waterstaat niet van plan Is om met dit geld over de brug te komen. Verzet De aanleg van dit deel van de Middel burgse rondweg heeft altijd op fel ver zet gestuit van de bewoners van de wijk Klarenbeek. Zij hebben zich ver enigd in een aantal actiegroepen en hebben niets nagelaten om hun onvre de over de plannen tot aanleg van de weg duidelijk te maken. Namens deze actiegroepen bood de heer L. Serlie tij dens dc raadsvergadering van novem ber '80 540 handtekeningen aan van mensen die de weg afwijzen. Of de eventuele standpuntsverande ring van de minister gevolgen zal heb ben voor de komst van de weg tussen de Griffioen en Klarenbeek staat nog niet vast. Het college van b en w in Middel burg moet nog officieel op de hoogte worden gebracht. Wethouder H. Gillissen van openbare werken zei maandagavond, dat hem nog geen berichten bereikt hadden, dat de subsidie niet zou worden verleend. Hij ging ervan uit. dat de woordvoerder in Den Haag voor "eigen rekening' had gesproken. Als de subsidie niet komt. zei Gillissen. betekent hat. dat de weg er voorlopig niet komt. „Dat geld heb ik niet", zei de wethouder, die niet uitsloot, dat het om een 'uitstel' van de subsidieverlening ging. Een verschui ving van een subsidiebedrag naar een later jaar komt volgens hem wel vaker voor. Woonhuizen worden gesloopt en opnieuw opgebouwd. Ook kerkgebou wen. stationshallen en winkels krijgen een grote beurl. Treinstellen liggen op hun kant en boten op het droge. Van kantoren, waaronder dat van de PZC, worden hele voorgevels vervangen. Heeft het gemeentebestuur van Middelburg, gelijk met dc beslissing tot de bouw van een atoomschuilkel- der, ook het startsein gegeven voor de modernisering van de rest van de binnenstad? Nee, hoewel hier en daar verontrust wordt gewezen op het onvoldoende onderhoud aan de elfhonderd monumenten die Middelburg rijk is, mag uit het bovenstaande niet de conclusie worden getrokken dat de hele Zeeuwse hoofdstad in de steigers zou staan. De gehele operatie speelt zich namelijk af in de werkplaats van Miniatuur Walcheren. Een project, dat in 'het echt' vele miljoenen guldens zou opeisen, kost 'Walcheren in het klein' geen cent. De tweehonderd gebouwtjes worden opgeknapt door een groepje werklozen. Het is vrijwilligerswerk; hun ww-uitkering mogen ze behouden. Frank Kaspers is de jongste van het stel Hij is met een zeven millimeter dik stuk multiplex in de weer. De plank moet worden omgetoverd tot een nieuwe gevel. Waar het gebouw dat hij onder handen heeft in werkelijkheid staat, weet hij niet. „Zomaar een huis ergens in Middel burg", zegt hij aanvankelijk schou derophalend. Met een decoupeer- zaag maakt hij gaten in het hout op de plaatsen waar later de deuren en raamkozijnen moeten komen. De ou de voorgevel is volledig verrot Repa reren was onmogelijk. Frank is bezig aan zijn tweede dag bij Miniatuur. Hij moet er nog duidelijk een beetje 'inkomen'. Logisch, nadat hij met succes zijn MTS-studie had afge rond, heeft hij nog niet voor een baas kunnen werken. Een paar dagen na ons eerste ge sprek gaat het zichtbaar beter met Frank. Het hüis waar hij aan werkt staat aan de Nieuwe Burg in Middel burg. weet hij enthousiast te melden. Hij is er al eens een kijkje gaan ne men „Nu ik dit werk doe, let ik veel beter op details dan vroeger". De lui- feltjes heeft hij zorgvuldig van de ou de gevel verwijderd en op de nieuwe aangebracht. Net echt. In het skelet van het te verbouwen huis prijkt nog een kogelrond lampje uit ver vervlo gen tijden. De ai evenoude fitting zou nu beslist niet meer het KEMA-keur verdienen. Het lijkt iets voor de his torische afdeling van een museum en zo kan de ene toeristische attractie de andere misschien een beetje hel pen Nog meer uit de oude doos. Op een tafel liggen vergeelde foto's. Ze zijn gemaakt vanaf de oude kanaalbrug. Het stationsgebouw van Middelburg is nauwelijks te herkennen. Sprak de ZWN twee weken geleden niet over de 'sterk verouderde verkeerslich teninstallatie bij het station? Op de foto staat-ie er nog helemaal niet... De foto's zijn gebruikt om het minia tuurmodel van het NS-station in Middelburg zo natuurgetrouw moge lijk te restaureren. Deze halteplaats voor de treinen is én van de eerste bouwwerkjes, die geheel gerestau reerd zijn Het was het werk van een van de acht vaste krachten van Mi niatuur Een vrijwilliger legt het 'best bewaarde geheim' van de attractie uit. De meeste gebouwtjes lijken op getrokken uit steen, maar ze zijn ge maakt van hout. Dat gaat zö: Het hout wordt geschilderd met ce- mentkleurige verf. Met een haardro ger wordt zand op de nog natte verf geblazen. Dat proces wordt vier keer herhaald Die zandlagen worden in de uiteindelijke steenkleur geschil derd, waarna het monnikenwerk kan beginnen Met een matalen pen wor den tientallen, zo niet honderden lijntjes getrokken, die de uiteindelij ke voegen moeten voorstellen. De werkloze timmerman J. Poppe uit Middelburg doet weer iets anders. Hij plakt een groot aantal stroken spaanplaat op en over el kaar die tenslotte het dak moeten vormen van een stalletje. De ruw bouw van het onderkomentje is al klaar. Poppe heeft de malen van de oude bouwval opgenomen cn een nieuwe stal gebouwd. Hij wijst op dc verbindingen tussen de verschil lende stukken hout, die hij geheel volgens de regels der timmerkunst heeft uitgebeiteld. Bij het tweede bezoek dat we aan de Miniatuur werkplaats brachten, was Poppe echter verdwenen. De orderporte feuille van zijn vroegere werkgever was gelukkig weer zó goed gevuld, dat hij weer mocht terugkomen. Poppe valt daarmee van het ene ui terste in het andere. Was hij dinsdag nog bezig met een piepklein stalletje in Miniatuur Walcheren; woensdag ging hij aan de slag bij de nieuw bouw van het reusachtige PZEM- hoofdkantoor in de Zeeuwse hoofd stad... Poppe is niet de enige werkloze die het slechts enkele dagen bü Minia tuur heeft uitgehouden. Al in de eer ste week gaf een bouwvakker die in het verleden altijd opzichter was ge weest. er de brui aan. De overgang van dat 'papieren' baantje naar een betrekking waarbij vooral de handen uit de mouwen moeten worden gesto ken, was voor hem te groot. „Ze moe ten nu eenmaal wél in ons pulletje passen", zegt directeur L. van der Graaf van Miniatuur Walcheren. Hij laat geen gelegenheid onbenut om te benadrukken dat het hier om vrijwil ligerswerk gaat. De vrijwilligers heb ben daarom, in tegenstelling tot de vaste ploeg van Miniatuur, variabele werktijden. Het gaat te ver om te zeg gen dat ze kunnen komen en gaan wanneer ze willen, maar een ruime mate van vrijheid genieten ze wél. „Ik kan deze mensen niet dezelfde verplichtingen opleggen als m'n ei gen mensen", zegt Van der Graal „Ze krijgen immers alleen een uitkering en verdienen dus maar zeventig of tachtig procent van hetgeen de ande ren hier verdienen". De vrijwilligers zijn 'geronseld' door het Gewestelijk Arbeidsbureau en de Gemeentelijke Sociale Dienst. Deze Instanties heb ben dertien mensen aangeschreven met de vraag of ze er iets voor zouden voelen om in Miniatuur Walcheren te werken. Negen van hen reageerden positief. Een dergelijk experiment, het in zetten van werklozen met be houd van hun uitkering, is in Mid delburg nog niet eerder uitgevoerd. Zonder de hulp van deze vrijwilli gers zou Miniatuur Walcheren zijn poorten waarschijnlijk hebben moe ten sluiten. De gebouwtjes moesten nu eenmaal worden opgeknapt, maar geld om salarissen uit te beta len was niet voorhanden. Iedereen weet inmiddels dat 'Walcheren-in- het-klein' al jaren met verlies draait. Het afgelopen jaar waren nog slechts 136.000 mensen te porren voor een bezoekje aan het park. Het jaar daarvoor waren er nog 160.000 en in 1980 passeerden 180.000 beta lende bezoekers de kassa aan het Molenwater. Ondanks deze erbar melijke ontwikkelingen hebben de vakbonden nog steeds grote moeite met het inzetten van werklozen. De vertegenwoordigers van de vakbon den in de Middelburgse commissie werkloosheidsvoorzieningen, wil den eerst wel eens een kijkje nemen in de boekhouding van de heer Van der Graaf. Ze sloten de mogelijkheid niet uit, dat het helemaal niet zo slecht zou gaan als de directeur en het bestuur van de attractie wilden doen geloven. En als het toch slecht gaat, dan moet de gemeente Middelburg maar bij springen. Met dat geld kan Minia tuur Walcheren dan betaalde ar beidskrachten in dienst nemen tegen een normaal loon. Het geharrewar van de afgelopen zomer over de vraag of Miniatuur twee mensen mocht ontslaan, zit de FNV ook niet zo lek ker Gisteren stond m deze krant dat districtsbestuurder Tjeu Strous van de FNV hierover een brief-op-poten heeft geschreven naar burgemeester en wethouders van Middelburg. Want b en w waren degenen die op het laatst hun officiële goedkeuring aan het experiment gaven. Daardoor kon het feest op 4 januari beginnen. „Je laat me morgenochtend toch niet in de steek hè?". Met al dan niet ge speelde angst in zijn stem zwaait Van de Graaf een vrijwilliger uit, die om half vier naar huis gaat 'omdat hij thuis nog wat te doen heeft'. De direc teur wuift hem uitbundig na en be dankt hem voor zijn hulp. „Morgen ochtend ben ik er weer", is het gerust stellende antwoord van de timmer man voordat hij op zijn fiets springt Wie echter denkt dat de vrijwilligers zich er met een jantje-van-leiden van af maken, heeft het mis. De tijdelijke onderhoudslieden van Miniatuur Walcheren zijn trots op hun werk. Als de gebouwtjes, die ze hebben opge knapt in april weer staan te glinste ren in de prille voorjaarszon, zullen ze zeker nog eens naar het toeristen park terugkeren. Tegen vrouw en kinderen is het dan,Kij k, dat is mtfn huis..." Koen van Dijen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7