Staatsloterij jt 2e trekking 10 DINSDAG 18 JANUARI In plaats van kaarten Wij zi, n verloofd op 15 januari LIEKE EN RINUS Lieke Remijnse, Burg. v. Lierestraat 36 Oudelande. Rinus de Winter Ambachtsherendljk 2 Nisse Heden is zeer onverwachts van ons heengegaan onze lieve moeder en oma MIES BOOGERD-VAN DER EYK weduwe van Eddy Boogerd op de leeftijd van 67 jaar. Oost-Souburg: Kick Boogerd Muriam Boogerd-Nellssen Cathal Oost-Souburg: Bob Boogerd Bets Boogerd-Bos Debby, Patty Oost-Souburg: Bea van Kleven-Boogerd Sjaak van Kleven Marcel, Tamara Vlissingen. 17 januari 1983. •Singelzicht'. Correspondentieadres: Burg. Stemerdinglaan 37. 4388 JV Oost-Souburg. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum Overtoom-Groen. Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag a.s. van 19.00-19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben donder dag 20 januari 1983 om 13.30 uur op de algemene begraafplaats te Vlissingen. Vertrek J. D. P. de Smitstraat 19 te Oost-Sou burg om 13.00 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve zuster, behuwdzuster en tante MIES BOOGERD-VAN DER EYK op de leeftijd van 67 jaar. Souburg: J. van der Eyk L. S. van der Eyk-Geervliet Vlissingen: J. E. van der Eyk- van den Boogaard Oud-Vossemeer H. Heyboer-van der Eyk J. A. Heyboer Middelburg: M. M. van der Eyk Neven en nichten Vlissingen, 17 januari 1983. Met droefheid geven wij u kennis, dat de HEERE nog onverwacht van onze zijde heeft weggeno men, mijn geliefde man, onze geliefde zorgzame vader, groot- en overgrootvader JAN LOUWS echtgenoot van Laurina Riemens op de leeftijd van 83 jaar. Sterke de HEERE ons in deze smartelijke weg. Middelburg: L. Louws-Riemens Bruinisse: D. Kempe-Louws Kruiningen: S. Lokerse-Louws J. Lokerse Middelburg: P. Maljaars-Louws P. Maljaars Middelburg: C. de Voogd-Louws C. de Voogd klein- en achterkleinkinderen 4332 AN Middelburg, 17 januari 1983. Oud Amemuids Voetpad 23. Onze man, vader en opa is opgebaard in de rouw kamer van het Gasthuis te Middelburg. Be zoekuur van 17.30-18.30 uur. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben donderdag 20 januari a.s. te Oostkapelle om 11.30 uur. Vertrek van de kerk der Ger. Gemeente Oostka pelle om 11.15 uur. Geen bloemen. Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van onze lieve vriendin, mejuffrouw C. P. HONDIUS in de ouderdom van 89 jaar. Kloetinge, 16 januari 1983. Heden overleed mevrouw C. P. HONDIUS geboren 27 juni 1893. Laatst wonende te Grijpskerke. Middelburgse- weg 4. ln leven onderwijzeres te Grijpskerke. A. A. Moggré Ex. testamentair De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 20 ja nuari 1983 om 12.30 uur op de algemene begraaf plaats té Grijpskerke. Vertrek van Middelburgseweg 4 om 12.15 uur. Gelegenheid de familie te condoleren na de be grafenis in de ontmoetingsruimte van de Geref. Kerk te Grijpskerke. Heden nam de Here tot Zich onze buurvrouw, mevrouw C. P. HONDIUS op de leeftijd van 89 jaar. Familie Luteijn-de Nood 4364 TC Grijpskerke, 16 januari 1983. Middelburgseweg 2. Bedroefd, maar dankbaar wat ze voor ons en anderen is geweest geven wij u kennis dat na een korte ziekte rustig is ingeslapen onze lieve moe der en oma CHRISTINA NIEUWDORP-FLIPSE weduwe van Jacob Nieuwdorp op de gezegende leeftijd van 87 jaar. Temeuzen: M. Nieuwdorp W. Nieuwdorp-van Damme Eindhoven: Jaap en Caroline Aan huis geen bezoek. Onze moeder en oma is opgebaard in het rouw centrum "De Voorzorg', Industrieweg 20 te Vlis singen. De teraardebestelling zal plaatshebben donder dag 20 januari a.s. om 14.30 uur op de algemene begraafplaats te Oost-Souburg. Vertrek van het rouwcentrum om 14.15 uur. Gelegenheid de familie te condoleren na de ter aardebestelling in de aula op de begraafplaats. Heden overleed nog vrij onverwachts, onze lieve zwager en oom de heer A. GILLESSE echtgenoot van mevrouw J. N. Gillesse-Schipper op de leeftijd van 88 jaar. Uit aller naam: J. Blokpoel-Schipper Middelburg, 16 januari 1983. Heden is van ons heengegaan na een liefdevolle verzorging in 'Maria-Oord' te Hansweert, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder, me vrouw M. L. RIJNBERG-RIJNBERG weduwe van D. L. Rijnberg op de leeftijd van 90 jaar. Scherpenisse: A.J. Bolier-Rijnberg H. Bolier Goes: L. van Hese-Rijnberg Souburg: M. S. Vermeulen-Rijnberg C. A. Vermeulen St.-Maartensdijk: J. Riedijk-Rijnberg L. A. Riedijk Warrington (Eng): S. J. Barton-Rijnberg J. A. Barton Kruiningen: F. H. Duinkerke-Rijnberg J. Duinkerke Klein- en achterkleinkinderen Hansweert. 17 januari 1983. Bejaardentehuis 'Maria-Oord'. Correspondentieadres: J. Duinkerke, Hugo de Grootstraat 63, 4416 EE Kruiningen. De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 20 januari a.s. om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Kruiningen. Vertrek vanuit verenigingsgebouw van de Geref. Gemeente. Hansweertsestraatweg 1 te Kruinin gen om 13.45 uur. Gelegenheid tot condoleren direct n fenis in bovengenoemd gebouw. de begra- Heden overleed op 89- jarige leeftijd me vrouw C. P. HONDIUS oprichtster en oud-presidente van onze afdeling. In dankbaarheid blij ven wij haar geden ken. Bestuur en leden N.C.V.B. Grijpskerke Met droefheid geven wij hiermee kennis van het overlijden van onze geliefde broeder JAN LOUWS echtgenoot van L. Riemens op de leeftijd van 83 jaar. Moge de Heer zijn vrouw en kinderen troosten en kracht ge ven dit verlies te dra- Domburg: P. Lourense-Louws J. Lourense Middelburg: A. Louws Domburg: S. Louws van Keulen Middelburg, 17 januari 1983. OPENBARE AANBESTEDING PROVINCIE ZEELAND Namens gedeputeerde staten van Zeeland zal op 22 februari 1983 om 11.00 uur, in het gebouw van de provinciale waterstaat in Zeeland, Het Groene Woud 1 te Middelburg een openbare aanbesteding overeenkomstig het U.A.R. wofden gehouden voor het in de gemeente Sint-Philipsland uit te voeren werk, beschreven in het bestek no. 7, dienst 1983, betreffende: de aanleg van parallelwegen met een totale lengte van 2090 m, als onderdeel van de toekomstige weg Slaakdam-Grevelingendam, gedeelte van no. 5 van het secundair wegenplan 1978. Het werk omvat o.a.: Grond/zand ontgraven en verwerken c.q. opslaan91.600 m3 Steenfundering dik 0,30 m leveren en verwerken9.360 m2 Asfaltbeton leveren en verwerken2.090 ton De termijn voor de uitvoering bedraagt 120 werkbare werkdagen. De betaling van de aannemingssom zal geschieden aan de hand van betalingsstaten, die na elke periode van vier werken worden opgemaakt Het bestek is. zolang de voorraad strekt, vanaf heden, tegen betaling van 80,- (inclusief btw) uitsluitend verkrijgbaar a. door rechtstreekse toezending per post van een ingevulde en onderteken de girokaart ten name van de provincie Zeeland, postrekening no. 120500 te Middelburg, enveloppe adresseren: Provincie Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, met vermelding in de linkerbovenhoek: 'Aanvraag b. na ontvangst van het verschuldigde bedrag op de onder a vermelde postre kening; c. tegen contante betaling ter provinciale griffie, St.-Pieterstraat 42 te Mid delburg. Het bestek ligt tenminste 14 dagen voor de dag der aanbesteding ter lezing op de provinciale griffie, Sint-Pieterstraat 42 te Middelburg en bij de hoofdinge nieur-directeur van de provinciale waterstaat in Zeeland. Het Groene Woud 1 te Middelburg. Inlichtingen zullen worden gegeven op 15 februari 1983, om 10 00 uur, op het kantoor van de hoofdingenieur-directeur voornoemd, waar de nota van in lichtingen vanaf 16 februari 1983 ter inzage ligt. 0 wooifl«n De red» ai O oen brieven, gedichten Ier duideli|ke oogeel ven em» i nen Bildregen mogen met lengem Gasprijs Prima werk. In Polen staan ze in de rij bij de slager: er gaan direct vrachtwa gens met vlees naar toe. Zo is Neder land. Maar wat wordt gedaan voor ei gen arme bevolking? God deed genoeg. Hij schonk gratis gas, voor de arme be volking. Het eten groeit in overvloed, er moet doorgedraaid worden, brengt niet genoeg op. Er staat in de bijbel: Wat gij (dat is de regering ook) voor één mijner minsten hebt gedaan, dat hebt gij voor Mij gedaan. Goed, de arme mensen konden zich weer warmen aan het goed kope gas, wat God geschonken had. He mel en aarde heeft God geschapen. Dus van wie is dit alles? Na een poosje lek ker warm gezeten te hebben, maakte de christelijke regering Gods geschenk on betaalbaar voor arme mensen en we zit ten weer in de kou. Met twee truien en een dikke jas maar proberen de winter door te komen. In de olielanden laten ze hun eigen mensen wel profiteren van goedkope olie; zij betalen heel weinig. Nederland geeft het liever aan het bui tenland voor een lage prijs en denkt niet aan die armen die in de kou zitten. Gods gebod leggen ze naast zich neer. Ik heb al in geen driejaar vlees gegeten. En wie kijkt naar je om? Wel direct voor het buitenland klaar staan, maar eigen volk zien ze niet staan. Door mijn werk met ongeval, ben ik invalide geworden en krijg nu door dat ongeval duizend gulden minder. Dus dubbele straf. Hum- met verwarming en licht 700 gulden per maand. Door nu niet stoken krijg je geld terug. En maar bidden of God de winter weg wil laten. En dat komt om dat de regering Gods woord omge draaid heeft: Wat gij één Mijner min sten hebt aangedaan, dat heb jij voor Mij gedaan. Als de kolenboer vroeger kwam, en je nam geen kolen, moest je dan ook vastrecht betalen voor zijn nieuwe vrachtwagen? Dat was zijn brood. En zo zijn die leidingen ook hun brood. Ik kan nog veel verder gaan maar ik stop. Ik wens van de bevolking niets te ontvangen. Maar het wordt tijd dat de regering zich bekeert, dan kun nen de armen weer stoken C. van Leeuwen J. van Reigersbergstraat 167 Middelburg Schaaktoernooi Ondergetekende wil in deze rubriek reageren op het ingezonden stuk van de heer Vleeskens en de heer Kamminga. Deze heren komen zo verontwaardigd over, dat ik mijn grieven ook even wil spuien. Enkele punten: 1. Bovengenoemde heren geven zich ei genlijk na het sluiten van de markt op. Vraag: „Past dan wel kritiek op de inde ling en de organisatie?" 2. Deze heren spelen één ronde, de ande re twee rondes hebben hun medespe lers uit de betreffende groepen geen te genstander meer. Ze bezorgden zo hun medespelers een minder plezierige schaakdag. Ik vind dat beneden alle peil. 3. Kwade gezichten? Hebben alleen de ze heren daar recht op? Ik heb wel een suggestie voor de Zeeuw se schaakbond. Zijn er geen maatrege len tegen deze spelers te nemen, om hen te tonen dat zoiets niet past. W. A. v.d. Bos Rembrandtstraat 19 Heinkenszand Subsidie vormingscentra Met dikke letters wordt in de bladen geschreven over de beperking van de subsidie aan de centra voor vormings werk in intemaatsverband. Het is dui delijk dat een beperking van die subsi die moeilijkheden kan opleveren. Voor al als dit werk het geheel of in grote mate moet hebben van die subsidie. De gesubsidieerde vormingscentra staan op een levensbeschouwelijke grond slag, neutraal zijn is in dezen onmoge lijk. Toch acht ik de klacht over de be perking van die subsidie niet terecht. En wel, omdat andere vormingscentra tot nu toe geheel van de aangevraagde subsidie zijn verstoken. Wellicht heeft dit te maken met hun levensbeschou welijke grondslag. Zo is door de Stich ting Gereformeerd Vormingswerk in in temaatsverband reeds viermaal subsi die aangevraagd, maar deze werd tel kens afgewezen. Door deze instelling werden in in 1981 511 cursisten gediend in 39 cursussen. Alle kosten werden be taald door het gereformeerd-vrijge maakte volksdeel, zonder één cent sub sidie van de overheid. Wel werden uit de belastingcenten van dit volksdeel de subsidies betaald aan vormingscentra die op andere levensbeschouwelijke grondslag staan. Als nu de ene groep het zelf betaalt, waarom dan andere groepen niet? Wanneer ieder er even veel voor over heeft, kan de overheid alle subsidie voor dit werk sparen. Eens temeer wordt hier bewezen dat, als men in él te grote mate op de overheid leunt en de achterban te weinig interesse heeft om de kosten te dragen, de basis te wankel blijkt te zijn. De oplossing is: zelf de armen uit de mouwen steken. D. J. Oggel Noordstraat 38 Axel Tot onze droefheid is na een kortstondige ziekte van ons heengegaan onze üeve moeder en oma CORNELIA JERONIMUS weduwe van A. in 't Anker in de ouderdom van bijna 91 jaar. Schore: A. G. in 't Anker Biezelinge: C. L. Bijl-in 't Anker P. C. Bijl Corlien en Kees 4423 PB Schore, 17 januari 1983. Hoekseweg 2. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van het ziekenhuis 'De Bevelanden-Zuid' te Goes. Bezoektijd dagelijks van 16.00 tot 16.30 uur. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op donder dag. 20 januari, om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Schore. Vertrek vanuit het dorpshuis om 13.45 uur. Gelegenheid tot condoleren direct na de begra fenis in bovengenoemd gebouw. Geen bloemen. Enige en algemene kennisgeving Op 13 januari 1983 overleed in de ziekenafdeling van 'Ter Reede', alwaar zij reeds enige jaren lief devol verpleegd werd, na een welbesteed leven, waarin zij zich inzette voor de medemens, onze lieve zuster, schoonzuster, tante en oudtante CLASINA JACOBA JANSEN oud-hoofdverpleegster ziekenhuis 'Zuidwal' Den Haag op de leeftijd van 91 jaar. Uit aller naam: J. L. Verheul-Jansen Correspondentieadres: Hammarskjöldlaan 22, 4334 EN Middelburg. Mijn dank voor alle geluk wensen met kerst en nieuwjaar en wens u allen een gelukkig en gezegend 1983 K. Kleinepier, Ter Mantelinge, kamer 58, 4357 NG Dom burg. Plaats uw familie berichten in de PZC Voor de vele felicitaties, bloemen en kado's die wij bü ons 50-jarig huwelijk mochten ontvangen, zeggen wij u allen ook namens onze kinderen en kleinkinderen hartelijk dank. Graaf Adolfstraat 14. Goes. De vele blijken van belangstelling en medeleven, mij betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man LEENDERT ADRIAAN CAPELLE hebben mij getroost en gesterkt Ik betuig u daarvoor mijn oprechte dank. M. P. Capelle-van den Berg Oosterland, januari 1983. In plaats van kaarten Getroffen door de zeer vele blijken van medeleven ons betoond tijdens de ziekte'en na het overlijden van onze innig geliefde zoon. LEO BOSMAN betuigen wij u onze oprechte dank. F am. Bosman-Nieuwenhuijse Hoedekenskerke, januari 1983. Voor het betoonde merieieven tijdens de ziekte en na net overlijden van onze geliefde zuster, schoonzuster en tan te ADRIANA LABRUYÈRE-FAASSE Zeggen wij aan allen hartelijk dank. Familie Faasse Westkapelle, januari 1983. Begrafenis- en crematieverzorging Overtoom-Groen S. M. OVERTOOM Rochussenstraat 3. V/iss-ngcn tel 01,184-13417.' bg.g 12772 Voor de blijken van medeleven en deelneming ons be toond na het overlijden van onze geliefde zuster, schoon zuster en tante KATHERINA DE PAGTER betuigen wij aan allen onze hartelijke dank. Inzonderheid dokter en mevrouw Van Eede en dokter Noorlander voor hun liefdevolle behandeling. Uit aller naam: J. de Pagter Westkapelle, januari 1983. In plaats van kaarten De overstelpende blijken van medeleven die wij moch ten ontvangen na het overlijden van onze lieve man, vader en opa JOHANNES MART1NUS VAN DE VELDE hebben ons in deze moeilijke tijd getroost en gesterkt. Wij betuigen u daarvoor onze welgemeende dank. Zierikzee. januari 1983. Grachtweg 20. RUDI MOENS Loodgieters- en onderhoudsbedrijf Abeelseweg 25, Middelburg voor al uw werkzaamheden op gebied van Tel. (011801 28480 Gasleidingen Waterleidingen Dakgoten Dakbedekkingen Rioleringswerk 720e Slaalslolerjj, 2e trekking 17 januari 1983. Een extra prijs van 100.000 is gevallen in de serie Sop het nummer: 050542 Troostprijzen van 2.000 op nummer 050542 van elk van de andere series. Een extra prijs van 100.000 is gevallen in de serie V op het nummer: Troostprijzen van 2.000 op nummer van elk van de andere series. Prijzen van: 50.000 zijn gevallen op alle nummers: 5.000 zijn gevallen op alle nummers: 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 062613 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 024117 2.000 zijn gevallen op alle nummers: en prijzen van: 1.000 op alle nummers eindigende op: 400 op alle nummers eindigende op: 200 op alle nummers eindigende op: 100 op alle nummers eindigende op: 100 op alle nummers eindigende op: 50 op alle nummers eindigende op 50 op alle nummers eindigende op: 15 op alle nummers eindigende op: 050141 050141 000700 062482 032848 099413 038391 Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking worden geind. De loten verkoop voor de volgen de loterij begint op a.s. bij de loterijkantoren. Zetfouten voorbehouden. Begrafenis- en crematieverzorging P. Slnke "OEVOORZORG"h .C. van Zalen Vlissingen Industrieweg 20 01184-12760 Middelburg Molenwater 41 01180-27683 BEKENDMAKING Heeft u een nog gevulde stookolietank in de grond? En wordt deze niet meer gebruikt! Voorkom (door lekkage) bodemverontreiniging en alle problemen van dien, zoals bekeuringen en schadeclaims. Laat 'De Zeeuwse Tankreinigingsservice' uw tank GRATIS leegzuigen. Bel voor inlichtingen 01187-2194. BEGRAFENISONDERNEMING VAN DER HOOFT, J de Kok, tel. 01103-1517. b.g.g. 1327. PRUNUSSTRAAT 25, 4431 DC 's-GRAVENPOLDER. Vertrekoverschot Het was te voorzien: Zeeland kentvoa het eerst sinds jaren een vertrekove. schot en de PZC slaat alarm. Twee vr» gen: 1. Is er één probleem aan te wijzen dati» 1983 niet opgelost kan worden omdata in 1982 geen vestigingsoverschot was? 2. Is er één probleem te bedenken vi welks oplossing de aanwezigheid v 400.000 Zeeuwen (thans zijn het 355.000) een noodzakelijke voorwaart is' T. van der Meul* Singelstraatu Middelbw) Straf Dagelijks kan men lezen in de courant dat de een of andere persoon na een bekentenis van een strafbaar feit «t> derom op vrije voeten is gesteld Terwij men in het verleden voor eenzelfde feu onmiddellijk achter slot en grenckj ging. Recht voor alles, gaat dit hedet niet meer op? Recht moet recht blfjvet Zo was het ln het verleden maar zo mot het ook in het heden, en zonder aanziet van persoon. Frans van Leuta Groenendijk n Hontenis* Sowjet-Strategie In het stukje Atoomschuilkelder (5) vu L. Brusselaers, wordt niet ingegaan q het argument van gewenning aan hei idee atoomoorlog. Evenmin is onta- nuwd, dat de publieke opinie wonü geïndoctrineerd met de gedachte, dit een atoomoorlog nog wel te overleven valt. Dat is jammer. Maar Brusselaen maakt het al te bont als hij beweert, dal de „Sowjet-strategie bol staat van! idee om kernwapens te gebruiken, on> dat in him ogen nucleaire wapens best de eis vervullen om anti-tankwa- pens op het slagveld massaal uit te schakelen". Wat zijn anti-tankwapenj1 Zeer mobiele wapens, door 2 soldatati bedienen. Geleide raketjes met een tref kans van meer dan 90 procent. Ve spreid over West-Europa heeft de NA VO er 180.000 van in voorraad. Genoej dus om het overwicht van 15.000 tanfc aan de SU-kant te neutraliseren, ft denken dat de Russen de anti-tankw pens zouden kunnen uitschakelen 05 het slagveld met nucleaire middelen is lachwekkend! Met welke nucleaire ws- pens? Met tactische voor de korte al stand? Dan is de NAVO sterk in hel voordeel. Nergens op de gehele wereld liggen zoveel kernwapens per vierkante km opgeslagen als in West-Europa Met kernwapens voor de middellange al stand misschien? De beste trefzeker heid van Sowjet-raketten is die van de SS-18 en RS-19 en waarschijnlijk ooi van de SS-20. Met een nauwkeurigheid van 450 tot 600 meter. Daarmee zouden ze ook hun eigen tanks vernietigen Trouwens, de Russen zijn de enigen die niet als eersten kernwapens willen ge bruiken. De Amerikanen willen dar niets van weten. Die geloven dan ooi. dat een atoomoorlog beperkt kan blij ven tot Europa. Zij, de Amerikanen hebben meerdere malen met atoomwa pens gedreigd: tijdens de Koreaanse oorlog, bij de Suez-crisis, bij de Cubaan se raketcrisis en de Yom Kippur oorlog om maar een paar voorbeelden te noe- men. Al dergelijke confrontaties en dreigingen kunnen uit de hand lopenen gemakkelijk escaleren tot een totale nucleaire oorlog. Dan zullen niet de do-1 den te betreuren zijn, maar de overle venden, dankzij het gebruik van schuil kelders. Mevrouw J. M. van 't Lani Melkweg 1 Oostburg Busverbinding Zoals uit de berichten in de pers na' voren is gekomen overweegt de bus maatschappij ZWN om, wanneer de Belgische en de Nederlandse autorité- ten daartoe toestemming geven, «a busdienst te openen van Hulst naar he: station St Niklaas door het doortiet- ken van buslijn 5. Het doel van de ge projecteerde buslijn is het scheppen van een betere verbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en de rest vat Nederland. De ZWN stelt dat met deze verlenging onze regio één maal per uur een verbinding krijgt met overig Neder land, omdat de bus in St Niklaas zal aansluiten op de reeds enige jaren be staande Intercity-verbinding tussen Roosendaal en Oostende. Een ander ar gument is de aldus geschapen snellere verbinding met Antwerpen Tot zover de ZWN. De vraag is nu welke tijdwinst hiermee wordt gerealiseerd en tegen welke prijzen. Een kort onderzoekje le verde het volgende op. Een dagretour Temeuzen-Kruiningen-Antwerpen kost 35,72 gulden en men doet daar 3 uur en 44 minuten over. Een rit Teraeu zen-Hulst-Antwerpen met de busdienst van de Belgische NMVB is daarentego minder duur. n.l. 27.51 gulden boven dien aanmerkelijk sneller: 2 uur en 3 minuten. Daarbij moet rekening wor den gehouden met een overstaptijd van 12 minuten in Hulst. Wanneer de ZWN deze dienst opneemt is deze overstap niet nodig en zit men royaal binnen de2 uur in Antwerpen. Het voornaamste doel van de ZWN was echter het schep pen van een snellere verbinding metde Randstad. Hoe zien de cijfers er das uit? Een retour Temeuzen-Kniiningerv Amsterdam duurt 3 uur en 57 minuten en kost 'n dagretour en 16 strippen 52,22 te zamen. Een rit Temeuzen Hulst-Antwerpen-Amsterdam duurt veel langer, n.l. 4 uur en 27 minuten. De overstaptijd van zoéven zit daar nog bij Hoe het ook zij: de Zeeuwse route blijft korter. Wat echter niet zal veranderen is de prijs van het treinkaartje. Een re tour Terneuzen-Antwerpen-Amste: dam kost maar liefst 83,42 gulden, dus dertig gulden meer voor een langere rit Dit zeer grote prijsverschil wordt ver oorzaakt door het feit dat de Belgische spoorwegen niet, zoals de Nederlandse een dagkaart kennen. In Belgie geldt heel eenvoudig: hoe verder hoe duur der. In ons land geldt de regeling dat wie meer dan 200 kilometer retour reist voor iedere kilometer extra niets extra betaalt. Men betaalt een 'plafondprijs'. nl. 45,50 gulden. De conclusie moetdus luiden dat de vervoerwervende kracht die de ZWN aan de verlengde lijn 5 toe kent in de verbinding met de Randstad niet wordt waargemaakt. Het enige gro te voordeel van een dergelijke verbin ding; is zijn betrouwbaarheid: storm noch mist kunnen een trein of bus inde war brengen. Rob van der Vee» Larixstraatti TemeuU*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 10