EMM niet aangeslagen: overwinning tegen Velt Jeugd leidt in damstrijd GSC BEHAALT OVERWINNING OP STERK SPELEND AVANTI ERIC VEER IS HET GROOTSTE SQUASHTALENT IN ZEELAND Annemieke Picavet imponeert in Axel PZC/sport EMM-DAMES NEMEN REVANCHE OP EBHV Stamsnijder in topvorm Overwinning tennisteam Belangenvereniging wielrensters MAANDAG 17 JANUARI 1983 13 MIDDELBURG - De EMM-heren Hunnen de titel in de tweede divisie van de handbalcompetitie nagenoeg vergeten, maar zondagmiddag bleek in de thuiswedstrijd tegen Volt dat de 'schwung' er nog niet uit is. De ploeg van trainer Kees de Ridder trok zich tegen Volt niets aan van de bijna uitzichtloze positieEMM had aan veel minder dan een uur genoeg om de Tilburgse formatie alle illusies te ontnemen. De dames van EMM handhaafden zich eveneens op de tweede plaats in de tweede divisie. De Middelburgse dames namen in eigen huis overtuigend revanche voor de eerder dit seizoen opgelopen nederlaag tegen EBHV. Evenals vorige week fungeerde Bert de Jonge bij EMM als vervanger voor de zieke Ron van Belzen (De Ridder: „Ze weten nog steeds niet precies wat hem mankeert,i. Ook Vos. die herstellend is van een jukbeenbreuk („Het gaat goed") ontbrak aan EMM-kant, maar het is dit seizoen al vaker gebleken dat de Middelburgse ploeg genoeg achter de hand heeft om een dergelijk verlies te compenseren. Bert de Jonge speelde alsof hij nooit weggeweest is uit het eer ste team en sneed als een geslepen blok beton keer op keer door de vijandelijke defensie. We trekken nu profijt van de nieuwe trainingsaanpak. We trainen dit sei zoen met de eerste en tweede selectie samen en als er dan eens iemand moet invallen, dan weet hij precies wat hem tedoen staat. Dat zag Je wel aan Bert de Jonge", verklaarde Kees de Ridder. EMM ging tegen Volt erg gemotiveerd tewerk. Vooral verdedigend speelde de Middelburgse ploeg uitstekend en dat bleek onder meer toen Volt er vlak na rust twaalf minuten lang met in slaagde te scoren- Onbetwiste uitblinker was doelman Jos Aertssen, die als een kata pult van de ene hoek naar de andere boek van zijn doel vloog. Bij rust leidde EMM met 13-9. Een ople ving van Edwin Davidsc (De Ridder: „Hij gaf voor rust al veel beslissende passes") zorgde ervoor dat EMM defi nitief afstand nam van de Brabantse tegenstander. Davidse scoorde vier keer op rij in de periode dat Volt niet kon scoren. „Vorige weck zorgde Eric Dingemanse ervoor dat we toch nog een punt pakte en nu zie je Davidse in feite hetzelfde doen. Dat is positief. Er Daarmee ving EMM gelijk het minder werd uitstekend gewerkt", meende sterke optreden van Eddy Schuitema Kees de Ridder. op. Schuitema scoorde weliswaar zes 'S-GRAVENPOLDER - Na de zevende ronde in de hoofdklas van het Zeeuwse damkampioenschap gaan de twee jongste deelnemers samen aan de leiding: John Poulisse en Daaf Kasse hebben beiden elf punten. Op één punt wordt dit duo gevolgd door een groep van drie spelers: Jules Gajadhar, Cees van Rijswijk en Peter Schunselaar. De slotfase van dit toernooi belooft dus zeer spannend te gaan worden, te meer daar nog enkele partijen tussen de kanshebbers op het program ma staan. Han van der Hooft blijft bij Sluiskil SLUISKIL - Han van der Hooft blijft nog minimaal één jaar trainer van zon dag tweedeklasser Sluiskil. De Ter- neuzense trainer, die dit weekeinde met het Sluiskil-bestuur tot een ak koord kwam, gaat daarmee zijn zesde seizoen in bij Sluiskil. ASPER - Hennie Stamsnijder wordt een belangrijk kanshebber op de we reldtitel veldrijden in Engeland in fe bruari. Zondag won hij in bet Belgi sche Asper opnieuw een sterk bezette veldrit. De drievoudige wereldkampioen Al- bert Zweifel werd tweede op bijna een minuut. De Belg Ghyllebert liep bijna anderhalve minuut achterstand op. In het bijprogramma won Adri van der Poel een veldrit voor wegrenners voor de Belg Ludo Peeters. De uitslagen van de veldrit ten in Asper zijn: 1 Hennie Stamsnijder (Ned) 25 km in 1.07; 2 Albert Zweifel (Zwi) op 55 sec.3 Johan Ghyl- lehertCBel) op 1.25; 4 Yvan Messelis (Bel) op 1.50,5 Bert Vermeire (Bel) op 2,20; 6 Pol de Brauwer (Bel); 7 Ulli Müller (Zwi); 11 Reinier Groenendaal (Ned). Veldrit voor wegrenners; 1 Adri van der Poel (Ned) 25 km in 1.08; 2 Ludo Peeters (Bel) op 2.20; 3 Fons van Katwijk (Ned)op 4.50; 4 Gody Schmutz (Zwi) op 5.40; 5 Patrick Versluys (Bel) op 6 15; 8 Gerard Veld- Kholten (Ned); 12 Hennie Kuiper (Ned). Henk Baars uit Diessen heeft zondag de zware veldrit in Stein bewonnen. De Brabantse amateur reed de 24 kilomter in 1 uur, 8 minuten en 28 seconden en had aan de streep ruim twee minuten voorsprong op professional Wil Brou wers. De uitslag van de veldrit in Stein is; I Henk Baars (Diessen), 24 km in 1 uur 8 mi nuten en 28 seconden; 2 Wil Brouwers (Horst) cp2 minuten en 12 seconden; 3 Erwin Nijboer (Denekamp) op 2.40; 4 Frank van Bakel iDeume) op 3.52; 5 Hans Steekers (Noordwij- kerhouti op 4.24. Bij de nieuwelingen in Stein werd Peter Kant van de ZRTC Theo Middelkamp achtste van de 35 deelnemers. De over winning was voor Reemers. DRONTEN - Het Nederlandse tennis team is nog volop verwikkeld in de ra ce voor promotie naar de eerste divisie van de koningsbeker. Zondag werd voor duizend toeschouwers in Dronten de ontmoeting tegen Monaco met 3-0 (twonnen. Ton Sic (6-1,6-2, tegen Eric Carlier), Michiel Schapers >6-0, 6-1 te ren Bernard Balleret) en het dubbel Hunb van Boeckel/Marc Albert (6-4,6-0 tegen dezelfde spelers) lieten in totaal slechts acht games liggen, twee min der dan Zwitserland vorige week don derdag afgaf. Aangezien Zwitserland deze zondag Nederland imiteerde met een overwin ning op Denemarken spitst de strijd in de tweede divisie A zich toe op het duel Zwitserland - Nederland, donderdag aanstaande in het op 1500 meter gele gen Kueblis bij Davos. De winnaar van dat duel mag promotiewedstrijden spe len tegen de winnaars van de andere afdelingen. hoogstwaarschijnlijk frankrijk en Hongarije Denemarken-Zwitserland 1-2. De stand is 1 Nederland. 2 Zwitserland, 3 Denemarken. 4 Monaco Van de twee koplopers maakte John Poulisse zaterdag de sterkste indruk. In een stand die nog veel goeds beloofde voor een spannende partij verraste hij zijn tegenstander Ad Trapman met een geniepig zetje dat eerst schijf- en spoe dig ook partijwinst opleverde. De andere koploper Daaf Kasse, had zaterdag over geluk beslist niet te kla gen. Tegen clubgenoot David Davidse liep zijn omsingelingsstrategie volledig uit de hand. Maar uitgerekend op ccn moment dat Davidse kon kiezen tussen verschillende kansrijke voortzettingen offerde hij drie schijven om daarna tot zijn grote verbijstering te constateren dat de geplande combinatie niet moge lijk was. Jan Blom. die na de vorige ronde nog mede aan de leiding ging, moest het on derspit delven tegen Jules Gajadhar. die eerder die dag een inhaalwedstrijd tegen Nico de Winter in zijn voordeel had beslist, waardoor hij plotseling weer tot de kanshebber behoort. In een interessante aanvalspartij boek te Peter Schunselaar een goede over winning op Nico de Winter, terwijl Cees van Rijswijk na twee opeenvolgende nederlagen zijn goede vorm van het be gin van dit toernooi hervond en Piet Jongeneelen versloeg. Zijn het in de hoofdklas de jongste deel nemers die van zich doen spreken, in de eerste klas is het de veteraan van het gezelschap die de grootste titelkansen heeft. Willem Heydra uit Vlissingen won zaterdag van Poulisse en zag zijn grootste concurrent Lievën Meulmees- ter uit Amemuiden, zeer fortuinlijk re mise spelen tegen Van Luyk. Evenals Douw (zaterdag winnaar tegen Van der Wielen) en Meulmeester heeft Heydra tien punten, maar de Vlissinger heeft nog steeds een inhaalwedstrijd tegoed. In de tweede klas gaan Ferry Berkholst, André Boogert en Jaap de Jonge nog i aan de leiding, aan gezien ze zaterdag allen hun partij won nen. De uitslagen zijn; hoofdklas: C. van Rijswijk - P. Jongeneelen 2-0; J. Poulisse - A. Trapman 2-0; J. Blom - J S. Gaj adhar 0-2N. de Winter - P. C. Schunselaar 0-2; D. Davidse - D. Kasse 0-2; P. Tange - R. A. Dusebout 1-1inhaalwed strijden uit de zesde ronde; P. Jongeneelen - R A. Dusebout 1-1; J. S. Gajadhar - N. de Winter 2-0; stand: 1 en 2 Kasse en Poulisse 11 punten; 3 tot en met 5 Gajadhar. Van Rijs wijk en Schunselaar 10; 6 Blom; 9; 7 Duse bout 6; 8 Trapman 5. 9 en 10 Davidse en De Winter 4; 11 en 12 Jongeneelen en Tange 2. Eerste klas: A. J. Janse - J. de Wilde 0-2; M. Poulisse - W. H. S. Heydra 0-2, J. L. Grim - W. G de Leeuw 2-0; M. van de Wielen - S. Douw 0-2; L. Meulmeester - A. F. van Luyk 1-1, H. Lagendijk - D. Wiskerke 0-2. Stand: 1 Heydra 10 (uit 6); 2 en 3 Douw en Meulmeester 10; 4 Lagendijk 8; 5 De Wild 7 (uit 6); 6 en 7 Grim en Van de Wielen 7; 8 en 9 Janse en De Leeuw 6; 10 Van Luyk 5; 11 en 12 Poulisse en Wiskerke 2 (uit 61. Tweede klas: F. Berkholst - R. de Steur 2-0; D A. Boogert - J. Houmes 2-0. J. Brasser - J. Ridderhof 1-1J. de Jonge - J. van t Padje 2-0. Stand: 1 tot en met 3 Berkholst, Boogerten De Jonge, 6; 4 en 5 Houmes en Van 't Padje 2; 6 en 7 Brasser en Ridderhof 1;8 De Steur 0. Zaterdag begonnen ook de jeugdspe lers aan hun Zeeuws kampioenschap. Bij de pupillen zijn er dertien deelne mers die gedurende drie zaterdagen een enkele competitie afwerken. Na de eer ste wedstrijddag gaat Ronny Gunter van Damclub Tholen aan de leiding met tien punten uit 5 wedstrijden. Arjo Kousemaker van Damclub 's-Graven- polder is tweede met zeven punten uit vier wedstrijden. De aspiranten speel den zaterdag voorronden. Zes spelers plaatsten zich voor de finale die op de twee volgende zaterdagen wordt afge werkt Tot de gelukkigen horen Henk Gunter, Jan Moerland en André Kouse maker van Damclub Tholen, Sjakko Sandee van Goes, Michel de Visser van Aagtekerke en als enige meisje, Debo rah de Graag van Souburg. maal, maar het aantal gemiste moge lijkheden woog duidelijk zwaarder. „Weinig geluk", vond De Ridder, „maar hij heeft toch de goede mentaliteit ge toond door het steeds weer te probe ren". Uiteindelijk nam EMM ruim af stand van Volt en dat resulteerde in een dik verdiende 25-15-overwinning- Doel puntenmakers EMM: Eddy Schuitema (6). Bert de Jonge (6i, Rob Kroes (3), Hans Schuitema (3). Edwin Davidse (4). Eric Dingemanse (2) en Marc Sallet (1). EMM-Dames De EMM-dames kenden in het duel te gen EBHV slechts een zwakke periode. EBHV profiteerde daarvan door van een 14-7-achterstand terug te komen naar 15-11, maar daarmee was de koek op voor de Bredase dames. In een rede lijk goede wedstrijd pakte EMM de draad weer op en dat was voldoende om EBHV op afstand te houden. ,,Ik ben wel tevreden met deze wed strijd", zei trainer Kees van Ginderen na afloop EMM wil nog wel eens de fout maken om in een erg ongecontroleerd spelletje te vervallen. Balverlies staat dan vaak centraal. Zondagmiddag liep de Middelburgse ploeg zich tegen EBHV in ieder geval niet voorbij. EMM speelde fel, maar verloor de concentra tie niet. Het werd geen briljante partij, maar de Middelburgse dames bleven m ieder geval voortdurend aan de goede kant van de score. Ook toen Marian Vermeulen na rust (8-5) qua produktie wat terugviel. Haar taak werd moeite loos overgenomen door de rest van de ploeg waardoor EMM binnen een mum van tijd een ruime marge opbouwde. Dat bood voldoende ruimte om het licht tegensputterende EBHV onder de duim te hóuden. Eindstand 18-13. Doelpuntenmaaksters EMM: Marian Vermeulen (7), Marina van Ginderen (4), Irma de Vos (2), Paula Kappetijn (2), Leslie Bostelaar (2) ;n Christel van den Velde (1). De Treffers 12-22 12-24 EMM 12-18 EMM 12-21 Hermes 12-16 12-14 Verburch 12-15 Ancora 12-11 Athene 12-14 12-10 EBHV 12-12 12-10 DWS 12- 9 GHV 12- 9 Ancora 12- 8 Volt 12- 8 Gilze 12- 4 Fortuna B 12- 7 Were Di 12- 2 Actief 12- 6 De belde finalisten tn Temeuzen. Links Piet Burgers en rechts de latere winnaar Eric Veer. TERNEUZEN - Twee jaar nu is Terneuzenaar Eric Veer actief beoefenaar van de squashsport. In die periode heeft hij zich opgewerkt tot één van de grootste talenten in Zeeland. Reeds vorig jaar toonde hij zijn kunnen toen hij officieus provinciaal kampioen werd in deze vrij jonge tak van sport Inmiddels heeft Eric Veer zich nog verder ontwikkeld en momenteel heeft lii j van geen van zijn concurrenten inde Zeeuwse competitie tegenstand van formaat te vrezen. Het afgelopen weekeinde toonde hij dat in Terneuzen andermaal nadrukkelijk aan. Vrij eenvondig slaagde hij er in de eerste officiéle Zeeuwse titelstrijd te winnen. In de finale gaf hij Vlissinger Piet Burgers geen schijn van kans. Bij de dames werd de strijd zoals verwacht gewonnen door Christy Burgers. In de halve eindstrijd klopte Eric Veer op miraculeuze wijze zijn oppo nent Kees Bol uit Bruinisse. Gezien het vertoonde spel in deze wedstrijd, had deze confrontatie ongetwijfeld de finale van dit kampioenschap kunnen zijn. Bol nam een 2-0 voor sprong, maar op fantastische wijze vocht de jonge Eric Veer zich nadien terug, om alsnog in de finale te gera ken. „Dat is inderdaad de moeilijkste par tij van het hele toernooi voor mij ge weest. Kees Bol stond een schitteren de wedstrijd te spelen, maar om de een of andere reden kon hij het niet tot op het laatste volhouden. Ik heb daarvan kunnen profiteren, al ging het niet erg gemakkelijk", aldus Veer na afloop van het toernooi. Vijf ga mes had de Zeeuwsvalming toen no dig om zich te kunnen plaatsen. De laatste game werd zelfs afgesloten met e alleszeggende 10-9 cijfers. Een bewijs hoe de latere titelhouder tot op de bodem van zijn krachten heeft moeten gaan. Bol had overigens wel een redelijk excuus voor zijn op het oog wat mindere optreden: „Ik heb al enkele maanden last van een blessu re, waardoor ik mij niet optimaal op dit kampioenschap hebben kunnen voorbereiden. Bovendien is de bles sure nog niet volledig genezen. Ik had daar nog erg veel last van: ik was niet in staat om mij af te zetten". La ter in de strijd om de derde en vierde plaats moest Bol genoegen nemen met een nederlaag in vier games te gen eveneens aankomend talent, Luc de Booij uit Temeuzen. Grootste man van het toernooi werd echter Eric Veer, die na zijn knappe halve finale tegen Kees Bol geen en kel probleem had om zijn opponent Piet Burgers te kloppen in de finale. Met de veelzeggende cijfers van 9-1, 9-2 en 9-7 in het voordeel van de Ter- neuzenaar behaalde hij de Zeeuwse titel. „Ik ga na enkele toernooien in Brabant spelen en het schijnt dat de C-toernooien daar van een tamelijk hoog gehalte zijn. Misschien dat ik op die manier w at ervaring op kan doen om eventueel B-speler te wor den", aldus de nieuwe Zeeuwse kampioen. Bij de dames stond er geen maat op het spel van Christy Burgers uit Vlis singen. De van oorsprong Australi sche had in geen enkele partij ook maar enige moeite om aan het lang ste eind te trekken. Vry eenvoudig kwalificeerde zy zich dan ook voor de finale, waarin zij uit moet komen te gen de Temeuzense Evelien Klever, die op een sterk toernooi terug kan kijken. Ondanks haar enorme inzet in de finale kon zy weinig weerstand bieden aan Christy Burgers, die dan ook in drie games op gemakkeiyke wijze de provinciale titel binnenhaal de 9-0, 9-4 en 9-5 waren duidehjke cyfers in het voordeel van de Wal- cherse speelster. Goed was ook de derde plaats van de pas vyftienjarige Use Walraven. By de jeugdcategorie behoort zy tot de top en ook by de senioren biy kt zy haar party tje volop mee te kunnen blazen. VLISSINGEN - Het dameshandbalteam van GSC heeft in eigen huis een knappe prestatie geleverd. Avanti, een van de betere ploegen in de derde divisie, werd in een aantrekkelijk duel met 10-9 verslagen. De twee andere Zeeuwse vertegen woordigers in deze klasse lieten het er behoorlijk bij zitten. Olympus verloor uit met maar liefst 20-10 van Volt terwijl Walcheren geen raad wist met een andere hekkesluiter Dongen, die de tot nu toe hooggeplaatste Zeeuwse ploeg een onverwachte nederlaag bezorgde. „we moeten het óameswielieimeii pro moten. We willen serieus genomen wor den. wy verlangen van de KNWU dat zij meer geld en vooral aandacht besteedt aan de dames. Het eerste doel is deelne men aan meer buitenlandse wedstrij den, vooral op de baan. De KNWU is daarbij een onmisbare schakel. Ook willen we betere trainingsfaciliteiten in Ahoy. Vorige week konden we op een woensdagavond tussen tien en elf uur 's avonds trainen. Voor dat uurtje moes ten geïnteresseerden uit het hele land naar Rotterdam komen." ROTTERDAM - Elf wielrensters heb ben in het weekeinde in Rotterdam het initiatief genomen tot de oprichting van een belangenvereniging. Mieke Havik uit Volendam werd voorzitster van de wielrensters belangen vereni ging (WBV), Ted Storm secretaresse en Petra de Bruin penningmeesteres. WBV streeft naar gelijkgesteldheid met de amateurs in het Nederlandse wieler- bestel. „Er zijn op het ogenblik zo n 250 vrouwen in de wielersport actief," ver telde Mieke Havik bij de oprichting. GSC-Avanti Jose Rouwette op schot, doelvrouw He- leen Beyen weer op de juiste plaats bij •een belangrijke strafworp en een Avan- ti-keepster die zonder warming-up on der de lat moest. Dat waren de drie hoofdingrediënten van onverwachte overwinning van GSC op Avanti. Avan ti had in eigen huis al erg veel moeite met de ploeg uit de Ganzestad gehad en was dus gewaarschuwd voor de schot kracht van met name Jose Rouwette. Toch had de lange opbouwster van GSC ook deze keer weer een flinke hand in de overwinning. Omdat de Avanti- keepster verdwaald was in Goes en laat in de sporthal arriveerde had zy aan vankelijk geen verhaal op de GSC- schoten. Dat resulteerde al snel in een grote voorsprong die Avanti in de eer ste helft toch byna helemaal teniet deed. GSC schrok wel toen de bezoek sters de 5-1 achterstand by rust nivel leerden tot 7-6 maar ook na de rust. met een sterkere meespeelde doelvrouw te genover zich. bleef GSC geconcen treerd spelen. Avanti kwam weliswaar voor met 7-8 maar GSC trok dat via alweer Rouwette recht en kwam op voorsprong 10-8. By die stand herhaal de Heieen Beyen haar kunststukje uit de uit-wedstryd door een zeven meter worp af te weren waardoor Avanti in de slotminuten niet meer langszij kon ko men. 10-9 was voor GSC een wat geluk kige, maar zwaar bevochten zege. Volt-Olympus Olympus heeft In Tilburg compleet ge faald tegen een hard werkend Volt. De Vlissingse dames slaagden erin om enorm gevarieerd balverlies te lijden waardoor Volt keer op keer op kon trek ken naar het doel van Liesbeth Teile man. Na een 9-5 ruststand kreeg Olym pus in de periode na de pauze de nek slag toegediend. Volt scoorde acht maal op ry. uit combinaties, terwyi Olympus daar twee armzalige doelpun ten uit een strafworp tegenover wist te stellen. Die catastrofe kwam Olympus niet meer te boven waardoor Volt de achterstand op Olympus kon verklei nen en de Vlissingse ploeg de komende wedstrijden erg hard zal moeten werken om uit de bedreigde zone te blij ven. Walcheren-Dongen De afwezigheid van cirkelloopster Wil- ma Pronk dreigt voor Walcheren een kostbare affaire te worden. De ploeg bleef ook tegen Dongen, dat de laatste wedstrijden steeds beter gaat spelen, goed combineren maar verprutste een ontstellend aantal kansen. Rita van den Velde omschreef het spel van haar ploeg als volgt: „Wy lopen vijf kansen op één doelpunt en Volt loopt twee op één. Dan moetje nog al wat beter spelen wil je tot winst komen". Walcheren liet inderdaad de meeste mogelykheden onbenut Wanneer het doel aan alle zij den tien centimeter groter zou zyn had de thuisploeg ruimschoots gewonnen. Met de officiële maten lukte dat niet en AXEL - Zaterdag hield de landelij ke rijvereniging en ponyclnb 'Grae- ve Jan' een indoor-dressuurwed- strijd in de manege Margrette te Axel voor de paarden uit de kring Zeeuwsch-Vlaanderen in de klassen L en M. Vooral over de verrichtingen in de lichte klasse waren de juryle den goed te spreken, hetgeen ook blijkt uit de beoordelingen: in de LI klasse mochten acht deelnemers met één of meer winstpunten naar huis terugkeren. Maar het bleek vooral uit de eindresultaten van 142 en 138 punten, respectievelijk be haald door Annemieke Picavet met Tolone van Luctor et Emergo en Carla Haak met Argos van de Ha- ringru iters. Ook in de L2 klasse werden goede verrichten getoond die voor 5 van de 8 combinaties werden beloond met een winstpunt. De eerste prijs was. met 128 punten, weggelegd voor mej. S. van Geetsum met Olita van de or ganiserende vereniging Gmeve Jan In de middenklasse liep het allemaal iets anders. Drie van de acht inge schreven combinaties verschenen niet aan de start en de prestaties van de overige deelnemers waren niet zo dat de juryleden een winstpunt kon den toekennen. Het hoogste aantal punten, 117, was voor Enk van 't We- sleinde met Salamanka van de Ha- ringruiters die hierdoor de eerste plaats voor zich opeiste. Uitslagen paarden klasse LI: 1 Annemie ke Picavet, Tolona, Luctor et Emergo. 142 punten, 2 Carla Haak. Argos. Haringrui- ters, 138, 3 Annemieke Picavet, Ursus, Luctor et Emergo. 128; 4 mej- C. Kosters, Theo, Graeve Jan, 127; 5 mej. M. Diele- man, Chic, Luctor et Emergo. 124.6 mej. J. Dekker. Tamboer, Harlngrulters. 122 pun ten. Paarden klasse L2 1 mej S van Geet sum. Olita, Graeve Jan. 128; 2 mej. I. de Feljter, Seria, Zwinruiters. 127. 3 Anne mieke Picavet. Renate, Luctor et Emergo, 125; paarden klasse Ml en M2 1 Erik van t Westeinde, Salamanka. Hann grutters, 117; 2 me) B de Fouw, Omlranda, Oranje- ruiters, 101 punten. boekte Dongen een onverwachte zege op Walcheren. „Een zuiver schietende ploeg is Walcheren nooit geweest maar om zo te verliezen is wel zuur, zeker om dat het niet de eerste keer is dit jaar. Eindstand 10-12. Delta Sport had thnis in Zierikxee geen kind aan de handballers van Olympus. De rode lantaarndrager in 3H kwam er tegen een weinig geïnspireerd Delta Sport na het eerste kwartier niet meer aan te pas en ging weer ruim ten onder. EMM 2 heeft het tweemaal dertig mi nuten erg moeilijk gehad tegen een fa natiek knokkend EBHV. De bezoekers vochten voor hun laatste kans op be houd maar haalden ondanks de onder schatting van een lusteloos EMM 2 bakzeil. Delta Sport-Olympus In een eenzycilge party handbal heeft Delta Sport verzuimd om Olympus af te straffen. De Vlissingers speelden wat la coniek en alleen trainer-speler Maarten Capelle deed alles wat hy kon, maar Delta Sport was te veel op individueel succes uit om de rammelende Olympus achteriyn echt uiteen te rafelen. Aan- vankelyk kon Olympus door de speel wijze van de thuisploeg lang ln de buurt blijven maar de laatste tien minuten voor rust perste Delta Sport er toch een aantal goede combinaties uit waardoor de wedstrijd beslist leek: 12-5. In de tweede helft werd het peil van de wed strijd met het vorderen van de tijd steeds armzaliger. Delta Sport verzand de steeds meer in egoisme en Olympus miste klasse en conditie om daar van te kunnen profiteren. Knoeiend sleepten beide ploegen zich naar het eindsignaal dat by een 22-12 stand als een verlos sing voor publiek en spelers klonk. EMM 2-EBHV Evenals Delta Sport heeft ook EMM 2 de laag geklasseerde tegenstander te weinig serieus genomen. EBHV knokte voor iedere bal en maakte het de geza pig optredende Middelburgers erg las tig. Trainer Huub van Pamelen wond zich naarmate de wedstrijd vorderde steeds meer op en was ondanks de over winning die EMM 2 nipt binnenhaalde verre van tevreden. EMM 2 opereerde onsamenhangend en individueel waar door EBHV op karakter in de buurt kon blijven. Vla 8-7 werd het duel by 15-14 beèmdigd. Met deze overwinning kreeg EMM 2 eigenlyk meer dan het verdien de. De ploeg had meer kwaliteit ln huis maar profiteerde daar te weinig van. Stand dames 3H: Stand heren 3H; Tornado 12-24 Avanti 12-20 Avanti 12-18 Dongen 12-19 Groene Ster 12-16 EMM 2 12-15 GSC 12-14 MountStars 12-14 Walcheren 12-13 Boemerang 12-14 Olympus 12-12 Groene Ster 12-13 Volt 12- 7 Delta Sport 12-12 EBHV 2 12- 6 Rapid 12- 9 Blauw Wit 12- 5 EBHV 12- 4 Dongen 12- 5 Olympus 12- 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13