Verlies gehavend Marathon in slecht duel met Savok ZEEUWS KORFBAL DEELT ENKELE RAKE KLAPPEN UIT Forse zege vergroot kansen Dynamo-dames EELCO HAAK WINT JEUGDSCHAAKTITEL Scheldesport door oog van de naald tegen Mytilus: 3-2 Blauw Wit gevloerd PZC/sport MAANDAG 17 JANUARI 1983 MIDDELBURG - Ondanks de remise tegen Eric Janse uit Temeuzen is de Mid delburger Eelco Haak toch in bet bezit van de Zeeuwse jeugdschaaktitel geko men. Zijn directe belagers kwamen eveneens niet verder dan een puntenverde ling. Haak is nu met 5,5 punt onbereikbaar geworden voor de concurrentie in de hoogste leeftijdscategorie. Ook bij de C-groep (tot 13 jaar) is de kampioen bekend. Johnny Dieleman uit Temeuzen wist de titel binnen te slepen na een overwinning op Bas van der Vaart. Eric Bolleman zal nog twee weken moeten wachten tot hij de titel in de B-klas in zijn bezit krijgt. Bolleman won weliswaar zijn partij tegen Wim Geldof, maar ook zijn naaste belager Mare de Waal kwam tot winst tegen Wico Krijnsen van Krui- ningen. Bolleman staat evenwel een vol punt voor en met nog een ronde te spelen zal het geen moeite kosten B-kampioen te worden A-categorie (tol 20 jaar): J. de Wolf - A de Feij terremise, E. Haak - E Janse remise A van Kampen-R. van Oorschotremise.M. Andriessen-M Dubbeldam remise. P Ton-E Wiersma 1-0. E Voogd - P. Boone remise. J de Kraker - R de Hulster 1-0. J Westdorp - A Ketelaar 0-1. Stand na zes ronden 1 E Haak 5.5 p2 t m 5 J. de Wolf. R. van Oorschot. E. Janse en A. de Feüter allen 4 punten B-categorie (tot 16 jaar): E Bolleman -W. Geldof 1-0; W Krijnsen-M.de Waal 0-1E. Oreel - F Sies0-l:J v. d. HU-M Martens 0-1, N. Marquinie - M Vos 1-0, J v. d. Vaart - M Meuleman 1-0. A. de Ridder - R v. Dyke 0-1, M. v Kampen - M. Dubbeldam remise, H. v. d. Sande C Heijboer 0-1R. Gulmans - A. Daniels 0-1, P. v. Dyke - R. Paas 1-0. Stand na zes ronden 1 E Bolleman 6 p., 2 M. de Waal 51 3 F Sies 4.5, 4 W. Geldof. W. Krynsen 4. C-catcgorie (tot 13 jaar): B. v. d. Vaart - J. Dieleman 0-1, Q. Vermeulen - K. Leer 1-0, Q. Bril - li- Ketelaar 1-0, G Poley - M. Dek 0-1, W. v Hattum - B Schaay 1-0. M Kindt - M. Dieleman 1-0, P R anschaert - S Sanderse 0-1, M Leewenburg - JVlryè 0-1Stand na zes ronden 1 J. Dieleman 5.5 p.. 2 B. V. d Vaart 4, 3 Q Bril4 Q Vermeulen 4, 5 K. Leer 3.5, 6 M. Dek 3,5. VLISSINGEN - Savok heeft tegen Marathon het streektreffen in de derde divisie F van het landelijke volleybal met 1-3 gewonnen. De dames van Morres moesten een punt achterlaten bij Polaris. In 3F heren won koploper Morres met 1-3 bij Van Zandvoort, terwijl EWC zich vaster in de groep degradatiekandidaten nestelde via een beschamende 1-3 nederlaag tegen nummer laatst Voko. vok sloot het achterveld beter, kwam mede daardoor zelfs ook steeds meer aan aanvallen toe, terwijl Marathon er juist niet meer in slaagde een goede set up aan het net te brengen. Het resul taat: 8-15 en 5-15. Hoewel de voorsprong van de Morres- dames door de 2-3 zege op Polaris een puntje kleiner is geworden, bleek Jo Of de 1-3 uitslag van Marathon - Savok de krachtsverhoudingen tussen beide Zeeuwse derde divisionisten juist weer geeft valt te betwijfelen. Daarvoor speelde het uitvallen van Maratbon- spelverdeelster Yvonne de Bakker een te nadrukkelijke rol. Savok bleek wel het snelst de benodigde rust in het spel te kunnen brengen en mede daardoor het net optimaal was. maakte de thuis club niets klaar. Alleen in de derde set verloor Morres even het geduld. Er werd 'blind' gespeeld en daardoor leek Van Zandvoort via 15-13 nog even dreigend te worden. Met 5-15 werd de vierde set echter toch weer in Hulstere voordeel beslecht. EWC speelt volgend jaar zonder twij fel in het district als er niet meer over leg en enthousiasme komen. Nu bleek een eenvoudig maar efficiënt spelend Voko, dat de laatste plaat bezet in 3 F heren, oppermachtig. Overleg was er totaal niet bij EWC, zodat er vaak bal len tussen twee spelers in ploften, en verder werd het blok keer op keer ver schalkt door de bekeken spelende hoofdaanvallers van Voko. Alleen Pim van Soelen en Sjaak Caljouw waren in staat een voldoende prestatie neer te zetten. 12 Een spelmoment uit het duel tussen Marathon (links) en Savok. ging de eindzege tenslotte toch naar Sas van Gent. Marathon-Savok was een degradatieduel en wil zeggen dat er weinig viel te genieten zaterdag. Beide ploegen maakten erg veel technische fouten en rommelden vaak maar een eind raak. De thuiscub begon bijzonder overtuigend en voor Savok in de eerste set eenmaal besefte dat de wedstrijd be gonnen was, stond het al 3-0. Op dat moment raakte Yvonne de Bakker ge blesseerd aan de rechtrarm en aange zien zij de enige spelverdeelster in de Marathonbasis was, moest haar uitval len via een omzetting gecompenseerd worden. De meeste keren zou Pita ten Voorde haar taak overnemen, maar in bepaalde gevallen trad Joke Swiere op als spelverdeelster. Juist die gedwon gen oplossing deed Marathon de das om. Het ging nog goed tot 7-0, tot 12-5 zelfs, maar toen kregen de gasten meer greep op de wedstrijd en dat resulteer de erin dat Savok zeer verrassend die openingsset met 14-16 won. Toch leek Marathon niet aangeslagen, want ondanks die teleurstelling en een lastige onderbreking voor een opstel- lingsfout bij Savok werd het via 15-11 weer gelijk. Maar daarna ging het toch bergafwaarts met de gastvrouwen. Sa- Everaert zaterdagavond toch tevre den. „Polaris is weer de topploeg van vorig jaar aan het worden. Men heeft daar de selectie bijna weer compleet en dat resulteerde vorige week bij voorbeeld in een verrassende 1-3 zege bij subtopper Brevok. Bovendien kun nen zij de service van ver achter de achterlijn brengen en dat was toch lan ge tijd een probleem voor ons". Vooral in de derde set was die lastig te verwerken opslag een crime voor Mor res. Via 15-8 en 11-15 was het 1-1 gewor den en in die derde set deelde de thuis ploeg via 15-2 toch wel een flinke men tale dreun uit. „Op dat soort momenten bewijst mijn ploeg echter steeds weer over erg veel vechtlust en moreel te be schikken. Voor iedere bal werd geknokt en dat had vaak erg lange rally's tot gevolg. Het publiek was vanmiddag dan ook duidelijk de grote winnaar". De vierde set ging dank zij die inzet met 11-15 naar Morres, dat in die fase in Jo- landa van Esbroek aanvallend een uit blinker had. Nadat er in de laatste set bij 6-8 van veld gewisseld was, trokken de Zeeuwsen tenslotte met 8-15 en dus 2-3 aan het langste eind. De heren van Morres wonnen de lastige uitwedstrijd tegen Van Zandvoort met 3-1. Zodra de concentratie aan de Zeeuwse kant van VLISSINGEN - De Zeeuwse zaalkorfbalploegen in het district hebben tijdens de afgelopen speeldag rake klappen uitgedeeld. Swift-Vriendenschaar 18-11, TOP- Ventura Sport 15-6 en All Ready-Harga 14-5 waren uitslagen die nogal indruk maakten. Tjoba won eveneens, de 9-7 op Albatros is meteen goed voor een toppositie. Stormvogels is bij het ingaan van de tweede ronde nog steeds onge slagen: 8-4 op Dubbel Zes hield dat record overeind. Alleen ONDO iaat het tot nu toe afweten. Thuis werd verloren van Regenboog (10-15), de zevende nederlaag in successie. Ook Zuidwesters kwam niet in normale doen en verloor met 5-8 bij Valto. Animo was vrij. lopend Tjoba ineens weer door naar 7-3. In de tweede helft lagen de accen ten begrijpelijk op het consolideren van die marge. Het aanvalsgeweld bleef daardoor wat achter, de score tik te niet verder aan. Omdat het ook in verdedigend opzicht goed zat bij Tjoba kon Albatros wel wat dichterbij ko men maar nooit een echte bedreiging vormen. Tjoba hield zijn opponent ver genoeg bij zich vandaan om gerouti neerd bij 9-7 te finishen. Hans de Schipper (2), Jan Kooiman (2), Wim Ha- rinck (2), Gerrie de Reyger (2) en Jopie Rijn scoorden. VLISSINGEN - In de promotieklassen van het Zeeuwse volleybaldistrict vie len bij de heren twee verrassingen te noteren. IJVC snoepte een punt af van het bezoekende EVVC 2, terwijl Myti lus bijna voor een complete verrassing zorgde tegen Scheldepoort. Nu bleef het slechts 2-3. Koploper De Sterre werkte geroutineerd de klus tegen Morres 2 af (3-0). Bij de dames wonnen de EWC-reserves de belangrijke ont moeting met Marathon 2 met 3-2. Myti lus 1 en EWC 1 maakten geen font en Morres 2 was vrij. Tenslotte kroop Scheldesport door het oog van de naald bij Mytilus. De proble men tekenden zich al af in de eerste set, toen de gastheren naar 12-7 uitliepen. Toch slaagde Scheldesport er in één op slagbeurt m langszij en voorbij te ko men: 12-15. Mytilus had echter veer kracht genoeg en pakte ook in de twee de set een beslissend lijkende voor sprong: 14-7. Toch kon de voorlopige kroon pas bij 17-15 op het werk gezet worden. Pas toen gingen de gasten ge concentreerd spelen en toen zij via 10- 15 weer een voorsprong genomen had den, leek Mytilus verkocht. Maar weer kwamen de Goesenaren terug (15-12), terwijl ze zelfs voor een complete ver rassing leken tc gaan zorgen toen ze op veertien punten kwamen en meerdere matchballen achtereen kregen. Niet een ervan werd echter benut en toen bleek Scheldesport geroutineerd ge noeg om de zaak via 17-19 af te maken. Bij IJVC-EWC 2 leek het er lange tyd niet op dat de thuisclub toch nog zou scoren. Twee keer 9-15 bracht de Vlis- singere op 0-2 en er leek toen weinig meer te kunnen gebeuren. Maar toen IJVC toch de derde set won (15-12) sloeg de vlam in de IJzendijkse pan. Het publiek begon zich te roeren en ge steund door deze zevende speler begon IJVC de gasten tot fouten te dwingen. Bovendien bleek bij EWC Rob Kats nog niet fit genoeg om een hele wed strijd te spelen, zodat hij af en toe uitge wisseld moest worden. Via .15-8 werd het 2-2. Maar meer stond EWC niet toe en via 11-15 werd het uiteindelijk 2-3. Athanatos bleek thuis niet in staat Dy namo punten af te snoepen: 1-3. Bij de dames hadden EWC 1 en Myti lus 1 een gemakkelijke dag. De Vlis- singsen speelden thuis tegen Even Kij ken (3-0) en Mytilus speelde UVC vlot naar een nederlaag. Interessanter was echter de ontmoeting EWC 2-Mara- thon 2. De EWC-reserves zijn nog steeds bezig zich weg te spelen van de degradatiezone en daartoe was de wedstrijd tegen middenmoter Mara thon bijzonder geschikt. „ik be schouw dit voor ons toch als een sleu telwedstrijd," filosofeerde EWC- coach Henk van Boven na afloop, „en daarom ben ik bijzonder tevreden met deze prestatie." Voorwaarts-Athanatos was ooit een derby. Knokploeg Athanatos speelde per definitie goed tegen de Axelsen. maar zaterdag bleek daar weinig meer van. „De tegenstand viel ons dan ook echt tegen," aldus Voorwaartsspeelster Sofieke Swiere. „Alleen m de eerste set deed Athanatos er alles aan (15-13), maar toen wij die met een tikkeltje ge luk wonnen, zakte hun vechtlust erg snel weg." Mytilus 2 bevestigde zaterdag nog eens de huidige status van middenmoter via een regelmatige 3-1 overwinning op het bezoekende SC Morres, dat de volleyballucht steeds meer ziet betrek ken nu scoren zo moeilijk blijkt. Zodra Mytilus, dat met een negen man sterke selectie aantrad, op volle sterkte spel de, was er voor de Goese dames geen vuiltje aan de lucht. Setstanden: 15-13, 15-13, 13-15 en 15-3. Swift-Vriendenschaar Tegen de koplopers heeft Swift een van zijn betere partijen gespeeld. De ploeg kwam daarbij verwoestend uit de ope ning: 4-0. Een voortreffelijk spelend Swift bouwde die voorsprong geleide lijk verder uit naar 8-3 en 12-6 bij rust. De tweede helft was van minder gehal te, Swift bepaalde zich er toen voorna melijk toe de voorsprong vast tge hou den, terwijl Vriendenschaar wat al te fors probeerde de zaken alsnog recht te trekken. Resultaat had dat overigens niet omdat een goede leiding dat harde verweer bestrafte door alles op de stip te leggen. Swift leefde zich nog uit in een aantal hoogstandjes: 18-11 onder streepte de aanvallende kracht van de Middelburgse formatie. Kees Opsteegh (2), Carla Joziasse (2), Eugène Janse, Karin Maljere (3), Jan Peter Pouwer (3). Sieka Geldof (2). Joke van de Lijke en Lejo de Hond (4) vormden de schuttere- brigade. Tjoba-Albatros Vooral door een uitstekende eerste helft heeft Tjoba de top van het klasse ment bereikt. In minder dan een kwar tier pakte de thuisploeg overtuigend een 4-0 score. Een ouverture waarop de gasten geen antwoord klaar had den, Albatros kwam weliswaar iets te rug, maar na 4-2 draaide een soepel Ondo-Regenboog Lang is ONDO in deze wedstrijd met zijn gasten mee kunnen gaan. Na een goede eerste helft zat er bij 4-5 nog alles in. Nadien bleek dat men in dat eerste bedrijf toch teveel op de tenen had moe ten lopen om het kwaliteitsverschil te nivelleren. Na rust lukte dat niet meer. Bij een 6-7 stand begon ONDO verdedi gend wat foutjes te maken. Regenboog profiteerde daar attent van en §loeg met 7-11 een gat dat niet meer te over bruggen viel. Bij 8-15 wist ONDO zich definitief geklopt. Jos Marinissen (3), Ko Wisse (2), Hans Mesu (2), Peter Me- su, Chlquita den Engelsman, Lia Kar- stanje scoorden. Top-Ventura Sport De bezoekers lieten de beginfase op hun naam zetten, werden echter overspeeld toen de TOPM-machme op gang kwam. Schitterend korfbal, in hoog tempo op gevoerd en gelardeerd met fraaie com binaties tussen Aart Geertse en Jaap Tramper maakten Ventura Sport in korte tjjd volkomen kansloos. Temeer daar een uitblinkende Arie Schroevers de uitstekende steun van de dames re gelmatig in treffers omboog. In dat spectaculaire vertoon 11-4 bij rust. De tweede helft was een formaliteit: TOP hield de wedstrijd in handen, liet het publiek bij vlagen genieten van enkele fraaie staaltjes korfbal en ging zonder enig probleem naar de streep: 15-6. Aart Geerste (5), Arie Schroevers (5). jaap Tramper (2), Teun Alewijnse (2) en Ria de Ridder gingen naar een hoge score. Stormvogels-Dubbel Zes Tegen de hekkesluiter had Stormvo gels weinig moeite om het ongeslagen record uit de eerste ronde van de com petitie vast te houden. Dat gebeurde in een overigens matige wedstrijd. De te genstander inspireerde niet. Stormvo gels beeft dan altijd moeite om bet spel te maken. Het kon ongestraft waarbij de doelpunten kwamen uit schaarse sterke perioden. Die paar series waren voldoende om de tegenstand vroegtij dig af te breken, 5-1 bij rust. In de twee de helft scoorden beide ploegen in een sportief duel (er was geen enkele straf- worp) nog drie keer. Eindstand 8-4 met Stormvogels-doelpunten van Hanneke Janisse, Anita Adriaansen, Sonja Cjsouw, Piet Hendrikse (2), Daan de Pagter, Laurus Roelse en Han van Sig- hem. All Ready-Harga Heeft All Ready doorgaans moeite om een wedstrijd te maken, in de vierpun tenontmoeting tegen Harga lukte dat ineens wel. Nou moet gezegd dat de te genstander zwak acteerde en vooral aanvaUend geen vuist kon maken. Dat onderdeel was bij de thuisclub wel goed verzorgd en via een uitstekende op bouw nam AU Ready al vroeg een be slissende voorsprong. Na 4-1 een 7-2 stand halfweg. In feite al beslissend. Na de pauze ging AU Ready nog even door, trok in een paar flitsen naar 12-3 en nam pas toen het gas van de plank. Die score bleef lang hangen maar 'op ver zoek' van het pubUek werd de stand in de slotminuten naar 14-5 getild. Hans van Gastel (3), Gerda Kloet (3), Leo Fonteine (3), Corrie Kloet (2), Jaap van Gastel, Jaco Stoutjesdljk en Karin den Dekker (het eerste competitiedoelpunt van de jeugddame veroorzaakte een klein feestje) scoorden. Valto-Zuldwesters Een slechte beurt van Zuidwesters dat nooit greep kreeg op deze wedstrijd en het vooral aanvallend af Uet weten. Illu stratief voor die machteloze aanval was wel dat de ploeg in een tijdsbestek van ruim drie kwartier niet kon scoren. „Dan win je natuurlijk ook niet," wist Kamphuis die zichzelf al vrij vroeg wis selde. Valto bleef de party in handen houden, alleen in de slotfase kwamen de bezoekers nog even terug. Toen was het te laat: 5-8 verües. Zuidwesters- doelpunten van Judith Koudijzer (2), Chiel van Schijndel (2) en Ko de Jonge. TERNEUZEN - Vijf- van de zeven - ploegen in de eerste klas afdeling van de zaalkorfbalcompetitie zor gen er voor dat de spanning in die klas ongemeen hoog opgevoerd wordt. Na het verlies van Blauw Wit (thuis 8-9 tegen Luctor) en de winst van Atlas (9-8) op Olympia leiden Blauw Wit, Atlas en Luctor met 9 punten. Tjoba volgt op twee punten (ook een wedstrijd minder gespeeld), Seolto lijkt uit de boot te vallen na het 2-5 verlies tegen Ondo 2. BLAUW WIT-LUCTOR Vijf minuten voor tijd dacht Blauw Wit de aanval op zijn leidende posi tie afgeslagen en een titelconcur- rent teruggewezen te hebben. Bij een 8-6 stand kon toen in feite nog weinig fout gaan. De verrassing kwam er echter toch toen Luctor nog eens bewees een sterk finisher te zijn. Een nerveus Blauw Wit moest na 8-7 ook de gelijkmaker toestaan en in de allerlaatste se conde van de wedstrijd werd het zelfs 8-9. „Onnodig", oordeelde Blauw Wit-trainer De Schipper die zijn ploeg lang op fluweel wist (na 5-2 bij rust 6-2,7-5 en 8-6), maar de veerkracht van de bezoekers ver keerd ingeschat zag. Twee goed spelende ploegen hadden in Pleun Roggeveen (Luctor) de beslissende man. Roggeveen hield Ad Ver- schuure in bedwang. Het gaf Luc tor in de slotfase de mogelijkheid overtuigend terug te komen. Blauw Wit scoorde via Janet Kryger, Lin da Nonnekes, Leon Verschuure, Anita Bayens, Ina Lievense (2) en Anno Lantinga (2). Luctor won door treffers van Ronny Wisse (3), waarvan twee van 6-8 naar 8-8), Pleun Roggeveen (2), Art van de Staal. Koos Jansen, Marijke Schat en Ronald Kraayeveld (de negende goal). ONDO 2-SEOLTO Seolto is van slag. Al een hele tijd weet de ploeg geen raad met de doelkansen. Tegen Ondo is dat op gebroken. Alleen op de goede voor nemens konden de bezoekers lang met hun tegenstander meegaan maar toen de geroutineerde 'ouwe hap' tactisch sterk ging acteren moest Seolto, dat een uitgebluste indruk maakte, afhaken. Na een matige, vrij forse, eerste helft stond het 4-2, in de tweede helft was alle aanvalsvuur bij Seolto geblust. En de geroutineerde jongens bij Onod begrepen dat de eerste winstpun ten binnen bereik waren. „Tijd voor bezinning," dacht Seolto-trainer Leunis Huibregtsen. Bij Ondo ziet men het weer helemaal zitten. Daar verzorgden Jan, Ineke en Marius Bezuyen, Lou Wisse en Kees Mari nissen de produktie. Seolto had al leen succes via Leo Harthoom en Henk Provoost. ATLAS-OLYMPIA Een kwartier na rust gaf niemand nog een cent voor de kansen van Atlas. Olympia had zich in de voorafgaan de speeltijd met gedegen acties naar een 7-3 voorsprong toege werkt en niets wees erop dat de thuisploeg in de slotfase die vuist zou kunnen maken die het daar voor niet getoond had. Het kleine wonder gebeurde toch: vijf af standsschoten betekenden even veel doelpunten. Op slag zat Atlas aan de goede kant van de score: van 3-7 naar 8-7. In de zinderende finale scoorden beide teams elk nog een keer: 9-8 derhalve. Teleurstel lend voor Olympia dat zeker meer verdiend had. Olympia-goals kwa men er van Bert Mol (4), Jan Loker- se (2), Jolien Reyeree en Ineke Huls- hoff. Atlas won door doelpunten van Anneke de Visser. André Ova (3), Peter van de Bosse (3), Harry Koppejan en Sjaak Ccvaal. Een aanval vanDynamo'70 Louise Henderikx (wit shirt) probeert de bal onder de basket te bemachtigen. VLISSINGEN - De Dynamo-dames hebben zich via een schitterende over winning (77-42) op Leiden bijna veilig gesteld in de le divisie van de baset- balcompetitie. BV Hulst verloor op nieuw. Nu van koloper Virtus (58-71). De kans op degradatie is daardoor ver groot. Dynamo '70-Elmex Door van Elmex Leiden te winnen heb ben de Dynamo-dames nog alle kans om in de le divisie te blijven. Die over winning was het gevolg van een uitste kende start van Dynamo. De opdrach ten van trainer-coach Kees Rijnberg weren zeer goed uitgevoerd „Vooral aanvallend liep het dit keer zeer goed", aldus Kees Rijnberg. Dynamo speelde de bal goed rond met als gevolg dat er altijd wel een speelster vrij kwam te staan die kon scoren. De verdediging bij Dynamo was zeer goed georgani seerd en er werd zeer fel op de bal ge speeld. Mleke Meulmeester vooral kon keer op keer de bal onderscheppen en scoren. Via 20-6 leidde Dynamo bij rust met 34-15 vooral dank zij Louise Hen- drix (13 pnt.) en Mieke Meulmeester die aan de lopende band scoorden. „Na rust was ik bang dat we de boel zouden gaan onderschatten, maar dat viel honderd procent mee", zei Ryn- Derg. Dynamo bouwde verder aan de voorsprong die opliep tot 44-15. „Toen hebben we het rustig uitgespeeld om dat de foutenlast groot begon te worden en we niet zoveel risico meer konden nemen", stelde Kees Rijnberg vast. Dy namo won dan ook verdiend met 77-42. „En we zien het weer helemaal zitten", aldus Rijnberg. Topscorers: Mieke Meulmeester 29 punten en Louise Hendrix 15 punten. Hulst-Virtus Hoewel het klasse verschil met de kop loper Vlrtus dit jaar niet zo groot is als vorig jaar kon BV Hulst het toch met bolwerken. Vorig jaar verloren ze nog met 30 punten, nu stonden ze in het be gin van de eerste helft zelfs met 8 pun ten voor. Echter in het verdere verloop van de wedstrijd ging Virtus steeds meer de lange mensen aanspelen. Dat leidde tot een ruststand van 26-28. In de tweede helft kon Hulst het geslagen gat niet meer dichten. Vooral Karei Door- laege is de laatste tijd niet erg in vorm en daardoor komt Hulst sneller in de problemen. Hulst probeerde nog wel te rug te komen via een man-to-manver- dediging maar ook dat haalde niets uit. Dat de achterstand niet grer werd was vooral te danken aan Ton de Booy die in de verdediging erg goed speelde. De uitslag werd uiteindelijk 58-71 voor Vir tus. Topscorers: Ton de Booy 14 punten en Karei Doorlaege 16 punten. Dynamo '70-Blauw-Wit Het duel tussen de heren van Dynamo en Blauw-Wit in de 2e klas rayon Zee land was vooral van Blauw-Wit zijde erg hard. De ploeg ging zeer hard de re bound in, zonder veel resultaat. Hier door kon Dynamo vaak de break lopen. Gebeurde dit niet dan werd de aanval rustig opgeet en gewacht tot iemand kon scoren. Zodoende heeft de hele ploeg kunnen scoren en dat was het voordeel bij Dynamo. De eindstand werd tenslotte 58-38. Marathon-HTS Het nog ongeslagen Marathon moest gehavend (Rien Poerstamper ontbrak) aantreden tegen HTS. HTS kon echter geen gebruikmaken van de geboden kans om Marathon nu eens te verslaan. Het was bij rust al 28-13 en mede dank zij topscorer Peter Verswijvelt (25 pun ten) werd de eindstand 54-29. Hierdoor ls de kans zeer groot geworden dat Ma rathon kampioen wordt in de 2e klasse. BVS 3-Scheldesport Scheldesport had in deze wedstrijd de kans om gelij k te komen met BVS 3. Dit lukte echter in het geheel niet. Bij de rust was de zaak nog wel In evenwicht (28-22maar in de tweede helft was BVS veel sneller in de aanval dan Schelde sport in de verdediging. Met als gevolg dat BVS 3 (via topscorer Tom Joziasse 20 pnt.) uiteindelijk won met 60-37. BVS 1-BVS 2 In de eerste helft lieten de dames van BVS 1 duidelijk merken, dat ze sterks zijn dan het tweede. Dat bleek al uitdi ruststand van 32-10. Maar in de tweedf helft werd het gat niet groter, BVS 2 lief zelfs wat in, maar kon het verlies toet niet meer tegenhouden. Eindstand 25. Ellen Smit maakte 24 punten en Ta mara de Meulder 18. Scheldesport-Jumping Crati Degradatiekandidaat ScheldespoK moest tegen het Brabantse Jumplc! Crabs winnen om in de dames le klass kunnen blijven. De Temeuzense p'oe» kon in het begin nog wel bijblijven mar J Crabs was veel beter onder de borde waardoor ze ook veel meer scoorden Is de tweede helft speelde J. Crabs ma: to-man maar dat ging ten koste va: veel persoonlijke fouten. De vrije wa pen kon Scheldesport echter met be- nutten. Eindstand 36-60. Marathon 2-Valkenisse 1 Een leuke en sportieve wedstrijd. Oool de invallende scheidsrechters hielde» de wedstrijd goed onder controle. K Valkenisse-dames waren vooral in dek helft goed op draaf. De hele ploeg scoor- de dan ook lustig zodat het bij rust 20-S was. De spanning was er in de tweed! helft eigenlijk al af en hierdoor versla? te Valkenisse wat en kon Marathon led inlopen. Eindstand 34-44.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 12