KNAU eist schadevergoeding van dissident Haico Scharn Osvaldo Ardiles bij rentree uitgejouwd Terneuzen klopt Jong Ambon: 2-1 'VAKANTIEGANGER' VERSTOORT ROTTERDAMSE ZESDAAGSE PZC/sport 'BEWIJS WERKWEIGERING IN VLAARDINGEN GELEVERD' KNAU zegt atleten gesprek toe Cor Bruijs verlaat WHS SPURS NIET VERDER DAN GELIJKSPEL Oefenvoetbal in Zeeland MAANDAG 17 JANUARI 1983 11 ARNHEM - Atletiektrainer Haico Scharn heeft zaterdg de eis van het KNAU-bestuur om in Vlaardingen als bondstrainer een gedecentraliseerd training te leiden naast zich neergelegd. Deze week zal de KNAU in overleg met juridisch adviseur Kollen dan ook de hoogte van de schadeclaim bepalen, die de atletiekunie via een gerechtelijke procedure op de nu definitief afgehaakte Scharn zal proberen te verhalen. persoonlijk trainer te laten zien en dat ontkent Wassenaar weer. Zondag toen Haico Scharn op Papen- Haico Scham meldde zich zaterdag wel in Vlaardingen. maar in de functie van persoonlijk trainer van middenafstand- loopster Mar greet Verbeek. Trainings- coordinator Herman Buuts en hoofdbe stuurslid Annie Schmitz waren aanwe zig om toe te zien of Scham zich van zijn taak als bondstrainer zou kwijten. Toen de Arnhemmer meedeelde dat hij al leen als clubtrainer naar Vlaardingen was gereisd, werd de atleten verteld dat zij onverrichterzake naar huis konden en dat de gemaakte kosten binnenkort vergoed zullen worden. Kosten die on getwijfeld terug te vinden zullen zijn op de schadeclaim voor Scharn. die nog wel aanbood de training pro deo te lei den, maar op dit voorstel wilden de KNAU-vertegenwoordigers niet in gaan. dal aanwezig was bij de door hem geïn troduceerde lactaat-bepaling door de in West-Duitsland werkende fysioloog Bram van Dam werd wel duidelijk dat de voorkeur van de KNAU inderdaad naar Bram Wassenaar uitgaat. De midden- en langeafstandselectie kreeg te horen dat er drie kandidaten zijn. Naast Wassenaar ook Hellas-trai ner Jon Wellerdieck (trainer van onder anderen Rob Druppersi en de Limbur ger Carel van Nisselroy. De laatste is Boeteclausule Binnen de atletiekunie ontkent men dat sponsor Adidas ten aanzien van Scham de boeteclausule zal hanteren. De Arnhemmer verscheen eerder in het tenue van zijn nieuwe parttime-werkge ver in een krant. Hierop staat een boete van 40.000 gulden. De KNAU kreeg door de opstelling van Haico Scham in Vlaardingen het be wijs in handen dat de naar de Ameri kaanse sportartikelenfirma Nike over gestapte ex-bondstrainer werk wei gerde. Deze „wanprestatie" zal hem aangerekend worden, al brachten na het afgelasten van de training ver schillende atleten te berde dat de bond deze situatie had kunnen voorzien en voor een vervanger had moeten zor gen. Herman Buuts: „Er is nog geen opvol ger benoemd en het is juridisch niet juist in dit geval voor een officiële ver vanger te zorgen". Over deze zaak be staat binnen de KNAU overigens geen eenstemmigheid want voorzitter Wim de Beer had graag gezien dat de trai ning was doorgegaan bijvoorbeeld on der leiding van een clubtrainer. Buuts: „Hoe je ook het wendt of keert, wij heb ben deze situatie niet gezocht. Scham verbrak zijn contract en niet ander som". tegenstrijdigheden Tegenstrijdigheden waren zaterdag overigens toch troef want Herman Buuts verweet het Scham dat hij een televisieteam zou hebben ingeseind. Iets dat Scham categorisch ontkent. Ook circuleerde het verhaal dat de KNAU de mogelijke opvolger van Scham, Bram Wassenaar, zou hebben aangeraden zich in Vlaardingen niet als ARNHEM - Trainingscoordinator Herman Buuts en KNAU's tweede full timer Wim Verhoorn hebben de atleten van de midden- en langeafstandselec tie een gesprek toegezegd waarin inge gaan zal worden op de achtergronden van Scharn's vroegtijdige vertrek. Gisteren op Papendal maakten vooral Amo Kormeling en Kor Louws zich sterk voor zo'n gesprek nadat eerstge noemde dat al eerder had gedaan in een persoonlijk onderhoud met Verhoom. Kor Louws: „Het is ook ons probleem. Kijk eens wie we inmiddels al als bonds trainer in de laatste jaren hebben ge had: Kees Koppelaar (twee keer), Bob Boverman, Hans Keizer en Scham dus". Amo Kormeling: „Wat nu gebeurd is was de druppel. Maar wij hebben er recht op meer te weten. Als er twee vechten hebben er twee schuld, al ziet men dat bij de KNAU niet zo. We heb ben inderdaad de toezegging gekregen dat er op korte termijn een gesprek komt met de selectie. We beseffen best dat deze zaak niet meer is terug te draaien. Verschrikkelijk jammer, want met Scham verliest de bond ook erg veel internationale contacten", aldus Kormeling die evenals Louws onder Scham blijft trainen. ROTTERDAM - Wat de einduitslag van de Rotterdamse Zesdaagse betreft staat halfweg al één ding vast; Patrick Sercu, de recordhouder, gaat niet winnen. Of er zou een wonder moeten gebeuren, maar met Sercu voorop gelooft daar niemand in. De oorzaak is het uitermate zwak rijden van zijn Italiaanse koppelgenoot Maurizio Bidinost, die zo slecht mee komt dat de Belgische vedette dubbel werk moet doen. „Ik heb hier nog maar één doel", zegt Sercu, „en dat is de schade beperken. Méér zit er niet in. Als ik naga hoe slecht Bidinost tot op heden heeft gereden, hou ik m'n hart vast voor de komende dagen als het echt menens wordt" Sercu heeft overigens het geluk dat het in alle favoriete ploegen rammelt. Het koppel Pynen-Braun draait niet op volle sterkte omdat Braun een ernstige verwonding aan het zitvlak heeft. Dezelfde kwaal ondermijnt de inspanningen van Don Allan die des alniettemin met zijn landgenoot Danny Clark op kop kwam (de rest op één en meer rondes). Ook met Gerd Frank, die beschouwd wordt als de toekomstige zesdaagse heerser, gaat het niet geheel en al naar wens. Met name zaterdag reed hij niet sterk, „maar", aldus zijn ploeggenoot Jan Raas, „ik ben de laatste die er wat van zal zeggen, want na de zeer zware zesdaagse van Bremen begon ik hier in Rotterdam ook niet op mijn best". Dat Sercu met het grootste probleemgeval zit opgescheept lijdt geen twijfel. ..Daar is Braun niks bij", zegt René Pijnen. Genoten De reconstructie van Bidinosts zwakke optreden komt uit bij een verrassend punt: hij is met vakantie geweest Vijf weken lang (vanaf de Gentse zesdaagse) raakte hij nauwe lijks de fiets aan. In veertig dagen tijd maakte hij welgeteld vier trai- ningsritten van rond de 45 km. „Voor de rest", zegt de donkere Ita liaan zonder een blik van schaamte over dat opmerkelijke, ongewone, rustpunt midden in de competitie", heb ik volop van de wintersport ge noten". Patrick Sercu is daar des duivels over. „Onbegrijpelijk dat iemand zó onvoorbereid naar een zesdaagse durft te komen. Hij zal wel gedacht hebben: met Sercu erbij zit ik goed; die sleurt me er wel doorheen. Maar dat kan natuurlijk niet. Zo'n zes daagse rij je met z'n tweeën. Of mis schien gokte hij erop dat hij na een dag of twee wel in vorm zou zijn, ter wijl dat in een zesdaagse als hier niet kan. De formule van Peter Post is er een die geen tijd laat om te herstel len. Als pas beginnend beroepsren ner moet hij natuurlijk nog een hoop leren, maar ik vind het voor mezelf diep treurig dat ik het slachtoffer ben van de les die hij nu heeft geleerd. Dat ik dat aan het eind van mijn car rière nog moet meemaken..." Boeiend Door de zwakke punten in de sterke ploegen (Rene Pijnen: „Er wordt met gereden op de kracht van twee man. maar van anderhalve renner...") is er een nivellering ontstaan die de wed strijd boeiend en tevens zwaar maakt. „Want", aldus Gerrie Knete- mann die met Albert Fritz in de groep van vijf zit die met een ronde achterstand op de leiders Clark en Allan aan de tweede helft van deze zesdaagse begint, „als het klasse ment gemaakt is krijg je een bepaal de rust. Nu ruikt iedereen nog kansen en dat maakt de koers hard. Iedereen jaagt iedereen op". De stand was zondagavond l Clark.1 Allan (Aus.) 214 punten op één ronde- 2 Sercu Bidinost (BelAta.) 278. 3 Raas/Frank (NedJDen) 255, 4 Pijnen'Braun (Ned., WD1.) 179, 15 Vemx/Kristen (Ned./WDl. 170, 6 Knetemann/fritz (NedVWDl l 112 op twee ronden: 7 Dobosscher/Schumachei (BelJWDl.) 196, op drie ronden. 8 Oersted Bausager(Den 83, op vijf ronden: 9 Oos terbosch/Rinklin (Ned./WDl.) 188, 1( Schütz/Hermann (WDl./Lie) 167, 11 Vai Vliet/Wiggins (Ned./Aus.l 160, op elf ron den: 12 Zoetemelk/Peffgen (Ned./WDl.) 98, op vijftien ronden- 13 Pnem/Kos (Ned.) 102 Stand toekomstzesdaagse: l Romain en Bert Oostermans (Bel.) 80 punten, op een ronde: 2 GroervHuveneers (Ned.) 85. 3 Moorman/Elshof (Ned.) 54. 4 Sawyer/Van Tol (Aus/Ned.) 32. op twee ronden: 5 Debie.' Vanderaerden (Bel.98.6 Marcussen'Erik- sen (Den 48. 7 Dalbey/Van Weers (Vst/ Ned.) 35. 8 Neugel/Haltlner (Zwi.) 14. op drie ronden: 9 NevelsVan Meel (NedTBel.) 27. op vier ronden: 10 Slot/Hellemons (Ned.i 76, op vjjf ronden: 11 De Jong/Van Asten (Ned.) 6. op vijf ronden: 12 Van Ros- sem/Roozenburg (Ned.) 0. Het koppel Sur rey/Minting (GBr.) Is uitgevallen wegens Hong-Kong-griep. ROTTERDAM - Na drie dagen rijden de Australiërs Allan en Clark aan de U ploegmaat Clark de strijd ingeduwd. Op de foto wordt Allan door zijn inderdaad in voor deze functie, maar gezien het feit dat hij zich ook in de Nike-hoek ophoudt - hij is trainer van onder andere Carla Beurskens - lijkt Van Nisselroy geen eerste keus. De naam van Wellerdieck klonk zelf Rob Druppers vreemd in de oren „om dat ik wel zeker weet dat hij hiervoor niets voelt en hiervan ook niets weet". Het is vrijwel zeker dat de KNAU deze week de opvolger van van Scham zal benoemen. Het komend weekend staat er namelijk een officiële centrale trai ning op het programma. Bram Wasse naar dus omdat hij buiten de hele ge schiedenis staat, geen atleten in de se lectie heeft en een goede bekende van Scham is. Haico Scharn die nu met juridische hulp zal proberen de schadeclaim van de KNAU aan te vechten hierover: „Ik heb vanaf het begin gezegd dat ik mijn opvolger wil helpen en aan die belofte houd ik me". Voor de KNAU en de se lectie een belangrijke wetenschap. Want voor een centrale training zon der het grote aantal atleten dat Scharn begeleidt zou geen grote accommoda tie als Papendal afgehuurd behoeven te worden. SINT-ANN ALAND- Cor Bruijs verlaat aan het eind van het seizoen zater dag tweedeklasser WHS. De 45-jarige voetbaltrainer uit Bergen op Zoom heeft het bestuur van de club meegedeeld een eventuele contractverlen ging niet op prijs te stellen. Bruijs is aan zijn eerste seizoen bezig bij de formatie uit Sint-Annaland. Als reden voor zijn vertrek noemt hij onder meer het gebrek aan vertrouwen bij de spelersgroep. „Tussen een trainer en een groep moet het klikken en als dat niet het geval is moetje er een eind aan maken", zegt hijToch wil hij dat niet als de enige aanleiding opvoeren. „Het is een complex van factoren. De spelers waren tegen de trainerswisseling aan de eind van het vorige seizoen toen Englebert vertrok en ik werd aangetrokken. Er kwamen noodgedwon gen omzettingen in het elftal, er was geen sprake van acceptatie en de resultaten bleven uit", aldus Bruijs. De spelersgroep van WHS is zaterdag op de hoogte gesteld van het vertrek van Bruijs. LONDEN - Slecht spelen en toch winnen: dat kenmerkt de echte topploeg. Deze in voetbalkringen vergrijsde slogan was zaterdag van toepassing op Liverpool. De koploper in de ieagne was bij West Bromwich Albion ongewoon matig op dreef, maar streek in de laatste minuut van de wedstrijd de volle winst op door de 23e seizoentreffer van Ian Rush. Daardoor behield Liverpool zijn voorsprong van tien punten op Manchester United en Nottingham Forest. Manchester United won bij Birming- wedstrijden: l Liverpool 53; 2 Manchester ham in een wedstrijd, die 84 minuten lang het aankijken nauwelijks waard was. Alleen de eerste zes minuten na de hervatting waren interessant. In die korte periode vielen alle drie doelpun ten. Norman Whiteside gaf United de leiding, waarop Kevin Dillon vanaf de stip van repliek diende met de gelijk maker. Zestig seconden later deponeer de Bryan Robson de winnende goal voor United in het net: 1-2. Nottingham Forest was evenmin produktief. Tegen West Ham United behaalde het thuis een benauwde zege: 1-0. De rentree van Osvalvo Ardilles bij Tottenham Hotspur werd zaterdag in Luton geen onverdeeld succes. De Ar gentijn, die door de Falkland-oorlog de Londense club tijdelijk verruilde voor Paris Saint Germain, werd in Luton voortdurend uitgejouwd. De vijandige houding van het publiek kwam het spel van de middenvelder niet ten goe de en de Spurs kwamen bij het laag geklasseerde Luton niet verder dan 1- Opvallender debuteerde de Joegoslavi sche international Vladimir Petrovic bij Arsenal. Onder zijn regie draaide de Londense club voortreffelijk en rolde het Stoke City op met 3-0. Watford ver loor de aansluiting met de top drie door een nederlaag (1-0) bij Everton. Door het verlies raakte de club van Elton John 13 punten achterop bij Liverpool. Arsenal - Stoke City 3-0; Birmingham - Man chester United 1-2; Everton-Watford 1-0; Ips wich - Brighton 2-0: Luton Town - Tottenham Hotspur 1-1. Manchester City - Norwich 4-1; Nottingham Forest - West Ham United 1-0; Southampton - Coventry 1-1; Sunderland - Aston Villa 2-0; Swansea - Notts County 2-0; West Bromwich Albion- Liverpool 0-1. De stand in de Engelde competitie is na 24 KUnited 43; 3 Nottingham Forest 43; 4 Wat ford 40; 5 Coventry 38; 6 West Ham United 37; 7 Aston Willa 35.8 Manchester City 35; 9 Ips wich Town 34; 10 Tottenham Hotspur 34; U Everton 33:12 West Bromwich 33; 13 Arsenal 33; 14 Stoke City 31; 15 Southampton 30; 16 Notts County 28; 17 Luton Town 27; 18 Swan sea City 26, 19 Sunderland 26; 20 Norwich City 26; 21 Brighton 24; 22 Birmingham 23. Schotland In de Schotse eerste divisie zorgde Mot herwell voor een verrassing door zater dag koploper Celtic met 2-1 onderuit te halen. Buitenlands voetbal Dundee - Morton 3-3; Hibernian - Dundee United 0-0; Motherwell - Celtic 2-1; Rangers - Kilmarnock 1-1; St Mlrren - Aberdeen 1-1. De stand in de Schotse competitie is na 21 speeldagen-1 Celtiv 20 34:2 Aberdeen 2132.3 Dundee United 20 29; 4 Glasgow Rangers 20 21: 5 Dundee 20 19; 6 Hibernian 21 16; 7 St Mirren 2115; 8 Morton 2115.9 Motherwell 21 15; 10 Kilmarnock 21 10. Spanje Real Madrid is zondag weer alleen aan de leiding gekomen in de Spaanse voetbalcompetitie. De Madrilenen ze gevierden op eigen terrein met 1-0 over Zaragoza terwijl Athletic de Bilbao een punt verspeelde door een gelijk spel (1-1) in de thuiswedstrijd tegen Valiadolid. Real Madrid staat na twin tig wedstrijden op 31 punten. Athletic de Bilbao heeft één punt minder. De uitslagen zijn. Osasuna - Real Sociedad 0-1; Santander-Gijon2-1; Salamanca-Mala ga 2-1; Betis - Espanol 1-0; Celta - Atletico Madrid 0-4. Real Madrid - Zaragoza 1-0. Bar celona - Sevilla 1-0: AthelUc de Bilbao - Valia dolid 1-1. Stand na 20 wedstrijden: l Real Madrid 31:2 AthelUc de BUbao 30; 3 Barcelona 28; 4 Zara goza 25, 5 AUetiCO Madrid 25. Italië Lijstaanvoerder As Roma heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie zijn voorsprong op de naaste concurrenten met een punt uitgebreid. Roma woh de thuiswedstrijd tegen Cagiiari met 1-0. Hellas Verona en Internazionale, die tweede en derde zijn, speelden in Mi laan 1-1 en Juventus verspeelde in ei gen stadion een punt tegen Sampdoria Genoa, 1-1. De uitslagen van de wedstrijden van dit weekeinde zijn: Genua- Ascoli 0-0; As Roma - Cagiiari 1-0; Pisa - Cesena 1-0; Catanzaro - Oiontentina 0-1Udinese - Napoll 0-0; Juven tus - Sampdoria l-lAvellino - Torino 2-0; Internazionale - Hellas Verona l-l. De stand is: 1 As Roma 16-24,2 Hellas Verona 16-22, 3 Internazionale 16-20, 4 Juventus 16- 19; 5 Fiorentina en Udinese 16-17; 7 Torino en Sampdoria 16-16; 9 Cesena, Genua en Cagiia ri 16-15; 12 Pisa en Avellino 16-14; 14 Ascoli 16-13; 15 Napoli 16-10; 16 Catanzaro 16-9. Frankrijk In de Franse voetbalcompetitie blijft St Etienne op de sukkel toer. In de thuiswedstrijd tegen Laval kwam de ploeg van Johnny Rep niet verder dan een gelijk spel: 1-1. Nantes verstevigde de leidende positie door naaste belager Bordeaux met 4-0 te verslaan. Nantes kwam daardoor vijf ponten voor. De uitslagen van de 21e sleepdag in de Franse competlUe zijn Sochaux - Lille 2-0. St Etien ne - Laval 1-1. Nancy - Paris St Germain 2-3; zaterdag reeds gespeeld: Nantes - Bordeaux 4-0; Lens - Mulhouse 4-2; Auxerre - Toulouse 5-1Tours - Lyon 3-0; Rouen - Brest 1-1Mona co - Bastla 3-0; Strasbourg - Metz 2-1. De stand na 21 wedstrijden: 1 Nantes 33; 2 Bordeaux 28; 3 Lens 27; 4 Monaco, Laval en Paris St Germain 24, 7 Brest 23, 8 Lille 21; 9 Auxerre en Strasbourg 20,11 Sochaux Metz en Nancy 19: 14 Rouen. St. Etienne en Tou louse 18; 17 Mulhouse 17; 18 Lyon, Bastla en Tours 16. ZAALVOETBALTEAM ZUID I TEGEN GOES GOES - Het zaalvoetbalteam van het district Zuid I speelt vanavond (maan dag) een oefenwedstrijd tegen een Goe- se selectie in sporthal De Bevelanden in Goes (aanvang 20.00 uur). Voor de ploeg van Zuid I betekent dit een be langrijke voorbereiding op de wed strijd tussen West II en Zuid I, die vrij dagavond aanstaande in de Merwede- hal in Dordrecht wordt gespeeld. Bij deze wedstrijd in Dordrecht zal ook bondscoach Evert Theunissen aanwe- ng zijn met het oog op de selectie van een groep van 16 spelers voor het Ne derlands team. Zuid I treedt vanavond in Goes met drie Zeeuwen aan: Johnny Tahapary, Rini Stoutjesdijk en doelman Peter Noordijke. Bekende spelers in Zuid I zijn onder meer verder: international Wim van Meegen uit Eindhoven en Henny Timisela en Robert Latumeten, béiden uit Thiel. Coach van Zuid I is Cees Outermans uit Middelburg. Voor het team van Goes zijn geselec teerd: Maarten Rinkhout en Ron de Bakker (beiden doelman), Armand Doesburg. Jan Verschuren, Eddy Spec- kens, Gré Wolthers, Marcel de Nijs, Er- ®o Demeezer, Royd Doesburg, Ko Stoutjesdijk, Eddy de Dreu en Frans Jacobs. Coach is Joop van Toledo. VLISSINGEN - Ondanks de algehele afgelasting werd er in Zeeland toch nog veel gevoetbald. Vooral in ZccuwschVlaanderen kwamen heel wat elftallen binnen de lijnen, maar ook in Midden-Zeeland waren de vel den niet overal onbespeelbaar. „Het veld was zelfs beter dan vorige week, toen we er niet op mochten", zei Hans Bal van Yerseke. Zijn ploeg speelde met 3-3 gelijk tegen Krabbendijke. Op vallendste uitslag van de oefenwed strijden was de winst van Terneuzen op Jong Ambon. Het werd 2-1. In de eerste helft was Jong Ambon on danks de straffe tegenwind de betere ploeg. In die periode ook nam de Mid delburgse formatie via Johannes Pat- tiasina de leiding. Gerard Maas zorgde voor een 1-1 ruststand. Na de hervat ting drong Terneuzen Jong Ambon in de verdediging. Een kwartier voor tijd leidde dat tot de winnende treffer van de voet van invaller Rudy Harting: 2-1. „Een logische uitslag", vond Jong Am- bon trainer Ron Telussa. „Wij hebben vanaf 7 december niet meer op gras ge speeld of getraind en dat is duidelijk een handicap". Noormannen-Vlissingen 1-1 De uitslag is een goede afspiegeling van de wedstrijd. De stand was al bij rust bereikt. Na 22 minuten scoorde Rob de Nooijer voor Vlissingen de openings treffer en nadat Evert Wisse van Noor mannen op de paal had geschoten zorg de Pirn van Sighem in de 35-e minuut voor de gelijkmaker. Na de hervatting had Vlissingen wel het beste van het veldspel, maar waren er toch enkele fraaie kansen voor Noormannen. Zo kopte Henk Wielemaker nog een keer tegen de paal. Yerseke-Krabbendijke 3-3 Een wedstrijd met twee gezichten, waarin Yerseke in de eerste helft een dominerende rol speelde. Nadat Peter de Kok Krabbendijke al na vijf minuten op voorsprong had gebracht, werd door treffers van achtereenvolgens Niek Moerland, Rien Murre en Jan de Koe ij- er de ruststand op 3-1 bepaald. Na de hervatting speelde Krabbendijke (met de wind tegen) aanzienlijk beter. Dat werd ook in doelpunten uitgedrukt. Adrie Nagelkerke zorgde in de tien mi nuut voor 3-2 en in de twintigste minuut werd het via Cees Hoogesteger gelijk: 3-3. Arnemuiden-Nieuwland 10-0 Amemuiden had een makkie. De ploeg speelde veel vrijer dan in de competitie, wat voor een niet onbelangrijk deel te danken was aan het simpele feit dat er veel ruimte werd geboden. Er waren veel mooie aanvallen en dito treffers te zien. Topscorer was Ad Poortvliet met dne stuks. Paulus Poortvliet nam er twee voor zijn rekening en de overige vyf doelpunten kwamen op naam1 van Jos van Belzen, Jan Meerman, Henk de Nood, Jaap Meerman en Chris Schroe- vers. DFS-SKNWK 1-0 SKNWK had last van het grote pro bleem: de afwerking. Wanneer de for matie uit Nieuwerkerk wat secuurder met de kansen om zou springen had er tegen afdelingsclub DFS wel meer in gezeten. Nu bleef het bij die ene treffer van Jan Brasser in de eerste helft. Heinkenszand-Veere 1-1 Ondanks het slechte veld van Hein- kenszand was het toch een nuttige oe fenwedstrijd, waarin Heinkenszand uit een penalty de leiding nam. Ad van Vliet verzilverde die strafschop. Na vijf tien minuten in de tweede helft kwam Veere langszij. Leo Touw was de doel puntenmaker. Koedekensk-Nieuwdorp 0-0 Hoedekenskerke - Nieuwdorp 0-0 De afdelingsvoetballers (2e klas) gaven Nieuwdorp op een goed bespeelbaar veld prima partij. Nieuwdorp had een technisch overwicht. De twee klassen hoger spelende bezoekers kwamen ook aan een licht veldoverwicht. maar in kansen gezien was Hoedekenskerke ze ker gelijkwaardig. Jongepier liet zelfs de mooiste kans nog onbenut, zodat Nieuwdorp nog het meest tevreden mocht zijn met de 0-0 eindstand in dit nuttig oefenduel. Ria-Aardenburg 2-1 In de eerste helft, toen het tegen de wind in speelde, had Ria alle moete moet Aardenburg. dat zelfs via Henk Begijn een 1-0 voorsprong nam. Maar na de hervatting was de thuisclub de betere ploeg en nadat Eddy Vink in de tiende minuut met een kopbal 1-1 had gescoord, besliste Geert-Jan Mechelink een kwartier voor tijd het duel in het voordeel van Ria: 2-1. Hontenisse-Corn Boys 2-1 Hontenisse was onmiskenbaar de meerdere van Corn Boys, maar on danks het bijna voortdurende over wicht creëerde het zich weinig kansen. Pas diep in de tweede helft opende Luc Thuy uit een vrije trap de score Erwin Faas bracht beide ploegen daarna wel iswaar nog op gelijke hoogte, maar in de slotfase zorgde Jan van Joole toch voor de winnende Hontenisse-goal: 2-1. Steen-Koewacht 2-2 Zondag derdeklasser Steen was tegen Koewacht met in beste doen en moest de vierdeklasser uiteindelijk een 2-2 ge lijkspel toestaan. In de eerste helft nam Koewacht via Paul van Gremberghen een 1-0 voorsprong, maar twee treffers van Paul Dobbelaer na de rust deden de balarts in het voordeel van Steen door slaan. Kort voor rijd verspeelde Steen het voordeel alsnog doordat Peter Pica- vet uit een strafschop doelpuntte: 2-2 derhalve. Vogelwaarde-Breskens 1-0 Evenals tegen GPC was Breskens ook tegen Vogelwaarde de ploeg, die het spel maakte. Maar andermaal bleef Breskens met lege handen achter: 1-0. De formatie van Piet de Winde had zelfs al tweemaal tegen de paal geschoten, vooraleer Ronald Bun er na een half uur 1-0 van maakte. Nadien bleef Breskens in de meerderheid, maar Vogelwaarde hield kranig stand: 1-0. Hoofdplaat-Sluis 2-2 Hoewel het lange tijd het beste van het spel had kwam Hoofdplaat tegen afde- lings eersteklassers Hoofdplaat niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Bennie Pielaet scoorde in de eerste helft welis waar 1-0, maar via een eigen doelpunt van Ronald Comelis en een treffer van Egbert Versprille werd het nog voor de pauze 1-2 In de tweede helft bepaalde Johnny Comelis de eindstand tenslotte op 2-2. HVV'24-Oostburg 3-0 HW'24 had met het één klas lager spe lende Oostburg betrekkelijk weinig moeite en won na een 1-0 ruststand ten slotte verdiend met 3-0. Jos van der Walle scoorde uit een strafschop in de eerste helft 1-0. En Paul Kouij2er en Pe ter van Eekelen vergrootten in de twee de helft de marge via 2-0 tot 3-0. Graauw-IJzendijke 1-1 Graauw was in de eerste helft, verras send genoeg, de meerdere van IJzendij- ke en nam toen ook verdiend een 1-0 voorsprong door een treffer van Roger Boone. Pas na de rust kwam IJzendijke uit zijn schulp en via Ronald Wieme (die van afstand scoorde) werd het 1-1. Daar bleef het bij. Sluiskil-Axel 1-0 Met de wind in de rug hield Axel zich In de eerste helft vrij gemakkelijk staande tegen een minder goed acterend Sluis kil, dat pas in het slotkwartier tot een aantal vlot lopende aanvallen kwam en Eddy van der Hooft toen ook in kansrij ke positie tegen de paal 2ag schieten. Na de hervatting echter was Sluiskil de beste ploeg en uiteindelijk besliste het het duel via een doelpunt van Paul van der Hooft in de zeventigste minuut: 1-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11