Kolencentrale Borssele nadelig voor fruittelers Lubbers bekritiseert houding van provincie in kwestie VOW Antwerpen: Nederlands belang bij tunnel nu groter dan ooit PRESTIGEOBJECT VAN PROVINCIE' PZEM: wij zorgen voor schone kolenstook ALTERNATIEF VERBINDING WESTERSCHELDE 'ZEELAND HAD ZELF MET ALTERNA TIEVEN MOETEN KOMEN' Vier inbraken in Middelburg ZATERDAG 15 JANUARI 1983 KAPELLE - De komst van een kolengestookte energiecentrale bij Borssele (door twee bestaande oliegestookte opwekkingseenheden om te bouwen) valt slecht bij de Zeeuwse fruittelers. Volgens W. de Jager, kringvoorzitter Zeeland/West-Brabant van de Nederlandse Fruittelers Organisatie, lijkt zo'n kolengestookte centrale een prestige-geval te zijn geworden., „zeker ook omdat de provinciale overheid hiermee wil laten zien dat ze de Schelde wil behouden". Hij zei dit vrijdag tijdens de ontwikkelingsdag voor de fruitteelt in Kapelle. De Jager had totaal geen begrip voor het feit dat „de provinciale overheid sa men met de PZEM koste wat kost een kolengestookte centrale bij Borssele wil stichten". Hij stelde dat het milieu op Zuid-Beveland er voor een groot deel ernstig door zal worden aangetast, met onder meer als gevolg dat in een vrij groot gebied geen fruitteelt meer moge lijk zal zijn. De Jager: „We hebben be grepen dat de zuiveringseisen al tot de helft zijn teruggebracht, anders wordt het te duur, met als gevolg veel meer zure regen. Daarbij komt het giganti sche probleem van kolenstof en as- verontreiniging". Hij meende dat de omgebouwde centrale ook helemaal niet nodig is, omdat er opwekkingsmo gelijkheden voor elektriciteit genoeg ijn. De Jager maakte zich andermaal sterk voor verbetering van de zoetwatervoor ziening, omdat anders over enkele jaren de fruitteelt op de meeste gronden niet meer mogelijk zal zijn. Uit zijn opmer kingen bleek dat de Grevelingen zoet moet worden. Dat dit ook zal gebeuren, was voor hem niet zeker. „We zijn niet helemaal gerust, gezien de onzinnige beslissing indertijd om van de Ooster- schelde een soort speelgoedvijvertje te willen maken. Het is wel een rijkelui's vijvertje geworden, niets voor boeren- küidertjes", merkte de NFO-voorman op. Hij had zijn twijfels over de sanering van de fruitteelt-proeftuinen, waardoor er in het zuidwesten (Wilhelminadorp) nog maar één van slechts 8 hectare over zal blijven. De Jager zei dat 1982 een slecht financieel jaar voor de telers zal zijn; er is in de Europese Gemeenschap een recordoogst aan appels, waardoor de prijzen uiterst laag zijn. Een schrille tegenstelling met het teeltjaar 1981, toen er voor de appels goede prijzen ge- MIDDELBURG - „We krijgen bij Bors sele een schone kolencentrale. Daar zullen we alles aan doen". Die verzeke ring gaf ir. J. A. M. Schoonderwoerd, hoofd nieuwbouw en projecten van dc Provinciale Zeeuwse Energie Maat schappij (PZEM) vrijdag aan de staten commissie voor mileuzaken, die zich vrijdag zeer gedetailleerd bezighield met de plannen voor ombouw van de twee conventionele centrales tot ko lencentrale. Ook de commissie be stuurszaken besteedde vrijdagmiddag nitgebreid aandacht aan dat plan, dat naar valt aan te nemen eind deze maand door de staten in meerderheid zal worden aanvaard. De vragen in de milieucommissie richt ten zich vooral op de uitstoot van zwa- veldioxyde, stof, vliegas en stikstofoxi den uit de te bouwen centrale. Vanuit de commissie werd aangevoerd, dat procentueel geen belangrijke verslech teringen ten opzichte van de bestaande situatie zullen ontstaan, maar daarbij werd aangetekend, dat de kolencentra le meer bedrijfsuren zal maken dan de centrales, die er nu zijn. Daardoor ge ven percentages een wat te gunstig beeld. Niettemin verzekerde de heer 8choonderwoerd, dat men binnen de gestelde normen zal blijven. Er zal, zo werd nog eens duidelijk ge maakt, niet voor 100, maar voor 50 pro cent rookgas ontzwaveld worden. De PZEM-medewerkers maakte ln de com missie duidelijk, dat een ontzwaveling van 100 procent jaarlijks 13 miljoen gul den extra zou vergen, wat een kosten verhoging van 0,6 cent per KW-uur zou opleveren. Overigens werd uiteengezet, dat resterend vliegas kan worden ver kocht aan de cementindustrie voor toe passing in de wegenbouw. Ook vrijko mend gips kan worden verkocht. De voorzitter van de raad van bestuur van de PZEM, de heer W. Don, liet de com missie weten, dat de Zeeuwse milieu- Inspecteur zich gebonden acht aan uit spraken van economische zaken en van milieuhygiëne over de ontzwaveling: bj ombouw mag met 50 procent wor den volstaan. Gedeputeerde mr. J. P. Boersma, het enige lid van het dagelijks bestuur van de provincie, dat tegen de ombouw is, stelde vrijdag dat de beoordeling van de zaak veraard is geweest. Nu eens werd vanuit een landelijk en dan weer eens vanuit een Zeeuws uitgangspunt geredeneerd. Naar zijn gevoel is onder druk van de Samenwerkende Electrici- telts Productiebedrijven (SEP) een hal vering van de norm voor rookgasont zwaveling doorgevoerd. „Als we hon derd procent hadden gewild, had dat van de 8EP niet genomen. Zo wordt het beleid gefrustreerd", zei de heer Boers ma. HIJ zou voor de ombouw zijn als honder procent ontzwaveling zou plaatsvinden. Ir. M. D. Dalebout. de di recteur van de PZEM, bestreed, dat de SEP „achter de schermen zou hebben geritseld". HjJ zj), dat economische za ken de norm van vijftig procent heeft Uien doorvoeren om te komen tot la gere energieprijzen voor de Nederland- «industrie maakt werden, zo meende de kring- voorzitter. Ir A. Groot, algemeen secretaris van de NFO, ging in op de ontwikkeling van de hard-fruitteelt in de Europese Ge meenschap. Hij gewaagde van een ap pelcrisis (sinds 1978), als gevolg van overproduktie. Groot vertelde dat er tot 1990 weliswaar een vermindering van het aantal appelbomen met 12,5 percent te verwachten is, maar de pro- duktie in de EG zal ongeveer gelijk blijven en er zal dus ook een overschot blijven. Hij verwachtte overigens dat de produktie in Nederland constant zal blijven. De NFO-secretaris vond dat de oplossing van het overproduktiepro- bleem niet aan de fruittelers of bun or ganisaties kan worden overgelaten. Hij achtte op dit stuk van zaken richt lijnen in EG-verband noodzakelijk. Ir. Groot toonde zich voorstander van het voortbestaan van het huidige EG- interventiesysteem (bedoeld om uit grote oogsten voortvloeiende over schotten van produkten van goede kwaliteit uit de markt te nemen, tegen een vergoedingsprijs). Onder bepaalde voorwaarden had hij ook geen bezwa- Zesde zangersmanifest MIDDELBURG - De Zeeuwse zangers- bond 'Zang veredelt' houdt zaterdag 23 april het zesde zangersmanifest. Deel name aan het evenement, dat wordt ge houden in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg, staat open voor koren, ou- derenkoren, groepen en solisten. In groep A zingen de koren een verplicht werk; in groep B kunnen twee vrije werken worden uitgevoerd. Het secre tariaat van de Zeeuwse zangersbond heeft een lijst met werken opgesteld die in de vijf verschillende afdelingen (3.2. 1, uitmuntend en super) ten gehore moeten worden gebracht. ren tegen het nemen van maatregelen vooraf om overproduktie in te dammen (preventieve interventie). Het meeste heil zag Groot in een drastische beper king van de import van appels uit de landen van het zuidelijk halfrond: „Wij accepteren niet de Europese vuilnisbak van Zuidamerikaanse appelen te zijn". Hij legde er voorts de nadruk op dat harmonisatie van gewasbeschermings middelen binnen de EG nodig is: „Nu mag de Nederlandse consument wel een Franse appel eten die bespoten is met in Nederland verboden middelen". Ir A. J. Riemens van het ministerie van landbouw en visserij - hij behandelde het thema 'Bouwen om de fruitteelt te behouden' - vertelde dat de grootste jaarlijkse inkrimping van het fruitteel tareaal geluwd is. De gewassen die vroeger het belangrijkste waren (ap pels, peren en ook aardbeien) zijn dat nog steeds. Hij vond dat verdere in krimping niet mogelijk is. omdat an ders het financiële draagvlak wegvalt voor allerlei bestaande voorzieningen in de fruitteeltsector Riemens bepleit te een uitgesproken kwaliteitsbeleid, evenals een ondernemerschap dat aan hoge eisen voldoet. Hij zei dat ondanks bezuinigingen het praktijkonderzoek zoveel mogelijk moet worden voortge- Burgemeester P. Wisse tweede van rechts) temidden van de vier scheidende brandweerlieden. Ieder van hen kreeg een envelop met inhoud. KAMPERLAND - De vrijwillige brandweer in de gemeente Wissenker- ke is in één klap 116 jaar aan ervaring kwijt Vrijdagmiddag namen drie brandweermannen van het korps Wis- senkerke en één - de commandant - van het korps Kamperland afscheid. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst in het Casembroothuis te Kamperland. (Van één onzer redacteuren ANTWERPEN - Schepen Jan Huyg- hebaert, de Antwerpse wethouder voor havenzaken is van mening dat - nu de vaste oeververbinding Wes- terschelde van de baan is - Neder land moet deelnemen in de bouw van de Scheldetunnel bij Liefkens- hoek op Belgisch grondgebied. Hij is van plan binnen niet al te lange tijd weer naar Zeeland te komen om de ze zaak met het provinciaal bestuur te bespreken. „Nu de Vaste Oeververbinding Wes- terschelde is afgewezen blijft voor Antwerpen de Liefkenshoektunnel méér dan een verlangen. Ik acht deze tunnel - zéker nu - ook een Neder lands belang. Ik wil er dan ook weer met gedeputeerde staten van Zee land over praten", aldus de heer Huyghebaert. Hij kon in verband met een buitenlandse reis nog geen datum noemen waarop hij dacht naar Zeeland te komen. „Zoals be kend heb ik al eerder met de Zeeu wen hierover gesproken. Maar ik wil de toen niet verder opdringen. Bo vendien: die tunnel is een regerings zaak. Ik wil alleen maar bemiddelaar zijn. Ik ben een belanghebbende, die een partner zoekt", zei de Antwerpse havenwethouder, die verklaarde zijn eerder ingenomen standpunt nog steeds te handhaven. Op 5 december 1981 verklaarde sche pen Huyghebaert tegenover de PZC: „Wij gaan slechts 20 kilometer verder (dan de Vaste Oeververbinding Wes- terschelde) de tunnel onder de Schel de bouwen tussen fort Liefkenshoek op de linker- en Lillo op de rechter- Scheldeoever. Die tunnel kan ook van grote betekenis zjjn voor de ver binding tussen Zeeuwsch-Vlaande- ren en overig Zeeland en Nederland. Het is toch waanzin om in Benelux- verband dan 20 kilometer verderop weer een dure oeververbinding te bouwen?". De wethouder vervolgde toen: „Het zou voor Nederland veel interessanter zijn een inbreng te heb ben in ons tunnclproject Liefkens hoek. We moeten dat op een originele manier aanpakken. De Belgische staat neemt een gedeelte voor zijn rekening. Een ander gedeelte wordt gefinancierd door privé-maatschap- PÜen. Nederland zou dus ook kunnen participeren. Het is toch duidelijk dat daar voordeel uit is te putten? Twee tunnels bij elkaar die miljarden kosten, het is toch al te gek'" De Antwerpse schepen J. Huyghebaert tijdens zijn bezoek aan gedeputeerde staten van Zeeland, op 8 december 1981 in Middelburg. Links gedeputeerde Boersma. De Antwerpse wethouder bracht zijn mening over de tunnel ter kennis van g.s. van Zeeland, toen hij op 8 decem ber 1981 in Middelburg met het colle ge over het Baaihoekkanaal kwam praten Gedeputeerde Boersma noemde de Liefkenshoektunnel toen 'zeer interessant' voor de verbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Midden-Nederland, maar niet ge schikt om de huidige veerverbinding over de Westerschelde te vervangen, omdat daarvoor in de plaats de Vaste Oeververbinding zou komen. Zoals gezegd blijft schepen Huyghebaert bij zijn opvatting, naar hij vrijdag verklaarde. Bij het ministerie van Openbare Werken in Brussel gaf men geen com mentaar op de plannen van de heer Huyghebaert. Wél wilde men meede len dat het de bedoeling is om in 1984 met de bouw van de Liefkenshoek tunnel te beginnen. Daarmee zal 6 jaar gemoeid zijn. Tot nu toe zou de tunnel alleen bestemd zyn voor het wegverkeer, maar een ander Bel gisch ministerie - dat van Verkeer - is men aan het onderzoeken of de Liefkenshoektunnel ook als spoor wegtunnel kan dienst doen. Ook wordt de mogelijkheid van een baan voor fietsers in de tunnel nog bestu deerd. „Of het een tol-tunnel wordt is nog een open vraag. Dat is afhankelijk van financiering", zei een zegsman van het Belgische ministerie van Openbare Werken in Brussel. Een gezamenlijke bijeenkomst van beide korpsen, zo stelde burgemeester P. Wisse tevreden vast. „Want", zei bij, „er zijn tijden geweest - en dat is nog niet zo heel lang geleden - dat dit niet mogelijk zou zijn geweest". De afscheidnemende spuitgasten zijn bepaald geen eendagsvliegen bij de brandweer geweest, zo constateerde de burgemeester. P. J. Filius uit Wissen- kerke heeft er 26 jaar op zitten. A. P. Verluis uit Kamperland 27 jaar en de beide Wissenkerkenaren L. L. van Halst en J. P. Augustijn achtereenvolgens 29 en 34 jaar. De laatste zou, verwachtte Wisse, nog steeds lid van de brandweer zijn geweest als er geen maximumleef tijd zou gelden voor een brandweer man. Augustijn maakte zich onder meer verdienstelijk door wekelijks op zaterdagmorgen een eindje met de brandweerauto te gaan rijden om te controleren of het voertuig steeds rijklaar was. Van Halst werd na bijna zestien jaar brandweerman te zijn geweest in 1969 commandant van het korps in Wissen- kerke. Negen jaar later verwisselde hij van functie met de huidige comman dant, zodat hij toen waarnemend-com mandant werd. Twee jaar geleden legde hij die functie neer omdat hij plaats wil de maken voor een jongere kracht Over Filius vertelde de burgemeester dat hij verscheidene keren deel heeft uitgemaakt van de wedstrijdploeg en dat hij altijd erg enthousiast was wan neer het ging om brandweerzaken. Versluis, tot 1 januari commandant van de brandweer in Kamperland, was de enige van het afscheid nemende kwar tet die zyn functie vrijwillig heeft neer gelegd. Hij had pas medio volgend jaar met leeftijdsontslag hoeven te gaan. Versluis is sinds 1967 bevelvoerder van het Kamperlandse korps. Hij heeft ver scheidene brandweerlieden uit de ge meente opgeleid voor het examen Blikseminslag: in tv-toestellen TERNEUZEN - Een blikseminslag heeft donderdagavond in Temeuzen gezorgd voor defecte televisietoestellen in de bomen- en bloemenbuurt. Volgens de politie is de schade aanzienlijk. De klachten kwamen uit de Zeven Trini- teitsstraat, de Pijnboomstraat en de Kastanjelaan. Blikseminslag veroor zaakte ook mankementen aan de ver keerslichten in de Guido Gezellestraat en de alarminstallatie van een fotohan- del aan de Axelsestraat IVan onze Haagse redacteur DEN HAAG - De provincie Zeeland had zelf met alternatieven moeten ko men in het mislukte gesprek over de Westerschelde-oeververbinding en had bereid moeten zijn om méér eigen geld beschikbaar te stellen. Die impli ciete suggestie deed premier Lubbers vrijdagavond op z'n wekelijkse pers conferentie na de ministerraad, toen hij constateerde dat Zeeland niet met eigen voorstellen was gekomen. De Zeeuwse gedeputeerde R. Barbé rea geerde verbijsterd op Lubbers' woor den: „Ik sta perplex. Voor mij is deze opmerking nog onbegrijpelijker dan het besluit zelf' Opvallend is dat de minister-president opnieuw een verband legde tussen de peperdure werken in de Oosterschelde en het brug-tunnelproject in de Wester schelde. „Eens is het op", zei hij over het geld dat richting Zeeland gaat.. Lubbers en de complete ministerrraad hadden nog meer voor Zeeland in petto. Weliswaar accepteerde de premier het uitgangspunt dat de veerverbindlngen over de Westerschelde op peil moeten worden gehouden, maar „de veren ln omvang uitbreiden, dat kunnen we ge voeglijk vergeten". Hij wees daarbij op de lagere verkeersprognoses die mede de oeververbinding de das om hebben gedaan. Kort en goed komen Lubbers' opmer kingen erop neer dat Zeeland in het ge sprek over de VOW alternatieven en geld had moeten aandragen Dat ver baast Barbé in hoge mate. De GS-dele- gatie heeft niet eens de kans gekregen, zei hij. Het 'neen' van het njk stond bij voorbaat vast „We zyn er gekomen en hebben binnen het kwartier gehoord dat het project op basis van de rijksbij drage onbetaalbaar zou worden", zei hij. Toltarieven Lubbers wees net als Ruding (finan ciën) en Smit-Kroes (verkeer) eerder op de grote financiële risico's van het VOW-project, op de tegenvallende ver- keersprognoses en op de lage inflatie die ervoor zorgt dat dc toltarieven niet zo veel stijgen als eerst was uitgere kend. Het verwijt dat het rijk ten op zichte van Zeeland onbehoorlijk be stuur heeft gepleegd, verwierp de mi nister-president. Het zou, zei hij, daarentegen van onbe hoorlijk bestuur getuigen om nieuwe kabinetten over een aantal Jaren met een forse schuldenlast op te zadelen. Lubbers wees er nadrukkelijk op dat, ondanks de tot nu toe bereikte akkoor den. de contracten nog niet definitief ondertekend waren. Barbé vindt dat een verwerpelijke gedachtengang. aan gezien er op alle hoofdpunten volledige overeenstemming was. Aan een forse uitbreiding van de veren hoeft eveneens niet gedacht te worden, maakte Lubbers duidelijk, ook al moe ten ze wel goed blijven functioneren. Nieuwe veerboten zullen echter zeer so ber en zonder luxe worden uitgevoerd, terwijl de financiering ervan geheel bin nen de begroting van verkeer en water staat moet worden gevonden. Dat laat ste beperkt de mogelijkheden in ieder geval. Barbe verwerpt lot slot de relatie die MIDDELBURG - Het provinciaal bestuur zal doorvechten voor de aanleg van de vaste oeververbinding over en onder de Westerschelde. Dat zei gedeputeerde W. Don vrijdag tijdens een vergadering van de statencommissie voor bestuursza ken. De voorzitter van die commissie, de heer P. G. van den Bosse (CDA), opende die vergadering met woorden van scherpe kritiek en teleurstelling over de beslissing van de regering het project niet te laten doorgaan. Hij werd daarin gevolgd door de meeste leden van de commissie. De heer Van den Bosse: „De wijze, waarop de rijksoverheid met de provinciale overheid omgaat, raakt in myn ogen kant noch wal. Voor ons was dat verbijterend. Maar we moeten elkaar niet ontmoedigen. Uit de historie blijkt, dat overwinnin gen pas na een reeks nederlagen worden behaald". Mevrouw G. de Vries-Hommes van de PvdA over de beslissing van de regering: „Het is schandelijk en meer dan verschrikkelijk. Het rijk heeft smartegeld te betalen, want we hebben in goed vertrouwen voorbereidingskosten gemaakt". De heer G. van Zwieten van de WD toonde ook teleurstelling en mevrouw J. L. A Boogers-Quaak van D'66 stelde, dat het rijk gezocht heeft naar redenen om van de zaak af te komen De heer H. J. Coüjn van de GPV-RPF-combinatie vond de gevolgde procedure „grievend". „We zijn als Zeeuwen behandeld als een stel kwajongens", stelde hij vast. De heer W. P. Rentier van de SGP meende, dat in Den Haag de politieke wil voor uitvoering van het project altijd heeft ontbroken en hij verwachtte, dat de volksvertegenwoordiging er niet warm voor te krijgen zal zijn. De heer C. Th. A. van Waterschoot van de PPR-EVP-combinatie toonde zich ingenomen met het feit, dat de VOW van de baan is. Hij vond de heer H. Dupré van de PSP-CPN aan zijn zijde. De heer Dupré tekende overigens aan, dat de manier, waarop de regering de zaak heeft behandeld.beschamend" is geweest. „Er is ons een juiste beslissing aangesmeerd", vatte hij samen. brandwacht n en hij is lid geweest van de Brandweer Advies Commissie van de regionale brandweer in Midden- en Noord-Zeeland- Burgemeester Wisse erkent dat dit een belangrijke plaats is. In dat verband bracht hij onder de aandacht dat de ge meenteraad zich dinsdag buigt over een voorstel om tweeënhalve ton uit te trekken voor de aanschaf van een nieu we bluseenheid met hulpverleningsma teriaal voor het korps in Kamperland „Ik ben misschien een man van de oude stempel, maar ik noem dat gewoon een brandweerauto", aldus Wisse. Verder werd onder anderen nog het woord gevoerd door commandant J. M. W. Beenhakker van de regionale brandweer en H. den Hartog namens de vereniging van bevelvoerenden en de Nederlandse vereniging van brand weercommandanten. Provincie wil Zuidsloe verbeteren MIDDELBURG - Het dagelijks bestuur van de provincie heeft de provinciale staten voorgesteld 125.000,-. beschik baar te stellen voor de verbetering van het kruispunt provinciale weg Middel- burg-ZuidsIoe met de Borsselsedijk. De staten, die het voorstel behandelen in hun vergadering van 25 februari, gaven eerder voor dit doel een voorbereidings krediet. Lubbers tussen de Oosterschelde en de Westerschelde legt. erop wijzend dat de dure pijlerdam niet berust op een Zeeuwse, maar op een Haagse, voor keur. MIDDELBURG - In de nacht van donderdag op vrijdag zijn inbre kers op vier plaatsen in Middel- buig actief geweest. De grootste slag werd geslagen bij het electro- technisch bedrijf Bliek aan de Ramsburgerweg. Daar werden twee kleurentelevisies, vijf video recorders en stereo-apparatunr ontvreemd, met een geschatte waarde van twintigduizend gul den. De daderis) kwam binnen door een lichtkoepel. Uit verenigingsgebouw Het Zuiderbaken aan de Rentmeester- laan werden enkele aanstekers weggenomen, met een waarde van 25,-. De braakschade (een gebro ken ruit) en vernielingen in het ge bouw bedroegen gezamenlijk 1250.-. In dezelfde nacht werd ook het gebouw van de Vereniging Kin- derzorg in de Nieuwstraat imet een bezoek vereerd'. Er werd een ruit vernield ter waarde van dertig gul den. De buit bestond uit een sleu tel. Bij notariskantoor Van Wouwe aan de Bierkaai werd alleen een ruitje vernield. Uit enkele woningen in de Emma- straat, die op het ogenblik worden gerenoveerd, zijn tussen 5 en 12 ja nuari, vier gasgeisers weggehaald. De totale waarde bedraagt duizend gulden. De schade aan enkele deu ren bedroeg 500,-. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor en de Middelburgse recher che heeft de zaken in onderzoek. Procureur-generaal lankmoedig tegenover dronken rijder DEN HAAG - Het gerechtshof in Den Haag heeft in zijn arrest gewicht ver leend aan de overweging, dat de 31-ja- rige Middelburger N. V. door een lang durige gevangenisstraf in de proble men zou komen. Voor het besturen van een auto ouder invloed van alcohol werd hij zodoende in hoger beroep ver oordeeld tot een gevangenisstraf van vijf weken, waarvan drie voorwaarde lijk en achttien maanden intrekking van het rijbewijs. De politierechter in Middelburg had V. een vonnis opge legd van vijf maanden gevangenis straf, waarvan twee maanden voor waardelijk, en eveneens achttien maanden intrekking van het rijbewijs, V. was in Vlissingen door de politie aan gehouden, waarna de bloedproef een al coholpromillage uitwees van 2,43, dat als uitzonderlijk hoog werd aange merkt. Bij de behandeling van de zaak in hoger beroep vestigde V. er de aan dacht op, dat hij door de pgelegde ge vangenisstraf ln moeilijkheden zou ko men. De procureur-generaal betrok evenwel in zijn overwegingen, dat V. al eens eerder voor een zelfde feit was ver oordeeld en eiste bevestiging van het vonnis van de politierechter

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7