Walter van Acker kandidaat voorzitter district KNWU Toppers vooraf Rino Pecoraro: squash is keihard maar ontspannend KANSEN OP PROMOTIE VOOR GOESE BOWLERS Jan Timman start tegen Andersson Amersfoort definitief Massale deelname elfde Deltacross Marathon-Savok met degradatie als inzet pzc/sP°rt koewachtenaar niet meer in markt voor functie van dsl Pentury nog 3fgelï88kt een seizoen bij Vlissingen [Vermeulen: vier duels schorsing Opnieuw celstraffen voor voetbalfans Tennisploeg start hoopvol Wielrenners voetballen Dynamo moet op tanden bijten in degradatieduel I98| VR VRIJDAG 14 JANUARI 1983 13 VLISSINGEN - Het ziet er naar uit dat Walter van Acker uit Koewacht de nieuwe voorzitter wordt van het district Zeeland van de KNWU (Wielren Unie). Van Acker (43) liet gisteren weten dat hij aanstaande zaterdag tijdens de districtsvergadering in Kapelle zijn kandidatuur voor de post van districtssportcommissielid in zal trekken. Wel wil hij op de voorzittersstoel komen en dat streven wordt gesteund door zijn club, de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. Dat laatste is van groot belang, omdat Van Acker ook de stemmen zal krijgen jan de wielervereniging Zeeland. Voor die club is hij acceptabel. De Koewach tenaar namelijk nam destijds een ander standpunt in dan zijn bestuur, toen de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen het hoofdbestuur van de KNWU een protestbrief schreef tegen de erkenning yan de WV Zeeland. Rond Van Acker is de afgelopen tijd nog al wat te doen geweest. Zijn kandi datuur voor de functie van dsl werd fel bekritiseerd door Wim Evertse, die mo- jnenteel op die plaats zit en aftredend is. Evertse noemde hem volledig onge schikt en vanuit het districtsbestuur werd Aijaan de Schipper uit Kapelle naar voren geschoven. Inmiddels is er een gesprek geweest tussen Van Acker en De Schipper, waarbij tevens Jan Moerdijk aanwezig was. „Daar heb ik bepaalde conclusies uit getrokken", al dus Van Acker, „en ik besef dat dit de pakkelijkste weg is. die de minste -eerstanden zal oproepen in het dis- ict. Vooral ook omdat ik goed over leg kan met de wielervereniging Zee land. Dat wil niet zeggen dat ik als een pion van die club beschouwd kan wor den. Trouwens, ook niet van mijn eigen Vereniging. Als ik voorzitter word zal ik be belangen van het hele district voor ogen houden", merkt hij op. No het zittende bestuur en bloc is opge stapt zullen er dus allemaal nieuwe jnensen moeten komen. Hoewel slechts in een aantal gevallen de voor geschreven termijn van zes weken voor het stellen van kandidaten is aan gehouden, kan ongeveer wel gezegd worden hoe het bestuur er uit zal ko men te zien. Naast Van Acker, zijn kan didaat: Ad Agterdenbos (WV Zeeland), Marinussen (WV Zeeland), Ko van Meurs (WV Zeeuws-Vlaanderen), Her man Mobach (WV Zeeuws-Vlaanderen) en Ad 't Gilde (WV Zeeuws-Vlaande ren). De kandidatuur van Middel kamp-leden is nog niet bekend. Ad 't Gilde van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen, de club die zich eind vorigjaar nietheeftopgesteld ach ter de kandidatuur van Van Acker voor de dsl-functie, bevestigde gisteren dat men wél achter deze kandidatuur staat. „Maar voordat er ook maar over perso nen wordt gesproken wil ik eerst wel van de KNWU weten wat ze nu eigenlijk met het district aan willen Ook voor mijn eigen plaats in het bestuur is dat van belang. Het district zal serieuze be voegdheden moeten krijgen of anders moet de KNWU het zelf maar doen. Dan kan ik mijn vrije tijd beter aan m'n ei gen club geven". 't Gilde beschouwt het als een handicap dat het toekomstige bestuur geen erva ren mensen in zijn midden zal hebben. „Maar de motivatie om er iets van te maken zal toch vooral van de KNWU afhangen", stelt hij. Ook Van Acker ver wacht in de eerste periode stellig wat startmoeilijkheden. „Maar het dis trictssportcommissielid Arjaan de Schipper zit er ook bij en hij heeft erva ring genoeg", meent hij Of dat nieuwe bestuur cr zaterdag al komt is twijfelachtig. Omdat de zitten de leden nog niet zo lang geleden zijn opgestapt was het niet mogelijk om de in de reglementen vastgestelde ter mijn voor het indienen van kandida ten te volgen. „Maar", weet 't Gilde, „in Noord-Holland is een soortgelijke si tuatie geweest. Toen stapte het be stuur zelfs tijdens een districtsverga dering op en nog op dezelfde bijeen komst werden de open plaatsen bezet, door mensen die zich ter vergadering aanmeldden". Walter van Acker. BREMEN - De Nederlands/Westduitse combinatie René Pijnen/Gregor Braun heeft woensdag de negentiende zesdaagse van Bremen gewonnen. Patrick Sercu en Albert Fritz (Bel/\VD1) werden tweede. Jan Raas bezette met de Deen Gert Frank de derde plaats. Braun werd ook vorig jaar winnaar van de zesdaagse van Bremen. Rene Pijnen behaalde zijn zesde overwinning in de Noordduitse havenplaats. De eindstand is 1 Rene PUneaGregor Braun iNed WD1) 385 punten. 2 Patrick Sercu Albert Fntz (Bel WDli 308. op eén ronde 3 Jan Raas Gert Frank (Ned^Dem 189; op twee ronden 4 Horst Sohutz/Roman Hermann (WDl/Llei 392. 5 Hindelang Kristen (WD1I 282, 6 Danny Clark/Don Allan (Au^i 93, op vijf ronden 7 NeymayerPfeggen (WD1) 312. De overige koppels hadden zes tot zestien ronden achterstand VLISSINGEN - Bert Pentury is ook volgend seizoen nog trainer van vc Vlissingen. Donderdagavond kwam de 34-jarige oefenmeester met het bestuur van Vlissingen overeen zijn contract met een jaar te verlengen. „Pentury voldoet naar volle tevredenheid", liet voorzitter Piet Koster weten. Ook Bert Pentury zelf toonde zich ver heugd met de contractverlenging. „Als het goed gaat. dan hoeft dat helemaal geen probleem te zijn. En ik ben tevre den tot nu toe. We hebben er een paar nieuwe spelers bij en als we nog een paar punten pakken, dan zit het wel goed. Het bevalt me best bij Vlissin gen", liet de Middelburgse trainer gis teravond nog weten. ZEIST - De tuchtcommissie van de KWB heeft Pierre Vermeulen van Peyenoord een schorsing opgelegd van vier wedstrijden. Bovendien moet de nternational een boete van vijfhon- lerd gulden betalen. Vermeulen kreeg tijdens de bekerwedstrijd van zondag tegen FC Groningen een rode kaart voor een zware overtreding tegen Ro nald Koeman. Ben Rietveld van FC Utrecht ging in beroep tegen zijn schorsing van vier wedstrijden voor het uitschelden van grensrechter Klint. De commissie van beroep zal hierover binnenkort uit spraak doen. De straf van de spits wordt hierdoor opgeschort. Rietveld ïou, indien de uitspraak niet voor het weekeinde wordt gedaan, zondag tegen jSparta kunnen spelen. Tenzij de tucht commissie de overtreding zo ernstig vindt, dat de opschortingsregel komt te vervallen. DEN HAAG-LEEUWARDEN - De Haagse politierechter mevrouw mr. G. J. Schlingemann heeft don derdag nog eens vier supporters van FC Den Haag veroordeeld tot gevangenisstraffen wegens hun aandeel in de geruchtmakende Cambuur-rellen op 11 september vorigjaar. Het viertal kreeg straf fen opgelegd van 10 weken tot 2.5 maand voor het met stenen gooien naar aanhangers van Cambuur. Woensdag al werden zestien Haag se supporters veroordeeld tot cel straffen wegens dezelfde ongereld- beden. Donderdag heeft politierechter me vrouw Schlingemann drie zaken aangehouden, in twee gevallen om dat de verdachten zich opnieuw zouden hebben schuldig gemaakt aan openlijke geweldpleging. Vol gens de Haagse officier van justitie, nr. C. van der Ham. zijn de twee onlangs betrokken geweest bij de nieuwjaarsrellen in Den Haag. Om dat het politie-onderzoek naar deze rellen nog niet is afgerond, zal het tweetal later opnieuw worden ge dagvaard, maar dan wel voor beide feiten. Van der Ham deelde donderdag mee dat ook van de zes minderjari- ge Den Haag-supporters, die nog voor de kinderrechter moeten ver schijnen. er „minstens één, maar misschien meer" betrokken zijn ge weest bij de nieuwjaarsrellen. „Er is een bepaalde groep die maar blijft geweld plegen", aldus de officier. »En wij hebben op dit moment geen ander antwoord dan blijven straffen. Het wordt steeds erger, ook in de voetballerij. Kijk maar naar wat er afgelopen zondag ge beurde bij FC Den Haag-Ajax, toen twee bommen werden gegooid. Het Is beangstigend". Veertien supporters van de SC Cambuur, onder wie een 64-jarige, zullen vrijdag 4 februari in Leeu warden voor de politierechter t moeten verschijnen om zich te ver- w 5ntwoorden voor hun gedrag tij dens de rellen in de Friese hoofd stad. rdt 's-HERTOGENBOSCH - Op de 5de speeldag van de Nationale Bowling League kwam het team van Bowling centrum Goes I uitstekend voor de dag. Zeelands hoogste vertegenwoordiger in de 1ste klas A moest spelen in 's- Hertogenbosch en behaalde met een dagscore van 5640 pins, wat een team gemiddelde van 18-7 betekent, 8 van de 9 te behalen wedstrijdpunten. Omdat de leider BT Brimon uit Tilburg slechts 4 punten wist te behalen nam Goes I de leiding over en heeft nu goede vooruitzichten voor promotie naar de hoofdklas. In de 1ste wedstrijd speelde Goes I te gen BCV Sports uit Veldhoven, een team dat in het verleden altijd een lasti ge tegenstander voor Goes was. Ook nu was het geen makkelijke wedstrijd. De lste game ging tot het 7de frame gelijk op. Toen kon Goes I eindelijk afstand nemen en won met 906-859. Ook de 2de game ging lange tijd gelijk op, maar in de voorlaatste beurt nam BCV Sports afstand, die niet meer te overbruggen leek. Erwin Groen was de reddende en gel voor Goes I. Erwin beëindigde zijn game met in totaal 8 strikes op rij en kwam uit op een score van 259 pins, zodat Goes I met miniem verschil won: 951-949. Eind: 3-0.' In de 2de wedstrijd kreeg SplitAVest- land geen enkele kans: 3-0. Een ontke tend Goes I was niet te stuiten. De lste game werd met 1006-841 gewonnen en de 2de game lukte het Goes wederom om de 1000-score te overbruggen. 1010- 969. In deze wedstrijd bowlde het team een hoofdklas gemiddelde van 201. Chris Mijnsbergen scoorde in deze wed strijd de hoogste games: 247 en 222. In de lste game van de 3de wedstrijd tegen BSCE I uit Eindhoven vlotte het niet erg en BSCE I maakte hiervan handig gebruik om de game in winst om te zet ten 829-905. In de 2de game moest Goes I dus 76 pins inhalen om ook het 2de wedstrijdpunt nog binnen te halen. De 2de game kwam Goes I weer in het juis te ritme en na 7 frames was de achter stand weggewerkt. De game werd met 928-790 gewonnen (hoogste game was van André Reyerse met 211 pins) en de wedstrijd met 2-1. De individuele scores van de 5 spelers waren behoorlijk goed. Alleen de 18-ja- rige Bart-Jan v/d Boogaart bleef wat onder zijn kunnen met 1034 pins over 6 games (172 gemiddeld» Chris Mijnsbergen behaalde de hoogste score met 1179 pins (196 gem.). Erwin Groen behaalde 1165 pms (194 gem André Reyerse 1129 pins (188 gem) en Pierre Smans 1123 (187 gem.) De volgende speeldag is op 6 februari in Etten-Leur. Goes I speelt dan achter eenvolgens tegen BBH Grandia, Kan goeroes en de Pindreuners. Stand na 5 speeldagen, achtereenvol gens punten, pinfall: 1 Bowlingcentrum Goes I 32.5-27083; 2 BR Brimon 31- 26604; 3 BC Nivo'76 I 25-25744 AMERSFOORT - De naam SC Amers foort kan nu definitief geschrapt wor den uit het betaalde voetbal. Gister avond besloot de advocaat van de eer ste divisieclub, mr. Van Zelm, het ho ger beroep tegen het twee weken gele den uitgesproken faillissement in te trekken. Nadat eerder de fiscus - samen met de BVG de aanvrager van het faillisse ment - geen enkel heil zag in nieuwe voorstellen van de club spraken zich woensdag ook zes contractspelers uit over de zinloosheid van een hoger be roep bij het hooggerechtshof in Amster dam. Volgens SC Amersfoort-voorzitter Joop Bakkenes was daarmee de laatste stro halm geknakt „De halsstarrige hou ding van de ontvanger en het gedrag van een zestal spelers doen ons nu defi nitief de das om. GORICHEM - De nieuwe lichting van het Nederlandse vertegenwoordigen de tennis is het gevecht om de verloren gegane plaats in de eerste divisie van het toernooi om de Kingscup hoopvol begonnen. In Gorinchem werd donderdagavond na de enkelspelen reeds het favoriete Denemarken op een niet meer in te ha len achterstand van 2-0 gezet. Huub van Boeckel won in een moeizame ope ning met 7-6 (8-6), 6-3 van Steen Dannis- gaard, waarna Michiel Schapers in een regelrechte strafexpeditie de enig over geblevene van het reguliere Deense team, Michael Mortensen, met 6-1 6-2 vonniste. KAPELLE - Vanavond, vrijdag, speelt het voetbalteam van de gemeente Ka pelle een zaalvoetbalwedstrijd tegen een team van Zeeuwse wielerpromi- nenten. Het team bestaat uit: Hans Harinck, Cees Priem, Wim Westdorp, Jan Kole, Vester Aarts, Henk de Jong, Ad Polak en Jaap Courtin. De wedstrijd wordt ge speeld in het sportcentrum 'Groene- woud' in Kapelle. terwijl de wedstrijd geleid zal worden door de heer W. Bras uit Wemeldinge. De aanvang is 20.00 Van ome sportredactie) BEVERWIJK - Viktor Kortsjnoi en Ulf Andersson. de grootste favorieten voor de eindoverwinning, omdat zij van de veertien deelnemers het hoogst genoteerd staan op de wereldranglijst, ontmoeten elkaar in het Hoogoven-schaaktoernooi in de achtste ronde op zondag 23 januari. De momenteel in Zwitserland wonende ex-Rus Kortsjnoi speelt dan met de witte stukken. Dat is het resultaat van de loting die gisteren in het Stadskantoor in Beverwijk plaatsvond. Het toernooi begint vandaag in hetdorpshuis De Moriaan in Wijk aan Zee en duurt tot en met zondag 30 januari. In de openingsronde speelt de Nederlandse favoriet Jan Timman met wit tegen Andersson en ontmoet Kortsjnoi met zwart de Hon gaar Zoltan Ribli die evenals de IJslander Fndrik Olafsson verstek liet gaan bij de opening. Zowel Ribli als Olafsson zou in de loop van de donderdag arriveren. Van de twee winnaars van vorig jaarin Wijk aan Zee (Nunn en Balasjovi ontbreekt de Rus Balasjov als gevolg van het feit dat de Sowjet-Russisehe bond zijn spelers heeft teruggetrokken vanwege de deelneming van Kortsjnoi. Het programma voor de eerste ronde (vrijdag): Horl-Nunn; Ribli-Kortsnoi: Hu- lak-Seirawan; Speelman-Olafsson; Ree-Van der Wiel; Timman-Andersson; Browne-Scheeren. WESTENSCHOUWEN - De elfde Delta Cross heeft morgen (zater dag) weer een enorm groot deelne mersveld. Meer dan vierhonderd inschrijvingen kwamen er binnen bij het wedstrijdsecretariaat van de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport. Een aantal dat zeker nog zal toenemen? want bij de se nioren hebben prominente leden van de organiserende club nog niet de moeite genomen te laten weten of ze van de partij zullen zijn. Voor het rijtje kanshebbers maakt dat waarschijnlijk niet zo erg veel uit. Atletiek Bij de heren zuilen John Vermeule. Kim Reynierse, Frank Kooman (al len Dynamo '70) en Huib Dalebout A V'56) om de ereplaatsen vechten. In de hoop opnieuw punten te sco ren voor de strijd om de Zeeuwse veldlooptitel. De Delta Cross is na melijk de vierde wedstrijd in de cross-competitie De start, bij Zeelust in Westen- schouwen. voor de heren is om 15.10 uur. De wedstrijd, over 9 000 meter, wordt vooraf gegaan door de jongens A en de veteranen. Bij die laatste categorie treden bekende namen in het strijdperk, zoals Frans Krijnsen (AV'56) en Louw Dingemanse (Zeeland Sport). De loop voor de dames en meisjes A (zestien in getal) kent een weinig spectaculaire deelname. Het gedetailleerde schema ziet er voor de Delta Cross als volgt uit: 12.30 uur meisjes pupillen B. 12,35 uur meisjes pupillen A; 12.40 uur jongens pupillen B; 12.45 uur jon gens pupillen A eerstejaars; 12.50 uur jongens pupillen A tweede jaars, 12.55 uur meisjes D (allemaal 1.000 meter); 13.00 uur jongens D; 13.10 uur meisjes C (beide 1500 me ter); 13.20 uur meisjes B (2.000 me ter); 13.35 uur jongens C (2300 me ter); 13.50 uur meisjes A en dames (2800 meter); 14.10 uur jongens B (3600 meter); 14.30 uur jongens A 5400 meter) en veteranen 9000 me ter); 15.10 uur heren senioren (9000 meter). De prestatieloop die op een andere plaats start dan de wed- strydloop over vier of acht kilome ter start om 14.30 uur. VLISSINGEN - Noch bij Marathon noch bij Savok had men waar schijnlijk voor de nu lopende com petitie gedacht dat de inzet van het tweede seizoentreffen tussen beide Zeeuwse derde divisionis ten het ontlopen van een plaats in de degradatiezone zou zijn. Toch is de werkelijkheid niet anders. Basketbal Mocht Marathon morgen winnen en Ledub uit Budel verliest van Ekspalvo, dan heeft de Viissingse ploeg in feite de aansluiting met de middenmoot terug. Voor Savok betekent dat, dat de plaats in de subtop, die de ploeg vele weken heeft bekleed, verlaten is en dat de degradatiezone dreigt. Marathon-Savok lijkt een wed strijd met emoties te worden. Toch leeft men in beide kampen vrij rus tig naar dit treffen toe. „Deze ont moeting heeft in tegenstelling tot wedstrijden tussen Morres en Ma rathon nog geen geschiedenis. Voor ons is Savok daarom echt een te genstander als alle andere", vertelt Marathon-speelster Joke Swiers. „Bovendien ben ik bang dat een te grote geladenheid zich tijdens de wedstrijd zich wel eens tegen ons kan keren. We gaan gewoon probe ren hetzelfde ontspannen spelletje van afgelopen zaterdag te spelen en dan hoop ik dat wij zullen winnen. Bij Savok klint iets meer overtui ging. ..We weten dat we Marathon kunnen verslaan, we hebben dat immers dit seizoen al een keer be wezen. en daarom zou Marathon best wel eens de tegenstander kun nen worden waartegen we eindelijk weer eens punten scoren." Toch is men ook in Sas van Gent bang voor de zenuwen, maar aan de andere kant: „In de vorm waarin we nu ver keren moet het kunnen." De wed strijd. die gespeeld wordt in sport hal Baskensburg in Vlissingen, be gint om 13.45 uur. MIDDELBURG - Het damesteam van Dynamo'70 moet dit seizoen op zijn tenen lopen in de eerste di visie van de landelijke basketbal competitie. Tot nu toe won de Mid delburgse ploeg - de hoogst spe lende formatie in Zeeland-slechts een keer. Een belangrijke over winning. want Leiden werd Elmex verslagen, een van de naaste con currenten in de degradatiestrijd. Zaterdag staan Dynamo'70 en El mex opnieuw tegenover elkaar. Dit keer in Middelburg. De ont moeting in de sporthal aan de Na- ssaulaan begint om 16.30 uur. Verlies betekent voor Dynamo praktisch een doodsteek. „Als we niet winnen, dan denk ik, dat ik het met meer zie zitten", verklaart trai ner-coach Kees Rijnberg aan de vooravond van de ontmoeting. Rijnberg is echter rotsvast over tuigd van de kwaliteit van zijn keurkorps. „De groep is nog steeds bezeten en we hebben de afgelopen week keihard getraind. Ik reken op winst. Een uur voor de wedstrijd komen we bij elkaar, een sessie van een hele dag zie ik niet zitten. Daar word je alleen maar zenuwachtig van. Die meiden zijn volwassen ge noeg om te weten wat er op het spel staat". In de 28 wedstrijden durende com petitie heeft Dynamo'70 nog 17 duels te gaan. „En ik verwacht een betere tweede helft. Ik hoop dat we nu eens een periode in een wed strijd krijgen, dat we er tien ballen ingooien. Dan sta je gelijk zestien punten voor. Vong jaar lukte dat nogal eens in de tweede competitie helft en ik hoop dat het dit seizoen weer lukt. Kijk. we spelen geen we reldbasketbal- Het is gewoon alle maal goede wil en voor Zeeuwse be grippen spelen we goed. We moeten het hebben van steenhard werken. Elke week weer. Het moet kunnen lukken. Volgende week spelen we uit tegen Chefetah. Daar calculeer je nul punten in. maar de week daarna spelen we tegen Kimbria. Als we dan eens voor een verrassing zouden kunnen zorgen.....". Rino Pecoraro TERNELTZEN - Rino Pecoraro is gewend tegen vooroordelen te moeten vechten. Zijn favo riete sport - squash - staat nog in de kinderschoenen in Zee land en de Terneuzenaar wordt nogal eens met de nodige on kunde geconfronteerd. „Velen denken nog dat squash een spelletje is, waarbij twee men sen in een soort hok zomaar even om de beurt een balletje tegen de muur slaan", zegt Pe coraro. Hij is squashleraar bij de Temeuzense vereniging The Flying Dutchman en kan zich nogal opwinden over dergelij ke onwetendheid. „Squash is een kei harde sport waarbij de conditie een gro te rol speelt. Vooral daardoor is het een erg ontspannende sport". Komend weekeinde worden in Terneuzen de eer ste officiële Zeeuwse kampioenschap pen squash gehouden. Vorig jaar werd er al gestreden om de Zeeuwse titel, In Kapelle betrof hetech- ter slechts een officieus gebeuren waar bij de Terneuzenaar Eric Veer als beste uit de bus kwam. Nu de strijd, waarvan de organisatie in handen is van The Flying Dutchman, ook op de kalender van de Nederlandse Squash rackets bond voorkomt, is er voor de eerste keer sprake van 'echte' kampioenschappen. In Zeeland heeft de sport intussen een kleine vierhonderd beoefenaren ver deeld over vier clubs. Naast de vereni ging in Terneuzen zijn er ook nog clubs in Vlissingen, Kapelle en Brumisse. Pecoraro wil best kwijt dat het spelpeil nog niet opzienbarend is. „Evenals bij tennis worden de spelers in groepen on derverdeeld Zo kennen we A-. B- en C- spelers. terwijl bij de dames nog slechts A- en B-speelsters zijn. In Zeeland speelt iedereen in de laagste groep en ik zie het nog niet gebeuren, dat daar bin nenkort verandering in gaat komen ook". Hoewel het peil in Zeeland niet erg hoog ligt, lopen er volgens Pecoraro wel en kele talentrijke spelers rond. Het groot ste probleem is dan weer, dat er mo menteel een gebrek is aan voldoende kader om de ontwikkelingen van deze talenten te bevorderen. Binnen de ver eniging The Flying Dutchman (waar Pecoraro ook deel uitmaakt van het be stuur) hoopt men binnen afzienbare tijd de beschikking te hebben over een hoog gekwalificeerde leraar. Luc de Booij van die club is momenteel namelijk be zig met het volgen van de cursus, die moet leiden tot het behalen van het A- diploma en dat is het hoogst haalbare voor een trainer in deze tak van sport. „Ook dit diploma zal de eerste jaren nog wel een uitzondering zijn in Zee land. De cursus wordt voornamelijk in Den Haag gegeven en omvat niet min der dan veertig woensdagen. Wie heeft er zoveel snipperdagen beschikbaar. Bovendien dien je dan geen vakantie op te nemen omdat alle vrije tijd in de cursus gestopt moet worden. Voor ie mand, die dit puur voor zijn plezier doet is dit niet haalbaar. Luc de Booij heeft er nu wel veel voor over en hope lijk slaagt hij. Het zou het spelpeil waarschijnlijk veel ten goede komen", meent Pecoraro. Het kan in de Temeuzense Jarinohal overigens best een interessant Zeeuws kampioenschap worden. Bij de heren wordt een strijd verwacht tussen Vlis- singer Piet Zandvliet. Kees Bol uit Bruinisse en uiteraard de winnaar van de officieuze titel van vorig jaar, Eric Veer van de organiserende reniging. Luc de Booij wordt als outsider getipt. De Viissingse Christy Burges (van oor sprong een Australische i wordt de te kloppen dame. Zij staat momenteel in Zeeland op eenzame hoogte. Bij de on langs gehouden Nederlandse kam pioenschappen werd zij nog derde bij de B-speelsters Zaterdag beginnen de voorronden om 10.00 uur, terwijl er op de eerste dag tot ongeveer 17.00 uur zal worden ge speeld. Voor zondag staan de halve fi nales gepland voor 11.00 uur, terwijl de finales worden verwacht rond 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13