Voorwaardelijke straf voor man die uit armoede stal Oostburg: vuilstort ook zaterdag open Oostburg: geen geld kustweg Vier weken gevangenis Kloosterzandenaar POLITIERECHTER MIDDELBURG WAPENBEZIT EN RIJDEN ONDER INVLOED Twee tentoonstellingen in Terneuzen van Cees Jansen UITSTEL SLUITING BELT GROEDE Kabinet denkt alleen aan begrotingstekort WOENSDAG 12 JANUARI 1983 MIDDELBURG - De politierechter kreeg dinsdag een even merkwaardig als zielig geval te behandelen van een man, die uit pure armoede levensmiddelen was gaan stelen. Zijn hele kapi taal bestond nog uit één stuiver toen hij kort voor oudejaarsavond 1981-82 wist binnen te dringen in het filiaal van de Prijsslag in Axel. Het toeval wilde, dat de filiaalchef nog even terugkeerde om nog iets te regelen. Hij betrapte toen de 28-jarige A. van E.die met zijn 'buit' gereedstond om de winkel te verlaten. De stemming van oudejaarsdag 1981- 1982 speelde ook een rol in de zaak van de 32-jarige A. K. uit Sas van Gent, die werd vrijgesproken van mishande ling, zoals ook de officier had geëist. In het café 'De Troubadour' in Clinge laaide de stemming al vroeg hoog op, toen enkele oude vrienden elkaar daar trofTen. En ze gaven zich daarbij over een enkele onder bestaande oude ge bruiken: eikaars glas leegdrinken, ver volgens een rondje geven en tenslotte de inhoud van het opnieuw gevulde glas over het hoofd van de begunstigde uitgieten. K. stond al zowat te soppen in zijn schoenen toen hij zich omdraaide voor een kleine revanche. Toen ging er van alles mis. „Het begon er al mee dat ik het verkeerde glas pakte'1zo verweerde K. zich, „eerst had ik een vol glas over m'n kop gekregen. Toen heb ik me om gedraaid en goot het bier ook over zijn kop. Toen is het glas blijkbaar op z'n voorhoofd kapot gegaan. Maar dat is echt per ongeluk gebeurd. We zijn nog steeds vrienden". Maar de spilzieke ontwikkelingen in 'De Troubadour' leidden er wel toe. dat K. een telastelegging aan z'n broek kreeg omdat hij H. de W. met een bierglas in het gezicht zou hebben ge slagen. Zyn advocaat, mr P. de Kerf, vroeg een En uit die buit bleek al direct dat het de man uit Axel niet om 'groot gewin' te doen was geweest. In zijn tas zaten twee pakken rondo's, vier bekertjes pud ding. een pak chocokoeken. tien repen chocolade, een pak appelsap, een pakje margarine, vier blikken soep. een halve liter koffiemelk, twee zakjes hagelslag, een zak aardappelen, vier zakken chips en vier flessen limonade Een andere tragische bijkomstigheid was. dat de officier van justitie, me vrouw mr Van der Reep. toen ze kennis had genomen van alle achtergronden, helemaal niet van plan was geweest de man voor de rechter te brengen. Tot tweemaal toe schreef ze Van E. een brief met een oproep naar Middelburg te ko men. Het lag in de bedoeling van de officier de zaak op het parket af te doen met een gesprek en er een 'sepo' van te maken. De zaak wordt dan gesepo neerd en de officier volstaat met een berisping. Maar de Axelaar, zo bleek uit een toelichting van zijn advocaat, mr P. van de Kerf. had de ambtelijke taal van de oproepingen niet begrepen, waaruit weer voortvloeide dat hij tweemaal de kans om strafvervolging te ontlopen ne geerde. De advocaat lichtte ook toe. hoe zijn cliënt door schuldenlasten en loonbe slag financieel volkomen aan de grond was geraakt. „Mijn cliënt had al twee dagen geen eten in huis en nog precies een stuiver op zak", aldus mr Van de Kerf ln zijn pleidooi. „Eigenlijk was er Postduivenshow Sluis SLUIS - De duivensportvereniging 'Recht voor allen' in Sluis houdt zondag een postduivenshow in cafetaria 'De Grens' in Sluis. Voor deze finale hokten- toonstelling moeten de duiven zondag morgen tussen 10 en 10.30 uur worden ingekorfd. Vanaf 11 ce uur kan het pu bliek ze bezichtigen. Aan de show zijn twee verlotingen verbonden. Nieuwe melodieën Lange Jan Middelburg MIDDELBURG - In het eerste kwar taal van dit jaar worden op het carillon van de Lange Jan in Middelburg elk uur een aantal nieuwe melodieën ten geho re gebracht. Op de hele uren is de Sara bande van G. F. Handel te beluisteren. Op de halve uren klinkt de Gavotte van S. Wesley over de stad. W. A. Mozarts Adagio wordt om kwart over het hele uur gespeeld. Om kwart voor de hele uren valt de beurt aan een motief uit de Maestoso van C. Franck. SGP-tijdrede in Sint-Annaland ST.-ANNALAND - Woensdag 12 janua ri wordt in het dorpshuis in St.-Anna- land een SGP-tijdrede gehouden. De aanvang is om half acht. Spreken zal J. D. Heikamp uit Nieuwleusen. Begin onderzoek verontreiniging in Vlissingen VLISSINGEN - Maandag en dinsdag zijn grondmonsters genomen bij de Oostelijke Bermweg in Vlissingen, voor het onderzoek naar bodemveront reiniging op het naturistenterrein. Naar verwachting wordt binnenkort begonnen met een dergelijk onderzoek op het terrein van een wasserij aan de Paul Krugerstraat. De gemeente Vlis singen is verder naarstig aan het zoe ken naar een plaats, waar afgegraven verontreinigde grond kan worden ge stort. Grond met een te hoge concen tratie van bepaalde verontreinigingen wordt namelijk beschouwd als che misch afval, dat niet mag worden ge dumpt op de stortplaats Midden-Zee land in het Sloegebied. Een grondonderzoek op het terrein van de voormalige gasfabriek aan de Paar denstraat. waar nu de speeltuinvereni ging D'Oude Stad is gevestigd, heeft al eerder een te hoge concentratie cyanide aangetoond in de grond, bij de ingang. De bodemverontreinig kan volgens de gemeente 'geen kwaad', maar de con centratie cyanide is op sommige plaat sen wel zo hoog. dat er wat moet worden gedaan. Over het afgraven van de verontreinigde grond is echter nog geen beslissing genomen. De provincie heeft bij het ministerie verzocht om een na der onderzoek, naar de juiste omvang van de bodemverontreiniging. Daar voor is echter nog geen toestemming gegeven. Een woordvoerder van de ge meente Vlissingen zei die toestemming ongeveer in februari te verwachten. Mo menteel weet de gemeente echter nog niet. waarheen te gaan met de eventu eel af te graven grond. Een aanvullend onderzoek naar bo demverontreiniging op het voormalige terTein van Maxalloys aan de Oostsou- burgseweg heeft uitgewezen, dat er te veel nikkel en molybdeen in de grond zit. Voor de volkstuinen in de omgeving bestaat voorlopig nog geen gevaar, maar het is volgens de gemeente niet zeker, wat de gevolgen op de langere termijn zyn Burgemeester en wethou ders van Vlissingen zullen binnenkort beslissen, wat met de volkstuintjes moet gebeuren In de wijk Papegaaienburg wordt nog □ader onderzocht, welke koolwater stofverbindingen zich bevinden in een diepere laag van de grond. In de boven ste drie meter is in ieder geval geen verontreiniging aangetroffen. sprake van een psychische noodtoe stand. die zou moeten leiden tot ontslag van rechtsvervolging. Het sepo ging niet door, omdat mijn cliént de ambte lijke taal van de brieven niet begreep". De officier van justitie wilde er ook nu van uitgaan, dat het de Axelaar uitslui tend te doen was geweest om levens middelen voor eigen gebruik. „Hij ging uit pure armoede over tot inbreken", aldus mr Van der Reep in haar requisi toir, die daarom wilde volstaan met het eisen van een geheel voorwaardelijke geldboete van vijfhonderd gulden. De officier vond wel. dat Van E de Prijsslag de schade van vierhonderd gulden moet vergoeden: om binnen te komen had hij een ruit ingeslagen. Politierech ter mr H. A Witsiers nam eis en bijzon dere voorwaarde conform over. getuige décharge te horen, die giste ren als toeschouwer in de zaal zat en ook toeschouwer was geweest in 'De Troubadour'. Deze man I. verhaalde over de gewoonte van het leegdrinken van eikaars glas. met een. by het vorde ren van de avond, nat gedeelte. „Dan wordt er wel eens een rondje besteld voor het hele café", verklaarde hij. En terwijl iemand op de publieke tribune wat luid poneerde, dat het café moge lijk wordt gedreven door een gesjeesde badmeester, kwam I. tot de kern van de zaak: „Met zijn beweging raakte K. met de onderkant van zijn glas het voor hoofd van De W. en toen brak het glas. Dat was alles". De officier: „ledereen is het er wel over eens, dat er bier over diverse hoofden is gegoten. De eerste verklaringen wa ren anders, maar er is nu zoveel twijfel gerezen, dat ik vrijspraak vraag". De advocaat kon zich daarmee geheel ver enigen en de politierechter vonniste conform. Oostburg wil van receptie nieuwjaar af OOSTBURG - Het college van b. en w. in Oostburg wil de traditio nele nieuwjaarsreceptie afschaf fen. In plaats daarvan dient een 'gewone' receptie te komen voor het personeel dat in gemeentelijke dienst is. De nieuwjaarsreceptie kost enkele duizenden guldens en wordt - zo heeft het college vast gesteld - nau welijks bezocht door degenen waarvoor het gebeuren bestemd is: de 'gewone' burgers van de ge meente. In plaats van een openbare recep tie komt er dus een 'besloten' ont vangst. tenminste, als de gemeen teraad zich met dit voorstel kan verenigen. Wethouder J. Thomaes van Oost burg maakte dit dinsdag bekend tijdens de vergadering van de fi nanciële commissie, in antwoord op vragen van commissielid J. de Vries (pvda). Optreden Feedback in voorprogramma Magriet Eshuys band THOLEN - De Vlissingse popgroep 'Feedback' treedt zaterdag 15 januari op in het voorprogramma van de Mar griet Eshuys band in sporthal 'Meul- vliet' in Tholen. De band speelt eigen werk en bestaat uit: Henk Feij (zang en gitaar). Ad Osté (bas en zang). Aad van Os (gitaar en zang), Louis Filius (drums en zang), Cor de Jonge (saxofoon) en Henk Tahitu (percussie). Het optreden van Feedback' begint om 20.00 uur. De aanvang van het concert van de Mar griet Eshuys band is 21.00 uur. OOSTBURG - De gemeente Oostburg zal niet financieel bijdragen in de recon structie van de kustweg tussen de Sint Jansdijk en de Tienhonderdpolder. Het waterschap 'Het Vrije van Sluis' zal nu alle lasten dragen. De financiële commissie van de ge meente Oostburg besloot vrige maand na veel wikken en wegen om een bijdra ge te geven aan de reconstructie van ongeveer 60.000 gulden. Dat zou een te gemoetkoming zijn wegens het feit dat een gereconstrueerde en verbrede kustr weg ook ten goede zou komen aan het toerisme. Uit een gesprek van de gemeente met het waterschap is inmiddels komen vast te staan dat de wegverbreding to taal met is ingegeven door toeristische het waterschap een bijdrage wel leuk zou vinden, maar het eigenlijk niet ver wacht", zei hij. „De zaak is nu afgedaan. Het college zal geen voorstel meer doen in de raad". Dat was voor commissielid J. de Vrien (pvda) reden tot tevreden heid. „Dat komt goed uit want die bij drage had uit het investeringsschema gehaald moeten worden". De gemeente is verigens niet erg en thousiast over de rigoureuze manier waarop het waterschap de reconstruc tie wil aanpakken. Behalve een aan belangen. Het schap wil de kustweg van zienlijke wegverbreding worden ook en- drieëneenhalve op vijf meter breedte brengen om een rijkssubsidie in de wacht te slepen. Als bij de aanpassin gen van de weg de huidige breedte van drieëneenhalve meter gehandhaafd zou worden gaat de subsidie aan de neus van het waterschap voorbij. Het Oostburgs college ziet ni geen re den meer nog bij te dragen in de kosten van de reconstructie. Wethouder J. Thomaes maakte dat dinsdag bekend in de vergadering van de financiële commissie. „We hebben begrepen dat kele bochten gladgestreken. Oostburg vindt dat nogal drastisch en niet posi tief voor het landschap, maar het water schap heeft zich niet laten beïnvloeden door die reactie. En omdat de wegverbreding toch door zou gaan wilde de gemeente aanvanke lijk iets bijdragen, als dank voor het feit dat het waterschap wel vaker weg- verbeteringen uitvoert die ten gunste komen aan de recreatieve infrastruc tuur langs de kust. Biljarten in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - In de competitie van de Oud-Vossemeerse biljartvereni ging 'De Treffers' speelde Piet de Leeuw in 19 beurten de kortste partij met daar in het beste gemiddelde van 3.31. Jan Burgers had met 14 caramboles de hoogste serie. De uitslagen waren: Jan Burgers - Leo van Wezel 2-0; Gabriel Ha- vermans - Ko Geuze 2-0; Kees Burgers - Piet de Leeuw 0-2; Henk Hommel - Sjaak EUenne 2-0; Jan Burgers - Piet Hommel Jzn 2-0; Kees Burgers - Ko Geuze 2-0; Gabriel Havermans - Henk Hommel 2-0, Leo van Wezel - Piet de Leeuw 0-2; Sjaak EUenne - Bart den Hollan der 0-2. In de competitie van de Oud-Vosse meerse damesbiljartvereniging 'Tevre den over ons spel', speelde Astrid Fon- teyne in 24 beurten de kortste partij. De uitslagen waren: Marianne de Komng - Wilma van Tol 0-2; Ans van der Laak - Astrid Fonteyne 0-2, Conny de Leeuw - Maaike van der Laak 2-0; Conny de Leeuw - Astrid Fonteyne 0-2; WUma van Tol - Marian de Leur 2-0. In de competitie van de Oud-Vosse meerse biljartvereniging Krijt op Tijd speelde Frans Hommel met 10 caram boles de hoogste serie en hadden André Aamoudse, Piet Moerland en Henk van Daalen met 23 beurten de kortste par tij. De uitslagen waren: André Aamoudse - Rien Voormeulen 2-0: Adrie Goudswaard - Marien Moerland 2-0; An toon Brusselaars - Frans Hommel Abr. zn. 0-2; Wim de Leeuw - Henk van Daalen 0-2; Piet Moerland - Sjaak Schet- ters 1-1, Wim de Leeuw - An toon van Daalen 2-0; David Polderman - Rien Goudswaard 2- 0; Piet Moerland - Adriaan Havermans 2-0. In de competitie van de Oud-Vosse meerse biljartvereniging Nooit Ge dacht speelde Martin van Hees in 25 beurten de kortste partij metdaarinhet beste gemiddelde van 2-20 en de hoog ste serie van 11 caramboles. De uitslagen waren: Donald van Dam - Jan Verhees Pzn 0-2; Wim Heyboer - Piet Steyns 0-2, Wim Hoekstra - Donald van Dam 0-2; 'Peter van Treyen - Jan Verhees Pzn. 0-2; Pe ter van Treyen - Jan Verhees Pzn. 0-2. Contactorgaan in Sluiskil zoekt nieuwe voorzitter SLUISKIL - Het contactorgaan Sluis kil is op zoek naar een nieuwe voorzit ter. Dinsdagavond werd een aantal va catures in het contactorgaan opge vuld. Er werden vier leden toege voegd: de heren Mobach, Boussen, Van Drongelen en Goethals. Afscheid na men de heren De Ridder en Van der Gouwe. Het contactorgaan telt nu weer vijftien leden. In maart van dit jaar wordt nog eens bekeken wie er als voorzitter zou kun nen gaan functioneren. Na de verkie zing werd een aantal hete hangijzers be sproken. Het contactorgaan blijft stre ven naar een telefooncirkel voor de be jaarden en naar een aanvaardbare be stemming van het huidige Elisabeth- ziekenhuis, dat over een paar jaar vrij komt. wanneer het nieuwe kanaalzone ziekenhuis bij Terneuzen in gebruik wordt genomen. Het contactorgaan denkt zelf bijvoorbeeld (voorzichtig) aan de bestemming bejaardenhuis. MIDDELBURG - Voor verboden wapenbezit en rijden na teveel alcoholgebruik (promillage 2,16) met een auto is dinsdag tijdens de zitting van de politierechter een inwoner van Kloostcrzande veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf en twaalf maanden niet rijden. Twee inbeslaggenomen geweren met 1371 patronen werden verbeurd verklaard. De officier van justitie had dezelfde straf geëist. voor een hersenschudding zou behan delen. de benen nam. Van den B. werd veroordeeld tot een boete van 750,- en Toen P. V. al geruime tijd geleden, in december 1981 voor het rijden onder in vloed werd aangehouden, ontdekte de politie bij hem thuis de twee verboden vuurwapens. „Hierbij past geen andere straf dan een vrijheidsstraf', aldus offi cier van justitie mevrouw mr Van der Reep en politierechter mr H. A. Witsiers volgde deze gedachtengang geheel. Eveneens in december van 1981 liep in IJzendijkeA. van den B tegen de lamp. De politie vond zijn auto in een sloot, met Van den B. nog achter het stuur. De man sprak verward; later bleek hij een hersenschudding te hebben. Hij weiger de de bloedproef, omdat hij, zoals zijn advocaat mr Den Hollander toelichtte, „een ziekelijke angst zou hebben voor doktoren". Dat werd bevestigd, toen de man in het ziekenhuis, waar men hem mag zes maanden niet ryden. ME-ers In een oude zaak. daterend uit juni 1981, die het echtpaar F. uit Brcskens voor de politierechter bracht, ging het om rijden onder invloed (van J. F.l en verzet tegen de politie van beiden. Na een etentje in Terneuzen werden ze met dc auto in Breskens aangehouden, toen ze al bijna thuis waren. De politie kwam hen achterna, omdat een kop lamp niet brandde. De bloedproef wees later een promilla ge van 1,67 aan. Maar voor die kon wor den genomen kwam het tot een woor denwisseling; de politie zou de grootste Een schilderstukje van Cees Jansen, te zien in het gebouw van de woningbouwvereniging Terneuzen. TERNEUZEN - Schilder Cees Jansen uit Terneuzen maakt 'kunst-dichtbij-buis': olieverfschilderijen van plekjes uit Axel en Terneuzen. Spui en Biervliet. Hij beeft op dit moment twee tentoonstellingen: in het kan toor van de woningbouwvereniging Terneuzen en in het hoofdgebouw van Dow ChemicaL Jansen schildert al vanaf zijn zestiende. Nooit volgde Wj een opleiding en hij is ook niet van plan er nog aan te beginnen „Je krijgt op den duur toch een eigen stijl et die wil ik blijven volgen". Een greep uitzijn onderwerpen, de molens 'Eben Haezer in Spui en De Harmonie' in Biervliet, de Paardendektt Biervliet, de Grote Kreek van Axel en de Otheens Kreek in Temeusen. De exposities zijn open op werkda gen. Die in het gebouw van de woningbouwvereniging van 9.00 tot 11.30 en van 13.00 tot 16.00 uur. OOSTBURG - De gemeente Oostburg wil de gemeenschappelij ke Zeeu ws-Vlaamse vuilnisbelt bij Terneuzen ook op zaterdagen openstellen voor het storten van camping- en strandafval. Dat is van groot belang voor de afvoer van het toeristische afvel, om dat de vuilnisbelt bij Groede op last van gedeputeerde staten definitief op 1 mei van dit jaar gesloten wordt. Naar die lokatie wordt tot op heden het campingvuil op de zaterdagen afgevoerd. moeite hebben gehad F. in het surveil lance-busje te krijgen en zou de wapen stok hebben gebruikt. Mevrouw F. hier over: „Het waren ME-ers. Er werd ge zegd dat we het hen maar niet kwalijk moesten nemen want ze kwamen net vanonder de keien in Amsterdam". Tevoren had mevrouw F. geprobeerd aan eén van de getuigende politiemen sen te vragen: „Bent u ME-er ge weest?". maar de politierechter vond die vraag niet relevant De moeilijkhe den zouden begonnen zijn, toen F. wei gerde te 'blazen'. Hij zou toen een suffi ge indruk gemaakt hebben. F. had een andere lezing: „Ze sleurden me gewoon uit de auto" De politierechter vond de verklarin gen van de verbalisanten overtuigend en veroordeelde de man uit Breskens tot duizend gulden boete en negen maanden niet rijden, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Voor me vrouw J. F. bleef de straf beperkt tot een boete van vierhonderd gulden. Als de Oostburgse wethouder A de Feijter nul op het rekest krijgt van het bestuur van de gemeenschappelijke re geling voor de stortplaats bij Terneu zen. wil hij bij de provincie aandringen op uitstel van sluiting van de belt in Groede met drie maanden. Gedurende het komende zomerseizoen zal het afval van toeristen dan tenminste nog in Groede gestort kunnen worden. De afvalproblemen van de gemeente Oostburg. en dan vooral de problemen voor het camping- en strandvuil, wor den acuut als er voor 1 mei geen duide lijke oplossing wordt aangereikt. Het staat nu wel vast dat er voor die tijd geen overlaadstation voor bedrijfsvuil in West-Zeeuwsch-Vlaanderen ge bouwd zal worden. Zo'n station zou kunnen fungeren als 'verzamelplaats' zodat de problemen met het camping- Geen standpunt b en w Axel over problematiek woonwagens AXEL - Het college van b. en w. van Axel heeft geen standpunt ingenomen met betrekking tot de integratie van woonwagenbewoners in de gemeente Axel. Het college kwam er dinsdag middag tijdens de b. en w.-vergadering niet uit, aldus wethouder J. M. van Schaik. Het punt prijkte op de agenda van de commissie ruimtelijke orde ning, die vanavond, woensdag, verga dert, maar zal nu niet aan de orde ko men. Dat betekent dat het aanwijzen van één of meerdere lokaties voor woonwagens ook niet in de raadsver gadering van deze maand behandeld zal worden. Op welke punten de leden van het colle ge van b. en w. niet tot overeenstem ming konden komen, wilde Van Schalk niet meedelen. Zoals bekend zal de ge meente Axel binnen afzienbare tijd van de provincie een lokatie moeten aanwij zen. waar een woonwagencentrum ge realiseerd zal kunnen worden. De loka tie Emmabaan ln Koewacht stuitte ge ruime tijd geleden al op weerstand van de bevolking. Ook de lokatie Vroegtij viel vorig maand niet in goede aarde, zowel niet bij de omwonenden, de leden van de commissie ruimtelijke ordening als bij de woonwagenbewoners (twaalf gezinnen) zelf. Enkele weken geleden bezocht een delegatie van de gemeente enkele woonwagencentra van drie en vier standplaatsen in Limburg en Bra bant. De woonwagenproblematiek zal ver moedelijk worden doorgeschoven naar de raadsvergadering van februari. „De volgende raadsvergadering zal het moeten gebeuren. Tenminste, dat vind ik persoonlijk," zei Van Schaik. vuil op de zaterdagen simpel opgelost waren. Maar een oplossing is nog lang niet in zicht Wethouder A de Feijter. die dins dag door zijn college werd belast met de taak om opnieuw aan te kloppen bij de 'gemeenschappelijke regeling', was niet erg optimistisch gesteld als de mis sie mocht mislukken. Hij noemde het 'eigenlijk een aanfluiting' dat de twee concurrerende ondernemers die zijn be last met het ophalen van huis- en be drijfsvuil niet de handen ineen hebben geslagen voor een gezamenlijk vui- loverlaadstation. „Dan zouden ze alle bei een boterham kunnen verdienen", zei hij. De hoeveelheden bedrijfsvuil, waaron der camping- en strandvuil, zijn vol gens de wethouder op de langere duur te klein om een financieel rendabel overlaadstation te "runnen'. Twee transporteurs, Bron in Waterlandkerk je en Verstraeten-Verbrugge in Terneu zen, hebben hun bouwplannen geba seerd op de verwerking van bedrijfsvuiL De gemeente werkt aan beide opties mee. Dinsdag 18 januari houdt burge meester C. T. Spijkerboer een hoorzit ting over de plannen van transportbe drijf Bron voor de bouw van een station in dit dorp. De 'hearing' vindt plaats in het dorpshuis en begint om 19.30 uur. Voorbereidingstijd Wethouder De Feijter sluit zelfs niet uit dat de gemeente eigenmachtig be sluit tot de bouw van een vuilstation als blijkt dat de ondernemers vóórk einde van dit jaar geen spijkers 1» koppen hebben geslagen. Hij stakdfc dag niet onder stoelen of banken zo'n station voor alle betrokkenen beste oplossing is. De wethouder hoopte echter dat: twee ondernemers elkaar alsnog zul vinden in een samenwerking. In dei: dl ge situatie zullen de vuilophaali gens zo groot mogelijk zijn om het' voer rendabel te houden. Dat is v. nadelig voor de Oostburgse straten: volgens de wethouder 'finaal kapo? reden' zullen worden. Kleinere wap zijn volgens hem goed mogelijk ais een overlaadstation in de regio is. Mocht de belt bij Terneuzen ondu het verzoek gesloten blijven op dag, zou een - tijdelijke - verlens van het gebruik van de Groedese t> het probleem ln de komende zon maanden oplossen. De Feijter: „We wisten pas defïnitld november van het vorig jaar dat: belt op 1 mei dicht zou moeten.' voorbereidingstijd is wel erg kort' dat moment was ons altijd gezegdt de belt tot eind 1983 open zou k blijven voor het campingvuil". Informatie van Suiker Unie in Zeeuwsch-Vlaanderen SCHOONDIJKE - De Suiker Unit: formeert leden en contractanten Zeeuwsch-Vlaanderen deze man over 'bietenactualiteiten '82/'83'. D gebeurt op subkringvergaderingen Schoondijke (dinsdag 18 januari, a Wijffels), Kloosterzande (vrijdag 21) nuari, hotel Van Leuven) en Axel (dl derdag 27 januari, De Halle). A11U eenkomsten beginnen om 14 uur. ABVA/KABO KANAALZONE: TERNEUZEN - Het kabinet Lubbers/ Van Aardenne is er niet op uit om de werkloosheid te bestrijden, maar denkt uitsluitend aan het dichten van het door haar geschapen begrotingste kort. Ambtenaren en trendvolgers zijn de sluitpost van dit beleid. Dat vindt de afdeling Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen van de ambte narenbond Abva/Kabo. Volgens het jaarverslag over 1982 dreigen er als ge volg van regeringsbesluiten nog steeds 8333 bedden 'lees: patiënten', aldus het verslag) te worden opgeheven en vol gens berekingen van het hoofdbestuur van Abva Kabo verdwijnen er ln de ge zondheidszorg vele tienduizenden ar beidsplaatsen. De Zeeuws-Vlaamse afdeling maakt zich voorts bezorgd over wat wordt om schreven als 'privatiseringsgedach te' van de huidige regering: het streven om overheidsdiensten te laten vervul len door de particuliere sector. Plannen ui uie richting hebben verstrekke gevolgen voor de samenleving. neer er wordt gedacht aan het instel van commerciële vuilophaaldienst* commerciële bibliotheken, zwembsd en theaters. Ook de eigen bijdrageis ziektekosten en de verhoging van studiegelden vallen onder de privao ring, aldus Abva/Kabo. „Reden gW om alert te zijn op 'zakkenrol!^ waarschuwt het jaarverslag. De afdeling Midden-Zeeuwsch-VÏ deren telde op 1 oktober 717 leden: merendeel - 117 - is werkzaam gezondheidszorg, de PTT werd ra« leden goede tweede, gevolgd dotf groep gepensioneerden (74). jaarverslag komt dinsdag 18 januaf/ sprake op de jaarlijkse ledenverpj ring in café-restaurant 'De Vijverho Terneuzen. Na het afwikkelen vanf aantal huishoudelijke zaken zal (W lijks bestuurslid C. A. Vrins een aai» actuele zaken bespreken. De verg» ring begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 30