Gemeenteraad Borsele wil nader onderzoek van aanleg fietspad Dorpsvernieuwing vereist de nodige aanpassing lovon Raad Borsele worstelt met hoge prijzen bouwgronden WISSEL BEVELANDEN MEERDERHEID NIET EENS MET ZUIDELIJK TRACE MEER UITLEG VAN PLANNEN NODIG PPR HEEFT AFWIJKEND STANDPUNT gemeente reimerswaal gemeente reimerswaal AMA WIJ RUIMEN OP. VELE HALVE PRIJZEN. op op gemeente reimerswaal WOENSDAG 12 JANUARI 1983 11 Dorpsvemieuwingsproject in de Tonnenbuurt te Colijnsplaat. KORTGENE - De dorpsvernieuwing in de gemeente Kortgenezal van aile betrokkenen de nodige aanpassing vereisen. Nu de uitvoering van de plannen inmiddels enkele maanden op gang is gekomen, blijkt dat strakke schema's eigenlijk niet te maken zijn. Met name de gemeente Kortgene heeft de handen vol aan het bijsturen en aanvullen van de vernieuwingsplan nen. De uitgangspunten blijven evenwel - wanneer het aan burgemeester J. L. D. van der Linde van Kortgene ligt - gelijk. Die vaste uitgangspunten bij de dorps vernieuwing zijn: de bevordering van de leefbaarheid van de dorpen; het te rugdringen van het tweede woningbezit ten gunste van permanente bewoning; handhaving van het karakter van de hemen en de koppeling van de riole- ringsvemieuwing aan de woonbuurt- verbetering. Burgemeester Van der Linde meent dat er allereerst een aantal misverstanden uit de weg moet worden geruimd. Meer uitleg kan volgens hem in de verdere uitvoering van de dorpsvernieuwing veelprobelemen besparen. Uit gesprek ken met de betrokkenen bleek, dat er nogal wat onduidelijkheid heerst, aldus Van der Linde. De enorme stennis, die ontstond tijdens de gesprekken met de tweede woningbezitters zijn volgens hem voor een belangrijk deel te wijten aan een verschil in interpretatie. „Ik heb er verder geen moeite mee dat die mensen hun belangen behartigen", be toogt de Kortgeense burgemeester. Maar hij voegt er wel aan toe dat van de kant van de tweede woningbezitters weinig aan de gemeente is meegedeeld. Veel belangstelling kerstboomverbranding HEINKENSZAND - Onder leiding van de vrijwillige brandweer werd zaterdag middag in Heinkenszand een kerst boomverbranding gehouden. Onder grote belangstelling van vooral de jeugd gingen op een open terrein aan de Zangvogelstraat/Eendvogelenstraat 650 kerstbomen in vlammen op. Aan de kerstboomverbranding was een loterij verbonden. ZLM Kortgene houdt ledenvergadering KORTGENE - De algemene ledenver gadering van de afdeling Kortgene van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (ZLM) wordt gehouden op woensdag 12 januari in 'De Korenbeurs' te Kortgene. Na de afwikkeling van het huishoude lijk gedeelte met onder andere het jaarverslag, zal de directeur van de On derling Verzekerings Maatschappij van 'de ZLM, de heer J. de Lange, spreken over'Algemene verzekeringszaken'. De vergadering begint om acht uur. Schieting Oudelande OUDELANDE - Bij de heer J. de Rijke m café 'Centrum' hield de handboog vereniging 'Juliana' een schieting op de liggende wippen. Er waren 46 schutters van 11 verenigingen. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel R. de Meester (St.-Andries), Wemeldinge; tweede boofdvogel, P. Oostdyk (Willem Teil). Ove- snde; eerste zi)vogel M. Koole (VIOS). 's- Harenhoek; tweede zijvogel R. Beukema iSt-Andries). derde zijvogel J. Goetheer Sr.. «Juliana). Oudelande: vierde zij vogel by lo- •mg P. Daalman (ADLM). Kwndendamme; stste kal J Oopthper .Tr (Juliana): tweede lal J. Vermeule (Zeelandia), Ovezande; derde lal J. Schipper: vierde kal R. Beukema, bei tel van (St.-Andries) en beiden by loting. Meeste kleine vogels N. Schouwenaar i Julia- oak vyf stuks, Uitslag tweede wip; eerste boofdvogel G Voet (Soranus), Heinkens- snd: tweede hoofdvogel, F. Koens (Spes No stra), Ovezande. eerste zy vogel F. Koens toomoemd: tweede zyvogel Jac. de Jonge 'Soranus 2). Heinkenszand: derde zy vogel C. Baas (Juliana); vierde zyvogel J. Kosten poel naar Hoger), Wolphaartsdyk. de beide iatsten by loting - eerste kal H. de Jonge 'Soranus); tweede kal H. Goetheer (Juliana i; iade kal C. v. Weele (Juliana); vierde kal P. Pantus (Zeelandia), beide laatsten by loting; meeste kleine vogels, A. v. d Bulck (Eensge- fflidheid), 's-Heerenhoek, vyf stuks. De vUegende vogelpnjs was voorC, Stouthamer (Edele Handboog), Oudelande. Bloedafname-avond Sint-Philipsland SWT-PHILIPSLAND - De afdeling Smt-Philipsland van het Nederlands Rode Kruis hield een bloedafname- avond in 'De Druiventros' in Sint-Phi- iipsland. In totaal gaven 184 donors Woed. Onder hen bevonden zich veel jongeren die voor de eerste keer bloed saven. Visclub bijeen in Sint-Maartensdijk SKI-MAARTENSDIJK - De visclub Tk Oosterscheldevissers' uit Sint- Maartensdijk houdt vrijdag een alge mene ledenvergadering in café 'Smer- diefe' in Sint-Maartensdijk. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Op de agen da staat ondermeer het samenstellen van het programma voor het nieuwe En een goede communicatie vindt Van der Linde voor de vooruitgang van de plannen noodzakelijk. Overigens heeft de actiegroep van de tweede woningbe zitters een advocatenkantoor in de hand genomen. Of dit kantoor ai stap pen heeft ondernomen, is bij de ge meente in ieder geval niet bekend. Werkgroep Voor de begeleiding van de dorpsver nieuwing is een speciale werkgroep sa mengesteld. Daarin hebben zitting raadsleden van de verschillende frac ties, de directie volkshuisvesting Zee land, de stichting Zeeland, de provin ciale planologische dienst, de dienst gemeentewerken van Kortgene en een stedebouwkundig bureau. De begelei dingsgroep staat onder voorzitters schap van Van der Linde. Deze begeleidingsgroep acht het nood zakelijk dat - behalve meer uitleg - de Koningsschieting in Heinkenszand HEINKENSZAND - De verenigingen 'Soranus' en 'Soranus 2' hielden hun jaarlijkse koningschieting voor de le den op de liggende wip. Soranus kwam met 18 leden aan de meet. Na kamping met H. de Jonge veroverde Joh. Raas de koningstitel. Bij Soranus 2 werd G. v. Garsel met grote overmacht koning; hier waren 14 leden aanwezig. Tenslotte werd geschoten voor de titel algemene koning van de twee verenigingen, waar aan 28 leden deelnamen. Hier werd na een kamp A. de Jonge Jr. van Soranus, G. v, Garsel van Soranus 2 de titelhou der. Ook J. v. Hoorn nam aan deze kampstrijd deel. planvorming wat buigzamer gemaakt kan worden. Zo bleek namelijk al snel dat er hier en daar in de tijdschema's geschoven moet worden. Ook de volg orde in aanpak van de aandachtsgebie den moet niet te strak worden gezien, aldus de Kortgeense burgemeester. Voorts krijgen de betrokken inwoners - in bijlagen - aanvullingen verstrekt over de bouwvoorstelfen. Dit eveneens voor een deel om verwarring en onbe grip te voorkomen. Van der Linde; „We hebben in de voorbereiding onderschat wat het voor sommige mensen bete kent". De vertegenwoordigers uit de dorpsge meenschappen. de tweede woningbe zitters en de begeleidingsgroepen gaan binnenkort weer rond de tafel zitten om de dorpsvernieuwing te bespreken (in principe op 18 februari). Aan de hand van dat gesprek wordt bekeken of er nog meer verlangens bij de betrokke nen leven. „We zullen echter nooit alle inspraak kunnen honoreren", stelt Van der Linde. Hij acht daarvoor de onder linge verschillen en belangen te groot. „We willen wel serieus reageren", ver klaart de voorzitter van de begelei dingsgroep. „We geven de voorkeur aan het met elkaar eens worden". Fanfare Euterpe gaf druk bezocht concert HEINKENSZAND - Zondagmiddag gaf de fanfare Euterpe te Heinkenszand onder leiding van K. den Toonder uit Kloetinge een nieuwjaarsconcert in het ontmoetingscentrum 'De Stenge'. On der grote belangstelling werden een ne gental muziekstukken ten gehore ge bracht. De solisten bij deze uitvoerin gen waren M. Zuidweg en R. Geers. HOEDEKENSKERKE - De mensen die aan de noordzijde van de weg 's-Hee- renhoek/Heinkenszand wonen zien voorlopig nog geen fietsers langs hun voortuintjes rijden. Dat is het gevolg van een besluit van de meerderheid van de gemeenteraad van Borsele. Die meerderheid (WD, SGP, PPR en PvdA - met uitzondering van wethouder drs. P. J. Vollaard) besloot namelijk dat het college van burgemeester en wethou ders een onderzoek moet instellen naar alle aspecten die voortvloeien uit de aanleg van een fietspad langs de zuid zijde. Daarmee komt de raad terug op een eerder genomen besluit, waarin de aanleg van het fietspad met een noor delijk tracé werd vastgesteld. Aanleiding tot dit alles was een voorstel van het college van b. en w. om het fiets pad waartoe eerder besloten was, te verlengen met een stuk dat loopt van de Eendvogelstraat tot aan de Dorps straat te Heinkenszand. Dat voorstel komt voort uit het feit dat het pad eerst aan de Eendvogelstraat te Heinkens zand aan zou sluiten. Maar dat is onmo gelijk geworden, daar het bewuste stuk Eendvogelstraat voorlopig niet aange legd wordt. Wethouder G. W. Eijssens WD iwashetnietmetde andere leden van het college van b. en w. eens. Hij zei dat die nieuwe omstandigheden ook bij het eerder genomen besluit bekend hadden moeten zijn, omdat die dan naar alle waarschijnlijkheid een ander besluit gekomen was. Dat vonden de WD, de PPR en de PvdA ook. Wat Eijs sens betrof zou het fietspad vanaf 's- Heerenhoek lopen tot aan de Westdijk en vervolgens over de Westdfjk naar Heinkenszand. Het argument van burgemeester drs. G. Schrijfavond Amnesty in Heinkenszand HEINKENSZAND - Amnesty Interna tional houdt woensdag 19 januari een schrijfavond in de 'Stenge' te Heinkens zand. De aanvang is 20.00 uur. Voortaan worden de schrijfavonden iedere derde woensdag van de maand in de 'Stenge' gehouden. Voorts is er gelegenheid om woensdag 19 januari 's morgens brieven te schrijven, namelijk bij Bertien Schul- ting aan de Strandloperstraat 2 in Hein- kensand. De aanvang is 9.30 uur. De ochtendgroep schrijft elke donderdag- 'morgen van de maand. Gevonden vooorwerpen GOES - In de maand december 1982 zijn aan het politiebureau in Goes en aan het postbureau in Wolphaartsdijk de volgende gevonden voorwerpen af gegeven. Politiebureau Goes diverse sleutels; diverse handschoenen; diverse portemonnees; speel- goedbeer; regenpak, dolk; pennenzak; bril; lederen jas; tas met regenpak, bankbiyet; blauwe muts; langspeelplaat; tabakzak; aan steker; bankbiljet; tasje schoolbenodlgdhe- den, paraplu, armband. Jonge hond, paraplu, regenkapje; horloge, bruine hond; das; schooletui; vulpen; tasjemet gymspullen; ritr tenkaart; eetcassette; ontiuchtingspyp; bankbiyet; armband; pet; bestek, regenjack; autozonnescherm, zak met kleding; betaal cheques; zakje met geld; dameslaarzen; bankbiyet; bankbiyet Postbureau Wol phaartsdyk kinderhandschoen, witte sjaal, paar kinderhandschoenen. C. G, van den Heuvel dat het eerste be sluit eigenlijk niet meer terug te draai en is, omdat al grond is aangekocht op het noordelijk tracé, overtuigde J. de Koster (PPR) niet. Hij wees er op dat best bekeken kan worden of die grond terugverkocht kan worden. Uiteinde lijk besloot de meerderheid van de raad inderdaad om dat nog eens te bekijken. Maar voor het zo ver was had de raad al uitvoerig over de materie gediscus sieerd en was al een schorsing voor in tern overleg achter de rug. De SGP-er M. de Witte wilde het liefst een fietspad dat het minste bezwaar bij de omwonenden oplevert en het veiligst is. Hij wilde verder wel eens weten wat de financiële consequenties van een zuidelijk tracé zijn. M. H, de Bart iPvdAi concludeerde dat de nadelen van een noordelijk tracé waar bezwaren tegen zijn ingediend, duidelijk zijn. H F. Tijdens (WD) benadrukte dat nu duidelijk andere omstandigheden een rol speelden dan toen het besluit over het noordelijk tracé werd genomen. In verband daarmee was zijn fractie ook voorstander van een nader onderzoek van een zuidelijk tracé De CDA-fractie bleek dat niet te zijn. Woordvoerder W. Vermue beweerde dat een noordelijk tracé veel veiliger is, maar dat werd vooral door De Koster aangevochten. Vermue wilde echter niet terugkomen op het eerste besluit van de raad over het tracé van het fiets pad. Dat noemde hij een zig-zag beleid. Daarnaast zou dat allemaal veel te veel tijd kosten voor de aanleg van het fiets pad. stelde hij. Ook dat werd van ver schillende zijden bestreden met de op merking dat aanvankelijk een studie is gemaakt van zowel een noordelijk als een zuidelijk tracé. Dat houtt in dat al leen maar op die eerste plannen voor een zuidelijk tracé voortgeborduurd moet worden. Na de schorsing bleek dat de SGP, WD, PPR en PvdA op één lijn zaten en eerst een nader onderzoek naar een zuidelijk fietspad wilden. De wethouder die voor deze zaken verant woordelijk is. P. L. Peeters (CDA) voer de zo'n onderzoek niet graag uit, zo liet hij dinsdagavond weten. En dat zal ze ker niet binnen een kort tijdsbestek kunnen, stelde hij. Reactie van Peeters toen duidelijk werd dat hij het onder spit moest delven; „Het stelt me teleur. Ook Van den Heuvel bleek niet erg op gewekt over de gang van zaken. Hij had ook wat moeite met de procedure rond het in stemming bren gen van het amen dement van de raadsmeerderheid werd gesteund. Daarbij moest het reglement van orde klaarheid brengen. Van den Heuvel: ,.Ik ben er niet gelukkig mee". HOEDEKENSKERKE - De meerder heid van de gemeenteraad van Borsele heeft dinsdagavond besloten 600.000 gulden beschikbaar te stellen uit een reservepot van het grondbedrijf om op die manier te proberen de prijs voor bouwgrond in het plan 'Weltevrede eerste fase' te 's-Gravenpolder op een enigszins aanvaardbaar niveau te krij gen. Alleen het PPR-raadslid J. de Kos ter stemde tegen. Met het besluit dat de meerderheid van de raad heeft geno men komt de prijs voor een kavel bouwgrond voor woningwetwoningen op 13.500,-. De Koster had liever ge zien dat die prijs niet meer dan 13.000,- zou bedragen. Daarom stem de hij tegen het voorstel. Ook de PveA-fractie had dat liever ge wild maar ging dinsdagavond niet zo ver dat ze tegen het voorstel van het college van burgemeester en wethou ders stemde. Overigens had nagenoeg de gehele gemeenteraad moeite met dat voorstel. De CDA-woordvoerder A. M. Jansen wees er op dat in het plan weliswaar een gezinsvervangend tehuis is gebouwd, maar dat er nog steeds geen overeenstemming is met de eige naar van dat gehuis over de prijs van de Schieting Heinkenszand HEINKENSZAND - De handboogver eniging 'Soranus' hield een schieting op de liggende wippen. Er waren 48 schut ters van 9 verenigingen aanwezig. Uitslag eerste wip eerste hoofdvogel. Jac. Traas (Eengezindheid). 's-Heerenhoek. twee de hoofdvogel. W. de Jonge (ADLM). Kwa- dendamme. eerste zyvogel. A v d Bulck (Eengezindheid), tweede zij vogel G. Voet (So ranus). Heinkenszand. derde zyvogel Jac Traas (Eengezindheid); vierde zyvogel A. v. d. Bulck (Eensgezindheid); eerste kal M. Koole (VIOS). 's-Heerenhoek; tweede kal J. v d. Kamp (Doel naar Hoger), Wolphaartsdyk, derde kal A. v. d. Does (Soranus 2), Heinkens zand; vierde kal by loting. C de Jonge (Sora nus 2): meeste kleine vogels W. Boudens (Wil lem Teil). Ovezande. zeven stuks. Uitslag tweede wip. eerste hoofdvogel A Voet Sora nus»; tweede hoofdvogel E. RentmeesteriWil- lem Teil); eerste zyvogel Jac Tr3as lEenge- zindheid); tweede zij vogel H. Koens Jr (Spes Nostra). Ovezande; derde zyvogel. by loting, H v. d Dries (Concordiai, 's-Heerenhoek. vierde zyvogel. by loting C Remyn (Spes No stra), deze schoot ook de eerste kal. tweede kal Sj. de Jonge (Soranus 2); derde kal C. Bek (ADLM); vierde kal A. v. d. Bulck (Eengezind heid), beide laaisten by loting, meeste kleine vogels A. de Jonge Sr. (Soranus), vyf stuks. bouwgrond. De verantwoordelijke CDA-wethouder P L. Peeters moest dat toegeven. Verder liet Jansen weten dat de wo ningstichting Borsele waarschijnlijk nog een bedrag van ongeveer 33.000,- aan de gemeente moet betalen en het is volgens hem nog maar zeer de vraag of de stichting dat wel wil doen. Ook daar over kon Peeters geen uitsluitsel geven. De Koster pleitte vooral voor een ver dichting van bet bouwplan, zodat er meer woningen in het gehele gebied kunnen worden gebouwd. Zijn collega M. H. de Bart van de PvdA pleitte ver der voor bezuinigingen. Peeters wees er op dat de kavelprijzen al enorm ge zakt waren, namelijk van 22.000,- naar 13.500,-. Hij meende dat b. en w. er alles aan hadden gedaan om die ge tallen zo laag mogelijk te krijgen. Het uitkopen van het bedrijf Van Overveld uit het bestemmingsplan heeft er voor gezorgd dat de gemeente met erg hoge prijzen zit opgescheept. Naast kritiek op die prijzen waren verder verschil lende raadsleden er teleurgesteld over dat het college deze zaak niet in een vergadering van de commissie finan cien had willen bespreken. Van de zijde vn de VVD werd alleen op gemerkt dat die fractie zich bepaald met gelukkig voelde met het college voorstel, maar dat men zich gedwongen voelde om er mee in te stemmen. Dat deed uiteindelijk ook de meerderheid van de gemeenteraad. Het onderwerp grondprijzen kwam dinsdagavond tij dens de raadsvergadering in 'De Griend' te Hoedekenskerke nog vaker aan de orde. De raad besprak namelijk ook een voor stel om een soort egalisatiefonds in te stellen. Met dat fonds moeten erg hoge prijzen voor bouwgrond en goedkopere min of meer gemiddeld worden. Ook hier was volgens PvdA en PPR 'bezuini gen' weer het motto. De SGP-woord- voerder M de Witte had wat bedenkin gen tegen het instellen van een egalisa tiefonds. Hij noemde het geen geschikt middel om de woningbouw in de kleine kernen te stimuleren. Het fonds omvat trouwens alleen nog maar de bestem mingsplannen 's-Heerenhoek gedeelte Calishoek, Nieuwdorp gedeelte Cou- dorp. Lewedorp-west 1 en 's-Heer-Abts- kerke gedeelte Colenshoek. Op die plaatsen worden woningen gebouwd die wat ligging betreft enigszins met el kaar te vergelijken zijn. Het PPR-raadslid De Koster maakte zijn opmerkingen over het verdichten van de bouwplannen ook al bij de be handeling van het bestemmingsplan Lewedorp-west I, dinsdagavond, en bij een voorstel tot aankoop van een stuk grond aan de Diaconielaan te Nis- se. Hij stelde dat de raad regelmatig wordt geconfronteerd met hoge prij zen voor bouwgronden. Wat dat laatste voorstel betreft sprak het CDA even wel van een verantwoorde uitgaaf en de WD van goed koopmanschap. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Reimerswaal maken bekend dat de vereniging tot het verstrek ken van onderwijs op gereformeerde grondslag te Yerseke een aanvraag om vergunning heeft inge diend tot het realiseren van een basisschool op een perceel aan de Jolstraat in het bestemmings plan Botenwijk. Het bouwplan is in strijd met het geldende be stemmingsplan Botenwijk. Aan de raad zaJ echter worden voorgesteld te ver klaren dat voor het betreffende perceel een wijzi ging van het bestemmingsplan wordt voorbereid, waarin het bouwplan wel past. Zij zijn voornemens om vooruitlopend op de tot standkoming van deze wijziging aan de realise ring van het bouwplan medewerking te geven door ingevolge artikel 19 van de wet op de ruimte lijke ordening vrijstelling te verlenen van de voor schriften van het geldende plan en de bouwver gunning te verlenen met toepassing van artikel 50 lid 8 van de woningwet. Tegen genoemd bouwplan kan iedereen binnen 14 dagen na deze publikatie schriftelijk bezwaar in dienen bij ons college. Gedurende deze termijn liggen de stukken ter ge meentesecretarie, afdeling algemene zaken. Oude Plein 1 te Kruimngen ter inzage. Kruiningen. 12 januari 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd. H. Boer de burgemeester, D. Boone, de secretaris. BEKENDMAKING De burgemeester van de gemeente Reimerswaal maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat de volgende besluiten onherroepelijk zijn ge worden: a. het besluit van gedeputeerde staten van Zee land d.d. 13 juli 1982, waarbij goedkeunng is verleend aan het door de gemeenteraad bij be sluit van 23 februari 1982 vastgestelde bestem mingsplan 'Hansweert. uitbreiding bedrijfster rein Kanaalweg'; b. het besluit van gedeputeerde staten van Zee land d.d. 4 mei 1982 waarbij gedeeltelijk goed keuring is verleend aan het door de gemeente raad bij besluit van 30 juni 1981 vastgestelde bestemmingsplan 'Bebouwde kom Krabben- dijke'; c. het besluit van gedeputeerde staten van Zee land d.d 1 juni 1982 waarbij gedeeltelijk goed keuring is verleend aan het door de gemeente raad bij besluit van 30 juni 1981 vastgestelde bestemmingsplan 'Bebouwde kom Kruinin gen'; d. het besluit van gedeputeerde staten van Zee land d.d. 1 juni 1982 waarbij gedeeltelijk goed keuring is verleend aan het door de gemeente raad bij besluit van 30 juni 1981 vastgestelde bestemmingsplan 'Bebouwde kom Rilland'; e. het besluit van gedeputeerde staten van Zee land d.d. 1 juni 1982 waarbij gedeeltelijk goed keuring is verleend aan het door de gemeente raad bij besluit van 30 juni 1981 vastgestelde bestemmingsplan 'Bebouwde kom Hans- weert-West'. Genoemde bestemmingsplannen liggen voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage. Kruiningen. 12 januari 1983. KINDERSCHOENTJES x nEZ v.aJ ZO," DAMESSCHOENEN 35 - HELIOFORM AJ v.a BALLERINA'S oo v.aj jy,- LANGE LAARZEN x V.aJ oy," KORTE LAARSJES APRÈS-SKILAARZEN x OQ' v.aJ oy," REGENLAARZEN x on met voering v.aZU," HERENSCHOENEN x V.aJ jy,- Opruiming begint 13 ian. a.s. Torenring 44a, 's-Heer Arendskerke, tel. 01106-1708. Profiteer van onze balansopruiming met kortingen tot 70 dames-, heren- en kinderkleding Noordweg 3, Krabbendijke, telefoon 01134-2784 Dinsdagmiddag gesloten, vrijdag koopavond. v.a. 13 januari Chnenen spunb DORPSSTRAAT 89 - HEINKENSZAND BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Reimerswaal maken bekend dat zij voornemens zijn om over te gaan tot afgifte van een vergunning ingevolge de hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking-houden van een zuiveringsinstalla tie voor afvalwater nabij de Bathsebrug te Ril land. De vergunning is gevraagd door en zal wor den verleend aan het Hoogheemraadschap West- Brabant. Bouvignelaan 5 te Breda. De aanvraag om vergunning is ingekomen op 27 maart 1980. zodat de procedure van behandeling wordt ge volgd. zoals die gold voor de inwerkingtreding van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne. In het kader van deze procedure is inmiddels gele genheid geboden om tegen de aanvraag bezwaren in te dienen. Daarvan is op ruime schaal gebruik gemaakt. Me de gelet op die omstandigheid zal de ontwerp- vergunning vanaf woensdag 13 januari 1983 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage worden gelegd op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie. Oude Plein 1 te Kruinin gen. Een exemplaar van de ontwerp-vergunning zal tevens ingezien kunnen worden in het dorps huis aan de Hoofdweg te Rilland. Dit laatste is uiteraard alleen indien en voor zover dit dorps huis geopend is. Gedurende bovengenoemde termjjn kunnen eventuele opmerkingen of suggesties ten aanzien van de vergunningen de daaraan verbonden voor waarden schriftelijk bij hun college worden inge diend Met nadruk zij er op gewezen, dat deze tervisielegging los gezien moet worden van de offi ciële procedure ingevolge de (oude) hinderwet zo als die tot op heden is gevoerd. De kenbaar te maken opmerkingen of suggesties kunnen even tueel ambtshalve in de te verlenen vergunning worden verwerkt Kruiningen. 12 januari 1983 Burgemeester en wethouders van Reimerswaal H, Boer, burgemeester, D. Boone, secretaris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 23