SHOWROOM KEUKENS z z z Toeristenbelasting Domburg per 1 april vijf cent hoger BEGIN ONDERZOEK VERONTREINIGING IN VLISSINGEN H Z u u 5 U fi oPr ui*1 in9 Eamsburg b.v. 'n HUIS? 6 BRUYNZEEL EN BAUKNECHT KEUKENS KEUKENS VAN TOPKLASSE bruynzeel BOUWAANVRAGEN De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat bij het college van burgemeester en wethouders van deze gemeente zijn ingekomen de volgende bouwaanvragen: Naam aanvrager aard werkzaamheden t.b.v. pand B.V. Kon. Mij. bouwen kantoor Glacisstraat 165 'De Schelde' D. Vos bouwen was- en toilet- Boksweg 1 gelegenheid W. Kruit wijzigen voorgevel Clijverstraat 25 Burgemeester en wethouders overwegen de gevraagde bouwvergunningen te verlenen waartoe de artikelen 19 van de wet op de ruimtelijke ordening en 50. lid 8 van de woningwet de mogelijkheid openen. Voordat over het verlenen van de bouwvergunning een beslissing wordt geno men, liggen de bouw- en situatietekeningen, ingaande 13 januari 1983 gedu rende 14 dagen (dus tot en met 26 januari 1983) voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening ter gemeentesecretarie, kamer 147. Tijdens bovengenoemde termijn hebben belanghebbenden de gelegenheid schriftelijk hun eventuele bezwaren hiertegen in te dienen bij burgemeester en wethouders. HINDERWET-AANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken ingevolge het bepaalde in de wet algemene milieuhygiëne bekend: 1. dat het hoofd van de dienstkring Vlissingen van rijkswaterstaat directie Zeeland vergunning heeft gevraagd tot het uitbreiden en wijzigen van zijn werkplaatsen, laboratorium en kantoren met kantoren en werkplaatsen en opslagruimten in het rijksmagazijn op het perceel plaatselijk bekend Prins Hendrikweg 2 te Vlissingen; 2. dat Alleghany Warehouse Europe B.V. te Oost-Souburg vergunning heeft gevraagd tot het oprichten en in werking hebben van een tabaksveem op een perceel plaatselijk bekend Duitslandweg te Vlissingen; 3. dat de heer A. Thomas. J. W. Schuurmanstraat 87a te Domburg vergun ning heeft gevraagd tothet oprichten en in werking hebben van een rijwiel shop annex inrichting voor de opslag en verkoop van vuurwerk op het perceel plaatselijk bekend Papegaaienburg 18-20 te Vlissingen. 4. dat Vrieshuizen Vlissingen v.o.f. te St -Pancras vergunning heeft gevraagd tot het uitbreiden van een vrieshuis met 10 vriescellen en bijbehorende werken op het perceel plaatselijk bekend Engelandweg 22 te Vlissingen; 5. dat mevrouw J. J. van der Henst-van Belzen, Vlissingsestraat 94, Oost- Souburg vergunning heeft gevraagd tot het oprichten en in werking heb ben van een vishandel op het perceel plaatselijk bekend Vlissingsestraat 94 te Oost-Souburg; 6. dat de B.V. drukkerij F. van de Velde jr. te Vlissingen vergunning heeft gevraagd tot het oprichten en in werking hebben van een offset-rotatie drukkerij met bijbehorende ruimte op het perceel plaatselijk bekend Oost- souburgseweg 10 te Vlissingen; 7. dat de direktie van de N.V. Watermaatschappij Zuid-West Nederland te Goes vergunning heeft gevraagd tot het uitbreiden en wijzigen van een districtskantoor tevens werkplaats met een opslagruimte voor chloor- bleekloog en gas op het perceel plaatselijk bekend President Roosevelt- laan 735 te Vlissingen. Zij zijn voornemens de vergunningen te verlenen onder voorwaarden. Vanaf heden liggen deze aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken, alsmede de ontwerp-beschikkingen ter inzage op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie en wel op werkdagen - behalve zaterdagen - van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 15.00 uur tot het einde van de termijn waarbin nen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen en de daarop betrekking hebbende stukken liggen eveneens buiten de werkuren ter inzage van 13 januari tot en met 14 februari 1983, op woensdagen van 17.45 tot 20.45 uur, in de informatiehoek in de hal van het stadhuis. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelich ting kan worden verkregen. Schriftelijke, gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergun ningen) kunnen bij hun college worden ingediend van 13 januari tot en met 14 februari 1983. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekendge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift worden ingediend. Indien daarom (telefonisch) wordt verzocht kunnen tot en met 7 februari 1983 mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij tevens gelegenheid zal wor den gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijze niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de kroon tegen de genomen beschikking! en). Vlissingen. 12 januari 1983. de krant helpt u op weg mededeling(en) Commissie volksgezondheid-milieubeheer Openbare vergadering met spreekrecht op donderdag 13 januari om 16.15 uur in hetstad- huis. Onder meer worden behandeld: - evaluatieonderzoeken wijkgezondheidscen tra; - onderdelen eindverslag studiedagen drugs- preventiebeleid, - voorziening in vacatures commissie van be heer van de schoolartsendienst. - voorstel tot voorziening vacatures in de commissie Vomil. Secr. de heer M. C. Westveer (toestel 324) Commissie onderwijs Openbare vergadering met spreekrecht op maandag 17 januari om 16.00 uur in het stad huis Onder meer worden behandeld: - brief Regionaal Educatief Centrum Walche ren (subsidiëring 1983), - onderwijsvoorstellen januari-raad; - jaarverslag 1981/1982 Zeeuwse Dag-avond scholengemeenschap. Secr. de heer H. Groesser (toestel 232). Commissie gemeentebedrijven Openbare vergadering met spreekrecht op maandag 17 januari om 19.30 uur in het stad huis. Onder meer worden behandeld: - in aanmerking komende ontwerp- en raads voorstellen voor de raadsvergadering van 24 januari a.s. Secr. de heer R. L. Adriaansen (toestel 154) Commissie financiën Openbare vergadering met spreekrecht op dinsdag 18 januari om 15.30 uur in het stad huis. Onder meer worden behandeld - in aanmerking komende ontwerp- en raads voorstellen voor de raadsvergadering van 24 januari a.s. Secr. de heer H. C. Mulder (toestel 152). Wanneer u tijdens de genoemde vergade- ringt en) over één of meerdere van de te behan delen ontwerpen uw mening wilt geven, kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Maak hiervoor een afspraak met de commis- siesecretar(is)esse op het stadhuis, tel. (01180)- 26251. Bij de commissiesecretarüslesse en het bureau voorlichting van de gemeente liggen de volle dige agenda's met bijbehorende stukken voor u om in te zien. Rectificatie De in de voorlichtingsrubriek aangekondigde commissievergadering sociale zaken op vrij dag 14 januari a.s. gaat niet door. Deze bijeen komst zal worden verplaatst naar een nog na der te bepalen datum. Verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders hebben beslo ten: - het parkeerverbod voor een op het wegdek van 't Zanddorp aangeduid parkeervak, ge legen ter hoogte van het pand 't Zanddorp 87 op te heffen: - het parkeerverbod voor een op het wegdek van de Eigenhaardstraat aangeduid par keervak, gelegen ter hoogte van het pand Eigenhaardstraat 25 op te heffen; - ten aanzien van de Vlissingsesingel: 1het parkeerverbod voor beide zijden van het gedeelte van de Vlissingsesingel tussen de Poelendaeleweg en het pand Vlissingsesin gel 40 op te heffen; 2. het stilstaan te verbieden aan de westelijke zijde van het gedeelte van de Vlissingsesin gel tussen de Poelendaeleweg en het pand Vlissingsesingel 46. dit pand inbegrepen; 3. het parkeren te verbieden aan de oostelijke zijde van de Vlissingsesingel; 4. de bestuurders komende over de Vlissingse singel vanuit de richting Langevielebuiten- brug te verbieden om de verkeersheuvel op de Vlissingsesingel nabij de kruising Poelen- daeleweg/Poelendaelesingel - Vlissing- sesingel/Nieuwe Vlissingseweg aan de oost zijde te passeren; 5. de bestuurders komende vanaf de Poelen daeleweg. de Nieuwe Vlissingseweg en de Poelendaelesingel te verbieden om de ver keersheuvel op de Vlissingsesingel nabij de kruising Poelendaeleweg/Poelendaelesin- gel - Vlissingsesingel/Nieuwe Vlissingseweg aan de westzijde te passeren; 6. de hierondergenoemde weggedeelten van de Vlissingsesingel aan te wijzen als voet gangersoversteekplaats. - het gedeelte gelegen onmiddellijk ten zuiden van de kruising Langevielebuiten- brug/Langevieleweg - Langevielesingel/ Vlissingsesingel; - het gedeelte gelegen onmiddellijk ten noorden van de kruising Poelendaele- weg'Poelendaelesingel - Vlissingsesingel/ Nieuwe Vlissingseweg Ten aanzien van de Poelendaelesingel: 1. het parkeerverbod voor: - beide zijden van het gedeelte van de Poe lendaelesingel dat uit één rijbaan be staat; - de noordwestelijke zijde van de noord westelijke rijbaan van het gedeelte van de Poelendaelesingel dat uit twee rijba nen bestaat; - de zuidoostelijke zijde van de zuidooste lijke rijbaan van het gedeelte van de Poe lendaelesingel dat uit twee rijbanen be staat op te heffen; 2. het verbod voor bestuurders om de ver- keerszuilen die zowel aan de westelijke als aan de oostelijke zijde zijn geplaatst van de verkeersheuvel op de Poelendaelebrug aan een andere zijde te passeren dan de pijl aan geeft op te heffen: 3. het parkeren te verbieden langs de hieron dergenoemde weggedeelten van de Poelen daelesingel: - de noord/noordwestelijke zijde van de noordnoordwestelijke rijbaan; - de zuid'zuidoostelijke zijde van de zuid zuidoostelijke rijbaan; 4. de bestuurders komende vanaf de Nieuwe Vlissingseweg, de Poelendaeleweg en de Vlissingsesingel te verbieden om nabij de kruising Poelendaelesingel/Poelendaele- weg - Vlissingsesingel/Nieuwe Vlissingse weg de noordwestelijke rijbaan van de Poe lendaelesingel op te rijden; 5. de bestuurders komende vanuit de uitrit van het PZEM-terrein en rijdende in de richting van de Poelendaeleweg te verbie den om de zuidoostelijke rijbaan van de Poelendaelesingel op te rijden, 6. de bestuurders komende vanuit de uitrit van het PZEM-terrein en rijdende in de richting van Het Groenewoud te verbieden om de noordwestelijke rijbaan van de Poe lendaelesingel op te rijden; 7. de bestuurders komende vanuit de uitrit van het zwembad en rijdende in de richting van de Poelendaeleweg te verbieden om via de zuidoostelijke rijbaan van de Poelendae lesingel te rijden. (Bovengenoemde verkeersmaatregelen zijn het gevolg van de reconstructie van de Vlis singsesingel en de Poelendaelesingel. De maatregelen welke genoemd zijn. zijn inmid dels al uitgevoerd.» Tegen deze besluiten kan iedere belangheb bende tot 12 februari 1983 beroep instellen bij de kroon. Een beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin maar worden ingediend bij de commissaris van de koningin in Zeeland te Middelburg De volledige verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau voorlichting. Stadhuis straat 2. Hinderwet Onder voorwaarden zijn vergunningen ver leend ingevolge de hinderwet aan: 1. B. P. Handelmaatschappij Nederland B.V Frederiksplein 42 te Amsterdam voor het uitbreiden en wijzigen van een verkoop punt voor aardolicprodukten op het per ceel Roozenburglaan 236 te Middelburg, 2. Zeevishandel Poppe B.V., Kade 97 te Veere voor het oprichten en in werking hebben van een visspeciaalzaak op het perceel Markt 39 te Middelburg, kadastraal be kend gemeente Middelburg, sektie L. num mer 258. De beschikkingen en alle terzake zijnde stuk ken liggen vanaf heden tot 12 februari 1983 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14 00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie, Lan ge Noordstraat 1 te Middelburg. Genoemde beschikkingen en alle terzake zijn de stukken liggen in genoemde periode tevens ter inzage op zaterdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur in de openbare bibliotheekMolstraat 13 te Middelburg. Bij de stukken ligt een mededeling waar en- wanneer een mondelinge toelichting kan wor den verkregen. Ingevolge artikel 44. tweede lid, van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne staat tot 12 februari 1983 beroep open bij de kroon voor. a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; cs degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22. tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aan toont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20.21 of 22. tweede lid. of 28. eerste lid, onder c van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. Een beschikking als hiervoor bedoeld wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de wet op de raad van state een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de raad van state, afdeling voor geschillen en bestuur. Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. De beschikking wordt met van kracht voordat op dat verzoek is beslist. ZIE VOOR MEER GEMEENTELIJKE INFORMATIE DE WEKELIJKSE VOORLICHTINGSRUBRIEK 'DOOR HET OOG VAN DE LANGE JAN' IN DE FAAM CDA EN PVDA STEMDEN TEGEN ffb Don IIMBURG - De gemeenteraad van Domburg is dinsdagavond akkoord ge gaan met de verhoging van de toeris tenbelasting. Vanaf 1 apri 1 '83 moet een toerist per overnachting 45 cent beta len. Nu is dat nog 40 cent. In de begro tingsbehandeling in november besloot Ie raad al tot deze verhoging, die op I zou moeten ingaan. Het ministerie van binnenlandse zaken stelde echter, dat er een te korte tijd lag tossen het moment van aankondiging en het tijdstip waarop de verhoging zou moeten ingaan. Omdat de afrekenenin- gen van de toeristenbelasting in Dom burg per kwartaal plaatsvinden, werd tot uitstel met één kwartaal, dus tot 1 april '83, besloten. KAMPIOENENDAG WALCHEREN 1ADZAND - In het clublokaal van dc «stduivenverenigïng 'De Getrouwe )uif in Cadzand werd de kampioenen- dag gehouden voor de kring West en Walcheren. De organisatie van deze dag was in handen van de Cadzandse Vereniging. Onder de bezoekers waren bijna alle kringwinnaars en generaal- kampioenen van de diverse verenigin gen. Voorzitter A. van Hyfte van kring overhandigde tijdens deze bijeen komst de prijzen verbonden aan kring- Bsdaagse en de kringkampioenschap pen. Een van de hoogtepunten was de huldi ng van oud-voorzitter Bram Vasseur bit Cadzand en penningmeester Stef Dobbelaere uit Schoondijke. Beide he ren werden benoemd tot ere-lid van Getrouwe Duif. De echtgenoten van neren werden in de bloemetjes gezet. Vasseur en Dobbelaere ontvingen een oorkonde. Dekringvoorzitter sprak tevens loven- Ie woorden aan het adres van de van de Jingzesdaagse, A. Duininck en Zn. uit •adzand en de generaalkampioen 1982 frComelis en Zn uit Breskens Prijzen ontvingen verder de eerste kampioenen jkj3e Putter Cadzand, A. van Menen- boer Souburg, J. van Peenen Vlissin- ffl, H. Mookhoek Breskens, H. Calon Hoofdplaat en G. Dusarduyn Groede. Knutselclubs Middelburg MIDDELBURG - In het nieuwe jaar »at de sectie Nieuw-Middelburg van 'et Sociaal-Kultureel Werk Middel- Urg iSKWM) weer door met de knut- öclubs voor kinderen van vier tot acht &r. Vanmiddag (woensdag) en alle an- iere woensdagmiddagen zijn de kinde en welkom in het wijkgebouw aan de 'assaulaan in Middelburg. De knutsel- jub begint elke woensdag om drie uur. Drie vrijwillige medewerkers van de ectie Nieuw-Middelburg begeleiden de kolderen tot ongeveer vijf uur, De verhoging werd in november nodig bevonden, om de aanleg van het par keerterrein Tramzicht aan de Singel te kunnen bekostigen. Inmiddels zijn te gen het besluit tot aanleg van dit ter rein een aantal planologische bezwaren ingediend, waardoor de aanleg is ver traagd. „Nu het doel is verdwenen", wil de PvdA-ffactieleider L. Labruyère ook de verhoging achterwege laten. Verder vond hij invoering van de verhoging tij dens de paasvakantie (1 april is goede vrijdag) evenmin wenselijk. Zijn collega van het CDA, S. J. Lous. sloot zich hier bij aan. Met het CDA en de PvdA als tegenstemmers werd het voorstel aan vaard. In tegenstelling tot het voorstel van twee van de drie collegeleden keurde de gemeenteraad van Domburg de be groting voor '83 van de Stichting Bad- plaatsbelangcn Domburg in zijn ge heel goed. De meerderheid van het col lege had grote moeite met de drastisch verhoogde post 'vergoedingen leden dagelijks bestuur en onkosten leden al gemeen bestuur'. De heer T. Elzinga (Christelijke Groe pering) deed een felle aanval in de rich ting van de voorzitter van de SBD, het voormalige PvdA-raadslid A. Don. On der applaus van de bijna honderd be langstellenden in de Domburgse raads zaal verklaarde de huidige fractieleider van de PvdA L Labruyère, de beschul digingen van een 'zo laag niveau te vin den'. dat hij er niet op in wilde gaan. Uiteindelijk stemden alleen de drie le den van de Christelijke Groepering en de heer W. Th. van der Velden (WD) voor het voorstel om géén goedkeuring te hechten aan de verhoogde vergoe dingen. Unaniem besloot dc raad verder tot het garanderen van een geldlening die de Woningstichting Walcheren wil aan gaan voor de bouw van kleine woon eenheden in Domburg en tot het over dragen van zuiveringstechnische werken aan het Waterschap Walche ren. VLISSINGEN - Maandag en dinsdag zijn grondmonsters genomen bij de Oostelijke Bermweg in Vlissingen, voor het onderzoek naar bodemveront reiniging op het naturistenterrein. Naar verwachting wordt binnenkort begonnen met een dergelijk onderzoek op het terrein van een wasserij aan de Paul Krugerstraat. De gemeente Vlis singen is verder naarstig aan het zoe ken naar een plaats, waar afgegraven verontreinigde grond kan worden ge stort. Grond met een te hoge concen tratie van bepaalde verontreinigingen wordt namelijk beschouwd als che misch afval, dat niet mag worden ge dumpt op dc stortplaats Midden-Zee land in het Sloegebied. Een grondonderzoek op het terrein van de voormalige gasfabriek aan de Paar denstraat, waar nu de speeltuinvereni ging D'Oude Stad is gevestigd, heeft al eerder een te hoge concentratie cyanide aangetoond in de grond, bij de ingang. De bodemverontreinig kan volgens de gemeente 'geen kwaad', maar de con centratie cyanide is op sommige plaat sen wel zo hoog, da t er wat moet worden gedaan. Over het afgraven van de verontreinigde grond is echter nog geen beslissing genomen. De provincie heeft bij het ministerie verzocht om een na der onderzoek, naar de juiste omvang van de bodemverontreiniging. Daar voor is echter nog geen toestemming gegeven. Een woordvoerder van de ge meente Vlissingen zei die toestemming ongeveer in februari te verwachten Mo menteel weet de gemeente echter nog niet. waarheen te gaan met de eventu eel af te graven grond. Een aanvullend onderzoek naar bo demverontreiniging op het voormalige terrein van Maxalloys aan de Oostsou- burgseweg heeft uitgewezen, dat er te veel nikkel en molybdeen in de grond zit. Voor de volkstuinen in de omgeving bestaat voorlopig nog geen gevaar, maar het is volgens de gemeente niet zeker, wat de gevolgen op de langere termijn zijn, Burgemeester en wethou ders van Vlissingen zullen binnenkort beslissen, wat met de volkstuintjes moet gebeuren. In de wijk Papegaaienburg wordt nog nader onderzocht, welke koolwater stofverbindingen zich bevinden in een diepere laag van de grond. In de boven ste drie meter is in ieder geval geen verontreiniging aangetroffen. OS X N NU OOK SANITAIR BIJ RAMSBURG TEVENS NOG ENKELE MOOIE BADKAMEROPSTEL LINGEN MET 45 KORTING 40 tot 50 korting!!! START OPRUIMING 13-1-1983. Type: Pailas Luxe hoekopstelling 170x210 met glaskerami- sche kookplaat. Compleet met bak en blad van 8422,- nu BAUKNECHT GRAU/BLEU 2.60 M. ZEER MODERN GRIJS-BLAUW VAN 9600.- nu Bauknecht Bianca top weiss 3.10 m. Compleet met gas elektro vaat wasser. koelkast, afzuigkap, etc. Van 12.869.- nu Bruynzeel rustique wit Witgelakte eiken lamel 1.60x2.00. Kan eventueel uitgebreid worden met hoge kast-koelkast van 7 565,- nu Type Bauknecht diagonaal Luxe afgeronde kunststof, compleet met blad, bak en apparatuur. Van 9975,- nu Bruynzeel prominent luxe linnenstructuur 2.60x1.60. Massief eiken houten blad 13.540,- nu Keuken- en Interieurcentrum Oostperkweg 19 (kl. ind. terr.), Middelburg, tel. 01180-29101 ma. tm vrijdag 09.00-17.30 i zaterdags 09 00-15.00 i donderdagavond 19.00-21.00 i (Bauknecht Heeler

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11