Showband Kloosterzande viert tienjarig bestaan C Profiteer van onze reclame 20 - 50 KORTING WINTERSTOFFEN TRICOT LUXE B.V. 4 Wissel Zeeuws-¥laanderen ZATERDAG RECEPTIE VAN 'KLOORTJE' Zware schade botsing Hulst op onze Gedurende de maand januari ledereen is welkom bij Eedeweg 15, Aardenburg DINSDAG 11 JANUARI 1983 Het minirettenpeloton en de marjoretten van showband 'Kloortje' uit Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Wat eens begon als een groep meisjes, die twee keer per jaar een ingestudeerd dansje uitvoer de voor 'Herwonnen Levenskracht', is nu uitgegroeid tot een volwaardige vereniging met een korps majorettes, een minirettenpeloton en een drum band. De 'Showband Kloortje' bestaat deze maand tien jaar. Liepen de leden tien jaar geleden nog in pakjes van ge bruikte stof en met een majoretten- stokje van hout met een goudverfje, nu volgen de leden en instructrices regel matig cursussen bij het Holland Insti tute of Twirling. National Twirling Baton en de Bredase Bond van de Fe deratie van Katholieke Muziekbon- den. Zaterdag 15 januari is het feest. 'Kloortje' geeft die dag van 19.00 tot 22.00 uur een receptie in het clubge bouw in Kloosterzande. Tien jaar geleden namen Ingrid Assel- man en Etienne de Cock de leiding over van een groep van negen meisjes, die tijdens donateursavonden van Her wonnen Levenskracht wel eens een in gestudeerd dansje deden. Maar Ingrid wilde meer en in overleg met Herwon nen Levenskracht kwamen de meisjes volledig onder de leiding van Ingrid As- selman te staan. In die tijd was nog maar weinig bekend over het majoret- tenwezen. Cursussen waren er nog niet, evenals regeltjes. Al snel bleek een flinke belangstelling voor de optredens van de majoretten te bestaan. Ook was er, veel geld nodig, zeker toen de plannen ontstonden om uniformen te vernieuwen en om een ei gen drumband op te richten. Sinds die tijd houdt Kloortje jaarlijks een rom melmarkt met fancy-fair. Nu is dat een normaal tijdverschijnsel, maar inder tijd was het Iets bijzonders. Het majorettenpeloton deed in 1975 Goedemorgen :g PA-OPA BLAEKE g Hartelijk gefeliciteerd S met uw 70ste verjaar- j? dag Sluis, 11 januan 1983 Kinderen en kleinkinderen FAMILIE BERICHTEN Bedroefd om zijn plotseling heengaan maar dankbaar voor wat hij voor ons is geweest delen wij u mede dat van onze zijde is weggenomen mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader en opa JOZEF ANTONIUS MARIA LECLOU echtgenoot van Johanna Snap op de leeftijd van 57 jaar. Axel: J. Leclou-Snap Temeuzen: A. Verdoom-Leclou J. Verdoom Jan Stefan Axel: G. L. Leclou C. J. Leclou-Scheele Marius Leonard Axel: L. Leclou J. Leclou S. Goedgezelschap T. Leclou 4571 XT Axel, 10 januari 1983 Bachstraat 12 De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrij dag 14 januari a.s. om 14.30 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Zij die de teraardebestelling wensen bij te wonen worden verzocht om 14.15 uur aanwezig te zijn in 'De Halle'. Gelegenheid tot condoleren in 'De Halle' na de teraardebestelling. Liever geen bezoek aan huis Heden nam de Heere zacht en kalm van onze zijde weg na een langdurige maar liefdevolle ver zorging in Verpleeghuis 'Ter Schorre' onze ge liefde vader, groot- en overgrootvader GILLIS OVERDULVE weduwnaar van Adriana Hamelink in de gezegende ouderdom van 80 jaar Roosendaal: J. Overdulve S. J Overdulve-van der Walle Axel: A. Overdulve L. C. Overdulve-Hamelink Klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: de heer A. Overdulve. Olivierstraat 47.4571 AX Axel De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woens dag 12 januari a.s. om 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Vooraf vindt een samenkomst plaats in het To renlokaal van de Nederlands Hervormde Kerk die aanvangt om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in het Torenlokaal na de begrafenis. Door de overweldigende blijken van uw medeleven die we mochten ontvangen na het overlijden van mijn gelief de man en vader JOSEPHUS ALPHONSUS DE ROOY in de vorm van persoonlijke condoléance, bloemen, brie ven en kaarten is het ons onmogelijk ieder persoonlijk te bedanken. Daarom zeggen we u zeer veel dank het heeft ons ge troost en gesterkt. M. de Rooy-van de Bergen en kinderen Januari 1983 TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Temeuzen brengen ter openbare kennis dat, in verband met herbestratingswerkzaamheden de Heer Jan straat te Zaamslag zal worden gesloten voor alle verkeer, behalve voetgangers, in beide richtingen. Deze maatregel geldt met ingang van woensdag 12 januari 1983 tot en met woensdag 9 februari 1983 of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk zal blijken te zijn. Temeuzen, 10 Januari 1983. Burgemeester en wethouders van Temeuzen, C. Ockeloen, burgemeester A. J. van Pagee, secretaris. GEMEENTE OOSTBURG Overlaadstation Waterlandkerkje De burgemeester van Oostburg maakt bekend, dat Transportbedrijf Bron te Waterlandkerkje plannen heeft voor de bouw van een overlaadsta tion voor bedrijfsvuil naast zijn bedrijfsgebouw aan de Stuerboutstraat te Waterlandkerkje. Ter bespreking van deze plannen met de plaatse lijke bevolking, belanghebbenden en belangstel lenden zal een hoorzitting worden gehouden op dinsdag 18 januari 1983 om 19.30 uur in het dorps huis te Waterlandkerkje, P. C. Boutensstraat nr. 19. Meer inlichtingen kunnen worden verkregen ter gemeentesecretarie, sectie R.O., tel. 01170-3003, tst. 218. Oostburg, 6 januari 1983. De burgemeester voornoemd, Mr. C. T. Spijkerboer. gemeente 7 De burgemeester van Temeuzen brengt ter alge mene kennis, dat op woensdag 12 januari 1983 te 19.30 uur in het stadhuis van Temeuzen een open bare vergadering zal worden gehouden van de raadscommissie voor jeugdzaken, welzijnszaken, milieu, recreatie en toerisme. Op donderdag 13 januari 1983, te 19.30 uur zullen opt nbare vergaderingen worden gehouden van de volgende raadscommissies: - openbare werken, volkshuisvesting, ruimtelij ke ordening en verkeer, - gemeentefinancièn, sociale zaken en volksge zondheid; - onderwijs, sport-, cultuur- en personeelszaken. De agenda's en voor zover van toepassing de daar op betrekking hebbende concept-raadsvoorstel len zijn voor de aanvang en tijdens de vergaderin gen voor een ieder ter plaatse verkrijgbaar. Temeuzen, 11 januari 1983. De burgemeester voornoemd. C Ockeloen, voor het eerst mee aan een officieel bondsconcours en de drumband wachtte tot 1977 om naar een concours te gaan. Sindsdien hebben de beide groepen al vele prijzen weggesleept. Kloortje beschouwt vooral 1981 als een topjaar, waarin vele eerste prijzen in de wacht werden gesleept. Ook de 'miss' van Kloortje verwierf een onder scheiding; zij kreeg de miss-majoret- tenprijs. Smds 1979 heeft Kloortje ook een mini rettenpeloton, een groep jonge majoret ten met een leeftijd tussen de zeven en elf jaar. Dit peloton staat onder leiding van Annelies Maas. De drumband staat onder leiding van Frans Kayser uit Zaamslag en Ingrid de Cock-Asselman heeft nog altijd de leiding over de majo retten van Kloortje. Op 26 en 27 maart is er een jubileum rommelmarkt en een fancy-fair, want die wordt voor de tiende keer gehou den. Op 29 mei wordt - aldus Kloortje - de kroon op de festiviteiten gezet met een majoretten- en drumbandfestival op het Marijkeplein op Kloosterzande. Daarvoor zijn vele korpsen uit Zeeuwsch-Vlaanderen, maar ook van daarbuiten uitgenodigd. Om te komen tot de oprichting van een eigen groep vpndelzwaaiers, zullen - ter stimulering - één of twee vendelzwaaierskorpsen worden uitgenodigd voor het festival. De plannen om een dergelijke groep op te richten zijn niet nieuw. Vorig jaar slaagde een werfactie hiervoor niet en het bestuur besloot de wens nog maar een jaartje te laten rusten. Het komen de jaar wordt ook bekeken of het club gebouw flink uitgebreid zal kunnen worden. Soos homofielen TERNEUZEN - Vrijdag 14 januari is er weer een soosavond voor homofielen in het gebouw van de NVSH aan de Schoolweg in Temeuzen. De avond be gint om 21.00 uur. La bouteille K. Kerkstr. 18, Temeuzen NU OOK LUNCH Bijv. soepen v.a. 3,- steaksv.a./ 15,- visger.v.a./ 12,- na-ger. v.a. 3,- maandag gesloten MENU VOOR 2, 70,- all in Filatelieloket postkantoor Hulst langer geopend HULST - De PTT in Hulst gaat het fila telieloket - het speciale loket voor postzegelverzamelaars - vaker open stellen dan tot nu toe is gebeurd. Naast elke tweede dinsdag van de maand zal het loket voortaan ook open zijn op el ke vierde dinsdag van de maand van 16.00 tot 17.00 uur. De nieuwe regeling, die nodig is wegens de groeiende belangstelling, gaat deze maand in. Naast het normaal assorti ment van postzegels, postzegelboekjes en mapjes is nu ook de jaarcollectie '82 verkrijgbaar. Elke tweede dinsdag van de maand is het loket eveneens van 16.00 tot 17,00 uur geopend. Commissie spreekt met dorpsraad in IJzendijke over knelpunten verkeer UZEN'DIJKE - De dorpsraad van ij- zendijke heeft de verkeerscommissie van de gemeente Oostburg uitgeno digd voor een gesprek, begin februari. De precieze datum van het gesprek moet nog worden vastgesteld. De dorpsraad wil met de commissie van gedachten wisselen over een aantal ge vaarlijke punten in IJzendijke. Het zijn: de verkeersdrempels in de Kleine Jonkvrouw- en de Schutters- straat, het kruispunt Walstraaf Hoofd straat, een onoverzichtelijke bocht in de Waterpoortstraat, het kruispunt Kleine Jonkvrouwstraat/Oranjestraat, de T-kruising Verlengde Molenstraat/ Koninginnestraat en de brandgang tus sen de Koninginnestraat en de Verleng de Molenstraat. In het verleden heeft de verkeerscom missie zich - op verzoek van de dorps raad - al over enkele knelpunten gebo gen. De IJzendijkse dorpsraad wil op de kwesties terugkomen omdat men de beantwoording van de verkeerscom missie te summier vindt. Turry Ter- mond, secretaris van de dorpsraad: „wij willen van de verkeerscommissie wel eens horen wat nu precies de verkeers technische bezwaren zijn van de door ons aangedragen alternatieven". Er is een dia-serie gemaakt van de verkeers knelpunten. die tijdens de bijeenkomst met de verkeerscommissie zal worden vertoond. Ook worden door de dorps raad situatie-schetsen gemaakt. De bij eenkomst wordt gehouden in het IJzen- dfjkse jeugdgebouw en is openbaar. Bewoners die nog andere knelpunten weten worden verzocht deze zo spoedig mogelijk door te geven aan de dorps raad. Sasse meelfabriek: juist nu goede kwaliteit leveren SAS VAN GENT - Directeur F. V. b. Verschaffel van de meelfabriek Wal- senmolen in Sas van Gent vindt dat de Nederlandse meelindustrie eersteklas produkten moet blijven leveren. „In een tijd waar de consument minder tc besteden heeft en zich meer gaat richten naar kwalitatief goed en gezond basisvoedsel, in casu brood, is het van belang dat hij hier een goed stuk brood krijgt en dat kan alleen met eersteklas grondstoffen. Zoals onze Nederlandse bakkers geconfronteerd worden met kwalitatief afwijkend importbrood en onderlinge strijd van de grootwinkelbe drijven, zullen wij, met onze klanten het hoofd koel moeten houden en produk ten leveren van een uitstekende kwali teit voor een redelijke prijs. Samen met de Nederlandse bakkers, hun organisa ties en de Nederlandse Bakkerij Stich ting zullen wij blijven streven naar handhaving en respectering van de mi nimumprijs". zei hij zaterdag op de nieuwjaarsbijeenkomst voor het perso neel in De Vlaanderen. Volgens Verschaffel is de omzetontwik keling in Nederland tegengevallen door scherpe prijsconcurrentie van zowel de binnenlandse als de buitenlandse markt. „Als onafhankelijke Nederland se meelfabriek menen wij echter het be lang van de bakkerij te dienen door niet eenzijdig een goedkope en dus minder waardige bloem te propageren", aldus de directeur van Walsenmolen. Zijn voorganger drs H. J. P. Verschaffel besloot om zich met ingang van 3 de cember jongstleden, de datum waarop hij zeventig jaar werd, terug te trekken uit de directie van de vennootschap. Hij blijft adviseur. Burgerlijke stand SLUIS Geboren: Mireille A. H. dv E. M J. Smallegange en B. C. E de Jonge; Kir- sten E. G. M. dv T. W. A. Wemaer en C. R. M. Buijsse. Ondertrouwd: R. Daansen. 24 jr. en E. A. Th. van den Bunder, 23 jr Getrouwd: J. P. I. de Jonge en Y. M. M. Kroes, A W de Hulster en E P. Barend- se; P. L. M. van Pamelen en M. Kuzee. Overleden: E. J. Delannoie, 87 jr. wv M. D. van den BroeckeM C vanHoute, 87 jr wv J. M. Beun. G. E. Bouchier, 85 jr. wv D. J. Banden Berghe; C. E. Vande- walle, 81 jr. wv M. M. Neyt; A. Beumer, 7 mnd. zv G. P. M. Beumer en E. P. H. Manders. 'Jeruzalem-avond' van Genootschap Nederland-Israël AXEL - De afdeling Zeeuwsch-Vlaan deren van het Genootschap Neder land-Israël houdt donderdag 20 janua ri een avond over Jeruzalem. Twee le den, het echtpaar Van den Berg, neemt bezoekers aan de hand van dia's mee op een tocht door deze stad. De bijeen komst begint om 20.00 uur en is in 'De Halle* in Axel. Dinsdag 1 maart viert de afdeling met een feestelijke bijeenkomst het 35-jarig bestaan van de staat Israel. Spreker is drs. C. B. Ariëns, de laatste Nederland se ambassadeur in Israél met als stand plaats Jeruzalem. Sopja Bemd't zingt Israëlische volksliedjes Heemkundige Kring: ophaalbruggetje in Sas van Gent kan de helft goedkoper SAS VAN GENT - De Heemkundige Kring Sas van Gent heeft een nieuwe financiële berekening gemaakt van de aanleg van het ophaalbruggetje over het kanaal in Sas van Gent. Deze nieu we berekening die de helft goedkoper uitkomt dan de gemeentelijke bereke ning, wordt besproken op de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Heemkundige Kring in cultureel cen trum 'De Speye'. Het is jarenlang een wens van de Sasse Heemkundige Kring om over de weste lijke kanaalarm ter hoogte van hotel 'De la Bourse' een ophaalbruggetje te leggen. Berekeningen van de afdeling gemeentewerken van Sas van Gent kwamen echter uit op een aanlegbe- drag van ruim 130.000 gulden, geld dat de gemeente niet beschikbaar heeft. De Heemkundige Kring komt nu echter uit op een bedrag van 65.000 gulden waar bij het tevens tot financiële toezeggin gen van stadsfraaiing en diverse bedrij ven is gekomen. Naast dit punt komen nog aan de orde: verantwoording voor het gevoerde beleid in 1982: het finan cieel overzicht en een verslag van de werkgroep Behoud Canisvliet. Tevens wordt een uiteenzetting gegeven over* de inrichting van de maquette-kamer in 'De Speye'. Nu de voormalige jeugd bibliotheek op de bovenverdieping van 'De Speye' is gevestigd is de beneden ruimte ingericht om de maquette van de vesting Sas van Gent tentoon te stel len. De vergadering begint om 20.00 uur. Diefstal van boormachines TERNEUZEN - Bij een diefstal in het constructiebedrijf Troost Mehacon op het terrein van Dow Chemical in Ter- neuzen verdwenen dit weekeinde twee boormachines ter waarde van 550,-. 'Groene pater' houdt lezing in Aardenburg AARDENBURG - Pater Luc Verstey- len uit Antwerpen, in België beter be kend als de 'groene pater', houdt mor gen, woensdag een lezing voor de oecu menische gesprekskring Aardenburg- Eeklo. Pater Versteylen behoort tot de beweging AGALEV (Anders Gaan Le ven). Hij heeft al verschillende publi caties op zijn naam staan. De titel van de lezing is 'Positief leven met elkaar en met de natuur'. Na de inleiding zal een forum vragen van het publiek beantwoorden. De oecumenische gesprekskring Ne- derland-Belgié, die de lezing organi seert, bestaat al ruim twaalfeneenhalf jaar. Met deze avond wil de gespreks kring wat meer naar buiten treden. De lezing met discussie begint om 19.45 uur in de ontmoetingsruimte aan de SassensLraat 3 in Aardenburg. B en w Axel willen uitbreiding van zenderpakket antennesysteem AXEL - De Axelaars, die zijn aangeslo ten op het centraal antennesysteeo Oost-West van de gemeente Axel, kun nen binnen afzienbare tijd de Belgi- sche Franstalige televisiezender RTB] ontvangen, als tenminste de Axelst raad ermee akkoord gaat. Hoewel niet algemeen is er de afgelopen tijd toch vraag naar opnemen van de zender in het pakket geweest. De ex ploitant - de gemeente - is bovendien verplicht om deze zender door te geven, omdat deze ook met een privë-antenne goed is te ontvangen. Het uitbreiden met RTB I van de installatie gaat ruim zevenduizend gulden kosten. Een verhoging van het abonnements geld zal dit met met zich meebrengen. Wethouder H. R. A. de Mul van openba re werken noemde de uitbreiding een extra service van de gemeente. De uit. breiding geldt voor de abonnee's. die zijn aangesloten op de installaties in de Polenstraat en de Pironstraat. Het gaat hier om 550 aansluitingen. Het net Noordpolder (110 aansluitingen) levert al de zender RTB I. Het voorstel om tot de uitbreiding over te gaan komt mor gen, woensdag, in de commissie open bare werken. De vergadering, die wordt gehouden In de raadszaal van het stad huis, begint om 19.00 uur. Woensdag vergaderen ook de commis sies onderwijszaken, welzijn, financiën en ruimtelijke ordening. De commissie onderwijszaken begint om 19.00 uur in de b en w-kamer, de welzijnscommissie om 20.00 uur m de raadszaal, de com missie financiën om 20.00 in de b en w- kamer en de commissie ruimtelijke or dening vergadert vanaf 20.00 uur in de 'kelder'. Inbreker betrapt TERNEUZEN - De Temeuzenaar M. L B. betrapte maandagmiddag de 28-jari- ge R. L. R. bij een inbraak in zijn woning aan de Donze Visserstraat in de Temeu- zense binnenstad. De man is in afwach ting van nader onderzoek (hij komt nog een aantal keren voor in het opspo ringsregister) opgesloten in het politie bureau. Zware schade bij aanrijding in IJzendijke IJZENDIJKE - De personenauto vin A. M. de R. uit Middelburg is bij een aanrijding maandagmorgen om tien uur op de Middenweg te IJzendijke zwaar beschadigd. De R. haalde op de Middenweg een vrachtauto een dieplader in die be stuurd werd door J. L. P. uit Hoek. Tij dens die inhaalmanoeuvre naderde uit tegenovergestelde richting een perso nenauto waardoor De R. moest uitwij ken. Hij botste tegen de dieplader. Van de vrachtauto zijn scharnieren van de breedteplanken beschadigd. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. HULST - Bij een botsing op de krui sing van de Clingeweg/Grote Kreek- weg en de Van de Maelstedeweg in Hulst zijn maandagmiddag omstreeks twaalf uur twee auto's zwaar bescha digd. Het ongeluk gebeurde doordat V. M. uit het Belgische Temse, die over de Clin- geweg reed en de kruising in de richting van Hulst wilde oversteken, geen voor rang verleende aan een auto, bestuurd door M. L. uit Hulst, die over de Grote Kreekweg ultde richting Sint-Jansteen kwam. ZLM-vergadering ZAAMSLAG - Secretaris R. Hoiting van de Zuidelijke Landbouwmaat- schappij spreekt donderdag 20 januari op een vergadering van de ZLM-afde- ling over 'landbouwactualiteiten'. De bijeenkomst begint om 14 uur in 'Het Wapen van Zeeland'. v.a. 13 jan. Lezing Hulster vogelwacht HULST - Joop Reijnders houdt don derdag 13 januari een lezing voor de vo gelwacht de Steltkluut in café De Ster aan de Overdamstraat in Hulst. De le zing. die over planten en insecten gaat en al wat de natuur vlak bij huis te bie den heeft, wordt geïllustreerd met dia's De bijeenkomst begint om 20.00 uur en is ook toegankelijk voor niet-leden van de vogelwacht 'De Steltkluut'. Nieuwe cursussen SKA Vlissingen VLISSINGEN - Het project binnenstad van de SKA in Vlissingen houdt woens dagavond 19 januari een open avond voor de presentatie van verschillende cursussen. Deze open avond wordt ge houden in de openbare lagere Frans Naereboutschool en begint om 20.00 uur. Er wordt dan een openbare les te kenen en schilderen gegeven en men kan informatie krijgen over de cursus sen Engels voor beginners en voor gevorderden. Naast het schilderen en tekenen zijn er verder de volgende op de creativiteit gerichte cursussen: stof- druktechnieken, sieraden maken en emailleren, gipsfiguren en reliefs ma ken, het werken met Libo-steen en beeldhouwen en tenslotte aquarelle ren. Naast dit cursusaanbod is er tij dens de open avond ook informatie te knjgen over de werkgroep 'Schoolplei nen'. Tear Fund Walcheren in Middelburg bijeen MIDDELBURG - De Tear Fund werk groep Walcheren heeft vanavond (dins dag) een bijeenkomst in de kleuter school aan de Buitenhovelaan 1 in Mid delburg. Dokter Jan van Burg spreekt over zijn medisch werk onder de duizen den Cambodjaanse vluchtelingen in Thailand De avond begint om 20 00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 18