Patrick Dewitte: nog niet met neus in voetbalzaken BV Souburg kan degradatie bijna niet meer ontlopen Eric Gerets: gouden schoen ROB DE VOS (EMM): STILLE HOOP BLUFT OPNIEUW MISSTAP HULSTER AMBACHT PZC/sport OOSTKAPELLE-SPITS NOG ZES WEKEN UITGESCHAKELD Bruisende tijd Erhard Keiler Raas vierde in Bremen EK-limiet Rob Druppers In indoortenniscompetitie ZK tafeltennis Liep jukbeenbreuk op tegen Snelwiek Nieuwe ploeg Jos Schipper DINSDAG 11 JANUARI 1983 11 VOLENDAM - Cor van der Hart, de trainer van eerste divisieclub FC Den Haag, wordt bij Volcndam de opvolger van de naar FC Twente vertrekkende Fritz Korbach. Van der Hart tekende maandagavond een tweejarig contract bij de Volendamse eerste divisieclub. Voor Van der Hart gaf het financile aspect de doorsl ag om van club te veranderen. „Den Haag zit in een moeilijk parket en erg veel speelruimte op financieel gebied is er niet", aldus Van der Hart. die anderhalf seizoen geleden Martin van Vianen opvolgde Pieter den Duik, de voorzitter van FC Den Haag. is furieus over het vertrek van de Haagse oefenmeester aan het eind van dit seizoen. „Het is een beslissing die Van der Hart zelf moet nemen, maar het moment waarop hij die neemt acht ik op zijn zachtst gezegd ongelukkig FC Den Haag moet dit seizoen nog een keer tegen Volendam. Volendam mét promoveren. Dat is in het voordeel van Van der Hart volgend jaar, dus mag je hier gerust het woord competitievervalsing aanvoeren", aldus Den Duik. De voorzitter van FC Den Haag verwacht dat de relatie tussen de spelersgroep en de huidige oefenmeester er ook niet op vooruit zal gaan. „Van der Hart had zoveel respect bij deze jonge groep spelers afgedwongen, dat zij voor hem door het vuur wilden gaan. Ik ben bang dat dat nu wel over is, terwijl ook zijn geloofwaardigheid tegenover het Haagse voetbalpubiek nu wel verdwenen is". Den Duik maakt er geen geheim dat FC Den Haag Van der Hart heeft trachten te weerhouden om op te stappen. „Zaterdag hebben wij nog een gesprek met Van der Hart gehad, maar hij wilde zijn zm toch doorzetten. Hij wilde gewoon weg uit Den Haag. ook al omdat Volendam zijn financile verlangens beter kan honoreren. Het is een gebruik dat trainers op een gegeven moment van club veranderen, maar het Ui kt erop dat dit steeds vroeger in het seizoen gaat gebeuren En dan mag je zeggen dat dat een bijzonder slecht moment is waarop trainers die keuze bepalen". VLISSINGEN-Het duurt nog minstens zes weken voordat Oostkapelle weer over Patrick Dewitte kan beschikken. Eind vorig jaar, in de uitwedstrijd tegen WHS, liep de aanvaller van Oostkapelle een gebroken neus op tijdens een ongelukkig duel. Het leek aanvankelijk niet zo ernstig, maar vorige week moest Dewitte toch een operatie ondergaan. Hij ligt sindsdien in het Bethesda- ziekenhuis iiv Vlissingen en moet daar nog tot eind van deze week blijven. „Daarna duurt het nog een week of zes", heeft hij te horen gekregen, „ik mag wel al vrij snel gaan trainen, maar nog geen wedstrijd spelen". Net als vorig jaar moet de 27-jarige spits van de Walcherse zaterdagclub daar door een belangrijk deel van de compe titie missen. Hij raakte in zijn eerste sei zoen bij Oostkapelle geblesseerd aan de achillespees en was toen voor drie maanden uitgeschakeld. De gebroken neus kost Patrick Dewitte vermoede lijk een wedstrijd of vier. „Ik hoop nu maar dat het gaat sneeuwen en vrie zen", zei hij, een paar dagen na de ope- zet vallend wilde inkoppen", vertelt De witte. .Er kwam ook een verdediger in gelopen en ik ben op zijn schoen terecht gekomen. Na de wedstrijd zijn we eerst naar Stavenisse naar een huisarts ge gaan en toen naar een ziekenhuis in Bergen op Zoom. Daar hebben ze me naar Vlissingen gestuurd, omdat ze het te druk hadden met een zwaar onge val". ratie. „Dat er een hele reeks wedstrij- De breuk, in de wedstrijd tegen WHS op den niet door kunnen gaan. Dan moet 16 oktober, werd nog dezelfde dag her ik er gelukkig niet teveel missen". steld. „Het gebeurde toen ik een voor- Opereren MUNCHEN - Erhard Keiler, de Olympische kampioen op de 500 meter in Grenoble en Sapporo heeft zxjn weddenschap gewonnen. Op de ijsbaan van Davos legde de 38-jarige tandarts de sprint af in 39.10 seconden en verdien de daarmee de 5000 mark aan champagne, die een collega-tandarts had uitgeloofd. Deze stelde de prijs beschikbaar als Keiler deze winter op zijn specialiteit nog één keer binnen de 39,5 seconden zou komen. De oud-kam pioen ging in training - twee uur in de week - en plaatste zich met zijn tijd van 39.10 tevens bovenaan de Westduitse seizoenranglijst. Stefan Panzer was daarop tot dusverre de snelste met 39.12 seconden. Keller is sinds 1972 houder van het Westduitse record met 38.0 seconden. Patrick Dewitte...twee dagen afgezien... BREMEN - Rcné Pijnen en zijn West duitse partner Gregor Braun hebben zich aan de kop genesteld van de zes daagse van Bremen. Het koppel won in de nacht van zondag op maandag de demy-wedstrijd over 20 minuten en was ook succesvol bij de 1000 meter ploegentijdrit in een tijd van I minuut 3.8 seconden. De stand na de vierde nacht: 1 Gregor Braun» Rene Pijnen (WDl/Ned) 267 pnt. 2 Horst SchuetóRoman Hermann (WDl/Lie) 261 pnt. 3 Patrick Sercu/Albert Fritz (Bel/WDl) 186 pnt. 4 Jan Raas/Gert Frank (Ned/Den) 104 pnt. 5 Danny Clark/Don Allan (Aus) 47 pnt; op twee ronden: 6 Hans Hindelang/Josep Kristen (WD1) 121; op drie ronden 7 Guenter Schumacher/Henry Rinklin (WD1) 135 pnt; 8 Hans Neymayer/Wilfried Peffgen (WD1) 86 pnt. DORTMUND - De Utrechtse Hellas-at leet Rob Druppers heeft zich als eerste Nederlandse atleet verzekerd van uit zending naar de Europese indoorkam pioenschappen, die op 5 en 6 maart in Boedapest worden gehouden. Tijdens een wedstrijd in Dortmund won Drup pers van kop af de 800 meter in 1.48,1, waarmee hij 0,9 sec. onder de limiet bleef. Arno Kormeling werd tweede in L50.5 en de jonge Arjen Visserman der- - de in 1.50,9. Judotitel voor Marion van Dorssen GOIRLE - Marion van Dorssen uit Sas van Gent is tijdens de Zuidnederland se judokampioenschappen voor dames als eerste geëindigd in de categorie ju nioren tot 65 kilo. Vorig jaar al werd Marion van Dorssen, die traint in de sportschool van Staf de Moor, Neder lands kampioen in de klasse tot 60 kilo. Maddy van de Brande uitClinge eindig de als tweede in de categorie junioren tot 48 kilo, terwijl Petra Wijermans uit Vlissingen tweede werd in de klasse ju nioren tot 56 kilo. De drie Zeeuwse prijs winnaars mogen zaterdag 22 Januari in Zevenbergen deelnemen aan de Neder landse kampioenschappen VLISSINGEN - De districts-indoortenniscompetitie, zondag na een onderbre king rond de jaarwisseling weer hervat, had spelers en publick ditmaal slechts een beperkt programma te bieden. De interland Nederland - België in Vlissingen en het Jarino-jeugdcircuit te Kapelle noopten namelijk tot het verschuiven naar een latere datum van vier geplande ontmoetingen. In poule 2 - afdeling mixed-teams maakte Hulster Ambacht I. een nieuwe misstap. Na de nederlaag in november tegen DOS I, moest de équipe uit de Reinaertstad nu verlies incasseren te gen Animo I, dat daardoor samen met de Vlissingse leiders het gunstigst in de race om de titel is komen te liggen. Tim van Dijk. Mark Albers, Martine Nijsten en Annemarie Dobbeleir legden via ze ges in hun singles een 8-0 voorsprong vast, waarna dankzij positieve resulta ten in de beide dubbels, de einduitslag voor Hulster Ambacht een draaglijker aanzien kreeg: 8-4. De derde selectie van Hulster Am bacht, ranglijstaanvoerder in poule 3, bracht het er beter af. In Temeuzen werd Drive dat nog steeds op de eerste wacht, duidelijk teruggewezen; 10-2. Souburg 2 gaf evenmin een krimp en bleef de Zeeuws-Vlamingen op de voet volgen door Hontenisse 2 met volledig lege handen achter te laten; 12-0. In poule A van de herenafdeling raakte het niet spelende DOS 1 (voorlopig?) een lastige concurrent kwijt. Het tot dusver nog ongeslagen Sluis struikelde in de Braakman over de hoofdmacht van Hulster Ambacht, nummer vier in de rangschikking. Benny de Boy en Ro land Renique bij de bezoekers en Pierre Lampaert voor Sluis sloten hun enkel spel met gunstige uitslagen af, terwijl Ronnie van Remortel en Teun van Heelsbergen onbeslist finishten. Een puntenverdeling in de dubbels was ver volgens voor Hulster Ambacht vol doende om zegevierend uit de strijd te kunnen komen: 7-5. De Schelde begint zich overigens ook nadrukkelijk in het gevecht om het kampioenschap te mengen. Ardy Bruikman, Jan van der Meulen, Rob en Frank Viergever kenden namelijk in dividueel zowel als in combinatie geen pardon met MLTC 1, 12-0, en nestelde zich op een gedeelde tweede plaats. De hoofdstedelijke selectie daarentegen en Souburg dat dit weekeinde niet in actie kwam, lijken te moeten gaan uit maken wie er voor degradatie in aam- erking komt. De reserves van DOS lieten in poule B MLTC 2 voor het eerst met een neder laag kennis maken, 8-4, en Domburg 1 dat evenals De Stoof 1 tot nu toe slechts tegen negatieve uitslagen was opgelo pen. troefde de debutant uit Koudeker- ke op alle fronten af: 12-0. 's Avonds werd Patrick Dewitte in Be- thesda geholpen. De neus werd recht gezet en het zag er naar uit dat hij een week later weer kon spelen. „Ik merkte in de weken daarna dat die neus ver stopt bleef. Ik kon moeilijk lucht krij gen. omdat er schijnbaar nog iets niet goed zat. Ze hebben later beslist om toch maar te opereren". De operatie op zich is voor Patrick De witte een fikse tegenvaller geweest. Voor de in- en uitwendige correctie moest de neus opnieuw worden gebro ken „Toen hebben ze het tussenschot rechtgezet. Dat bleek achteraf ontzet tend pijnlijk. Ik heb twee dagen veel ai moeten zien, met een gezicht dat hele maal blauw en opgezwollen was". De vroegere aanvalsspits van Vlissin gen was tot voor de winterstop bezig aan een uitstekend seizoen bij Oostka pelle. Vorig jaar had hij onder meer tien keer gescoord en daarmee had hij zijn aandeel in het kampioenschap op geëist. „Ik vond voor mezelf dat het nu nog beter ging. Met heel Oostkapelle trouwens, want het seizoen kan eigen lijk niet meer kapot. De opzet was dat we ons in elk geval zouden handhaven, maar we staan dichter bij de top dan bij de onderste ploegen". Aan het begin van de competitie moest Oostkapelle zelfs nog te veel improvi seren met verdedigers. Zo was Jos Staps lange tijd uitgeschakeld en voor al hij was moeilijk te vervangen. Dat geldt wellicht ook voor Patrick Dewit te in de komende weken. Hij vormde met Gerard Schipper de inmiddels ook in de tweede klas gevreesde voorlinie. „Maar ik gok er een beetje op dat ik tegen Arnemuiden terug hen", heeft Dewitte al uitgerekend. VAL D'ISERE - De Zwitserse skiër Conradin Cathomen heeft maandag bij de tweede afdaling binnen evenzove- le dagen bewezen tot de beste afdalers te behoren in het nog prille seizoen 1982/83. De jonge Zwitser won op de snelle piste van Val d' Isere zijn tweede afdaling en bracht het pisterecord op 1.59,20 over 3410 meter, het geen een gemiddelde snelheid van 103 kilometer per uur betekent. Cathomen werd gevolgd door de Canadees Ken Read (twee) en de Italiaan Danilo Sbardellotto (derde). De Zwitser bezet door zijn zege nu de gedeelde eerste plaats in de stand om de wereldbeker met zijn landgenoot Peter Muller. De winnaar van zondag, de Oostenrijker Erwin Resch eindigde deze keer als zestiende. De Nederlander Hans van der Veldt eindigde als 73 in 2.08.39 (gemiddeld 95 km per uur). Ronald Molema fi nishte op de 75e plaats in 2.10.43. De uitslag is: 1 Conradin Cathomen (Zwi) 1.59,20, 2 Ken Read (Can) 1 59,32. 3 Danilo Sbardellotto (Itai 1.59.66. 4 Peter Muller (Zwl) 1 59,73,5 Franz Klammer (Oos) 1.59.75. 6 Urs Raber (Zwi). De stand ln de wereldbeker is: 1 Cathomen en Muller 92 punten. 3 Weirather (Oos) 84,4 Zurbriggen (Zwl) 78,5 Klammer 75,6 Heln- zer (Zwl). VLISSINGEN - De herenteams van Volharding. BV Souburg en BV Hulst blijven in het landelijk basketbal in de onderste regionen hangen. Het afgelo pen weekeinde verloren de drie Zeeuwse vertegenwoordigers hun par tij. Voor BV Souburg lijkt het doek in de rayon hoofdklas na de nederlaag te gen Condor definitief gevallen. Het da mesteam van DynamoTO kwam het af gelopen weekeinde niet in actie, maar speelt zaterdag de belangrijke thuis wedstrijd tegen Elmex. BV Souburg-Condor Condor was voor BV Souburg een van de laatste strohalmen die gepakt moest worden om toch nog iets te maken van dit verloren seizoen. Ondanks een uit stekende voorbereiding slaagde de ploeg van trainer-coach Johan Rijn berg er niet in de thuiswedstrijd in winst om te zetten. Condor won: 56-64. „Ik zie ei nu niet veel heil meer in", ver klaarde Johan Rijnberg. „We zouden eens van die hatelijke nul af moeten. MIDDELBURG - De heren C. Kroon en E. Veldman van de tafeltennisvereni ging TTVO uit Oudelande hebben hel afgelopen weekeinde de Zeeuwse titel in het dubbelspel (afdeling H) behaald. TTijdens de Zeeuwse titelstrijd in Mid delburg eindigde het duo H. Koper/H. Ketting (Scaldma) als tweede. In de PZC van maandag werd abusievelijk gemeld dat het tweetal van Scaldina Zeeuws kampioen was geworden. In de categorie aspiranten C werd Frank Fa- ber van Marathon de nieuwe titelhou der gevolgd door Jan Jaap Jilleba van Westerzicht. BELGISCHE LOTTO VLISSINGEN - De winnende getallen ln de Belgische lotto van het algelopen weekeinde zjjn. 15-18-19-21-25-32 Reservegetal 29 Dit is allemaal wel erg deprimerend". Souburg blonk in eigen huis voorname lijk uit door schotloosheid. „Terwijl we ze er op de training toch uit alle hoeken inschieten", stelde Rijnberg. De Wal cherse ploeg mist Kees Minderhout nog altijd behoorlijk. Minderhout zou er normaal gesproken allang weer bij moeten zijn, maar een onwillige knie verhinderd nog steeds zijn rentree. Bij rust stond de thuisploeg al fors achter: 28-46. Halverwege de tweede helft be droeg de marge nog slechts tien punten, maar toen Souburg daarna enkele sim pele lay-ups miste was de wedstrijd be keken. Eindstand 56-64. Thijs Minder hout maakte 17 punten voor Souburg. Bladel-Volharding BRUSSEL - Eric Gerets van Standard Luik is door de Belgische sportjourna listen uitgeroepen tot voetballer van het jaar. De rechtsachter van het Belgi sche elftal kreeg 452 punten, ruim twee keer zo veel als nummer twee, zijn col lega international Ludo Coeck van An- derlecht (208). De verkiezing gebeurde in twee stem mingen. een over het vorige seizoen (81/ 82) en een per 31 december 1982. Beide keren was Gerets duidelijk eerste. Het klassement in de top van de stnjd om de gouden schoen is; 1 Eric Gerets (Standard) 452 pnt. 2 Ludo Coeck (Aij- derlecht) 208 pnt; 3 Juan Lozano (An- derlecht) 175 pnt; 4 Frank Vercauteren (Anderlecht) 114 pnt; 5 Jan Ceulemans (Club Brugge) 64 pnt. 6 Alex Czemia- tinsky (Anderlecht) 54 pnt. Breitner Paul Breitner. de aanvoerder van Bayem München, heeft maandag avond voor de Westduitse televisie verklaard dat hij aan het einde van het lopende seizoen zijn loopbaan als voet baller afsluit. De 31-jarige Breitner vindt het na dertien jaar als prof te hebben gespeeld, voldoende. MIDDELBURG - De linkerwang van Rob de Vos vertoont veel gelij kenis met een in avondrood gehulde zon. De Middelburgs" handballer liep zondag een jukbeenbreuk op tij dens het duel met Snelwiek. Een dramatisch moment in een dramati sche wedstrijd. EMM dat toch bezig is aan een sterk seizoen speelde ge lijk en kan nu praktisch alle illusies op de titel in de tweede divisie laten varen. „De stille hoop blijft", zegt Rob de Vos, „maar Tachos heeft nu alle troeven in handen". EMM kan alleen maar wachten op een misstap van de ploeg uit Waalwijk. „We moe ten rekenen op anderen, maar wie", vraagt De Vos zich dan ook vertwij feld af. VUf minuten voor de rust van het duel Snelwiek-EMM dook Rob de Vos onvervaart de cirkel van Snel wiek in om te trachten een terug kaatsende bal alsnog in een doelpunt om te zetten. Een actie, die typerend is voor de Middelburgse cirkelspeler. „Ik wilde die bal erin slaan, maar ik botste met de keeper (Ron Lubeek, red.) en ik had gelijk door dat het wel hard aankwam". Aanvankelijk leek er nog geen vuiltje aan de lucht voor de 29-jarige sportleraar. Hij moest weliswaar uitvallen, maar De Vos bleef op de been. „Ik ging op een ge geven moment douchen en toen ik daarna mijn neus snoot kwam er al leen maar bloed uit". Foto's in het Dijkzlgtziekenhuis in Rotterdam toonden aan dat de EMM-speler toch behoorlijk geha vend was. „Ze wilden me geluk opne men, maar ik wilde liever terug naar Middelburg". Het werd uiteindelijk Vlissingen („ik kwam Patrick Dewit te nog tegen") waar zijn gebroken Jukbeen zondagavond nog gezet werd. Gistermiddag keerde De Vos al weer terug naar huis. Een pechsei- zoen voor de EMM-speler. die door rugklachten en gnep al eerder wat wedstrijden miste Karakter „Ik hoop", zegt hij. „dat ik er over een week of drie weer bij ben. Deze week moet ik in ieder geval nog rust houden". Voor EMM breken nu toch moeilijke tijden aan. Voopal nu de titel in de tweede divisie ongrijp baar lijkt. „Ik denk dat we toch wel goed gemotiveerd blijven spelen", meent De Vos. Maar zo gek veel ka rakter heeft EMM dit seizoen toch nog niet getoond. „Dat was ook niet nodig. Daarvoor hebben we te veel klasse in huis. Wc hebben trouwens in de thuiswedstrijd tegen GHV een achterstand goed moeten maken en nu tegen Snelwiek kwamen we in de taaiste vijf minuten toch ook nog op gelijke hoogte". Rob de Vos speelt met een onderbre king van een jaar. dertien seizoenen bu EMM „Dat ene jaar speelde ik bij Snelwiek en voor de wedstnjd van afgelopen zondag kreeg ik ook din gen te horen als „Je gaat straks door de grond". Maar dat was als grapje bedoeld. Die jongens gingen gewoon fel tekeer en dan draait het bij ons toch wat stroever. Die keeper kon er verder ook niets aan doen dat ik die blessure opliep. Hij heeft me later thuis nog gebeld trouwens" On danks die positieve geluiden reali seert De Vos zich toch dat EMM ..een duur punt" verspeelde tegen Snel wiek. „We staan nu eigenlijk machte loos Dat is voor de club toch wel triest, want ons eerste team neemt in Zeeland toch een specifieke plaats Rob de Vos: ..Tachos heeft nu alle troeven in handen". Het optreden van Volharding in de rayon hoofdklas valt tot nu toe erg te gen. De ploeg vergaarde nog maar zes punten en heeft het vooral de laatste weken erg moeilijk. Tegen Bladel speelde de ploeg haar slechtste wed strijd van dit seizoen: 81-47. „We hebben wat uitwedstrijden achter elkaar verloren", zei speler-trainer Hans Hoogeboom „en dan geloof je er niet echt meer in. Met die instelling speelden we ook tegen Bladel Het zelf vertrouwen ontbrak volledig". Bü rust leide Bladel al ruim: 47-22 en ook in de tweede helft kon Volharding (zonder Peter de Visi geen potten breken. „We missen een constante speler als Harm Boerma", oordeelde Hans Hoogeboom. Eindstand: 81-47. Zaterdag komt Vol harding bij elkaar voor een extra condi tietraining. „En we willen nu toch ook proberen de jeugd wat enthousiaster te maken om wat meer supporters achter ons te hebben". Jumping Crabs-BV Huist BV Hulst speelde tegen Jumping Crabs een zwakke partij. Dat resulteerde na een erg slechte eerste helft en een rede lijke tweede helft in een 81-58-neder- laag. Hulst heeft het moeilijk wanneer spelers als Karei Doolaege en Ton de Booy niet goed op schot zijn. „Boven dien zijn we niet gewend aan die plas tic borden. In Hulst spelen we altijd op houten borden", voerde Jan den Ha mer nog als excuus aan. Bij rust stond Hulst met dat in de eerste helft zóne speelde 45-23 achter. In de tweede helft speelde Hulst eerst tien minuten in een man-1o-man, waar na werd overgeschakeld op een 1-3-1- zone. Jumping Crabs werd nu gemak kelijk afgestopt dan voor rust „toen ze ons kapot schoten". Maar iets van de achterstand goedmaken lukte niet. DONGEN - Jos Schipper maakt het ko mend wielerseizoen deel uit van de El- ro-ploeg. De blonde coureur uit Kwa- dendamme was al enige tijd in onder handeling met vertegenwoordigers van deze firma Wim de Ruiter kreeg geen nieuw contract aangeboden bij deze ploeg, waar ook Sylvester Aarts deel van uitmaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13