Verrassende nederlaag voor damesteam EVVC Olympus op haarbreedte van de eerste overwinning Spannend verloop afdelingskorfbal Wieme winnaar van veldrit Drietal verrast bij de titelstrijd bandstoten Ruime zege Oemoemenoe Bureau verzorgt sponsors KNVB OVERWINNING STORMVOGEL OP GANZE Grote deelname pony-dressuur Weinig succes badmintonclubs Nederlaag jeugdschakers DINSDAG 11 JANUARI 1983 PZC/sport VLISSINGEN - Hoewel de Zeeuwse volleyballers zaterdag de derde ronde van de strijd om de districsbeker afwerkten, stond er in de promotieklas dames toch eén competitiewedstrijd ge pland, namelijk de topper tussen EVVC 1 en Morres 2. De dames uit Hulst wonnen verrassend met 3-2. Een andere verrassing kwam uit Aardenburg, waar de koploper uit de eerste klas dames. Kikkers, het bezoekende Athanatos met 3-2 versloeg en de promotieklasser zodoende uit de beker wipte. In Goes versloeg Even Kijken Mytilus 2 met 3-1 terwijl de hen van Even Kijken totaal geen moeite hadden met een verzwakt Kikkers: via 3-1 werden de eersteklassers gewipt. Jo Everaert had zijn reserves als op dracht meegegeven: ontregel de verde diging van E WC en plaats de ballen in de gaten die dan zullen vallen. Gezien de einduitslag zijn de pupillen daar pri ma in geslaagd. In de eerste set bleek EWC niet de co ncentratie en rust te kunnen opbrengen om een gerouti neerd Morres van scoren af te houden (12-15). maar vanaf de tweede set leek de thuisclub ontketend. Serverend en aanvallend werden de gasten wegge speeld: 15-1. Maar de ervaring van Mor res bleek al in de manier waarop in de derde set deze dreun verwerkt werd. Morres bleef zichzelf en kwam via 10-15 opnieuw op voorsprong. Via 15-9 werd het toch weer 2-2, maar toen Morres in de laatste set met 8-13 voorkwam leek de strijd beslist. Toch brachten de gast vrouwen het nog tot 12-13, maar het gat was te groot geweest en twee punten HILVERSUM - De KNVB is, vlak voor het verstrijken van 1982, een verbinte nis overeengekomen met het Hilver- sumse bureau Pro Sport Promotions BV. Dit bureau moet de komende vier jaar gaan zorgen voor een geconti nueerd sponsorbeleid voor de verte genwoordigende elftallen van de voet balbond. Daarmee is een eind gekomen aan het ad hoc-beleid, dat de KNVB jaren heeft gevoerd met betrekking tot de sponsoring van Oranje, Jong Oran je, het UEFA-team en het amateurelf tal. In ieder geval heeft Pro Sport Promo tions de KNVB een opbrengst van twee ton in het vooruitzicht gesteld. Een be drag dat zeker is omdat daarvoor een bankgarantie is uitgeschreven. Volgens Van der Gaast is het de eerste keer dat de KNVB zich op deze wijze heeft verze kerd van inkomsten door sponsoring. „Het Nederlands elftal is voor veel be drijven nog altijd een gewild reclame object. Uiteraard hangt het aanbod van sponsors nauw samen met de resulta ten van Oranje, maar wij willen in de toekomst zorgen dat de KNVB daarvan minder afhankelijk wordt. In het verle den ging de bond in zee met organisa ties als de onze tijdens WK's en EK's. Wij vinden dat er veel te veel op ad hoc- basis is gebeurd en willen in de komen de jaren een planmatig continu beleid gaan voeren". Naast het behartigen van de KNVB-za- ken door Pro Sport Promotions houdt het moederbedrijfje Pro Sport zich ook met andere dingen bezig. Het bureau bemiddelt tussen bedrijven en sportor ganisaties of sportclubs over sponso ring, doet tevens in aan- en verkopen van televisierechten en organiseert sportevenementen in opdracht van be drijven of sportorganisaties, maar ook op eigen risico. Directeur Rob van der Gaast: „Ik vind dat er te weinig goede sportevenementen in Nederland zijn. Daarom proberen wij zelf er een aantal van de grond te krijgen. Voorbeelden zijn de motorcrosswedstrijden, die wij nu al twee keer in het Olympisch Sta dion hebben gehouden en het inviteren van een Amerikaans basketbalteam, waarin enkele grote sterren spelen". MIDDELBURG - Om de krachten tus sen de Nederlandse rugbyteams te kunnen meten last de Nederlandse Rugbybond enkele keren per jaar zoge naamde fixtures in. In zo'n fixture ont moette Oemoemenoe. spelend in de Zuidelijke promotieklasse, de num mer twee van de Noordelijke promo tieklasse 't Gooi uit Hilversum. De Middelburgers wonnen met 30-3. Bij Oemoemenoe was de geblesseerde Ma rie van de Klooster vervangen door Henk Besui jen. 't Gooi telde drie inval lers. De gasten, die sterk startten, namen via een kick op de palen al snel een 0-3 voor sprong. Robert Beezemer scoorde na een goede combinatie met Peter Mon- deel tegen- 4-3. Een attente Bob Fuchs strafte even daarna een fout van 't Gooi af. Met de door hem genomen conversie werd het 10-3 voor de thuisclub, 't Gooi gaf goede tegenstand en zocht bij voor keur het open driekwartspel. Mede dankzij goed hookwerk van Rob Walra ven kreeg Oemoemenoe echter meer balbezit en dus meer kansen. Na een fraaie pushover - Oemoemenoe drukte de scrum van 't Gooi over eigen trylijn - drukte Jean Louis Legrand Oemoeme noe naar een 16-3 voorsprong. In de tweede helft was Oemoemenoe duide lijk sterker. Een kick op 5 meter van de vijandelijke trylijn werd na mooie be wegingen van Bob Fuchs en Johan Geldof door Hennie Zandbergen in vier punten omgezet. Met conversie was het toen 22-3. Een sterke actie van de ook nu weer prima spelende Jeroen de Knegt bracht de bal bij de driekwarten van Oemoemenoe. De bal werd hele maal uitgespeeld en de goed meegeko men laatste man Peter Nette scoorde in de hoek: 26-3. Een snel genomen kick resulteerde na goed spel van Johan Geldof en Peter Mondeel in een try van laatstgenoemde, waardoor de eind stand 30-3 voor Oemoemenoe werd. voor Morres deed de balans definitiefin Hulstere voordeel omslaan „Het pu bliek heeft genoten van een leuke wed strijd. waarin de ervaring van Morres de doorslag heeft gegeven", aldus de ver liezende coach. Resultaat van deze uit slag, is dat Morres opnieuw alleen aan kop is gekomen, op een punt gevolgd door Mytilus. Weer een punt lager staat nu EWC In Aardenburg bewees Kikkers dat het niet 'maar' een eerste klasser is. Pro motieklasser Athanatos werd met 3-2 VLISSINGEN - De waterpolo-derby tussen Stormvogel en Ganze eindigde in een onverwachte zege voor de Vlis- singers. Het was zeker drie seizoenen geleden, dat Ganze in de competitie van Stormvogel verloor. De Goese ploeg moest het weliswaar zonder Ron en Roald Strackx stellen, maar ook Stormvogel miste enkele basisspelers. De thuisploeg legde vooral in de eerste twee times de basis voor de overwin ning. Alleen in de derde periode bepaal de Ganze de wedstrijd, toen een 7-3- achterstand werd omgezet tot 7-7. In de laatste time had Stormvogel opnieuw een licht overwicht en dat resulteerde al vlot in een 8-7 voorsprong. Toen twee Goesenaren kort na elkaar het water moesten verlaten wegens kritiek op de overigens goed leidende scheidsrech ter, was de strijd beslist De Vlissingers speelden de partij beheerst uit en won nen verdiend met 11-8 Voor Stormvo gel scoorden Bas Comelissen. Paul Meerman ibeiden één keeri. Jaap Keij- mel twee keer). Flip van den Draai (drie keer) en Sjaak Leijnse (vier keer). De Ganzedoelpunten werden gemaakt door Aad de Rouw en Marius Keiler (beiden één keer), Roel Veenstra (twee keer) en Piet Schop (drie keer). verslagen en dat was verdiend ook. Kikkers maakte steeds goed gebruik van het surplus aan serveerkracht, waardoor de gasten niet echt goed kon den aanvallen. Voor Kikkers was het publie zeker een zevende speler. De set standen: 15-5, 15-13, 6-15,14-16 en 15-5. Twee factoren bepaalden de bekerwed strijd tussen Mytilus 2 en Even Kijken. Bij de gasten speelde Ank van de Bliek weer eens mee en bij Mytilus ontbrak spelverdeelster Nel Casteleyn. Daar door beschikte Even Kijken toch wel over een completere ploeg. Mytilus was op de beslissende momenten te slordig en slaagde er daardoor niet in echt een SEROOSKERKE-Een honderdtal po- nvruiters hebben zaterdag en zondag in Serooskerke deelgenomen aan deel 3 van de rayon zuid winterkampioen- schappen - dressuur te rijden. Pony- ruiters van de volgende clubs waren aanwezig: Mustang Zuid-Holland, Brugse Vaart Zeeuwsch-Vlaanderen, S.D. Schouwen-Duiveland, Reneese Renesse, De Paardehoeve Bergen op Zoom, Stevenshof Hoogerheide, Mid delburg Middelburg, Sé-Ros Seroos kerke. De uitslagen luiden als volgt: Ring 1 - B.l. 1 Rianne Boonstra Middelburg; 2 Ronald Mat- teman Sé-Ros; 3 Marjolein v. d. Broeke Mid delburg Ring 2 - B.L. 1 Sascha Labruje Sé- Ros, 2 Maud v Dyke Sé Ros. Ring 3 - B-Z 1 Monique Bek Sé-Ros. 2 Carla v d Weele Mid delburg. 3 Irene de Voogd Sé-Ros. Ring 4 - B.L 1 Astrid v d. Veer Sé-Ros; 2 Conny la Grand Paardehoeve, 3 Marcia Dalebout Re- nesse Ring 5 - B.L. 1 Patricia Bakker S.D 2 Marjan Faes Brugse Vaart. 3 Nieke Beatty Renesse. Ring 6 B Z 1 Nancy Fremouw Brug se Vaart; 2 Nancy Fremouw Brugse Vaart, 3 Vera Volkers Middelburg Ring 7 - L. 1 Angela Antonissen Stevenshof; 2 Katrien Debus- schere Brugse Vaart: 3 Petra Borst Sé-Ros. Ring 8 - M 1 Hugo Knape Mustang: 2 Erica Butler Renesse: 3 Ariane v. d. Moele Brugse Vaart Ring 9 - Z. 1 Trudy Bom Brugse Vaart KRUININGEN - Amateurrenner Jan Poley is voor de derde achter eenvolgende keer officieus Zeeuws crosskampioen geworden. Weliswaar werd hij zaterdag tij dens een veldrit in zijn woon plaats Kruiningen slechts vierde, maar samen met de prestatie van de vorige cross kwam hij toch als eindwinnaar uit de bus. Grote man zaterdag was echter Werner Wie me uit IJzendijke. Hij reed een hele sterke wedstrijd en liet prof Mario van Vlimmeren en Louis Schenk achter zich. Schenk kon Wieme, die meteen na de start de leiding nam, lang volgen op het loodzware parkoers door het recreatiegebied Den Inkel. Hij kreeg echter een lekke band en Werner Wieme werd daardoor teruggeslagen. Ook Van Vlimmeren had met pech af te rekenen. Samen vochten ze zich nog voorbij Jan Poley, maar Wieme werd niet meer bedreigd. Bij de junioren won Patrick Tol- hoek uit Yerseke de race en het klassement en hetzelfde gold voor Peter Kant Rilland) bij de nieuwe lingen. Sjaak de Kok uit Lewedorp (tweede achter Jan Dekkers) was de beste liefhebber over twee vel- dritten. Bij de trimmers won André Langenberg. Voor die categorie was geen algemeen klassement. De uitslagen en klassementen zien er als volgt uit: TRIMMERS: 1. André Lan genberg (Ossendrecht); 2. Frans van de Berge (Krabbendijke), 3. S. Rommers (Rilland); LIEFHEBBERS' 1. Jan Dek kers (Roosendaal): 2 Sjaak de Kok (Le wedorp); 3 Ko Tolhoek (Yersekei; 4 Leen van de Parel (Yersekei; 5. Ad van der Ploeg (Goes), klassementen 1 De Kok. 2 Tolhoek; NIEUWELINGEN 1. Peter Kant, (Rilland); 2. Johnny de Brui ne (Rilland), klassement: 1 Kam; 2 De Bruine; JUNIOREN 1. Patrick Tolhoek (Yerseke); 2 Jan Blok (Kruiningen). 3. John Leijs (Oud-Gastel): 4 Conno van de Zande (IJzendijke). 5. Marcel Gunst (Yerseke); 6 Johnny de Jonge (Lewe dorp); 7 Egbert Koets (Biggekerke); 8. Frank Slabbekoorn (Kloetinge) klasse ment: 1 Tolhoek; 2 Blok. 3 Gunst:4. De Jonge; 5 Koets. AMATEURS/PROFS: 1 Wemer Wieme (IJzendijke) 2. Mano van Vlimmeren (Hoeven), 3. Louis Schenk (Roosendaal); 4. Jan Poley (Kruiningen), 4 Cees de Noofjer (Zoute- lande); 6. Ronnie Karelse (Kruiningen); 7. Jan de Munck (Yerseke); 8. Rinus Ver boom (Goes). 9 Sjaak de Kok (Lewe dorp); 10. Vester Aarts (Kruiningeni. klassement: 1. Poley. 2. De Nooijer; 3. Karelse; 4 De Munck; 5. Verboom; 6. Aarts: 7 De Kok. vuist te maken De setstanden: 9-15,15- 9, 13-15 en 13-15. Bij de heren bleek de ontmoeting Athanatos-Morres 2 geen beste wedstrijd, waarin de minst slech te uiteindelijk won. Morres dankte die winst vooral aan een goede opstelling, waarin de juiste man op de juiste plaats stond. Mede daardoor kon de langere Athanatos-aanval. die bovendien erg slordig met de kansen omsprong, regel matig gekeerd worden Setstanden: 12- 15. 15-11. 7-15 en 12-15. Even Kijken - Kikkers had eigenlijk een streekderby moeten worden. In het verleden waren zulke ontmoetingen vaak goed voor hoogoplopende emo ties, maar nu Kikkers het zonder Harry Verstraete. Albert Lippens en Bert Ver sprille moest stellen, bleef er aan strijd niet veel meer over, daarvan getuigen de setstanden maar al te zeer: 15-115-2. 14-16 en 15-4. Ook Mytilus 1 - IJVC kende tenslotte ruime setstanden, maar die leverden wel een enigszins geflatteerd beeld. Qua veldspel was IJVC namelijk niet eens zoveel slechter dan de Goesena ren, maar die beschikten in bijvoor beeld een Peter Verbrug over een dode lijke opslag en daar wisten de IJVC- spelers maar zelden raad mee. De set standen: 15-5. 15-6, 13-15 en 15-10. Een aanval van Morres 2 tijdens het duel niet EVVC. VLISSINGEN - Het voorlaatste to petit ie weekeinde heeft voor de Zen- se badmintonclubs die uitkomen bondscompetitie bepaald geen su» opgeleverd. Avanti III was de en;, winnende ploeg. Marathon I deelde de punten met R? ba I. In de eerste klas verloor Ava: Everedijksport I met 3-8 van DuimvTi m. De uitslagen: A. Vermeren - Danny Mol it 15-13; A. Wolf - Coen Valckenier 15-1/8-15 16, J Stam - Robin Hollans 15-4/15-5; w i de Schaaf - Rudy Bish 15-2/15-3, G Kto Brigit van de Water 11-4/11-4, M. Veren dith Schelinski 11-3/12-9; Kloebermefe Schelsinski/alckenier 15-12/15-12; Vereng Van de Water/ol 7-15/8-15; Wolf/tam - Hoür Bish 15-7/15-4; Veren/Van de Schaaf - Valei nier/Mol 12-15/15-3/13-15: Kloet/Veren - Sc; linski/Van de Water 17-15/13-18/11-15. In de tweede klas moest Temeuze een 6-2 nederlaag incasseren, tegen F rida I. De uitslagen: Ab Delzenne - E de Frankifl 11-15'4-15; Maurits Tichelman - W Wijaj gen 10-15'—15'15-6; Marijke van Driel -Li Bergeijk 2-11/1-11; Claudia van Raai ten. Schwiebbe 3-11/11-4/11-7: Van Dnel Ferm - Schwiebbe/De Frankrijker 5-154-15; i RaaltenTichelman - Van BergeijkWijtó gen 8-15/14-17; Delzenne/Fermont - Frankrijker/Wijnbergen 9-15/10-15; l Driel/Van Raalten - Bergetfk/Schiebbe 1} 1-15/16-17. Een punt scoorde het Vlissingse Marathos de wedstrijd tegen Refoba i. De dames Te Tienpond en Peggy Vitalis hadden een pc aandeel in het gelijke spel. De dames ze;; belde hun enkelspel en samen de damesd bel in winst om. Marcel Lammers zorgden het vierde Marathon-punt. Avanti II krt met 8-0 klop van Blauw Wit HL Het al naai vierde klas gedegradeerde Terneuzen II r loor eveneens met 8-0. In Roosendaal bk Robad I sterker. VLISSINGEN - De handbalstcrs in de derde divisie lijken tussen het Bra bantse geweld toch in staat de midden- mootpositie in een ijzeren greep te houden. Walcheren verspeelde in de slotfase nog een voorsprong waardoor Groene Ster gelukkig gelijk kon ko men 9-9. Het uitvallen van cirkelloop ster Wilma Pronk speelde daar een gro te rol in. GSC had veel moeite met Don gen maar haalde uiteindelijk toch de twee punten binnen. Olympus tenslot te had erg veel moeite om de routine van EBHV 2 te omzeilen. Twee crucia le momenten in de wedstrijd vielen even zo vaak in het voordeel van de thuisploeg uit en dat was goed voor twee punten. GROENE STER-WALCHEREN Walcheren had de wedstrijd van het een positie hoger geplaatste Groene Ster ei genlijk moeten winnen. In de eerste helft domineerden de bezoeksters het treffen en kon Groene Ster de hogere plaats niet waarmaken. Omdat Tineke Provoost geblesseerd was moest de spelen maar Walcheren kon twee doel punten maken in de tweede helft. Groe ne Ster kwam in de sotseconde nog in balbezit en scoorde nog 9-9. DONGEN-GSC Een rommelige wedstrijd waarin GSC er niet in slaagde Dongen de wil op te leggen Via 0-3 liep Dongen door slordig spel van de bezoeksters weg naar 6-3. In de slotfase van de eerste helft kreeg GSC wat meer greep op de wedstrijd en kwam de ploeg toch weer bij: 6-6. Het rommelige karakter van de wed strijd lag hoofdzakelijk aan Dongen dat vaak systeemloos speelde en GSC re gelmatig in de problemen bracht. Daar naast verstonden de Brabantse dames de kunst van het afklemmen ook erg goed en dat maakte het schouwspel er niet aantrekkelijker op. In de tweede helft gaf jeugdspeelster Wil Gödde de weg voor haar team aan. Toch kwam Dongen in de laatste minuten nog terug van 7-10 naar 10-11 Jose Rouwette maakte met een zeven meter worp aan alle onzekerheid een eind en bracht de stand op 10-12. OLYMPUS -EBHV 2 Olympus heeft het erg zwaar te verdu ren gehad tegen de reserves van EBHV uit Breda. De ploeg heeft vrijwel de hele wedstrijd tegen een achterstand aange keken. Het eerste draaipunt van de wedstrijd vond halverwege de tweede helft plaats. Bij een 9-11 stand werd Liesbeth Telleman voor twee minuten naar de kant gestuurd, terwijl de be zoeksters ook een strafworp mochten BAARN - In de tweede halve finale ronde van de KNSB-jeugdcompetitie (schaken) voor clubteams heeft Mid- tweede lijn van Walcheren het zonder delburg AI, spelend in de categorie tot een van zijn motoren stellen n leek de ploeg aardig op te kunnen van gen. Via 4-7 leek de wedstrijd gespeeld maar de blessure van Wilma Pronk ver stoorde de Vlissingse aspiraties. Met de puntspeelster van Walcheren verdween de pressie uit de aanval. Groene Ster bleef op het niveau van de eerste helft r dat 20 jaar, afgelopen zaterdag in Baarn met 3-2 verloren van Doetinchem AL Eelco Haak en Johan de Wolf. respectie velijk aan het eerste en tweede bord spelend, gaven hun gewonnen staande partij in tijdnood volledig uit handen. Peter Ron aan bord drie behaalde een evenals Henk Willem van Kla veren aan bord vier. Erik Jan Hengst- mengel, aan het vijfde bord spelend, wist zijn partij uit verloren positie te winnen. Om zich te plaatsen voor de finale zal het Middelburgse vijftal in de derde en laatste halve fïnalronde tenminste een gelijkspel moeten behalen tegen VSG AI uit Ermelo. Deze wedstrijd wordt op zaterdag 5 februari gespeeld, eveneens in Baarn. MIDDELBURG/OOST-SOUBURG - Het kampioenschap tweede klas band stoten van het biljartdistrict Walche ren/De Bevelanden, waarvoor de ver enigingen Dampoort (Middelburg) en VEG/ABV (Oost-Souburg) het afgelo pen yweekeinde de eerste aanzet ga ven, heeft het deelnemersveld na vier ronden' al behoorlijk uiteen geslagen. In Middelburg leidt Jan van Belle van DOS Ovezande nog altijd ongeslagen, wedstrijdleider Jaap Jasperse van VEG/ABV heeft in zijn poule Jan Ma rijs van Dampoort tot nu toe alie par tijen zien winnen. Vormt de leidereplaats van Van Belle geen verrassing (de DOS-speler was als eerste op de plaatsingslijst gekomen en bevestigt die plaatsing dus), Jan Marijs werd niet in de kopgroep verwacht na dat hij via de voorwedstrijden nauwe lijks in het slottoernooi wist door te dringen. Maar Marijs beleefde zaterdag en zondag een ijzersterk optreden en getuigde daarvan onder meer door te gen Vieira in negen beurten te finishen (30-5). Achter Marijs doet invaller Erwin Zweedijk (De Ruyter Vlissingen) het uitstekend, en zit ook districtswed- strijdleider David de Fouw nog in de race. De Fouw moest alleen de tweede ronde inleveren tegen Vieira en remi seerde daarna ook nog tegen Cees Kor- stanje. Diezelfde Korstanje speelt een wat ongelukkig toernooi: twee partijen gingen met het kleinst mogelijke ver schil (29-30) verloren en remise tegen De Fouw maakte hem kansloos. Naar alle waarschijnlijkheid gaat het tussen Ma rijs. Zweedijk en De Fouw. Een comple te verrassing omdat genoemd trio res pectievelijk als zevende, achtste en re serve in deze eindstnjd stapte. Maken de favorieten het in Oost-Sou burg niet, Dampoort heeft na vier ron den de plaatsing wel aangehouden, Jan van Belle, Ad Huyssen en Frans Impens zitten na de eerste schermutselingen hoog in de klassering en maken daar mee hun prestatie in de voorronden he lemaal waar. Van Veile leidt ongesla gen. Huyssen en Impens volgen op twee punten. De rest van het gezelschap moet logisch gezien als uitgeschakeld worden beschouwd. In café Benelux verwacht wedstrijdleider Jan Marijs een bikkelhard gevecht om de ereprij zen. Marijs gaat er daarbij van uit dat de wedstrijden die zaterdag op het pro gramma staan beslissend zijn voor de titel. Met Van Belle-Impens. Huyssens- Impens, Huyssen-Maas en Van Belle- Maas wordt in ieder geval een boeiend slot verwacht. In de beide finaleplaat sen wordt zaterdag en zondag om 13.00 uur weer gestart, zondag staat de finale partij om 16.30 uur op het programma. Met onderstaande tussenstanden als uitgangspunt: Oost-Souburg: J. Marijs, Dampoort, 8-1,36-7: E. Zweedijk. De Ruyter, 6-0. 88-10, D de Fouw, Delta Col .5-1, 04-5. G. Schier, VEG/ ABV. 4-0,93-6; C Korstanje, SNA, 3-0.90-5; L. de Jonge, De Toekomst, 2-0,826-4; F. Vieira, 't Raedthuys, 2-0,825-7; J. Odljk, Avontuur, 2-0, 76-7. Middelburg: J. van Belle, DOS ov., 8-1,121-10; A. Huyssen. BVW, 6-1,087-5; F Impens. Scheldezicht. 6-0.943-6; W. van de Ameele, Dos M., 4-1,164-14; B. Maas. Avontuur. 4- 0.815-8; W. WlUemse, ALM. 2-0,970-9; H. van der Maas. VEG/ABV 2-0,880-10; L. van Dnel. DOS M 0-0,846-5. VLISSINGEN - De 'staartploegen' in de eerste klas afdeling van het zaal korfbal hebben er op de eerste wed strijddag van het nieuwe jaar voor ge zorgd dat de competitie een erg span nend verloop krijgt. Olympia stopte Tjoba 3 af, Luctor schoof in de groep die achter koploper Blauw Wit de jacht op de toppositie in kan zetten en Blauw Wit zelf ontdeed zich van een concurrent voor de titel door Atlas te rug te wijzen. SEOLTO dat vrij was zag die ontwikkeling met vreugde aan. Uitslagen: Blauw Wit - Atlas 7-3: Olym pia - Tjoba 3 7-5; Luctor - Ondo 2 7-5. BLAUW WIT - ATLAS Een leuke partij met een geflatteerde eindscore. Beide ploegen gaven elkaar een groot deel van de wedstrijd weinig toe, terwijl de verdedigingen baas ble ven over de aanvalsvakken. Na een eer ste helft waarin Blauw Wit veel moest geven om zijn gasten bij te benen was het 2-2 Ook in de tweede helft een ener verende partij met de thuisclub aan de goede kant van de score en 4-3 in de slotfase Een - gedwongen - laatste of fensief van Atlas pakte verkeerd uit. De gelijkmaker kwam er niet uit en de ge nomen risico's stelden Blauw Wit zelfs in staat in de slotminuten ruim afstand te nemen Blauw Wit scoorde via Janet Krijger, Wim van Dijke, Leon en Ad Verschuure en Anno Lantinga (3). Bij Atlas kwam het van Sjaak Cevaal (2i en Harry Koppejan. LUCTOR - ONDO 2 De eerste helft diende om de ploegen weer in het ritme te brengen na de win terstop In dat wedstrijdgedeelte had den beide teams daar moeite mee getui ge de 2-1 stand bij rust. Die lage score moest vooral gezocht worden in de zwakke afwerking van de thuisclub. Na de pauze was dat onderdeel stukken be ter verzorgd en schoot Luctor moeite loos door naar 6-1 en de beslissing. Na 7-2 geloofde Luctor het wel. Zonder ove rigens nog in gevaar te komen liet het ONDO daarna terugkrabbelen naar een 7-5 eindstand. Ronny Wisse en Pleun Roggeveen (beiden 2). Hanny Coene. Ard van der Staal en Marijke Schat brachten Luctor in de achtervol- gmgsgroep op Blauw Wit. OLYMPIA - TJOBA 3 Een verdiende zege voor Olympia dat een weinig geïnspireerde tegenstander trof, zelf wel goed draaide en uit de ope ning 5-1 haalde. Met de wissels (Nelly Philipse en Johan Hannewijk) won Tjo ba aan kracht en werd naar 5-4 en een open strijd toegewerkt. Maar vooral de Tjoba-heren bleven naar het goede rit me zoeken. Olympia rook de kans en pakte die tenslotte ook: na 5-4 schoot de ploeg door naar een ruimere marge. En daar konden de bezoekers niets meer tegen doen. Bij Tjoba scoorden Nelly Philipse. Marjet Are. Trudi Boog aard. Rianee Sandee en Gijs Holiestelle (strafworp). nemen. Nora de Priester nam de plai in van haar keepster en wist de str worp te keren. Met vijf speelsters se» de Olympus uit de volgende twee ai vallen evenzoveel doelpunten door de ploeg terugkwam tot 11- Even later miste EBHV vlak voo: weer een penalty bij een 12-13 to sprong waardoor Olympus weer gt kon komen en de geschrokken Brtó ploeg zelfs nog kon kloppen met 15 Ondanks de magere resultaten vat: drie Zeeuwse vertegenwoordigen de derde divisie heren waren de pi* taties redelijk. EMM 2 moest een tal basisspelers missen maar kon ter Rapid toch de halve winst incasserc Delta Sport hield koploper Avanti i hele wedstrijd in bedwang op tienfn le minuten na: 20-16. Olympus tensk te slaagde er op het nippertje niei om de eerste punten binnen te hal- EBHV maakte een doelpunt meer! 19. OLYMPUS -EBHV Acht doelpunten van Bert de Vriesi zes treffers van Maarten Kapelie war voor Olympus niet voldoende eerste overwinning van dit seizoen behalen. Maarten Kapelie speler-tri ner van Olympus had de hele we rondgebazuind dat het 9 januari zou; beuren. „Toen we in de tweede helftï 11-11 naar 14-11 wegliepen dachtik: het gebakken zat. Maar toen bleekt we toch teveel klasse tekort komen) geheel." Inderdaad bleek dat De V: en Kapelie zelf teveel alleen stort waardoor EBHV zijn tweede overr ning wist te boeken. „Deze weekzt wel een en ander te horen krijge mompelde Kapelie na afloop. En stand 18-19. AVANTI - DELTA SPORT Delta Sport heeft zich in Drunen Avanti goed hersteld van het mind spel van de afgelopen week. Met inzet en karakter kreeg koploper Aw ti het erg moeilijk in eigen huis. Dé Sport kon voor de rust zelf maar doelpunten scoren maar de sterke ti tiek achterin hield Avanti op vijf t) fers. Net na de rust miste Delta S? een aantal kansen waardoor Avanti) doelpunten op rij kon scoren. Datbr kende de beslissing. De Schow ploeg vocht nog wel sterk terug o slaagde er niet meer m de kloof a maal te dichten: 20-16. Na de series re wedstrijden krijgt Delta Spon drie tegenstanders die in de eersten petitieronde zes punten opleverde RAPID - EMM Zonder Bert de Jonge, die Ron van 3 zen bij het eerste team moest ven gen, en Alex de Best, die een schors van drie wedstrijden uitzit, keek EM! zwaar tegen de confrontatie met Ra; aan. Na een zwakke start leek de pk uit Breda eindelijk de weg naar dew gevonden te hebben en trainer Hc van Pamelen zag een goed result) niet direct zitten. Achteraf waren 5 Iers en trainer het er over eens dal meer dan een gelijk spel in gezetenh EMM 2 had in de tweede helft tw opgelegde kansen gemist waardoor; pid bij kon blijven. Rob de Grootte de in Breda aan dat hij zich steeds ia tot een clubspeler ontwikkelt en meer enkel op eigen succes uit is Dü het spel van Wim Brandes onder A waren de twee pijlers die EMM 2 op' gelijk hielden 16-16. De stand Dames 3H: Tornado Avanti Groene Ster Walcheren GSC Olympus EBHV 2 Volt Blauw Wit Dongen Stand heren 3H: Avanti Dongen Mountain St. Groene Ster EMM 2 Boemerang Delta Sport Rapid EBHV olympus

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 12