Ruim 70 'vogelaars' bijeen op contactdag in Yerseke Chris Latul in vorm met kleinere groep Ria Valk bracht sfeer op wagenbouwersbal Wissel Zeeuws-Miaanderen Vragen PvdA Borsele over storing in kerncentrale agenda Buit 8 mille bij' inbraak PZC in Goes (AANDAG 10 JANUARI 1983 UITWISSELING VAN ERVARINGEN fëRSEKE - Zaterdag hebben naar tbatting ruim zeventig vogelonder- oekers deelgenomen aan een eerste 5eeuwse contactdag. Deze dag werd tbouden in het gebouw van het Delta gstituut voor hydrobiologisch onder- o«k in Yerseke, waar volop gelegen heid was tot uitwisseling van onder zoeksresultaten en ervaringen. Divcr- {0 organisaties waren aanwezig met Stands op het gebied van de vogelstu- 'dic, waaronder de afdeling milieu-on- 'derzoek van de Deltadienst, Staatsbos beheer, stichting Zeeuws Landschap, Vogelwachten en Vogelwerkgroepen, ffljdens de contactdag belichtte dr Eck- |art Kuyken de betekenis van waterrij ke gebieden, de zogenaamde 'wet- Jands'. op nationaal en internationaal slak. Kuyken is hoofd van de Belgische £«tie van het Internationaal Water fowl Research Bureau (IWRBi, dat zich {vooral toelegt op het stelselmatig bij- foouden van de aantallen watervogels in <33 aangesloten landen, en voorts met de ratatus' en de trends in de populaties van deze vogels in de 'wetlands'. In zfjn nleiding onderstreepte hij met name iet grote belang van de 'vogelaars jrkzaam aan de basis', die middels n gigantisch groot netwerk een aar- beeld aangeven van hoe de watervo- er bij staan'. Overigens betoogde luyken dat wanneer vogelaars rkelljk goed over deze zaken willen men meepraten zij toch ook één en Ier van planten behoren te weten, it is een plicht in feite, want voge laars moeten aan alle bijkomende as- pCR. SRAVENPOLDER - Het bestuur van de PvdA afdeling Borsele heeft ge deputeerde staten en het college van b cn w om nadere informatie verzocht isnraande de laatste storing in de 'kerncentrale. In een brief stelt hel af- (delingsbestuur van het optreden ken nis te hebben moeten nemen via de me dia. Met name wil de PvdA Borsele 'geïnformeerd worden over het waar schuwingssysteem naar bevolking, be stuurders en bedrijven, in geval van storingen in de centrale. Het afdelingsbestuur schrijft uit publi- jcaties de indruk te hebben gekregen dat het om een beperkte storing ging. .maar evenwel begrepen te hebben dat' jbet reactorgebouw ontruimd moest horden Gevraagd wordt in dit verband de gronden aan te geven waarop tot mtnüming besloten werd en om welke «den aangenomen werd dat er voor de jevolking in de omgeving geen gevaar zou hebben bestaan. Verder wil het af delingsbestuur vernemen hoe 'de hoe veelheid van 30.000 liter radioactief wa ter op veilige wijze verwijderd werd'. Andere vragen van de PvdA-afdeling Borsele betreffen de mogelijkheid van achterstallig onderhoud', en de reac ties op de storing waarin 'getwijfeld werd' aan de 'beperktheid' ervan. OES - Ziekenhuis De Bevelanden, 15 30-16.30 uur: Uitzending Nomen Nes- jcio, DDELBURG Gasthuis, 20-21.30 [uur: Uitzending Rawa; "1SSINGEN - Bethesda-St -Joseph- jjlekenhuls, 20-21.30 uur: Uitzending -MVOOR STELLINGEN IERGEN OP ZOOM - Roxy n, 20 uur: |ET„ al; Onem'Actueel T. 20.30 uur: Die Sehn- sucht der Veronica Voss; Cinem'Actueel II, 20 uur: De boezem vriend, al; Cinem'Actueel III, 20 uur: Reds, 12 Jr GOES - Grand, 20 uur: The road war rior, 18 jr., HULST - De Koning van Engeland, 14.30 uur: De hete uurtjes van Solange, 18 Jr.: |20uur: Rocky III, 16 jr.; 20 uur: De boezemvriend, a.L; 20uur: Hells angels USA, 16 jr.; 20 uur: Young doctors in love, a.L; MIDDELBURG - City, 20 uur Class of 1934,16 jr; OOSTBURG - Ledel, 20 uur: De boe- mnvriend. al; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Hot bub- blegum n. 12 jr.; 20uur: Bntannia Hospital, 12 jr.; VLISSINGEN' - Alhambra 1.20 uur: De boezemvriend, a.l.; Alhambra II, 20 uur: E.T., a.l TENTOONSTELLINGEN AXEL-Galerie Bellemans, 10-18 uur: Werken Fred Julsing en echtpaar Terp stra; BRUINISSE - Visserij- en Oorlogsmu seum geopend van 14.00-16.00 uur; JURGH - HAAMSTEDE - De Burght'. 19-12 en 14-17 uur; 'Rondom de bijbel', *erken van Abraham Blankers (tot en "iet 15 jan.t; OOMBURG - Biologisch Museum, 10- W uur De natuur in Zeeland; HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en u-17 uur: Oude landbouwwerktuigen, MIDDELBURG - Antiekhandel Witte, 9-18 uur: etsen van Günter May (tot en toet 2 febr.); TERNEUZEN -Hal Ter Schorre, 11-21 uur: werken van Ferdinand Slock (tot met 21 jan.), jluseum, 13-17 uur: werken van Zeeuws-Vlaamse kunstenaars (tot en "et 14 jan.); ■TlSSINGEN - Reptielenzoo Iguana 4-17 30 uur: levende reptielen, amfi- «eènen insekten. JZENDIJKE - Museum, 10-12en 13.30- I' uur: 'Stamboomonderzoek'. pecten op hun terrein denken", aldus de Belgische vogeldeskundige. die een blijvende inbreng van onder andere trekgegevens een 'absolute noodzaak' noemde voor de activiteiten van het 1WRB. In landelijke secties tracht het bureau via werkgroepen specifiek onderzoek te stimuleren of uit te voeren. De meest bekende activiteiten in dit verband zijn de jaarlijkse internationale waterwild tellingen voor ganzen, eenden, zwanen, koeten en steltlopers. Om een doeltref fend beleid te voeren worden relaties onderhouden met overkoepelende or ganisaties, zoals op het gebied van het natuurbehoud, de vogelbescherming en jacht. „Daarbij blijkt vooral de - ove rigens door sommigen aangevochten - samenwerking met jagerskringen on ontbeerlijk te zijn. Vandaar de diverse werkgroepen voor methodieken en af schotaantallen", aldus dr Kuyken. Oosterschelde De ornitholoog Henk Baptist, werk zaam bij de milieu-afdeling van de Del tadienst van rijkswaterstaat, maakte zich als natuurbeschermer zorgen met Gevonden voorwerpen OOSTBURG - Op het rayonbureau van de rijkspolitie in Oostburg zijn in de maand december 1982 de volgende ge vonden voorwerpen aangegeven: diverse portemonnees en los geld. diverse sleutels en sleutelbossen: rode stoffen regen broek: dameshorloge met zilveren schake larmband; zilveren armband met inscriptie 'Marga d.d. 25-6-66'; zwart hondje, zwart'wit katertje, ongeveer 9 weken oud, herenhorlo ge merk Olympic; 1 paar klompslippers, zil veren broche met soort diamantjes SchoondSjke: 1 blauwe handschoen, links met op de rug het woord 'ski' Cadzand 1 kinderportemonnee, kleur blauw, voorzien van een lederen riempje met in houd; 1 gouden damesring, waarop twee har tjes zijn afgebeeld. Aardenburg: bruinieren kinderportemon nee. twee sleutels aan ring Uzendijke: 1 rood-zwart geruite fietstas met daarin 1 paar bruine handschoenen. Bres- kens: blauw leren sleutelhanger met voor deursleutel i sleutelhanger met opschrift Zeeuwsche Nutsspaarbank); bruine sleutel hanger met een lipssleutel; damesbril. kunstr stof. bruin-grijs gekleurd, is gebroken ge weest in het midden: donkerrode reeenbroek Sluis: bruine portemonnee met opschrift 'Ca fé Parkzicht Nieuwvliet'; 1 rode handschoen, maat 5. SKI in rood, wit en blauw. TERNEUZEN - Bij de gemeentepolitie in Temeuzen werden in december 1982 de volgende voorwerpen gedeponeerd: diverse sleutels; gele portemonnaie, zwarte portemonnaie; zwarte porte monnaie; fietstas met boodschappen; rode tas met boodschappen; witte lin nen tas met papieren; hangslot; isola tiemateriaal; bankbiljet; tabletten: blauwe sportschoen; handtas; brand blusser: steeksleutel; shagzak; vogel kooi; fototoestel; bruine kindertrui; bontmantel; oranje regenpak; bruine handschoen; blauwe handschoen; geel/ blauw/zwarte handschoen; zwarte handschoen; dameshorloge; gouden ring met briljantjes; bouvier; duitse herder; duitse herder: 3 katten. Ruilbeurs Wemeldinge WEMELDINGE - In het dorpshuis in Wemeldinge wordt vandaag, maandag een ruilbeurs gehouden. Belangstellen den kunnen daar vanaf 19 00 uur te recht voor postzegels, munten en prent briefkaarten. Informatiedagen Vido OOSTBURG - De Vido (vrouwen in de overgangl-groep West-Zeeuwsch- Vlaanderen houdt donderdag 13 en donderdag 27 januari in de openbare bibliotheek in Oostburg informatieda gen voor vrouwen in de leeftijdsgroep veertig tot zestig jaar. De bijeenkom sten zijn beide keren tussen 14.00 en 15.00 uur. Kaartingen KLOOSTERZANDE - De handbalver eniging 'Honterusse' hield een kaarting in haar clubgebouw in Kloosterzande. De uitslag' 1 M. Andriessen-Burm; 2 J. Morcus; 3 mevrouw Lmdenberg, 4 Mir jam Burm; 5 G. de Kruyff. Aan een kaarting in het gemeenschaps centrum 'De Warande' in Sint-Jansteen namen 24 personen deel. De uitslag: 1E. de Beule; 2 A. de Smet; 3 A. van Waes- berghe; 4 mevrouw Van Remortele- Poelinck; 5 D. Voet. Jeugdteams Clinge wonnen van Steen CLINGE - De jeugdelftallen van W Clinge en Steen hebben zondagmiddag in de sporthal van De Klmge, Belgie. een toernooi gehouden, dat nipt is ge wonnen door VV Clinge. De totaalscore was 21-19 in het voordeel van de Clingse jeugdelftallen. Daartegenover staat dat het doelsaldo duidelijk in het voordeel was van Steen, 17 doelpunten voor Clin ge en 28 doelpunten voor Steen. Muziekvereniging in Nieuw-Namen vierde feest betrekking lot de vogels in het Delta gebied, in het bijzonder ten aanzien van de steltloperspopulatie in de Oos terschelde. Hij vreesde een aantasting daarvan door veranderingen in het in- tergetijdengebied en het teloorgaan van oppervlakten slik, alseffect van de toekomstige pijlerdam. Baptist signaleerde ook mogelijke ver anderingen in de 'sociale status' in de vogelpopulaties wegens de. na de af sluiting van de Oosterschelde, kleiner wordende 'vrijliggingsduur' van de slik ken, wijzigingen in het voedsel van de vogels en recreatieve ontwikkelingen. Hij stelde: „Nu de overgang van de ene situatie naar de andere zich aandient moet de natuurbescherming oplettend zijn Want het komt er op neer dat een milieuschok onvermijdelijk is" Verder was de ornitholoog niet bepaald gerust over mogelijke werkmethoden in verband met de bezuinigingen. Vol gens Baptist moet namelijk rekening worden gehouden met manoeuvres met de schuiven in de pylerdam, om in het afbouwstadium bepaalde werkzaamhe den in korter tijdsbestek en dus goed koper te kunnen bewerkstelligen. „Maar dat betekent dan wel een extra risico voor de vogels. En ten opzichte van het milieu mogen geen risico's ge nomen worden". De Zeeuwse contactdag werd georgani seerd door het sinds april 1982 bestaan de 'vogelaarsoverleg'. waarin vertegen woordigers zitten van alle professionele en amateur-vogelonderzoekere. Het overleg kwam tot stand op initiatief van het Zeeuws Coördinatieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieube scherming. De Chris Latul Band; van linksnaar rechts Hessel de Vries. Fred Berkemeier. René van Leersum. Chris Latul en Ruud Baron. Nieuwjaarsbijeenkomst Katechetenvereniging MIDDELBURG - De Zeeuwse Kateche- ten Vereniging houdt morgen, dinsdag, een nieuwjaarsbijeenkomst in het ge bouw ,De Schakel' te Middelburg. Deze bijeenkomst begint om half acht 's avonds. De heer J. Braat zal er een studie-onder werp inleiden over de .Kabbala' een Joodse mystieke stroming. Muziekverenigingen gaven koffieconcert CLINGE - De muziekgezelschappen Weldoen door Vermaak uit Clinge en 'Heikant' uit Heikant hebben zondag morgen in het gemeenschapscentrum Malpertuus te Clinge een koffieconcert gegeven. De belangstelling was boven verwach ting. Voor de fanfare Heikant was dit concert een voorbereiding op de natio nale wedstrijd, die over twee weken in het Noordbrabantse Etten-Leur zal worden gehouden. Muzikaal leider Gustaaf Pilaet. zowel dirigent van Hei kant als van Weldoen door Vermaak, noemde dit concert een ideale voorbe reiding voor de Heikantse fanfare. „Vooral het optreden in een vreemde omgeving met een andere akoestiek werkt als voorbereiding zeer positief, aldus Gustaaf Pilaet. De Clingse fanfa re Weldoen door Vermaak trad tijdens dit koffieconcert op als gastheer. Majoretten Hulst hielden contactdag HULST - Het mmi- en majorettenpelo- ton 'De Vossen' uit Hulst hield zaterdag zijn jaarlijkse contactdag in het ge meenschapscentrum Den Dullaert' in Hulst. De miniretten kwamen 's mid dags als eerste aan bod. Op het pro gramma stond een gezellige middag met een bingo en verschillende spel letjes. 's Avonds volgde een feestavond voor alle leden van het majorettenpeloton. Na een gezamenlijke fondue werd de avond voortgezet met een bingo en ver schillende spelletjes. Het geheel werd omlijst met een dansavond ZUIDERBAKEN, MIDDELBURG Optredens van Lativabestaande uit. Gabe Waisapy (zang. percussie i. Jimmy Sano iconga si. Agus Telehala slaggitaar). David Wannee IsologitaarHenk Theune idrumsi. Dicky Wattimena (bas) en Junus Satja saxo foonen de Chris Latul Band', bestaande uit. Chris Latul gitaarzang), Ruud Baron (bas), Hessel de Vnes (toetsen), Fred Berkemeier saxofoonen René van Leersum slagwerk Sinds zanger/gitarist Chris Latul de groep 'Massada' verliet is hij klaarblijkelijk bezig om met een steeds kleinere band tot steeds betere resultaten te komen. Een jaar of twee geleden trad Latul met zijn groep op in de vcilinghal in Middelburg. Hoewel ook het gebrek aan akoustiek in die zaal er debet aan was maakte de groep, die toen bestond uit een man of negen. een nogal heterogene indruk. De groep waarmee Latul zaterdagavond in Mid delburg voor de dag kwam, inmiddels teruggebracht tot een vijfmansforma tie, kwam stukken zelfverzekerder en ook gerijpter over. Latul heeft een aantal uitstekende mu zikanten om zich heen verzameld, die r.iet alleen binnen de grenzen van een aantal bekende nummers (Nona Padé- déh, You're not alone) hun kunnen toonden, maar ook excelleerden in ge deelten waarin een beroep werd gedaan op hun improvisatietalent. Zo kon het gebeuren dat de in zich bij tijd en wijle een soepele latin- en jazz-tic kreeg. De Latul Band bracht een afwisselend repertoire: er werd een aantal nieuwe nummers gespeeld onder meer de nieu- Chris Latul in 'Het Zuiderbaken' in Middelburg NIEUW-NAMEN - De muziekvereni ging 'De Scheldezonen' uit Nieuw-Na men hield zaterdag haar jaarlijkse feestdag en -avond in zaal Thilleman in Nieuw-Namen. De feestdag begon in de voormiddag met een eucharistie viering in de rooms-katholieke paro chiekerk 'Sint-JozeP in Nieuw-Namen, die werd voorafgegaan door postoor A. Ruyloft van de parochie Nieuw-Na men. Daarna maakte de muziekvereniging met drumband een uitgebreide rond gang door het dorp waarbij verschillen de horecabedrijven werden aangedaan 's Avonds volgde een feestavond in zaal Thilleman. Na een gezamenlijke maal tijd was er tot slot een dansavond, die werd afgewisseld met gezelschapsspe len. SAS VAN GENT - Vanaf het eerste moment heeft Ria Valk sfeer gebracht in het wagenbouwersbal in Sas van Gent, dat zaterdag gehouden werd in de evenementen hal van 'De Vlaanderen'. Zij beet de spits af in de reeks artiesten die haar volgden: Vader Abraham, de Twee Pinten en de Zwiebels. In haar enthousiasme kreeg Ria Valk het Sasse publiek zelfs zover dat enkelen het waagden op het podium verschillende van haar num mers mee te zingen. Opvallend was de aanwezigheid van veel oudere carna valsvierders in de Vlaanderenhal. Die completeerden het ruim duizendkoppige publiek dat op de carnavals- civond was afgekomen. Met nog vijf weken bouwen voor de boeg was het wagenbouwersbal speciaal georgani seerd voor de diverse Sasse verenigingen, die hun jaar lijkse praalwagen bouwen voor de optocht van cama- valszondag. Dit jaar belooft het in Sas van Gent niet alleen de mooiste optocht te worden, maar tevens de grootste van heel Zeeland. Diverse meuwe bouwvereni gingen hebben zich inmiddels aangemeld Het was overigens geen vrije avond voor de wagenbou wers. Zij hanteerden allemaal een bierkraan om zo voor hun vereniging een centje bij te verdienen om de kas te spekken en de dure carnavalswagens te kunnen bouwen. Het wagenbouwersbal duurde tot ruim na twee uur, Wj single 'Love is on the line'maar ook bekend werk van de eerste langspeel plaat 'Latul'. die In 1981 verscheen: "Mysterious feelings'. "You and I'. Dat Chris Latul kennelijk nog geen vol strekt eigen geluid heeft gevonden bleek uit het feit dat een reggae- en bluesnummer waren toegevoegd: hij is kennelijk nog op zoek naar een eigen styl waaraan men de groep kan herken nen. Besloten werd met 'Nona Padédéh' een zeer ritmisch en vrolijk nummer, met Caribische invloeden en gezongen in het Maleis. Het publiek, een paar hon derd man, vond het afdwingen van een toegift kennelijk niet nodig. Naarmate het concert vorderde werden de reac ties steeds lauwer. Misschien waren de mensen enigszins murw na zo'n drieë neenhalf uur muziek, inclusief het voor programma. Verantwoordelijk daar voor was 'Lativa', een groep uit Oost- Souburg die al enkele jaren aan de weg timmert en inmiddels een uitstekende eigen 'sound' heeft ontwikkeld. Met hun opzwepende muziek, gelardeerd met veel slagwerk, wist deze zeven mansformatie het publiek uitstekend te amuseren. Met name drummer Henk Theune sloeg alsof zijn leven er van af hing. Jammer was het dat de geluidsinstalla tie het af en toe liet afweten. J D. van S. Ria Valk slaagde er tijdens haar optrede mee te zingen Vlaanderenhal in om enkele jeugdige Sassenarcn te t Inbraken in twee winkels te Sluis een andere w inkel gepoogd in te bre ken. Op het Walplein werd een kassa uit de winkel ontvreemd met daarin vijfhonderd gulden aan Nederlands en Belgisch geld. De lege kassa werd op het parkeerterrein achtergelaten. Ook de schilderswinkel van D. A. E. van D. aan de Kapellestraat was doelwit van inbrekers. De daderts) kwam(en) binnen door de winkeldeur te forceren. De kassa werd opengebroken en daar uit werd ongeveer 100 gulden ont vreemd. De schade aan de deur en de kassa bedraagt circa 300 gulden. Aan de Oude Kerkstraat bij Van de V. werd een poging ondernomen in te bre ken. De deur was ontzet, maar de da ders zijn niet binnen geweest. Op twee van deze plaatsen zijn drie Jon gelui gesignaleerd in de leeftijd van 18 tot 20 jaar De politie verzoekt degenen die inlichtingen kunnen verstrekken contact met haar op te nemen. Kampioenschap voor jachthonden in Hontenisse gehouden KLOOSTERZANDE - De Koninklijke Nederlandse Jagers Vereniging (KNJV) hield in de polders rond de ge meente Hontenisse haar jaarlijkse veldwedstrijden om het nationaal kampioenschap voor apporterende jachthonden. Voor de finalewedstrijd waren veertien jachthonden geselecteerd, waaronder de beste hondenrassen van Nederland, zoals Heidewachtel, Duitse staanders, Retrievers. Grote Munsterlander, Grif fon, Epagn.eul, Vizsla en Bretons. Na de gebruikelijke apporteer-proeven kon de eindstand worden opgemaakt. De uitslag was als volgt 1 G Schut uit Nootdorp met een Labrador-retnever i buiten het diploma nationaal kam pioen kreeg de hond de kwalificatie uit muntend!. 2 J Kosse uit Slagharen met een Golden-retriever imet de kwalifica tie zeer goed); 3 P. Nieuwenstein uit Slagharen met een golden-retnever. Ook hij kreeg van de jury de kwalifica tie zeer goed mee. Kluis ontvreemd uit woning Tholen THOLEN - Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een kluis ontvreemd uit een woning in Tholen. De inhoud van de kluis bestond uit sie raden en juwelen De exacte waarde is niet bekend De rijkspolitie van de groep Tholen wilde in verband met het onderzoek geen nadere inlichtingen verstrekken. GOES - In de nacht van vrijdag op za terdag is ingebroken in het kantoor van de PZC aan de Grote Markt in Goes. De buit bestond uit een bedrag van achtduizend gulden. Het geld werd weggehaald uit de wandkiuis in het krantenmagazijn, gelegen aan de Opril. Verder verdween ongeveer ze ventig gulden uit een bureau in het ad ministratiekantoor. De recherche van de gemeentepolitie verzamelde zater dag enige aanwijzingen over de moge lijke dader, die echter nog niet kon worden aangehouden. In de vroege ochtend van zaterdag werd de inbraak ontdekt door een PZC-expe- ditiechauifeur, die via zijn chef en de kantoorbeheerder de politie alarmeer de. Deze stelde vast dat de inbraak had plaatsgehad via de toegang aan de Op ril, vermoedelijk met behulp van een loper. Vanuit het magazijn wist de dief de administratie binnen te dringen door de ruit in de tussendeur in te slaan, en vervolgens door het gat te klimmen. De politie neemt aan dat de indringer zich op de hoogte moet hebben gesteld van de omstandigheden in het PZC- kantoor. aangezien de klauterpartij hem in staat stelde de sleutel van de kluis in het magazijn te bemachtigen, die op een speciale plaats bewaard wordt. De Goese recherche zoekt verder de da der of daders van een inbraak bij het bejaardencentrum Poelwijk in 's-Heer Arendskerke, waarbij enkele honder den guldens werden gestolen uit het kantoor. Ook deze inbraak vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag, na het forceren van een ruit. Het kantoor van Ter Valcke' vormde in de nacht van vrijdag op zaterdag even eens het doelwit van indringers, die kasten en bureaus open broken, maar niets van hun gading aantroffen. Ten slotte werd bij de Goese politie zater dag nog de diefstal aangegeven van een paspoort uit het kantoor van de beheer der van het wooncentrum Erasmusflat. 'Kleptomane legde in acht jaar voorraad aan in schuurtje VLISSINGEN" - Rechercheurs van de gemeentepolitie in Vlissingen zijn er nog niet helemaal uit hoe groot het to tale waardebedrag is van de artikelen, die de Vlissingse mevrouw CJ. in de loop van acht jaar uit onbedwingbare lust tot wegnemen, heeft ontvreemd uit Walcherse warenhuizen. Naar schatting zou het hier gaan om een waarde van enkele duizenden guldens. De met kleptomane neigingen behepte vrouw werd afgelopen zaterdag op he terdaad betrapt toen zij bij Vendet in de Scheldestad voor in de dertig gulden aan artikelen probeerde mee te nemen uit de zaak. Bij de vrouw thuis trof de politie in het schuurtje het resultaat van haar dwangmatig handelen aan. Zy bleek een voorliefde te hebben voor parfume rie-artikelen maar ook werden allerlei andere goederen gevonden zoals blik ken conserven en verfkwasten. De vrouw had zich er helemaal op ge prepareerd om haar activiteiten zo on opvallend mogelijk te kunnen ontwik kelen. Ze werkte met een tas met een dubbele bodem. En in verschillende jas sen had zij geheime zakken gemaakt De warenhuizen, die haar 'werkterrein' vormden waren de Miro in Vlissingen, de Vendet, Hema en Prijsslag en het Trefcenter in Middelburg. De meeste artikelen waren tijdens de opslag in het schuurtje onaangeroerd gebleven, in een aantal gevallen met het prijskaar tje er nog aan. Afname aantal inwoners Temeuzen TERNEUZEN - Het afgelopen jaar is het aantal inwoners van Temeuzen af genomen met 167. Op 31 december 1981 bedroeg het aantal inwoners van Ter- neuzen 17803 mannen en 17803 vrou wen, een totaal van 35.606. Dat aantal vermeerderde met 459 door de geboor te van 246 mannen en 213 vrouwen. Voorts vestigden zich in totaal 1288 personen in Temeuzen, waarvan 635 mannen en 653 vrouwen. Het inwonertal venhinderde met 339 door het overlijden van 189 mannen en 150 vrouwen. Bovendien vertrokken 774 mannen en 801 vrouwen, een totaal van 1575, uit Temeuzen. Op 31 decem ber 1982 bedroeg het aantal ingezete nen van Temeuzen 35 439, waarvan 17.718 vrouwen en 17.721 mannen. Er werden in het afgelopen jaar 204 huwe lijken voltrokken en 61 echtscheidin gen ingeschreven. Bijeenkomst van 'bijstandsvrouwen' in Vlissingen VLISSINGEN - De stichting FIOM- Zeeland houdt woensdagavond 19 ja nuari, in samenwerking met 'Vrouwen in dc bijstand in Zeeland', een open avond over de positie van vrouwen die een bijstands-uitkering krijgen. Deze bijeenkomst wordt gehouden in 'Bree- hof in Vlissingen en begint om 20.00 uur. Verschillende vrouwelijke raadsleden en andere ln de politiek actieve vrou wen zijn uitgenodigd voor deze avond. FIOM-Zeeland is van mening dat de si tuatie van 'bijstandsvrouwen' zowel po litiek als emotioneel gezien zeer slecht is. De maand januari is uitgeroepen tot 'actie-maand'. Vismijn Colijnsplaat COLIJNSPLAAT - Opgave aanvoer vis en garnalen en gemiddelde prijs per ki lo over de week van 2 tot en met 8 janua ri 1983: Export gamalenl8026 kilo 5.76; schol 312 kilo 3,44; schar 403 kilo 3,46 bot 1708 kilo 0.77. griet 1 kilo 8.90; kabel jauw 3951 kilo 4.84. wijting 381 kilo ƒ3.34. krab 3 kilo ƒ4.41, zalm 2 kilo 8.20, kuit 18 kilo 4.22; diversen 21 kilo 4,22. Totale besomming 126.650.87.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21