Dorpsraad Schoondijke roept belangstellende bouwers op SMITH kaas 'Hust' Reisclub vierde vijfenzeventigjarig bestaan 5,= luctor b.v. Twee gewonden bij frontale botsing kruising IJzendijke WiinoterenvoorU "nbiKkefhardeprys/ 295 4 Wissel Zeeaws-Vlaanderen 25% korting MET BORD IN UITBREIDINGSPLAN DIPLOMA CAFÉBEDRIJF BOUWGROND TE KOOP voor een beter winkelinterieur! MAANDAG 10 JANUARI 1983 bandenhartdel Tivoliweg 63, Hulst, tel. 01146-12461/14080 IS SPORTPRIJZEN Stationsweg 13 - Hulst tel. 01140 13600 Het grootste assortiment in Zeeuwsch-Vlaanderen Grote aantallen nog interessantere korting Na een kortstondige ziekte is uit ons midden weggenomen mijn geliefde man, onze zorgzame vader en opa AARNOUT DE HULLU echtgenoot van Janneke Suzanna Luteijn in de ouderdom van 83 jaar. Breskens: J. S. de Hullu-Luteijn Leek: J. Janssen-de Hullu J. J. Janssen Monique Schoondijke: I. de Hullu M. A. J. de Hullu-Poissonnier Sjaak Ronny Nicole Ingrid Breskens. 9 januari 1983 Ghistelkerke 212 Correspondentieadres: I. de Hullu. Langeherenstraat 89, 4507 KR Schoondijke De crematie zal plaatsvinden op donderdag 13 januari a.s. om 15.00 uur in het crematorium te Middelburg. GEMEENTEN OOSTBURG EN VLISSINGEN Burgemeester en wethouders van de gemeenten Oostburg en Vlissingen: gelet op artikel 4, tweede en derde lid van het rijksreglement ontgrondin gen brengen ter openbare kennis dat een aanvraag om een vergunning tot ontgron ding in een gedeelte van de Westerschelde, gele gen in de gemeenten Oostburg en Vlissingen. is ingediend door rederij Van der Kooi B.V. te Kam pen: dat de betreffende aanvraag met bijbehorende be scheiden vanaf 11 januari 1983 t/m 9 februari 1983 ter gemeentesecretarie Oostburg (afd. III. sectie r.o.) en ter gemeentesecretarie Vlissingen (afd. al gemene zaken) ter inzage ligt: dat een ieder gedurende voormelde periode schrif telijk bezwaren tegen de inwilliging van de aan vraag kan indienen bij de hoofdingenieur-direc teur van de rijkswaterstaat in de directie Zeeland, postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Oostburg/Vlissingen, 10 januari 1983. Burgemeester en wethouders van Oostburg. De burgemeester, mr. C. T. Spijkerboer. De secretaris, C. Geerse. Burgemeester en wethouders van Vlissingen. De burgemeester. Th. J. Westerhout De secretaris, J M. A. van Nassau. In februari start o.m. te MIDDELBURG en ROOSENDAAL de avondopleiding Wij leiden ook op voor het diploma HANDELSKENNIS Beide examens in mei onder toezicht van het Ministerie van Economische Zaken. STICHTING HORECA OPLEIDINGEN NEDERLAND Postbus 93469 Juliana van Stolberglaan 47, 2509 AL Den Haag. Tel. 070-868483. Ook 's avonds SCHOONDIJKE - De dorps raad van Schoondijke heeft za terdagmorgen een bord in het uitbreidingsplan noordwest van het dorp geplaatst, waar mee particuliere bouwers op geroepen worden zich bij de dorpsraad te melden. Als er zich door deze oproep mini maal vijf belangstellenden melden, dan kan een deel van de al in 1977 door de gemeente aangekochte grond bouwrijp worden gemaakt. De dorpsraad stoelt deze actie op een toezegging van burgemeester C.T. Spij kerboer van Oostburg, die begin vorig jaar tijdens een jaarvergadering in Schoondijke stelde dat als er zich vijf gegadigden melden, de grond bouwrijp zal worden gemaakt. Met zijn actie hoopt de dorpsraad weer wat leven in de Schoondijkse woningbouw te bla zen. Sinds 1979 is er in Schoondijke niet meer gebouwd. Volgens de voorzitter van de dorpsraad, Wim van Vugt, is een stilliggende bouwnijverheid de dood steek voor elke kleine gemeenschap. „De eigen mensen van Schoondijke die willen bouwen kunnen hier gewoon niet terecht. Het gevolg hiervan is dat voor al de jongere gezinnen wegtrekken. En dat heeft weer gevolgen voor de onder wijsvoorzieningen", aldus Van Vugt. Hij verdenkt Oostburg er van dat de gemeente de laatste jaren alle aspirant bouwers naar Oostburg of Breskens heeft verwezen. Dit, ondanks dat er wel degelijk gegadigden voor Schoondijke waren. Burgemeester Spijkerboer wijst deze verdachtmaking van de hand. „Als er belangstellenden informeerden, dan keek de gemeente waar er bouw grond beschikbaar was, en dat bleek Competitie van bridgeclub Axel AXEL - De bridgeclub Axel speelde de vierde wedstrijd van de kortedagen- competitie. De uitslag- A 1 de heren Moellker-Van Bam- bost. 2 de heren Pel-Scheele. 3 de dames Kock-Pel en de dames Sandnni -van de Dries B: 1 de dames Keeman-Schlnk en echt paar Kerckhaert, 2 de heren Scheele-An dnessen, 3 de heer Bode-mevrouw De Meijer. Tussenstand A: 1 de heer Moeliker, 2 de heer Van Bambost, 3 de heer Olyslager, 4 de heren Pel en Scheele, 5 de dames Pel en Koek. B: 1 mevrouw Keeman, 2 mevrouw Schink, 3 me vrouw Knöpken, 4 mevrouw Van Acker, 5 de heer Geillelt, 6 mevrouw Van de Kasteel. Brandje in woning Aardenburg AARDENBURG - Door nog onbeken de oorzaak ontstond er zondagmorgen vroeg, omstreeks twee uur, een brandje in de woning van de familie M. aan de Marktstraat in Aardenburg. Een balk naast de schoorsteen had vlam gevat. De brandweer van Aardenburg bluste het brandje. dan in de meeste gevallen Breskens of Oostburg te zijn". De dorpsraad zit nu met spanning op de Voorlichtingsavond Hartstichting in Sas van Gent SAS VAN GENT - De Nederlandse Hartstichting, comité Sas van Gent, houdt 25 januari in de bovenzaal van 'De Vlaanderen' een voorlichtings avond. Aanvang 19.30 uur. Spreker is de heer Brugman, promotor van de Neder landse Hartstichting. HU zal de doel stellingen en de activiteiten van de stichting toelichten. Voorts worden vertoond de films 'Wanneer elke secon de telt' (over hartmassage) en "Je ge wicht in de waagschaal' (over het sti muleren van een bewuste leefgewoon te). Kaarting Zaamslag ZAAMSLAG - De voetbalvereniging in Zaamslag hield in de eigen kantine een kaarting, die mee telde voor de winter competitie, die ook dit seizoen weer wordt gehouden. Het was inmiddels de vierde wedstrijd in dit kader; er volgen er nog drie. De volgende kaarting is 4 februari. De uitslag van deze ronde- 1 M Wilhelm; 2 Joh. de Feijter. 3 C. Florussen; 4 P. Dieleman; 5 H. van de Voorde. De stand ln de competitie na vier wedstrijden: 1 C. Florussen. 15-204; 2 A de Zeeuw 12-183:3 H van de Voorde 12-180; 4 J Cobben 12-177; 5 J Hamelink 12-172. inlDORP/RflflD - - PO/TQU/IO ("OII73I326 /CHOOnPIJKE W Leden van de dorpsraad Schoondijke plaatsen het bord in het uitbreidingsplan bij Schoondijke eerste reacties te wachten. Afgelopen weekeinde heeft zich nog niemand ge meld. De dorpsraad rekent ook van ge meentewege op een reactie. Dorpsraad- secretans Kees de FeUter achtte het zelfs mogelük dat het bord zal moeten worden weggehaald. „Mocht dat gebeu ren dan zyn ze nog niet met ons klaar", zei De Fey ter daarover. Auto beschadigd in Groenendijk GROENENDIJK - Bij een aanrijding in Groenendijk is in de nacht van za terdag op zondag de auto van P. K. uit Kloosterzande voor vele duizenden guldens beschadigd. Eigenaar K. had zyn auto zaterdag avond voor zyn woning geparkeerd. Toen hij zondagmorgen wilde wegry- den. bleek de gehele rechterkant van zijn auto te zyn ingedeukt en vol kras sen te zitten. Volgens de politie moet de auto zijn aangereden, waarna de dader is doorgereden. De groep Hontenisse van de rijkspolitie heeft de zaak in on derzoek. Activiteiten ouderen in Sas van Gent SAS VAN GENT - De katholieke bond van ouderen te Sas van Gent begint maandag 10 januari een kaartcompeti- tie die vijf weken duurt. Dinsdag 11 ja nuari is er een nieuwjaarsbal. Alle acti viteiten vinden plaats in de 'Roselaer' en beginnen om 14.00 uur. Commissies in Axel vergaderen AXEL - In het stadhuis in Axel verga deren woensdag de adviescommissies voor openbare werken en ruimtelijke ordening. De eerste begint om 19.00 uur in de raadszaal, ruimtelijke ordening vangt om 20.00 uur aan in de vergader ruimte in de kelder. De commissie openbare werken praat onder meer over het uitbreiden van het centrale antennenet Oost/West met de RTB-1 zender. Verder op de agenda de inrichting van het nieuwe kantoor van gemeentewerken en de uitbreiding van de openbare verlichting en het straat- onderhoud. De commissie ruimtelyke ordening be spreekt voorstellen tot het nemen van voorbereidingsbesluiten voor onder meer de Vlasstraat en de Berlaersstraat in Koewacht. Dat in verband met de bouw van bejaardenwoningen en het bouwplan van de muziekvereniging EMM. Voorzitter A. Fruytier van de 75-jarige reisclub 'Hulst' speldde de heer Gustaaf Kramers een medaille op ter gelegenheid van zijn 40-jarig lidmaatschap van de club. Twee leden die 25 jaar lid zijn keken toe. JUBILARISSEN WERDEN GEHULDIGD HULST - De reisclub 'Hulst' vierde za terdagavond tijdens een feestelijke bijeenkomst in café-restaurant 'Sint- Cecilia' bij R. de Vilder in Hulst haar 75-jarig bestaan. Hoogtepunt van dit jubileum, waarvoor van de zijde van de leden veel belangstelling bestond, was de huldiging van zes jubilarissen. In zijn toespraak liet voorzitter A. Fruy tier de voorbije 75 jaar de revue passe ren en noemde de reisclub één grote fa milie. Over de zes jubilarissen eZei hij: „Leden die onze club niet alleen trouw zijn gebleven, maar ook hebben helpen opbouwen. Je zou ze kunnen noemen Jaarvergadering van plattelandsvrouwen AXEL - De afdeling Axel van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen houdt woensdag 12 januari in het cul tureel centrum 'De Haile' de jaarverga dering. Aanvang 19,30 uur. Naast de jaarverslagen van secretaris en penningmeester staat een bestuurs verkiezing op de agenda. Na de afhan deling van het huishoudelijk gedeelte is er oeen diavertoning met quiz. 'de mannen van het eerste uur'. Ik denk daarbij vooral aan Gustaaf Kramers en Jo Smit (laatstgenoemde kon door om standigheden niet aanwezig zijn), die beiden al veertig jaar deel uitmaken van onze reisclub. Nier alleen zij, maar ook Emiel Seghers, Alfons de Block, Gi- selain Gijsel (ook hij kon door omstan digheden niet aanwezig zlin) en Gus- Vrouw gewond bij aanrijding Graauw GRAAUW - Bij een ongeval in de Dorpsstraat in Graauw is zaterdag avond omstreeks acht uur de 62-jarige mevrouw Van de K. uit Graauw ge wond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen mevrouw K. de weg wilde oversteken en daarbij werd aangereden door de Belgische au tomobilist R. C. uit Melsele. Met een gebroken been en een aantal schaaf wonden werd mevrouw Van de K. per ambulance naar het ziekenhuis in Hulst overgebracht. Volgens een woordvoerder van de politie moet me vrouw K. tegen de auto zijn opgelopen. taaf Buysse behoren met hun 25-jarig lidmaatschap al tot de oudere garde. Het bestuur heeft gemeend voor die le den wat te moeten doen. Een attentie en herinnering die in ons vermogen ligt Niet te duur, want zoals iedereen moe ten wij ook bezuinigen. Met die herinne ring hopen we nog vele jaren op u steun en medewerking te mogen rekenen", al dus Fruytier. Tot slot speldde hij alle jubilarissen een jubileum-medaille op en him echtgenotes werd een bloemetje' overhandigd. Daarna begon de viering van het 75-ja- rig bestaan. Na een gezamenlijk diner werd de bijeenkomst beslo-en met een feest- en dansavond. Een orkest zorgde daarbij voor de muzikale klanken. Prijzen bridgeclub Terneuzen uitgereikt TERNEUZEN- Tijdens een feestelijke bijeenkomst van de bridgeclub 'Luc tor' uit Terneuzen in hotel 'De Post' in Terneuzen maakte voorzitter J. Ver gouwen de eindstand bekend van het eerste gedeelte van de onlangs geëin digde winter-bridgecompetitie. Win naar in de A-groep werd het paar de heren Meeuwsen en Risseeuw met een totaal van 453,13 procent. In de B- groep ging de overwinning naar me vrouw Van de Dries en de heer IJse- baert met 448,38 procent. Winnaar in de C-groep werd het paar mevrouw Bruyns en de heer Biesbroeck met een totaal van 474,74 procent. Na de bekendmaking van de volledige uitslag ontvingen de winnende paren uit handen van voorzitter J. Vergouwen een beker in ontvangst. Voor de num mers twee en drie in de A-, B- en C-groep waren er herinneringsschilden. De eindstanden, A-groep: 1 de heer Meeuw- sen-de heer Risseeuw 453,13 procent. 2 me vrouw Blesbroeck-de heer Van dr Hooft 450.44: 3 de heer en mevrouw Lichteveld 430.66; 4 de heer Koopman-de heer Vergou wen 418.49: 5 mevrouw Brouwer-de heer Vis ser 413,28 B-groep: 1 mevrouw Van de Dries- de heer IJsebaert 448,38 procent; 2 de heer Buyse-de heer Remijn 444,93 3 de heer en mevrouw Bode 430,89; 4 mevrouw De Jonge- i mevrouw Willemstijn 415.54, 5 de heer De Jong-de heer Meulenberg 414,46 C-groep: 1 I mevrouw Bruyns-de heer Biesbroeck 474,74, i 2 mevrouw Doppegieter-mevrouw Timmer man 445,33; 3 mevrouw Jurrte-mevrouw De Koning 439,37, 4 mevrouw Van Henneleket- mevrouw Van de Water 417,27, 5 mevrouw Jurrièns-mevrouw Botter 415,51. Uit de A-groep degraderen de paren mevrouw Touw-mevrouw Van de Zande en de heren Dees-Touw. Naar de A-groep promoveren de paren mevrouw Van de Dries-de heer IJse baert en de heer Buyse-de heer Remijn. Uitde B-groep degraderen de paren de heer en me vrouw Van Fraassen en de heer Hamelincï- de heer Verschelllng. Naar de B-groep promo veren de paren mevrouw Bruyns-de heer Biesbroeck en mevrouw Doppegieter-me- vrouw Timmerman. kapelle Vraag vrijblijvend informatie Postbus 69, 4420 AC Kapelle, telefoon 01102-3378. DE MAANDAGAVOND SPREEKUREN van 10 en 17 jan. van dr. Schaub VERVALLEN dan alleen afspraken. Schaub en Kop dierenartsen tel. 01150-95017 IJZENDIJKE - Twee personen raakten zaterdagavond omstreeks kwart over zes gewond bij een frontale botsing tussen twee personenauto's in IJzen dijke. De slachtoffers, de automobilist R. de V. en zijn echtgenote uit Bres kens, werden per ambulance overge bracht naar het Sint-Antoniuszieken- huis in Oostburg. Beide personenau to's werden zwaar beschadigd. Het ongeval gebeurde op de kruising Isabellaweg-Koninginnepolder in IJ- zendy ke. De bestuurder J. L. M. d'H. uit Kloosterzande reed met zijn auto de Koninginnepolder in. Zo'n twintig me ter verder botste hij echter frontaal met zijn personenauto tegen de tegemoet komende auto bestuurd door De V. De oorzaak van de aanrijding is niet be kend. Twee gewonden bij botsing Terneuzen TERNEUZEN - Ten gevolge van een eenzijdig ongeval zaterdag op de Van Kinsbergenlaan in Terneuzen zijn twee personen in het Elisabethzieken- huis in Sluiskil opgenomen. De Temeuzense automobilist J a a.u reed door nog onbekende oorzaak in de Van Kinsbergenlaan tegen een licht mast De man raakte, evenals de mede- inzittende mejuffrouw E N. uit Terneu zen. gewond. Auto en lichtmast liepen zware schade op; de PZEM moest de stroomtoevoer ervan afsluiten. Schade bij botsing in Terneuzen TERNEUZEN - Twee auto's zijn be schadigd geraakt bij een aanrijding zondagmorgen op de Schependijk in Terneuzen. De automobilist C. P. S. uit Wemeldinge verleende geen voorrang aan een lesauto, bestuurd door K. W. uit Terneuzen. Een auto werd zwaar, de an der licht beschadigd. Twee auto's zwaar beschadigd bij botsing Aardenburg AARDENBURG - Bij een aanrijding in de Boogaardstraat in Aardenburg, zon dagmorgen vroeg omstreeks vUf uur, zyn twee personenauto's zwaar bescha digd. Bestuurder G. A. C. de V uit Sint- Kruis werd in de Boogaardstraat ver blind door een tegenligger en botste te gen een geparkeerd staande auto. De V werd de bloedproef afgenomen. Schrijfavonden Amnesty SCHOONDIJKE - De werkgroep West- Zeeuwsch-Vlaanderen van Amnesty International houdt donderdag 13 en dinsdag 18 januari schrijfavonden voor (politieke) gevangenen in Zuid- Korea, Tsjecho-Slowakije en de Cen traal Afrikaanse Republiek. Donderdag vindt de avond plaats in het gebouw van de Maatschappelijke Dienstverlening in Oostburg (aanvang 19.00 uur), dinsdag 18 januari is d( plaats van handeling Zegveldstraat 5 in Zuidzande Ook dan is de aanvang 19.00 uur. Per kaasje 4,95 Onze pnjs; Al leen deze week zolang de voorraad strekt: 3 Stuks voor: Geldig van 10 januari t/m 15januari a s

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 18