Winst voor Tjoba in erg spannend duel met Animo EMM-heren in de fout Eindelijk weer een titel voor Vultink Hulst-dames vijf punten voor in tweede divisie Swift pakt zege in Slechte dag voor leiders damtitelstrijd Winst McEnroe op Ivan Lendl TVETER IN EK-PLOEG MAANDAG 10 JANUARI 1983 PZC/sport VLISS1NGEN - Ko Crucq be leeft de laatste weken waar schijnlijk slapeloze nachten. De Animo-speler die onlangs in de zaalkorfbaltopper tegen Swift al een - negatieve - hoofdrol pakte door in die Wal- cherse derby een paar straf- worpen niet te benutten (het duel strandde daardoor op 7-7), was ook na Animo-Tjoba (600 toeschouwers) zaterdagavond de meest besproken figuur. In de allerlaatste seconde van die wed strijd, met het Zeeuws kampioenschap als - bijkomstige - inzet, kreeg de ro buuste en meest zelfverzekerde Crucq een unieke kans deze confrontatie on beslist te laten eindigen. Maar bij 8-9 miste Ko Crucq weer. Op het bord kwam 8-9 als eindstand. Het bezorgde Tjoba naast de winstpunten meteen de titel 'Zeeuws winterkampioen'. De misser van Crcq betekende een sen sationeel slot van een wedstrijd die de amusementswaarde vooral moest ha len uit de individuele hoogstandjes en het feit dat de twee ploegen elkaar lang in evenwicht hielden. Spanning volop dus in sporthal Baskenburg, opgevoerd door twee ploegen die het meest aan trekkelijke spel vertoonden in een uit stekende openingsfase. „Daarin zat het beste deel van deze ontmoeting", oor deelden trainers Van de Berge (Animo) en Buizer (Tjoba) in hun nabeschou wing. Maar waar Huizer zijn formatie de schaarse kansen wel naar treffers om 's-GRA VENPOLDER - Na de vijfde ronde gingen in de hoofdklas van het Zeeuwse damkampioenschap drie spe lers aan de leiding. Jan Blom, Cees van Rijswijk en Peter Schunselaax hadden allen acht punten. De ranglijst die na de zaterdag gespeelde zesde ronde is opgemaakt beidt een geheel andere aanblik. Weliswaar zijn er ook nu drie koplopers, maar van het genoemde trio kon alleen Jan Blom zich handha ven. De veteraan uit 's-Gravenpolder werd door Ad Trapman wel onder druk gezet, maar hij kon toch een ge lijkwaardige remise uit het vuur sle pen. Peter Schunselaar ging tegen zijn club genoot David Davidse in de omsinge ling. Dit bleek aanvankelijk vurchten af te gaan werpen, want in het middenspel stond de stelling van Davidse aan di verse gevaren bloot. In de tijdnoodfase kon hij zich echter loswerken en toen het vereiste aantal zetten gehaald was bleek de stand voor Schunselaar redde loos verloren. Cees van Rijswijk kon het niet bolwer ken tegen John Poulisse. De Goesenaar speelde een zeer goede klassieke partij en kon in het eindspel tenslotte de winst naar zich toetrekken. Door deze overwinning nestelde Poulisse zich op een gedeelde koppositie. Behalve met Blom moet hij deze delen met Daaf Kasse. Deze Middelburgspeler werd in een zeer goede stand verrast door zijn clubgenoot Piet Tange. De hekkeslui- ter nam een damdoorbraak, maar in tijdnoot raakte hij de kluts kwijt en kon even later zijn tegenstander feliciteren met de (onverdiende) overwinning. In de eerste klas voegde koploper Lie ven Meulmeester uit Araemuiden weer twee punten aan zijn score toe door een zege tegen Wiskerke. Van de drie spe lers die hem met een punt achterstand op de hielen zitten heeft Heydra de bes te perspectieven omdat hij nog een in haalwedstrijd tegoed heeft In de twee de klas zijn er na de tweede ronde drie koplopers: Berkholst, Boogert en De Jonge zijn tot nu toe zonder puntenver lies. De uitslagen en standen: Hoofdklas: D Kasse - P Tange 2-0. P. C. Schunselaer - D. Davidse 0-2. A_ Trapman - J. Blom 1-1. C. van Rijswijk - J Poulisse 0-2. P. Jongeneelen - R. A. Dusebout enJ.S. Gad- jadhar - N deW Winter werden uitgesteld. Stand 1 t/m 3 Blom. Kasse en Poulisse 9.4 en 5 Van Rijswijk en Schunselaar 8.6 Cajadhar 6 (uit D. 7 Trapman 5. 8 en 9 Dusebout en De Winter 4 (uit 5), 10 Davidse 4.11 Jongeneeln 1 (uit 5), 12 Tange 1Eeerste klas: Jde Wild - H. Lagendijk 0-2, D. Wiskerke - L. Meulmeester 0-2, A. K. van Luyk - M. van de Wielen 1-1, S. Douw - J. L. Grim 2-0, W. G. de Leeuw - N. Pulisse 1-1, W H S Heydra - A J. Janse 2-0. Stand: 1 Meulmeester 9,2 Heydra 8 (uit 5). 3 en 4 Douw en Lagendijk 8; 5 Van de Wielen 7. 6 en 7 Janse en De Leeuw 6.8 De Wild 5 (uit 5), 9 Grim 5.10 Van Luyk 4,11 Poulisse 2 (uit 5). 12 Wiskerke 0 (uit5V Tweede klas: R de Steur - J. de Jonge 0-2, J. van 't Padje - J Brasser 2-0. J. Ridderhof - D. A Boogert en De Jonge 4,4 en 5 Houmes en Van 't Padje 2. 6 Vm 8 Brasser. Ridderhof en De 8teur 0. R08EMORT - In het demonstratie- toernooi in Rosemort (Illinois) ontdeed de Amerikaan John McEnroe zich in de laatste groepswedstrijd van zijn 'angst- gegner' Ivan Lendl. De Tsjechoslowaak maakte het McEnroe deze keer niet al te moeilijk: 6-3, 6-2. In de laatste wed strijd in de andere groep versloeg Bjom Borg, die steeds beter in vorm begint te komen, in drie sets Jimmy Connors: 6-4, 1-6, 6-2. John McEnroe (VSt) - Ivan Lendl (Tsj) 6-3.6-2. BJron Borg (Zwe) - Jimmy Con nors (8VSt) 6-4,1-6, 6-2. zag buigen, moest Van de Berge ook nu weer de klaagzang over de gebrekkige afwerking laten horen: „We scoren in derdaad te weinig. AI jaren", wist de Animo-oefenmeester die het geliefde patroon van de korte combinatie en de daaruit voortvloeiende doorbraak slechts zelden mocht signaleren. „En als dat al lukte dan faalde het schot. De ploeg ging het toen zoeken in werk van afstand en dat ligt ons nou eenmaal minder". Tjoba had met dat concept minder moeite. Weliswaar kwam de voor sprong in de opening uit de - door de overigens voldoende leidende arbiter Een beeld uit het duel tussen Tjoba en Animo. Keesmaat - wat gemakkelijk gegeven strafworpen, maar ook zonder die straf fen gingen de gasten wat gedurfder naar de korf. Het had tot gevolg dat Animo alle zeilen bij moest zetten om geen - beslissend - gat te laten vallen. Dat lukte omdat in die gase de gebroe ders Crucq (Peter, Aamout en Ko) de 2-3, 3-4 en 4-5 terugbogen in evenveel gelijkmakende treffers. Kort voor het verstrijken van de eerste helft kon de tussenbalans echter al op gemaakt worden. Bij Animo haalden 'de Crucqjes' ruime voldoendes, was de voor Tanja Pieters opgeroepen Henny de Nooyer een van de betere speelsters en moest Tjoba het vooral van zijn eer ste aanval hebben. „Het vak met Ha- rinck en De Reyger Hep niet soepel, tot 4-4 was de partij het aanzien helemaal waard. Daarna zakte genoemd vak bij vlagen onbegrijpelijk weg", had Buizer geconstateerd. Gerrie de Reyger zorgde ervoor dat Tjoba de eerste helft op 5-6 afsloot. Het sein voor Buizer om een - onzicht bare - Addy Lamper terecht te wisselen voor Monique Rouw. De tegenzet van Van de Berge haalde zelfs spandoeken boven: Ad Vos mocht(na een maanden lange blessure) zijn rentree in de hoofd macht maken. Vos besliste de meeste duels in zijn voordeel en dat was broodnodig omdat de Animo-verdediging inmiddels diver se keren in paniek geraakt was. Door balverlies in de Animo-aanval kon Tjo ba prompt naar 7-9 uitlopen. Ko Crucq bracht de spanning weer te rug door 8-9 aan te tekenen. En diezelf de speler zorgde ook voor de - sensatio nele - (en voor hem dramatische) uit smijter door de eerdergenoemde straf- worp in de laatste actie van de wed strijd te missen. En tenslotte waren het de trainers die voor de algehele verrassing zorgden. „Tevreden", was het commentaar van VandeBerge: ..Zolangwenietoptimaal af kunnen werken blijven we onder de tien doelpunten. En dan moet je er stomweg rekening mee houden dat je wedstrijden verbest. De ploeg heeft er echter met volle overgave voor gevoch ten. Meer kun je niet verlangen". „Teleurgesteld", zei Buizer wat onbe grijpelijk. „Leuk dat we gewonnen hebben natuurlijk, maar die winst is niet gekomen zoals we hem gepland hadden. Een gelijkspel had overigens beide ploegen naar verdienste be loond". VLISSINGEN - Het hcrenhandbalteam van EMM is gis teren in Rotterdam tegen een tegenstander aangelopen die de zwakke plekken van de Middelburgers erg goed kende. De tweede lijn van EMM, altijd het gevaarlijkste wapen van de ploeg, werd door de harde aanpak van de Snelwiek defensie onschadelijk gemaakt. Ron van Rei zen, de laatste tijd steeds meer uit de schaduw van topscorer Eddy Schuitema tredend was met griep in Zeeland achtergebleven. Uiteindelijk mocht EMM nog blij zijn met een gelijkspel (16-16). Aanvankehjk leek niets erop dat EMM een moeilijke middag tegemoet ging. De ploeg speelde als vanouds en Snelwiek had gedurig het nakijken. Bert de Jonge leek zich aardig thuis te voelen op zijn oude stek en EMM hep naar een 8-4 voorsprong. Bij die stand botste cirkelloper Rob de Vos schijnbaar onschuldig tegen de Snelwiek- doelman. Het gevolg van de botsing was wel een kaak- breuk voor de EMM-speler. Die tegenvaller leek EMM mentaal niet helemaal aan te kunnen. De ploeg verloor het duidelijke overwicht en moest zich beperken in het najagen van de thuisploeg. Via 7-9 bij rust werd EMM steeds verder met de rug tegen de muur gedrongen. Snel wiek buitte de ruimte die de scheidsrechters gaven om veel kracht in de afweer te gooien ten volle uit en stond vlak voor tijd met 15-11 voor. Cees de Ridder haalde als wanhoopsoffensief Eric Dingemanse in de tweede lijn en de jonge Middelburger deed wat niemand meer ver wachtte. Waar Schuitema en De Jonge iedere keer ge pakt werden eer ze aan afwerken toewaren of de moeilij ke kans op de lat uiteen zagen spatten, bleef Dingeman se wel koeL Drie treffers op rij gaven de aansluiting. Eddy Schuitema zorgde dat EMM langszij kwam 15-15. In de tumulteuze slotfase gaf Snelwiek EMM nogmaals een dreun door weer een voorsprong te nemen. Eric Din gemanse was daarna weer de man die EMM voor de tweede nederlaag van dit seizoen behoedde. Eindstand 16-16. Door het gelijke spel van EMM en de winst van Tachos heeft EMM de kansen voor het kampioenschap niet meer in eigen hand, Tachos won overtuigend van Ancora 11-22 en heeft nu drie punten voorsprong op EMM. Drieëntwintig januari speelt Tachos de moeilijke wedstrijd tegen Wings uit Den Haag. Laat de ploeg uit Waalwijk daar geen punten liggen, dan kan EMM in de thuiswedstrijd tegen de enige concurrent niet meer op gelijke hoogte komen. De dames uit Middelburg hebben in Tilburg tegen hek- kesluiter Were Di een eenvoudige overwinning ge boekt. In eigen huis had EMM verrassend veel moeite gehad met Were Di wat zich uitte in een benauwde 14-13 winst. De equipe van Van Ginderen was in Tilburg be ter op dreef dan in de thuiswedstrijd. Toch maakten de handbalsters weer dezelfde fout die deze competitie al zo vaak gemaakt is. Na een snelle start lijkt de ploeg alle remmen los te oeten gooien waar door de technisch zwakkere tegenstanders altijd weer terug kunnen komen. Were Di werd al na enkele minuten op een 5-0 achterstand gezet, maar te snel afwerken en op break out spelen op verkeerde momenten kostte EMM iedere keer weer balverlies waardoor de thuisploeg lang b(j kon blijven. Van Ginderen hield zijn team in de rust (8-11) dan ook voor dat er verdedigd moest worden. Die boodschap kwam over. Were Di kreeg aanzienlek minder ruimte en de hernieuwde concentratie resulteer de ook in verzorgder aanvalsspel. De rode lantaarndra ger mocht nog drie maal scoren en had daar twee straf worpen voor nodig en EMM kon zich uitleven naar een gedegen 11-18 zege. Stand dames 2C De Treffers 11-20 Tachos U-22 EMM 11-16 EMM 11-19 Hennes 11-15 Wings 11-12 Verburcb 11-14 Ancora 11-11 EBHV 11-12 Snelwiek 11- 9 Athene 11-12 GHV 11- 8 DWS 11- 9 Ancora 11- 8 Volt 11- 8 Gllze .- 2 Fortune B 11- 7 Were Di 11- 2 Actief R 11- 6 MIDDELBURG VRIJWEL ZEKER SCHAAKKAMPIOEN VLISSINGEN - Hoewel nog twee ron i den gespeeld moeten worden is het eert ste team van de Middelburgse schaak-I i vereniging vrijwel zeker van dtU Zeeuwse titel. De afgebroken wed-fl strijd tegen Missingen is nog niet helt-™ maal uitgespeeld, maar de overwifrj ning voor de Middelburgers is zeker.. Zaterdag werd met 1,5 - 7,5 van HWP^ III gewonnen en de vermoedelijke uitP slag is 2-8. Vlissingen haalde een mooi steroverwinning binnen tegen ZierfeL zee. Het werd 8-1 voor de Scheldestadr bewoners en dat zal vermoedelijk wel 9-1 worden. De uitslagen: Temeuzen - Oostburg 7-3|X HWP III - Middelburg 1,5-7,5; Zierikzee Vlissingen 1-8, Landau - HWP II3-6. De standi lo. Hans Vultink, tijdens de finaleronde van het Nederlands kampioenschap band stoten in Schagen. SCHAGEN - Na vijf beurten in de be slissende ronde van het Nederlands kampioenschap bandstoten, waarbij alle kandidaten met twee punten de fraaie biljartarena in Schagen binnen traden, had Hans Vultink zijn oppo nenten al na vijf beurten geveld. Zijn directe tegenstander Jos Bongers stond toen op een achterstand van 43- 165. Bij de andere tafel hing Vet gede moraliseerd in zijn stoel en probeerde vechtjas Aruouts, met een scheef oog richting Vultink, zijn gemiddelde weer wat op te krikken. De ideale situatie, waarin Vultink door zijn vlotte carambolage kwam te verke ren, deed de concentratie verslappen. Nadat Amouts m elf beurten was geëin digd, richtte Vultink zijn aandacht weer op het groene laken en ging na zijn zestiende reeks uit: 200-126. De titel kwam hem toe op basis van zijn hogere gemiddelde: 10.05. Amouts kwam met hetzelfde puntentotaal tot 9.34. Terwijl de Westbrabander de na smaak van zijn misstappen tegen de meester uit de vorige generatie snel wegspoelde, onderging Vultink voor het eerst sinds lange tijd weer eens de geneugten van een kampioenschap. Vorig seizoen bleef de drievoudige we reldkampioen kader zonder nationaal succes. Dat kostte hem zijn plaats in het Nederlands team, dat in november voor de vijfde keer de Europese vijf- kamptitel voor landenteams verover de. De eerste vier keer was Vultink, die toezegde voor de toernooien in Madrid en Rucphen de aeu wat vaker uit de koker te halen, er wei bij. De eindstand: 1 Vultink 4 (punten), 64 (hoog ste serie), 10,05 (gemiddelde); 2 Amouts 4 71 9.34, 3 Bongers 2 84 11.60; 4 Vet 2 51 9.55. singen 8-34,5; 3 HWP H 8-29,5; 4 Landau 25. 5 HWP in 4-21; 6 Temeuzen 3-25.5, ;K>$ West-Zeeuwsch-Vlaanderen 2 zee 0-10,5. HWP Hl - Middelburg 1 pen - H. Groffen 0-12 K 1-0; 3 M. de Waal - Oosterhout - M. Westerweele 0-1; 5 N. Ma»e quime - C. de Wolf 0-1; 6 C Provoost - g Sanders 0-1; 7 S. Dlerick - A Kógeler remLvllë 8 R. Meloen - A van der Weel 0-191. Lu teijnig J. de Jager 0-1; 10 M. Andnessen - W. vu? W(jnen 0-1. J. Landau - HWP H 3-6: 1 R. Bellemans - aP Galle remise; 2 A. de Feijter - R. van Nevel#1 remise; 3 H. Lankreijer - F. Snijders 0-1; 4 Esng Bolleman - R. van Waterschoot 0-15 A. CocArlj - J. Maas remise, 6 A van Kesteren-N. Dubn'n beldam remise; 7 A Arendse- M. Cardon afg.w 8 E. de Hulster- J. Dubbeldam 0-19 O Oegefcg ma-A. Kleiweg remise; 10 J. Destombes-ME- de Waal remise. Zierikzee - Vlissingen 1-8:1J. van den EndeJ" M. Wise remise; 2 R. van de Veken - J va#0 Nispen afg., 3 H. Jukkenekke- R. de Smit 0-lJKt 4 A vam de Westen - H. Masstnk 0-1; 5 .'Jen Zwarts - H. Cuiper remise: 6 J. Verkerk - Dieperink 0-1; 7 J. Hoogstarte - R. van Oaj-j, schot 0-18 J. Bom - M. van Eekhout 0-1S f JL Legerstee - A. Bil 0-1; 10 C. Polderman - Pr. van RoolJen 0-1. TAFELTENNISZEGE N |si ;ev: ïen HELSINKI - De Nederlandse tafelteojjkf nisploeg heeft zaterdag in Helsinki etaan; verrassende overwinning van 4-3 oalet Finland behaald. Het duel telde voonar de eerste divisie van de Europese comjch. petitie. Isrs Door dit resultaat is Nederland zo g als zeker gevrijwaard van degradaüt Nederland won eerder van het ondej aanstaande België en van Noorwegen) dat evenwel een protest bij de intern tionale federatie heeft ingediend t het meespelen van de Engelsman Potl ton. Nederland moet nog tegen Italië eJ de Sowjet-Unie (beide malen thuis) sp« len. TEGEN FINLAND VLISSINGEN - Door de 3-0 overwin ning op Activia en puntenverlies van de concurrentie staan de dames van Morres Hulst momenteel met een voor sprong van vijf punten bovenaan in de tweede divisie C. De heren uit Hulst wonnen eveneens en ook zij blijven bo venaan in 3F. In dezelfde divisie zakte EWC via een 3-0 nederlaag naar de degradatiezone. Marathon won het zes-puntenduel van Terra Nova met 3-0 en Savok streek de vlag met dezelfde cijfers tegen AKS. Ondanks de groter geworden voor sprong heerste er zaterdagavond in Hulst nauwelijks een juichstemming. „Het gaat iedere week een beetje moei zamer", oordeelde trainer Jo Everaert, nadat zijn dames middenmoter Activia uit St. Antonis met 3-0 hadden versla gen. „Sommige speelsters kunnen het nog opbrengen zich op iedere wedstrijd optimaal voor te bereiden, maar ande ren maken al duidelijk onderscheid: van die winnen we toch wel en bij die moeten we er tegenaan. Daarom gaan we volgens mij een moeilijke tweede competitiehelft tegemoet. We gaan daarin zeker punten verliezen". Tegen Activia lieten zijn speelsters zien dat Everaert de zwakke plek inderdaad kent. In de eerste en de tweede set was de concentratie behoorlijk en dat resul teerde twee maal in 15-9 winst. In de tweede set echter gaven de Zeeuwsen een 12-5 voorsprong nog bijna uit han den (12-12). Het inwisselen van Denise Broekmans bleek ln die fase echter een gouden greep van Everaert en vla 15-13 kon het tij nog gekeerd worden. Hetzelfde verhaal kan verteld worden over de heren van Morres. Zodra de Hulstenaren zich echt concentreren verslaan ze iedere tegenstander in 3F met ruime cijfers, maar zodra de aan dacht verslapt liggen de problemen op de loer. Mede daardoor moest de eerste set van de ontmoeting met Sic Pugno zelfs uit handen gegeven worden. De set ups werden niet ruim genoeg gege ven en de aanval wilde het steeds te mooi doen, zodat de Bergenaren dank baar profiterend de ouverture met 12- 15 op hun naam brachten. Twee sets lang speelde Morres toen ouderwets en het resultaat mocht er dan ook zijn: 15-5 en 15-3, maar in de vierde set was het weer experimenteren geblazen. Via 4-8 werd het echter 9-9 en toen LARVIK - Oeyvind Tveter heeft zon dag in selectiewedstrijden in Larvik zijn plaats in de ploeg voor de Europese schaatsstrijd in Den Haag verdiend. Hij werd eerste in het klassement over de 500 meter en 5000 meter. Tveter zege vierde op beide afstanden, respectieve lijk in 41,1 seconden (gedeeld met Anne Nic. Nilsen) en 7.23,1. Tveter bleef in de stand Nic. Nilsen ruim twee punten voor. Bij de sprinters won Bjoem Hagen de 500 meter ln 39,9 seconden en bracht Frode Roenning de kilometer op zijn naam in 1.20,6. werd de gasten geen punt meer toepju staan: 15-9. L EWC is na de belangrijke nederlaag tegen degradatiekandidaat Ekspahv, zelf in de gevarenzone terecht gekdj men. De Vlissingers begonnen het se zoen sterk, maar vielen daarna teni| De nederlaag tegen de Dordtem heeft tot gevolg, dat EWC samen re Karanoi en Ekspalvo op 11 punten f gekomen, goed voor een gedeelde tieaj de plaats. En dat. terwijl de nui tien tot en met twaalf degraderen. Marathon luidde het oudejaar winnei uit, het nieuwe jaar werd op de manier ingeluid: Terra Nova werd i 0-3 verslagen. De Vlissingse ploeg 1 uit het positieve slot van het vorige jai kennelijk voldoende zelfvertrouwen gi puurd, om de nummer laatst van d ranglijst met fris en gevarieerd aanval spel tegemoet te treden. Marathol toonde aan het net lef en hoewel dat oof de nodige tegenslag opleverde, bleef8 Vlissingse équipe toch drie keer aan dj beste kant van de scheidslijn: 9-15,1 15 en 8-15. Een prima opkikker voorb treffen met Savok volgende week. Datzelfde Savok speelde zaterdag ij gen het sterke AKS uit Breda, dat m menteel onbedreigd tweede is en dat J de sporthal van Sas van Gent oo k taf zien. Een geroutineerde spelverdeelsti en enkele prima aanvalsters vormde* de kem van het Bredase team, dat cf alle fronten eenvoudig beter was d Savok. Toch heeft de thuisclub er al aan gedaan om te proberen voor verrassing te zorgen, maar verder di winst in de eerste set kwamen d Zeeuwsen niet. De setstanden: 16-14, 15. 9-15 en 10-15. TRAINER VAN SAINT J ETIENNE ONTSLAGEN Ml VLISSINGEN - Tjoba, Swlft. Zuidwesters en Stormvogels hebben de winterstop in de zaalkorfbalcompctitie uitstekend overleefd. Dat kan gesteld worden na de winstpartijen die genoemde clubs na de hervatting van de competitie aan lieten tekenen. Swift pakte de vierpuntenwedstrijd bij TOP S (12-11 winst voor de Middelburgers), Zuidwesters sloeg door de 5-4 zege op Maassluis een gat van vier punten met die ploeg. Stormvogels kan zich na 6-5 winst bij ODO steeds meer op de borst slaan vanwege de nog ongeslagen reeks, terwijl Tjoba dure punten pakte bij Animo en in de top mee gaat draaien. Kwamen de overwinningen met het kleinst mogelijke verschil tot stand, de verliezers deden het (op AU Raedy na) duidelijker. Olympiaan-ONDO werd 16-7, SEV-TOP 11-4. AU Ready verloor bij Keep Fit - onnodig - met 7-8. kon eenvoudigweg niet meer aandrin gen. het kleine verschil bleef staan. Door toedoen vanJanPeter Pouwer (4 Lejo de Hond (3), Carla Joziasse (2), Jo ke van de Lijke, Eugène Janse en Kees Opsteegh. TOP-Swift Belde ploegen hadden een lange aan loop nodig om in het ritme te geraken. TOP kwam als eerste door die moeilijke periode heen, 3-0 en 5-1 beloofde weinig goeds voor de tegenstander. Daar kwam vooral het eerste aanvalsvak moeilijk los. Maar na de 'warming-up' begon het bij de Middelburgers toch te lopen en was een 5-7 achterstand na de eerste helft acceptabeL TOP draafde ook ln de tweede helft nog wel even door. maar na 9-7 sloot Swift overtui gend aan. Het vormde de inzet voor een finale waarin beide ploegen zij aan zij naar de finish gingen. Spannend tot en met, ook na 11-12, omdat Swift in die fase nogal wat liet liggen. Maar TOP Olympiaan-ONDO Het ziet ernaar uit dat ONDO veroor deeld is om volgend seizoen in de derde klas te acteren. De zwakke start van de ploeg vertoonde gaandeweg een op gaande lijn, de winterstop heeft kenne lijk alles weer afgebroken. De snelle opening (5-5 binnen een kwartier) be loofde veel, één enkel offensief van de thuisclub legde het gebrek aan zelfver trouwen van de gasten bloot. Die lieten zich willoos naar 12-5 wegspelen. Toen hing het hoofd al lang naar beneden en was de vechtlust, waar de ploeg uit Sint-Laurens om bekend is, totaal uit de ploeg verdwenen. Met 'nul uit zes' lijkt ONDO verloren. Rina Boogaard (2). Ko Wisse. Jos Marinissen, Lia Gi- deonse. Hans Mesu en Sjaak Mesu scoorden. Zuidwesters-Maassluis Trainer-speler Rolf Kamphuls mag dan wars zijn van persoonlijke publiciteit, Zuidwesters-Maassluis kan voor een groot deel aan hem opgehangen wor den. Niet alleen verzorgde hij in zijn eentje de 2-0 opening, in latere cruciale fases besefte Kamphuis het belang van een grotere marge om dit duel te beslis sen. Daarbij dient gezegd dat de ploeg toch weer collectief sterk was. Met daarbij een ijzersterke verdediging die hekkesluiter Maassluis weinig kansen bood om daar weg te geraken Kortom: Kamphuis zorgde ook voor 4-2 in een periode dat de gasten sterk aandron gen, 5-2 bood de mogelijkheid de partij bekeken naar 5-4 winst te tillen. Kamp huis werd in de score bijgestaan door Judith Koudijzer en Joke Schat. SEV-TOP De prijs voor de wisselvalligheid is TOP al lang geleden uitgereikt. Verdiend naar blijkt, TOP bakte er nu weer erg weinig van. Weinig geconcentreerd keek de ploeg bij rust al tegen een grote achterstand aan (7-2 voor SEV), deed na de pauze wat terug, maar kwam nooit meer ln beeld. De zwakke tegenstand resulteerde tenslotte in 4-11 verlies. Teun Alewijnse (2), Jaap Tramper en Ria de Ridder scoorden. 000-Stormvogels Stormvogels kan dit seizoen veel. De ploeg wordt regelmatig gedupeerd door het afhaken van geblesseerde spe lers en speelsters, telkens vindt men in het arsenaal vervangers die het goed doen. In de eerste helft manifesteerde de competitie-onderbreking zich bij beide teams. Stormvogels benutte het tweede deel van de wedstrijd om over tuigend over de tegenstander heen te lopen: 2-5. Het slotoffensief van de thuisclub leverde wel 5-6 op. verder kwam men niet omdat Stormvogels verdedigend overeind bleef. Piet Hen- drikse (2). Daan de Pagter (2), Manneke Janisse en Sonja Cijsouw hielden het ongeslagen record vast. Keep Fit-All Ready Ook All Ready is de winterpauze niet goed doorgekomen. „Geen mogelijkhe den om oefenwedstrijden in te passen", wist Kloet, die zijn ploeg stroef zag ope nen en op cruciale momenten ook in de fout zag gaan. De ouverture leverde 4-3 op voor Keep Fit, dat de tegenstander na rust echter ineens voorbij zag snel len: 4-6. BIJ die stand gooiden de Bra banders 'de beuk erin'. Ze bereikten er mee dat All Ready panisch reageerde, het hoofd verloor en - onverdiend - als verliezer afgevlagd werd omdat de ver dediging in de laatste minuten inge brachte wissel Rini Snijders met een blessure naar de kant zag gaan. Daar profiteerde Keep Fit van. Merkwaardig genoeg ook via twee late wissels. „Maar bij 6-4 hebben we de party onnodig uit handen gegeven realiseerde Kloet zich na afloop. All Ready-doelpunten van Hans van Gastel (2). Leo Fonteine, Jaco Stoutjesdijk, Corrie Stoutjesdijk, Corrie Kloet en Rini Snijders. SAINT-ETIENNE - Robert Herbi trainer van de voetbalclub Etienne, is zondag ontslagen door J(| seph Sanguedolce, de communistisch burgemeester van de gelijkn; Franse stad. Met Herbin moet Bernard Gardon bij de club verdi nen. Sanguedolce ontkende dat ontslag van beide elftalbegeleit een politieke zaak zou zijn. „Het drag van Herbin de laatste tijd niet langer te tolereren. In het beli van de club was zijn ontslag noi lijk". Saint-Etlenne, eens bijna Europees kerwinnaar en de nachtmerrie vi PSV. kwam de laatste maanden ln spraak toen allerlei frauduleuze hanc lingen van voorzitter Rocher aan M licht kwamen. Gelijktijdig vertoon? de prestatiecurve van het topelftalet sterk dalende lijn. Op het moment dj de kas leeg bleek te zijn, sprong u stadsbestuur in de perikelen van voetbalclub. De stad houdt de club i het ogenblik in leven. „Hier kunnen d geen trainer bij gebruiken, die dei duizend franken (twaalfduizend gij den) verdient en het bovendien Q goed doet. Het publiek wilde dat trainer wegging. Aan dat verzoek ln ben we voldaan", verklaarde de bi meester.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 12