Sociografisch veel gezinnen rapport Hulst: wonen te ruim Voorstel tot aankoop van twee rusthuizen Zierikzee H. A. M. van de r beschreef de Hofsteden van Scfo jondijke Hoorzitting dorpsplan Sirjansland maandag PZC/streek DOOR ECHTSCHEIDINGEN EN VERGRIJZING Schietingen Bewoners verbreding van IJzendijkseweg Krediet van 1,6 miljoen voor sportpark in Zierikzee VOOR BOUW VAN NIEUW TEHUIS ZATERDAG 8 JANUARI 1983 HULST - Woningbouwverenigingen moeten zich bij de planning van nieuwbouwprojecten in de gemeente Hulst gaan bezinnen op de omvang van de huizen. Uit het rapport 'Sociografie van de gemeente Hulst', dat de stichting Gemeenschapswerk vrijdag presenteerde, blijkt dat vele Hul ster gezinnen te groot wonen: de gemiddelde gezinsgrootte bedraagt nauwelijks drie personen. Oorzaak daarvan is onder meer het relatief hoge scheidingspercentage (20,8 procent) en het grote aantal ouderen (14,3 procent van de bevolking is ouder dan 65 jaar, in de Hulster binnenstad is dat percentage zelfs 25,4 procent). Daarbij is er in enkele woonkernen een tekort aan bejaardenwonin- gen. De sociografie van de gemeente Hulst is samengesteld door R. M. Bosch. De sa menstelling heeft een jaar in beslag ge nomen. Het onderzoek, dat is bestemd voor de gemeente en instanties zoals overlegraden, biedt een schat aan gege vens betreffende de demografische toe stand, milieu, woonsituatie en sociaal- economische en culturele omstandig heden. De stichting Gemeenschaps werk hoopt dat de sociografie een bij drage zal leveren aan de onderbouwing van beleidsvoornemers en aan het uit stippelen van een nieuw beleid. De sa mensteller heeft zich overigens onthou- HEIKANT - In café het Helleken werd een bejaardenschieting gehouden waaraan 48 schutters deelnamen. Hoge vogel E. Verhaegen. Sint Jansteen: eer ste zijvogel P. Stevens Sint Jansteen; tweede zijvogel G. v. Hooije, Heikant, grootste san- tal kleine vogels (4) A de Laat, Kemzeke. HULST - In café W. Blommaert te Hulst werd een schieting gehouden waaraan 45 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel: R. Verschoten, Hengst dijk; eerste zijvogel. J. Cockgheijt, Absdale; tweede zjjvogel: C. Visser. Boschkapelle. Grootste aantal kleine vogels (7): Mw. Dobbe- laer, Boschkapelle ZUIDDORPE - In café De Herbergh in Zuiddorpe werd een schieting gehou den waaraan 38 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel: R. Verschoten, Klooster- zande; eerste zij vogel: L v Kerckhoven. Hei kant; tweede zij vogel: M. Suij. Zuiddorpe. Grootste aantal kleine vogels (4): H. d'Hondt, Zuiddorpe en J. Verschoten, Kloosterzande. SINT-JANSTEEN - Schutterssocièteit Groot-Hulst hield een schieting in café De Kroon in Sint-Jansteen waaraan 44 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel: E. Verhaegen; eerste zij- vogél en tweede zijvogel: J. van Kerkhoven. Sint-Jansteen. Grootste aantal kleine vogels (5); F. Rennis, Sint-Jansteen. SLUISKIL - In café Dallinga in Sluiskil werd een schieting gehouden waaraan 65 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel: R. Willems. Ertvelde: eerste zij vogel. D. de Buck. Bentllle. tweede zij vogel' W. Bees, Wimpelhem. Grootste aan tal kleine vogels (3): E. Prepgsan, SlulskiL Mid-wintercompetitie LAMSWAARDE - De bridgeclub Lamswaarde speelde in het kader van een individuele mid-wintercompetitie, bestaande uit vijf wedstrijden, de derde wedstrijd in zaal "De Vier Jaargetijden' in Lamswaarde. Aan de competitie ne men twintig bridgers deel. De uitslag: 1 mevrouw Biesbroeck met 285 pnt., 2 de heer Van Waterschoot, 3 de heer De Waal, 4 de heer De Kerf, 5 mevrouw Van Puyvelde, 6 mevrouw Van Hootegem, 7 mevrouw De Kort. 8 mevrouw Kint-Van Kruyssen. 9 de heer Giesen, 10 de heer Rademakers. Schrijfavond van Amnesty International TERNEUZEN - Amnesty International Temeuzen houdt maandag weer een schrijfavond voor politieke gevangen nen. Dat gebeurt om 20 uur in de Goede Herderkerk. De brieven zijn bestemd voor de regeringen van de Centraal Afrikaanse Republiek, Tsjechoslowa- lqje en Zuid-Korea. Ruilavond Terneuzen TERNEUZEN - De vereniging van postzegelverzamelaars 'Zeeuwsch- Vlaanderen' houdt maandag de maan delijkse ruilavond in de bovenzaal van 'Du Commerce in Temeuzen. Er wordt een velling van munten en postzegels gehouden en er is een verloting. De avond begint om 19.30 uur. Nieuwe uit giften kunnen worden afgehaald bij de nieuwtjesdiens t. Tentoonstelling over 'Vrouwen Rijk'in bibliotheek in Goes GOES - De Werkgroep Emancipatie Goes houdt van 18 tot en met 28 januari een tentoonstelling 'Vrouw en Rijk' in de openbare biblitheek in Goes. De ten toonstelling, die mede wat meer be kendheid wil geven aan het bestaan van de werkgroep, wordt dinsdagmid dag 18 januari om 13.30 uur geopend door het gemeenteraadslid mevrouw L. J. Mol-De Jager. De tentoonstelling in de Wijngaard straat geeft een beeld van de manier waarop het emancipatiebeleid van de rijksoverheid tot nu toe vorm heeft ge kregen. Vooral de wisselwerking tussen de emancipatorische ontwikkelingen in de samenleving en het overheidsbe leid wordt belicht. De expositie is opge bouwd aan de hand van thema's, zoals de positie van vrouwen in onderwijs en wetenschap, in de gezondheidszorg, de vrouw op de arbeidsmarkt, haar kans op werk. haar promotiekansen, de ach terstand die zij vaak heeft vanwege een geringere opleiding, toekomstmoge lijkheden, enzovoorts. Deze onderwer pen worden in woord, maar vooral in beeld naar voren gebracht. Er is ook een brochure met achtergrondinformatie. De tentoonstelling kwam tot stand met medewerking van de Directie Coördi natie Emancipatiebeleid. Rijksvoor lichtingsdienst, Voorlichtingsraad en voorlichtingsdiensten van verschillen de minsitenes. De Goese bibliotheek zorgt voor zoveel mogelijk boeken die aansluiten op de geéxposeerde the ma's. den van commentaar by de afzonderlij ke paragrafen. Directeur C W A van Leuven van de stichting Gemeen schapswerk: „Op zich was het verleide lijk kritische kanttekeningen te plaat- sen en/of beleidssuggesties te doen. Daar is echter van afgezien om de lezer zelf conclusies te laten trekken. Hetma- teriaal is zo droog mogelijk weergege ven". Het rapport is in een oplage van 100 exemplaren verschenen. Het is de bedoeling dat elke vijfjaar een herziene druk van de sociografie gaat verschijnen, waarbij de rapportage eventueel zal worden uitgebreid. De stichting Gemeenschapswerk zal voorts elk jaar een statistisch zakboek je doen verschijnen om wyzigingen in bij voorbeeld bevolkingsgegevens 'up to date' te houden. Binnen de gemeente Hulst manifeste ren Hulst en St. Jansteen zich als de groeikernen, waarbij er overigens over de gehele linie een toename is van een trek naar de kleinere woonkernen. Dat laatste houdt verband met de rea lisatie van (kleine) woningbouwpro gramma's in de kernen. Hulst heeft voorts onder haar inwoners een groot aantal Belgische onderdanen (7,68 pro cent van de bevolking). Overige bui tenlanders nemen 1 procent van de to tale bevolking in. In de gemeente Hulst is bijna twee-der de deel van de woningen in particulier eigendom. Met andere woorden: er is een flinke verschuiving van de bouw Prijskaarting SINT-JANSTEEN - De r-k bond van ouderen hield een prijskaarting waar aan 24 mensen deelnamen. 1 E. de Beule, 2 F. de Smet. 3 mevrouw Van Remortel. 4 A van Waesberghe. 5 D. Voet, 6 H. Vergauwen. EERSTE VAN REEKS KLEINE KERNEN SIRJANSLAND - De aangekondigde reeks van hoorzittingen over de dorps plannen ten behoeve van vier kleine kernen op Schouwen-Duiveland gaat maandag 10 januari van start in Sir jansland. De hoorzitting wordt gehou den in het dorpshuis en begint om 19.30 uur. Voor Anna-Jacobapolder is even eens een dorpsplan in de maak. Daar vindt de hoorzitting plaats op woens dag 19 januari (19.30 uur in het dorps huis). De dorpsplannen worden opgesteld in het kader van het kleine kemen experi ment Schouwen-Duiveland, waarbij het er om gaat voor de deelnemende kemen voor de langere termijn wense lijk geachte activiteiten vast te leggen. Hoofddoel is het bevorderen en verbe teren van de leefbaarheid. Bij het op stellen van de plannen wordt tewerk ge gaan in drie fasen, namelijk het aange ven van een probleemanalyse, beleids lijnen voor de langere termijn en een actieprogramma voor de korte termijn. Alle fasen worden afgerond met een toetsing van de conclusies aan de wen sen van de bewoners. De komende hoorzittingen hebben alle betrekking op de inmiddels door plaatselijke werk- Activiteiten van aquariumvereniging LABEO opTholen THOLEN - De Thoolse aquariumver eniging LABEO, afdeling van de Neder landse Bond Aquaterra, heeft een uit gebreid programma voor de boeg. In ja nuari houdt men over het hele eiland een uitgebreide ledenwerfactie. Op maandag 10 januari is er een 'praat- avond' in 'Meulvliet' in Tholen. Hier worden ideeèn uitgewisseld over de aquariumhobby. Aanvang 19.30 uur. Op maandag 24 januari is er een lezing en dia-serie door Chr. v. d. Berge, bondskeurmeester van de N.B.A.T. Aanvang 19.30 uur. eveneens in 'Meul vliet'. groepen en het bureau Stad en Land schap opgestelde probleemanalyses. De analyse omtrent Sirjansland leert onder meer dat deze Duivelandse klei ne kern 'een opvallende en vooral ook geleidehjke bevolkingsgroei kent'. In plaats van de veel geconstateerde ont wikkeling van vergrijzing van een klei ne kern, heeft Sirjansland in de afgelo pen jaren een soort 'verjonging' onder gaan. De woningvoorraad is de laatste tien jaar geleidelijk toegenomen. Maar in de probleemanalyse wordt het ont breken van woningbouw in de sociale sfeer toch wel opvallend genoemd, „ze ker ook bezien in het licht van de gerea liseerde bevolkingsgroei en de vesti ging van jonge gezinnen"Intussen vor men nieuwe uitbreidingsmogelijkhe den van 'Sir' een belangrijke bijdrage 'in een gewenste geleidelijke woning- bouwprogrammering'. Werkgelegenheid De werkgelegenheidsfunctie van het dorp wordt met ongeveer 120 arbeids plaatsen zeer groot geacht. Van een sterke binding tussen de eigen be roepsbevolking en deze arbeidsplaat sen is echter nauwelijks sprake. De werkgelegenheid in het dorp is er dan ook meer voor de gehele gemeente. Het leerlingenaantal zal naar verwach ting voldoende zijn om het voortbe staan van de school te verzekeren zy het dat de toekomstige tweemans-be zetting een probleem zal vormen. Intus sen geeft het scholenexperiment (in het kader van het kleine kernen-experi ment) de school de kans zich te ontwik kelen tot een 'redelijke basisschool', vooruitlopend op de wet op het basison derwijs. Onderzocht wordt momenteel nieuwbouw, dan wel aanpassing van de school. Volgens de probleemanalyse geeft het aantal voorzieningen in Sirjansland een enigszins schraal beeld. Er ontbre ken zaken als een postloket, een speel terrein voor de jeugd, een speelparkje voor de gehele bevolking en mogelijk heden om te schaatsen. van huurwoningen naar die in de parti culiere sector (in '80 bedroeg meer dan de helft van de woningbouw ongesubsi dieerde huizen). Van Leuven: „Die ten dens kan wel bedreigend worden voor de beschikbaarheid van huurwonin gen". Overigens verkeert ruim 14 pro cent van de woningen in een slechte staat, waarbij met name de eigen wo ningen er slecht aan toe zijn. Milieu Wat miheu betreft ziet het er voor de inwoners van de gemeente Hulst niet bepaald florissant uit. Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen behoort met de mijnstreek in Zuid-Limburg en het Rynmondge- bied bij Rotterdam tot de drie vuilste gebieden van Nederland, Dat is met na me het gevolg van het industriegebied bij Antwerpen en in mindere mate ook van de industrieën in de Zeeuws- Vlaamse kanaalzone. Bij die hoge graad van luchtverontreiniging is ook het water van de Westerschelde, voor zover dat althans binnen de gemeente grenzen valt, van zeer slechte kwaliteit. Een lichtpuntje evenwel is dat het bin- nendijkse oppervlakte water de laatste jaren aanmerkelijk is verbeterd. Inwoners van Hulst spreiden voorts een grote maatschappelijke betrokkenheid tentoon. In alle kernen heerst een grote bedrijvigheid in het verenigingsleven, waarbij het specifiek jeugdwerk er ove rigens bekaaid afkomt. Wel is opmerke lijk dat de besturen van die verenigin gen en instellingen in het merendeel worden gevormd door de autochtone bevolking; import-inwoners (de alloch tonen) nemen naar verhouding weinig deel aan bestuurlijke kaders van maat schappelijke organisaties. De verkeersdrukte in Hulst wordt hoofdzakelijk (met name in de weekein den) veroorzaakt door de Belg: onge veer 48 procent. De kern Hulst en omge ving nemen 35 procent voor hun reke ning, waarby overwegend gebruik wordt gemaakt van de auto. Ledenvergadering bridgeclub Hulst HULST - De bridgeclub Hulst houdt donderdag 13 januari een algemene le denvergadering in het gemeenschaps centrum 'Den Dullaert' in Hulst. Na een openingswoord door voorzitter A Biesbroeck volgen de jaarverslagen. Tot slot maakt voorzitter Biesbroeck de uitslag bekend van het eerste gedeel te van de onlangs geëindigde winter competitie. Voor de winnaars is er een tinnen bord beschikbaar. Daarna wordt een vrije wedstrijd gespeeld. De vergadering begint om 19.30 uur. De bermen van de IJzendijkseweg zitten vol gaten en kuilen. BERMEN VOL GATEN EN KUILEN IJZENDIJKE - De bewoners van de IJzendijkseweg, de verbin dingsweg tussen het buurtschap Nieuwlandse Molen bij Biervliet en rijksweg Breskens-Terneuzen, vinden dat de weg met enkele me ters moet worden verbreed. De weg is nu slechts drie meter breed, waardoor auto's de berm in moe ten om elkaar te kunnen passeren. Mede omdat er ook nogal wat land- bouwverkeer gebruik maakt van de weg, zitten de bermen vol gaten en kuilen. vooral mensen die ter plaatse niet bekend zyn kunnen hierdoor wor den verrast De bewoners hebben de kwestie, via de contactraad te Biervliet, aangekaart by" het Temeuzens ge meentebestuur. Wethouder drs A. Doorduijn verklaarde desgevraagd dat de gemeente de zaak in onder zoek heeft. In '80 hebben de bewo ners de gemeente Oostburg, die ook een gedeelte van de weg in be heer heeft, benaderd. De gemeente liet toen per brief weten dat men voorlopig geen maatregelen wilde nemen, in afwachting van het resul taat van de onderhandelingen met het waterschap 't Vrije van Sluis over het beheer van de weg. Die on derhandelingen zyn nog steeds gaande. Burgemeester C. T. Spykerboer van Oostburg verwacht overigens dat ze weinig zullen opleveren, me de gezien het in voorbereiding zyn- de wetsontwerp waardoor gemeen ten verplicht worden wegen van het waterschap in beheer te nemen. De Oostburgse burgemeester wil de zaak nu aan de orde stellen in het college. Nieuwe verwijsborden kruispunt Zierikzee ZIERIKZEE - Wanneer de gemeente raad van Zierikzee instemt met een vooratel van b en w zullen op het kruis punt Laan van St. Hilaire -Weststraat- I Scheldestraat nieuwe richtingsborden worden geplaatst. De rijkspolitie vindt de huidige bewegwijzering ter 2 plaatse onvoldoende en onduidelijk met het gevolg dat automobilisten, die veronderstellen in de richting provin- ciale weg te rijden, nogal eens in de woonwijk Poortambacht terecht ko men. B en w hebben de raad vrijdag op grond van overleg met de rijkspolitie en ANWB voorgesteld nieuwe verwysbor- den op het kruispunt te plaatsen, en voor dat doel een krediet van 10.000 gul den beschikbaar te stellen. De raad be- j_ handelt het voorstel in de vergadering op 18 januari (aanvang 19.30 uur). j ZIERIKZEE - B en w van Zierikzee: stellen de gemeenteraad voor een kre diet van 1.602.500 gulden beschikbaar te stellen teneinde spoedig te kunnen j overgaan tot de aanleg van de eerste I fase van het nieuwe sportpark aan dt I Lange Blokweg. Het voorstel komt aan de orde in dt raadsvergadering op dinsdag 18 januar. (aanvang 19.30 uur), en verder in de y commissies publieke werken en sport r op achtereenvolgens 12 en 17 januari Een ingenieursbureau heeft inmiddeli] een volledig bestek met tekeningen en begroting voor het nieuwe sportpark; aan b en w voorgelegd. Het college brengt een en ander in de; komende raadsvergadering, na het al komen van een zogeheten 'verklaring! 1 van geen bezwaar' van gs, om daadwer- kehjk met de aanleg van de eerste fase I van het sportpark te kunnen beginnen. B en w besloten al eerder de aanleg te bespoedigen door middel van toepas sing van artikel 19 van de wet op dt ruimteiyk ordening. Dit in verband më, j door omwonenden by de Kroon inge diende bezwaren tegen de aanleg va: het sportpark aan de Lange Blokweg In het kader van de artikel 19procedm R hebben b en w (op grond van de verkla- s ring van geen bezwaar van gs) intusser vrijstelling verleend van belemmeren- r de voorschriften in het bestemming» plan buitengebied. 11 De raad Zierikzee gaat zich verder be zighouden met het aantal uren vakon derwys voor het nieuwe schooljaar. Me de uit financiële overwegingen en ni overleg met de scholen stellen b en? voor de huidige omvang van het aan té uren vakonderwys tot 1985 in fasen te rug te brengen. De vermindering u met name worden doorgevoerd in he. vak handvaardigheid. ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Zierikzee behandelt in de vergadering op dinsdag 18 januari een voorstel van het college van burgemeester en wethouders tot aankoop van de rusthuizen Irene en Ons Huis. Deze transactie dient plaats te vinden ten behoeve van de bouw van een nieuw verzorgingstehuis aan de Hoge Molenstraat, ter vervanging van de twee bestaande tehuizen. De nieuwbouw komt tot stand in op dracht van de stichting Nederlandse Centrale voor Huisvesting van Bejaar den (NCHB) en betreft een verzor gingstehuis met 40 bejaardenwomn- gen. Irene is thans eigendom van de dia conie van de hervormde gemeente Zie rikzee, Ons Huis behoort aan de her vormde stichting 'Ons Huis'. Tot aankoop door de gemeente van de twee rusthuizen moet volgens b en w worden overgegaan om te bereiken dat een bijdrage wordt verkregen op grond van het besluit 'bijdragen reconstructie en saneringskosten'. De bedoeling is het voor de nieuwbouw benodigde bouwperceel na de gemeentelyke aan kopen in eigendom aan de NCHB over te dragen. Met de betrokken partyen is inmiddels overeenstemming bereikt, aldus berichten b en w in hun voorstel BIERVLIET - De oud-dierenarts H. A. M. van de Vijver is een langzaamschrij- ver. „Ieder verhaal maak ik wel zes of zeven keer over voordat ik tevreden ben. Ik blijf verbeteren". Desondanks heeft Van de Vijver reeds een behoor lijk oeuvre bij elkaar geschreven. In de serie 'Bijdragen tot de geschiedenis van West-Zeeuwsch-Vlaanderen' van de heemkundige kring 'West- Zeeuwsch-Vlaanderen' verschenen van hem reeds vijf boekjes: De Hofste den van Biervliet ('74). de Hofsteden van Hoofdplaat en De Braakman ('75), Oorlogsherinneringen 1940/1944 ('78), de Hofsteden van Cadzand, Zuidzande en Retranchement ('77) en de Hofste den van IJzendijke ('79). Het zesde boekje, de Hofsteden van Schoondijke, staat op uitkomen. Van de Vyver heeft bovendien een aan tal boekjes op de plank liggendat nog moet worden uitgegeven: 'Op de akker en hofstee' (herinneringen aan de land bouw rond 1900), de Hofsteden van Oostburg en Waterlandkerkje, de Hof steden van Groede, Breskensen Nieuw- vliet, de Hofsteden van Aardenburg en Sluis, de bevrijding, wederopbouw en het oorlogsmonument by de Paulina- haven, de geschiedenis van generaal Van Damme (een man die in West- Zeeuwsch-Vlaanderen nogal wat pol ders drooglegde) en een boekje over lap namen. By de samenstelling van de serie 'De Hofsteden van' heeft Van de Vyver ge bruik gemaakt van door de oud-archi varis J. de Hullu uit Cadzand in de jaren '30 verzamelde gegevens. Die op zijn beurt maakte weer gebruik van aante keningen van Abraham Vermeulen Eén van de hofsteden in de omgeving van Schoondijke. waarvan de oud dierenarts H A M. van de Vijver de geschiedenis heeft opgetekend. (1765-18451 en Jozias de Bruyne 1833- 1913). De gegevens gaan terug tot 1650. De door De Hullu samengestelde boek jes zyn door Van de Vijver bewerkt en aangevuld met de gegevens na 1940. Dat is ook het geval met 'De Hofsteden van Schoondijke' dat volgende week van de persen rolt. De oud-arts heeft in het boëkje 76 boerderijen en hun bewo ners beschreven. De boerderijen zijn nagenoeg alle gelegen in de Generale Prins Willempolder. Door de oorlog zijn er in en om Schoondijke, net zoals in de rest van West-Zeeuwsch-Vlaan- deren, veel boerderijen geheel of ge deeltelijk verwoest. Van de Vijver: Jammer is dat de huizen en schuren vaak zo lelijk gerapareerd zijn. Echt mooie schuren vind je in de omgeving van Schoondijke dan ook niet meer. Wel nog verschillende mooie huizen. Het huis van het hof 'Welgelegen' aan de Groeneweg bijvoorbeeld, is fantas tisch". 'De Hofsteden van Schoondijke' wordt gedrukt in een oplage van 1200 exem plaren. De leden van de heemkundige kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen ont vangen het boekje gratis De overige ex emplaren worden verkocht aan belang stellenden. Woensdag 19 januari om 20.00 uur houdt Van de Vijver in zaal Wijffels te Schoondijke een lezing over de Hofsteden van Schoondijke aan de raad. De koopsom voor beid panden bedraagt In totaal 59.000 gui den. Een derde transactie in het kader vai de bouw van het nieuwe verzorgingste huis betreft de aankoop door de gf meente van het eerder al door de NCI van de PZEM aangekochte voormali schakelstation aan de Hoge Molt straat, waarmee een bedrag van 37.5 gulden is gemoeid. Het aan de NCHB te verkopen boi perceel - gelegen aan de Hoge Molt straat. Baden Powellweg en het Vnje| beslaat een oppervlakte van ongei 5.562 vierkante meter. De gemeent ke verkoopsom is vastgesteld 871.000 gulden. Het college vermeldt in het raadsvoof stel een aan de gemeente toegekem' voorlopige rijksbijdrage van 665." gulden voor uitvoering van het structie- en saneringsplan Hoge Ml lenstraat. Een deel van dit bednl heeft betrekking op dc kosten voord aankoop van de beide rusthuizen. Hf sanerings- en reconstructieplan Hor Molenstraat maakt deel uit van bf momenteel in voorbereidingzijndebt stemmingsplan Noord-oost. B en w tekenen in hun voorstel nogai dat de verkoopsom van het bouwpe ceel zal worden verhoogd indien moei biyken dat de gemeente een lagere! catie-subsidie ontvangt dan waarvan uitgegaan by de berekening van de ve koopsom. De raad Zierikzee vergade; vanaf 19.30 uur in het stadhuis. Tafeltennisclub Sintjansteen houdt kampioenschap SINT JANSTEEN - De tafeltennlsclii Steen houdt op maandag 17 januari» clubkampioenschap tafeltennis v<# diverse categorieën in het gemee- schapscentrum de Warande. De aa: vang is 19 uur. Secretariaat van organisatie voor gehandicapten verplaatst SINT-JANSTEEN - Per 1 januari ish secretariaat van de gehandicapte» ganisatie Nederland afdeling Zeelsö in Sint-Jansteen verplaatst naar deO de Driedyk 14. De heer G VerstraeK neemt de taak over van de heer Reyns, die deze functie tydelyk verv. de.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 40