Voorstel tot aankoop van twee rusthuizen Zierikzee Kinderboerderij De Stem Clinge nadert voltooiing Culturele raad Goes pakt ook educatietaak aan KRUISWERK WISSEL BEVELANDER VOOR BOUW VAN NIEUW TEHUIS Krediet van 1,6 miljoen voor sportpark in Zierikzee ZATERDAG 8 JANUARI 1983 ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Zierikzee behandelt in de vergadering op dinsdag 18 januari een voorstel van het college van burgemeester en wethouders tot aankoop van de rusthuizen Irene en Ons Huis. Deze transactie dient plaats te vinden ten behoeve van de bouw van een nieuw verzorgingstehuis aan de Hoge Molenstraat, ter vervanging van de twee bestaande tehuizen. conie van de hervormde gemeente Zie rikzee, Ons Huis behoort aan de her vormde stichting 'Ons Huis'. Tot aankoop door de gemeente van de twee rusthuizen moet volgens b en w worden overgegaan om te bereiken dat een bijdrage wordt verkregen op grond van het besluit 'bijdragen reconstructie en saneringskosten'. De bedoeling is het voor de nieuwbouw benodigde bouwperceel na de gemeentelijke aan kopen in eigendom aan de NCHB over te dragen. Met de betrokken partijen is inmiddels overeenstemming bereikt, aldus berichten b en w in hun voorstel aan de raad. De koopsom voor beide panden bedraagt in totaal 59.000 gul den. Een derde transactie in het kader van de bouw van het nieuwe verzorgingste huis betreft de aankoop door de ge meente van het eerder al door de NCHB van de PZEM aangekochte voormalige schakelstation aan de Hoge Molen straat, waarmee een bedrag van 37.500 gulden is gemoeid. Het aan de NCHB te verkopen bouw perceel - gelegen aan de Hoge Molen straat. Baden Powellweg en het Vrije - De nieuwbouw komt tot stand in op dracht van de stichting Nederlandse Centrale voor Huisvesting van Bejaar den (NCHB) en betreft een verzor gingstehuis met 40 bejaardenwomn- gen. Irene is thans eigendom van de dia- Van onze adverteerden Nieuwe vestiging Minnaard Radio en TV Center in Goes GOES - A. Hendriks, voorzitter van de Vlissingse voetbalvereniging GPC, heeft vrijdagavond de nieuwe vesti ging van 'Minnaard Radio en TV Cen ter' in Goes geopend. Dit geschiedde op 'traditionele wijze", met het doorknip pen van een lint. Eigenaar Minnaard heeft reeds een winkel in Vlissingen. Vrijdagmiddag kregen klanten en be kenden een glaasje aangeboden. De be langstelling voor de nieuwe winkel was groot. Acht man zijn een week lang in touw geweest om het pand op tijd klaar te krijgen. I. Minnaard sprak van een ingrijpende verbouwing. De winkel is te vinden op de hoek van de Beestenmarkt en de Opril Grote Markt. De bedrijfspolitiek van Minnaard is vry uniek in Zeeland. Het assortiment be staat uit radioapparatuur, televisies, video's en stereo-sets, opgekocht uit failliete boedels. De consument kan er ook terecht voor gebruikte apparatuur, zowel in- als verkoop. Tevens fungeert het bedryf als een moderne 'bank van lening'. Minnaard: „Het gebeurt vry vaak dat mensen die in geldnood zitten spullen by ons komen belenen. Later, als de portemonnee dat weer toelaat, kunnen ze het weer terugkopen." Volgens de winkeleigenaar gaat het erg slecht in Nederland: „Als de gas- en lichtreke- ningen in de bus vallen, merken wy een toename van mensen, die hun televisie of him video aan ons kwyt willen," al dus Minnaard. Behalve dit in- en verkopen is 'Radio en TV-center Minnaard' ook installateur van antennes in alle soorten en maten. Een bijkomend aspect van zijn bedrijf noemt de winkeleigenaar het voortdu rend contact met de politie. „Doordat wy vaak apparatuur van particulieren kopen, is het onvermijdelyk dat daar ook gestolen goed tussen zit. Onze sa menwerking met de politie is echter dusdanig goed, dat er verscheidene in braken opgelost konden worden. De po litie is blij met ons," vertelde Minnaard. Als nieuwe bedrijfsleidster in Goes zal C. Schout-Veldhuis aangesteld worden. Inwonertal van Reimerswaal steeg KRUININGEN - Het inwonertal van de gemeente Reimerswaal nam in 1982 toe met 26. Op 31 december 1981 bedroeg het aantal ingezetenen 19.113 (9593 mannen en 9520 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 309 (142 mannen en 167 vrouwen) en door vestiging met 591 (277 mannen en 314 vrouwen). Het verminderde door over- lijden met 225 (129 mannen en 96 vrou wen) en door vertrek met 649 (325 man nen en 324 vrouwen). Op 31 december 1982 bedroeg het inwonertal dus 19.139 (9558 mannen en 9581 vrouwen). Er wer den 126 huwelyken voltrokken en 29 echtscheidingen ingeschreven. Commissie economische zaken Borsele vergadert HEINKENSZAND - De commissie al gemene en economische zaken van de gemeente Borsele houdt dinsdag 18 ja nuari een vergadering. Dat gebeurt in ontmoetingscentrum de Stenge in Heinkenszand. Aan de orde komt de ombouw voor het stoken van kolen van de conventionele eenheden in Borssele. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Commissie Kapelle zich over ruilverkaveling KAPELLE - De commissie voor ge meentewerken en ruimtelijke ordening van de gemeente Kapelle praat maan dag over de voortgang van de ruilverka veling Kapelle-Wemeldinge. Voorts buigt de commissie zich over de voort gang van bestemmingsplannen binnen de gemeente. Een en ander komt aan de orde tijdens een vergadering in het ge meentehuis in Kapelle. Deze byeen- komst begint om 20.30 uur. Flinke stijging aantal inwoners van Borsele HEINKENSZAND - Het inwonertal van de gemeente Borsele nam in 1982 toe met 293. Op 31 december 1981 be droeg het aantal ingezetenen 19045 (9693 mannen en 9352 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 294 (152 mannen en 142 vrouwen) en door vestiging met 815 (411 mannen en 404 vrouwen i Het verminderde door overlijden met 121 (66 mannen en 55 vrouwen). Op 31 december 1982 be droeg het inwonertal dus 19.338 (9861 mannen en 9477 vrouwen). Er werden 94 huwelyken voltrokken en 22 echtschei dingen ingeschreven. Country-avond in 's-H. Hendrikskinderen 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De country-muziek staat zaterdag 22 ja nuari een avond lang centraal in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendriks kinderen. Drie groepen treden op, van af 20.15 uur. Allereerst is dat het duo A. G. and Kate, een Engelstalig gezel schap dat al tien jaar werkzaam is in de traditionele countrymuziek. Drie elpees maakte het duo al. Jaarlijks rei zen deze muzikanten door Europa. Voor 1983 staat een tournee door Ame rika op het programma. De bezetting is: A. G. (snaarinstrumenten en zang) en Kate (snaarinstrumenten en zang). Een Zeeuwse deelnemer is het tweetal 'Country Contrast'. Anneke Pantus (gi taar en zang) en Cynthia Scholten (gi taar en zang) maken al meer dan een jaar countrymuziek met een 'folky be nadering'. Binnenkort treden ze op in Engeland. Het kwartet 'Sandwich' is de derde optredende groep. Alle bandle den zyn afkomstig uit Zeeland. Het zijn: Louis en Ko Polfliet, David Egter en Gerard de Wolff. Ze bespelen gitaren en de contrabas. Bovendien werkt dit ge zelschap met meerstemmige zang. beslaat een oppervlakte van ongeveer 5.562 vierkante meter. De gemeentelij ke verkoopsom is vastgesteld op 871.000 gulden. ZIERIKZEE - B en w van Zierikzee stellen de gemeenteraad voor een kre diet van 1.602.500 gulden beschikbaar te stellen teneinde spoedig te kunnen overgaan tot de aanleg van de eerste fase van het nieuwe sportpark aan de Lange Blokweg. Het voorstel komt aan de orde in de raadsvergadering op dinsdag 18 januari (aanvang 19.30 uur), en verder in de commissies publieke werken en sport, op achtereenvolgens 12 en 17 januari. Een ingenieursbureau heeft inmiddels een volledig bestek met tekeningen en begroting voor het nieuwe sportpark aan b en w voorgelegd. Het college brengt een en ander in de komende raadsvergadering, na het af komen van een zogeheten 'verklaring van geen bezwaar' van gs, om daadwer- kelyk met de aanleg van de eerste fase van het sportpark te kunnen beginnen. B en w besloten al eerder de aanleg te bespoedigen door middel van toepas sing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijk ordening. Dit in verband met door omwonenden bij de Kroon inge diende bezwaren tegen de aanleg van het sportpark aan de Lange Blokweg. In het kader van de artikel 19 procedure hebben b en w (op grond van de verkla ring van geen bezwaar van gs) intussen vrijstelling verleend van belemmeren de voorschriften in het bestemmings plan buitengebied. De raad Zierikzee gaat zich verder be zighouden met het aantal uren vakon derwijs voor het nieuwe schooljaar. Me de uit financiële overwegingen en na overleg met de scholen stellen b en w voor de huidige omvang van het aantal uren vakonderwijs tot 1985 in fasen te rug te brengen. De vermindering zal met name worden doorgevoerd m het vak handvaardigheid. Het college vermeldt in het raadsvoor stel een aan de gemeente toegekende voorlopige rijksbijdrage van 665.500 gulden voor uitvoering van het recon structie- en saneringsplan Hoge Mo lenstraat. Een deel van dit bedrag heeft betrekking op de kosten voor de aankoop van de beide rusthuizen. Het sanerings- en reconstructieplan Hoge Molenstraat maakt deel uit van het momenteel in voorbereiding zijnde be stemmingsplan Noord-oost. B en w tekenen in hun voorstel nog aan dat de verkoopsom van het bouwper ceel zal worden verhoogd indien mocht blyken dat de gemeente een lagere lo catie-subsidie ontvangt dan waarvan is uitgegaan by de berekening van de ver koopsom. De raad Zierikzee vergadert vanaf 19.30 uur in het stadhuis. Tentoonstelling over 'Vrouw en Rijk' in bibliotheek in Goes GOES - De Werkgroep Emancipatie Goes houdt van 18 tot en met 28 januari een tentoonstelling 'Vrouw en Rijk' in de openbare biblitheek in Goes. De ten toonstelling, die mede wat meer be kendheid wil geven aan het bestaan van de werkgroep, wordt dinsdagmid dag 18 januari om 13.30 uur geopend door het gemeenteraadslid mevrouw L. J. Mol-De Jager. De tentoonstelling in de Wyngaard- straat geeft een beeld van de manier waarop het emancipatiebeleid van de rijksoverheid tot nu toe vorm heeft ge kregen. Vooral de wisselwerking tussen de emancipatorische ontwikkelingen in de samenleving en het overheidsbe leid wordt belicht. De expositie is opge bouwd aan de hand van thema's, zoals de positie van vrouwen in onderwijs en wetenschap, in de gezondheidszorg, de vrouw op de arbeidsmarkt, haar kans op werk. haar promotiekansen, de ach terstand die zy vaak heeft vanwege een geringere opleiding, toekomstmoge- lykheden, enzovoorts. Deze onderwer pen worden in woord, maar vooral in beeld naar voren gebracht. Er is ook een brochure met achtergrondinformatie. De tentoonstelling kwam tot stand met medewerking van de Directie Coördi natie Emancipatiebeleid. Ryksvoor- lichtingsdienst. Voorlichtingsraad en voorlichtingsdiensten van verschillen de minsiteries. De Goese bibliotheek zorgt voor zoveel mogelijk boeken die aansluiten op de geëxposeerde the ma's. De kinderboerderij op het terrein van 'De Sterre' in Clinge nadert haar voltooiing. NOG EEN TON NODIG VOOR LAATSTE FASE UITBREIDING WERKZAAMHEDEN EN HERGROEPERING buigt GOES - De culturele raad nieuwe stijl van de gemeente Goes zal onder de naam 'culturele en educatieve raad' door het leven gaan. De raad besloot vrijdagavond in beginsel deze naam te kiezen om daarmee tot uitdrukking te brengen dat het takenpakket is uitge breid. Dit pakket omvat thans vor ming en ontwikkeling, amateuristi sche kunstbeoefening, professionele podiumkunsten, wooncultuur en cul- tuurconservering, sociaal-cultureel werk en emancipatiewerk. Voor zover ze er nog niet waren, zullen voor deze verschillende aandachtsvelden werk groepen worden gevormd. Het dagelyks bestuur van de raad had aanvankelijk voorgesteld als nieuwe naam 'educatieve en culturele raad' te kiezen. Bij nader inzien bleek de voor keur uit te gaan naar 'culturele en edu catieve raad', omdat deze naam zich laat afkorten tot het gemakkelijk in de mond liggende CER. De bestaande werkgroep vorming en ontwikkeling gaat zich in het vervolg naast haar bestaande activiteiten ook bezighouden met onder meer biblio theek, museum, heemkundige kring, kunstzinnige vorming en muziek school. In de werkgroep amateuristi sche kunstbeoefening zullen de oude werkgroepen instrumentale en vocale muziek en toneel en dans worden sa mengevoegd. Nieuw is de werkgroep professionele podiumkunsten. Daarin dienen naar de mening van het dagelyks bestuur van de raad de werkgroep Bevelandse sa menwerkende culturele instellingen (BSC) en de plaatselijke commissie po diumkunsten (kortweg aangeduid als 2 PK) samen te gaan. De werkgroep wooncultuur en cultuurconservering is een bestaande werkgroep, die wellicht een enigszins andere taakomschrijving krygt. Deze werkgroep zal wel opnieuw bemand moeten worden, want alle le den ervan zijn opgestapt uit protest te gen de nieuwe opzet van de culturele raad. Voor activiteiten als clul en buurt huiswerk, vrijwilligerswerk, scouting, jeugd- en jongerenwerk, peuterspeelza- Toneeluitvoering in Heinkenszand HEINKENSZAND - De toneelvereni ging OVU uit Heinkenszand brengt za terdag 15 januari een stuk 'Zo'n heerlijk huisje buiten'. Deze première vindt plaats in de Stenge in Heinkenszand. Het gaat om een komedie in drie bedrij ven. Regisseur is Kees Vermue. Na af loop van de voorstelling kunnen de aan wezigen zich op de dansvloer begeven. Het zigeunerorkest de Piotto's zorgt voor de muziek. De uitvoering begint om 20.15 uur. len en dorps- en wijkverenigingen is de werkgroep sociaal-cultureel werk be doeld. Die zal van de grond af aan moe ten worden opgericht, De bestaande werkgroep emancipatie Goes kan on der de vleugels van de culturele en edu catieve raad de belangen van het eman cipatiebeleid behartigen. Platform By nader inzien heeft het dagelijks be stuur van de culturele raad het niet noodzakelijk gevonden voor wat wel ge noemd wordt 'cultuur in enge zin' in de vorm van bijvoorbeeld een stichting een speciaal platform in te stellen. Het bestuur meent dat dit door de gekozen indeling van de werkgroepen niet nodig CLINGE - De bouw van de kinderboer derij op het terrein van het zwakzinni geninstituut Huize De Sterre in Clinge vordert snel. Sinds de eerste steenleg ging, op 23 oktober van vorig jaar, is er al heel wat werk verzet. Als alles goed loopt is de verwachting dat het boerde rijgedeelte in de loop van de maand mei of juni klaar zal zijn. De voltooiing van de laatste fase van het totale pro ject, de ontmoetingsruimte, is afhan kelijk van de financiële steun van der den. Norbert van der Vorst, woordvoerder van de Stichting Kinderboerderij: „De eerste fase. de aanleg van het terrein met wandelpaden en een grote vyver, heeft ruim een ton gekost. De tweede fase, het boerderijgedeelte kost onge veer twee ton en de derde en laatste fase, de ontmoetingsruimte kost nog eens twee ton. De financiële situatie is op het moment zo. dat we nog ongeveer 100.000,- nodig hebben. De helft van dit bedrag kunnen we naar alle waar- schijnlykheid via diverse landelijke fondsen verwachten, voor de resteren de 50 mille hebben we nog geen oplos sing gevonden, maar we hebben goede hoop". „We streven ernaar om in april of uiter lijk mei over het ontbrekende bedrag te beschikken, want dan kan de bouw van de ontmoetingsruimte direct aanslui ten aan de bouw van het boerderijge deelte", aldus Van der Vorst. Het ont brekende bedrag van 100.000,- zal in hoofdzaak worden besteed aan bestra ting, zowel buiten als in de stal, de in richting van de stal, het hekwerk, en de vaste inrichting en inventaris van de ontmoetingsruimte. De Stichting Kin derboerderij heeft ovengens het tot nu toe bereikte financieel resultaat in een betrekkelyk korte tyd weten te verwe- zenlyken. In november 1981 is ze voor de eerste maal naar buiten getreden met verzoeken om financiële steun. Tot nu toe zyn enige honderdduizenden guldens byeengebracht via bijdragen BCllBCrdcr van fondsen en stichtingen, diverse gif ten en opbrengsten van acties. Norbert van der Vorst ziet de toekomst dan ook met veel vertrouwen tegemoet en is er van overtuigd dat het totale project 2 worden verwezeniykt. Bijeenkomst commissie financiën Kapelle Kapelle - De commissie voor financiën en onderwijs van de gemeente Kapelle houdt maandag een vergadering in het gemeentehuis in Kapelle. De aanwezi gen zullen zich beraden over de bezuini gingen voor het kleur- en lager onder wijs voor 1983. De vergadering begint om 19 uur. Burgemeester Boer opent nieuw postkantoor in Krabbendijke KRABBENDIJKE - Burgemeester H. Boer van Reimerswaal opent vrijdag om 15.00 uur het nieuwe postkantoor in Krabbendijke officieel. Vóór deze handeling zullen enkele betrokkenen vanaf 14.00 uur het woord voeren. Om 15.15 uur is er een informeel samenzijn in het nieuwe kantoor. De bijeenkomst is omstreeks 16.00 uur afgelopen. L. van Opdorp wordt kantoorhouder in het nieuwe postkantoor. Het pand heeft een inhoud van ongeveer 750 kubieke meter. De bouw heeft ruim zes maan den in beslag genomen. De totale bouw kosten bedragen 450.000 gulden. Het gebouw is ook voor gehandicapten toe gankelijk. Ondertussen is ook de sollicitatiepn cedure voor een boerderijbeheerdt opengesteld. Norbert van der Von hierover: „De reacties op de vacatm zijn overweldigend, ondanks dat pittige eiden worden gesteld aan persoon, die uiteindelijk zal word geselecteerd". Naast de vaste aanstelling van öoerderybeheerder zyn er ook vrij' gers nodig om allerhande werkzaal den te verrichten. Belangstellen! kunnen zich aanmelden bij Huize Sterre. Verder hoopt de Stichting derboerdery, dat bij de exploitatie de kinderboerderij eventueel werl zen mogen worden ingezet, overii met behoud van hun uitkering, suggestie heeft burgemeester P. J. Molthoff van de gemeente Hulst l daan bij de eerste steenlegging vano kinderboerderij. Als de gemeente da mogelijkheid toelaat, zal de exploitat ook niet al teveel problemen met zit meebrengen. Eind van deze maar komt het voltallig stichtingsbestu van de Kinderboerderij bij elkaar. Da komt onder meer het inschakelen vs werklozen aan de orde. Verder wok bekeken of de laatste fase van het pr ject uitgevoerd kan worden. Nieuwjaarsbal van Plattelandsjongeren Kapelle - De Bevelandse christelyi plattelands jongeren, houden vandaaj zaterdag, een gekostumeerd nieui jaarsbal. Dat gebeurt in hotel de Zwas in Kapelle. Discotheek 'Nine tine Ni» uit Heinkenszand verzorgt de muzjd De byeenkomst begint om 20.00 uur ST 1Ü.7SU Een groto kollektie speciale maten 46'/4 t/m 60'/4 47 t/m 57 Kruisvereniging Noord-Beveland en Zuid-Beveland-West Aan de inwoners van 's-Gravenpolder en 's-Heer Abtskerke. Ingaande 5 januari 1983 is be noemd: MEVROUW D. VAN LIERE wijkverpleegkundige lepenstraat 1, 4431 CS 's-Gravenpolder. Tel. 01103-2000. Spreekuur dinsdag en donderdag: 13.30-14.00 uur. Poelvoordestraat 1, 4431 BP 's-Gravenpolder. Tel.: 01103-1361.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 38