Voorstel tot aankoop van twee rusthuizen Zierikzee Kinderboerderij De Sterre Clinge nadert voltooiing Culturele raad Goes pakt ook educatietaak aan Hoorzitting dorpsplan Sirjansland maandag KRUISWERK WISSEL SCHOUWEN VOOR BOUW VAN NIEUW TEHUIS Krediet van 1,6 miljoen voor sportpark in Zierikzee NOG EEN TON NODIG VOOR LAATSTE FASE VI AtviW gSsSsssst- {SftSfr— ZATERDAG 8 JANUARI 1983 ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Zierikzee behandelt in de vergadering op dinsdag 18 januari een voorstel van het college van burgemeester en wethouders tot aankoop van de rusthuizen Irene en Ons Huis. Deze transactie dient plaats te vinden ten behoeve van de bouw van een nieuw verzorgingstehuis aan de Hoge Molenstraat, ter vervanging van de twee bestaande tehuizen. gingstehuis met 40 bejaarden wonin gen. Irene is thans eigendom van de dia conie van de hervormde gemeente Zie rikzee. Ons Huis behoort aan de her vormde stichting 'Ons Huis' De nieuwbouw komt tot stand in op dracht van de stichting Nederlandse Centrale voor Huisvesting van Bejaar den (NCHB) en betreft een verzor- beslaat een oppervlakte van ongeveer 5.562 vierkante meter. De gemeentelij ke verkoopsom is vastgesteld op 871.000 gulden. Nieuwe verwijsborden kruispunt Zierikzee ZIERIKZEE - Wanneer de gemeente raad van Zierikzee instemt met een vooratel van b en w zullen op het kruis punt Laan van St. Hilaire -Westslraat- Scheldestraat nieuwe richtingsborden worden geplaatst. De rijkspolitie vindt de huidige bewegwijzering ter plaatse onvoldoende en onduidelijk met het gevolg dat automobilisten, die veronderstellen in de richting provin ciale weg te rijden, nogal eens in de woonwijk Poortambacht terecht ko men. B en w hebben de raad vrijdag op grond van overleg met de rijkspolitie en ANWB voorgesteld nieuwe verwijsbor den op het kruispunt te plaatsen, en voor dat doel een krediet van 10.000 gul den beschikbaar te stellen. De raad be handelt het voorstel in de vergadering op 18 januari (aanvang 19.30 uur). Tot aankoop door de gemeente van de twee rusthuizen moet volgens b en w worden overgegaan om te bereiken dat een bijdrage wordt verkregen op grond van het besluit 'bijdragen reconstructie en saneringskosten'. De bedoeling is het voor de nieuwbouw benodigde bouwperceel na de gemeentelijke aan kopen in eigendom aan de NCHB over te dragen. Met de betrokken partijen is inmiddels overeenstemming bereikt, aldus berichten b en w in hun voorstel aan de raad. De koopsom voor beide panden bedraagt in totaal 59.000 gul den. Een derde transactie in het kader van de bouw van het nieuwe verzorgingste huis betreft de aankoop door de ge meente van het eerder al door de NCHB van de PZEM aangekochte voormalige schakelstation aan de Hoge Molen straat, waarmee een bedrag van 37.500 gulden is gemoeid. Het aan de NCHB te verkopen bouw perceel - gelegen aan de Hoge Molen straat. Baden Powellweg en het Vrije - EERSTE VAN REEKS KLEINE KERNEN SIRJANSLAND - De aangekondigde reeks van hoorzittingen over de dorps plannen ten behoeve van vier kleine kernen op Schouwen-Duiveland gaat maandag 10 januari van start in Sir jansland. De hoorzitting wordt gehou den in het dorpshuis en begint om 19.30 uur. Voor Anna-Jacobapolder is even eens een dorpsplan in de maak. Daar vindt de hoorzitting plaats op woens dag 19 januari (19.30 uur in het dorps huis). De dorpsplannen worden opgesteld in het kader van het kleine kernen experi ment Schouwen-Duiveland, waarbij het er om gaat voor de deelnemende kernen voor de langere termijn wense lijk geachte activiteiten vast te leggen. Hoofddoel is het bevorderen en verbe teren van de leefbaarheid. Bij het op stellen van de plannen wordt tewerk ge gaan in drie fasen, namelijk het aange ven van een probleemanalyse, beleids lijnen voor de langere termijn en een actieprogramma voor de korte termijn. Alle fasen worden afgerond met een toetsing van de conclusies aan de wen sen van de bewoners. De komende hoorzittingen hebben alle betrekking op de inmiddels door plaatselijke werk groepen en het bureau Stad en Land schap opgestelde probleemanalyses. De analyse omtrent Sirjansland leert onder meer dat deze Duivelandse klei ne kem 'een opvallende en vooral ook geleidelijke bevolkingsgroei kent'. In plaats van de veel geconstateerde ont wikkeling van vergrijzing van een klei ne kem, heeft Sirjansland in de afgelo pen jaren een soort 'verjonging' onder gaan. De woningvoorraad is de laatste tien jaar geleidelijk toegenomen. Maar in de probleemanalyse wordt het ont breken van woningbouw in de sociale sfeer toch wel opvallend genoemd. ..ze ker ook bezien in het licht van de gerea liseerde bevolkingsgroei en de vesti ging van jonge gezinnen". Intussen vor men nieuwe uitbreidingsmogelijkhe den van 'Siri een belangrijke bijdrage 'in een gewenste geleidelijke woning- bouwprogrammering'. Werkgelegenheid De werkgelegenheidsfunctie van het dorp wordt met ongeveer 120 arbeids plaatsen zeer groot geacht. Van een sterke binding tussen de eigen be roepsbevolking en deze arbeidsplaat sen is echter nauwelijks sprake. De werkgelegenheid in het dorp is er dan ook meer voor de gehele gemeente. Het leerlingenaantal zal naar verwach ting voldoende zijn om het voortbe staan van de school te verzekeren zij Flinke stijging aantal inwoners van Borsele HEINKENSZAND - Het inwonertal van de gemeente Borsele nam in 1982 toe met 293. Op 31 december 1981 be droeg het aantal ingezetenen 19045 (9693 mannen en 9352 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 294 (152 mannen en 142 vrouwen) en door vestiging met 815 (411 mannen en 404 vrouwen). Het verminderde door overlijden met 121 (66 mannen en 55 vrouwen). Op 31 december 1982 be droeg het inwonertal dus 19.338 (9861 mannen en 9477 vrouwen). Er werden 94 huwelijken voltrokken en 22 echtschei dingen ingeschreven. Interkerkelijke gesprekgroep Nieuwerkerk bijeen NIEUWERKERK - De interkerkelijke gesprekgroep te Nieuwerkerk zal op maandag 17 januari 's avonds om half acht bijeenkomen in de zaal van de ge reformeerde kerk aan de Badhuistraat. Besproken zal worden een hoofdstuk uit het boekje 'Gaan uw kinderen nog naar de kerk?' het dat de toekomstige tweemans-be zetting een probleem zal vormen. Intus sen geeft het scholenexperiment (in het kader van het kleine kernen-experi ment) de school de kans zich te ontwik kelen tot een 'redelijke basisschool', vooruitlopend op de wet op het basison derwijs. Onderzocht wordt momenteel nieuwbouw, dan wel aanpassing van de school. Volgens de probleemanalyse geeft het aantal voorzieningen in Sirjansland een enigszins schraal beeld. Er ontbre ken zaken als een postloket, een speel terrein voor de jeugd, een speelparkje voor de gehele bevolking en mogelijk heden om te schaatsen. ZIERIKZEE - B en w van Zierikzee stellen de gemeenteraad voor een kre diet van 1.602.500 gulden beschikbaar te stellen teneinde spoedig te kunnen overgaan tot de aanleg van de eerste fase van het nieuwe sportpark aan de Lange Blokweg. Het voorstel komt aan de orde in de raadsvergadering op dinsdag 18 januari (aanvang 19.30 uur), en verder in de commissies publieke werken en sport, op achtereenvolgens 12 en 17 januari. Een ingenieursbureau heeft inmiddels een volledig bestek met tekeningen en begroting voor het nieuwe sportpark aan b en w voorgelegd. Het college brengt een en ander in de komende raadsvergadering, na het af komen van een zogeheten 'verklaring van geen bezwaar' van gs. om daadwer kelijk met de aanleg van de eerste fase van het sportpark te kunnen beginnen. B en w besloten al eerder de aanleg te bespoedigen door middel van toepas sing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijk ordening. Dit in verband met door omwonenden bij de Kroon inge diende bezwaren tegen de aanleg van het sportpark aan de Lange Blokweg. In het kader van de artikel 19 procedure hebben b en w (op grond van de verkla ring van geen bezwaar van gs) intussen vrijstelling verleend van belemmeren de voorschriften in het bestemmings plan buitengebied. De raad Zierikzee gaat zich verder be zighouden met het aantal uren vakon derwijs voor het nieuwe schooljaar. Me de uit financiële overwegingen en na overleg met de scholen stellen b en w voor de huidige omvang van het aantal uren vakonderwijs tot 1985 in fasen te rug te brengen. De vermindering zal met name worden doorgevoerd in het vak handvaardigheid. Het college vermeldt in het raadsvoor stel een aan de gemeente toegekende voorlopige rijksbijdrage van 665.500 gulden voor uitvoering van het recon structie- en saneringsplan Hoge Mo lenstraat. Een deel van dit bedrag heeft betrekking op de kosten voor de aankoop van de beide rusthuizen. Het sanerings- en reconstructieplan Hoge Molenstraat maakt deel uit van het momenteel in voorbereiding zijnde be stemmingsplan Noord-oost. B en w tekenen in hun voorstel nog aan dat de verkoopsom van het bouwper ceel zal worden verhoogd indien mocht blijken dat de gemeente een lagere lo catie-subsidie ontvangt dan waarvan is •uitgegaan bij de berekening van de ver koopsom. De raad Zierikzee vergadert vanaf 19.30 uur in het stadhuis. Landbouwvereniging houdt in Renesse een vergadering RENESSE - In het 'Wapen van Zee land' te Renesse wordt maandagavond 10 januari de algemene ledenvergade ring gehouden van de landbouwvereni ging Ons Voordeel uit Noordwelle. Na opening door de voorzitter, de heer J. Steur, zullen de notulen en de ingeko men stukken worden behandeld. Na de pauze zal ir H. Eerkens, consulent voor akkerbouw, een lezing houden, waar over vervolgens kan worden gediscus sieerd. De vergadering begint om half acht. Zendingsavond in Nieuwerkerk NIEUWERKERK - Zaterdag 15 janua ri (half acht) wordt in gebouw 'Salem' aan de Molenstraat te Nieuwerkerk een zendingsavond gehouden, uitgaande van de Gereformeerde Gemeente. Zen- dingszuster L. Commelin, werkzaam in het I.G.D. weeshuis te Nigeria zal spre ken over haar werk. Een en ander wordt verduidelijkt op dia's. ZLM en tuinbouw studieclub bijeen in Sint-Annaland SINT-ANNALAND - De afdeling Sint- Annaland van de ZLM- en tuinbouw studieclub zal op maandag 10 januari een vergadering beleggen in café 'De Hoop' op het Havenplein in Sint-Ann a- land. De vergadering begint om 19.30 uur. De kinderboerderij op het terrein van 'De Sterre' in Clinge nadert haar voltooiing. UITBREIDING WERKZAAMHEDEN EN HERGROEPERING GOES - De culturele raad nieuwe stijl van de gemeente Goes zal onder de naam 'culturele en educatieve raad' door het leven gaan. De raad besloot vrijdagavond in beginsel deze naam te kiezen om daarmee tot uitdrukking te brengen dat het takenpakket is uitge breid. Dit pakket omvat thans vor ming en ontwikkeling, amateuristi sche kunstbeoefening, professionele podiumkunsten, wooncultuur en cul- tuurconservering, sociaal-cultureel werk en emancipatiewerk. Voor zover ze er nog niet waren, zullen voor deze verschillende aandachtsvelden werk groepen worden gevormd. Het dagelijks bestuur van de raad had aanvankelijk voorgesteld als nieuwe naam 'educatieve en culturele raad' te kiezen. Bij nader inzien bleek de voor keur uit te gaan naar 'culturele en edu catieve raad', omdat deze naam zich laat afkorten tot het gemakkelijk in de mond liggende CER. De bestaande werkgroep vorming en ontwikkeling gaat zich in het vervolg naast haar bestaande activiteiten ook bezighouden met onder meer biblio theek. museum, heemkundige kring, kunstzinnige vorming en muziek school. In de werkgroep amateuristi sche kunstbeoefening zullen de oude werkgroepen instrumentale en vocale muziek en toneel en dans worden sa mengevoegd. Nieuw is de werkgroep professionele podiumkunsten. Daann dienen naar de mening van het dagelijks bestuur van de raad de werkgroep Bevelandse sa menwerkende culturele instellingen (BSC) en de plaatselijke commissie po diumkunsten (kortweg aangeduid als 2 PK) samen te gaan De werkgroep wooncultuur en cultuurconservering is een bestaande werkgroep, die wellicht eer. enigszins andere taakomschrijving krijgt. Deze werkgroep zal wel opnieuw bemand moeten worden, want alle le den ervan zijn opgestapt uit protest te gen de nieuwe opzet van de culturele raad Voor activiteiten als club- en buurt huiswerk, vrijwilligerswerk, scouting, jeugd- en jongerenwerk, peuterspeelza- Toneeluitvoering in Heinkenszand HEINKENSZAND - De toneelvereni ging OVU uit Heinkenszand brengt za terdag 15 januari een stuk 'Zo'n heerlij k huisje buiten'. Deze première vindt plaats in de Stenge in Heinkenszand. Het gaat om een komedie in drie bedrij ven. Regisseur is Kees Vermue. Na af loop van de voorstelling kunnen de aan wezigen zich op de dansvloer begeven. Het zigeunerorkest de Piotto's zorgt voor de muziek. De uitvoering begint om 20.15 uur. len en dorps- en wijkverenigingen is de werkgroep sociaal-cultureel werk be doeld. Die zal van de grond af aan moe ten worden opgericht. De bestaande werkgroep emancipatie Goes kan on der de vleugels van de culturele en edu catieve raad de belangen van het eman cipatiebeleid behartigen. Platform Bij nader inzien heeft het dagelijks be stuur van de culturele raad het niet noodzakelijk gevonden voor wat wel ge noemd wordt 'cultuur in enge zin' in de vorm van bijvoorbeeld een stichting een speciaal platform in te stellen. Het bestuur meent dat dit door de gekozen indeling van de werkgroepen niet nodig CLINGE - De bouw van de kinderboer derij op het terrein van het zwakzinni geninstituut Huize De Sterre in Clinge vordert snel. Sinds de eerste steenleg ging, op 23 oktober van vorig jaar, is er al heel wat werk verzet. Als alles goed loopt is de verwachting dat het boerde rijgedeelte in de loop van de maand mei of juni klaar zal zijn. De voltooiing van de laatste fase van het totale pro ject, de ontmoetingsruimte, is afhan kelijk van de financiële steun van der den. Norbert van der Vorst, woordvoerder van de Stichting Kinderboerderij: „De eerste fase, de aanleg van het terrein met wandelpaden en een grote vijver, heeft ruim een ton gekost. De tweede fase. het boerderijgedeelte kost onge veer twee ton en de derde en laatste fase. de ontmoetingsruimte kost nog eens twee ton. De financiële situatie is op het moment zo, dat we nog ongeveer 100.000.- nodig hebben. De helft van dit bedrag kunnen we naar alle waar schijnlijkheid via diverse landelijke fondsen verwachten, voor de resteren de 50 mille hebben we nog geen oplos sing gevonden, maar we hebben goede hoop". „We streven ernaar om in april of uiter lijk mei over het ontbrekende bedrag te beschikken, want dan kan de bouw van de ontmoetingsruimte direct aanslui ten aan de bouw van het boerderijge deelte", aldus Van der Vorst. Het ont brekende bedrag van 100.000,- zal in hoq£dzaak worden besteed aan bestra ting, zowel buiten als in de stal. de in richting van de stal, het hekwerk, en de vaste inrichting en inventaris van de ontmoetingsruimte. De Stichting Kin derboerderij heeft overigens het tot nu toe bereikte financieel resultaat in een betrekkelijk korte tijd weten te verwe zenlijken. In november 1981 is ze voor de eerste maal naar buiten getreden met verzoeken om financiële steun. Tot nu toe zijn enige honderdduizenden guldens bijeengebracht via bijdragen BchCCTdCT van fondsen en stichtingen, diverse gif ten en opbrengsten van acties. Norbert van der Vorst ziet de toekomst dan ook met veel vertrouwen tegemoet en is er van overtuigd dat het totale project zal worden verwezenlijkt. OPENING NIEUWE LAGERE SCHOOL IN ZIERIKZEE ZIERIKZEE - De nieuwe Jan Wouter van den Doelschool aan de Kabbelaars- bank in Zierikzee wordt vrijdag 28 ja nuari officieel geopend. Het bestuur van de vereniging tot bevordering van het christelijk onderwijs in Zierikzee heeft de organisatie van een en ander in handen. De opening vindt plaats onder het motto 'Laat de kinderkens tot mij komen'. Na de openingshandeling, om 14.45 uur, is er de gelegenheid het nieu we gebouw te bezichtigen. Activiteiten van aquariumvereniging LABEO op Tholen THOLEN - De Thoolse aquariumver eniging LABEO, afdeling van de Neder landse Bond Aquaterra, heeft een uit gebreid programma voor de boeg. In ja nuari houdt men over het hele eiland een uitgebreide ledenwerfactie. Op maandag 10 januari is er een 'praat- avond' in 'Meulvliet' in Tholen. Hier worden ideeën uitgewisseld over de aquariumhobby. Aanvang 19.30 uur. Op maandag 24 januari is er een lezing en dia-serie door Chr. v. d. Berge, bondskeurmeester van de N.B.A.T. Aanvang 19.30 uur, eveneens in 'Meul vliet'. Ondertussen is ook de sollicitatiepro cedure voor een boerderijbeheerder opengesteld. Norbert van der Vorst hierover: „De reacties op de vacature zijn overweldigend, ondanks dat er pittige eiden worden gesteld aan de persoon, die uiteindelijk zal worden geselecteerd". Naast de vaste aanstelling van een boerderij beheerder zijn er ook vrijwilli gers nodig om allerhande werkzaamhe den te verrichten. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Huize De Sterre. Verder hoopt de Stichting Kin derboerderij, dat bij de exploitatie van de kinderboerderij eventueel werklo zen mogen worden ingezet, overigens met behoud van hun uitkering. Deze suggestie heeft burgemeester P. J. G MolthofT van de gemeente Hulst ge daan bij de eerste steenlegging van de kinderboerderij. Als de gemeente deze mogelijkheid toelaat, zal de exploitatie ook niet al teveel problemen met zich meebrengen. Eind van deze maand komt het voltallig stichtingsbestuur van de Kinderboerderij bij elkaar. Dan komt onder meer het inschakelen van werklozen aan de orde. Verder werdt bekeken of de laatste fase van het pro ject uitgevoerd kan worden. Nieuwjaarsbal van Plattelandsjongeren Kapelle - De Bevelandse christelijke plattelands jongeren, houden vandaag, zaterdag, een gekostumeerd nieuw jaarsbal. Dat gebeurt in hotel de Zwaan in Kapelle. Discotheek 'Nine tine Nine' uit Heinkenszand verzorgt de muziek. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Een groto koliektie speciale maten 46V« t/m 60'/« 47 t/m 57 K Z ld ld Z s z O ld O Kruisvereniging Noord-Beveland en Zuid-Beveland-West Aan de inwoners van 's-Gravenpolder en 's-Heer Abtskerke. Ingaande 5 januari 1983 is be noemd: MEVROUW D. VAN LIERE wijkverpleegkundige lepenstraat 1, 4431 CS 's-Gravenpolder. Tel. 01103-2000. Spreekuur dinsdag en donderdag: 13.30-14.00 uur. Poelvoordestraat 1, 4431 BP 's-Gravenpolder. Tel.: 01103-1361. De volgende week verschijnt weer de speciale jeugd/kinderkrant van de PZC Speciaal gemaakt voor de jeugd/Mn- deren met nieuws, Informatie, strip, puzzel, sport creatief, brie ven van hinderen en echte kleine advertenties. Een echte krant In *t klein. GEMAAKT VOOR KINDEREN VAN 10 TOT 14 JAAR Apart in de krant. Op mini formaat Zó uit de krant te pakken iLAMAIN SPORT Sneeuvdaarzen ?0-50 korting ï£!o Vokortmo 20-50 korting 30 "/o korting 30 "/.korting 20 «/«.korting 20 "/.korting tO-50 "/«korting \SSo*korü«g zaal-enveldsport Uitloop"1 odelleoturnscboenttes 50 korting voetbalschoenen^ Ultloopnrode"en v"^portschoenen vollevbaiscboenj a spiks^ Lange Kerkstraat 40 - 4461 JJ Goes-telefoon 01100-28896

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 36