Milieugroep doet beroep op Zeeuwse vrijwilligers Invloed van patiënt vereist in Zeeuws-Vlaamse ziekenhuisgroep Bonden tevreden over sociaal plan ontslagen bij Zuidchemie Zierikzee knjgt een kreeften-opslagschip Ruzie in bar Middelburg eindigde in steekpartij 3= Aantal milieuklachten viel in 1982 erg mee NADRUK OP KLACHTEN S TA NKIIIND ER WERKGROEP EN SAMEN BETERAAN PRO VINCIE IIJDAG 7 JANUARI 1983 -|PZC/provincie (ADVERTENTIE) ertBERGEN OP ZOOM - De overkoepelende milieuvereniging Belgisch-Nederlands grensoverleg 501'iregio Antwerpen (Benegora) gaat haar activiteiten in Zeeland uitbreiden. De nadruk zal daarbij vooral komen te liggen op klachten over stankhinder uit Zeeuwsch-Vlaanderen en het oostelijk 12deel van Zeeland. Dergelijke klachten worden al verzameld als ze uit Noord-Brabant en Belgié 'e" komen, maar het is nu ook de bedoeling dat vrijwilligers in het Zeeuwse ze door gaan geven. .J'Daarvoor zijn speciale 'milieuwaarne- ningsformulieren' ontworpen die eens jerhalf jaar ingeleverd kunnen worden. )p die formulieren kunnen de vrijwilli gers invullen wanneer ze een bepaalde «verlast geconstateerd hebben, wat het tijdstip was, de windrichting, het weer- ng type en de omschrijving van de klacht, eft Verder staat op het formulier algemene De-informatie over hoe men moet hande- vi-len als het gaat om klachten waarbij A. direct handelen noodzakelijk lijkt. Dn, In dergelijke situaties kunnen klach- J, jtennummers gebeld worden; onder meer het Noordbrabants milieuklach- iir-itennummer: de meldkamer Antwerpen en en in Zeeland de hulpcentra in Temeu- 18 zen en Goes. Die laatste twee Zeeuwse T. instanties houden zich overigens niet specifiek met het milieu bezig. Informa tie over het verkrijgen van een 'milieu- amemingsformuUer' verschaft I. van lyningen uit Bergen op Zoom. be- urslid van de Nederlandse afdeling van Benegora. en De voorzitter van Benegora-Nederland. ,q W. J Staal, benadrukt het belang van Jrt het doorgeven van milieuklachten. Het er. pat er volgens Staal niet om dat er la klachten worden doorgegeven, maar vooral het aantal klachten speelt een jj. rol: „Bij één klacht gebeurt er niets of werg weinig. Bij 100 klachten komt de milieumeetwagen en bij 1000 klachten wordt er gesproken over een rampge bied". Wat nadelig werkt is de manier waarop klachten van particulieren worden af- 'pwerkt, stelt Staal vast: „Vaak is in de Ipraktijk gebleken dat er erg weinig met die klachten is of wordt gedaan en dan is er al meteen een drempel voor die mensen om nog eens te bellen als ze weer een klacht hebben". Toevalliger wijs is voorzitter Staal zelf ook via mi- lieuklachten en zijn ontevredenheid over de afwerking daarvan in het werk van Benegora terecht gekomen. Na fru straties over de ambtelijke manier waarop zijn klacht werd behandeld, be sloot hfj zich in de actieve milieube scherming te storten Belangrijk Om je als milieuvereniging enigszins met feiten onderbouwd weerbaar te genover de veroorzakers van de hinder op te kunnen stellen, is de inbreng van vrijwilligers erg belangrijk, aldus Be negora. Dat daarbij ook Zeeland een belangrijke rol speelt vertelde onlangs J. G. Wiersma, hoofd ecologie van DOW Chemical en lid van de milieuwerk groep van de twee Zeeuwse kamers van koophandel nog op een bijeen komst in Middelburg. Wiersma wees er op dat met feiten is bewezen dat de Belgische industrieën de Zeeuwse lucht vervuilen. Van de zijde van Bene gora wordt daaraan toegevoegd dat dat niet alleen geldt voor België, maar ook voor de West-Brabantse indus trieën bij Moerdijk en voor Rijnmond. Een ander punt van belang bij waarne ming van klachten door particulieren is het feil, aldus Staal, dat de meeste mi lieurampen (het gaat niet alleen om stankhinder) door toevallige voorbij gangers zijn geconstateerd. De Benegora-medewerkers benadruk ken dat hun activiteiten in Zeeland geen 'concurrentie' betekenen voor de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland (VMZ) Met die Zeeuwse vereniging is een geregeld contact. Maar als het gaat om stankhinder in het oostelijk en zuidelijk deel van de provincie is die meestal afkomstig uit België of Bra bant en dat is een gebied waar Benego ra wat nadrukkelijker aanwezig is. GOES - In Zeeland worden mi lieuklachten in eerste aanleg behan deld door de alarmcentrums in Goes (01100-14444) en Terneuzen (01150- 94444), terwijl ook provinciale water staat in Middelburg (01180-35920) er bemoeienissen mee heeft. Hoofdin specteur C. D. Hindriks van het Ter- neuzense centrum vertelt dat er een zorgvuldige procedure is uitgestip peld voor de manier waarop ontvan gen milieuklachten moeten worden behandeld. „Het functioneert naar mijn gevoel redelijk. Een aantal keren hebben de klachten ook geleid tot het opmaken van een procesverbaal", al dus Hindriks. De hoofdinspecteur maakt duidelijk dat elke klacht wordt vastgelegd. In het alarmcentrum wordt beoordeeld of een situatie acuut ls en zonodig worden ook direct maatregelen genomen, met in schakeling van rijks- of gemeentepoli- REGELING VOOR 33 OUDERE WERKNEMERS tie en ambtenaren van de gemeente (af hankelijk van aard en omvang van de. klacht ook de provinciale waterstaat). De klachten hebben doorgaans betrek king op stank, lawaai en trilhinder. Vol gens D. J. van Zwell van het Goese alarmcentrum is het aantal klachten erg variabel en zijn er soms uitschieters. .Als er bijvoorbeeld een schop op de Westerschelde zonder voorzorgen de ruimen schoonmaakt en er komt een stankgolf, dan wordt er veel gebeld", betoogt Van Zwell. Hij beklemtoont dat het in het algemeen met de hoeveelheid klachten erg meevalt. Bij het alarmcentrum in Goes werden afgelopen jaar gemiddeld 10 mi lieuklachten per maand ontvangen en afgehandeld. In Terneuzen kwamen er in 1982 totaal ruim 50 milieuklachten binnen en dat was ten opzichte van 1981 wat meer. Hoofdinspecteur Hindriks vindt het moeilijk aan te geven hoeveel klachten er het gevolg zijn van grens overschrijdende milieuvervuiling, met name dus uit België. Wel bevestigt hij dat er in bepaalde gevallen van Belgi sche hinder sprake is. Ook ir. A. Krijgs man, hoofd milieu van provinciale wa terstaat. zegt dat er geen duidelijk in zicht is in de mate van klachten door grensoverschrijdende verontreiniging. Gelet op de ervaringen in 1982 merkt hij op dat het aantal klachten erg is meege vallen. Krijgsman: „Het is in Zeeland gelukkig nog niet zo slecht". SAS VAN GENT - De industriebonden hebben donderdag met de directie van Zuidchemie in Sas van Gent in princi pe overeenstemming bereikt over het ontslag van de 33 werknemers van 57,5 jaar en ouder en het daaraan verbon den sociaal plan. „Onze verlangens ten aanzien van het sociaal plan", aldus FNV-districtsbestuurder Hans Veg- ting gistermiddag, "zijn praktisch al lemaal gehonoreerd. Daarover is volle dige overeenstemming". Het ontslag werd in december vorig jaar al aange kondigd. Hogere boete IJzendijkenaar in hoger beroep DEN HAAG - Het Haagse gerechtshof heeft de 32-jarige I. L. van Z. uit IJzcn- dijke veroordeeld tot duizend gulden boete en voorwaardelijk vier maanden intrekking van het rijbewijs met proeftijd van twee jaar, wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Op de Turkijeweg in zijn woonplaats verleende verdachte met de door hem bestuurde auto geen voorrang aan een andere auto, waardoor een botsing ont stond en een passagier in die auto ern stige verdondingen opliep. De politierechter te Middelburg had verdachte veroordeeld tot 80H gulden boete en voorwaardelijk vijf maanden Intrekking van het rijbewijs met de be paling dat hij gedurende een jaar op zondagen geen auto mag besturen. Dat laatste was volgens verdachte een j misverstand, omdat hij juist op zonda gen zijn auto nodig heeft voor marktbe zoek in België, zodat hij zijn werk dan niet kan uitoefenen. De proc.-generaal wilde daarmee reke ning houden en eiste een straf als nu door het hof is opgelegd. Aantal inwoners van Vlissingen stabiliseerde zich VLISSINGEN - Het aantal inwoners van Vlissingen is het afgelopen jaar, in tegenstelling lot de laatste jaren, nau welijks gegroeid. Terwijl in 1979 het aantal inwoners nog toenam met 754 en in 1980 en 1981 met respectievelijk 329 en 238, steeg het aantal in 1982 slechts met 31. Op 31 december 1982 bedroeg het aantal inwoners 46.379, waarvan 23.342 mannen en 23.037 vrou wen. De oorzaak van de geringe stijging ligt I voornamelijk in het feit, at er meer men sen vertrokken, namelijk 2475, dan zich vestigden, namelijk 2254 personen. Het geboortecijfer daarentegen was aan zienlijk groter dan het aantal sterfge vallen In 1982 werden in Vlissingen 587 kinderen (305 jongens en 282 meisjes) geboren. Er overleden 335 mensen (207 mannen en 128 vrouwen). Tevens wer den er 236 huwelijken aangegaan en werden 104 echtscheidingen ingeschre ven. Op Tholen werden 27 bisamratten gevangen THOLEN - In de maand december zijn er op Tholen 19 en in Sint-Philipsland 8 bisamratten gevangen Volgens de ambtenaar van het faunabeheer de heer J. Meyll uit Poortvliet is dit een goed resultaat gezien de geringe activi teiten van de dieren in deze maanden. Brandkast gestolen uit school Vlissingen t VLISSINGEN - In de nacht van woens dag op donderdag is ingebroken in de rijksscholengemeenschap Schelde- mond aan de Brouwenaarstraat in Vlissingen. De daders verdwenen met een brandvrije kast waarin een bedrag van 700 gulden en een kasboek waren opgeborgen. De daders drongen het schoolgebouw binnen door een ruit aan de achterkant te verbreken en doorzochten vervol gens het gebouw Op de eerste verdie ping spoten zij de inhoud van een brandblusapparaat op een lager gele gen dak Uit een lokaal op de begane grond namen zij een brandvrije kast mee. Voor het vervoer van de kast. die een gewicht heeft van ongeveer 200 kilo, maakten zij gebruik van in de school aanwezige materialen. ZIERIKZEE - In de haven de Val nabij Zierikzee wordt sinds een aan tal weken gewerkt aan het ombou wen van een voormalig kanaal- slcepschip tot geschikte verblijf plaats voor levende Amerikaanse en Canadese kreeften. Het schip is af komstig uit Uithoorn, waar het on der de naam 't Spetternest de afgelo pen tien jaar in gebruik is geweest als een particuliere overdekte zwemboot in de Amstel. De gemeente Zierikzee heeft onlangs voor het kreeftenschip aan de Val een voorlopige ligplaatsvergunning afge geven. Het schip is eigendom van W. J. B. de Haas. directeur van de nieuw te Zierikzee gevestigde kreeftenhan- delsondememing Homarus Holland BV. en de Haas Holding BV Rotter- De heer Nelis uit Yerseke, verantwoordelijke man op het kreejtenschip van handelsonderneming Homarus Holland BV dam. Verantwoordelijk voor de gang van zaken op het schip is de Yerseke- naar J. L. Nelis. Volgens De Haas is het de bedoeling om de uit Amerika en Canada te im porteren levende kreeften onder te brengen in speciale en aan de levens omstandigheden van deze dieren aangepaste vers-waterbassins. Daar bij gaat het er volgens De Haas met name om een Europese buffervoor raad levende kreeften te vormen, in het kader van de handelsactiviteiten van het kreeftenexportbedrijf Homa rus International, met vestigingen in de Verenigde Staten en Canada. Ho marus Holland wil de kreeften vanuit Zierikzee gaan exporteren naar di verse landen in Europa, maar ook le veren aan de groothandel en aan de tailhandelaren Het kreeftenbewaar- schip is momentcel nog niet geheel ingericht, en krijgt de eerste tijd nog een experimentele opzet Maar het uittesten van een aantal kreeften in enige compartimenten verloopt vol gens Nelis en Haas, tot nu uitste kend Waterkwaliteit Als voornaamste reden om het kreeftenbedrijf bij De Val op te zet ten noemt Nelis de goede kwaliteit van het Oosterscheldewater in deze omgeving. „Want de waterkwaliteit is hier dermate goed, dat de kreeften onder de meest natuurlijke omstan digheden levend bewaard kunnen blijven". De voormalige overdekte zwemboot uit Uithoorn is in 1899 als kanaal- sleepschip gebouwd by de werf Ewald Bennmghaus in Duisburg, en heeft de jaren door dienst gedaan on der de namen 'Gruno' en 'Coran' Een particulier heeft het schip de laatste tien jaar in de Amstel bij Uithoorn geëxploiteerd als zwembad, waarbij de 'zwemboot' tevens veelvuldig in gebruik is geweest voor schoolzwem men. De gemeente Uithoorn heeft het Spetternest vorig jaar augustus van de exploitant overgenomen toen deze door de gemeentelijke bezuini gingen op het schoolzwemmen m fi nanciële problemen dreigde te raken en vervolgens het schip al na enige weken weer doorverkocht aan Ho marus Holland BV Zierikzee De industriebonden zullen het uitein delijke resultaat van de besorekingen met de Zuidchemie-directie volgende week woensdag ter eindbeoordeling voorleggen aan Zuidchemie. Vrijdag (vandaag) gaat daarover op het Sasse bedrijf een pamflet uit. Met de 33 werk nemers die met ontslag zijn geconfron teerd wordt gesproken over het sociaal plan en de afvloeiingsregeling, met de overige leden wordt de reorganisatie bij Zuidchemie doorgenomen. De afvloeiingsregeling voor de 33 ont slagen werknemers is in grote lijnen in tact gebleven zoals medio december voorgesteld door de directie van Zuid chemie. Dat houdt in dat Zuidchemie de werknemers tot hun 65-ste jaar het verschil zal uitbetalen tussen hun hui dige salaris en de uitkering op grond van de wet werkloosheidsvoorziening (WWVi Dat geldt ook voor de ontslagen Belgische werknemers, die er in eerste instantie als gevolg van de wetgeving m hun land m salaris op achteruit zouden gaan. De directie van Zuidchemie heeft evenwel toegezegd ook het loon van die Een dag voor het onderhoud met de di rectie sprak Vegting het ontslag nog door met de betrokken werknemers, waarbij met name de aangeboden af vloeiingsregeling - rekenmeesters van het FNV studeerden daar de afgelopen weken hard op - werd doorgenomen. Daarbij werd ook een wensenpakketje opgesteld. Vegting: „Gesproken is ook over de noodzaak tot de ontslagen. Wij hebben echter geen argumenten kun nen aanbrengen om die noodzaak te ontkennen". Volgens Zuidchemie-directeur ir K. Horstra worden de ontslagen perso neelsleden behandeld "als waren het ge pensioneerden' Hij stelde gistermid dag vast: „Op zich is het ontslag na tuurlijk al een vervelende maatregel. Wij hebben, ook met het oog op de psy chologische gevolgen, dan ook niet ge zegd „pak je biezen en we willen verder niets meer met jullie te maken hebben. Zo ls het bepaald niet". Belangstelling voor clubwerk IJzendijke groeit IJZENDUKE - De belangstelling voor de lagere schoolgroepen van het club werk te Uzendijke neemt nog steeds toe. In andere plaatsen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen is de belang stelling dalende. Hoe dat komt kan Nel Bondewel, medewerkster van bet clubwerk te Uzendijke, niet zeggen. Na een korte winterstop starten volgen de week de verschillende cluds weer. Het activiteitenschema ziet er als volgt uit; eerste- en tweede klassers woens dag van 13.30-14.30 uur; derde- en vier de klassers: dinsdag van 16.00-17.00 uur; vyfde en zesde klassers: woensdag van 15.00-16 00 uur, 12 tot en met 16- jarigen: zondag van 19.00-21.00 uur. Creatieve activiteiten worden afgewis seld met spelletjes. Plaats de voormali ge jongensschool aan de Minnepoort straat. GEVANGENISSTRAF VIER JONGELUI MIDDELBURG - Vier jonge inwoners van Walcheren zijn donderdag door de Middelburgse politierechter mr G. H. Nomes veroordeeld tot uiteenlopende gevangenisstraffen vanwege hun aan deel in een uit de hand gelopen vecht partij in een Middelburgse bar. De vee tpartij vond 8 november 1981 plaats. De 19-jarige Oostsouburger R D L. kreeg met de ook in de bar aanwe zige J. de B. woorden over een meisje hetgeen al snel uitmondde in vechten. L. hanteerde daarbij ook een mes. Hij werd bijgesprongen door L. B. R. (26) uit Middelburg. J. L. M. (20) uit dezelfde plaats en E N. S T (27) uit Vlissingen. De in het nauw zittende De B kreeg op een gegeven moment hulp van A. P., zoon van de bareigenaar. Ook deze moest het ontgelden en evenals De B. met steek- en andere verwondingen naar het Gasthuis worden overge bracht. Beiden herstelden daar licha melijk volledig maar officier van justi tie mr C M. P. Nijmeijer wees erop dat het anders was afgelopen wanneer een van de messteken op een fatale plaats terecht gekomen zou zijn. Bij L. B. R. werden trouwens in zijn wo ning veel wapens aangetroffen en ook daarvoor moest hij donderdag terecht staan. R. had thuis een geweer, een re volver. enkele toebehoren. 672 scherpe patronen. 28 alarmpatronen en 33 oe fenpatronen De officier van justitie noemde het ern stig dat het geschil over een opmerking over het bewuste meisje zo uitgevoch ten moest worden. Hij sprak bovendien van een enigszins berekende wraakoe fening ten opzichte van De B L. vond dat De B zich wel provocerend opge steld had door de bar te bezoeken ter wijl hij wist dat L. er ook kwam met wie hij onenigheid had De officier wees L. erop dat ledereen het recht had om er te komen. Tegen L. eiste hij een gevangenisstraf van zes maanden waarvan ëén voor- Aquadeltabeheer door Haagse gerechtshof gedeeltelijk in gelijk gesteld DEN HAAG - Het recreatiebedrijf Aquadeltabeheer bv uit Bruinisse is door het Haagse gerechtshof veroor deeld tot een boete van 1500 wegens het overtreden van de Prijzenbeschik- king. De veroordeling in hoger beroep is aanmerkelijk milder dan de uit spraak van de Middelburgse politie rechter. die het bedrijf een boete had opgelegd van 10.000. waarvan 2.500 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De procureur-generaal had een boete geeist van 2 500 Aquadeltabeheer werd verweten onrechtmatig de prijzen voor verhuur van bungalows te hebben verhoogd door het berekenen van nieu we dienstverleningen, onder meer voor het aanbrengen van douches en voor het plaatsen van een tent. Het Haage gerechtshof was het een met het oor deel van de procureur-generaal, dat er voor enkele verbeteringen wel extra mocht worden berekend. HULST - De patiënt zal daadwerkelijk invloed moeten krijgen binnen de Stichting Regionale Ziekenhuiszorg Zeeuwsch-Vlaanderen. Gebeurt dat niet, dan wordt hij het kind van de re kening. Dit schrijven de Werkgroep Gezondheidszorg Zeeuwsch-Vlaande ren en de patiëntenvereniging Samen Beter aan het provinciaal bestuur. Ze willen dat de democratiseringsvoor- stellen van de Stichting Regionale Zie kenhuiszorg - het samenwerkingsver band van de vier ziekenhuizen in Zeeuwsch-Vlaanderen - op een aantal onderdelen worden 'bijgesteld', zodat de stem van de patiënten zowel op het beleidsniveau als in een toekomstig adviesorgaan kan worden gehoord, zo als dat inmiddels gebeurt in de Zieken huisgroep Oosterschelde. In de brief, die is geadresseerd aan Ge deputeerde Staten, de statencommis sie voor volksgezondheid en de afzon derlijke statenfracties, oefenen de Werkgroep Gezondheidszorg en de pa tiëntenvereniging kritiek op de samen stelling van de direktie van de nieuwe ziekenhuisgroep, zoals die wordt voor gesteld in het beredeneerd plan voor het samenwerkingsverband. Ze vinden dat het 'veel meer voor de hand lag' om een direkteur patientenbeleld aan te stellen inplaats van een verpleegkun dig en een medisch direkteur „Een di rekteur patientenbeleid kan een veel duidelijker en samenhangender beleid voeren met betrekking tot het bevorde ren van de samenwerking hulpverle ners-patiënten dan twee aparte direk- teuren", aldus het schrijven aan de pro vincie, waarin voorts wordt opgemerkt dat het argument van het ziekenhuis bestuur, dat de huidige dlrekteuren 'specifieke kennis' zouden bezitten, niet doorslaggevend mag zijn, wanneer democratisering als een vanzelfspre kend beginsel wordt beschouwd In de brief van de Werkgroep Gezond heidszorg en de patiëntenvereniging wordt het democratiseringsmodel van de Ziekenhuisgroep Oosterschelde af gewogen tegen het beredeneerd plan van de Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen Daaruit blijkt, dat in Zeeuwsch-Vlaan deren de raad van toezicht - in feite het bestuur - de taak moet vervullen, die in Midden-Zeeland wordt waargenomen door een Raad voor Maatschappelijke Rekening en Verantwoording, waarin alle geledingen van de hulpverlening, diverse maatschappelijke groeperin gen en de patiënten zijn vertegenwoor digd. De suggestie van het bestuur van de Ziekenhuisgroep Zeeuwsch-Vlaan deren dat de Raad voor Maatschappe lijke Rekening en Verantwoording niet goed zou functioneren (een opmerking uit een 'notitie democratisering') is vol gens werkgroep en 'Samen Beter' niet gebaseerd op feiten In het schrijven wordt voorts gesigna leerd, dat het beredeneerd plan niet aangeeft dat vacatures in de raad van toezicht openbaar gemaakt moeten worden. Evenmin is duidelijk aan wel ke eisen kandidaten moeten voldoen. De werkgroep en de patiëntenvereni ging verwijten de Stichting Ziekenhuis zorg tenslotte dat ze de 'werkgroep kwaliteit gezondheidszorg' - die de kwa liteit van de hulpverlening moet con troleren - te vrijblijvend heeft opgezet en dat er dan ook niet op resultaat hoeft te worden gerekend De werkgroep zou - zo vinden de brief schrijvers - tenminste statutaire be voegdheden moeten krijgen en dienen te bestaan uit een gelijk aantal hulpver leners en patiënten. Als voorzitter moet een 'onpartijdig persoon' optreden, waarbij wordt gedacht aan een jurist. Het orgaan moet bij meerderheid van stemmen tot adviezen aan de direktie van de nieuwe ziekenhuisgroep komen. waardelijk met een jaar proeftijd. R, (die ook wegens overtreding van de vuurwapenwet gevonnist werd) hoor de eenzelfde straf eisen. M. werd bij zonder hardhandig optreden verwe ten. Tegen hem werden acht weken geëist, waarvan twee voorwaardelijk. E. T. (hij wilde vechtende partijen scheiden en ging daarbij naar eigen zeggen hardhandig te werk) hoorde de zelfde straf eisen maar dan met drie weken voorwaardelijk. Mr. J. Boogaard (raadsman van M.) en mr M. Huisman (raadsman van L.) von den beiden dat hun cliënten voor mis handeling voor hadden moeten komen. Ze waren het er niet mee eens dat open lijke geweldpleging ten laste was ge legd. Beiden wezen erop dat de gemoe deren oververhit waren geraakt en dat men daardoor niet meer wist wat men deed. Politierechter mr G. H. Nomes vond echter dat de tenlastelegging Juist was. Hij veroordeelde L. en R. conform de eis, M- kreeg 12 weken, waarvan zes voorwaardelijk met twee jaar proeftijd terwijl T. eenzelfde straf kreeg opgelegd maar dan met zeven weken voorwaar delijk. Ongeval Terhole niet te wijten aan alcoholgebruik TERHOLE - De bloedproef bij de auto mobilist P. R. uit Ossenisse, die tweede kerstdag was betrokken bij een onge luk bij Terhole, waarbij twee zwaarge wonden vielen, heeft uitgewezen dat de man 0,21 promille alcohol in zijn bloed had. R. die zelf om de proef heeft gevraagd, zit daarmee ver onder de grens, waarbij justitie overgaat tot strafrechterlijke vervolging. Volgens de rijkspolitie in Kloosterzan- de kan het alcoholgebruik van R. niet van invloed zijn geweest op het onge luk. Bij het ongeluk dat tweede kerstdag omstreeks acht uur 's avonds op rijks weg 60 gebeurde, raakten mevrouw A. K. uit Bergen op Zoom en haar tienjarig zoontje J. L. ernstig gewond. De Osse- nissenaar raakte zelf licht gewond GOES - Donderdag tegen de avond is op het Kerkplein in Goes een gepar keerde auto in brand gevlogen, vermoe delijk als gevolg van kortsluiting. De auto, eigendom van M. van de B uit Goes ging onder de motorkap branden. Met behulp van een schuimblusser van een nabij gelegen bank, kon het vuur worden gedoofd. De uitgerukte brand weer hoefde niet meer in actie te ko- Strandwandeling VLISSINGEN - De hervormd-gerefor- meerde jongeren in Vlissingen houden zondag de vijfde strandwandeling. Het vertrek is om 15.00 uur vanaf de over gang Westduin. Het doel van deze wan deling is om de gemeenschap van de kerk ook eens op een andere manier dan in een kerkdienst te ervaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7